close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Leden 2012

Dawn of Heathen Warriors Tour 2012

31. ledna 2012 v 22:37 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Dawn of Heathen Warriors je třízastávkové tour po Čechách ve znamení pagan a folk metalu.

Termíny koncertů jsou:
22.3.2012 - Plzeň, Watt
23.3.2012 - Praha, Exit-us
24.3.2012 - Brno, Melodka

Akce proběhne za účasti belgické troll metalové kapely Aktarum, německých pagan metalistů Nothgard, slovenských folk metalistů Prarod a dvou českých kapel - pagan black metalové Panychidy a pagan folk metalistů Odraedir. Vstupné v předprodeji činí 180Kč, na místě pak 230Kč. První kapela začíná hrát v 18:30. Předprodejové lístky jsou k dostání na barech klubů, kde akce proběhne. V Plzni je to MC Watt, v Praze RC Exit-Us a v Brně KD Melodka. Na této akci nebude rovněž chybět ani medovina. Prvních 50 příchozích dostane na uvítanou panáka medoviny slovenské firmy Apimed, jež se stala jedním z partnerů akce. Stránka akce je http://bandzone.cz/fan/dohw , na Facebooku https://www.facebook.com/events/230909343659070/

Aktarum si svým originálním trollím black metalem s klávesovými party a zejména kvalitním albem Gang of Trolls vydobyli renomé především v západní Evropě, kde se objevili po boku např. Moonsorrow, a nyní poprvé zavítají i k nám do České republiky v rámci DOHW tour. Němečtí Nothgard patří mezi špičku západoevropského pagan metalu. Jejich vynikající album Warhorns of Midgard je mezi kritiky oblíbené zejména díky zručně zahraným a technicky náročným kytarovým riffům, klávesové smršti se symfonickými a epickými prvky a hutnému growlu. Obě kapely již mají připravené nové skladby a obě na tento rok plánují vydání desky. Své počiny představí i tady u nás. Panychida je v Česku stále více oblíbená. Melodický black metal říznutý folkovými vlivy vypilovali k dokonalosti a o nedávno vydaném EP Woodland Journey to platí dvojnásob. Remastrované skladby ve folkovějším podání i zbrusu nové věci z tohoto EP uslyšíme živě na DOHW. Prarod je folk metalová parta z Trenčína vsázející na slovanskou tematiku, v současné době populární. Kapela, která je známá zejména na Slovensku, se nyní přijede podívat i k nám do České republiky! Zahraje skladby z připravované desky, kterou bude natáčet v průběhu března tohoto roku. Čekají nás syrové kytary i melodické vyhrávky, agresivní zpěv a to vše prokládané melodiemi na sopránovou flétnu. Odraedir je mladá pražská kapela, která hraje pagan metal s prvky vikingského i slovanského folkloru. Také zahrají nové kousky, navíc v silnější sestavě. Tour s nimi odehraje houslistka a taky klávesák. Oba dva jsou zárukou folkovějšího a zároveň epičtějšího zvuku! Bude na co se těšit!

Už jen snad perlička na závěr, Lístek nezahazujte, bude Vás opravňovat k 20% slevě na jednorázový nákup vybraného zboží po dobu 6-ti měsíců v kamenném obchodě Drakkaria. :-)

Adresy klubů:
Music club Watt, Americká 14, Plzeň
RC Exit-us, Sokolovská 195, 190 00, Praha 9
KD Melodka, Kounicova 20/22, 602 00, Brno

Profily kapel

[tisková zpráva pořadatele]


Novinky z tábora Avenger

31. ledna 2012 v 17:25 | Monsterfuck |  Music News
Volynští death/black metalisté Avenger na letošní rok chystají hned dva počiny, které oba vyjdou již zanedlouho. Tím prvním bude zbrusu nová dlouhohrající deska "Bohemian Dark Metal", jež bude navazovat na tři roky starou fošnu "Feast of Anger, Joy of Despair". Vydávat budou opět zámořští Deathgasm Records v CD podobě, později by se měl objevit rovněž vinyl.

Původně se nahrávka měla jmenovat "Of His Blood" a její vydání mělo proběhnout už v létě 2010, ale jak kapela později osvětlila, celý proces jejího vzniku tomu nakonec chtěl trochu jinak. "Toto album provázelo spoustu smůly, při jednom neuváženém počínání s daty na záznamovém harddiscu jsme přišli o stopy bicích v jedné skladbě a o stopy kytar v další (to je tak, když se práce táhnou x-let..., kovářova kobyla chodí bosa apod.) To nás postavilo před nelehké rozhodování, na stole byla i možnost se na všechno vysrat. Dnes, když poslouchám pracovní master nahrávky, jsem šťastný a hrdý, že jsme tak neučinili a práce jsme dokončili," prohlašoval zpěvák a kytarista Honza Kapák loni v srpnu.

Nahrávalo se samozřejmě v osvědčeném studiu Hellsound, které Honzovi Kapákovi patří. Jako hosté se na "Bohemian Dark Metal" představí Petr "Blackie" Hošek (Cales, ex-Root), Kudla (Darkstorm), Branislav Panić (Bane) a Přemek Šíma (bývalý člen Avenger).

Druhým chystaným počinem Avenger je best-of kompilace s názvem "MCMXCII-MMXII", jež vyjde 20. února jako příloha časopisu Pařát. Nosič bude obsahovat celkem téměř 80 minut hudby, přičemž všechny přítomné skladby byly znovu nahrány, ale "dostane se i na několik raritek".

Tracklist "MCMXCII-MMXII":
01. Co nevymýtil čas
02. Godless
03. Servěte řetězy
04. V okovech
05. Dark Metal
06. Rituál hněvu
07. Odvrácená tvář boha
08. Neuchopitelné záblesky dokonalosti
09. Oltář pohrdání
10. Před bouří
11. Poslední
12. Zlo, nenávist, válka
13. Xmass Hunt
14. Bloudící ve tmě
15. Vitriol
16. Kořeny zla
17. Nositelé viny

Druhá sólovka Jeffa Loomise na obzoru

31. ledna 2012 v 16:38 | Monsterfuck |  Music News
Jeff Loomis, nyní již bývalý kytarista zmámé skupiny Nevermore ze Seattlu, se chystá zanedlouho vydat své druhé sólové album. Tento nástupce kritikou velmi vřele přijatého "Zero Order Phase" z roku 2008 se bude jmenovat "Plains of Oblivion", přičemž firma Century Media jej vydá 9. dubna v Evropě a o den později v Severní Americe. Klasicky okolo textu se můžete podívat na tracklist a na obal, který stvořil Colin Marks (All Shall Perish, The End).

Velice zajímavý je seznam hostujících muzikantů, kteří se na "Plains of Oblivion" představí. Najdeme mezi nimi Vegarda Sverre Tveitana alias Ihsahna (Emperor, Peccatum, sólová tvorba - zpěv v "Surrender"), Martyho Friedmana (ex-Megadeth - kytara v "Mercurial"), Christine Rhoades (hostovala na jednom albu Nevermore - zpěv v "Tragedy and Harmony" a "Chosen Time"), Tonyho MacAlpine (Planet X - kytara v "The Ultimatum"), Chrise Polanda (ex-Megadeth - kytara v "Continuum Drift") a Attilu Vöröse (koncertní kytarista Nevemore - kytara v "Requiem for the Living").

Tracklist "Plains of Oblivion":
01. Mercurial
02. The Ultimatum
03. Escape Velocity
04. Tragedy and Harmony
05. Requiem for the Living
06. Continuum Drift
07. Surrender
08. Chosen Time
09. Rapture
10. Sibylline Origin

Rhapsody chystají novou desku

31. ledna 2012 v 12:47 | Monsterfuck |  Music News
U Rhapsody/Rhapsody of Fire se v nedávné době udál opravdu nevídaný bordel v názvech a sestavách (viz tady a tady), takže upozorňujeme, že nyní se tedy budeme bavit o podobě kapely, která vystupuje pod jménem Luca Turilli's Rhapsody a kterou vede - jak je jasné už jen z onoho pojmenování - kytarista Luca Turilli. Jeho verze známého symphonic power metalového uskupení z Itálie chystá novou desku, jež se bude jmenovat "Ascending to Infinity". O vydání se postarají Nuclear Blast 29. června letošního roku. Fanoušci se mohou těšit na celkem 65 minut hudby v základní verzi, limitovaná edice pak nabídne ještě dvě bonusové písničky, díky nimž celková hrací doba nakyne na celých 75 minut. V listopadu se Luca Turilli's Rhapsody vydají na turné, aby desku podpořili i koncertně. Tracklist "Ascending to Infinity" bude následující:

