Leden 2012

Umbrtka chystá další album

15. ledna 2012 v 10:18 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv je aktuální deska "Spočinutí" venku sotva od října, tj. nějaké tři měsíce, už se v táboře plzeňských prachmatiků Umbrtka začíná schylovat na další vydání. Již na začátku prosince kapela hlásila, že má hotových přibližně 56 minut nového materiálu a že "v prvním čtvrtletí 2012 můžete očekávat několikaskladbové EP k volnému stažení a nové řadové album (80 minut) naplněné syrovým prachmatismem." Nyní přichází na řadu (prý "předpokládaný") tracklist:

01. Provoz
02. Prachmarsch
03. Pracovna
04. Kdo by nechtěl
05. O Bohovi
06. Frézovat Měsíc
07. Pracanti
08. Vzlínání
09. Zabiják
10. Papežem
11. Konec boha
12. Lokál
13. Generální úřad pro tmu
14. Hosté konce
15. Lebenkopf

Umbrtka o natáčení této doposud nepojmenované novinky prohlásila následující: "V průběhu momentálně nahrávaného alba bude zničeno, zhmožděno či poškádleno Pluto, Merkur, Měsíc a Ježíš, na kolejích se v plné rychlosti srazí Jan Pavel II. s Benediktem XVI., vrátí se okapová roura, zruší se ryby, bude vydána černá svatozář a k prachmatickým účelům bude zneužito mnoho extremistických klišé, aby se však nakonec znovu potvrdilo, že Slunce je Hitler."

Umbrtka se v současné době také chystá na ojedinělé koncertní vystoupení, jež se odehraje 18. února v pražském klubu Exit-Us. Mělo by zde zaznít celkem na 18 songů.


This Ending chystají EP

14. ledna 2012 v 18:43 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metalisté This Ending se po třech letech od vydání druhého alba "Dead Harvest" opět hlásí ke slovu. Kapela si pro své příznivce nachystala třískladbové EP "Systematic Worship", jež vyjde pouze v digitální podobě během několika příštích dnů. Tracklist je následující:

01. Our Creation
02. Army of (N)one
03. No More Silence

This Ending natáčeli ve studiu Audiohammer, jehož vlastníkem je kytarista Linus Nirbrant a kde kapela také normálně i zkouší, což podle slov hudbeníků vedlo k velice přirozenému nahrávání. "Pomohlo nám to stvořit něco dalšího z těch This Ending, které si fanoušci oblíbili, ale také si trochu zaexperimentovat s novými prvky, u nichž doufáme, že si je oblíbíte stejně jako my."

Písničku "Our Creation" si můžete poslechnout na tomto odkazu.

Novinky u Architects a Dragonforce

14. ledna 2012 v 16:24 | Ježura |  Music News
>>> Britové Architects začali v readingském studiu Outhouse Studios nahrávat novou desku, která by měla vyjít na přelomu jara a léta letošního roku. Produkci dostal na starosti John Mitchell a distribuci zařídí label Century Media Records.

Než k tomu ale dojde, dočkáme se od Architects ještě vydání speciální edice posledního alba "The Here and Now", na kterém budou krom všech původních skladeb k nalezení i skladby "Untitled" a "Devil's Island" (původem ze stejnojmenného singlu), videoklipy ("Day in Day Out", "Learn to Live", "Heartburn", "Delete, Rewind" a "An Open Letter to Myself"), making-of materiál k "Learn to Live" a "Heatburn" a další doposud vydané online klipy.

>>> Zatímco Architects nastupují do studia, jejich krajané Dragonforce (na fotce) už mají hotovo. Slovy kytaristy Hermana Li: "Jsme rádi, že jsme nahrávání dotáhli do konce, a musím říct, že nová nahrávka zní fantasticky! Nemůžeme se dočkat, až ve 100 Clubu [první headline koncert s novým zpěvákem - pozn. redakce] upustíme trochu páry a předvedeme, že jsou Dragonforce v roce draka skutečně zpátky!"

Dragonforce sháněli zpěváka od března 2010, kdy jejich řady opustil původní pěvec ZP Theart. Náhradu našli v osobě třiadvacetiletého Marca Hudsona, který vzešel z konkurzu, v němž se sešly tisíce příspěvků lidí z celého světa.

Videa od Unisonic a The Unguided

14. ledna 2012 v 16:20 | Monsterfuck |  Music News
>>> Unisonic, německá hardrocková formace, v níž figurují zpěvák Michal Kiske (ex-Helloween) a nově i kytarista Kai Hansen (Gamma Ray, ex-Helloween), natočila svůj první videoklip k eponymnímu songu "Unisonic". Režisérkou taktovku si vzal na starost fotograf Martin Hausler (Helloween, Gotthard, Motörhead) a výsledek je následující:


"Unisonic" se objeví na pilotním EP s názvem "Ignition", jež vychází 27. ledna. Kromě této písničky bude ještě počin obsahovat jednu skladbu v demo podobě a živý záznam "I Want Out", letitého hitu Helloween, který byl zaznamenán 15. října loňského roku v Japonsku. Níže se můžete prohlédnout obal EP. První plnohodnotná deska Unisonic by se měla objevit v březnu.

Unisonic se v letošním roce také opět podívají do České republiky - na jejich vystoupení se mohou těšit návštěvníci vizovického festivalu Masters of Rock, 12. - 15. července 2012.


>>> Nový videoklip si připisují také The Unguided, což je kapela složená ze současných i bývalých členů Sonic Syndicate, na jejíž debutový počin "Hell Frost" se tu před pár dny objevila recenze. A právě z "Hell Frost" pochází písnička "Phoenix Down", k níž byl v režii Patrica Ullaeuse (Dimmu Borgir, Lacuna Coil, In Flames, Sonic Syndicate) natočen onen klip. Mrknout se můžete tady:


Podpisy smluv u Chaosweaver, Firewind a Lity Ford

14. ledna 2012 v 14:47 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finům Chaosweaver, kteří se prezentují mixem industriálního a symfonického black metalu, se povedlo podepsat smlouvu s rakouským vydavatelstvím Napalm Records. Ti vydají doposud nepojmenovanou druhou desku, kterou kapela nedávno dokončila a která by měla vyjít v průběhu roku. Album bude nástupcem debutu "Puppetmaster of Pandemonium" z roku 2008. Chaosweaver prohlásili:

"Jsme nadšení a poctění přidáním se k rodině Napalm, domovu některých našich oblíbených kapel jako Tiamat, Summoning nebo Candlemass. Spolupráce s tak skvělým a schopným vydavatelstvím, které navíc sdílí naši vizi, je přesně to, co jsme hledali. S pomocí našich nových přátel budou naše temné symfonie slyšet po celém světě. Nechť se chaos rozšíří jak ničivý požár v oceánu benzínu!"


>>> Řečtí power metalisté Firewind, jejichž hvězda poslední dobou letí nahoru - a to nejen díky nástupu kytaristy Guse G. do kapely Ozzyho Osbournea -, prodloužili svou dosavadní smlouvu s labelem Century Media Records. Kapela se právě nachází v domovském Thessaloniki, kde nahrává své sedmé album "Few Against Many", jež by mělo vyjít koncem léta.

>>> Dámy sice mají přednost, ale v tomto článku to neplatí a metalová babička Lita Ford (oukej, asi spíš trochu odrostlejší metalová mamča, zas tak stará ještě není) přichází až ve finále. Ta pro svojí chystanou nahrávku "Living Like a Runaway" (podobnost s její původní kapelou The Runaways bude jistě zcela náhodná) podepsala kontrakt s SPV/Steamhammer. Album by se mělo objevit v květnu.


Theocracy - As the World Bleeds

13. ledna 2012 v 21:31 | Ellrohir |  Recenze
Já a Theocracy, to je jeden z těch příběhů naprosté náhody, která svádí posluchače dohromady s kapelami, o nichž by se patrně jen velmi těžko dozvídali, ale která jim po onom náhodném střetnutí přijde oprávněně skvělá a úžasná. Náhodná zmínka na jednom fóru o tom, že mají "epickou" skladbu, která je dlouhá 20 minut, stačila k tomu, aby mě zvědavost pohnala k vyhledání a poslechu inkriminovaného alba, a tak jsem mohl nahlédnout do úžasného koutu hudebního světa.

To album se jmenovalo "Mirror of Souls" a v pořadí šlo o druhou nahrávku kapely Theocracy. První eponymní záznam v historické tabulce datovanou 2003 má na svědomí zakladatel a frontman Matt Smith zcela sám, na druhou desku z roku 2008 už byli chlapci tři a od roku 2009 hrají v "plné" pětičlenné sestavě. Kapela zavedla zajímavou tradici vydávání každoroční nové vánoční "koledy" (od zrockovělých verzí notoricky známých anglických koled až po vlastní výtvory vyznačující se primárně srandovními texty), ale na nové plnohodnotné album si museli fanoušci počkat tři roky. Ochutnávky z něj nám servírovali například v rámci svého turné, které bezprostředně předcházelo vydání desky (zajímavé, obvykle bývá souslednost opačná), ale to jsem si vinou nekvalitního nazvučení příliš neužil. Dočkal jsem se tedy až při prvním poslechu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o novinkách Beneath the Massacre, Borknagar a Theudho

13. ledna 2012 v 21:28 | Monsterfuck |  Music News
>>> Brutální Kanaďané Beneath the Massacre se aktuálně chystají na vypuštění svého třetího velkého počinu "Incongruous". Ten bude venku od 14. února v USA, od 20. února ve Velké Británii, od 24. ve zbytku Evropy a od 28. v Kanadě - ve všech teritoriích pod záštitou Prosthetic Records. Okolo si můžete prohlédnot tracklist, obal a promo video k songu "Left Hand":

01. Symptoms
02. Hunted
03. Left Hand
04. Hopes
05. It
06. Light
07. Incongruous
08. Pedestal
09. Grief
10. Damages
11. Unheard


>>> Pár menších informací přichází také od norských vizionářů Borknagar. U nich si sice na obal s tracklistem budeme muset ještě chvíli počkat, ale už jsou známy datum vydání a název očekávané deváté desky. Jmenovat se bude "Urd" a vyjde 26. března skrze Century Media Records (za oceánem o den později). Co se týče studiových prací ve Fascination Street s Jensem Bogrenem (Opeth, Katatonia, Paradise Lost), ty už má kapela kompletně za sebou, tudíž se čeká jen na vydání.

"'Urd' je bezpochyby vrcholem naší dosavadní hudební cesty a jsme extrémní pyšní, že jsme stvořili tak gigantickou desku," říká kytarista Øystein G. Brun. "Je to masivní, emocionální, rychlé, pomalé epické, progresivní... všechny ingredience, s nimiž jsme vybudovali náš hudební svět. Nelze také nezmínit 'zlatou trojku' na vokálech (Vintersorg, pan Vortex a Lazare [Andreas 'Vintersorg' Hedlund z Vintersorg, bývalý člen Dimmu Borgir ICS Vortex a Lazare ze Solefald - pozn. redakce]), která na tomto albu opravdu září... musím říkat ještě něco dalšího?"

>>> Poslední kapelou této novinky jsou belgičtí pagan black metalisté Theudho, jejichž čtvrtý dlouhohrající zásek "When Ice Crowns the Earth" se objeví už v polovině tohoto měsíce. Vydání zaštiťuje rakouský label Aurora Australis Records, avšak o distribuci se starají Twilight Vertrieb. Na závěr nesmí chybět obligátní seznam skladeb a přebal:

01. War into the World
02. When Ice Crowns the Earth
03. The Second Coming
04. Niðr ok Norðr
05. Heracleidae (Seevölkersturm)
06. Sacrifice the King
07. Lokabrenna
08. The Straw Death

The Unguided - Hell Frost

12. ledna 2012 v 22:01 | Kaša |  Recenze
Hned na začátek se přiznám, že nejsem žádný skalní fanda moderních melodických death metalových kapel, kterých se po úspěších Soilwork a In Flames vyrojilo v každém větším městě desítky. The Unguided jsou personálně výrazně spjati se Sonic Syndicate (účinkují zde čtyři bývalí i současní členové Sonic Syndicate, proto se jim nelze v této recenzi vyhnout) První tři alba Sonic Syndicate, zejména pak to první "Eden Fire", patří v rámci stylu k tomu povedenějšímu, přestože se jedná v podstatě o vykrádačku výše zmíněných Soilwork.

Na posledním albu se Sonic Syndicate rozhodli stylově uhnout od melodického death metalu a získat více fanoušků tím, že se jejich hudba přiblížila více k popu. Právě toto byla příčina odchodu zakladatele The Unguided, Richarda Sjunnessona, který má na starosti agresivní vokály. A právě z tohoto důvodu jsem se na debutové album The Unguided dost těšil. Byl jsem zvědavý, jestli se podaří Richardovi navázat na to lepší ze Sonic Syndicate, když navíc ve svých prohlášeních ohlašoval nejlepší album (jasně, tvrdí to každý), na kterém se kdy podílel; nečekal jsem jeho nejlepší album, ale věřil jsem, že se bude chtít před svými ex-kumpány vytáhnout, že jim ukáže, že "We Rule the Night" není ten správný model. Nakonec to dopadlo tak na půl, Sjunnesson se podle mého bohužel snaží až příliš kopírovat songy Sonic Syndicate.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pergamen - Per Somnum

11. ledna 2012 v 23:03 | Monsterfuck |  Recenze
A víte, že jsem se na novinku Pergamen opravdu těšil? Pokud bych měl nějak hlouběji analyzovat, proč tomu tak vlastně bylo, asi bych řekl, že jsem měl dejme tomu takové tři důvody. Zaprvé to byla vcelku příjemná vzpomínka na předchozí fošnu "Nechutné divadlo poetického komba Pergamen", jež nabídla velmi slušný matroš a svého času mne dosti bavila. Zadruhé mě velmi navnadily tři vypuštěné ukázky, které mým uším zachutnaly v podstatě na první poslech. A zatřetí to byl samozřejmě příslib netradiční podoby balení desky, což je asi věc, která v dnešní digitální době empétrojek přijde spoustě lidem jako přežitek, ale já osobně mám jakožto nenapravitelný staromilec prostě rád hezké fyzické nosiče - a čím hezčí, tím lepší… tím větší potěcha pro oko a podvědomě dozajista i pro sluch…

A proč vlastně touhle věcí naše dnešní povídání neodstartovat, když se jedná o něco, co člověka na "Per Somnum" opravdu práskne přes rypák? Abych řekl pravdu, zcela atypický nápad "sešitu" ve formátu na šířku položeného A5 jsem snad ještě neviděl (nebo si to přinejmenším alespoň nepamatuji... viděl jsem už digibooky stejného tvaru, ale přesně tohle vážně ne). Sice je to trochu neskladné, ale zase velice pěkné - tím spíše, že se povedla i vnitřní grafika. Budeme-li se bavit pouze o této stránce věci, sbírá "Per Somnum" obrovskou spoustu plusových bodů ještě dřív, než člověk placku vůbec strčí do přehrávače a pustí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Pergamen]

All That Remains píší novou desku

11. ledna 2012 v 12:26 | Ježura |  Music News
Pánové z All That Remains (původem v Massachusetts, USA) oficiálně oznámili započetí skladatelského procesu, který vyvrcholí vydáním nového řadového alba. Kapela opět spolupracuje s kytaristou Killswitch Engage, Adamem Dutkiewiczem, který produkoval poslední album "For We Are Many" (2010), stejně jako jeho dva předchůdce - "This Darkened Heart" (2004) a "The Fall of Ideals" (2006).

Naposledy jsme mohli o All That Remains slyšet 8. listopadu, kdy vydali poslední singl k desce "For We Are Many", jehož nosnou a rovněž titulní skladbou se stal vál "The Waiting One".


Metallica o příštím albu

11. ledna 2012 v 1:25 | Ježura |  Music News
Práce na nástupci "Death Magnetic" z roku 2008 započaly na podzim loňského roku, a jak už to tak bývá, nový materiál vzniká z riffů a melodií, které kapela sesbírala během jam sessions během uplynulých tří let, strávených povětšinou na turné.

"Právě máme rozpracovaných tak sedm nebo osm skladeb," pověděl o nahrávce, kterou bude opět produkovat Rick Rubin, v rozhovoru pro časopis Rolling Stone bubeník Lars Ulrich. "Při skládání pracujeme tak trochu v kruzích. S něčím přijdeme, necháme to ležet a zaměříme se na další věc, uděláme nějaký ten základ a tak dále. Příští měsíc se vrátíme zase na začátek a začneme si s tím hrát - zdvojit tohle, něco přidat támhle..."

K novému albu se pro Rolling Stone vyjádřil i kytarista Kirk Hammett: "Pokud bylo 'Death Magnetic' nástupcem '...and Justice for All', nové album bude takové tvrdší 'Black Album'. Nesnažíme se o tak hlubokou komplexnost jako u 'Death Magnetic'. Nový materiál je rytmičtější, víc přímočarý, taková tvrdší verze toho, co jsme napsali v raných 90. letech."

Krom nového alba pracuje Metallica na projektu 3D filmu, který by měl spatřit světlo světa v létě 2013. Zatím nemá název, režiséra ani hotový scénář. "Představte si, že vezmete 'The Song Remains the Same'," odkazuje Ulrich na film z roku 1976, který natočili Led Zeppelin, "ve kterém tvoří 75 % záznam koncertu a 25 % ostatní záběry, a tenhle poměr otočte. Všechen ten nekoncertní materiál se ale místo členů kapely zabývá především pozadím celého koncertu."

Podle Ulricha se členové Metallicy rozhodli projekt zafinancovat ze svého. "Chceme ten projekt dovést do konce na vlastní náklady, protože v okamžiku, kdy od někoho přijmete peníze, musíte vzít v potaz jeho názory. A to by pak nebyla žádná sranda."

"Nejdřív jsme do toho nechtěli jít," dodává Hammett ohledně 3D formátu. "Ukecali nás k tomu naši manažeři, kteří tvrdili, že to bude zábava a budeme moct využít fakt ohromné pódium - největší živé vystoupení, jaké Metallica kdy odehrála. Vyšší level."

Videa od Death Wolf, Morbid Angel a Van Halen

10. ledna 2012 v 22:57 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédská kapela Death Wolf, v níž drtí baskytaru Morgan z Marduk, zveřejnila videoklip k songu "Ironwood". Podívat se můžete o kousek níže. Píseň pochází z debutového počinu "Death Wolf", jenž vyšel v květnu loňského roku v kooperaci Regain Records a Blooddawn Productions (technicky vzato to ale vlastně debut není, jelikož skupina dříve fungovala pod názvem Devils Whorehouse a nahrála dvě desky).


>>> Nové video si na konto připisují taktéž Morbid Angel. Ti ze své poslední rozporuplně přijaté nahrávky "Illud Divinum Insanus" vybrali písničku "Existo Vulgoré", kterou zvěčnili do níže situované podoby (dokument o natáčení je pak k vidění zde). Inspiraci pro vizuální ztvárnění si Morbid Angel vzali z filmu německého němého filmu "Das Kabinett des Doktor Caligari" ("Kabinet doktora Caligariho") z roku 1920 (ale nejsou první - úplně ze stejného snímku už čerpal třeba Rob Zombie pro video "Living Dead Girl"). O režii se postaral Thomas Mignone (Megadeth, Sepultura, Danzig).


>>> Posledními pány na zkouknutí jsou Van Halen, o jejichž chystané novince "A Different Kind of Truth" jsme psali před pár dny, takže dnes už jenom přidáme nově zveřejněný videoklip k singlovce "Tattoo":


Náklaďák informací o nových deskách

10. ledna 2012 v 16:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Dnes se nám tu sešly informace o chystaných počinech čtyř různých formací, z nichž hned tři jsou trochu ostřejšího ražení. Začněme však tou nejvíce "user-friendly" kapelou, což je v tomto případě uskupení okolo německého kytaristy Axel Rudi Pella. Skupina se totiž chystá vydávat svou už 15. řadovou placku s názvem "Circle of the Oath", která bude venku od 23. března v Německu, od 26. března na zbytku našeho kontinentu (včetně ČR) a od 27. května v Severní Americe - všude pod značkou SPV/Steamhammer.

Axel Rudi Pell s kapelou album natáčel od loňského listopadu. Nahrávání již bylo ukončeno a tento týden probíhají finální úpravy materiálu. S produkcí vypomáhal Charlie Bauerfeind (Blind Guardian, HammerFall, Helloween, Rage).

Jak už bývá zvykem, k dispozici bude hned několik různých verzí "Circle of the Oath". Fanoušci mohou vybírat mezi downloadem, standardní edicí, limitovaným digipackem (navíc živý záznam jedné písně a plakát), barevným 2LP a v neposlední řadě také luxusním boxem, jenž bude obsahovat 2LP, digipack, plakát, pohlednici a nálepku. Tato edice bude limitována na 1000 kusů celosvětově.

Tracklist "Circle of the Oath":
01. The Guillotine Suite (Intro)
02. Ghost in the Black
03. Run with the Wind
04. Before I Die
05. Circle of the Oath
06. Fortunes of War
07. Bridges to Nowhere
08. Lived Our Lives Before
09. Hold on to Your Dreams
10. World of Confusion (The Masquerade Ball Pt. II)

>>> Pokračujme dle abecedy. Další na řadě je norský kult Darkthrone, který však protentokrát nechystá novou řadovou fošnu, nýbrž kompilaci "Sempiternal Past". Ta bude obsahovat všechny čtyři demosnímky Darkthrone z konce 80. let (jmenovitě "Land of Frost" - 1988, "A New Dimension" - 1988, "Thulcandra" - 1989 a "Cromlech" - 1989) v remasterované podobě, pro níž byly využity "ty nejzachovalejší pásky". Kromě toho se na "Sempiternal Past" objeví ještě dva živé záznamy, které Darkthrone zahráli v roce 1989 v Oslo TV, a také obnovenou verzi raritní skladby "God of Disturbance and Friction". Booklet bude obsahovat autorské poznámky, raritní dobové fotografie a texty. Celý komplet vychází 20. února u Peaceville Records. Tradiční propriety typu seznam songů a přebal viz okolo.

A když už jsme u těch Darkthrone, ono to tvrzení v první větě jejich odstavce tak úplně pravda není, neboť dvojice Nocturno Culto/Fenriz další řadovou fošnu přece jenom už chystá. Jak je zvykem, nahrávání proběhne zase na etapy - první dva vály budou zaznamenány v březnu. "Budou to přesně dva roky od posledního nahrávání," říkají Darkthrone. "Už se nemůžeme dočkat, až nabušíme novou desku. Tahle 'pauza' byla dobrá, ale teď je čas zase makat."

01. Land of Frost
02. Winds of Triton
03. Forest of Darkness
04. Odyssey of Freedom
05. Day of the Dead
06. Intro
07. Snowfall
08. Eon
09. Thulcandra
10. Archipelago
11. The Watchtower
12. Accumulation of Generalization
13. Sempiternal Past / Presence View Sepulchrality
14. Iconoclasm Sweeps Cappadocia
15. Soria Moria Slott [live Oslo TV 1989]
16. Eon / Thulcandra [live Oslo TV 1989]
17. God of Disturbance and Friction

>>> Třetí smečka je s nadsázkou kombinací předchozích dvou - od prvních zmiňovaných si bere zemi původu a od druhých zalíbení v oldschool black metalu. Desaster svou novinku pojmenovali "The Arts of Destruction" a vydají ji 27. února pod Metal Blade Records. O tom, jak bude deska znít, nechme promluvit kapelu:

"'The Arts of Destruction'... 100% Desaster, 100% metal, 100% peklo, 100% nekomerce! Pořád pliveme na trendy, uctíváme kult metalu a sereme na všechny, kteří nevěří v metalovou muziku! Nechceme toho o albu prozrazovat příliš mnoho... snad jen... je to čistý metal plný temnoty a blasfemie, žádné kompromisy, žádné inovace... V našich očích je to zatím ta nejlépe znějící a nejbrutálnější fošna! Poslechněte si a udělejte názor!"

To bylo opravdu pěkné, ale nyní ještě trochu užitečnějších informací. První limitovaný výlis "The Arts of Destruction" bude obsahovat bonusové DVD. Ukázka v podobě válu "Queens of Sodomy" a tracklist zde:

01. Intro
02. The Arts of Destruction
03. Lacerate with Hands of Doom
04. Splendour of the Idols
05. Phantom Funeral
06. Queens of Sodomy
07. At Hell's Horizon
08. Troops of Heathens - Graves of Saints
09. Beyond Your Grace
10. Outro


>>> Na konec tohoto článku se ještě na skok podíváme do USA za Goatwhore. Název jejich páté nahrávky - "Blood for the Master" - tu už proběhl (v odkazu ostatně najdete vícero informací - klik doporučen), takže jen doplníme seznam písniček, obal, YouTube videoklip se songem "Collapse in Eternal Worth" a informaci, že album bude ke koupi v podobě CD, LP a downloadu. Největší žně pak budou mít příznivci asfaltu, jelikož se objeví celkem tři barevné verze - rudá s černými skvrnami, napůl rudá a napůl černá a nakonec klasická černá.

01. Collapse in Eternal Worth
02. When Steel and Bone Meet
03. Parasitic Scriptures of the Sacred Word
04. In Deathless Tradition
05. Judgement of the Bleeding Crown
06. Embodiment of This Bitter Chaos
07. Beyond the Spell of Discontent
08. Death to the Architects of Heaven
09. An End to Nothing
10. My Name Is Frightful Among the Believers


Tony Iommi má rakovinu

10. ledna 2012 v 15:38 | Ježura |  Music News
Včera, tedy v pondělí 9. ledna, se na oficiálním FB profilu Black Sabbath objevila následující zpráva: "Tonymu Iommimu byla diagnostikovaná raná fáze lymfomu [druh zhoubného nádoru - pozn. redakce], a proto jeho parťáci z kapely žádají fanoušky, aby kytaristu podporovali a zahrnuli ho pozitivní energií. Iommi spolu s lékaři pracuje na vytvoření co nejlepšího léčebného postupu. Iron Man rock&rollu na celou věc nahlíží s optimismem a je rozhodnutý chorobu porazit."

Black Sabbath v současnosti pracují na novém albu, které bude v sestavě Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Geezer Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) první po 33 letech. Nahrává se v Los Angels pod dohledem producenta Ricka Rubina. S vydáním se stále počítá na podzim letošního roku. V souvislosti s Tonyho indispozicí se však kapela rozhodla přesunout do Velké Británie, aby mohla s kytaristou nadále osobně spolupracovat.

Shining: "Fisheye" videoklip

9. ledna 2012 v 16:42 | Monsterfuck |  Music News
Norská experimentálně jazz-metalová skupina Shining zveřejnila videoklip ke skladbě "Fisheye" - podívat se můžete níže. Píseň pochází z poslední desky "Blackjazz", jež je venku od ledna roku 2010 - v Evropě pod Indie Recordings jako CD a LP, za oceánem u The End Records jako CD. Na albu je patrná úzká kolaborace s krajany Enslaved, s nimiž v roce 2007 Shining hráli speciální hodinu a půl dlouhý set s názvem "Armageddon Concerto". Konkrétně skladba "Fisheye" je sedmou větou této kompozice, "RMGDN", která se objevila jako bonus na vinylové verzi "Blackjazz", je pak první větou. Kromě toho si ještě na "Blackjazz" zahostoval zpěvák a baskytarista Enslaved, Grutle Kjellson, v předělávce "21st Century Schizoid Man" od King Crimson.

Posledním vydaným počinem Shining je živák "Live Blackjazz" z listopadu 2011.


Podpisy u Mortifilia a Dysrhythmia

9. ledna 2012 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
>>> Domácí death metalová stálice Mortifilia podepsala novou vydavatelskou smlouvu s labelem Magick Disk Musick, který v letošním roce vydá hned dva její počiny. Předně půjde o zbrusu novou desku, nástupce počinu "Embrace" z roku 2008, kterou se Mortifilia chystá nahrávat někdy touto dobou (prý "hned zkraje roku") a která přijde v CD a LP podobě. Jako předkrm se na jaře objeví zmiňovaný druhý počin (resp. technicky vzato vlastně první, budeme-li se řídit datem vydání), což bude LP reedice dema "Christ Hunt" k desetiletému výročí od původního vydání.

>>> Žánrově i zeměpisně trochu jinde je zámořská progresivní formace Dysrhythmia (na fotce). Ta uzavřela kontrakt s firmou Profound Lore Records na vydání doposud nepojmenované šesté desky, jejíž nahrávání začne na jaře. Vypuštění počinu mezi posluchačstvo by mělo proběhnout někdy na přelomu léta a podzimu. O produkci se postará osobně baskytarista Colin Marston.

Kreator jsou ve studiu

9. ledna 2012 v 15:42 | Ježura |  Music News
Němečtí thrashoví veteráni Kreator započali práce na nahrávání nového alba. Děje se tak ve Studiomega (Varberg, Švédsko) za asistence producenta Jense Bogrena (Opeth, Amon Amarth, Paradise Lost). Album by mělo spatřit světlo světa na přelomu jara a léta letošního roku.

Ohledně jeho hudebního směřování prohlásil Miland "Mille" Petrozza, zpěvák a kytarista v jedné osobě, následující: "Skladby zatím vypadají mimořádně slibně a myslím, že neudělám chybu, když řeknu, že půjde o naše zatím nejepičtější album. Nový materiál obsahuje trochu klasiky, spoustu tradičního metalu a pochopitelně pořádnou dávku thrashových vlivů. Celá kapela je teď hodně natěšená. Dema znějí zabijácky a pracujeme hned na deseti skladbách..."

Co se textové stránky týče, půjde především o ryze současná témata. Texty pojmou spoustu věcí, které se právě dějí, takže to bude údajně trochu jako čtení novin nebo fotografie roku 2012. Zpracování přebalu alba dostal na starosti Wes Benscoter (Black Sabbath, Dio, Slayer, Cattle Decapitation, Bloodbath) a Mille dodává: "Můžu vám říct tohle: artwork bude šílený!"


Naurrakar chystají EP

9. ledna 2012 v 15:28 | Monsterfuck |  Music News
Pražští black metalisté Naurrakar, jejichž demosnímek "Imperium Satana" z roku 2009 svého času sklidil velice slušný ohlas, chystají první oficiální nosič. Půjde o EP s názvem "Zákon chaosu", jež vyjde s příchodem 17. ledna pod značkou firmy Werewolf Productions v limitovaném nákladu 300 kusů. Tracklist čítající čtveřici skladeb a obal si můžete prohlédnout klasicky na konci článku.

Promo leták se chlubí, že "Zákon chaosu" uspokojí všechny příznivce black metalu a že byl počin nahrán v "UG zázemí, žádném studiu". O programovaní bicího automatu se jakožto host postaral Lord Morbivod (Umbrtka, Trollech, Stíny plamenů).

Tracklist "Zákon chaosu":
01. Kontaminace lidstvem
02. Výkřik nenarozeného
03. Barcabel
04. Pod oprátkou

Nemesea - The Quiet Resistance

8. ledna 2012 v 23:03 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Jsou věci, které jdou mimo vás tak nějak podvědomě. To může být případ nové Nemesei. Upřímně, už jsem slyšela dost předsudků na - z mého pohledu - lepší kapely, než je tahle. Tedy do téhle doby lepší. Jsou jednoduše lidi, kterým můžete vysílat jakékoliv argumenty a oni vám stejně budou tvrdit, že když se o něčem říká, že je to spojení Evanescence a Within Temptation, hned to musí stát za starou bačkoru. Patřila jsem k nim.

Jenže Nemesea se nikdy, na rozdíl od některých jiných skupin, nesnažila tvářit, že je něčím jiným, než vlastně je. Jejich hudba "voní" po popu a po laciných teenagerovských hitech. A přesně to říká výše zmiňované spojení. Člověk by nakonec čekal, že v tom nebude žádná síla. Možná ano, možná ne. Mně celé album připadá přesně jako samotný klip "Afterlife". Není střízlivé. Vlastně je jako opilá holka, která se vyspala s klukem, o kterém si myslí, že je hlupák a doma div ani netrefila do dveří. Pak řve a brečí a nemůže najít správnou myšlenku a vysvětlení. Přesně jako Mandin hlas, který není tak úžasný co do kvality. Ale měl pro mě sílu už v skladbách, jako byly "Lost Inside" nebo "No More", a to, co předvádí na novém albu, je ještě o sto procent procítěnější a lepší. Vůbec mi nevadí ta řezavá netolerance, která mi byla značně proti srsti třeba právě u Anette a nových Nightwish. Sem se to hodí. Naopak bych jí neuvěřila, kdyby se snažila tvářit až přehnaně dospěle. Tahle hudba není a nebude dospělá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 51. kolo

8. ledna 2012 v 16:18 | Monsterfuck |  Hitparáda
50. kolo Sicmaggot hitparády je definitivně za námi, jedna magická hranice jest pokořena. Než se však definitivně (vy)vrhneme na celkově již 51. týden hitparádových kratochvílí, musíme si projet výsledky kola minulého...

Vládu nad hitparádou již definitivně převzali zámořští řezníci Cannibal Corpse se svojí taneční hitovkou "Make Them Suffer". Municipal Waste, kteří to tu drtili před nimi a jejichž působení v hitparádě se již pomalu chýlí ke konci (nyní jdou bojovat o vaše hlasy již pošesté), si také nevedli špatně, jenže to ani jejich konkurence ne, tudíž si Municipal Waste rozdělili shodný počet hlasů ještě s Törr (song "Made in Hell") a Dalriada ("Hajdútánc"), čili končí na 2.-4. místě. Dále se neprobojovali ukrajinští pop-čertíci Semargl ani Nizozemci Orphanage.

A co bude tentokrát nového? Minule jsme tu měli již dávno nefungující Orphanage, kteří se sice s nějak velkým přílivem hlasů nesetkali, ale proč to nezkusit ještě s jedním archivním kusem nějakého toho polozapomenutého klenotu. Tentokrát se podíváme do Polska za formací Lux Occulta, jež to zabalila před rovnými 10 roky. Hlasovat můžete pro jejich skladbu "Kiss My Sword". Oproti tomu druhá novinka, ačkoliv pochází ze sousedního Německa, je přesně opačný případ - v současnosti jejich jméno roste, což dokládá i očekávání únorového alba "Land of the Crimson Dawn". My si však od Freedom Call pustíme písničku "Thunder God" z předcházející placky.

P.S.: Dost to s tou hitparádou flákáte, nestyďte se a hlasujte ve větším počtu ;-)

Výsledky 50. kola:
---postupující---
1. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (8 hlasů - 26%)
2.-4. místo: Dalriada - Hadútánc (6 hlasů - 20%)
2.-4. místo: Municipal Waste - Wrong Answer (6 hlasů - 20%)
2.-4. místo: Törr - Made in Hell (6 hlasů - 20%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Orphanage - At the Mountains of Madness (2 hlasy - 7%)
5.-6. místo: Semargl - Tak, Kurwa (2 hlasy - 7%)

Novinky 51. kola:
Freedom Call - Thunder God
Lux Occulta - Kiss My Sword

Klipy a hlasovací anketu pro 51. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Van Halen vydávají novou desku

8. ledna 2012 v 12:46 | Monsterfuck |  Music News
O návratu legendárních rockerů Van Halen se šuškalo už hodně dlouhou dobu, ale novinkami typu "jedna bába támhle na jarmarku povídala" jsme vás ani neobtěžovali. Nyní je však už nejen oficiálně potvrzeno, že se Van Halen zanedlouho vrátí se zbrusu novou deskou, ale už se o tomto počinu začínají šířit i oficiálně informace.

Celkově půjde o dvanáctou dlouhohrající nahrávku kapely, ale první v aktuálním tisíciletí. Předchozí desku "Van Halen III" totiž skupina vydala v 1998. Kromě toho to také bude první počin se zpěvákem Davidem Lee Rothem od roku 1984, kdy vyšla dnes již legendární placka "1984". Novinka se na pultech obchodů objeví už 7. února pod značkou Interscope a bude se jmenovat "A Different Kind of Truth". K dispozici bude i deluxe verze s bonusovým DVD, jež bude obsahovat dříve nezveřejněné akustické záznamy.

Jako první singl z "A Different Kind of Truth" byl vybrán song "Tattoo". Ten vychází již tento týden - v úterý 10. ledna. Níže si můžete poslechnout 30 vteřin dlouhou ukázku "Tattoo" a také prohlédnout finální tracklist "A Different Kind of Truth".

01. Tattoo
02. She's the Woman
03. You and Your Blues
04. China Town
05. Blood and Fire
06. Bullethead
07. As Is
08. Honeybabysweetiedoll
09. The Trouble with Never
10. Outta Space
11. Stay Frosty
12. Big River
13. Beats Workin'


Zemřel baskytarista Rubufaso Mukufo

8. ledna 2012 v 11:34 | Monsterfuck |  Music News
3. ledna letošního roku zemřel hudebník David Slivka, bývalý baskytarista dnes již nefungující grindcorové kapely Rubufaso Mukufo z Ostravy. Skupina vydala následující prohlášení:

"Podle potvrzených zpráv nás včera [prohlášení pochází z 4. ledna - pozn. autora] v 11 hodin opustil bassák, spoluhráč a hlavně kamarád David Sliwka po tragické nehodě. Soustrast jeho rodině a všem jeho blízkým. Dejve, díky za čas strávený s Tebou nejen na cestách a na podiu.

Poslední rozloučení se uskuteční 7.1. ve 14 hodin v obřadní síni v Těrlicku."


Mortuary - 4560

7. ledna 2012 v 23:58 | Monsterfuck |  Recenze
Občas se sejde jistá nepředpokládatelná konstelace planet, jež zapříčiní, že se člověk dostane k nějaké recenzi jako zrakově postižený ke smyčcovému nástroji (rozuměj jak slepý k houslím, či jak se to vlastně říká), ale to se prostě stává. Takhle jsem se vlastně náhodou dostal k recenzování nového EPčka "4560" přeloučské kapely Mortuary. Při nějakém tom zběžném projetí jejich webu jsem zjistil, že prý za sebou mají chlapi celých 20 roků činnosti (pravda, byla tam i nějaká menší přestávka), přesto jsem však o nich jaktěživ neslyšel. A to jsem si naivně myslel, že přitom, jak dlouho a jak intenzivně scénu sleduji, bych už měl mít jakž takž ponětí v podstatě o všech smečkách, které to hoblují takhle dlouho. Zjevně jsem se spletl. Nemám tedy srovnání s předchozí tvorbou a "4560" bylo pro mne jakýmsi odpaněním v poslechu Mortuary, avšak mohu hned dopředu předeslat, že mne ta pětice skladeb příliš nepřesvědčila…

Na profilu na webu Bandzone si Mortuary do žánrové kolonky vetknuli "crossover-metal", což je vpravdě škatulka, která nezasvěcenci řekne akorát tak velké kulové, neb se pod její záštitou dá páchat v podstatě téměř cokoliv. Jak jsem se 20 minut po prvotním stisku nechvalně proslulého tlačítka PLAY přesvědčil, v případě Mortuary to znamená nějaké to thrash metalové koření a drive skočného hardcoru v poměru tak půl na půl, problém však tkví v tom, že minimálně na "4560" tato kombinace působí lehce nedotaženě. Ale to jsem zpočátku ještě nevěděl a EP pouštěl nic netušíc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Mortuary]

Nové skladby od Napalm Death, Caliban a Psycroptic

7. ledna 2012 v 16:05 | Zajus |  Music News
>>> O plánované desce grindcorových veteránů Napalm Death jsme již psali, tak jen ve stručnosti zopakujme nejdůležitější informace. Album se bude jmenovat "Utilitarian", vyjde 27. února pod tradičním labelem kapely Century Media Records a půjde již o čtrnáctou dlouhohrající desku v historii Napalm Death. Z "Utilitarian" pochází i nově zveřejněná skladba "Leper Colony", kterou si můžete poslechnout na serveru Soundcloud.

>>> I o novince "I Am Nemesis" metalcoristů Caliban jsme psali, stejně tak jako o videoklipu ke skladbě "Memorial", který kapela zveřejnila v polovině prosince. Nově uvolněnou skladbou je "Dein R3.ich", kterou si můžete zdarma stáhnout na stránkách labelu Century Media Records.

>>> Psycroptic informace o své novince zveřejnili již před značnou dobou, zde na Sicmaggotu jsme je ovšem trestuhodně ignorovali, a tak to nyní dodatečně odčiníme. Deska plánovaná na desátého února se jmenuje "The Inherited Repression" a vyjde prostřednictvím Nuclear Blast Records. Produkce se, jak je u Psycroptic zvykem, ujal kytarista kapely Joe Haley. Ten prohlásil, že "The Inherited Repression" je nejlepší nahrávkou kapely a od svých předchůdců se liší už jen samotným procesem psaní skladeb. Na něm si kapela dala více záležet a vše pilovala ještě před nástupem do studia. Úvodní skladbu desky "Carriers of the Plague" si můžete poslechnout zde.

Koncertní agitka

7. ledna 2012 v 13:46 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce

NashGrowShop tour 2012


Deathcoroví SMASHED FACE (www.facebook.com/smashedface) a metalcoroví SCOUND (www.facebook.com/scound) se rozhodli spojit své síly v lednové víkendové koncertování po ČR v rámci NashGrowShop tour 2012. Na několika koncertech SF nahradí mladá parta NOOSTRAK kvůli vytíženosti nového kytaristy SMASHED FACE.


SMASHED FACE [Vysočina - Czech Republic] - death metal / deathcore

SCOUND [Třinec - Czech Republic] - metalcore

NOOSTRAK [Havl.Brod - Czech Republic] - blackened deathcore

13.1.2012 - CZ - Havlíčkuv Brod, Grow Up club (Noostrak místo Smashed Face)

14.1.2012 - CZ - Vrchlabí (Noostrak místo Smashed Face)

20.1.2012 - SK - Martn, FBC club

21.1.2012 - SK - Žilina, Boonker club

27.1.2012 - CZ - Třinec, Barrocko

28.1.2012 - SK - Levice - KD Družba

----------------------------------------

SMASHED FACE [Vysočina - Czech Republic] - death metal / deathcore
SMASHED FACE je death metalová kapela pocházející z Vysočiny. Za téměř deset let fungování vydala 3 řadové desky, 1 ep, 1 demo a bezpočet kompilací. Zúčastnila se pěti evropských tour a odehrála několik stovek koncertů. Svým neúnavným přístupem si vydobila neotřesitelnou pozici na CZ scéně a na tohle jméno slyší i v zahraničí.

Na začátku roku 2011 vychází dlouho očekávaná třetí deska s názvem "Misanthropocentric" na labelech SHINDY prods. a RADIATION NOISE prods., o celosvětovou online distribuci se starají COSMOPOLITEAGE recs. Materiál byl nahrán v GRAPOW studios Rolanda Grapowa (kytarista MASTERPLAN, ex HELLOWEEN), o grafické zpracování se postarali KILLUSTRATIONS art a o fotoset NECRANIA photography. Deska vychazí jako masivní pěti-panelový digipack se dvěma booklety a je k dostání na adrese kapely a vydavatelstvích. Novinka byla podpořena hojným koncertováním a evropským tour na přelomu března a dubna po boku ruských EASE OF DISGUST.

SCOUND [Třinec - Czech Republic]
Kořeny třinecké metalcoreové úderky SCOUND sahají až do roku 2003, kdy na troskách kapely PIBLOKTO její dva bývalí členové MicL (vokál) a Grekos (bicí) spojili síly spolu s Kruspem (kytara), aby se snažili oživit tehdy skomírající HC/metalovou scénu na severní Moravě. Po delším období kdy kapela hledala svoji tvář, se Kruspe přesouvá na pozici manažera a na jeho místě zaujímá pevné místo talentovaný kytarista Vencas a dobrý kámoš kapely Mako se ujímá basy. SCOUND se následně vydává v létě roku 2005 do nahrávací ho studia GM recordings a natáčí 2-skladbové demo, které na lokální scéně vyvolává velký ohlas. SCOUND začíná nabírat první koncertní zkušenosti po celé ČR a během toho období kapelu neminou ani interní změny, které jsou nezbytné pro budoucí hudební směřování.
Koncem roku 2006 se kapela zavírá opět do studia GM recordings, kde pracuje pod taktovkou Martina Roženka (ADOR DORATH) na debutovém albu "No Second Chances", které vychází v únoru roku 2007. SCOUND následně se svou živelnou show rozjíždí kolotoč koncertů po klubech a festivalech v ČR/SR/PL ve společnosti kapel jako BORN FROM PAIN (HOL), WITH PRIDE (HOL), LOCOMOTIVE, ACTION, X - CORE, SMASHED FACE a dalších. Téměř ihned po vydání alba začíná kapela pracovat na nových skladbách, jež jsou silně ovlivněny severskou metalovou vlnou a tvaruje si svůj osobitý styl, v němž se mísí vlivy švédského metalu a hardcoreové zběsilosti.
V následujícím období kapelu neminou další interní změny, hlavně na postu druhé kytary, aby ve druhé polovině roku 2009 vkročila do vlastního nahrávacího studia Easthill records a zde ve složení MicL (vokál), Vencas (kytara), Hanzek (kytara), Pishta (basa) a Grekos (bicí), začala pracovat na novém EP "At the Point of Death". To vychází v únoru roku 2010 pod křídly Crystal productions a album sklízí pozitivní recenze na hudebních serverech v česku a polsku. Bohužel v téže době kapele dochází dech vlivem neustálých změn v sestavě a tak se po koncertě s americkou legendou BLEEDING THROUGH a THE FACELESS, rozhodne dát si načas pauzu.
Po ročním zimním spánku se ovšem SCOUND vrací mnohem silnější než kdy dřív a začíná pracovat na nových skladbách s českými texty pro druhou řadovou desku, jež je plánována na rok 2012 a do té doby plánuje další energické koncerty po celé české a slovenské republice.

NOOSTRAK [Havl.Brod - Czech Republic]
Počátky Noostrak se datují na rok 2002, kdy se dva ze současných členů (Michal Florian - kytara, Jarda Soukup - bicí, v roce 2002 jim bylo pouhých 9 let!) spolu se svým kamarádem Jakubem Pekařem (baskytara) rozhodli založit kapelu. V této sestavě hráli až do roku 2004, kdy se do kapely přidává současný kytarista Vítek Suchý. Rok poté opouští kapelu Jakub a nahrazuje ho Martin Krupauer. Kapela hraje v této sestavě až do roku 2009, kdy se Martin rozhodl věnovat pouze zpěvům a na postu basskytary ho nahradil Tomáš Novotný. V této formaci však kapela dlouho nevydrží, na konci roku 2010 kluky opouští kvůli vnitřním neshodám a osobním důvodům Martin i Tomáš. V kapela tedy zůstává jen nejstarší trojka Michal-Vítek-Jarda. Nedlouho potom, na začátku roku 2011, kapela našla další dva současné členy, basskytaristu Vaška Jaroše a zpěváka Luboše "Freda" Kristka (zpěváka české deathcorové kapely Smashed Face). V této sestavě začíná vše od znovu a na jaře 2011 se vyráží vstříc hudebním fanouškům s kompletně novým repertoárem. Kapela začíná hodně koncertovat, nahrává desku (která vyjde na konci roku 2011) a odehrává své první evropské tour po boku ruských Sarah, Where Is My Tea.

[tisková zpráva pořadatele]

Thirtieth Anniversary Hardcore Worldwide tour


AGNOSTIC FRONT (USA)
Thirtieth Anniversary hardcore Worldwide Tour
Support: DEATH BY STEREO (USA), NAYSAYER (USA)
22. 2. 2012
Eurocentrum Jablonec nad Nisou

Jediná zastávka tří amerických skupin v české kotlině v rámci společného evropského turné ke 30. výročí hudební scény zvané New York hardcore

Předprodej vstupenek:
Eurocentrum Jablonec nad Nisou
http://www.eurocentrumjablonec.cz/akce/predprodej-vstupenek
TICKETSTREAM
http://www.ticketstream.cz/

URL: http://www.eurocentrumjablonec.cz/akce/program-akci/
Akce na Facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=273621419350170&view=wall¬if_t=event_wall

Profily hudebních skupin:
http://www.agnosticfront.com/
http://www.myspace.com/deathbystereo
http://www.myspace.com/naysayerichmond

[tisková zpráva pořadatele]