Souhrnné info o novince Borknagar

20. ledna 2012 v 14:15 | Ježura |  Music News
Po sérii informací ohledně blížící se novinky norských Borknagar kapela konečně zveřejnila to poslední, co k doplnění mozaiky chybělo, tedy artwork a tracklist. Proto bude jedině dobře, když si veškeré info shrneme. Tak tedy - album ponese jméno "Urd", v Evropě vyjde 26. března, o den později v Severní Americe a distribuci si vezme na starosti label Century Media Records.

O grafickou podobu alba se postaral brazilský umělec Marcelo Vasco, který nejenže pro Borknagar namaloval obal předchozího alba "Universal", ale svoje umění zvěčnil i na albech kapel Soulfly, Einherjer nebo Keep of Kalessin. Hlavní mozek Borknagar, Øystein G. Brun, se stran artworku vyjádřil takto:

"Podoba, kterou obal 'Urd' dostal, představuje samotné jádro kapely. Tentokrát jsme chtěli skrze artwork a celkový design alba vyjádřit, podpořit a posílit hlavní motivy alba. Z toho obalu můžete takřka cítit strukturu starých norských dřevorytů. I přes tu starobylost je ale ve ztvárnění stále přítomen sofistikovaný a eklektický tvůrčí přístup, který je pevně svázaný se samotnou hudbou. Marcelo Vasco dovedl naše nápady k dokonalosti. Namaloval tvář bestie, která má být co chvíli vypuštěna..."

Borknagar s producentem Jensem Bogrenem nedávno dokončili mixáž, která probíhala ve švédských Fascination Street Studios (Opeth, Paradise Lost, Katatonia); tracklist novinky vypadá následovně:

01. Epochalypse
02. Roots
03. The Beauty of Dead Cities
04. The Earthling
05. The Plains of Memories
06. Mount Regency
07. Frostrite
08. The Winter Eclipse
09. In a Deeper World

Název alba kapela zveřejnila již dříve, a při té příležitosti padlo rovněž pár slov o konceptu celé nahrávky:

"Naše předchozí album jsme nazvali 'Universal' a řekněte, kam dál bychom mohli zajít po albu, jehož název dosahuje doslova vesmírných rozměrů? Inu, rozhodli jsme se vrátit zpět domů na zem. Zase jsme se chtěli dostat k samotnému jádru kapely, tam, kde to všechno začalo - obdiv a hloubání nad přírodou a místu, které v jejím lůně přísluší lidstvu. 'Urd' je jméno jedné z norn [sudiček - pozn. redakce], které podle severské mytologie stojí pod Yggdrasillem a splétají osudy lidstva. 'Urd' ztělesňuje minulost, 'Verdande' přítomnost a 'Skuld' budoucnost. A když se nad tím zamyslíte, lze říct, že je to vlastně starobylé vyjádření toho, co dnes známe jako DNA. A mě vždy fascinovala skutečnost, že fragmenty naší DNA vlastně odkazují až na samotný počátek času. Všechna živá stvoření jsou svým způsobem propojena s tou jednou prvotní organickou buňkou. A právě tohle představuje část příběhu, který se na pozadí alba odehrává..."

Borknagar v současnosti fungují v sestavě Øystein G. Brun (kytary), Vintersorg (čisté vokály, growling, sbory), Lars A. Nedland (klávesy, čisté vokály, sbory), Jens F. Ryland (kytary) a ICS Vortex (baskytara, čisté vokály a sbory). Bicí pro "Urd" nahrál teď již bývalý bubeník David Kinkade, jehož náhradníka kapela ještě neoznámila. Dá se však předpokládat, že vedle formátů, na kterých "Urd" vyjde, to bude právě jméno nového bubeníka, které nám odhalí další informace, které mají průběžně následovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama