Únor 2012

Liv Moon - Symphonic Moon

9. února 2012 v 16:24 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Je mi takovým malým a příjemným potěšením dělat recenze, člověk vždycky nahlédne pod pokličku něčeho, co ho baví. Ještě víc to člověka baví, když má jistotu, že by na něco podobného jinak měl pramalou šanci narazit. Řekla bych, že tohle je zrovna ten případ. Nikdy by mě v životě nenapadlo, že právě Japonsko může skrývat skupinu, která se mi může vrýt tak krutě pod kůži.

Pokud si zadáte Liv Moon na YouTube okamžitě se vám objeví cover z jejich prvního alba. A ten název vám bude v rámci symfonických kruhů značně povědomý. O metalovou verzi písně "Phantom of the Opera" se už přece pokusili Nightwish. Nutno konstatovat, že Liv Moon to podle mě dokázali o malý krůček lépe. Jednoduše díky faktu, protože jejich verze se spíše podobá originálu. A to je to, co mě zarazilo u druhého CD plného coverů a stejně tak mě to zarazilo i u nového alba "Symphonic Moon". Vždycky jsem se ptala, jestli je možné najít přesnou rovnováhu mezi symfonickou a metalovou částí tvorby, aby neztratila ani svojí jemnost, ani svojí dravost. O to víc šokující pro mě byl poslech těchto Japonců. Nejenže mi tuhle otázku objasnili, ale ještě drze dodali, že ono jde i něco navíc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Infernal Party: Eschatology + Unholy Destruction from Hell + Schwarz Metal Angriff

8. února 2012 v 22:59 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce

Infernal Party: Eschatology


Přátelé a příznivci metalové hudby,
nemělo by vám uniknout, že na dalším pokračování metalisty osvědčeného minifestivalu INFERNAL PARTY se budeme věnovat apokalyptickému smýšlení, ale především kvalitní muzice. ESCHATOLOGY se uskuteční 26.2. v pražském EXIT-US a můžete se opět těšit na zahraničního hosta!!!

Poprvé v ČR vystoupí švédská kapela NETHERBIRD (melodicblack metal). Kapela vznikla v roce 2004 a má za sebou dvě studiová alba, několik EP a řadu úspěšných koncertů, na nichž spolupracovala mj. s AdrianenErlandssonen (At the Gates, theHaunted, CradleofFilth), Skinnym (Deathstars) či BricemLeQlercem (Nightrage, Dissection).
Aktuální album Momument Black Colossal získalo sympatie recenzentů i posluchačů.

http://netherbird.com/
http://www.facebook.com/netherbird
http://twitter.com/intent/user?screen_name=netherbird

[tisková zpráva pořadatele]

Unholy Destruction from Hell


Datum konání: 16.3.2012
Místo konání: Chomutov - MC Šakal
Začátek: 19:00
Vystoupí: Martyrium Christi (CZ), Hellocaustor (CZ), Coward (CZ), Karanthena (CZ), Alchemist (CZ)
Cena: 150


Schwarz Metal Angriff


Datum konání: 25.2.2012
Místo konání: Pardubice - Doli klub
Začátek: 19:00
Vystoupí: Bloody Lair (CZ), Naurrakar (CZ), Katarze (CZ), Narchost (CZ)
Cena: 80


Dodecahedron - Dodecahedron

8. února 2012 v 18:44 | Monsterfuck |  Recenze
"Chceš-li pěkný začátek recenze míti,
použij reklamní prohlášení -
budeš mít s kým polemizovati,
s kým se příti."
(Chuj-ti, 4. stol.př.n.l.)

Takto hovoří jedna ze základních pouček tajného recenzentského kodexu. Vida, vida, jaké chytré věci se tam občas dají nalézt. Inu, proč ne, proč nevěřit v moudra taoistických mnichů, kteří jakožto první recenzenti historie (recenzovali kvalitu kořalky v přilehlé knajpě) tento kodex před tisíci let sepsali, milerád jejich rady protentokrát využiju. Ale ne, vážně, v případě Dodecahedron se přímo nabízí vybalit hned na začátek reklamní agitaci firmy Season of Mist, protože si dotyční přímo nabíhají na naostřené brky všech despotických kritiků, když sami sebe nechávají sebevědomě prezentovat jakožto nizozemskou odpověď na Blut aus Nord a Deathspell Omega

Ona je to vlastně ve skutečnosti i pravda, že Dodecahedron oběma těmto francouzským veličinám choré post-black metalové schizofrenie vskutku odpovídají, hned záhy je však nutné dodat, že Nizozemsko Francii odpovídá jejími vlastními slovy a jejím vlastním výrazivem. Ihned od úvodních vteřin skladby "Allfather", která debutový počin "Dodecahedron" otevírá, je okamžitě jasné, odkud vítr vane a kde Dodecahedron vcelku bez ostychu brali inspiraci plnými hrstmi, dokud ji nesmírné hlubiny desek Blut aus Nord a Deathspell Omega nabízely. Jejich vliv je na "Dodecahedron" v podstatě nepřeslechnutelný - pokud jej někdo přeslechne, tak si buď zapomněl zapnout uši, nebo s těmito kapelami neměl ještě tu čest. Docela paradox, že už i v tak extrémních a okrajových žánrech bují takové praktiky…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obalové Portugalsko, obalové Spojené státy a obalové Čechy

8. února 2012 v 18:42 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kdybychom novinku začali kvízem, kterých kapel ze států v nadpisu zmíněných se bude článek týkat, v případě Portugalska byste asi všichni z fleku uhádli, že půjde o Moonspell a jejich očekáváný jubilejní desátý opus "Alpha Noir". Kapela skládanku informací o nahrávce veřejnosti předkládá opravdu doslova po jednotlivých dílcích, ale aktuálně jsou již puzzle téměř kompletní, jeden z nejdůležitějších dílků - artwork - byl totiž nově zveřejněn. Stejně jako v případě předchozí desky "Night Eternal" z roku 2008, i tentokrát jej vyrobil Spiros Antoniou alias Seth Siro Anton, zpěvák a baskytarista Septicflesh (z grafiky dále třeba Paradise Lost, Kamelot, Rotting Christ). Podívat se můžete níže.

"Alpha Noir" vyjde 27. dubna pod značkou rakouské firmy Napalm Records, s níž Moonspell nedávno podepsali smlouvu. Počin vyjde i v luxusní digipack edici, která kromě devíti kompozic v rámci samotného "Alpha Noir" bude obsahovat i bonusový disk "Ómega White", jenž rovněž bude obsahovat další zbrusu novou muziku - celých osm skladeb, údajně ve stylu kultovní nahrávky "Irreligious" z roku 1996. Přesné seznamy písniček ještě zveřejněny nebyly, bylo všem prozrazeno, že na "Alpha Noir" budou písně jako titulní "Alpha Noir", "Versus", "Lickanthrope", "Em Nome do Medo" nebo "Grandstand". Na "Ómega White" zase fanoušci najdou třeba "Herodisiac", "White Skies" či "Whiteomega".


>>> Spojené státy americké z nadpisu reprezentují thrasheři Municipal Waste. Jejich novinka "The Fatal Feast" rovněž vychází v dubnu, ale už 13. (resp. už 10., ale jen v Severní Americe, v Evropě 13. dubna) a u Nuclear Blast. Přebal nakreslil Justin Osbourn, který následně prozradil, že obal vyráběl, aniž by slyšet jedinou notu, prý pouze dostal od kytaristy Ryana Wastea nástřel toho, jak by měl výsledek vypadat. Dopadlo to následnovně:


>>> Finále zakončíme v Plzni s prachmatiky Umbrtka. O jejich desce "Selement" jsme se rozepisovali už dříve, takže jen doplníme nově zveřejněný obal:


Kult ov Azazel se chystají nahrávat

8. února 2012 v 13:59 | Monsterfuck |  Music News
Američtí black metaloví satanisté Kult ov Azazel prozradili, že se aktuálně chystají začít nahrávat své šesté řadové album, jehož název bude "Violators of the Covenant". Více podrobností v prohlášení samotné kapely:

"Začali jsme se psaním nové desky. Bude se jmenovat 'Violators of the Covenant' a bude vydána u Negativity Records, s nimiž jsme podepsali kontrakt na dvě alba. Jakmile bude skládání dokončeno, začneme nahrávat bicí ve Fort Lauderdale na Floridě v SBS Recording Studio a vše ostatní v Noise Farm Studio v Paige v Texasu."

Předcházející fošna nesla název "Destroying the Sacred" a vyšla 2. června 2009 u Arctic Music Group; nahrávalo se v Mana Recording Studios.


Bathory tribute na cestě

8. února 2012 v 10:59 | Monsterfuck |  Music News
Britské vydavatelství Godreah Records aktuálně připravuje nový tribute legendárním švédským titánům Bathory, který se bude jmenovat "Voices from Valhalla". Zajímavý bude určitě v tom, že se labelu pro tento počin podařilo uhnat opravdu zajímavé a mnohdy už samy o sobě kultovní skupiny, mezi nimiž nechybí jména jako Taake, Nokturnal Mortum, Sigh, Skyforger nebo The Meads of Asphodel. Kompletní seznam účinkujících kapel si můžete prohlédnout v abecedním pořadí na konci článku.

Vydání "Voices from Valhalla" by mělo proběhnout v dubnu, bude se jednat o 2CD. Kromě samotných předělávek Bathory od 19 formací (+ pár dalších ještě nejspíš přibude) bude počin ještě obsahovat dvacetiminutový rozhovor se samotným Quorthonem, lídrem Bathory. Rozhovor pochází z roku 1996 a proběhl na podporu tehdy aktuální desky "Blood on Ice" (1996), otázky pokládal osobně současný majitel Godreah Records (v této době Godreah nefungovali jako label, nýbrž jako zine).

Kapely, které se objeví na "Voices from Valhalla":
Ancient Ascendant (UK), Bloodshed Walhalla (ITA), Darkest Era (UK), Eastern Front (UK), Folkvang (BEL), Gods Tower (BEL), Hellsword (SLO), Mael Mórdha (IRE), Nine Covens (UK), Nokturnal Mortum (UKR), Old Corpse Road (UK), Ravens Creed (UK), Sigh (JAP), Skyforger (LAT), Taake (NOR), The Meads of Asphodel (UK), Thornium (NOR), Throne of Katarsis (NOR), Vrani Volosa (BUL)

Klipy od Stam1na a The Dillinger Escape Plan

8. února 2012 v 10:07 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finská skupina Stam1na nedávno natočila videoklip k písničce "Valtiaan uudet vaateet", na který se můžete podívat níže. Skladba se objeví na aktuálním pátém velkém albu "Nocebo", jež vychází právě dnes, 8. února. Více informací o nahrávce najdete v předchozí novince.


>>> Taktéž známá mathcore formace The Dillinger Escape Plane natočila nové video - v jejich případě jde o kousek "Parasitic Twins", který svého času vyšel v březnu 2010 na desce "Option Paralysis". Podívat se můžete tady:


Perkele Grind Attack

8. února 2012 v 9:41 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Suomi Finland Perkele!

Do Brna míří teror ze země tisíce jezer, ne však v podobě tradičního omäkalaa muuho määhomeki jenkkapolkkahumppa stylu, ale s tváří v severských končinách stejně tradičního nasypanýho grindcore! 26. února Brno smetou hned tři suomi kapely, přičemž tahákem večera budou:

FEASTEM (Fin)
extreme thrashing grindcore
http://www.feastem.murha.net/
Feastem, s Olli Nokkalou - kytaristou Afgrund v sestavě, maj evidentně rádi Rotten Sound a po jinejch geniálních Skandinávcích Splitter je to další grindcore stroj, kterej vydal Čurby na Obscene Prod. Připoutejte se, totální anihilace grindcorem začíná za 3-2-1! Severská zběsilost, do který jsou pod tlakem vstřikovaný přesný údery výbornýho tlučmajstra, místy zvolnění do punkovky nebo mírně thrash a hardcore vlivy, ale jinak Rotten Sound sypačka s vlastním ksichtem šlape po většinu času naplno! Jen těžko se věří tomu, že bubeník Patrik hraje na bicí teprve pár let, ale možná to vysvětluje fakt, že jeho učitelem byl samotnej Kai Hahto. Na Obscene Extreme 2009 a 2011 patřili Feastem k nejenergičtějším kapelám, pod Rotten Sound se kýve finskej královskej trůn!

