close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Únor 2012

Videoklipy od Barren Earth a Napalm Death

29. února 2012 v 22:25 | Zajus |  Music News
>>> Progresivní superskupina Barren Earth představila videoklip ke skladbě "The Rains Begin". Ta pochází z alba "The Devil's Resolve", které na pulty obchodů dorazí 7. března. Bližší info o albu najdete v naší starší novince.


>>> Druhé dnešní video pochází od nesmrtelných grinderů Napalm Death. Jejich novinka "Utilitarian" vyšla 27. února a právě z ní pochází skladba "Analysis Paralysis". O tvorbu videoklipu se postaral sám kytarista kapely Mitch Harris.


The Haunted jsou bez zpěváka

29. února 2012 v 21:16 | Monsterfuck |  Music News
Švédskou skupinu The Haunted opouští její dosavadní zpěvák Peter Dolving, který zde působil v letech 1997-1998 a následně 2003 až doposud. Sám to prozradil v následujícím prohlášení:

"Oficiálně opouštím The Haunted. Po mnoha letech práce s kapelou jsem pryč. Musel jsem. Nebudu odpovídat na otázky proč. To nikoho nemusí zajímat. Mockrát děkuji a těším se, až vás všechny uvidím na koncertech s dalšími projekty."

Ani samotný zbytek The Haunted neposkytl bližší informace o celé události: "Peter se rozhodl navždy odejít z The Haunted. Aktuálně ohledně toho nemůžeme poskytnout více detailů, ale připravte se na budoucí prohlášení. Jenom jsme chtěli učinit přítrž všem možným dohadům."

Peter Dolving s The Haunted nazpíval pět alb ze sedmi, přičemž to poslední se jmenovalo "Unseen" a vyšlo 21. března 2011.

UPDATE: The Haunted již začali s hledáním nového frontmana.

Luca Turilli's Rhapsody a nové album

29. února 2012 v 20:33 | Ellrohir |  Music News
Od rozštěpení kapely Rhapsody of Fire vedví je kolem těchto Italů zmatek a zároveň též rušno, neboť obě uskupení aktivně fungují a více či méně střídavě pouštějí do světa novinky. Je poněkud obtížné orientovat se kdo, kdy, s kým a jak, nicméně vězte, že dnešní oznámení se týká té části Rhapsody (of Fire), kterou kolem sebe shromáždil kytarista Luca Turilli a která se oficiálně jmenuje Luca Turilli's Rhapsody.

Nyní tito borci inzerují vydání nového alba, které ponese titul "Ascending to Infinity". Vyjde 29. června 2012 pod hlavičkou labelu Nuclear Blast. Kapela slibuje zhruba 65 minut hudby, což při počtu 9 tracků dává tušit nejméně jeden "epicky dlouhý". Na to ukazuje i rozdělení 9. skladby na 3 podtituly. Ještě o dva songy a 10 minut delší má být limitovaná verze alba, jejíž detaily budou ovšem předmětem až některé z dalších novinek z tábora kapely.

Tracklist "Ascending to Infinity":
01. Quantum X
02. Ascending to Infinity
03. Dante's Inferno
04. Excalibur
05. Tormento e Passione
06. Dark Fate of Atlantis
07. Fantasia Gotica
08. Clash of the Titans
09. Of Michael the Archangel and Lucifer's Fall

Zároveň s tímto bylo vydáno oznámení, že 27. března bude spolu s ukázkami z alba odhalena také identita nového zpěváka, jehož jméno je zatím ještě neznámé a utajované. Na podzim se pochopitelně pomalu chystá zatím blíže nespecifikované turné k albu.

Cannibal Corpse, Behemoth, Legion of the Damned: Praha - KC Vltavská, 23.2.2012

29. února 2012 v 17:37 | Beztak |  Reporty
Koncem února zavítal do Prahy putovní festival Full of Hate a připravil si pro fanoušky tvrdé muziky opravdu velmi hezkou sestavu. Největším tahákem byli dle mých předpokladů Behemoth, kteří se u nás představili poprvé od Nergalova vážného onemocnění. Ovšem prostory KC Vltavská se mohly těšit i na vystoupení Cannibal Corpse, Legion of the Damned, Misery Index a Suicidal Angels. Kdo zná prostředí KC Vltavská, tak mi určitě potvrdí, že stačí pár desítek minut a vzduch se pomalu stává těžce dýchatelným. Ale nebudu si na to stěžovat, protože jsem tam přišel poslouchat hudbu a ne dýchat čerstvý vzduch. Za celý večer jsem si snad jen dvakrát loknul piva, takže můj pohled nebyl nijak zvlášť zkreslený a kupodivu si z vystoupení všech kapel něco pamatuji. Což je věc, která se při psaní reportu celkem hodí (smích). Do klubu jsem vniknul něco po páté hodině, a tak bylo dost času si prohlédnout trička a další zboží kapel, které měly ten večer vystoupit.

Po několika minutách sál potemněl a zaznělo intro první skupiny, konkrétně šlo o kapelu Nexus Inferis z Velké Británie. Jejich industial death/black metal byl vinou špatného zvuku dost nečitelný a bylo znát, že jde o první zahřívačku. Jejich vystoupení jsem zhlédl celé z balkónu, ale moc jsem si z něj neodnesl. Osobně jsem se totiž už těšil na druhou kapelu v pořadí, thrash metalové Suicidal Angels. Řekové publikum rozpálili titulní písní z nového alba "Bloodbath" a ihned se rozjel první mosh pit. Já to nevydržel a musel jsem se taky začít trochu hýbat. Jako druhou píseň si nachystali "Bleeding Holocaust" z alba "Dead Again" a hned poté i song "Apokathilosis". To bylo od Suicidal Angels ze starší tvorby všechno, poté už hráli písně jen z aktuální novinky. Jmenovitě "Face of God", pomalejší "Chaos (The Curse Is Burning Inside)", "Torment Payback" a jako poslední pecku "Moshing Crew", při které si zpěvák vyžádal wall of death a naštěstí si jej pěkně dirigoval, protože už to vypadalo, že půlka lidí vyběhne dřív, než by měla. Nakonec to tedy dopadlo tak, že spokojena byla jak kapela, tak i publikum. Pecky z alba "Bloodbath" se naživo osvědčily a já se těším, až k nám Suicidal Angels dorazí znovu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: T.R.N.)

Černěkovové novinky od Season of Mist

29. února 2012 v 10:30 | Monsterfuck |  Music News
Pár zajímavých black metalových novinek přichází od francouzského labelu Season of Mist. Jde o dva podpisy smluv (jen pro upřesnění - oba kontrakty nespadají přímo pod Season of Mist, ale pod dceřinný sublabel Season Underground Activists, což je ovšem jen technický detail) a jedny informace o albu...

>>> První podpis smlouvy se týká francouzských industrial black metalistů Blacklodge. Ti už v průběhu letošního roku pod Season of Mist vydají své celkově čtvrté album, jež bude navazovat na opus "T/ME" z roku 2010. Kapela uzavření kontraktu okomentovala následovně:

"Jsme pyšní, že jsme vstoupili do paktu se Season of Mist za účelem splést ještě silnější pavučinu nad světem a učinit jed industriálního black metalu ještě toxičtější."

>>> Zmiňovaná druhá smlouva byla podepsána s americkými Inquisition. Kromě toho i oni pracují na další desce, v jejich případě šesté, která bude následovníkem loňského "Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm".

>>> Třetí zprávička se týká Holanďanů Carach Angren, kteří zveřejnili první střípky o chystané třetí fošně. Ta se bude jmenovat "Where the Corpses Sink Forever" a vyjít by měla 18. května - překvapivě pod Season of Mist.


Swallow the Sun - Emerald Forest and the Blackbird

28. února 2012 v 19:40 | Zajus |  Recenze
Swallow the Sun jistě není třeba nijak dlouze představovat. "Emerald Forest and the Blackbird" je jejich pátá dlouhohrající deska a během čtyř předchozích si dokázali získat nemalé množství fanoušků. Daří se jim zejména v domácím Finsku, jejich desky se zde pravidelně umísťují v Top 10 žebříčku nejprodávanějších alb, ovšem ani za hranicemi této severské kolébky metalu nejsou neznámou veličinou. Sám mám Swallow the Sun v oblibě, přestože jsem si k ani jednomu z jejich předešlých alb nevytvořil silnější vztah. To se bohužel nezměnilo ani s novinkou "Emerald Forest and the Blackbird", přestože jsem k tomu měl tentokrát opravdu blízko.

Ale vezměme to popořádku. Moje seznamovací oťukávání s albem trvalo nezvykle dlouho. První náznaky pochopení, o čem "Emerald Forest and the Blackbird" vlastně je, se dostavily až po pěti posleších. Jedno však bylo jasné od začátku, a to že Mikko Kotamäki stále patří mezi nejlepší metalové zpěváky. Jeho hlas je zde základním stavebním kamenem a Swallow the Sun by bez něj mohli fungovat jen stěží. Velká část atmosféry alba stojí právě na jeho mnohdy fascinující symbióze s hudbou, a já si tak nedokážu Swallow the Sun představit s jiným zpěvákem. Pokud vám tedy jeho hlas nesedí (a i o takových jsem slyšel), těžko byste si "Emerald Forest and the Blackbird" mohli užít, ale to jistě už víte z desek předchozích.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dvě švédské novinky úterního večera

28. února 2012 v 19:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metalisté Bloodbound prozradili, že aktuálně už nahrávají (nyní se již začalo s natáčením vokálu) svou pátou velkou desku, která bude navazovat na loňský počin "Unholy Cross". Moc dalších informací ještě venku není - počin vydají AFM Records a mělo by k tomu dojít někdy po létě. Zbylé detaily ještě přijdou časem.

Příznivci Bloodbound by si v kalendáři měli poznačit datum trvání vizovického festivalu Masters of Rock, neboť zde kapela někdy v rozmezí 12. - 15. červene zahraje.

>>> Druhá švédská novinka pochází od kolegů z Engel, kteří jsou k vydání nového alba o něco blíže. Počin s názvem "Blood of Saints" vyjde už 18. května pod křídly Season of Mist. Nahrávalo se v Dánsku ve studiu Antfarm. Kapela vzkazuje, že novinka je mixem obou předchozích alb "Absolute Design" (2007) a "Threnody" (2010). Komu se prý líbila předchozí placka, nebude zklamán ani tou novou. Na závěr jen dodáme, že Engel již natočili video k novému songu "Question Your Place", které by mělo být zavčas zveřejněno, a přidáme krátký trailer na "Blood of Saints":


Appalachian Winter - Appalachian Winter

27. února 2012 v 18:19 | Ellrohir |  Recenze
Občas člověk narazí v hlubinách internetu na něco, co prostě stojí za povšimnutí. Právě tak je tomu u tohoto amerického one-man projektu z východního pobřeží - tedy samozřejmě ne přímo z pobřeží, nýbrž ze srdce Appalačského pohoří v Pennsylvánii, ale jistě si rozumíme. Tento počin mi stál zato natolik, že jsem se ujal jeho recenzování mimo standardní "ediční plán", a tak ho máte tu.

První věc, které je třeba si na Appalachian Winter povšimnout, je fakt, že veškerá její hudební tvorba je k dispozici zcela zdarma a hlavně zcela legálně na webu. Konkrétně se na odkazy ke stažení dá proklikat z Facebook profilu či ze stránky kapely na Bandcampu. Že je něco zdarma, to ještě samo o sobě nezaručuje kvalitu, často tomu bývá spíše naopak. Zvlášť proto, že člověk nezpoplatněné tvorbě třeba i leccos odpustí, protože z toho tak nějak cítí nádech amatérismu, který bývá provázen jak relativně menší hudební vyzrálostí protagonistů, tak menší kvalitou nahrávek. Ovšem Appalachian Winter, to je jiná liga. Rozdíl mezi touto hudbou a mezi "profesionálně distribuovanými" alby není buďto vůbec žádný, anebo je takový, že ho mé ucho nedokáže rozlišit. Zkrátka a dobře je to kvalita za více než rozumnou cenu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Split Marnost a Seeds in Barren Fields právě vyšel

27. února 2012 v 17:37 | Monsterfuck |  Music News
Český projekt Marnost, jehož demo prvotina "Pukající svět" z loňského roku velmi výrazně zabodovala i u některých členů naší redakce, právě vydal svůj druhý počin. Tentokrát se jedná o split se švédskou kapel Seeds in Barren Fields z Göteborgu. Nosič vychází v podobě černého vinylu v limitovaném nákladu 525 kusů, ale příspěvky obou uskupení jsou také volně k poslechu na příslušných Bandcamp profilech (Marnost tady, Seeds in Barren Fields tady) - skladbu Marnost si zde lze stáhnout za libovolnou částku (tj. i zadarmo - do příslušné kolonky stačí vyplnit hodnotu 0), píseň švédských kolegů je možné získat na svůj harddisk za symbolickou cenu jednoho dolaru.

Tracklist a artwork mají následující podobu:

01. Marnost - Svůdcové lidstva
02. Seeds in Barren Fields - Beneath the Somber Halls

De Profundis: obal třetího alba

27. února 2012 v 12:07 | Monsterfuck |  Music News
O třetím velkém počinu progresivních death/black metalistů De Profundis z Velké Británie jsme vás již před časem informovali, ale do zkompletování skládanky ještě chybělo pár dílků, které byly nyní odhaleny. Album s názvem "The Emptiness Within" vyjde v domácí Velké Británii 7. května, zbytek Evropy se dočká 11. května - v obou případech v režii Kolony Records.

"The Emptiness Within" stejně jako předchozí "A Bleak Reflection" (2010) produkoval Fernando Pereira Lopes (Misanthrope, Orakle), následný mix proběhl v Paříži v Davout Studios. První ochutnávka z výsledku přichází v podobě skladby "This Wretched Plague" (viz níže).

Přebal "The Emptiness Within" vytvořil rumunský umělec Costin Chioreanu, který již pracoval například pro Darkthrone, Grave, Aura Noir nebo Ava Inferi. Jeho příspěvek je společně s tracklistem k vidění zde:

01. From the Depths...
02. Delirium
03. Silent Gods
04. This Wretched Plague
05. Twisted Landscapes
06. Release
07. Dead Inside
08. Parallel Existence
09. Unbroken (A Morbid Embrace)


Nightmare zveřejnili obal chystaného alba

27. února 2012 v 10:39 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští power metalisté Nightmare zveřejnili detaily o svém osmém albu. Počin se měl původně jmenovat "Mercury Rain", ale nakonec se kapela rozhodla, že konečný název bude "The Burden of God". Obal si můžete prohlédnout klasicky na konci článku.

"The Burden of God" vyjde 18. května pod značkou firmy AFM Records. Nahrávalo se na jihu domovské Francie ve studiu Peek s producentem Patrickem Liotardem. Natáčení začalo 13. ledna a aktuálně by už kapela měla se studiovými pracemi finišovat.

Vychvalování nového materiálu se ujal zpěvák Jo Amore: "Jsme opravdu nadšení tím, co jsme zatím udělali, a už teď můžeme říct, že novinka bude totální pecka!"


Hellsaw: "Trist" videoklip

26. února 2012 v 22:32 | Monsterfuck |  Music News
Rakouští black metalisté Hellsaw zveřejnili videoklip k titulní skladbě svého čerstvého alba s názvem "Trist". Na video se můžete podívat níže.

Jelikož jsme tu o "Trist" ještě neinformovali, pojďme to dohnat teď. CD vyšlo 24. února pod značkou Napalm Records (v Evropě, Severní Amerika se dočká až 6. března), vypuštění vinylové verze si vzali na starost Supreme Chaos Records, kteří připravili hned trojici bravených provedení - černé LP (300 kusů), průhledné LP (100 kusů) a průhledně hnědé LP (100 kusů), přičemž každá z těchto 500 kopií je ručně očíslována. Na závěr nesmí chybět obligátní tracklist a obal:

01. The Devil Is Calling My Name
02. Sorrow Is Horror
03. Doom Pervades My Nightmare
04. The Forerunner of the Apocalypse
05. Death Bells
06. Trist
07. A Winter Cold
08. Beldam. 1450
09. Silence
10. I Saw Hell [LP bonus]


Azaghal - Nemesis

26. února 2012 v 18:01 | Beztak |  Recenze
Finská black metalová kapela Azaghal si pro fanoušky na letošní rok nachystala deváté řadové album. Byl jsem opravdu zvědav, co po třech letech čekání na další řadovku tito pánové předvedou. Těšil jsem se na pekelně, přitom tak nějak mile znějící black metal. A už teď na začátku recenze mohu s klidným svědomím prohlásit, že přesně tohle se mi na desce "Nemesis" dostalo. Jestli se novinka může rovnat s legendárními prvními alby a zejména s mým nejoblíbenějším počinem "Kyy", které vyšlo jako EP v roce 2003, se dozvíte níže. Azaghal, kteří si svůj název zvolili podle krále trpaslíků z příběhů J. R. R. Tolkiena, se vrhli po hlavě do víru nenávistného black metalu, který přináší temnotu a smrt. Ovšem jsou schopni vystřihnout úchvatně něžnou melodii, která rozehřeje promrzlé tělo.

Na začátek si však představíme tu zlou část duše kapely Azaghal. Úvodní píseň s latinským názvem "De Masticatione Mortuorum" nám neukazuje nějaké inovativní prvky, drží se klasických black metalových postupů a člověku hned vyvstanou na mysl legendy žánru. Jenže poté s prvními tóny druhé písně člověk cítí, jak se celá armáda trpaslíků řítí z lesa na něj. Není kam utéct. Azaghal do nás klepou black metal staré školy a já si užívám skvělých riffů a neurvalých bicích. Třetí skladbou mne kapela přikovala k zemi. Rozjela opravdu nádhernou melodii, která se poté rozroste v pořádný black metalový klepec. Pokud bych měl označit osobní vrchol alba, tak vyřknu název této téměř osmiminutové skladby "Vihasta ja veritöistä". Píseň mne ovládla úplně celá. Od až romanticky laděného úvodu přes dechberoucí refrén po stejně skvělý závěr. Tuto skladbu jsem si od chvíle vydání alba pustil už nesčetněkrát. Ani jednou jsem neměl důvod ji přepnout, protože mne vždy vtáhla do své pozoruhodné nálady, a tak nebylo zbytí a musel jsem ji vždy doposlouchat až do konce. "Hail the Whore" je čtvrtou písní na albu a určitě se nejedná o špatnou věc. Bezpochyby jde o dobře poslouchatelnou píseň a fanoušek black metalu by neměl mít přilíš důvody, proč tuto desku odmítat či rovnou zavrhnout.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nachtmystium: první info o novém opusu

26. února 2012 v 17:39 | Monsterfuck |  Music News
Američané Nachtmystium, prezentující se neotřelou kombinací experimentálního black metalu a psychedelie, vypouštějí ven první info o netrpělivě očekávaném nástupci dvojalba "Black Meddle". Půjde celkově již o šestý opus a jmenovat se bude "Silencing Machine". Firma Century Media desku vydá 31. července letošního roku v CD a LP podobě.

