Novinka o novinkách od Accept, Moonspell, Secrets of the Moon a Soulfly

18. ledna 2012 v 21:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metaloví veteráni Accept z Německa potvrdili, že jejich očekávaná novinka "Stalingrad", která bude navazovat na nadšeně přijatý comebackový počin "Blood of the Nations" z roku 2010, vyjde s definitivní platností 6. dubna. Jak jsme již informovali, o produkci se stejně jako u "Blood of the Nations" opět postará Andy Sneap (Megadeth, Arch Enemy, Nevermore).

"Máme k tomu stejný postoj, stejný přístup," prohlásil už dříve o hudebním směřování novinky kytarista Wolf Hoffmann, "uděláme trochu víc toho stejného, aniž bychom byli úplně stejní, jestli chápete. Trochu víc podobného stylu s novými čerstvými nápady, doufejme. Myslím, že nechceme... není naším záměrem to teď měnit. Proč bychom to dělali? Ale musím uznat, že se to lépe řekne než udělá. Je opravdu těžké napsat písničky připomínající minulost, které nejsou jen vykrádačkou vlastní muziky. Zní to neuvěřitelně lehce, ale opravdu to tak není, zvlášť když za sebou máte historii s 15 alby, nebo kolik jich to vlastně máme. Jdou tu podobnosti, jimž se musíte vyhnout. Nemůže to být příliš podobné, ani příliš vzdálené. Díky tomu je to občas dost úzká linie, na níž se musíte pohybovat, ale snad se nám jí podaří opět dosáhnout."

>>> Dalším bezesporu očekávaným počinem letošního roku je chystaná deska portugalských vlkodlaků Moonspell. Ti toto album pojmenovali "Alpha Noir", přičemž datum, kdy nahrávka udeří na pulty hudebních obchodů, bylo labelem Napalm Records stanoveno na 27. dubna.

Podle poskytnutých informací bude "Alpha Noir" obsahovat devět kompozic, mezi nimiž nebudou chybět například kousky jako "Versus", "Lickanthrope", portugalsky zpívaná "Em Nome Do Medo", "Grandstand" nebo titulní "Alpha Noir".

Pro fanoušky jistě zajímavá bude speciální digipack edice, pro níž si Moonspell připravili opravdovou specialitku. Namísto klasického bonusového DVD s dokumenty či koncerty pro fanoušky nachystali druhý disk plný nové muziky, který se bude jmenovat "Ómega White" a bude obsahovat dalších osm skladeb - prý ve stylu ne nepodobném desce "Irreligious" z roku 1996. I zde byly prozrazeny názvy některých songů: "Herodisiac", "White Skies", "Whiteomega".

>>> Trochu přitvrdíme s dalšími Němci, tentokrát se však jedná o smečku black metalovou, resp. spíše progressive black metalovou - Secrets of the Moon. Jejich pátá deska "Seven Bells" se dočkala zveřejnění přebalu a tracklistu, které si můžete prohlédnout okolo. Počin vychází 16. března skrze německé Prophecy Productions. Bez zajímavosti rozhodně není fakt, že o mix "Seven Bells" se postaral osobně sám Thomas Gabriel Fischer z Triptykon a Celtic Frost.

01. Seven Bells
02. Goathead
03. Serpent Messiah
04. Blood into Wine
05. Worship
06. Nyx
07. The Three Beggars

>>> Novinkové finále obstarají Soulfly a jejich album "Enslaved", jehož artwork si můžete prohlédnouti dole. Půjde o první nahrávku kapely v nové sestavě, která byla kromě samozřejmého Maxe Cavalery a Marca Rizza obohacena o baskytaristu Tonyho Campose (Static-X, Ministry) a bubeníka Davida Kinkadeho (Borknagar).

Ještě si dáme pár už několikrát zmiňovaných informací. Nahrávalo se ve Phoenixu v Tallcat Studios s producentem Chrisem "Zeussem" Harrisem (Hatebreed, Shadows Fall). Vydání je firmou Roadrunner Records naplánováno na 13. března.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama