Leden 2012

I přes odchod zpěvačky plánují francouzští Whyzdom nové album...

23. ledna 2012 v 23:46 | Madeleine Ailyn |  Music News
Po ročním působení opustila francouzskou symphonic metalovou skupinu Whyzdom zpěvačka Clémentine Delauney, která mimo jiné hostovala i na koncertech rakouské skupiny Serenity, především na festivalu Out of the Dark. Důvod odchodu uvedený na oficiálních stránkách skupiny se týká právě bočních projektů: "Po několika týdnech projednávání jsme došli k závěru, že by pro ni bylo nemožné mít souběžně tolik významných projektů. Jsme z této situace nešťastní, ale Clémentine se nakonec rozhodla a my její rozhodnutí musíme respektovat. Odchází z kapely…"

Skupina do této doby vydala pouze jedno plnohodnotné album "From the Brink of Infinity", a to už v roce 2009. Na tento rok se plánovalo další a i přes tuto komplikaci jsou členové kapely k jeho vydání optimističtí. Desce s názvem "Blind?" chybí k úplnosti prý jen hlavní vokály. Ty by měla nazpívat právě nová zpěvačka, kterou skupina, jak oznámila na své Facebookové stránce hned po odchodu Clémentine, začala hledat, a to i s pomocí svých fanoušků. Samotné jméno nejspíš bude známo v průběhu dalších dnů.

Taranis - Kingdom

22. ledna 2012 v 15:27 | Zajus |  Recenze
Není náhodou, že předmět mé dnešní recenze pochází z Maďarska. V poslední době zjišťuji, že v této zemi vzniká značné množství kvalitní hudby a já tak při svých toulkách internetem za neznámými kapelami vždy zpozorním, když narazím na tvorbu maďarských hudebníků. Na Taranis jsem narazil úplnou náhodou a po zjištění, že recenze, která o albu pojednávala, je (překvapivě) maďarsky, jsem se chystal okno prohlížeče zavřít. Nakonec jsem však recenzi jen zběžně prolétl a můj zrak utkvěl na několika zmínkách o Thy Catafalque, jediných známých slovech v záplavě nesmyslného jazyka. Vydal jsem se tedy zkoumat, co jsou neznámí Taranis zač, a narazil na zajímavé informace. Taranis totiž není kapela, nýbrž sólový projekt jistého Attily Bakose. Ten se mimo hudby několika vlastních kapel podílel také na nahrávání posledních dvou alb již zmíněných Thy Catafalque (které máme zde v redakci Sicmaggotu ve velké oblibě), a to jako autor všech čistých zpěvů. Rozhodl jsem se tedy zkoumat dál.

Taranis, tehdy ještě ve dvoučlenné sestavě, nahráli první demo v roce 2000. Hned po něm se kapela rozpadla. Attila Bakos však ještě v témže roce napsal skladby pro připravované debutové album. Tyto skladby čekaly dlouhých jedenáct let, než byly nahrány a posléze vydány pod názvem "Kingdom". Dohromady jde o pouhé čtyři kompozice v celkové délce zlehka přesahující čtyřicet minut, skladby samotné jsou tak poměrně dlouhé. Ač není jejich žánrové zařazení zcela jednoduché, největším vlivem je zde jistě symfonický black metal spolu s epickým power metalem. Zásadní roli na "Kingdom" hrají klávesy, které vytváří atmosféru a mnohdy jsou mnohem důležitější než kytary. I ty ovšem svůj prostor dostanou (zejména v tvrdších momentech) a Bakos se zde ukáže jako autor velmi chytlavých riffů. Album také nezapře vlivy folkové hudby, až na výjimky (například píšťaly v závěrečné "Origin") je to ovšem spíše v nenápadných náznacích a používání tradičních folkových nástrojů se zde nekoná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 53. kolo

22. ledna 2012 v 15:16 | Monsterfuck |  Hitparáda
To byl včera zase den. Šel jsem hákovat do tý zpocený rachoty, jenže bylo čerstvě nasněženo a klouzalo to jako cyp, takže jako fakt docela sranda. Když už jsem si myslel, že to snad nějak v pohodě dojdu, asi sto metrů před rachotou si rozbiju hubu jak prase. Jenže na tom místě, kam jsem padnul, zrovna leželo nějaký psí lejno či co, takže jsem... počkat, tohle vás vlastně asi nezajímá, co? Že vy chcete výsledky hitparády? Tak to pardon, omylem jsem si spletl Sicmaggot se svým deníčkem, to se občas stane. Radši se jdu podívat, co by se dalo dělat s vyhlášením těch výsledků 52. kola...

Už když jsem minule nasazoval Orlík, tak trochu jsem očekával, že by tahle kontroverzní kultovka mohla s výsledky pěkně zahýbat. A nutno říct, že očekávání bylo splněno na výbornou, neboť Orlík se svým jediným videoklipem "Čech" vyhráli opravdu suverénně. Špatného výsledku se však nedostalo ani hitparádovým stálicím Cannibal Corpse (druhé místo) a Municipal Waste (třetí místo). Obzvláště Municipal Waste může jejich umístění těšit, neboť to znamená, že se stěhují do Síně slávy. Poslední postupovou pozici si velmi těsně uzmuli Dalriada z Maďarska. Naopak bídný konec postihl Törr a Enter Shikari.

Pokud mě paměť nešálí, neměli jsme tu dlouho nic symfonického, pročež padla volba na známé Švédy Therion, kteří jsou v tomto oboru kapacita. Stejně tak si za posledních pár týdnů nevzpomínám, že bych sem dával nějaký klip od avantgardní kapely, takže se přímo nabízí přisoudit tuto úlohu třeba Stolen Babies. A protože se jeden klip odebral do slavné Síně slávy, dáme si do třetice všeho depresivního ještě jedno video, které je však - a na to upozorňuji předem ve vší vážnosti - pouze pro silné povahy jak hudebně, tak vizuálně: Stalaggh a jejich "Projekt Terrror".

Výsledky 52. kola:
---postupující---
1. místo: Orlík - Čech (16 hlasů - 40%)
2. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (8 hlasů - 20%)
3. místo: Municipal Waste - Wrong Answer (7 hlasů - 18%) --> Síň slávy
4. místo: Dalriada - Hajdútánc (4 hlasy - 10%)
---nepostupující---
5. místo: Törr - Made in Hell (3 hlasy - 8%)
6. místo: Enter Shikari - Thumper (2 hlasy - 5%)

Novinky 53. kola:
Stalaggh - Projekt Terrror
Stolen Babies - Push Button
Therion - Kali Yuga, Part III

Klipy a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Primal Fear - Unbreakable

21. ledna 2012 v 23:57 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Já se normálně opravdu nemodlím, ale teď bych ráda poprosila Boha za to, aby s tím zatraceným heavy metalem už něco udělal. Vážně jsem si říkala, že budu milostivá, ale ono to nejde. Něco jiného je si žádat věci, které se osvědčily, a něco jiného je cpát do té hudby furt to samé. Což mě jako milovníka přítoku nové krve dokáže rozdráždit stejně dobře jako býka červená látka. Ne, nejsem aristokrat a parodie stále stejné pohádky u Primal Fear ničí moje chuťové buňky a sluchové ústrojí. Parodií stejně tak velkou, jakou se pomalu stává samotný heavy metal. Aleluja.

Ta hudba se vám může líbit. Ano, může. Do té doby než nad tím začnete přemýšlet. Tak si to berme jako čert židy, pěkně popořadě. Zpěváka Ralfa bych dokázala poslouchat, kdyby se ten chudák na tom novém albu nedržel stále v jedné poloze a devadesát procent alba do toho neřval. Že je to myšlenka celé té jejich hudby? Proboha. Čtvrtý song se stejným řičením by zabil i koně. Navíc vám ten jeho hlas pak začne být nepříjemný, tou celou řezavostí, kterou sám o sobě představuje. Už to přestane být krásné a okouzlující, už je to jen šíleně "tvrdé". Když zvolní a zeslabí, mám pocit, že mi hlavou už neprojíždí motorová pila. A já tu změnu vítám.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další opus Burzum v květnu

21. ledna 2012 v 15:29 | Monsterfuck |  Music News
Varg Vikernes, žijící legenda black metalové scény, je po svém propuštění z vězení evidentně hudebně při chuti - i letos bude dodržen jednoletý odstup mezi novými deskami Burzum. Po "Belus" (2010) a "Fallen" (2011) vyjde v květnu 2012 novinka s názvem "Umskiptar", celkově již devátá řadovka Burzum. Nahrávka byla natočena v září 2011 v Grieghallen Studio v norském Bergenu, příznivci se mohou těšit na celkem 65 minut nové hudby.

Za zmínku jistě stojí texty a obal. Lyrická stránka "Umskiptar" vychází z norské básně "Völuspá", resp. přesněji řečeno jsou texty na albu přímo výňatky z této básně. Stejně jako v případě "Fallen" byl jako přebal i tentokrát použit obraz - nyní jde o dílo "Slindebirken" z roku 1839 od norského malíře Thomase Fearnleyho (1802-1842).

Tracklist "Umskiptar":
01. Blóðstokkinn
02. Jóln
03. Alfadanz
04. Hit helga Tré
05. Æra
06. Heiðr
07. Valgaldr
08. Galgviðr
09. Surtr Sunnan
10. Gullaludr
11. Níðhöggr

Posledním vydaným nosičem Burzum je rozporuplně přijatý počin s názvem "From the Depths of Darkness". Jedná se o výběr znovu nahraných verzí skladeb Burzum z prvních dvou alb "Burzum" (1992) a "Det som engang var" (1993) plus několik nových meziher. Kompilace se objevila 25. listopadu 2011 v podobě digipack CD, čirého vinylu (2000 kusů) a klasického černého vinylu s následujícím tracklistem a obalem:

01. The Coming (Introduction)
02. Feeble Screams from the Forests Unknown
03. Sassu Wunnu (Introduction)
04. Ea, Lord of the Depths
05. Spell of Destruction
06. A Lost Forgotten Sad Spirit
07. My Journey to the Stars
08. Call of the Siren (Introduction)
09. Key to the Gate
10. Turn the Sign of Microcosm (Snu mikrokosmos' tegn)
11. Channeling the Power of Minds into a New God

Delain s kompletními informacemi o "We Are the Others"

21. ledna 2012 v 14:09 | Monsterfuck |  Music News
Symphonic/gothic metalová skupina Delain z Nizozemska zveřejnila veškeré detaily o své chystané třetí desce "We Are the Others", jež vyjde někdy na jaře pod značkou Roadrunner Records. Album bylo nahráno s produkcí Jacoba Hellnera (Rammstein, Apocalyptica, Clawfinger), jen produkci vokálů si vzalo na starost duo Fredrik Thomander a Anders Wikström, jež spolupracovalo např. se Scorpions.

Jako host se na "We Are the Others" představí Burton C. Bell, zpěvák americké kapely Fear Factory, jenž se podílel na písničce "Where Is the Blood". Obal, který si společně s tracklistem můžete prohlédnout klasicky okolo tohoto textu, stvořil kalifornský umělec Glenn Arthur.

Podle tiskové zprávy bude "We Are the Others" tím "nejsilnějším, nejatmosféričtějším a nejopojnějším albem kapely".

V dubnu se Delain vydají na evropské turné, kde jim budou dělat společnost formace Trillium a Halcyon Way. Tato sestava se do ČR podívá 29. dubna, kdy vystoupí ve Zlíně v klubu Masters of Rock Café.

Tracklist "We Are the Others":
01. Mother Machine
02. Electricity
03. We Are the Others
04. Milk and Honey
05. Hit Me with Your Best Shot
06. I Want You
07. Where Is the Blood
08. Generation Me
09. Babylon
10. Are You Done with Me
11. Get the Devil Out of Me
12. Not Enough

Anneke van Giersbergen: "Take Me Home" videoklip

21. ledna 2012 v 13:47 | Monsterfuck |  Music News
Anneke van Giersbergen, bývalá zpěvačka holandské formace The Gathering, včera (20. ledna) vydala svou sólovou desku s názvem "Everything Is Changing" a při té příležitosti rovněž zveřejnila druhý videoklip, tentokrát k písničce "Take Me Home", který natočila s režisérem Robem Hodselmansem. Podívat se můžete zde:


"Everything Is Changing" bylo nahráno v Ultrasound Studios v portugalském městě Braga s producentem Danielem Cardosem. Jak již bylo zmíněno, album vyšlo 20. ledna pod firmou PIAS Holland. Tracklist a obal:

01. Feel Alive
02. You Want to Be Free
03. Everything Is Changing
04. Take Me Home
05. I Wake Up
06. Circles
07. My Boy
08. Stay
09. Hope, Pray, Dance, Play
10. Slow Me Down
11. Too Late
12. 1000 Miles Away from You

Když už jsme zmínili The Gathering, bývalé působiště Anneke van Giersbergen, rozhodně nelze opomenout novinky i v jejich táboře. Kapela již pilně pracuje na další desce, která bude po předchozí "The West Pole" (2009) druhá s novou zpěvačkou Silje Wergeland (Octavia Sperati). Už v květnu by se měl objevit první singl a samotná plnohodnotná deska, jejíž jméno ještě nebylo prozrazeno, se na trhu objeví v září. I tak už však The Gathering k jedné z nových skladeb natočili videoklip - "Heroes for Ghosts":


Lamb of God představili nový videoklip

21. ledna 2012 v 0:07 | Zajus |  Music News
Oblíbení metalisté Lamb of God vypustili do světa videoklip ke skladbě "Ghost Walking" z připravovaného alba "Resolution". Videoklip vytvořila společnost Moreframes Animation, a jak je z jejího názvu znát, zabývá se tvorbou animovaných snímků. Jde tak o poměrně nevšední záležitost, kterou si můžete pustit pod novinkou.

"Resolution" vyjde 24. ledna a bude to celkově již sedmé studiové album v historii kapely. Dosud nejnovější "Wrath" z roku 2009 se stala komerčně nejúspěšnější deskou Lamb of God. Dosáhla na první příčku v kanadském žebříčku prodaných alb a na místo druhé v žebříčku americkém.


Al-Namrood - Kitab Al-Awthan

20. ledna 2012 v 14:32 | Monsterfuck |  Recenze
Asi se nebudeme přít, když prohlásím, že existují kapely, které vás prostě zaujmou nějakými nehudebními okolnostmi mnohem dřív, než máte vůbec možnost slyšet a posoudit ty hudební okolnosti. Stejně tak se se mnou jistě nebude nikdo hádat, když dále prohlásím, že Al-Namrood jsou dozajista jednou z takových skupin. A pro nezasvěcené samozřejmě ihned dodám, jaké ty nehudební okolnosti to v tomto případě jsou - Al-Namrood ke vzbuzení pozornosti stačí jen jejich původ. Kdo už podle jména tipuje nějakou těžkou exotiku, má pravdu, aneb položme si otázku, kolik black metalových kapel znáte ze Saudské Arábie? Co black metalových, kolik jich znáte jen metalových? Anebo rovnou ze všech žánrů? Moc jich asi nebude, ale to je vcelku normální, přece jenom se s muzikou z takové země člověk nesetkává zrovna běžně. Jak ale Al-Namrood - kteří jsou asi tím nejznámějším místním metalovým uskupením, jež navíc docela solidně prorazilo minimálně na starý kontinent (sehnat jejich CDčka i u nás není zas takový problém) - dokazují, i na rozpáleném písku Arabského poloostrova lze nejenže tvořit hudbu těch nejextrémnějších odnoží, ale tvořit ji i kvalitně.

Což o to, pokud by Al-Namrood hoblovali nějaký klasický druh black metalu, dejme tomu třeba norského typu, asi by to málokoho zajímalo, zvlášť u nás v Evropě. Možná, že pár lidí by se na to podívalo, jelikož by je asi zajímala ta Saudská Arábie, ale tím by to také skončilo. Naštěstí tomu tak ale není - to největší kouzlo Al-Namrood totiž spočívá v tom, že se v jejich hudbě místo původu projevuje více než hodně. Že bychom tedy měli co dočinění s black metalem s vlivy arabské hudby, orientální atmosférou atp.? Ano, přesně tak to je! A nutno dodat, že jenom tohle vlastně do jisté míry úplně stačí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Souhrnné info o novince Borknagar

20. ledna 2012 v 14:15 | Ježura |  Music News
Po sérii informací ohledně blížící se novinky norských Borknagar kapela konečně zveřejnila to poslední, co k doplnění mozaiky chybělo, tedy artwork a tracklist. Proto bude jedině dobře, když si veškeré info shrneme. Tak tedy - album ponese jméno "Urd", v Evropě vyjde 26. března, o den později v Severní Americe a distribuci si vezme na starosti label Century Media Records.

O grafickou podobu alba se postaral brazilský umělec Marcelo Vasco, který nejenže pro Borknagar namaloval obal předchozího alba "Universal", ale svoje umění zvěčnil i na albech kapel Soulfly, Einherjer nebo Keep of Kalessin. Hlavní mozek Borknagar, Øystein G. Brun, se stran artworku vyjádřil takto:

"Podoba, kterou obal 'Urd' dostal, představuje samotné jádro kapely. Tentokrát jsme chtěli skrze artwork a celkový design alba vyjádřit, podpořit a posílit hlavní motivy alba. Z toho obalu můžete takřka cítit strukturu starých norských dřevorytů. I přes tu starobylost je ale ve ztvárnění stále přítomen sofistikovaný a eklektický tvůrčí přístup, který je pevně svázaný se samotnou hudbou. Marcelo Vasco dovedl naše nápady k dokonalosti. Namaloval tvář bestie, která má být co chvíli vypuštěna..."

Borknagar s producentem Jensem Bogrenem nedávno dokončili mixáž, která probíhala ve švédských Fascination Street Studios (Opeth, Paradise Lost, Katatonia); tracklist novinky vypadá následovně:

01. Epochalypse
02. Roots
03. The Beauty of Dead Cities
04. The Earthling
05. The Plains of Memories
06. Mount Regency
07. Frostrite
08. The Winter Eclipse
09. In a Deeper World

Název alba kapela zveřejnila již dříve, a při té příležitosti padlo rovněž pár slov o konceptu celé nahrávky:

"Naše předchozí album jsme nazvali 'Universal' a řekněte, kam dál bychom mohli zajít po albu, jehož název dosahuje doslova vesmírných rozměrů? Inu, rozhodli jsme se vrátit zpět domů na zem. Zase jsme se chtěli dostat k samotnému jádru kapely, tam, kde to všechno začalo - obdiv a hloubání nad přírodou a místu, které v jejím lůně přísluší lidstvu. 'Urd' je jméno jedné z norn [sudiček - pozn. redakce], které podle severské mytologie stojí pod Yggdrasillem a splétají osudy lidstva. 'Urd' ztělesňuje minulost, 'Verdande' přítomnost a 'Skuld' budoucnost. A když se nad tím zamyslíte, lze říct, že je to vlastně starobylé vyjádření toho, co dnes známe jako DNA. A mě vždy fascinovala skutečnost, že fragmenty naší DNA vlastně odkazují až na samotný počátek času. Všechna živá stvoření jsou svým způsobem propojena s tou jednou prvotní organickou buňkou. A právě tohle představuje část příběhu, který se na pozadí alba odehrává..."

Borknagar v současnosti fungují v sestavě Øystein G. Brun (kytary), Vintersorg (čisté vokály, growling, sbory), Lars A. Nedland (klávesy, čisté vokály, sbory), Jens F. Ryland (kytary) a ICS Vortex (baskytara, čisté vokály a sbory). Bicí pro "Urd" nahrál teď již bývalý bubeník David Kinkade, jehož náhradníka kapela ještě neoznámila. Dá se však předpokládat, že vedle formátů, na kterých "Urd" vyjde, to bude právě jméno nového bubeníka, které nám odhalí další informace, které mají průběžně následovat.

Eluveitie: "A Rose for Epona" videoklip

19. ledna 2012 v 13:29 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarští folk metalisté Eluveitie zveřejnili první videoklip ke svému čerstvému albu "Helvetios", jež vychází 10. února. Jedná se o skladbu "A Rose for Epona". Kapela video natáčela s polskou produkční firmou Grupa13, která má kromě předchozího klipu k "Thousandfold" z minulé nahrávky za sebou spolupráci např. s Behemoth nebo Amon Amarth. Podívat se můžete na konci článku.

"Helvetios" v hudebních obchodech přistane 10. února v distribuci Nuclear Blast. Kromě klasické verze se samozřejmě objeví i nějaká ta limitka - v tomto případě půjde o CD/DVD digipack, kde první disk bude klasickým albem s jednou bonusovou skladbou (akustická verze "A Rose for Epona") a druhý nabídne dva videoklipy ("A Rose for Epona" a ještě nezveřejněný "Havoc"), making of videa obou klipů, dokument o textech a čtyři živé songy z roku 2010. Tracklist a obal:

01. Prologue
02. Helvetios
03. Luxtos
04. Home
05. Santorian Shores
06. Scorched Earth
07. Meet the Enemy
08. Neverland
09. A Rose for Epona
10. Havoc
11. The Uprising
12. Hope
13. The Siege
14. Alesia
15. Tullianum
16. Uxellodunon
17. Epilogue


Krush 'Em All Tour 2012

19. ledna 2012 v 12:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
pátek 3. února 2012 - La Putika, Hradec Králové

Začátek února se v Hradci Králové ponese ve znamení resurekce oblíbeného klubu La Putika, který byl poslední rok až na ojedinělé výjimky nefunkční. Díky poměrně zásadní rekonstrukci pod vedením nových majitelů dostal tento prostor zcela nový kabát, takže si budeme moct užívat kvalitních koncertů ve výrazně příjemnějším prostředí.

Hudební křest renovované Putiky zajistí nejznámější ruská cyber metalová kapela ILLIDIANCE. Ti se z původního melodického black metalu postupně přeorientovali na styl blízký kapelám jako THE KOVENANT, SYBREED nebo FEAR FACTORY. Tuto partu z Taganrogu, města na pobřeží nejmělčího moře na světě, jistě není třeba dál představovat. Dvě vystoupení na největším festivalu extrémní hudby u nás, Brutal Assaultu (v letech 2006 a 2008), tyto Rusy zapsala do paměti tisíců tuzemských fanoušků. Svou pozici na scéně posilovali např. na prestižních turné s kapelami HATE, GRAVE a BEHEMOTH. Očekávejte tedy světovou kvalitu s vlastním výrazem.

Sekundovat jim budou moskevští alternativní death metalisté FIEND, kteří přijedou představit své velmi kladně přijímané album "Before My Eyes", na němž míchají elektronické prvky s melodickým základem á la IN FLAMES nebo SOILWORK. Tato deska je už třetí v jejich diskografii, přičemž skupina existuje teprve pátým rokem. Za tak krátkou dobu toho ale sestava kolem bubenice Airy stihla víc než dost. Svou pílí se už po roce fungování dostali na turné s Tägtgrenovými PAIN, o rok později ve svém rodném městě předskakovali např. CHILDREN OF BODOM, NIGHTWISH nebo NORTHER.

K oběma ruským kapelám se připojí ještě dvě polské. První z nich jsou MINDFIELD z Jasła, jejichž hudba vstřebává pestré vlivy od TOOL až po MACHINE HEAD. Jako druzí se představí rock-metaloví KRUSHER, kteří jsou na své scéně zavedenou značkou a aktuálně slaví deset let od svého založení.

Tradičně se na pódium dostaví i domácí formace MORDOTUA, která minulý rok začala intenzivněji koncertovat a stihla nabrat zkušenosti i v zahraničí.

Myslíme i na fanoušky z okolí Hradce Králové, proto otevřeme už v 17 hod., abychom mohli skončit nejpozději ve 22:20. Klub se nachází necelých 10 min. chůze od vlakového i autobusového nádraží. Díky tomu bude možné stihnout spoje, které jedou do:
- Pardubic ve 22:43
- Jaroměře ve 22:39
- Týniště ve 22:33
- Hořic ve 22:41
- Chlumce ve 22:43
- N. Bydžova ve 22:35

Vstupné bude pouhých 120 Kč.

I L L I D I A N C E
cyber metal, Rusko

FIEND
alternativní death metal, Rusko

MINDFIELD
progresivní metal, Polsko

KRUSHER
metal, Polsko

MORDOTUA
experimetal, Hradec Králové

Pořádá GRINDPA Booking Agency - http://www.facebook.com/Grindpa

[tisková zpráva pořadatele]

"Vlnobytie" od Lunatic Gods vyjde v únoru

19. ledna 2012 v 10:35 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv vydání "Vlnobytie", šesté dlouhohrající desky experimentálních Slováků Lunatic Gods z Martina, bylo původně hlášeno již někdy na podzim, odklady čekání trochu prodloužily, ale nyní je už jisté, že nahrávka vyjde někdy v druhé polovině února pod agenturou Duna v digipack formátu.

Aby Lunatic Gods svým příznivcům čekání na "Vlnobytie" o něco zkrátili, zveřejnili na svém Bandzone profilu již pátou skladbu z alba - jedná se o píseň "Zbojnícka". Tamtéž si samozřejmě můžete poslechnout i dříve vypuštěné songy "Od priadok po zimný čas (Ibronka 1. časť)", "Na krížnych cestách (Ibronka 2. časť)", "Starecká" a "Duša plná ozvien". V novinkách pak najdete texty ke všem pěti kouskům a vysvětlení jejich významu. Celkově bude "Vlnobytie" obsahovat deset skladeb.

Předchozí album "Ante Portas" vyšlo v roce 2007 u Hrom Records jako jewelcase CD a digipack CD. Jednalo se o první počin kapely, který byl nazpíván v rodné slovenštině, a také o první desku bez zpěváka Horára, jenž zemřel v únoru 2007.

Törr - Tempus Fugit

18. ledna 2012 v 23:20 | Beztak |  Recenze
Törr je jedna z prvních českých metalových kapel. Tedy by to měla být živoucí legenda, která vyšlapala cestičku dalším tuzemským spolkům. Pecky jako "Kladivo na čarodějnice" nebo "Armageddon" patří k největším hitům české metalové scény a na tom se nezmění nic. Nic na tom nezmění ani nová deska "Tempus Fugit", od které jsem si toho moc nesliboval. Různé problémy se sestavou nevěstily nic dobrého. Nejdřív z ní vypadl baskytarista a zpěvák Vlasta Henych kvůli rozporům s kytaristou Otou Herešem a bubeníkem Radkem Sladkým. Vlasta Henych si založil vlastní projekt Henych 666 a do Törr přišli další dva noví členové, se kterými si jádro kapely po několika koncertech opět neporozumělo, a přišel baskytarista Honza Bartoš, s nímž konečně natočili desku. Album se navenek tváří dost tvrďácky. Drsné riffy a zdánlivě temné texty, ale necítíte z toho trochu Alkehol?

Měl bych se přiznat, že Ota Hereš není dle mého úsudku ideální frontman. A jak se dále ukázalo, rozhodně není ani dobrý textař. Alespoň na "Tempus Fugit" se mně jeho texty nelíbí. Jsou totiž opravdu "pekelné". Hned úvodní flák "Až mě všichni naserou" je totální hymnou textařské stupidity (sorry za ten výraz). Tady se Alkehol prostě nezapře. Nalitým chlápkům s flaškou nejlevnějšího rumu v ruce to možná stačí, ale co my střízliví? Na nás asi Ota při psaní textu úvodní skladby zapomněl. Nechci po nikom básnické texty s uměleckou hloubkou, ale pro příště Otovi doporučím, ať se mrkne na webovou stránku rymy.cz. Aspoň by ty jeho rýmy nemusely být fádní, jako by je psala moje desetiletá sestřenice. Začal jsem se tedy připravovat na utrpení. A jako by se mi Ota Hereš vysmíval, nasadil jako druhou v pořadí píseň s názvem "Básníci doby". A nejde o úplně špatnou skladbou. Má celkem klidnou melodii a proti akustické kytaře také nic nemám. Takže úplně v klidu, ale nejsem z ní úplně na větvi.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka o novinkách od Accept, Moonspell, Secrets of the Moon a Soulfly

18. ledna 2012 v 21:24 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metaloví veteráni Accept z Německa potvrdili, že jejich očekávaná novinka "Stalingrad", která bude navazovat na nadšeně přijatý comebackový počin "Blood of the Nations" z roku 2010, vyjde s definitivní platností 6. dubna. Jak jsme již informovali, o produkci se stejně jako u "Blood of the Nations" opět postará Andy Sneap (Megadeth, Arch Enemy, Nevermore).

"Máme k tomu stejný postoj, stejný přístup," prohlásil už dříve o hudebním směřování novinky kytarista Wolf Hoffmann, "uděláme trochu víc toho stejného, aniž bychom byli úplně stejní, jestli chápete. Trochu víc podobného stylu s novými čerstvými nápady, doufejme. Myslím, že nechceme... není naším záměrem to teď měnit. Proč bychom to dělali? Ale musím uznat, že se to lépe řekne než udělá. Je opravdu těžké napsat písničky připomínající minulost, které nejsou jen vykrádačkou vlastní muziky. Zní to neuvěřitelně lehce, ale opravdu to tak není, zvlášť když za sebou máte historii s 15 alby, nebo kolik jich to vlastně máme. Jdou tu podobnosti, jimž se musíte vyhnout. Nemůže to být příliš podobné, ani příliš vzdálené. Díky tomu je to občas dost úzká linie, na níž se musíte pohybovat, ale snad se nám jí podaří opět dosáhnout."

>>> Dalším bezesporu očekávaným počinem letošního roku je chystaná deska portugalských vlkodlaků Moonspell. Ti toto album pojmenovali "Alpha Noir", přičemž datum, kdy nahrávka udeří na pulty hudebních obchodů, bylo labelem Napalm Records stanoveno na 27. dubna.

Podle poskytnutých informací bude "Alpha Noir" obsahovat devět kompozic, mezi nimiž nebudou chybět například kousky jako "Versus", "Lickanthrope", portugalsky zpívaná "Em Nome Do Medo", "Grandstand" nebo titulní "Alpha Noir".

Pro fanoušky jistě zajímavá bude speciální digipack edice, pro níž si Moonspell připravili opravdovou specialitku. Namísto klasického bonusového DVD s dokumenty či koncerty pro fanoušky nachystali druhý disk plný nové muziky, který se bude jmenovat "Ómega White" a bude obsahovat dalších osm skladeb - prý ve stylu ne nepodobném desce "Irreligious" z roku 1996. I zde byly prozrazeny názvy některých songů: "Herodisiac", "White Skies", "Whiteomega".

>>> Trochu přitvrdíme s dalšími Němci, tentokrát se však jedná o smečku black metalovou, resp. spíše progressive black metalovou - Secrets of the Moon. Jejich pátá deska "Seven Bells" se dočkala zveřejnění přebalu a tracklistu, které si můžete prohlédnout okolo. Počin vychází 16. března skrze německé Prophecy Productions. Bez zajímavosti rozhodně není fakt, že o mix "Seven Bells" se postaral osobně sám Thomas Gabriel Fischer z Triptykon a Celtic Frost.

01. Seven Bells
02. Goathead
03. Serpent Messiah
04. Blood into Wine
05. Worship
06. Nyx
07. The Three Beggars

>>> Novinkové finále obstarají Soulfly a jejich album "Enslaved", jehož artwork si můžete prohlédnouti dole. Půjde o první nahrávku kapely v nové sestavě, která byla kromě samozřejmého Maxe Cavalery a Marca Rizza obohacena o baskytaristu Tonyho Campose (Static-X, Ministry) a bubeníka Davida Kinkadeho (Borknagar).

Ještě si dáme pár už několikrát zmiňovaných informací. Nahrávalo se ve Phoenixu v Tallcat Studios s producentem Chrisem "Zeussem" Harrisem (Hatebreed, Shadows Fall). Vydání je firmou Roadrunner Records naplánováno na 13. března.


Enthroned: artwork nadcházejícího alba

17. ledna 2012 v 18:28 | Monsterfuck |  Music News
Black metalová smečka Enthroned z Belgie zveřejnila podobu obálky chystané deváté dlouhohrající desky "Obsidium", která vyjde u Agonia Records. Přesné datum vypuštění alba prozatím nebylo prozrazeno, ale před časem vydané oznámení "na začátku roku 2012" dává tušit, že se tak stane zanedlouho. Zmiňovaný artwork si můžete prohlédnout na konci článku.

"Obsidium" bude nástupce počinu "Pentagrammaton", jenž vyšel v březnu 2009 pod švédskými Regain Records. Album se dalo koupit jako slipcase CD nebo vinyl. Jako hosté se na "Pentagrammaton" představili Onielar z Darkened Nocturn Slaughtercult v songu "The Vitalized Shell" a Yvan Galasse v písničce "Ad Te Clamamvs Exsvles Morvua Liberi".


Cannibal Corpse s kompletními detaily o novince

17. ledna 2012 v 13:07 | Monsterfuck |  Music News
Očekávaný dvanáctý studiový zásek do živého masa od floridských řezníků Cannibal Corpse se bude jmenovat "Torture" a datum jeho vydání bylo pevně stanoveno na 13. března letošního roku, kdy jej na pulty všech zvrhlých obchodů vyvrhne firma Metal Blade Records. Klasicky se nahrávalo v prověřeném studiu Mana Recordings na Floridě, kde byl kapele k ruce producent Eric Rutan (Hate Eternal, ex-Morbid Angel, z producentského hlediska má dále na triku třeba Six Feet Under, Malevolent Creation nebo Vital Remains), některé části alba pak byly zaznamenány také ve studiu Sonic Ranch v Texasu.

To, že přebal opět stvořil dlouholetý spolupachatel Vincent Locke, snad ani nemá cenu zmiňovat, ale fakt, že si onen artwork společně s tracklistem můžete prohlédnout okolo článku, už za zmínku stojí. Stejně tak jako jako prohlášení Cannibal Corpse, že "Torture" bude srážkou mezi dlouhotrvající progresí jejich brutálního zvuku a odkazy na nejstarší počiny jako "Butchered at Birth" (1991) nebo "Tomb of the Mutilated" (1992). Nechme promluvit baskytaristu Alexe Webstera:

"Jsme extrémně šťastní, jak se 'Torture' vybarvilo. Erik Rutan odvedl na produkci vynikající práci, skladby i hráčské výkony jsou možná naše úplně nejsilnější vůbec. Nemůžeme se dočkat, až to budou naši fandové moct slyšet celé! Protože se snažíme vše udělat co nejvíce heavy, klademe velký důraz na psaní písní, každou bereme individuálně, díky čemuž si myslím, že při zmáčknutí přehrávání v jakémkoliv momentě nahrávky byste měli být schopní rozeznat jeden song od druhého v podstatě okamžitě. Chceme, aby byly všechny skladby brutálním death metalem, ale také se snažíme, aby byly lehce rozlišitelné mezi sebou - a to je něco, co o písničkách na 'Torture' určitě platí."

O pravdivosti jeho slov se můžete alespoň částečně přesvědčit poslechem válu "Demented Aggression" na této adrese.

Tracklist "Torture":
01. Demented Aggression
02. Sarcophagic Frenzy
03. Scourge of Iron
04. Encased in Concrete
05. As Deep as the Knife Will Go
06. Intestinal Crank
07. Followed Home Then Killed
08. The Strangulation Chair
09. Caged... Contorted
10. Crucifier Avenged
11. Rabid
12. Torn Through

Sólstafir: "Fjara" videoklip

17. ledna 2012 v 12:43 | Monsterfuck |  Music News
Islanďané Sólstafir v říjnu loňského roku vydali dvojalbum "Svartir Sandar", avšak první videoklip na jeho podporu zveřejňují až nyní. Z prvního disku "Andvari" vybrali skladbu "Fjara" - jak výsledek jejich snažení dopadl, se můžete podívat na tomto odkazu (+ si i něco málo počíst, ovládáte-li německý jazyk).

Deska "Svartir Sandar" se objevila s příchodem 14. října 2011 pod značkou francouzské firmy Season of Mist, mimo jiné i jako luxusní sběratelská edice v limitaci 500 kopií.

Meshuggah o nové desce (update)

17. ledna 2012 v 12:29 | Monsterfuck |  Music News
"Vždy se s každým albem snažíme posunout naši muziku lehce odlišným směrem a u 'Koloss' cítíme, že jsme přesně uděřili hřebík na hlavičku," předesílá Tomas Haake, bubeník švédských post-thrash experimentátorů Meshuggah, povahu chystané nahrávky. "Organická brutalita, vnitřnosti a nářez nacpané do 54minutové kovové hrozby, jíž se nejlépe vyhnete srdečním kolapsem."

"Koloss", který bude osmou deskou Meshuggah, vychází v Evropě 26. března a v Severní Americe 27. března u Nuclear Blast jako digipack CD, limitovaná "Magic Cube" edice (digipack CD + DVD) a double vinyl v hnědé barvě.

Předchozí fošna nesla název "ObZen" a na trhu se objevila 7. března 2008 pod značkou Nuclear Blast ve formátech CD, limitované CD ve slipcase obalu a rudé 2LP v limitaci 2000 kusů. V roce 2010 vyšla u firmy Back on Black Records vinylová reedice v podobě dvoubarevného LP. Posledním vydaným počinem Meshuggah je živé CD/DVD "Alive" z února 2010.

UPDATE:
Meshuggah už zveřejnili také podobu tracklistu a obálky "Koloss", viz zde:

01. I Am Colossus
02. The Demon's Name Is Surveillance
03. Do Not Look Down
04. Behind the Sun
05. The Hurt That Finds You First
06. Marrow
07. Break Those Bones Whose Sinews Gave It Motion
08. Swarm
09. Demiurge
10. The Last Vigil


Ektomorf vydají akustické album

16. ledna 2012 v 20:04 | Monsterfuck |  Music News
Možná z paměti vyhrabete, že nějaký ten měsíc zpátky tu proběhla letmá zmínka o akustickém album maďarské skupiny Ektomorf s tím, že bližší informace se teprve objeví. Nějaký čas uběhl a ony bližší informace jsou tu. Počin se bude jmenovat "The Acoustic" a místo slibovaného ledna se objeví až v polovině února - konkrétně 17. února. Dodání na pulty vašich obchodů zaštítí firma AFM Records. Okolo si můžete prohlédnout obal, který nakreslil Tim Eckhorst (ten dělal například grafiku pro známý festival Wacken Open Air), a tracklist:

01. I Know Them
02. I'm in Hate
03. Be Free
04. Redemption
05. Simple Man
06. To Smoulder
07. Folsom Prison Blues
08. Again
09. Through Your Eyes
10. Fate
11. Stigmatized
12. Who Can I Trust

Z General Surgery odchází kytarista

16. ledna 2012 v 18:50 | Monsterfuck |  Music News
Švédští patologové General Surgery oznámili, že jejich řady opustil kytarista Dr. Wallin. On sám to vysvětluje v následujícím prohlášení:

"Kvůli stále narůstajícím závazkům a nedostatku času jsem bohužel nucen opustit tým chirurgů. Rád bych svým bývalým lékařským kolegům popřál to nejlepší do budoucna a poděkoval jim za těch osm roků pod neposedným skalpelem, stejně tak bych rád poslal pozdrav všem fanouškům, promotérům, kteří nás pozvali, a kapelám, s nimiž jsme hráli."

Zbytek General Surgery vzkazuje, že náhradníka neshání, jelikož kapela bude pokračovat pouze ve čtyřech.

Kromě toho mají v současnosti General Surgery rozpracované hned tři počiny. Prvním bude kompilace starých splitů (vůbec poprvé songy vyjdou na CD), druhým 7'' EP s pěti novými skladbami, jež byly nahrány loni na podzim, a třetím pak třetí dlouhohrající zásek, na němž skupina právě pracuje (resp. pro něj skládá materiál).

V rozmezí 9. - 11. srpna 2012 General Surgery také vystoupí jako jedni z hostů na festivalu Brutal Assault v Josefově.

Lunar Aurora: nová deska vyjde v březnu

16. ledna 2012 v 18:16 | Monsterfuck |  Music News
Bavorští black metalisté Lunar Aurora, kteří v loňském roce po pětileté odmlce obnovili svou činnost, dokončili svou novou desku "Hoagascht". Ta byla nahrána v září 2011, na finální výsledek si však příznivci budou muset počkat do 2. března, kdy počin vychází u Cold Dimensions ve formátech CD, limitované digipack CD a LP. Firma nahrávku propaguje následujícími slovy:

"Temné folklórní domácí umění za hranicemi obvyklých klišé, které přichází s vypjatou produkcí, jež koresponduje s unikátním stylem Lunar Aurora. Album nabízí texty kompletně v dialektu Horního Bavorska."

Tracklist "Hoagascht":
01. Im Gartn
02. Nachteule
03. Sterna
04. Beagliachda
05. Håbergoaß
06. Wedaleichtn
07. Geisterwoid
08. Reng

Lord Wind: pátý opus za dveřmi

15. ledna 2012 v 21:12 | Monsterfuck |  Music News
Ambient/darkwave/medieval projekt Lord Wind z Polska, který je vedlejším projektem kontroverzního Roba Darkena z Graveland, se chystá již zanedlouho vydat (v jistých kruzích) očekávaného nástupce desky "Atlantean Monument" z roku 2006. Novinka bude celkově pátým dlouhohrajícím počinem Lord Wind, jmenovat se bude "Ales Stenar" a u Wolftyr Productions vyjde již 25. ledna. Veškeré předobjednávky k CD (a samozřejmě i LP) dostanou jako dárek také nášivku. Kromě samotného Darkena se na "Ales Stenar" jako host podílela rovněž houslistka Alruna. Obal klasicky na konci článku. Krátké fragmenty některých skladeb si pak můžete pustit zde.

Souběžně také probíhají práce i na dvanáctém albu Graveland, jehož název bude "Thunderbolt of the Gods". Více informací se objeví časem.


Sicmaggot hitparáda: 52. kolo

15. ledna 2012 v 13:10 | Monsterfuck |  Hitparáda
Každý den nemůže být posvícení a občas se stane, že člověk zrovna nemá náladu perlit ostrovtipem, což je zrovna dnes bohužel můj případ, tudíž si tradiční rádoby humor na začátku hitparády pro dnešek radši jenom domyslete. Dobrou zprávou je však to, že alespoň o výsledky předchozího kola nemám to srdce vás ochudit. Nějaké velké veletoče se ovšem neděly - obě posledně nasazené novinky se z hitparády odporoučejí stejně rychle, jako se do ní dostaly. Poláci Lux Occulta si ještě pár těch hlasů uzmuli, ale kolegové z Freedom Call totálně propadli s 0 body. Zbylí účastníci se seřadili vesměs skoro nastejno, což v překladu znamená první flek pro Cannibal Corpse a za nimi (v tomto pořadí) Municipal Waste, Törr a Dalriada.

Před oznámením nových nominací a výpisem výsledků v tabulce ještě technická poznámka - Municipal Waste jsou aktuálně již v sedmém kole, tudíž pokud je i tentokrát jejich příznivci dostatečně podpoří, budeme tu mít další přírůstek do Síně slávy, kterou najdete v Infu o blogu.

A teď již k těm novinkám. Zamíchali jsme osudím na hlavu nám spadly následující dvě videa: Enter Shikari - "Thumper" a Orlík - "Čech".

Výsledky 51. kola:
---postupující---
1. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (10 hlasů - 33%)
2.-3. místo: Municipal Waste - Wrong Answer (6 hlasů - 20%)
2.-3. místo: Törr - Made in Hell (6 hlasů - 20%)
4. místo: Dalriada - Hajdútánc (5 hlasů - 17%)
---nepostupující---
5. místo: Lux Occulta - Kiss My Sword (3 hlasy - 10%)
6. místo: Freedom Call - Thunder God (0 hlasů - 0%)

Novinky 52. kola:
Enter Shikari - Thumper
Orlík - Čech

Klip a hlasovací anketu pro 52. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Koncerty na únor

15. ledna 2012 v 11:25 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Krush 'Em All
2. 2. - Ostrava, Barrák (20:00)
Vystoupí: Illidiance (RUS), Krusher (POL), Fiend (RUS), Mindfield (POL)
Cena: vstup zdarma

A Pale Horse Named Death (USA) + support
12. 2. - Praha, Exit-Us (19:00)
Více informací: Obscure Promotion

Origin (USA), Psycroptic (AUS), Leng Tch'e (BEL) ad.
13. 2. - Praha, Black Pes (19:00)
Vystoupí: Origin (USA), Psycroptic (AUS), Leng Tch'e (BEL), Ite Missa Est (FRA), Ulcerate (NZ), Svart Crown (FRA), Heaving Earth (CZ)
Cena: 350
Poznámka: Trojice kapel Ulcerate, Svart Crown a Heaving Earth vystoupí o den později i v Ostravě - podrobnosti viz níže.
Více informací: Obscure Promotion

Get Infected Tour 2012
14. 2. - Praha, Rock Café (19:00)
Vystoupí: Caliban (GER), Winds of Plague (USA), We Butter the Bread with Butter (GER), Eyes Set to Kill (USA), Attila (USA)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Burning Europe - Winter 2012
14. 2. - Ostrava, Barrák (19:00)
Vystoupí: Ulcerate (NZ), Svart Crown (FRA), Heaving Earth (CZ)
Poznámka: Stejná sestava vystoupí o den dříve i v Praze doplněná o kapely Origin, Psycroptic, Leng Tch'e a Ite Missa Est - podrobnosti viz výše.
Více informací: Obscure Promotion

Big Money Tour 2012
15. 2. - Praha, Matrix (20:00)
Vystoupí: House of Lords (USA)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Periphery (USA) + support
16. 2. - Praha, Rock Café (19:00)
Cena: 380
Více informací: Obscure Promotion
Guttural Gore Grind Mafia Volume #4
18. 2. - Ostrava, Barrák (17:00)
Vystoupí: Dead Infection (POL), Gride (CZ), Spasm (CZ), Embolism (SVK), Aggressive Tyrants (CZ), Psychotic Despair (CZ), Bowel Fuck (CZ), Felisha (CZ)
Více informací: Guttural Gore Grind Mafia

Thirtieth Anniversary Hardcore Worldwide Tour
22. 2. - Jablonec nad Nisou, Eurocentrum (20:00)
Vystoupí: Agnostic Front (USA), Death by Stereo (USA), Naysayer (USA)
Cena: 400

Full of Hate Tour 2012
23. 2. - Praha, KC Vltavská (19:00)
Vystoupí: Cannibal Corpse (USA), Behemoth (POL), Legion of the Damned (NED), Misery Index (USA), Suicidal Angels (GRE)
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Bonecrusher Fest 2012
25. 2. - Praha, Rock Café (19:00)
Vystoupí: Carnifex (USA), Beneath the Massacre (CAN), Betraying the Martyrs (FRA), Molotov Solution (USA), Within the Ruins (USA)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Opeth (SWE) + support
25. 2. - Praha, Meet Factory (19:00)
Cena: 550
Více informací: Obscure Promotion

Infernal Party - Eschatology
26. 2. - Praha, Exit-Us (18:30)
Vystoupí: Netherbird (SWE), Nocturnal Pestilence (CZ), Genuine Relief (CZ), Ghost in the Shell (CZ), Damned of Light (CZ)
Cena: 50