Tuna informací o nových deskách pěti kapel

24. ledna 2012 v 21:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finský projekt Barren Earth, v němž se potkávají například členové Kreator, Swallow the Sun, Moonsorrow nebo (ex-)Amorphis, se chystá zanedlouho vydat nástupce velice kladně přijatého debutu "Curse of the Red River" z března 2010. Jelikož tu ještě informace o tomto počinu, který se bude jmenovat "The Devil's Resolve", neobjevily, vezmeme to z gruntu, ne jen skrze nově zveřejněný trailer (viz níže).

"The Devil's Resolve" po několika odkladech vyjde 13. března pod značkou britských Peaceville Records jakožto CD a LP. Oficiální popis alba slibuje zajímavé věci: "Brutální riffy, ponurý growling, majestátní melodie, stejně jako akustické nebo progresivní pasáže. Tentokrát se ovšem kapela vydala ještě dál, počin vás provede různými extrémy hudební krajiny, mezi nimiž nechybí brutal death metal, doomové vokály, sedmdesátkové progové drogové šílenství, idylické momenty a dokonce ani dudy."

O mix desky se postaral známý Dan Swanö (např. Opeth, Katatonia), artwork nakreslil Paul Romano (Mastodon).

Tracklist "The Devil's Resolve":
01. Passing of the Crimson Shadows
02. The Rains Begin
03. Vintage Warlords
04. As It Is Written
05. The Dead Exiles
06. Oriental Pyre
07. White Field
08. Where All Stories End
09. Martyrs of Devotion [limited edition bonus]
10. World in Haze [limited edition bonus]


>>> Další na řadě jsou thrash metaloví veteráni Overkill, kteří se chystají navazovat na nadšeně přijatou desku "Ironbound" z roku 2010. Celkově již šestnátý studiový zásek ponese název "The Electric Age" a jeho obal si můžete prohlédnout níže.

"The Electric Age" vyjde v Severní Americe skrze eOne Music 27. března, evropský kontinent se dočká o tři dny později s nálepkou firmy Nuclear Blast. Počin byl kompletně stvořen v Gain Studios, jejichž vlastníkem je baskytarista D.D. Verni.


>>> Ještě většími veterány než Overkill jsou piráti Running Wild z Německa, jejichž patnáctá deska "Shadowmaker" je o to očekávanější, že se jedná o první počin po nedávno ohlášené obnově činnosti a první počin od roku 2005, kdy vyšlo "Rogues En Vogue". Album vyjde už 20. dubna v Německu, 23. dubna ve zbytku Evropy a 24. dubna v Severní Americe, všude pod SPV/Steamhammer.

Zajímavé budou určitě formáty, v nichž "Shadowmaker" vyjde. První výlis CD bude limitován a bude mít podobu speciálního černého jewelcase ve slipcase obalu a s bonusovým DVD navrch (to bude obsahovat dokument o výrobě "Shadowmaker" a komentář ke každé skladbě od hlavní postavy Rolfa Kaspareka). Dalším formátem bude 2LP v podobě průsvitného vinylu. Posledním pak luxusní box, jehož limitace činí 1000 kusů - ten bude obsahovat obě výše zmíněné edice najednou, plakát, pohlednici, nálepku a knihu o historii Running Wild (30 stran, velikost cca jako LP) .

Okolo si dále můžete prohlédnout přebal a tracklist "Shadowmaker". Jen ještě dodejme, že onen cover stvořili společnými silami Rolf Kasparek a Jens Reinhold (Evergrey, Freedom Call, Virgin Steele). Na poměry Running Wild se sice jedná o velmi netradiční motiv, ale po poslechu titulní skladby a přečtení textu to prý fanoušci docení.

01. Piece of the Action
02. Riding on the Tide
03. I Am Who I Am
04. Black Shadow
05. Locomotive
06. Me & the Boys
07. Shadowmaker
08. Sailing Fire
09. Into the Black
10. Dracula

>>> Novinková nálož pokračuje ve Švédsku u death metalových vikingů Unleashed, jejichž příští počin ponese název "Odalheim", který vznikl ve studiu Chrome kytaristy Fredrika Folkareho. Nuclear Blast desku vydají 20. dubna.

Kapela trochu osvětlila textovou i hudební povahu "Odalheim" následujícím způsobem: "Album je příběhem o budoucnosti Yggdrasilu a těch, kteří přežili Ragnarök. Je to příběh o válečnících Midgardu, kteří přenesli vikinské tradice do nového světa, Odalheimu." Zpěvák a baskytarista Johnny Hedlund pak nastiňuje onu hudební podobu: "Anders [Anders Schultz, bubeník - pozn. autora] se mě zeptal, jestli by tohle nemohlo být nejrychlejší album Unleashed. Nejsem si tímhle úplně jistý, ale určitě se to k tomu blíží."

>>> O závěr článku se postará zámořská formace Veil of Maya. Ti své čtvrté album pojmenovali "Eclipse" a za pomoci Sumerian Records se jej chystají vydat 28. února. Níže si můžete pustit na ukázku písničku "Vicious Circle" a také prohlédnout obal.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama