Únor 2012

Candlemass upřesňují záležitosti okolo svého konce

24. února 2012 v 14:28 | Monsterfuck |  Music News
Baskytarista Leif Edling v nedávném rozhovoru pro Terrorizer vyvrátil, že by švédská doomová legenda Candlemass měla aktuálně těsně před rozpadem. "Ještě nekončíme. Ano, tohle bude naše poslední album [Leif mluví o připravované novince, která vyjde někdy v příštích měsících u Napalm Records - pozn. redakce], ale ještě se nějakou chvíli nechystáme zmizet ze scény. Tento rok budeme koncertovat, ten příští snad také, rovněž nás čeká 30. výročí. Je před námi ještě hodně doomu. Prostě jsme to jen chtěli zastavit, než zestárneme a začneme vydávat polo-idiotská alba. Namísto toho se radši pomalu vytratíme do zapadajícího slunce s nedotčenou důstojností. Už nejsme žádní mladíci. Popravdě řečeno, část materiálu, který jsem zatím napsal, je vlastně o loučení. Je to trochu jako žalm, který občas uhodí na epickou strunu. Mám z toho alba velmi dobrý pocit. Je metalové, těžké, doomové, epické... je kurva kolosální! Myslím, že dopadne stejně dobře jako 'Death Magic Doom' [předchozí deska z roku 2009], což se mi zdálo nemožné."

Dosud nepojmenovaná novinka je prozatím předběžně naplánována na duben, ale datum se možná ještě bude posouvat. Příznivci se mohou těšit na skladby jako "Prophet", "Sadness Run Deep" nebo "Water Witch".

Devilish Impressions s informacemi o třetím opusu

24. února 2012 v 13:59 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardně black/death metalová formace Devilish Impressions z Polska zveřejnila veškeré detaily o svém třetím opusu, který bude následovníkem počinu "Diabolicanos - Act III: Armageddon" z roku 2008. Novinka se bude jmenovat "Simulacra" a její vydání, o nějž se postarají Icaros Records, je aktuálně naplánováno na 21. března (nutno dodat, že zatím jen v domácím Polsku - pro vydání pro zbytek světa se aktuálně hledá label). Album vyjde v podobě třípanelového digipacku s 16stránkovým bookletem.

Posluchači se mohou těšit i na několik hostujících příspěvků, které mají na svědomí Orion (Behemoth, Vesania), Jacek Grecki (Lost Soul), Roman Bereźnicki (LecteR), Lestath a Flummen. Obálku má na svědomí Michał "Xaay" Lorenc (Nile, Kamelot) a společně s tracklistem si ji můžete prohlédnout okolo tohoto textu.

Nahrávalo se hned v pěti studiích, z nichž jména čtyř nikomu nic neřeknou (ovšem pro úplnost... kytary - Strobo Studio, vokály - Studio X a samply, efekty a syntetizéry - domácí studia Lestatha a Flumena), bicí ovšem byly nahrány ve známém polském Hertz Recording (Behemoth, Vader, Decapitated, Hate a tuny dalších), kde rovněž proběhl závěrečný mix a mastering.

První ukázku v podobě skladby "Icaros" si můžete pustit na oficiálním Facebook profilu kapely.

Tracklist "Simulacra":
01. Icaros
02. Legion of Chaos
03. Lilith
04. Fear No Gods!
05. The Scream of the Lambs
06. Spiritual Blackout
07. Vi Veri Vniversum Vivus Vici
08. The Last Farewell
09. Solitude

Belphegor jsou zpět

24. února 2012 v 7:42 | Monsterfuck |  Music News
Belphegor oznámili, že po půlročním přerušení veškerých aktivit, k němuž došlo díky nutné operaci zpěváka a kytaristy Helmutha (viz starší novinka), jsou zpět a již začali pracovat na svém desátém dlouhohrajícím záseku. Více prozradí Helmuth osobně:

"Je skvělé mít zase možnost tvořit a psát novou desku. Začal jsem skládat v listopadu 2011, ale poté jsem musel strávit pět týdnů v nemocnici a dalších šest týdnů v rehabilitačním centru kvůli svým zdravotním problémům. Každopádně jsem ale tuto nelehkou záležitost přežil, ačkoliv se mi to pořád zdá nereálné. Sice ještě stále nejsem plně uzdravený, ale musím říct, že se již cítím lépe. Bohužel jsme museli zrušit veškeré koncerty až do června 2012, kdy se opět vydáme na cesty a začneme s nějakými open-air rituály v Evropě."

Baskytarista Serpenth letmo přibližuje nový materiál: "Tentokrát necítíme žádný tlak kvůli intenzivnímu koncertování a problémům s tím spojených, tudíž se můžeme koncentrovat a tvořit všechny aranže v naprostém soustředění a dát tomu ještě víc energie, krve a koulí. Intenzivně pracujeme na deseti písničkách. Jsme plně soustředění, muzika nad námi převzala kontrolu, znáte to. Přišel čas na novou kapitolu."

Novinka by podle aktuálních informací mohla vyjít už koncem letošního roku. Bicí stejně jako v případě předchozího "Blood Magick Necromance" z ledna 2011 nahraje Marthyn.


Umbrtka: Praha - Exit-Us, 18.2.2012

23. února 2012 v 19:50 | Ježura |  Reporty
Žilo bylo jedno básnicko-hudební prachmatické těleso. Toto těleso již od počátku své existence představovalo něco neotřelého, a jak už to v případě takových neotřelých těles bývá, za ta dlouhá léta existence se našli mnozí, kteří se jej rozhodli věrně následovat. Naše těleso však vedle samotné tvorby donedávna vyčnívalo z řady jiných těles ještě jedním charakteristickým rysem. Až na tři pomíjivé a veřejnosti utajené výjimky, které se sluší zmínit snad jen pro úplnost, totiž nenabídlo svým věrným následovníkům jediné regulérní vystoupení. Sobota 18. února léta Páně 2012 však vešla do dějin jako den, kdy se uskutečnila událost, na kterou lákaly šedavé letáky s všeříkajícím textem: "Umbrtka - šedý metal přijíždí do Prahy"...

Ano, tajné přání mnohých se stalo skutkem a šedý metal do Prahy skutečně přijel. Faktem však zůstává, že i když jsem si dlouho nebyl jistější ničím jiným než právě účastí na tomto koncertu, jímaly mě nejrůznější obavy. Důvody k nejistotě byly veskrze racionální. Mám totiž v živé paměti slova Lorda Morbivoda stran nevhodnosti Umbrtčího hudebního materiálu k živé prezentaci. K tomu stačí přidat neslavnou zkušenost, jakou jsem v libeňském klubu Exit-Us nabyl loňského roku, a obavy jsou najednou velmi aktuální. Myšlenky na toto téma se mi honily hlavou i v okamžiku, kdy jsem vstoupil. Ale nebudu vás napínat - velmi záhy vzaly za své i ty nejnepatrnější pochyby...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Oskar999)

Sklepmaster chystají DVD

23. února 2012 v 19:25 | Monsterfuck |  Music News
Domácí formace Sklepmaster se aktuálně chystá točit DVD k pátému výročí od svého vzniku. Zvěčněno bude jejich vystoupení v Dolním Benešově 30. března, kde kapela zahraje po boku Malignant Tumour, Helpness a Forest Jump. Sklepmaster slibují speciální show i s kulisami, vše bude natočeno pěti kamerami.

Druhou fází oslav pátého výročí Sklepmaster pak bude křest výše zmiňovaného DVD. O této akci bude ještě zveřejněno.

Posledním vydaným počinem Sklepmaster je EP s názvem "The Unforgiven Sin", které vyšlo začátkem roku 2011. Jednalo se o koncepční příběh, o němž poví více samotná skupina: "EP 'The Unforgiven Sin' v sobě skrývá utajený příběh. Příběh o tom, jak kdysi dávno, tisíce let zpátky na zemi žila jediná rasa. Jediná rasa, jež byla rozdělena mezi dva národy. Jeden z nich toužil po poznání a chtěl objevit tajemství veškerého bytí. Bohužel, druhý národ jejich filosofii nesdílel a proti těmto souputníkům povstal. Aby se vyhli ničivé válce, odletěli členové národa, bahnoucího po vědění, pryč. Pryč do hlubokého a rozmanitého vesmíru. Odletěli, ale nezapomněli. Nezapomněli a právě nyní přišel čas jejich návratu."

Suicidal Angels - Bloodbath

22. února 2012 v 20:03 | Beztak |  Recenze
Z Řecka zmítaného krizí se k nám přiřítila čtvrtá řadová deska thrash metalové kapely Suicidal Angels. Od svého prvního počinu "Eternal Domination" z roku 2007 urazila pěknou štreku a dostala se do povědomí thrash metalových fanoušků. Chce být vidět, tak hojně koncertuje a už několikrát navštívila naši republiku. Například už zítra (22. února) se objeví na putovním turné Full of Hate po boku Behemoth nebo třeba Cannibal Corpse. Každopádně zpět k samotné kapele, tedy konkrétně jejímu novému počinu "Bloodbath".

Je jasné, že člověk by v případě Suicidal Angels neměl očekávat příliš originálních nápadů. Kdo hledá originalitu, tak tady nepochodí. Kdo se ovšem připravil na parádní thrash metalovou jízdu, toho by novinka Suicidal Angels neměla zklamat. Kapela sází na osvědčené postupy, které využila již na minulých albech a které využívaly legendy žánru už v 80. letech. Nepočítat s tím může znamenat zklamání z desky "Bloodbath". Jenže já s tím počítal a doslova se na to těšil, takže mé nadšení s poslechem další a další skladby roste. Bylo by vhodné zmínit jméno autora obrázku na přebalu desky. Není jím nikdo jiný než známý umělec Ed Repka, který má na svědomí mrtvolné obaly desek Megadeth, Death, Massacre nebo i předešlou desku Suicidal Angels, "Dead Again". Přebal k novince je opravdu brutální, ale pro mne je ve stínu předešlé desky, kde přes oblohu nad hřbitovem přelétali sebevražední andělé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Změny sestav u Borknagar, Kalmah, Korpiklaani a Pestilence

22. února 2012 v 10:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Norští Borknagar oznámili jméno nového bubeníka, který v kapele usedne na stoličku po Davidu Kinkade, jenž nedávno přeběhl k žánrově odlišným Soulfly. Jde o Baarda Kolstada, který dále působí v Oceans of Times a v živé sestavě sólového projektu ICS Vortexe (ten se dva roky zpátky vrátil do Borknagar po deseti letech).

Borknagar mají aktuálně na programu vydání deváté dlouhohrající desky "Urd". Stane se tak 26. března v Evropě a o den později v Severní Americe. Veškeré potřebné info o počinu najdete v předchozí novince.

>>> Kalmah z Finska do svých řad přivítali nového klávesáka Veli-Matti Kananena (One Morning Left), který už skupině dříve vypomáhal na několika koncertech.

Kromě toho Kalmah začali psát materiál pro své sedmé album. Plán je takový, že už v létě kapela natočí videoklip ("...s komáry a finskýmu bažinami. Song už jsme vybrali.") a na konci roku se pak vydá do studia nahrát finální podobu fošny.

>>> Další změnu na postu houslisty hlásí další Finové Korpiklaani. Teemu Eerola, který do skupiny naskočil loni v září, moc dlouho nevydržel, přočež jej aktuálně nahrazuje Tuomas Rounakari. Na jeho umění se můžete podívat ve videu níže.

Korpiklaani se nyní nacházejí ve studiu, kde finišují s nahráváním nového alba "Kunnia". Pokud vše půjde dobře, na konci března se začne s mixem a výsledek spatří světlo hudebních obchodů v srpnu.


>>> Poslední škatulata v sestavě se týkají technických death metalistů Pestilence z Nizozemska., jimž odešli hned dva členové - baskytarista Jeroen Paul Thesseling a bubeník Yuma van Eekelen, aby se mohli přednostně věnovat svým vlastním projektům. Novými členy jsou Stephan Fimmers (Necrophagist) na baskytaře a bubenický světoběžník Tim Yeung (Morbid Angel, Divine Heresy, ex-Hate Eternal, ex-Vital Remains). Oba dva se už podílejí na přípravách nové placky s názvem "Obsideo".

Saint Vitus odhalili kompletní detaily o nové desce

22. února 2012 v 10:11 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní zámořští doomaři Saint Vitus odhalili poslední zbývající detaily o netrpělivě očekáváné novince "Lillie: F-65", která bude prvním albem skupiny po dlouhých 17 letech od počinu "Die Healing" z roku 1995. Zde si můžete prohlédnout obal a finální seznam skladeb:

01. Let Them Fall
02. The Bleeding Ground
03. Vertigo
04. Blessed Night
05. The Waste of Time
06. Dependence
07. Withdrawal


"Lillie: F-65" nakonec v Evropě vyjde 27. dubna pod hlavičkou francouzských Season of Mist. Americké vydání proběhne v květnu. Deska bude k dispozici ve formátech jewelcase CD, limitovaný CD+DVD digipack a LP. V mezičase se ještě příznivci Saint Vitus mohou těšit na jednu sběratelskou raritku - 23. března vyjde rovněž vinylový sedmipalcový singl "Blessed Night", na němž kupující najdou titulní song na A straně a živou verzi letité klasiky "Look Behind You" na B straně (záznam byl pořízen v prosinci 2010 ve Švýcarsku). Tento singl bude striktně limitován na pouhých 1500 ručně číslovaných kopií. Obal "Blessed Night je následující:


Beyond the Bridge - The Old Man and the Spirit

21. února 2012 v 20:31 | Zajus |  Recenze
Nestává se často, aby se mnou nějaká deska zamávala již po prvním poslechu tak jako "The Old Man and the Spirit". Předem se tak musím omluvit za případnou rozsáhlost recenze a dát vám jedno doporučení. Pokud jste fanoušky progresivního rocku (případně progresivního metalu), okamžitě zavřete tuto recenzi a běžte si "The Old Man and the Spirit" sehnat. Jakékoliv další čtení, snad kromě následujících dvou odstavců, vás totiž připraví o překvapení při poslechu a přijdete tak o část kouzla alba.

Poněkud netradiční úvod recenze máme za sebou a nyní se vás zbylé pokusím přesvědčit, proč byste tomuto albu měli věnovat svůj čas. Napřed však ještě trošku omáčky a potřebných informací. V roce 1999 se v německém Frankfurtu zrodila kapela Fallout, odehrála několik koncertů a rozpadla se poté, co se její členové rozprchli na vysoké školy a do zaměstnání v různých koutech země. Po několika letech se v hlavě jednoho z jejích členů, kytaristy Petera Degenfeld-Schonburga, zrodila myšlenka na koncepční album. Postupně okolo sebe sestavil kapelu sestávající se částečně z původních členů Fallout a částečně z muzikantů nových. Pět let trvalo než bylo "The Old Man and the Spirit" napsáno, a další čtyři, než bylo nahráno a vydáno. Zrod alba měl tak téměř vědecký průběh, a tomu napovídá i fakt, že většina členů kapely má hudební vzdělání, povětšinou z oblasti klasické hudby či jazzu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault hlásí novinky

21. února 2012 v 14:55 | Ježura |  Music News
Josefovský festival Brutal Assault se opět připomíná. Čerstvé je ohlášení tří kapel, které rozšíří lineup. Ten se nyní po delší odmlce rozrostl o kapely Finntroll, Skarhead a Root. Trochu staršího data jsou změny, kterých se festival dočká proti předchozím ročníkům na poli organizace. Nechme tedy promluvit samotné pořadatele: "První z nich [řeč o novinkách - pozn. redakce] již byla poodhalena a týká se prodloužení festivalu na čtyři dny. Do oficiálního programu festivalu tedy začleňujeme středeční warm-up party, během níž se představí převážně výběr toho nejlepšího z česko-slovenské scény. Středeční program proběhne na jednom z hlavních pódií.

Rozšiřujeme také počet pódií. Na odpočinkové 'zelené louce' vznikne v kryté hale tzv. 'klubová stage', která bude každodenně nabízet vystoupení menších kapel. Program na tomto menším pódiu bude startovat ve večerních hodinách a potáhne se napříč celou nocí."

Brutal Assault se odehraje ve dnech 8. až 11. srpna ve vojenské pevnosti Josefov v Jaroměři.


Cynic chystají nové album

21. února 2012 v 14:33 | Ježura |  Music News
O blížící se novince promluvil kytarista a zpěvák Paul Masvidal v rozhovoru pro irský magazín Molten: "Zrovna teď věnujeme psaní spoustu času a já doufám, že album vyjde někdy ke konci roku. Takže teď nám jde o jediné - udělat zabijácké album. Už teď z toho mám dost dobrý dojem a myslím, že jsme ve formě." Paul trochu přiblížil i hudební směřování novinky: "Když bych to měl nějak popsat, je to víc sci-fi, futuristické a mimozemské, ale přitom je to také písniškovější. Tak nějak to vystihuje samotnou podstatu Cynic. Je to moderní, je to cool a liší se to od všeho, co jsme zatím stvořili. Je to něco jako nová barva, nové universum. Rozhodně to zní jako my, jen s tím rozdílem, že to taky zní úplně nově..."

Cynic vydali v listopadu EP "Carbon-Based Anatomy", které vyšlo pod hlavičkou francouzského labelu Season of Mist. Jeho recenzi si můžete přečíst zde.


Informace o novém albu Sonata Arctica

21. února 2012 v 11:46 | Zajus |  Music News
Již sedmé studiové album plánují power metalisté Sonata Arctica. Ponese název "Stones Grow Her Name" a podle zpěváka Tonyho Kakka již chybí jen finální úpravy a album bude hotové. Nahrávalo se v několika studiích po celém Finsku a výsledek by měl spatřit světlo světla 18. května. O vydání se stejně jako o tři předchozí alba kapely postará label Nuclear Blast, a to formou standardní edice, limitovaného digipacku, vinylu a samozřejmě nezbytného downloadu.

Tracklist a obal "Stones Grow Her Name" následuje.

01. Only the Broken Hearts (Make You Beautiful)
02. Shitload of Money
03. Losing My Insanity
04. Somewhere Close to You
05. I Have a Right
06. Alone in Heaven
07. The Day
08. Cinderblox
09. Don't Be Mean
10. Wildfire II
11. Wildfire III

Aborted - Global Flatline

20. února 2012 v 22:00 | nK_! |  Recenze
Od našich západních sousedů k nám v poslední době proudí poměrně velké množství kvalitního materiálu a k pravidelným zásobitelům se řadí i belgičtí řezníci Aborted. Předchozí nahrávka "Strychnine.213" úplně publikum nenadchla, ale staršími alby kapela pravidelně dokazovala, že skoro neumí šlápnout vedle. Jak si po čtyřech letech a skoro kompletní změně sestavy stojí nový opus?

Jak zmiňuji o řádek výše, Aborted vyměnili skoro celý ansámbl. Jediný, kdo si udržel svůj stávájící post, je zpěvák Sven de Caluwé. Abych řekl pravdu, nevím, proč došlo k tak zásadním změnám, ale jestli se to pozitivně odrazilo na nové desce (myslím, že ano), nemůžu jinak než souhlasit. Minulé "Strychnine.213" totiž nebylo úplně to pravé ořechové. Oproti předchozí tvorbě nepřineslo nic výrazně zajímavého nebo oslňujícího a celkově nebylo ani moc zábavné. Našli se samozřejmě tací, kterým se líbilo, leč sám se do nich počítat nemohu. Nešlo o špatný materiál, ale postrádal šťávu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Atrocity vydávají DVD

20. února 2012 v 21:57 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí Atrocity si pro své fanoušky na 30. března nachystali vskutku obsáhlý DVD počin s názvem "Die gottlosen Jahre". Půjde o 2DVD/CD set, kde se na prvním disku bude nacházet vyčerpávající dokument o historii kapely. Délka by měla činit celkem tři hodiny, chybět nebude spousta raritního a doposud neviděného materiálu, zajímavostí také je, že bude přítomno na 80 rozhovorů s novináři, fotografy, pracovníky vydavatelství, fanoušky a v neposlední řadě také členy kapel jako Carcass, Arch Enemy, Dimmu Borgir, Napalm Death, Kreator, Deicide a mnohých dalších.

Náplní druhého DVD bude jednak výroční koncert ke 25 letům od založení Atrocity, který se odehrál v roce 2010 na německém festivalu Wacken Open Air, jednak další nálož bonusového materiálu, jenž čítá třeba videoklipy, další živé záznamy. Na CD pak bude audio záznam vystoupení z Wackenu.

Kompletní tracklist všech tří disků:

DVD1 (180 minut):
01. Prolog
02. Untergrund
03. Aufbruch
04. Turbulenzen
05. Transilvanien
06. Weltmusik
07. Zusammenkunft
08. Hass und Feuer
09. Neue Ufer
10. Zweigeist
11. Verlorenes Paradies
12. Dunkle Schönheit
13. Stimmen der Vergangenheit
14. Epilog

DVD2 (116 minut):
I. Live in Wacken 2010
01. No Sleep 'Til Wacken
02. Fatal Step
03. Necropolis
04. Blut
05. Willenskraft
06. Seasons in Black
07. Clash of the Titans
08. Die Todgeweihten
09. Danse Macabre
10. The Great Commandment
11. Fade to Grey
12. The Sun Always Shines on TV
13. Shout

II. Bonus
01. Blut [videoklip]
02. Cold Black Days [videoklip]
03. The Sun Always Shines on TV [videoklip]
04. Reich of Phenomena [live]
05. Die Liebe [videoklip]
06. Taste of Sin [videoklip]
07. Shout [live]
08. Love Is Dead [videoklip]
09. Fade to Grey [live]
10. Calling the Rain [videoklip]
11. The Great Commandment [live]
12. Miss Directed [videoklip]
13. Dreath-Sidestory Underground

CD1 (56 minut):
01. Fatal Step
02. Necropolis
03. Blut
04. Willenskraft
05. Seasons in Black
06. Clash of the Titans
07. Die Todgeweihten
08. Danse Macabre
09. The Great Commandment
10. Fade to Grey

Summoning jsou zpět

20. února 2012 v 18:55 | Monsterfuck |  Music News
Atmospheric black metalová skupina Summoning z Rakouska po několika letech absolutního ticha po pěšině opět začala pracovat na další, doposud nepojmenované nahrávce, která bude již sedmou řadovkou. Kapela prozradila, že aktuálně jsou dvě skladby hotové, čtyři až pět jich je rozpracovaných, pro dalších deset až patnáct jsou první nástřely riffů, plus mají Summoning ještě jeden celý song v záloze ze skladatelského procesu pro předchozí desku. S takovým množstvím materiálu se tedy prý nejspíš objeví nějaké speciální edice pro fanoušky. Pokud vše půjde dobře, měly by být všechny písničky připravené k nahrávání do konce roku.

"V uplynulých letech jsme na novém materiálu pracovali jen velice vzácně, a to z různých důvodů (zčásti osobních, zčásti z nedostatku motivace)," vysvětlují Summoning delší přestávku, "ale v průběhu posledních měsíců jsme zintenzívněli práce na novém materiálu a uvědomili si, že se vrátil starý duch, že jsme motivováni pro novou desku a že jsme opět propadli kouzlu komponování."

Předchozí deska "Oath Bound" vyšla 31. března 2006 u Napalm Records. V červnu stejného roku se ještě objevila kazetová verze u Werewolf Promotion a v červenci picture-2LP pod značkou Temple of Darkness Records.


Klipy od Heidevolk, Mordax a Rage

20. února 2012 v 18:28 | Monsterfuck |  Music News
>>> Holandští folk metalisté Heidevolk zveřejnili nový videoklip k písničce s názvem "Als De Dood Weer Naar Ons Lacht", na nějž se můžete podívat zde:


"Als De Dood Weer Naar Ons Lacht" pochází z aktuální nahrávky kapely, "Batavi". Deska je koncepčním počinem, jehož děj se odehrává za časů Říše římské (tj. 8. stol. př. n. l. až 5. stol. n. l.), konkrétně se - jak už název napovídá - týká germánského kmene Batavi, který žil na území dnešního Nizozemska. Podle oficiální zprávy by deska měla mapovat celou historii kmene od jeho vzniku až po jeho povstávní proti Římanům.

>>> Druhá třetina klipové novinky se týká mladých dánských death/thrash metalistů Mordax, kteří 24. února vydávají svůj debut s názvem "Violence Fraud Treachery". Z něj si pro videoklip vybrali vál "Monarch of All", a jak se jim výsledek povedl, se můžete mrknout tu:


Nesmí chybět ani obligátní info o albu, což stejně většinu lidí nezajímá, avšak informační osvětě musí býti učiněno zadost. Mordax nahrávali v CB Studios a Redhead Recordings, materiál si následně nechali zmixovat u samotného Dana Swanö (Bloodbath, Opeth) ve Švédsku. O vydání se postarají Ultimhate Records.

>>> Závěr patří německým veteránům Rage. Ti na rozdíl od výše zmiňovaných kolegů nevydávají první album, nýbrž dvacátéprvní - a pojmenovali jej hezky "21". Videa se dočkala titulka "Twenty One", přičemž pro našince je zajímavé jistě to, že se natáčelo v kasinu v České republice a v klipu vystoupují i čeští herci:


Ensiferum ve studiu

20. února 2012 v 13:27 | Monsterfuck |  Music News
Populární Finové Ensiferum se aktuálně právě nacházejí ve studiu Petrax na jihu své domoviny, kde se věnují nahrávání bicích, baskytary, klavíru a hammondek pro své nadcházející album. Zpěvy a zbytek nástrojů bude nahrán ve studiu Yellow House, které patří producentovi Hiili Hiilesmaa (bývalý bubeník Курск, jako producent spolupracoval např. s Amorphis, Lordi nebo Moonspell, pro Ensiferum se už postaral o mix předchozí placky).

Tato doposud nepojmenovaná novinka, která bude navazovat na počin "From Afar" ze září 2009, by měla vyjít na přelomu jara a léta u Spinefarm Records. Níže se můžete podívat na video z nahrávání.

Fanoušci Ensiferum si své oblíbence mohou odchytit na plzeňském festivalu Metalfest, který se odehraje v rozmezí 8. - 10. června.


Pařát: 44. číslo

20. února 2012 v 8:31 | Monsterfuck |  Music News
Časopis Pařát aktuálně přichází se svým 44. číslem. Jelikož jsou na titulní straně CANNIBAL CORPSE, stěžejní článek je jasný - s Alexem Websterem a Paulem Mazurkiewiczem jsme na 4 stranách zavzpomínali na věci minulé a opřeli se také o novinku "Torture".

Čerstvě mají alba např. také ASPHYX, NAPALM DEATH nebo PSYCROPTIC, což byl důvod vzít si členy těchto kapel pořádně "na mušku". BILOCATE pro změnu prozradí důvod zákazu koncertování v rodném Jordánsku, Fenriz z DARKTHRONE zavzpomíná na black metal 80.let, kdy poprvé vyšly čtyři jejich demáče, jež jsou nyní jako komplet posluchačům předkládány v remasterovaných verzích, Matt z EXHUMED představí jednu z největších fanynek kapely - jeho 73 letou babičku (smích) a mnoho mnoho dalšího.

Z českého podzemí ve druhém díle zavzpomínáme na MASTER´S HAMMER, přiblížíme minulost i současnost Vincenta Venery alias SVATÉHO VINCENTA, pěkně z detailu se podíváme do zákulisí festivalu MetalGate Czech Death fest a mnohé další.

Součástí nového Pařátu je také album AVENGER - "MCMXCII-MMXII". Jeho název asi hovoří za vše. Stálice českého dark/blacku slaví 20. narozeniny a u té příležitosti nabízí průřez tvorbou. POZOR! Nejedná se klasické best of - všechny skladby byly nahrány znovu, mají zvuk roku 2012 a mezi 17 songy (stopáž 79 minut) se nachází i několik raritek, což znamená nikdy nevydaných skladeb! Krásný booklet je z dílny mistra Deathera.

Jelikož je tomu letos 25 let od vydání alba "Scum" od NAPALM DEATH, jeden z megaplakátů v nekonečné sérii "Frontcovers Gallery" je věnován právě tomuto albu. Z českých alb metalové historie dochází na "Ritual" od MASTER´S HAMMER.

I přes novoroční zdražení skoro všeho a navýšení DPH Pařát zůstává i v roce 2012 na stejné ceně a pořídíte ho za 99 Kč včetně poštovného.

Kompletní obsah a veškeré další informace najdete na www.paratmagazine.com

[tisková zpráva vydavatele]


Bratrstvo Luny - La Loba Ante Portas

19. února 2012 v 18:54 | Monsterfuck |  Recenze
Gothic rock je žánr, který v rámci naší země příliš velké zastoupení nemá. S výjimkou jasného XIII. století, které z fleku vypálí asi každý, většina laiků (myšleno lidí, kteří daný žánr povětšinou příliš nesledují a neposlouchají) nezvládne bez nějakého toho "guglení" jmenovat alespoň jednu další skupinu. I když ono na druhou stranu toho ani příliš co k jmenování není, neboť v České republice nemá tento styl přílišnou tradici (i když pár jmen se samozřejmě najde - a rozhodně ne nekvalitních!). To má za následek fakt, že když se čas od času objeví nějaká nová kapela, jež má trochu úroveň, hned se o ní v patřičných kruzích začne mluvit… a když se objeví skupina, která nemá jen "trochu úroveň", ale u níž se jedná o hudbu opravdu dobrou (to se ovšem nestává příliš často, což přímo plyne z výše řečeného), je to pomalu posvícení.

A Bratrstvo Luny? Inu, ti patří právě do téhle kategorie a bez přehánění lze tvrdit, že jsou možná tím nejlepším, co se u nás na poli gotického rocku za poslední roky urodilo. Ne nadarmo se o nich takřka ihned začalo mluvit jako o těch, kteří mají potenciál převzít žánrovou korunu z rukou XIII. století (jestli se tomu tak už v očích některých nestalo). Upřímně řečeno, přece jenom nejsem na tento styl až takový odborník, abych si mohl dovolit vynášet podobné soudy, proto se v následujících řádcích pokusím onomu obligátnímu a do jisté míry i pohodlnému srovnání s největší žánrovou legendou, jíž neopomněl zmínit snad žádný pisálek, který si kdy vzal Bratrstvo Luny do klávesnice, vyhnout - i z toho důvodu, že je to srovnání vlastně bezpředmětné, podívá-li se posluchač na obě skupiny trochu podrobněji než jen letmým náslechem na YouTube. Stejně tak bych se rád vyhnul také porovnání s debutem "Goethit" z roku 2009, který jsem sice svého času slyšel, ale kromě toho, že na mne album udělalo velmi solidní dojem, si z něj příliš nepamatuju (na svou obranu mohu říct, že jsem jej přece jen neposlouchal přibližně dva roky). Dobře tedy, o čem bych vlastně ráčil psát? Upřímně bych zkusil asi to, kvůli čemu jsme se tu dnes vlastně sešli - nějaké to stručné povídání o desce "La Loba Ante Portas" a samozřejmě také o přiloženém EP "Signum Diabolicum", byť je ta recenze lehounce neaktuální - to jen pro pořádek, aby si třeba někdo nemyslel, že jde o čerstvou novinku, album totiž vyšlo 5. května 2011. Ale nevadí, pojďme ten rest dohnat alespoň nyní…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Deather (grafika)]

Sicmaggot hitparáda: 57. kolo

19. února 2012 v 13:35 | Monsterfuck |  Hitparáda
Minulý týden nám odpadnul jeden z dlouhodobých tahounů hitparády (resp. přesněji řečeno neodpadnul, nýbrž se přesunul do Síně slávy... což mě jen tak na okraj napadá, že kdyby někdo nevěděl, kde se ta proslulá Síň nachází, najde ji tady úplně dole), jimiž mám samozřejmě na mysli Cannibal Corpse. Na jejich nepřítomnosti ovšem vydělali Orlík, kteří jsou po dvou slabších kolech opět na koni a do svého šestého týdne v Sicmaggot hitparádě vstupují z prvního místa. Pokud by někdo čekal, že na druhém místě tedy musel logicky skončit další favorit Kiss, má do jisté míry pravdu, ale nutno poznamenat, že je to příčka dělená, neboť z hitparádových greenhornů se jako nejživotaschopnější ukázali holandští zabijáci Legion of the Damned, kteří svým řízným thrash/deathem hodně nahlas řekli, že je s nimi nutné počítat. Poslední postupové místo si pak uzmuli Řekové Rotting Christ. O dostatečných kvalitách na postup dále vás pak v konkurenci výše zmíněných nepřesvědčili ani Manowar se svým archivním kouskem, ani Kivimetsän Druidi s dnes tak populárním folk metalem.

Upřímně si nevzpomínám (možná je to ale jen moje děrává paměť), že bychom za nějaký ten rok a kousek měli v hitparádě nějakou slovenskou kapelu, což by samozřejmě bylo záhodno napravit. Volba padla na bratislavské Galadriel, které při vstupu do hitparády ještě doplní Italové Theatres des Vampires s jedním animovaným klipem.

Výsledky 56. kola:
---postupující---
1. místo: Orlík - Čech (11 hlasů - 33%)
2.-3. místo: Kiss - Lick It Up (7 hlasů - 21%)
2.-3. místo: Legion of the Damned - The Hand of Darkness (7 hlas - 21%)
4. místo: Rotting Christ - Kervanos Kivernitos (4 hlasy - 12%)
---nepostupující---
5. místo: Manowar - Gloves of Metal (3 hlasy - 9%)
6. místo: Kivimetsän Druidi - Jäässä Varttunut (1 hlas - 3%)

Novinky 57. kola:
Galadriel - From Ashes & Dust
Theatres des Vampires - Bring Me Back

Klipy a hlasovací anketu pro 57. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Info o novinkách Axxis, Slashe a Shadows Fall

18. února 2012 v 13:10 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí power metalisté Axxis mají aktuálně rozjeté hned dva projekty, z nichž jeden se objeví ještě v průběhu aktuálního roku, druhý v roce příštím. Letošní počin bude albem předělávek s názvem "reDISCOver(ed)" - jak již název napovídá, půjde především o covery nemetalových a nerockových interpretů. Fanoušci dokonce mohou hlasovat, jaké předělávky by chtěli slyšet (zapojit se můžete tady). Ve hře jsou namátkou jména jako Bee Gees, Boney M nebo U2.

Co se týče onoho druhého chystaného počinu, asi vcelku logicky každého napadne, že půjde o novou dlouhohrající placku, jež bude navazovat na nahrávku "Utopia" z roku 2009. Jak již bylo zmíněno, s vydáním se počítá na rok 2013.

>>> Legendární kytarista Slash (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses) pojmenoval své druhé sólové album, o němž jsme už párkrát letmo informovali, "Apocalyptic Love". Právě nyní probíhají finální úpravy, aby byl disk připraven k vydání, které proběhne 22. května skrze Slashův vlastní label Dik Hayd International (o distribuci se postará EMI).

Slash všechny písně pro nahrávku složil se zpěvákem Mylesem Kennedym, kromě nich se na počinu ještě podílejí baskytarista Todd Kerns a bubeník Brent Fitz. Stejně jako v případě první sólovky "Slash" z roku 2010, i tentokrát produkuje Eric Valentine. Obal "Apocalyptic Love" je následující:


>>> V květnu se objeví nejen Slashova sólovka, ale také další deska Američanů Shadows Fall. Ti svou sedmou řadovku pojmenovali "Fire from the Sky" a vydají ji 8. května u Razor & Tie. Nahrávalo se ve Westfieldu v Massachusetts v Zing Studios pod taktovkou producenta Adama Dutkiewicze (kytarista Killswitch Engage, jako producent má dále na triku třeba As I Lay Dying, Unearth nebo All That Remains). Více informací ještě bude zveřejněno.

Five Finger Death Punch ukázali nový klip

18. února 2012 v 12:20 | Beztak |  Music News
Americká metalová kapela Five Finger Death Punch vypustila do světa nové video, konkrétně ke skladbě "Remember Everything", které můžete zhlédnout tady. Píseň je z jejich třetí studiové desky "American Capitalist", které se v USA prodalo během prvního týdne 91 000 kopií, čímž se album stalo zatím nejúspěšnějším v diskografii kapely.

"American Capitalist" bylo vydáno na standardním CD, ale také v limitované edici, která je doplněna druhým diskem, na němž se nachází řada exkluzivních remixů. Například pro píseň "Under and Over It".

Black Sabbath kompletně mění plány

18. února 2012 v 11:02 | Monsterfuck |  Music News
Po odchodu bubeníka Billa Warda přichází z tábora Black Sabbath další ne zrovna příjemná zpráva. Kapela se díky nepříliš příznivému zdravotnímu stavu kytaristy Tonyho Iommiho rozhodla, že koncerty, které byly potvrzeny na květen a červen (tj. včetně vystoupení v ČR 6. června), neodehraje. Z celé plánované koncertní šňůry Black Sabbath odehrají pouze jednu jedinou akci - speciální headline show na mamutím Download Festivalu ve Velké Británii.

Zbylá vystoupení se však rušit nebudou. Skupina je odehraje v okleštěné sestavě pod hlavičkou nového projektu Ozzy & Friends, jehož součástí Tony Iommi nebude (a pochopitelně ani Bill Ward ne). Podle všechno by mělo jít o koncert Ozzyho vlastní kapely, avšak se speciálními hosty, mezi nimiž nebude chybět samozřejmě Geezer Butler, baskytarista Black Sabbath. Dále na pódiu zahraje Zakk Wylde (Black Label Society), bývalý kytarista Ozzyho sólové skupiny, na některých vybraných vystoupeních (nebylo upřesněno kterých) by se měl dokonce objevit i kytarista Slash (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses), další hosté ještě budou potvrzeni.

Kromě toho Black Sabbath dávají vědět, že dále pomalu pokračují se skládáním a nahráváním nové dlouhohrající desky, jež by se měla objevit na podzim. Samotný Tony Iommi prý v léčbě rakoviny dělá obrovské pokroky.

Dementor - Damned

17. února 2012 v 19:06 | Ježura |  Recenze
Jak si tak brouzdám československou scénou, čas od času narazím na skutečný poklad. Potom není divu, že jsem po téhle příležitosti skočil takřka jako slepice po flusu. Kdykoli jsem totiž zaslechl jméno Dementor, doprovázely jej výhradně pochvalné přívlastky a občas k mým uším dolehl i opatrný šepot, hovořící o formaci vpravdě kultovní. Nakolik je to pravda, to přenechám povolanějším, ale když už mi v klíně přistála aktuální deska, byl by hřích nezjistit, co mohou nabídnout Dementor jednadvacátého století...

A hned první dojem se povedl na jedničku. Když jsem "Damned" poprvé uzmul v dlaních, nezbylo mi, než uznale pokývat nad jeho grafickým ztvárněním, které se vyvedlo vskutku náramně (a to neříkám jen proto, že redakci poskytl album pan grafik - to jen tak pro pořádek). Potemnělé siluety muzikantů, okupující zadní stranu bookletu, slibovaly velké věci, a tak jsem rázem přikročil k prvnímu poslechu. A pak druhému, třetímu a dalším. Dojmy? Abych pravdu řekl, velice dlouho přetrvávaly ty poněkud rozporuplné. Na jednu stranu si mě některé skladby vyloženě získaly, na tu druhou jsem se ovšem dlouho nemohl smířit se zvukem alba jako celku, přičemž drtivý podíl viny na tom nesou bicí. Obzvláště v sypaných pasážích mi totiž tom-tomy znějí trochu, jako by někdo tloukl dvěma dřívky o sebe a ani vyloženě subtilní projev kopáků tomu moc nepřidává. Bicí tak na celé album přenáší jakýsi odér primitivnosti, který jsem dlouho nevnímal nikterak pozitivně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Deather (grafika)]

Soulfly: "World Scum" videoklip

17. února 2012 v 16:29 | Monsterfuck |  Music News
Soulfly zveřejnili první videoklip ze své nadcházející nahrávky s názvem "Enslaved", která vychází 13. března u Roadrunner Records. Pro tyto účely byla vybrána písnička "World Scum" - podívat se můžete o kousek níže. O koncept videa se postaral osobně frontman Max Cavalera, režie se následně ujal Thomas Mignone (Slipknot, Mudvayne, Morbid Angel). Natáčelo se v okolí Los Angeles. Dopadlo to následovně:


Jak již bylo řečeno, "Enslaved" vyjde 13. března. Nahrávalo se v Tallcat Studios ve Phoenixu, produkci obstaral Chris "Zeuss" Harris (Hatebreed, Shadows Fall, The Red Chord). "Enslaved" bude prvním počinem Soulfly, kde se představí aktuální sestava, která kromě samozřejmého Maxe Cavalery a jeho kytarového parťáka Marca Rizza nově čítá baskytaristu Tonyho Campose (Ministry, Asesino, ex-Static-X) a bubeníka Davida Kinkadeho (ex-Borknagar).