Nachtmystium se aktuálně nacházejí ve studiu, kde "Silencing Machine" nahrávají, a vzkazují, že bližší detaily o albu zavčas poskytnou, až se bude blížit datum vydání.

Předchozím počinem Nachtmystium bylo již zmiňované dvojalbum, jehož první část "Assassins: Black Meddle Part I" vyšla v roce 2008 a druhá část "Addicts: Black Meddle Part II" v roce 2010.

Kdo by chtěl vidět Nachmystium naživo, má možnost 22. dubna, kdy Američané vystoupí v pražském klubu Modrá Vopice po boku německých Dark Fortess a tří britských skupin Verdelet, Phlefonyaar a Crimson Darkness.

Sicmaggot hitparáda: 58. kolo

26. února 2012 v 12:59 | Monsterfuck |  Hitparáda
Tentokrát v hitparádě nastala taková menší kuriozitka, když se všechny klip seřadily přesně v tom pořadí, v jakém byly zapsány v hlasovací anketě, tudíž vznikla docela pěkná pyramida (obrácená vzhůru nohama). Z toho je myslím jasné, že postup do dalšího týdne si uzmuly přesně ty kapely, které tu už nějaký pátek straší, navíc přesně na těch stejných pozicích, což znamená první Orlík, druzí Kiss, třetí Legion of the Damned, čtvrtí Rotting Christ. Co se týká Orlíku, sluší se ještě dodat, že ten aktuálně nastupuje do sedmého kola, čili tu je definitivně naposled. Pokud je jejich příznivci chtějí poslat do Síně slávy, nechť nažhaví svá myšítka.

Klikuhodní vám nepřišli ani slovenští Galadriel, ani Theatres des Vampires. Na jejich místo je tedy nutné vybrat nějaké ty novinky, což po vydatném redakčním brainstormingu dopadlo následovně: Cerebral Bore - "Maniacal Miscreation" a Woods of Ypres - "I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery".

Na závěr ještě jedna poznámka - počínaje 60. kolem (tj. přespříštím) bude hitparáda nikoliv v týdenním, ale ve čtrnátidenním intervalu. Důvody jsou dva - a) aby se sešlo větší množství hlasů; b) pro nedostatek času hitparádového autora.

Výsledky 57. kola:
---postupující---
1. místo: Orlík - Čech (12 hlasů - 32%)
2. místo: Kiss - Lick It Up (9 hlasů - 24%)
3. místo: Legion of the Damned - The Hand of Darkness (7 hlasů - 18%)
4. místo: Rotting Christ - Keravnos Kivernitos (5 hlasů - 13%)
---nepostupující---
5. místo: Galadriel - From Ashes & Dust (3 hlasy - 8%)
6. místo: Theatres des Vampires - Bring Me Back (2 hlasy - 5%)

Novinky 58. kola:
Cerebral Bore - Maniacal Miscreation
Woods of Ypres - I Was Buried in Mount Pleasant Cemetery

Klipy a hlasovací anketu pro 58. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Daniel Krob vydal vlastní album

26. února 2012 v 11:50 | Monsterfuck |  Music News
Jméno Daniela Kroba mladším ročníkům možná nic neřekne, ale ti starší si jistě ihned vzpomenou, že se jedná o kytaristu, který na přelomu 80. a 90. let prošel kapelami jako Ferat nebo Kryptor, ale hlavně Arakain, s nimiž natočil dnes již legendární dlouhohrající debut "Thrash the Thrash", a Kreyson, se kterými nahrál desku "Anděl na útěku". Daniel Krob se nyní po mnoha letech vrací a vydává své vlastní bezejmenné album...

Počin oficiálně vyšel 21. února a nachází se na něm celkem 15 skladeb (+ "zamaskovaný speciální bonus") v délce necelé jedné hodiny. Část z toho je vlastním materiálem, který měl Daniel schovaný ve svém archivu, druhá část jsou znovunahrané skladby od výše zmiňovaných Arakain a Kreyson v nových aranžích.

Kromě samotného Daniela Kroba se na albu ještě podíleli baskytarista Stanislav Jokiel (Negativ) a bubeník Radek Sladký (Törr). Jako host se zde objevil Aleš Brichta, jenž si znovu zazpíval dvě klasiky od Arakain - "Proč" a "Šeherezád".

Tracklist:
01. Sonáta
02. Co bude dál
03. Život je reálnej
04. Démon
05. Myšlenky
06. Odpověď
07. Jaro
08. Blázni
09. Proč [Arakain cover]
10. Noc
11. Šeherezád [Arakain cover]
12. Poslední den
13. Kreyson [Kreyson cover]
14. Vzdálená [Kreyson cover]
15. Pojď má milá

Mothers Funkers - křest "Different Mode"

26. února 2012 v 11:50 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Mothers Funkers Vás zvou na křest své nové desky Different Mode. Ten se uskuteční dne 13. 3. 2012 v pražském klubu Kain. Jméno kapely Vám možná nic neříká, přesto věřte, že je složena z výjimečných muzikantů. Zpěvačka Lenka Suchánková učí zpěv na konzervatoři, bubeník Michal Daněk vystupuje v show Jana Krause, kytarista David Pavlík spolupracuje s Leškem Semelkou a konečně baskytarista a zpěvák Martin Ivan má za sebou turné s Anetou Langerovou, působení v Krucipusk, B.S.P. a dlouholetou zkušenost s hraním v kapele Michala Pavlíčka, se kterým hrál i před vyprodanou Sazka Arénou po boku Viléma Čoka, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Noid Bárty a mnoha dalších. Navíc všichni tři muži z této skupiny působí v rockové opeře Antigona a Oidipus Tyranus. Určitě jsem na něco zapomněl, přesto je to slušný seznam hudebních zkušeností. Navíc křtícím otcem bude Míra Imrich z Abraxasu. Takže neváhejte a určitě přijďte.

[tisková zpráva kapely]

Soulfallen - The Promise of Hell

25. února 2012 v 18:10 | Zajus |  Recenze
Historie Soulfallen začala již v polovině devadesátých let, kdy ve Finsku vznikla kapela Blacksmith. Ta se v roce 2003 přejmenovala na Soulfallen a na svůj debut "World Expiration" čekala až do roku 2007. Ten se po dvou letech dočkal následovníka a konečně v lednu 2012 kapela vydala své třetí album "The Promise of Hell". Ani jedna z jejích desek nezaznamenala výrazné úspěchy na zahraniční scéně, a tak není překvapením, že právě na "The Promise of Hell" se se Soulfallen setkávám poprvé.

Žánrové zařazení jejich tvorby není na první poslech nikterak složité, ovšem drobných vlivů, které ve výsledku určují tvář hudby, najdeme nesčetně mnoho. Soulfallen se pohybují převážně ve vodách symfonického death metalu, ovšem klasickým představitelům žánru se vzdalují díky velkému důrazu na melodičnost skladeb. V každé písni se navíc najdou prvky dalších žánrů a symfonický death metal je tak označení spíše zavádějící.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Theatre of Tragedy: reedice klasických desek na cestě

25. února 2012 v 15:59 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv jsou Norové Theatre of Tragedy už druhým rokem u ledu, přesto se fanoušci mohou těšit na další "posmrtná" vydání těchto průkopníků střídání ženského a mužského vokálu v metalu. Ještě v průběhu roku by se měly objevit nové edice prvních tří desek "Theatre of Tragedy" (1995), "Velvet Darkness They Fear" (1996) a "Aégis" (1998), doplněné o raritní bonusové materiály. Alba vyjdou v remasterované podobě ve formátech digipack CD a 2LP. Více detailů ještě bude zveřejněno. Na konci článku najdete obaly a tracklisty původních verzí.

Theatre of Tragedy za svou kariéru vydali celkem sedm dlouhohrajících počinů, z nichž právě první tři jsou dnes považovány za klasiku svého žánru. Kapela se následně vydala na pole experimentů s elektronickou hudbou, což se s přílišným pochopením u příznivců nesetkalo, a ani pozdější návrat ke gothic metalu již nevzbudil takovou pozornost. Posledním albem Theatre of Tragedy se stalo "Forever Is the World" ze září 2009, skupina svou činnost zakončila 2. října 2010 rozlučkovým koncertem, z něhož ještě později (květen 2011) vyšlo DVD s názvem "Last Curtain Call".

"Theatre of Tragedy" (3. července 1995):
01. A Hamlet for a Slothful Vassal
02. Cheerful Dirge
03. To These Words I Beheld No Tongue
04. Hollow-Hearted, Heart-Departed
05. ...a Distance There Is...
06. Sweet Art Thou
07. Mïre
08. Dying - I Only Feel Apathy
09. Monotone


"Velvet Darkness They Fear" (26. srpna 1996):
01. Velvet Darkness They Fear
02. Fair and 'Guiling Copesmate Death
03. Bring Forth Ye Shadow
04. Seraphic Deviltry
05. And When He Falleth
06. Der Tanz der Schatten
07. Black as the Devil Painteth
08. On Whom the Moon Doth Shine
09. The Masquerader and Phoenix


"Aégis" (18. srpna 1998):
01. Cassandra
02. Lorelei
03. Angélique
04. Aœde
05. Siren
06. Samantha
07. Venus
08. Poppæa
09. Bacchante


Mekong Delta znovu nahráli své starší písně

25. února 2012 v 15:09 | Beztak |  Music News
Mekong Delta, progresivní thrash metalová kapela z Německa, představila informace o novém počinu s názvem "Intersections". Na albu se objeví znovunahrané klasické písně kapely a mělo by vyjít 20. dubna v Německu a 23. dubna ve zbytku Evropy prostřednictvím SPV/Steamhammer.

Tracklist:
01. Prophecy
02. The Cure
03. Memories of Tomorrow
04. Heroes Grief
05. Shades of Doom
06. The Healer
07. Transgressor
08. Sphere Eclipse
09. Heartbeat
10. Innocent

Podoba nové desky Hypnos

25. února 2012 v 11:48 | Monsterfuck |  Music News
Trestuhodně jsme zaspali s informováním o nadcházející desce kultovních death metalistů Hypnos, kteří zanedlouho vydají novou fošnu po sedmi letech, neboť byl nedávno zveřejněn obal a zbylé detaily, o nichž jsme se tu půl roku zpátky v první novince nezmiňovali. Ale nevadí, pojďme si veškeré informace shrnout nyní...

Celkově čtvrtá deska nedávno znovuobnovených pohrobků legendárních Krabathor se bude jmenovat "Heretic Commando / Rise of the New Antichrist". Datum jejího vydání je naplánováno na 27. dubna pod záštitou německých Einheit Produktionen, k dispozici bude jak standardní CD, tak limitovaný CD+DVD digipack.

Nahrávání proběhlo v bzeneckém studiu Shaark s norským producentem Børge Finstadem (Mayhem, Ihsahn, Arcturus, Ulver, Borknagar), mix pak proběhne přímo v Norsku v místním Toproom Studio. Jako hosté se na "Heretic Commando / Rise of the New Antichrist" představí Martin van Drunen (Asphyx, Hail of Bullets, ex-Pestilence, ex-Bolt Thrower) a Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader).

Hypnos na podporu "Heretic Commando / Rise of the New Antichrist" natočili také videoklip k songu "Inverted / Chasing the Apostles", který by měl být zveřejněn ještě před samotným vydáním desky. Okolo si můžete prohlédnout finální tracklist, obal a také upoutávku na album.

Tracklist "Heretic Commando / Rise of the New Antichrist":
01. Nailed to the Golden Throne
02. Inverted / Chasing the Apostles
03. Cholera / Mor
04. Burning Again / Hymn of Eternal Fire
05. Alliance of Snakes / Reptilian Conception
06. In Love with Death
07. Decadence / Art of Modern Misery
08. Extremely Dark Days
09. Versus the Void
10. Urbi At Morbid / Farewell to Sanctity


Elis ukončili svou činnost

25. února 2012 v 10:42 | Monsterfuck |  Music News
Lichtenštejnská gothic metalová formace Elis se rozhodla ukončit svou kariéru - stalo se tak na základě odchodu zpěvačky Simone Christnat. Zbytek kapely vydal následující odůvodnění:

"Musíme vás informovat, že Elis jsou již historií. Simone nám před pár dny oznámila, že s okamžitou platností Elis opouští kvůli přílišnému stresu. Rozhodli jsme se pak ukončit celou kapelu. Za ty roky se toho seběhlo příliš mnoho, abychom mohli pokračovat dále. Na druhou stranu, prožili jsme i spoustu dobrých a šťastných chvil za necelých deset let s Elis. Chtěli bychom vám tudíž poděkat za vaši podporu, obětavost a přátelství po všechny ty roky.

Tohle samozřejmě není úplný konec našich hudebních kariér, některé projekty už jsou dokonce na cestě. Již brzy o nich najdete více informací na tomto místě [myšleno na oficiální stránce - pozn. autora]."

Kapela Elis byla založena v roce 2003 poté, co zpěvačka Sabine Dünser a kytarista Pete Streit odešli ze skupiny Erben der Schöpfung. S původní zpěvačkou kapela vydala celkem tři desky, poté však Sabine 9. července 2006 zemřela na krvácení do mozku ve věku 29 let. Elis i přesto nadále pokračovali a v roce 2009 vydali své čtvrté, poslední album "Catharsis".

Vagón nových klipů

25. února 2012 v 10:17 | Monsterfuck |  Music News
>>> Přichází čas na další obligátní videoklipovou novinku. První na řadě jsou As I Lay Dying, kteří zveřejnili video k písničce s názvem "Paralyzed", jež vyšla na výroční komiplačce "Decas" z loňského listopadu. Záběry pro klip byly pořízeny na následném severoamerickém turné a sestříhány Nickem Hipou, kytaristou kapely.

As I Lay Dying aktuálně pomalu dokončují skládání svého šestého alba, které by se mělo začít nahrávat v dubnu. Více informací ještě bude zveřejněno časem.


>>> Nový klip mají na kontě i Švédové Dark Tranquillity, v jejich případě se jedná o písničku "In My Absence" ze stále ještě aktuálního alba "We Are the Void" (2010). I zde byl materiál natočen na turné a rovněž jej sestříhal kytarista skupiny - Niklas Sundin.

Na Dark Tranquillity aktuálně čekají další koncertní povinnosti (staví se i 15. června v Červeném Kostelci na festivalu Metalgate Czech Death Fest), na podzim si dá kapela přestávku, během níž se začne věnovat skládání nové placky.


>>> Floridští neznabozi Deicide si na svůj blasfemický vrub připisují klip "Conviction", jenž je na poměry skupiny dosti netradiční, animovanou záležitostí. Příběh se točí okolo setkání frontmana Glena Bentona s Ježíšem, což asi nepotřebuje další komentář:


>>> Další na řadě je opět americký metalcore, tentokrát v podání Every Time I Die z Buffala. Zfilmování se dočkala písnička "Revival Mode" z chystané fošny "Ex Lives". Režii si vzal na svá bedra Robert Schrober (Metallica, Mastodon, Deftones), který s kapelou vytvořil video, o němž samotní Every Time I Die hovoří jako o velmi ambiciózním kousku ve stylu slavného režiséra Davida Lynche. Posoudit můžete tu:


>>> Návrat do Evropy proběhne v doprovodu Švédů Lake of Tears. Ti si letos v lednu zahráli menší turné po exotické Číně, což není zrovna běžná záležitost, tudíž si kapela s sebou nezapomněla vzít kamery. Ze čtyř odehraných koncertů následně sestříhala videoklip "House of the Setting Sun":


>>> Na poslední položce článku si smlsnou příznivci progresivního black metalu, neboť závěr patří německých Secrets of the Moon, pro něž je "Nyx" jejich prvním videoklipem v historii. Skladba, která se objeví na nadcházejícím opusu "Seven Bells" (více info ve starší novince), má ve skutečnosti přibližně 11 minut, takže pro potřeby videa musela být razantně zkrácena. Výsledek vypadá následovně:


Unleashed: obal a tracklist novinky

24. února 2012 v 23:54 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metalisté Unleashed odhalili podobu svého nejnovějšího alba s názvem "Odalheim", jež vyjde 20. dubna pod značkou Nuclear Blast. Nahrávalo se v Chrome Studios, jejichž majitelem je kytarista kapely Fredrik Folkare. Tracklist a obal si můžete prohlédnout okolo.

"Odalheim" textově navazuje na předchozí desku "As Yggdrasil Trembles" (2010), která vyprávěla o konci světa (Ragnaröku). Příběh "Odalheim" začíná po konci Ragnaröku, kdy se rozsvítí nové slunce, z oceánu se zdvihne nová země a lidé, kteří Ragnarök přežili v úkrytu mezi kořenu stromu světa Yggdrasilu, začnou budovat nový svět. Obal desky prý znázorňuje tento nový svět ještě před pozdějším příchodem křesťanství. Koncept "Odalheim" také částečně vycházejí ze stejnojmenné knihy zpěváka a baskytaristy Johnnyho Hedlunda, jež však ještě nebyla dokončena.

Co se týče hudební podoby, Unleashed se vyjádřili vcelku jasně: údajně půjde o jedno z jejich nejrychlejších alb vůbec.

Tracklist "Odalheim":
01. Fimbulwinter
02. Odalheim
03. White Christ
04. The Hour of Defeat
05. Gathering the Battalions
06. Vinland
07. Rise of the Maya Warriors
08. By Celtic and British Shores
09. The Soil of Our Fathers
10. Germania
11. The Great Battle of Odalheim

Bleeding Through - The Great Fire

24. února 2012 v 17:25 | Kaša |  Recenze
Metalcorová šestice z Orange County v Kalifornii přichází v pravidelném dvouletém intervalu se svým už sedmým albem "The Great Fire", o kterém hned v úvodu můžu prozradit, že nepřináší na poměry kapely nic zásadně nového (čímž netvrdím, že by bylo špatné). Skupina našla svůj zvuk na průlomovém "The Truth", který od té doby brousí jako diamant do dokonalých rozměrů. Stejně jako na minulém, eponymním albu však stojí i novinka trošku ve stínu "Declaration" z roku 2008. Tady podle mě dosáhli Bleeding Through svého kompozičního vrcholu, těžko říct do jaké míry lze tento fakt přičíst Devinu Townsendovi, který si album vzal pod svá producentská křídla, ale tuhle desku prostě řadím o něco výš než všechny ostatní v diskografii skupiny.

Na novince si skupina řekla, že už něco dokázala, něco umí a rozhodla si album produkovat sama ve své režii. Oproti minulému, trošku nevýraznému "Bleeding Through" krok správným směrem, zvuk je agresivnější, víc takříkajíc řeže, takže v tomhle ohledu potěšení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!