Leden 2012

Venom - Fallen Angels

7. ledna 2012 v 1:41 | Monsterfuck |  Recenze
Venom jsou ve své podstatě po hudební stránce velice jednoduchá věc, o to víc je tedy paradoxní fakt, že způsob, jakým lze na jejich produkci pohlížet, je naopak velice složitý. Je velký rozdíl, jestli k nim člověk přistupuje jako k velké metalové legendě, jež bez nadsázky doslova změnila celou scénu tvrdé muziky a vytvořila celý jeden žánr (nebo ho snad jen pomohla stvořit?... dosti diskutabilní otázka); jako k příjemné retro kapele, která lehce zaspala dobu; nebo jako k pozérským dědulům, kteří se rozhodli si pravidelně zvyšovat svůj důchod variací na to, co je před 30 roky proslavilo. Ten největší problém je ovšem to, že Venom jsou vlastně tohle všechno najednou…

Nyní ovšem přichází kámen úrazu. Ať se totiž na to podívám ze kteréhokoliv ze tří výše nastíněných pohledů, ani v jednom případě mi z toho obrázek Venom nevyznívá zrovna lichotivě - a to říkám opravdu nerad, jelikož minimálně první tři desky této bandy jsou pro mne nepředstavitelný kult a mám je velmi rád. Stačí si vzít jen proslulý majstrštyk "Black Metal" z roku 1982 - to je prostě pumelice jako svině i po těch letech. Dnes jsme ale v roce 2012 (resp. v roce 2011, budeme-li se řídit datem vydání "Fallen Angels", naše recenze přece jenom vychází trochu se zpožděním :-)), tudíž asi těžko může fungovat muzika, jakou Venom nyní s velkou slávou pouštějí do světa. Stačí jen trochu zapřemýšlet a každému bude jasné, že když hudba z roku 1982 nahraná tehdá funguje dodnes, neznamená to automaticky, že hudba jako z roku 1982 nahraná v roce 2011 bude fungovat také. V tomto světle vypadá první nadhozený pohled na Venom trochu jako špatný vtip, jelikož - uznejte sami - je trochu trapné, když jedna z nejlegendárnějších skupin celého metalu nezvládne nic lepšího, než být jen lacinou kopírkou svých zlatých let. "Fallen Angels" jen stejně nepovedeně opakuje to, o co se snažila už obě předchozí alba "Hell" (2008) a "Metal Black" (2006) - vrátit to, co už je dávno pryč.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Oceano si dávají pauzu

6. ledna 2012 v 1:23 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská deathcore formace Oceano z Chicaga ohlásila, že hodlá na nějaký čas přerušit svou činnost. Nejedná se prý o definitivní konec, nýbrž jen o přestávku na dobu neurčitou. Důvodem jsou především osobní rodinné záležitosti frontmana Adama Warrena, který - jak sám prohlásil - má malé dítě a chce být s ním. Zbytek Oceano žádného náhradníka hledat nebude, jen se na chvíli odmlčí. Závěrečný koncert proběhne na britském festivalu New England Metal & Hardcore Festival, jenž se odehraje 20. - 22. dubna 2012.

Poslední deska Oceano, "Contagion", vyšla 9. listopadu 2010 u Earache Records s produkcí Chrise "Zeusse" Harrise (Hatebreed, Shadows Fall, Agnostic Front). Kdo si nahrávku zakoupil přes iTunes, dostal navíc jeden bonusový song.


Kiss dokončují desku

6. ledna 2012 v 1:18 | Ježura |  Music News
Ve středu čtvrtého ledna zveřejnila trojice Paul Stanley (kytara a vokály), Tommy Thayer (kytara) a Greg Collins (produkce) minutové video, pořízené v Collinsově studiu The Nook, kde tou dobou finišovaly práce na zbrusu novém albu Kiss, které ponese název "Monster". Ve videu zaznělo následující...

Stanley: "Ještě tak dva dny a album bude hotové. A až to bude hotové, bude to úžasné. Je to zdaleka nejlepší věc, jakou jsme udělali za kdovíjak dlouhou dobu. Už jsem to někdy říkal? Jo. Měl jsem pravdu? Jo. A teď ji mám zase... Vážně, tohle album trhá prdele a jsme na něj moc, moc pyšní."

Thayer dodává: "Budete nadšení stejně jako my, a my jsme nadšení fakt hodně. A neříkám to jenom tak. Je to skvělej materiál. Je to úžasný."

Swallow the Sun představili videoklip z nového alba

5. ledna 2012 v 17:26 | Zajus |  Music News
Finští melancholici Swallow the Sun plánují na první únorový den vydání alba "Emerald Forest and the Blackbird". A právě z něho pochází dnes představený videoklip k písni "Cathedrall Walls". Ve skladbě si jako host zazpívala Anette Olzon z Nightwish. Jak její spolupráce se Swallow the Sun dopadla, můžete zjistit na konci novinky.

Jelikož jsme se "Emerald Forest and the Blackbird" na Sicmaggotu zatím nevěnovali, jistě neuškodí doplnit několik detailů. Album vyjde 1. února prostřednictvím labelu Spinefarm Records a kromě Anette Olzon se na něm podílela také Aleah Stanbridge z Trees of Eternity, která svůj hlas propůjčila dvěma skladbám. Tracklist i obal sledujte níže.

01. Emerald Forest and the Blackbird
02. This Cut Is the Deepest
03. Hate, Lead the Way
04. Cathedral Walls
05. Hearts Wide Shut
06. Silent Towers
07. Labyrinth of London (Horror Pt. IV)
08. Of Death and Corruption
09. April 14th
10. Night Will Forgive Us


Zpěvák Howard Jones opouští Killswitch Engage

5. ledna 2012 v 3:20 | Monsterfuck |  Music News
Dodnes nejdiskutovanější změnou v sestavě zámořské metalcore formace Killswitch Engage je dozajista odchod původního zpěváka Jesseho Leache v roce 2002, jehož záhy nahradil Howard Jones. Nyní však po třech albech a devíti letech v řadách kapely opouští Killswitch Engage taktéž Howard Jones (na fotce uprostřed). Skupina k situaci vydala následující prohlášení, v němž o důvodu odchodu spíše mlží:

"Naší rodině, přátelům a fanouškům: rozhodli jsme se dále pokračovat bez Howarda Jonese v roli zpěváka Killswitch Engage. Máme Howarda rádi a jsme mu vděční za těch devět let, které byl s námi v kapele. Při vší úctě ke komukoliv, nehodláme se bavit o důvodech tohoto rozhodnutí. Howard je součástí naší rodiny a vždy bude, přejeme mu hodně štěstí do budoucna. Jeho nástupce to rozhodně nebude mít lehké, tudíž budeme muset přerušit veškerou práci, abychom mohli najít dalšího Killswitch zpěváka, což teď bude naší prioritou číslo 1. Děkujeme všem za podporu za ty roky a že jste s námi po celý ten čas drželi. Velice si toho vážíme a už se nemůžeme dočkat, až vám v ne zas tak vzdálené budoucnosti představíme nové album, na které můžeme být pyšní."

Ihned po odchodu Howard Jonese se internetem začaly šířit spekulace o možném nástupu zpěváka Phila Labonteho, jenž Killswitch Engage v roce 2010 vypomáhal jako záskok na turné. Samotný Labonte však tyto fámy okamžitě utnul s tím, že hodlá zůstat v domovských All That Remains.

Jak již bylo zmíněno v prohlášení, Killswitch Engage také průběžně pracují na nástupci počinu "Killswitch Engage" z roku 2009. Už v listopadu 2011 se nechal baskytarista Mike D'Antonio slyšet, že má skupina komplet hotových osm demosnímků pro svou novinku. Prý se jedná o velice rychlý materiál.


Blackfield plánují čtvrté album

5. ledna 2012 v 0:47 | Zajus |  Music News
Třetí album "Welcome to My DNA" projektu Blackfield, na kterém se podílel Steven Wilson a Aviv Geffen, vyšlo teprve v březnu 2011 a kapela již nyní plánuje jeho nástupce. Ten má vyjít v květnu letošního roku, zatím však není znám název ani další podrobnosti. Důležité informace ovšem sdělil Steven Wilson prostřednictvím sociálních sítí:

"…jen pro vyjasnění zpráv o novém albu Blackfield: nebudu se na něm podílet jako člen kapely, nýbrž spíše jako přispěvatel. Budu ho produkovat a možná zazpívám v několika písních (na albu by se údajně měli podílet hostující zpěváci). S mým požehnáním je teď však Blackfield kompletně pod dohledem Aviva, což ostatně začalo již na 'Welcome to My DNA'."

Blackfield se tak od nynějška stává sólovým projektem Aviv Geffena, a jak Wilson připomíná, bylo to tak zčásti již na "Welcome to My DNA", které kromě skladby "Waving" napsal celé Geffen. A právě "Waving" byla vybrána jako singl, její videoklip můžete zhlédnout níže.


Novinka Shinedown vyjde v březnu

4. ledna 2012 v 16:26 | Zajus |  Music News
Populární rockeři Shinedown plánují na 27.3. letošního roku vydání svého čtvrtého řadového alba. Bude se jmenovat "Amaryllis" a již nyní si můžete poslechnout první singl "Bully" (stream naleznete na konci novinky). Stejně jako na dosud posledním albu "The Sound of Madness" z roku 2008 se o zvuk postaral producent Rob Cavallo, který má na kontě spolupráci mimo jiné s takovými jmény, jako jsou Green Day či My Chemical Romance. Podle zpěváka Brenta Smitha odráží nové album vše, co kapela dosud dokázala, i to, kam směřuje.

Čtyři roky staré "The Sound of Madness" pomohlo kapelu vynést na vrchol dnešní rockové scény, pět z šesti singlů se dostalo na první místo prestižního amerického žebříčku Mainstream Rock, jediný zbývající singl obsadil místo druhé. Co myslíte, podaří se Shinedown podobný úspěch podruhé? Podělte se s námi v komentářích!


Metallica vydá EP

4. ledna 2012 v 16:20 | Ježura |  Music News
Že Metallica v průběhu prosince zveřejnila čtyři dosud neznámé skladby, které neprošly sítem při výběru tracklistu alba "Death Magnetic", je všeobecně známé. Nyní ale došlo k rozhodnutí vydat celou čtveřici i na fyzickém nosiči jako EP. Toto minialbum vyjde 30. ledna (v Severní Americe až 31.) a ponese název "Beyond Magnetic". K tomuto kroku kapelu podle vlastních slov přimělo nečekaně pozitivní přijetí, které předčilo veškerá očekávání. Vydání "Beyond Magnetic" na CD je pak jakýmsi oldschoolovým počinem...

Tracklist "Beyond Magnetic":
01. Hate Train
02. Just a Bullet Away
03. Hell and Back
04. Rebel of Babylon

Meshuggah: další deska už v březnu

4. ledna 2012 v 16:05 | Monsterfuck |  Music News
Šílení experimentální techičtí post-thrash metalisté Meshuggah ze Švédska zveřejnili krátké prohlášení, v němž oznamují datum vydání své osmé desky - 27. března letošního roku. Více informací přijde časem.

"Po dlouhé době hledání uvnitř duše a intenzivního vyprošťování mysli je nové album hotové. Brzy uzříte kolos, jenž rozdrtí vaše bytí. Vstup na druhou stranu 27. března."

Předchozí fošna nesla název "ObZen" a na trhu se objevila 7. března 2008 pod značkou Nuclear Blast ve formátech CD, limitované CD ve slipcase obalu a rudé 2LP v limitaci 2000 kusů. V roce 2010 vyšla u firmy Back on Black Records vinylová reedice v podobě dvoubarevného 2LP. Posledním vydaným počinem Meshuggah je živé CD/DVD "Alive" z února 2010.

Američanům The Human Abstract hrozí rozpad

4. ledna 2012 v 13:39 | Zajus |  Music News
Zásadní novinky přicházejí od jedné z nejnadějnějších mladých kapel současné metalové scény. The Human Abstract se v průběhu loňského roku rozešli se zpěvákem Travisem Richterem a labelem eOne Music. Baskytarista Henry Selva na svém Facebook účtu nedávno zanechal následující zprávu:

"Přátelé, nehledáme nového zpěváka. Nebudeme v blízké době koncertovat. Myslím, že je fér vám sdělit, že máme přestávku. Nevím, proč jsme to dodnes neoznámili. Možná protože jsme doufali, že se něco změní. Nebo protože je pro nás těžké uvědomit si, jaká je skutečnost, jaká je situace v kapele. Prostě to vzdát. Popravdě musím říct následující: Never Say Die a koncerty s Periphery byla naše poslední společná turné."

Oficiální stránky kapely na sociálních sítích zatím mlčí.

The Human Abstract mají na kontě tři dlouhohrající alba, z nichž dvě se dostala do prestižní prodejní hitparády Billboard 200. Odehráli také velké množství koncertů, například s All That Remains, As I Lay Dying, Protest the Hero či The Chariot. V České republice se objevili hned několikrát, naposledy v říjnu 2011 v rámci turné Never Say Die.

Nové album Spawn of Possession v březnu

4. ledna 2012 v 12:08 | Ellrohir |  Music News
Švédská smečka Spawn of Possession hrající agresivní technical brutal death oznámila už před měsícem dokončení prací na novém albu. Nyní se na serveru Blabbermouth.net objevily bližší detaily o novince "Incurso". Album obsahuje devět skladeb nahraných v Pama Studios ve švédském Kristianopelu pod taktovkou producenta Magnuse "Mankan" Sedenberga, jehož studio je podepsáno i pod všemi předchozími výtvory kapely. O cover art se postaral talentovaný Pär Olofsson, který má na svědomí například obal alba "All Shall Fall" od norských Immortal.

Datum vydání alba "Incurso" bylo stanoveno na 13. března. Postará se o něj label Relapse Records, na jehož stránkách lze desku předobjednat už dnes. Ještě dodejme tracklist a grafickou podobu alba:

01. Abodement
02. Where Angels Go Demons Follow
03. Bodiless Sleeper
04. The Evangelist
05. Servitude of Souls
06. Deus Avertat
07. Spiritual Deception
08. No Light Spared
09. Apparition

Fjoergyn s novinkami ohledně příštího alba

3. ledna 2012 v 22:25 | Ježura |  Music News
Německým Fjoergyn vyšlo zatím poslední album "Jahreszeiten" v září 2009, takže už je pomalu načase, aby zapracovali na jeho nástupci. A skutečně, na Facebook stránce kapely se v posledních dnech objevily první střípky informací. A o co že konkrétně jde?

Pánové nejprve zveřejnili novou promofotku kapely, kterou o tři dny následovalo teaser video, které krom podkresové skladby obsahuje dvě důležité informace - album ponese název "Monument Ende" a vyjde někdy v průběhu letošního podzimu. Tématickou náplň alba dost možná nastiňuje jakási citace (že by Bible?), která teaserem prostupuje, ale to už bude muset zhodnotit mnohem zdatnější němčinář, než jakým jsem já...

Amberian Dawn: info o novince

3. ledna 2012 v 19:29 | Monsterfuck |  Music News
Finové Amberian Dawn kromě většiny informací o svém pátém albu "Circus Black", které vypustili už před nějakou dobou, nyní také zveřejnili seznam všech hostí, kteří se na této jejich novince budou podílet. Asi nejznámějšími jmény je hned dvojice hudebníků ze Stratovarius - zpěvák Timo Kotipelto (hlavní vokál v písničce "Cold Kiss") a klávesista Jens Johansson (klávesy v "Crimson Flower"). Kromě nich si na "Circus Black" ještě zapějí pánové Tuomas Nieminen (Bride Adorned, ex-Throne of Chaos) a Nils Nordling (ex-Dreamtale) - ti si mezi sebou rozdělili zpěvy v "I Share with You This Dream".

"Circus Black" vychází 29. února (to není překlep - máme přestupný rok) u Spinefarm Records. Seznam songů s přebalem mají takovouto podobu:

01. Circus Black
02. Cold Kiss
03. Crimson Flower
04. Charnel's Ball
05. Fight
06. Letter
07. I Share with You This Dream
08. Rivarly Between Good and Evil
09. Guardian
10. Lily of the Moon

Metalový Blesk: Machine Head + Bleeding Through

3. ledna 2012 v 17:54 | Monsterfuck |  Music News
Proč si občas nezpestřit novinkovou rubriku nějakým tím bulvárem? I když je pravda, že dneska je to docela slabota - žádné opilecké výstupy, obnažování se na veřejnosti, rozmlácené hotelové pokoje a podobné kratochvíle rockového hudebníka - bude to pouze obyčejné zasnoubení. Onou inkriminovanou dvojicí, které se tohle stalo, je kytarista Phil Demmel z Machine Head a klávesistka Marta Pedersen z Bleeding Through. Slídilský zpravodaj hlásí, že to spolu dali dohromady začátkem roku 2010, když obě kapely společně jely turné po Austrálii.

Důležitou otázkou samozřejmě zůstává, jak se bude jmenovat jejich případný potomek - Machine Through nebo Bleeding Head? Svůj tip vyjádřete v anketě!

Oukej (debilní slovo, ale musíme být in, doba si to žádá), aby tahle novinka měla i nějakou výpovědní hodnotu, pojďme se ještě rychle mrknout na aktuální počiny obou skupin. Machine Head vydali své poslední album "Unto the Locust" v září loňského roku u Roadrunner Records jako klasické jewelcase CD, verzi pro japonský trh (bonusový song "Halo" z předchozí desky v živé podobě), speciální fan-pack (jako bonus živák písničky "Locust") a limitovaný digipack (tři bonusové vály a ještě DVD navrch). Co se týče Bleeding Through, jejich novinka "The Great Fire" vychází 31. ledna pod Rise Records. Nějaké to další info naleznete v předchozí novince.


James LaBrie pracuje na třetím sólovém albu

3. ledna 2012 v 14:51 | Zajus |  Music News
James LaBrie, zpěvák amerických progresivních titánů Dream Theater, oznámil, že započal přípravy svého třetího sólového alba. Podílet se na něm bude stejná sestava jako na dvojce "Static Impulse", tedy Marco Sfogli (kytary), Matt Guillory (klávesy), Ray Riendeau (baskytara) a Peter Wildoer (bicí, zpěv). Autoři hudby James LaBrie a Matt Guillory již započali tvůrčí proces, na kterém se podílí i Peter Wichers ze Soilwork.

Poslední sólová deska Jamese LaBrieho vyšla v září roku 2010 a k překvapení mnohých se vrhla směrem k melodickému death matalu s growlingem Petera Wildoera. V prvním týdnu se v USA prodalo přibližně 1700 kopií a album se umístilo na 14. místě v žebříčku umělců, kteří se nikdy neobjevili v Billboard 200.

V minulém roce se James LaBrie představil na "A Dramatic Turn of Events" své domovské kapely Dream Theater. Před jeho nahráváním se ke kapele připojil bubeník Mike Mangini, který se mimo jiné podílel i na nahrávání LaBrieho prvního sólového alba "Elements of Persuasion" v roce 2005. Mimoto se LaBrie objevil jako host v jedné skladbě na albu heavy metalistů Eden's Curse.

The Empire Shall Fall - Volume 1: Solar Plexus

2. ledna 2012 v 17:12 | Zajus |  Recenze
Mnozí z vás jistě pamatují přelomové album "Alive or Just Breathing" Američanů Killswitch Engage. To se (jistě nejen pro mě) stalo biblí melodického metalcoru. Nedlouho po jeho nahrání ze sestavy kapely odešel, údajně kvůli osobním problémům, zpěvák Jesse Leach. Bez hudby však nevydržel dlouho a tak brzy, spolu s dalšími odpadlíky z velkých metalových kapel, sestavil rockovou formaci Seemless. Ta ho však nejspíše hudebně neuspokojovala dostatečně, a tak se rozhodl pro návrat k metalu. Prvním krokem bylo vytvoření dua Times of Grace spolu s kytaristou Killswitch Engage, Adamem Dutkiewiczem. Jejich první společné album "The Hymn of a Broken Man" vyšlo před necelým rokem a na Sicmaggotu obdrželo velmi kladnou recenzi. Druhým krokem (a z dlouhodobého hlediska nejspíše tím důležitějším), bylo založení The Empire Shall Fall. S nimi má na svém kontě zatím jedno dlouhohrající album a EP "Volume 1: Solar Plexus", kterým se zde budeme zabývat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další album Sabaton vyjde nejspíš v květnu

1. ledna 2012 v 23:07 | Monsterfuck |  Music News
Švédští power metalisté Sabaton potvrdili, že jejich chystaná šestá deska ponese název "Carolus Rex". Nahrávání započne v nejbližších dnech, přičemž datum vydání bylo firmou Nuclear Blast předběžně stanoveno už na konec května. Na 23. května byla také potvrzena tzv. release party, kde budou nové skladby vůbec poprvé představeny veřejnosti - naneštěstí pro domácího fanouška se ale akce odehraje v Los Angeles v Kalifornii.

Předchozí album "Coat of Arms" se v obchodech objevilo s příchodem 21. května 2010 ve formátech jewelcase CD, digipack CD, picture LP (+ 7'' vinyl v oranžové barvě) a download. Vinylová a digipacková verze obsahovaly v porovnání se standardním výlisem ještě dva bonusové songy. Nejaktuálnějším počinem v táboře Sabaton je jejich první živák vůbec - "World War Live: Battle of the Baltic Sea". Ten vyšel v srpnu 2011.

Sicmaggot hitparáda: 50. kolo

1. ledna 2012 v 18:15 | Monsterfuck |  Hitparáda
Hitparáda sice první novoroční, výsledky předchozího kola však stále loňské. Na druhou stranu, toto kolo je pěkné, jubilejní - 50. To už je docela nářez, což? Když se Sicmaggot hitparáda před rokem opět rozjížděla, opravdu jsem nečekal, že by mě to vydrželo bavit tak dlouho (smích). Ale ne, teď vážně, pojďme na výsledky z minulého týdne... První dva fleky si mezi sebou rozdělili mladí thrasheři Municipal Waste a nově nasazení death metaloví mazáci Cannibal Corpse. Špatně si opět nevedli ani Törr, jejichž domácí black'n'roll vás evidentně bere. Rozloučit se ovšem musíme s Brity A Forest of Stars, kteří si až doposud na svůj značně nestandardní styl vedli překvapivě dobře - na jejich místo naskočila ukrajinská pop-black-diskotéka Semargl. Propadákem 49. kola se stal starý český bigbít v podání Hudba Praha.

Co se týče dnešních novinek, tak ty budou samozřejmě klasicky dvě. O maďarskou Dalriadu a jejich "Hajdútánc" si řekl jeden redakční kolega, tak je má mít, ať má radost (dneska hraju na přání, heh); druhou novinkou jsou dnes již pohříchu polozapomenutí Holanďané Orphanage s archivním kouskem "At the Mountains of Madness" (to je zase na moje přání :-)).

Výsledky 49. kola:
---postupující---
1.-2. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (8 hlasů - 25%)
1.-2. místo: Municipal Waste - Wrong Answer (8 hlasů - 25%)
3. místo: Törr - Made in Hell (6 hlasů - 19%)
4. místo: Semargl - Tak, Kurwa (5 hlasů - 16%)
---nepostupující---
5. místo: A Forest of Stars - Raven's Eye View (4 hlasy - 12%)
6. místo: Hudba Praha - Divoký srdce (1 hlas - 3%)

Novinky 50. kola:
Dalriada - Hajdútánc
Orphanage - At the Mountains of Madness

Klipy a hlasovací anketu pro 50. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Redakční eintopf #33 - leden 2012

1. ledna 2012 v 12:24 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

První letošní eintopf s sebou přináší - vcelku logicky - změnu číslovky v nadpisu z 2011 na 2012... to zas bude boj, než si to zvyknu psát (smích). Naštěstí už je to snad naposled, když nás letos prý čeká ten konec světa... ať už to ale vyjde nebo ne, minimálně ještě dalších dvanáct eintopfů máme před sebou. Ten lednový dává jasně najevo, že hned v prvním měsíci bude z čeho vybírat, neboť až na jednu výjimku každý redaktor zvolil za svého favorita jiné album, ale nějaké extrémní bomby to asi nebudou, neboť index očekávání ani v jednom ze sedmi případů nepřekročil číslovku 8, ale na druhou stranu ani nepodlezl sedmičku (z toho důvodu také tentokrát není optimista/pesimista měsíce). Doporučuje se vše od black metalu ze Saudské Arábie, přes italské hvězdy Lacuna Coil až po jedny z největších tahounů současné metalové generace, Lamb of God. Avšak onou jedinou deskou, kterou zvolili hned dva redaktoři, je možná trochu překvapivě počin "Les voyages de l'âme" od francouzských Alcest, které by do role favoritů pasoval asi málokdo...

Monsterfuck pro leden: Al-Namrood - Kitab Al-Awthan

Leden sice nějaké extrémní bomby, z nichž by člověku vlhlo spodní prádlo, nenabízí, ale i tak se určitě najde pár počinů, které dle mého rozhodně budou stát za prohnání ušním ústrojím - vyzdvihnul bych nakonec konkrétně tři. Určitě nebude záhodno minouti novinku "Strix Maledicte in Aeternum" italského podzemního kultu Opera IX, který se po dlouhých osmi letech konečně dokopal k dalšímu studiovému opusu. Vypuštěna ukázka "Mandragora" zní vážně excelentně, tudíž se určitě vyplatí těšit. Rovněž sedmý studiový počin "trombónových black metalistů" Sear Bliss z Maďarska bude jistě stát za poslech, ačkoliv na poměry skupiny nezvykle strohý a minimalistický obal dává tušit nějaké změny. Ještě o něco větší naděje však tentokrát vkládám mimo evropský kontinent - na Blízkém východě operuje orientálně black metalový projekt Al-Namrood ze Saudské Arábie. Ten se pyšní něčím, co se dnes už přliš nenosí - nespornou originalitou, jež plyne z kombinace black metalu a vlivů arabské hudby. Předchozí deska "Estorat Taghoot" byla opravdovým majstrštykem a to bych se na to podíval, aby i celkově třetí album "Kitab Al-Awthan" nebylo po (arabských) čertech dobré... Jo, a taky možná vyjde novinka Master's Hammer, která by ode mne dostala na index jasných 10/10, ale u Štormovců jeden nikdy neví, tak to sem psát radši nebudu, zvlášť když ještě ani není venku název počinu :)

DATUM VYDÁNÍ: 20. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Ježura pro leden: Anneke van Giersbergen - Everything Is Changing

Nebýt tak nenapravitelný zevlák, tak už mám dávno naposlouchané Alcest, a teď bych se tu zpovídal z nehorázněho těšení na jejich "Les voyages de l'âme". Jenže ono tomu tak není a tak se musím poohlédnout jinde. Naštěstí stačí překročit jen dvoje státní hranice a stanout v Nizozemí, kde už několik let realizuje svoje hudební vize čarokrásná a nadaná Anneke van Giersbergen - bývalá tvář (a především hlas) fenomenálních The Gathering, která se v současnosti realizuje prostřednictvím kapely Agua de Annique. První a zatím jediná vypuštěná skladba "Feel Alive" mě nenechává na pochybách, že se z "Everything Is Changing" vyklube velice osvěžující dílo...

DATUM VYDÁNÍ: 20. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

nK_! pro leden: Aborted - Global Flatline

Pořádný svinčík čas od času nikdy neuškodí a pokud je tento navíc ještě z Belgie a v podání Aborted, je o zábavu zaručeně postaráno. První singl, pojmenovaný příznačně "Global Flatline", slibuje mnohé a z upoutávek člověka bolí oči. Doslova. Ale těším se. Au.

DATUM VYDÁNÍ: 23. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Beztak pro leden: Lamb of God - Resolution

Těšme se na leden. Začíná nám další rok, venku bude zima jako kráva a vyjdou nová alba Alcest, Suicidal Angels, Lamb of God a doufejme i české black metalové legendy Master's Hammer. Nastává otázka, na kterou z těch novinek se vlastně těším nejvíc? Vynechám Master's Hammer, protože není jisté, zda jim nové album vyjde už v lednu. Tak mi tu zůstaly tři bandy zcela rozdílné, ale mému srdci dost blízké. Alcest jsem začal poslouchat teprve loni, ale zejména jejich poslední album mne naprosto uchvátilo. Ty krásně zasněné melodie řízlé black metalem si posledních pár dnů hodně pouštím. Pak tu máme Suicidal Angels, což je mladá thrash metalová krev z Řecka, a mě prostě totálně dostávají. Slyším v nich Slayer i evropskou thrashovou scénu. A letos by měli hrát na dvou akcích, na kterých se snad objevím, tak by to měla být jasná volba. Jenže tu je ještě americká kapela Lamb of God, kterou snad nemusím příliš představovat. Rozhodl jsem se hodit si kostkou a padlo to na Lamb of God. Pak jsem si ještě pustil ukázky z nových desek všech tří kapel a to rozhodlo. Z lednové nabídky novinek se tedy těším nejvíc na album "Resolution" od kapely Lamb of God. Vyjde 24. ledna a očekávám totální nářez. A mohli by se také ukázat u nás, co říkáš, Shindy?

DATUM VYDÁNÍ: 24. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Ellrohir pro leden: Alcest - Les voyages de l'âme

Neigeho projekt Alcest může sloužit jako názorná ukázka toho, jak se metal (ne)vyvíjí. Hudební "odborníci" to tvrdí už asi od té doby, kdy se začali z hlubin britských klubů pomalu vzmáhat Iron Maiden a vehementně to tvrdí do dneška. Alcest v kolonce svého stylu uvádí black metal. Ovšem s tím blackem, který zuřil v 90. letech v Norsku, to už zas tak moc společného nemá. Mísí se totiž s něčím, čemu se říká shoegaze, což nevím přesně, co je. Já bych asi spíš použil žánrovou sub-škatulku "atmospheric black metal". Ale to je spíše zbytečné slovíčkaření, důležité je, že je to zkrátka nádherná hudba. Předchozí album "Écailles de lune" mě oslovilo moc, proto se logicky těším i na nový počin. Na druhou stranu se přeci jen trochu bojím upadnutí do jisté fádnosti. Uvidíme, jestli Neigemu nedošly nápady...

DATUM VYDÁNÍ: 6. 1.
INDEX OČEKVÁNÍ: 7/10

Madeleine Ailyn pro leden: Lacuna Coil - Dark Adrenaline

Tihle Italové jsou jednou z těch skupin, které mě dohání k sentimentu. Opět. Ještěže už je konec roku. Asi začínám být sentimentální, nebo se jich na 365 dní seběhlo nějak moc. Každopádně "Trip the Darkness" je docela vkusnou ochutnávkou na začátek, tak proč se netěšit. Jen ten klip by nemusel být tak trapný. Možná, že bych ale chtěla pěkných věcí moc najednou. Jsem náročný člověk. Ne, že by se nějak zajímavě změnili, ale jsou stále stejně kvalitní a to se v dnešní době cení.

DATUM VYDÁNÍ: 23. 1.
INDEX OČEKVÁNÍ: 7/10

Zajus pro leden: Alcest - Les voyages de l'âme

Z desek vycházejících v lednu byli mou největší nadějí Barren Earth, jelikož však byla jejich novinka opět odložena (tentokráte až na březen), musel jsem vybírat znovu. A že bylo z čeho. Nakonec o mou pozornost soutěžily dvě kapely, Alcest a Lamb of God, a výběr Alcest je tak spíše dílem náhody - těším se na obě alba shodně. Jsem fanouškem Neigeho tvorby, zejména té s dnes již rozpadlou kapelou Amesoeurs. I jeho práce v Alcest je ovšem skvělá a minulé "Écailles de lune" se mi v přehrávači udrželo nebývale dlouho. Neige umí pracovat s emocemi jako málo hudebníků, což dokazuje i první singl z nového alba, "Autre temps". Již nyní jsou Alcest považováni za největší kapelu na pomezí black metalu a shoegaze a "Les voyages de l'âme" je příležitost ukázat, že to není náhoda.

DATUM VYDÁNÍ: 6. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Alcest - Les voyages de l'âme

Barometr očekávání v redakci: 15/70


Do nového roku s úsměvem

1. ledna 2012 v 4:37 | Monsterfuck |  Blog News
Čím lepší lze asi tak odpálit nový celoroční maraton novinek, recenzí a všech ostatních možných i článků než malým přáním? Ačkoliv to nejspíš bude znít malinko pateticky (zvláště od dobytka, jako jsem já), ale nějaké to přání by asi nebylo na škodu, neb nám to praví bonton, tudíž... vše nejlepší do nového roku přeje redakce Sicmaggot!

Když už jsme u toho, rád bych také využil příležitosti poděkovat všem, kteří nás navštívili či navštěvovali v roce 2011 a zároveň doufáme, že nám zachováte přízeň i v roce s pořadovým číslem 2012. 2011 byl pro náš malý web v jistém ohledu zlomový, neboť značně nakynul redaktorský tým, jenž vás bude po příštích 365 dnů (a snad i ještě dále!) zásobovat aktualitami, recenzemi, reporty, rozhovory a spoustou dalších věcí.

Loni také padl nový rekord v počtu článků, jichž bylo celkem 933, a můžete nám věřit, že i letos rozhodně hodláme toto číslo nepodlézt :-) Možná, že první dva až tři týdny v lednu to až takové terno nebude, jelikož téměř celou redakci čeká zkouškové období, ale i tak uděláme vše pro to, aby byl dodržen limit minimálně jeden článek v průběhu 24 hodin, tudíž se nemusíte bát, že by nebylo co číst :-)

Mimochodem, když už máme začátek toho nového roku, pojďme udělat jednu menší anketu - jaké album/song jste si letos pustili jako první? Pište své odpovědi v komentářích!

Sicmaggot na sociálních sítích (pokud tam ještě nejste, napravte to:-)):