Stream aktuální desky World Delirium, kterou si mimochodem velice pochvaloval Rasyid z Wormrot při poslední návštěvě Brna, najdeš zadarmo zděs:
http://www.obscene.cz/stream/feastem

z recenzí jsem vybral Samuelovu z czechcore:
"Feastem jsou pekelná grindová rubanice a mají ambice oslovit široké spektrum fanoušků extrémní hudby - od grinderů, přes metalisty, hardcoristy, až po punx. Muziku hrají extrémně chytlavou! ... Na zbytečnosti není čas a finští "grindheads" se s tím nemazlí. Od prvních vteřin se hraje na 120 procent a tlačí to do posluchačů naplno! Jasný, lavinový GRIND efekt funguje. Pánové hrají hitově, s punkovým švihem. O upoutání pozornosti se perou, výrazná "thrashing" kytara, hardcore řev (krásně protahovaný, zakulacený, prostě mu závidím a fakt nevím, kdy ten chlap dejchá) a bubeník, což je nemilosrdný naklepávač nejtků. Nemusím psát, že Tě to čapne za pačesy, cloumá to s Tebou a stejně si to znovu a znovu pustíš!"

GAF (Fin)
groovy grindcore/blasting goregrind
http://www.myspace.com/gafband
Spolu s Feastem přijedou i GAF, hrající grindcore/goregrind, ale žádný debilní tupačky, což už samo o sobě naznačuje členství bubeníka Panu Postiho z věhlasných Afgrund! Představte si starej Carcass, akorát hranej se severskou zběsilostí.. Stále aktuální deska Cultivate Disdain vyšla na singapurským labelu Scrotum Jus Records, kterej vytáhl na svělto třeba Wormrot. Mimochodem Arif z Wormrot je tady pro změnu autorem nějakých nových grafik.

"GROOVEY GRIND FROM FINLAND. This sick grinders released their newest album Cultivate Disdain which in my opinion, one of the most catchy yet brutal tunes in grind releases. Let's dance and get fucked up! Under none other than Scrotum Jus Records (Singapore)" - Arif Rot (Wormrot)

Nothing More To Eat (Fin)
Grindcore/punk
http://www.myspace.com/nothingmoretoeat
Feastem s sebou vzali ještě jedny mladší kámoše, slibujou beers, vegan zombies & surfrock terror!

Sheeva Yoga (Ova!!!)
power-violence / ortodox experimental
http://bandzone.cz/sheevayoga
Po období stagnace, který si Skulda krátil zakládáním dalších kapel, vydáváním Napalmanachu nebo flákáním se po Asii, se Sheeva Yoga vrátila někdy v půlce roku 2010, od tý doby jsem ji viděl třikrát a musim říct, že je koncert od koncertu lepší a tentokrát vás smete silou power-violence uragánu, ostatně už když hráli v Brně posledně (před Crucial Section), byli suveréně nejlepší českou kapelou večera! Loňský LP 'Svět ten čert vem' je na ortodoxní experimentátory dost přímočarej materiál, ale o to víc naživo kope!

A jen tak na okraj, Skulda bude 16.02. hostem Marast On Air, takže pokud na něj máte nějaký dotazy, směle je směřujte sem, nebo mně na mail. Dál při příležitosti vysílání začal na Marastu na pokračování vycházet Skuldův toureport z Jihovýchodní Asie, viz.
http://marastmusic.com/Clanky/KRUPSKAYA-Viral-Dissipation-South-East-Asia-Tour-2009
Post-rock je na piču!

Průmyslová smrt (Jihlava/Brno)
fastcore / violence-thrash
http://prumyslovasmrt.cz/
Ani Průmyslovku netřeba sálodlouze představovat, hezká řádka splitů a odehraných koncertů a turné za ty roky mluví ža vše. Poslední splitko s Rapsöd s hrubě nabroušeným zvukem dokazuje, že jihlavská scéna má rozhodně co nabídnout! Intelectual blasphemy, manic punk blasting & violent-thrashing riffage!

INFO:

MAPA: odkaz

HLUK OD: 19:00

DOPRAVA: tram. č. 12, 13 čtvrt hodiny z hlaváku, zastávka Dobrovského, cca 150m

ROZJEZDY: 93, 99

MY: http://www.facebook.com/MarastMusic
http://www.facebook.com/MarastRadio

KONTAKT: Sud(at)marastjakcyp(dot)com
tel. # 725 269 648

http://finopal.jdem.cz (fb)
last.fm event

[tisková zpráva pořadatele]

Nová deska Master's Hammer právě vychází

7. února 2012 v 21:19 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní domácí formace Master's Hammer právě vydává pátou dlouhohrající desku, která se jmenuje "Vracejte konve na místo". O původu názvu hovoří František Štorm:

"Z nějakých nepodstatných důvodů jsem na podzim 2011 nemohl odletět na naši oblíbenou slunnou pláž do jižní Indie, i zůstal jsem trčet tady v zamrzlé české pustině po celou zimu. Užil jsem si slábnoucího slunce, obdivoval námrazu na oknech a křivolaké větve staletých dubů pokryté novým sněhem. Úchvatné šedé ticho a samota. Bodří domorodci ve zdejší hospodě jsou momentálně jediným vzorkem civilisace. Můj čas se dělí na výrobu ilustrací na zakázku a psaní hudby. Když žhnoucí tlama litinových kamen v mém září a srnčí zvěř chodí okolo, skládám písně inspirované noční zimní krajinou a funerální typografií. Při procházkách na hřbitovech jsem si několikrát všiml podivného nápisu, který jsem shledal vhodným k pojmenování tohoto alba: 'Vracejte konve na místo'."

Na albu se kromě Františka Štorma, který obstaral zpěv, kytary, baskytaru a syntetizátory, ještě podíleli Honza Kapák na bicích, Necrocock jakožto "dramaturgický poradce" a autor "vokálů a nemocných harmonií" v písních "Lovecraft" a "Flammarion", Joe Harper, jenž se postaral o brumle a hrdelní zpěv v "Šumavě", "Podejte mi samopal" a "Pantheismu dobra" (+ samply v dalších skladbách), a Eda, který "zazářil v mezihře 'Dreaming Bulldog'".

Nahrávalo se ve studiu Jihosound s výjimkou bicích, které Honza Kapák nahrál ve svém vlastním studiu Hellsound. Mastering si vzal na starost Blackosh.

"Vracejte konve na místo" vychází v podobě digipack CD a LP. Ukázky si lze poslechnout na oficiálním webu. Tracklist je následující:

Part Nostalgia:
01. Nordfrostkrampfland
02. Šumava
03. Ve vichru nicoty
04. Námořnická
05. Podejte mi samopal
06. Dreaming Bulldogg (intermezzo) [pouze na CD]
Part Dementia:
07. Vracejte konve na místo
08. Lovecraft
09. Flammarion
10. Lingam a mikve
11. Pantheismus dobra
12. Flammarion Fatal Mix [pouze na CD]

Anneke van Giersbergen - Everything Is Changing

7. února 2012 v 19:23 | Ježura |  Recenze
Co si budeme povídat, snad každý posluchač tvrdé až extrémní muziky si občas musí od vší té brutality, epičnosti, krkolomných riffů a zabijáckých bicích odpočinout. Proto snad padne na živnou půdu i recenze alba, jehož jediná spojitost s metalem vede skrze osobu zpěvačky a skladatelky v jedné osobě, Anneke van Giersbergen. Širší publikum tuto výjimečnou dámu možná zaregistrovalo díky DVD "Black Symphony", které vydali její krajané Within Temptation, a Anneke se zde s bravurou sobě vlastní zhostila druhého hlasu v písni "Somewhere". Věhlas si však vydobyla již mnohem dříve, když svým vokálem uváděla v extázi posluchače v jistých kruzích až kultovní kapely The Gathering. Roku 2007 se však osamostatnila a s kapelou Agua de Annique v zádech od té doby mění v realitu své vlastní hudební představy a vize.

Zatím poslední z těchto zhudebněných vizí, album "Everything Is Changing", je pro mě tak trochu darem shůry. Jeho vydání totiž přišlo v době, kdy jsem Anneke už nějakou dobu pohříchu přehlížel, a vzal jsem jej tedy jako ideální příležitost zjistit, jak se věci po těch letech mají. A musím říct, že po třech nedělích pečlivého poslechu neodcházím nespokojen, protože si mě novinka získala. A přitom na ní není nic v zásadě světoborného. Jenže jak se lidstvo již mnohokrát přesvědčilo, i z minima se dá vytěžit mnoho cenného. Vezměme to tedy popořadě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Jesse Leach se vrací ke Killswtich Engage

7. února 2012 v 19:07 | Monsterfuck |  Music News
Začátkem ledna vydala americká skupina Killswitch Engage prohlášení, v němž oznámila, že její řady opouští dosavadní zpěvák Howard Jones. Ihned po jeho odchodu se začala skloňovat dvě jména jeho možného nástupce - Phil Labonte z All That Remains, který již Killswitch Engage vypomáhal v roce 2010 na turné v době indispozice Howarda Jonese, a původní zpěvák Jesse Leach (dále The Empire Shall Fall, Times of Grace). První jmenovaný však všechny neoficiální dohady okamžitě popřel s tím, že jeho prioritou nadále zůstavájí domovští All That Remains. Nyní ovšem bylo oficiálně potvrzeno, že druhá možnost již byla správná a Jesse Leach se do Killswitch Engage opravdu vrací jako stálý člen.

Jesse Leach figuroval v samotných počátcích Killswitch Engage, když nazpíval první dvě řadové nahrávky, z nichž ta druhá - "Alive or Just Breathing" z roku 2002 - je mnohými dodnes považována nejen za nejlepší počin samotné skupiny, ale i za jednu z nejzásadnějších desek celého žánru metalcore. V roce 2008 Jesse Leach ještě znovu opětovně spojil své síly s Adamem Dutkiewiczem, kytaristou Killswitch Engage, v novém projektu Times of Grace, s nímž v lednu 2011 vydali debut "The Hymn of a Broken Man".

Killswitch Engage aktuálně také pracují na dalším albu, jež bude v jejich případě šesté dlouhohrající.

Eluveitie a Steelwing: nová videa

7. února 2012 v 16:46 | Monsterfuck |  Music News
>>> Populární folk metalisté Eluveitie ze Švýcarska zveřejnili další videoklip ke svému aktuálnímu počinu "Helvetios", jenž oficiálně vychází u Nuclear Blast už za tři dny, 10. února. Po předchozím klipu k "A Rose of Epona" tentokrát padla volba na song "Havoc":


Většina "Helvetios" byla nahrána v New Sound Studio v městečku Pfäffikon nedaleko Curychu, o produkci se postaral Tommy Vetterli (kytarista Coroner). Pouze folkové nástroje a vokály byly zaznamenány ve studiu Soundfarm v Lucernu.

>>> S novým videoklipem se vytasili taktéž mladí heavy metalisté Steelwing ze Švédska - v jejich případě se jedná o písničku s názvem "Full Speed Ahead!", která pochází z čerstvě vydané nahrávky "Zone of Alienation" (6. ledna), na níž se tu před pár dny objevila recenze. Na video se můžete podívat tady:


UPDATE:
Objevilo se další nové video - tentokrát od francouzských Benighted. V jejich případě se jedná o písničku "Let the Blood Spill Between My Broken Teeth", která pochází z poslední řadovky "Asylum Cave", jež vyšla v březnu 2011. Zde je výsledek:


Grave Digger jdou v březnu do studia

7. února 2012 v 16:24 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí heavy veteráni Grave Digger prozradili, že už příští měsíc se vydají do studia nahrávat svou patnáctou velkou fošnu, která by podle všechno měla vyjít v srpnu u Napalm Records. Více podrobností v prohlášení samotné kapely:

"Od loňského listopadu pracujeme na zcela nových písničkách. Deset songů už je kompletně hotových a nacházejí se v předprodukční fázi. Na jednom dalším ještě pracujeme. Během následujících několika dnů také dále dokončíme předělávku jednoho mužského, ne-heavy-metalového interpreta.

Nemusíte se bát, nebudou to nějaké další německé šlágry... bude to na 150% čistokrevný metal Grave Digger. Opět se nám podařilo přenést ducha 80. let do zvuku roku 2012.

V půli března začneme s nahráváním, znovu v Principal Studios v Münsteru, hotovo by mělo být koncem května. Obálka už je hotová a bude opět založena na naší 'smrtce'. Vydání alba je naplánováno na srpen 2012."


Letmé informace o novinkách Marduk a Slashe

7. února 2012 v 15:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Dvě dosti rozdílná uskupení se nám dnes schází v novince. Začněme ve Švédsku u místního black metalového komanda Marduk, které po nedávném podpisu smlouvy s firmou Century Media Records dokončilo přípravy dvanáctého dlouhohrajícího opusu. Nyní Marduk prozradili jeho název - "Serpent Sermon".

"Serpent Sermon" by mělo vyjít někdy koncem jara, už 11. února však ve Stockholmu proběhne první prezentace CD v podobě tzv. listening session pro tisk. Na pár fotek z nahrávání můžete mrknout tady.

>>> Druhá část článku se (i když to už vám asi došlo už podle fotky a nadpisu) týká legendárního kytaristy Slashe (Velvet Revoler, ex-Guns 'n Roses) a jeho chystané druhé sólovky. Slash sice ještě název tohoto počinu neprozradil, ale zato zveřejnil datum jeho vydání - stane se tak 22. května na jeho vlastním labelu Dik Hayd International.

Slash všechny písně pro nahrávku složil se zpěvákem Mylesem Kennedym, kromě nich se na počinu ještě podílejí baskytarista Todd Kerns a bubeník Brent Fitz. Stejně jako v případě první sólovky "Slash" (2010) opět produkuje Eric Valentine.

Freedom Call uvádějí nové video

7. února 2012 v 12:44 | Ellrohir |  Music News
První song z chystané nové desky "Land of the Crimson Dawn" představili němečtí power metalisté Freedom Call. Použitá píseň nese název "Hero on Video" a členové kapely se v klipu navlékli do kostýmů známých komiksových superhrdinů, aby svými zázračnými schopnostmi překazili plány zákeřného padoucha, který ohrožuje nevinnou dívku. S nadsázkou pojaté humorné video tak doprovází podobně odlehčený song, který nezastírá poněkud "popovější" ladění a nenabízí žádnou hudební revoluci, ovšem nese se v duchu nezaměnitelné tvorby Freedom Call a může být příjemným prozářením pošmourného a depresivního dne, tak jak se od této kapely očekává.

Video je umístěno na serveru, odkud se mi ho nedaří vložit přímo sem, proto mohu sloužit pouze odkazem - videoklip "Hero on Video" můžete zhlédnout například na této stránce.

Nové album "Land of the Crimson Dawn" bude v distribuci od 24. února v Německu, resp. od 27. ve zbytku Evropy. Krom klasické edice alba se čtrnácti novými songy na fanoušky čeká též limitovaný digipack s bonusovým CD šesti coverů skladeb Freedom Call v podání jiných kapel a dvoudesková vinyl verze.

Příznivci kapely se mohou těšit též na letní návštěvu Freedom Call v rámci tradičního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde svůj set odehrají 15. července.

Necrowretch se upisují Century Media

7. února 2012 v 12:28 | Monsterfuck |  Music News
Velká německá firma Century Media Records oznámila další přírůstek mezi své kapely - jedná se o začínající francouzské death metalisty Necrowretch, jejichž styl je popisován jako kombinace raných prací kapacit jako Mercyless nebo Morgoth s vlastní vizí kapely. Zpěvák a kytarista Vlad k podpisu smlouvy říká:

"Jsme samozřejmě velmi šťastní a pyšní na přijetí do rodiny Century Media, v níž se už teď cítíme velice spokojeně. Jsme přesvědčeni, že je pro nás tato spolupráce unikátní šancí pracovat se zkušenými a oddanými lidmi. Nemůžeme se dočkat, až začneme skládat naše první bezbožné album. Na závěr bych ještě chtěl poděkovat Jensu Prüterovi, Philippu Schlutemu a Jerrymu Maréchalovi [zaměstnanci Century Media - pozn. redakce] za jejich důvěru."

Jens Prüter, vedoucí A&R sekce labelu (jde o oddělení, které se stará o hledání nových talentů), zdůvodňuje, proč tak velký label podepsal v dnešní době smlouvu se skupinou, která hraje sotva čtyři roky a má za sebou pouze pár demáčů a jedno mini-EP, následovně:

"Je to o unikátní kvalitě, kromě toho máme tradici s podepisováním death metalových začátečníků. Kapely jako Grave, Morgoth a Asphyx za sebou také měli jen pár demosnímků, když jsme s nimi před 20 lety uzavírali smlouvy. Proč prostě nepokračovat s novou generací a nepřivítat Necrowretch! Jejich 'Putrefactive Infestation' [zmiňované EP z loňského roku] jsem protáčel celé měsíce a jsem si jistý, že chystané album bude stejně choré a tvrdé! Skupiny jako Massacra, Agressor nebo Mercyless mohou být pyšné, že Necrowretch dále nesou pochodeň francouzského death metalu."

Pracovat na onom chystaném debutu se Necrowretch chystají po vydání ještě jednoho 7'' EP, což se stane 10. března.


Theudho - When Ice Crowns the Earth

6. února 2012 v 16:32 | Beztak |  Recenze
Po čtyřech letech jsme se dočkali pořádné vlny pagan black metalu z Belgie, kterou nám přichystala kapela Theudho. Jde o jejich čtvrtý řadový počin a myslím, že stojí za to se na něj podívat trochu blíže. Theudho původně vznikli, jako čistě klávesový projekt, ale nakonec vyrostli v metalovou kapelu, což je určitě dobře. Byl jsem zvědav, co si pro mne na nové desce přichystali. A zdali naše setkání dopadlo dobře, se dozvíte v následujících řádcích.

Album "When Ice Crowns the Earth" začíná písní "War into the World". Děsivé zvuky vystřídá běsnící kytara a na mě se z jeskyně vyvalí obrovské monstrum. Běží za mnou a já nemám kam utéct, takže mne nakonec semele svou zuřivostí. Po chvíli běsnění kapele Theudho jako by ztěžknou ruce a příchází klidný a zároveň dostatečně chytlavý refrén. Přes naprosto ničivý začátek mi Theudho ukazují i tu něžnější část, která je stejně působivá jako ta tvrdší. Po prvním songu přichází píseň titulní, tedy "When Ice Crowns the Earth". Bicí rozjíždí parádní jízdu a kytary si v klidu vyhrávají. Po minutce a půl, skladba nabere na obrátkách a to monstrum z první písně je zpět na scéně. Jo, tak tohle se mi líbí. Na úvod desky mne Theudho opravdu příjemně překvapili. Třetí v pořadí je song "The Second Coming" a já ty jejich kytary vážně žeru. Další šílená řežba, která nenechá v klidu nikoho. Ta píseň na vás vtrhne silou větru, který láme stromy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ucelený přehled o "Deathhammer" od Asphyx

6. února 2012 v 16:13 | Monsterfuck |  Music News
Informace o chystané osmé fošně "Deathhammer" nizozemských veteránů Asphyx už tu sice proběhly, ale jednalo se spíše o poněkud neucelený přehled, takže nebude od věci si patřičné informace zopakovat - zvláště když kapela nyní ještě zveřejnila přesný přehled o všech formátech, v nichž se "Deathhammer" objeví...

Century Media desku vydají 27. února v Evropě a 28. února v Severní Americe. Nahrávalo se ve studiích The Mörser a Harrow s dlouholetým spolupracovníkem Asphyx, Harrym Wijeringem. Mix a mastering pak padl do druhou Dana Swanö, s nímž už má skupina také předchozí zkušenosti - stejnou roli totiž zastal i u předchozí fošny "Death... The Brutal Way" z roku 2009.

Co se týče výše zmiňovaných formátů, ve kterých "Deathhammer" vyjde, fanoušci opravdu budou mít z čeho vybírat: download, jewelcase CD, limitovaný 2CD mediabook, černé LP (bez limitace), rudé LP (300 kusů), rudé LP s černými skvrnami (200 kusů), čiré LP (250 kusů) a šedivé LP (200 kusů).

Na tracklist a obal "Deathhammer" se můžete podívat okolo. Stejně tak i na náhled všech zmiňovaných edic.

01. Into the Timewastes
02. Deathhammer
03. Minefield
04. Of Days When Blades Turned Blunt
05. Der Landser
06. Reign of the Brute
07. The Flood
08. We Doom You to Death
09. Vespa Crabro
10. As the Magma Mammoth Rites


Sicmaggot hitparáda: 55. kolo

5. února 2012 v 22:37 | Monsterfuck |  Hitparáda
Dnes se nám to zveřejnění hitparády trochu protáhlo, ale tak už to holt občas dopadá, když jistý nejmenovaný šéfredaktor vstává akorát na oběd a ihned záhy se odebírá hákovat do rachoty. Ale už je teď jedno, pojďme se radši podívat na to, jak dopadlo předchozí kolo:

Když jsem tu posledně prorokoval, že hitovka "Lick It Up" od Kiss má šanci s několik týdnů neměnným pořadím Orlík-Cannibal Corpse na první místech zahýbat, měl jsem nakonec pravdu, což já rád (smích). Každopádně Kiss potvrdili svůj status velké a oblíbené kapely, na Cannibal Corpse to sice o jeden hlas nestačilo, ale s Landovým a Matáskovým Orlíkem si rockový kolos poradil bez problému, tudíž končí na pěkném druhém místě. Než půjdeme dál, ztratíme ještě slovíčko o Cannibal Corpse - floridští death metalisté již v hitparádě načínají svůj definitivně poslední týden, takže pokud je jejich příznivci i tentokrát podpoří, budeme mít další rozšíření Síně slávy.

Co se týče dalšího pořadí, hned trojice skupin získala shodný počet hlasů - Dalriada, Orlík a Rotting Christ. Z toho vyplývá, že tentokrát postupuje pět klipů a loučíme se pouze se Stolen Babies, jejichž místo v boji o vaše kliky zabírají Sonic Syndicate se songem "Burn This City".

Výsledky 54. kola:
---postupující---
1. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (11 hlasů - 27%)
2. místo: Kiss - Lick It Up (10 hlasů - 24%)
3.-5. místo: Dalriada - Hajdútánc (6 hlasů - 15%)
3.-5. místo: Orlík - Čech (6 hlasů - 15%)
3.-5. místo: Rotting Christ - Keravnos Kivernitos (6 hlasů - 15%)
---nepostupující---
6. místo: Stolen Babies - Push Button (2 hlasy - 5%)

Novinky 55. kola:
Sonic Syndicate - Burn This City

Klipy a hlasovací anketu pro 55. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Monstrosity vydají DVD - z ČR!

5. února 2012 v 21:44 | Monsterfuck |  Music News
Floridská death metalová drtička Monstrosity už příští měsíc vydá své nové DVD, které se bude jmenovat "Live Apocalypse" - datum bylo stanoveno na 13. března. Pro našince bude velice zajímavé to, že středobodem disku bude koncert, který Monstrosity natočili v České republice. Jedná se o záznam jejich vystoupení z 13. srpna 2010 z josefovského festivalu Brutal Assault. Níže si můžete pustit trailer k počinu.

Kromě setu z Brutal Assaultu bude "Live Apocalypse" obsahovat rovněž další živé záznamy z Jižní Ameriky, rozhovory, materiál ze zkušebny a dokument o nahrávání poslední desky "Spiritual Apocalypse" (2007).

Monstrosity kromě toho také průběžně pracují na dalším albu, které by se mělo objevit na podzim letošního roku. Více podrobností zatím není známo.


Steelwing - Zone of Alienation

5. února 2012 v 17:48 | Ellrohir |  Recenze
Mladá švédská parta na mě při vší úctě působí poněkud rychlokvašeným dojmem. Vynořili se v podstatě odnikud v roce 2009, vydali první album, které sklidilo až mimořádné ovace, vykoplo je na stránky renomovaných metalových magazínů a poslalo předskakovat takovým jménům jako Blind Guardian, Sabaton či Accept. Fanoušci a optimisti mohou tvrdit, že to je nespornou kvalitou tvorby. Cynikové a konspirátoři v tom zase budou hledat "tlačenku" a zákulisní nitky.

Faktem je, že tu máme kapelu, která jako by z oka vypadla ikonám heavy metalu z 80. let. A to ovšem téměř doslova. Když jsem se s nimi střetl poprvé na pražském koncertě, můj první dojem byl, že jde o nějaké Judas Priest revival. Tento názor bych možná při podrobnějším poslechu přehodnotil, zvlášť protože nové album, v pořadí druhé, které se fanouškům dostává do rukou nyní, vůbec ze všeho nejvíc přípomíná staré dobré osmdesátkové Iron Maiden. Dalo by se tomu snad říct i "vykrádačka". Když budu schovívavější, tak řeknu, že Steelwing, potažmo jejich manažer, vsadili na osvědčenou kvalitu a poptávku metalového posluchačstva po "klasickém hevíku britské školy". Ten jim servírují v řádném a neředěném množství a ať už si o tom myslí kdo chce, co chce, sklízejí s ním úspěch.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Slayer pracují na nové desce

5. února 2012 v 17:00 | Ježura |  Music News
Kerry King, kytarista legendárních thrash metalistů, se pro britský magazín Metal Hammer rozpovídal o průběhu tvůrčího procesu desky, s jejímž nahráváním by mohla kapela začít během několika následujících týdnů. "Právě teď si dáváme pauzu, ale je vážně vzrušující, jakým směrem se to vyvíjí," prohlásil King. "S Davem [Dave Lombardo, bubeník - pozn. redakce] jsme připravili tři skladby, co znějí fakt energicky a jsou osvěžující. Než se vrátíme k práci, tak budu mít určitě další tři připravené. A pak je tu materiál, se kterým přijde Jeff [Hanneman, kytara]. Každopádně vám můžu říct jednu věc - ty skladby se nesou v duchu klasických Slayer. Neuslyšíte od nás nic akustického (smích)."

Kerry doufá, že se na produkci novinky bude podílet Greg Fidelman, který spolu s Rickem Rubinem koprodukoval i poslední řadovku "World Painted Blood". "Bylo by to fajn, ale všechno to záleží na tom, jestli bude mít čas... Ať tak či onak, nemyslím, že bychom měli ve studiu strávit moc času. Chceme to udělat postaru a rychle. Vlastně už teď jsme napřed proti harmonogramu. Album bude připravené pro vydání v létě, ale kdy nakonec vyjde, to záleží na labelu a jeho plánech."

Řeč přišla i na zdravotní stav Jeffa Hannemana, kterého loni v ledu kousnul pavouk. Nejenže tím kytaristu odstavil na celý rok, ale nechybělo mnoho a sprovodil by ho ze světa. Jeff ale naštěstí přežil a nyní se úspěšně zotavuje. "Jo, mohli bychom s ním klidně odehrát 'Mandatory Suicide'," říká King. "Pokud by to byla jediná skladba našeho setu, tak by to Jeff zvládnul. Každopádně se postupně dostává zpátky do formy a až budeme připraveni na turné, vtrhne na pódium s námi." Dále dodává: "Vždycky jsme říkali, že neuděláme album bez Jeffa, takže je tady a dává riffy dohromady!"


U Black Sabbath to skřípe

4. února 2012 v 14:25 | Ježura |  Music News
Po nedávném zveřejnění neuspokojivého zdravotního stavu kytaristy Tonyho Iommiho ohlásili Black Sabbath další nepříjemnost. Za současných podmínek totiž s kapelou odmítl nahrávat i vystupovat bubeník Bill Ward. Svoji účast podmiňuje "férovou nabídkou" a "podepsatelnou smlouvou", která by příslušným způsobem odrážela jeho postavení zakládajícího člena. Jední dechem ale dodává, že je připraven kdykoli vyrazit do Anglie, kde Black Sabbath nahrávají, a v současnosti po ničem netouží víc. Jeho vlastními slovy: "Rozhodně chci to album nahrát, stejně tak chci s Black Sabbath vyrazit na turné. Je mi z toho na nic, ale v tomhle případě musím stát na svém a nepodepsat. Kdybych tak učinil, ztratil bych svou důstojnost."

V reakci na Wardovo rozhodnutí vydali zbylí členové Black Sabbath následující prohlášení:

"Zklamalo nás, když jsme zjistili, že se Bill veřejně odmítl podílet na našich současných plánech s Black Sabbath... Nemáme jinou možnost, než pokračovat v nahrávání bez něj, ale u nás jsou dveře vždy otevřené... Jsme pořád v Anglii s Tonym, skládáme a nahráváme materiál pro nové album a všechno šlape... Uvidíme se na Downloadu!!!"

Řeč je o britském Download Festivalu, který se uskuteční v červnu. Realizace všech ostatních naplánovaných zastávek turné (včetně pražské) přímo závisí na tom, jak Tony Iommi zvládne překonat svoji chorobu.

Další kompilační novinka: Aeba, John 5, Nachtmystium, Naglfar

4. února 2012 v 11:19 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí black metalisté Aeba si na letošní rok přichystali šestou dlouhohrající desku "Nemesis, Decay of God's Grandeur", která bude navazovat na počin "Kodex V" z roku 2008. Album vyjde v digitální podobě už příští týden, v pondělí 6. února, fyzické nosiče však budou k dispozici až od 1. března. Kapela slibuje "44 minut agresivního melodického black metalu v osmi skladbách". Jak moc se jejich popis blíží pravdě, se můžete přesvědčit poslechem songu "Shatterer of Worlds". Okolo se můžete podívat na tracklist a obálku "Nemesis, Decay of God's Grandeur".

Kvůli problémům s distribucí Aeba také nedávno uvolnila k bezplatnému stažení první demosnímek "The Rising" (1995) a první tři alba "Im Schattenreich..." (1997), "Flammenmanifest" (1999) a "Rebellion - Edens Asche" (2001). Případní zájemci mohou stahovat na oficiálním webu (v pravém sloupci dole).

Tracklist "Nemesis, Decay of God's Grandeur":
01. The Hunter and the Hunted One
02. Towards the Grandness from Above
03. Leitwolf
04. Shatterer of Worlds
05. In Memoriam
06. Where I Am There Is No God
07. Amok - Natural Born Killer
08. Antagonism, Eternal...

>>> Americký kytarista John 5, který aktuálně drtí struny v kapela Roba Zombieho, ale dříve hrál třeba i u Marilyna Mansona, vydá své šesté sólové album (nepočítaje remixový počin z roku 2009) "God Told Me To" 10. dubna. A byl to právě Rob Zombie, jenž svému parťákovi pro jeho desku nakreslil i obal, který si můžete prohlédnout napravo.

"God Told Me To" bude opět čistě instrumentální záležitost - z poloviny metalovou, z poloviny akustickou. Samotný John 5 vzkázal, že album obsahuje materiál, který "vám ustřelí palici".

>>> Experimentálně-psychedeličtí black metalisté Nachtmystium z amerického Illinois podepsali smlouvu na vydání své chystané šesté desky s firmou Century Media. Kapela pod tímto labelem sice hnízdí už od roku 2008, ale až doposud se jednalo pouze o spolupráci v rámci USA, nyní Century Media pokryjí celosvětovou distribuci.

Zpěvák, kytarista a lídr Nachtmystium, Blake Judd, se o uzavření kontraktu vyjádřil následovně: "Jsme nadšeni a poctěni spoluprácí se Century Media, labelem, který v průběhu let mnohokrát dokázal svou oddanost divoké extrémní muzice. Grave, Tiamat, Samael a bezpočet další formací ze začátku 90. let byly mezi prvními kapelami, které nás nekonečně inspirovaly ke tvorbě vlastní metalové hudby. Očekáváme výborný pracovní vztah a doufáme, že si společně dáme jointa na počest nadřazenosti metalu!"

Už dříve se Blake Judd také zmínil o povaze chystané desky: "Bude silně ovlivněna industrialem vy stylu pozdějších Ministry, Revolting Cocks a Nine Inch Nails, ale i depresivním oldschool black metalem."

>>> Pro mnohé velmi očekávaným albem je rovněž šestá řadovka Švédů Naglfar, která přijde celých pět let po předchozím počinu "Harvest". Jak jsme již informovali, deska se bude jmenovat "Teras", nyní k byly dozveřejněny veškeré detaily, které by vás mohly zajímat...

Předně bylo stanoveno přesné datum vydání - firma Century Media hodlá "Teras" vypustit do obchodů 27. března. K dispozici bude standardní CD, limitované digipack CD (součastí bonusová skladba "Tired Bones" a nášivka), luxusní 2LP (opět včetně bonusovky) a samozřejmě download pro příznivce digitálních formátů. Ještě před samotným albem bude vydán singl "An Extension of His Arm and Will", jenž bude dále obsahovat píseň "As Long as They Fear" (ta se na samotné desce, ani nikde jinde neobjeví!), ve striktní limitaci 500 sedmipalcových vinylů. Níže si můžete poslechnout ukázku v podobě "Pale Horse".

Vzhledem k faktu, že Naglfar aktuálně tvoří pouze dva kytaristé a zpěvák, přizvala si kapela na pomoc s nahráváním Dirka Verbeurena (Soilwork), který na "Teras" nahrál kompletní bicí stopy. O obálku se postaral Niklas Sundin (dále dělal artworky třeba pro Arch Enemy, In Flames, At the Gates a samozřejmě domovské Dark Tranquillity, v nichž také hraje na kytaru), společně s tracklistem si ji můžete prohlédnout okolo.

Tracklist "Teras":
01. Teras
02. Pale Horse
03. III: Death Dimension Phantasma
04. The Monolith
05. An Extension of His Arm and Will
06. Bring Out Your Dead
07. Come Perdition
08. Invoc(H)ate
09. The Dying Flame of Existence
10. Tired Bones [bonus]


Aetherius Obscuritas - Ventus

3. února 2012 v 15:41 | Monsterfuck |  Recenze
Lidé, kteří podzemní black metalovou scénu sledují podrobněji, už jméno maďarských Aetherius Obscuritas jistě zaregistrovali již s počinem "Víziók" (2007), maximálně pak s albem "Black Medicine / Fekete Orvosság" (2009), ale z pohledu širší metalové obce se však jedná o skupinu spíše méně známou. Přesto ne nekvalitní či dokonce zbytečnou, vlastně právě naopak. Aetherius Obscuritas jsou jednou z těch formací, které sice možná nejsou na výsluní přízně většiny fanoušků, nejsou v popředí zájmu, neobjevují se na obálkách metalových magazínů ani na soupiskách velkých festivalů, ale místo toho odvádějí tu tolik potřebou a nepříliš viditelnou černou práci v pozadí a svou činností udržují při životě tolik potřebné undergroundové podhoubí, bez něhož by se dle mého názoru scéna neobešla. A kromě toho je také muzika Aetherius Obscuritas jen tak mimochodem i dobrá, což je samozřejmě to nejdůležitější.

V návaznosti na to, co jsem řekl výše, lze asi vcelku logicky odvodit, v jakých kvalitativních hodnotách se budou Aetherius Obscuritas pohybovat. Nejedná o žádnou extrémní pumelici, která by bortila ušní bubínky všem široko daleko, žádné geniální dílo, ale velice slušný a kvalitní nadprůměr, který člověka zabaví. Stylově se Aetherius Obscuritas pohybují v mezích více či méně syrovějšího black metalu, ale ty tam jsou časy, kdy kapela disponovala pověstným bzučivým zvukem, neboť už "Black Medicine / Fekete Orvosság" přineslo výrazné zlepšení produkce, a nutno říct, že aktuální novinka "Ventus", kterážto je již šestým dlouhohrajícím zářezem na pažbě těchto Maďarů, v tomto trendu pokračuje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!