01. Quantum X
02. Ascending to Infinity
03. Dante's Inferno
04. Excalibur
05. Tormento E Passione
06. Dark Fate of Atlantis
07. Fantasia Gotica
08. Clash of the Titans
09. Of Michael the Archangel and Lucifer's Fall
I. Alma Mundi
II. Fatum Mortalis
III. Ignis Divinus

Nové album pomalu chystá i inkarnace Rhapsody of Fire, kterou mají pod palcem klávesista Alex Staropoli a zpěvák Fabio Lione. Zde bližší informace o počinu prozatím ještě nebyly zveřejněny.

Panychida - Woodland Journey

30. ledna 2012 v 23:21 | Ellrohir |  Recenze
Slovo dalo slovo a než se rok s rokem sešel, tak tu máme téměř exkluzivní recenzi na nové EP pagan bandy Panychida ze západočeské metalové bašty v Plzni nesoucí název "Woodland Journey". Dobře, nebyl to rok, ale "jen" slabé dva měsíce od chvíle, kdy dílo coby příloha magazínu Pařát vyšlo, ale je pravda, že to mohlo být o nějakou chvilku dřív. Já se předně musím chlapcům z kapely omluvit, že mi zabralo takovou dobu, než se recenze urodila, ovšem promo CD mi přišlo v půlce zkouškového (a musím taky říct, že zhruba po měsíci od chvíle, kdy bylo její poslání domluveno, aby z toho nebyli venku tak lehce :)), takže dřív mi na to nezbyl čas. Dnes už ale směle do toho.

Na Panychidu jsem poprvé narazil relativně náhodou, když před časem předskakovali v Praze Turisas. Přes technické problémy mě vystoupení zaujalo a začal jsem tuhle kapelu víc pozorně sledovat. Už tehdy měli venku svůj debut, na podzim 2010 nás obdařili vcelku vydařeným druhým albem a nyní se vytasili s EP, které nabízí tři zbrusu nové hudební kousky a potom poměrně pestrý mix nových aranží, coverů a live nahrávek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Panychida]

Aura Noir: detaily o páté fošně

30. ledna 2012 v 19:27 | Monsterfuck |  Music News
Norští black/thrash metalisté Aura Noir chystají na březen svou pátou řadovou desku s názvem "Out to Die". Label Indie Recordings počin vydá 23. března v Evropě a 27. března v Severní Americe. V Aura Noir se potkávají hudebníci Aggressor (Virus, ex-Dødheimsgard), Apollyon (Immortal, ex-Dødheimsgard) a Blasphemer (Ava Inferi, ex-Mayhem) - právě pro posledního jmenovaného bude "Out to Die" studiovým návratem do kapely, neboť na předchozím počinu "Hades Rise" z roku 2008 se nepodílel.

Aggressor v jednom rozhovoru okomentoval "Out to Die" následujícím způsobem: "Je to v pohodě. To je všechno, co můžu říct. Nejsem tady, abych to tu vychvaloval; spíš jsem spokojený s tím, že jsme to konečně dodělali a můžeme jít hrát živě. Myslím si, že naše hudba je ve svém živlu právě, když ji hrajeme živě. Pro mě nové album znamená něco jako: 'Ok, máme teď víc songů, které můžeme hrát na koncertech.'"

Tracklist "Out to Die":
01. Trenches
02. Fed to the Flames
03. Abbadon
04. The Grin from the Gallows
05. Withheld
06. Priest's Hellish Fiend
07. Deathwish
08. Out to Die

Nová videa od Diabulus in Musica a Les Discrets

30. ledna 2012 v 18:23 | Monsterfuck |  Music News
>>> Španělští symphonic metalisté Diabulus in Musica zveřejnili videoklip k písničce "Sceneries of Hope", jenž má propagovat jejich nadcházející druhé album s názvem "The Wanderer". Na video se můžete podívat níže.

Jelikož tu u nás ještě žádné bližší informace o "The Wanderer" neproběhly (s výjimkou krátké noticky, že skupina něco chystá), dáme si ještě pár detailů o samotné nahrávce. Nechme promluvit tiskovou zprávu labelu Napalm Records, který počin 5. března vydá:

"Se svým nejnovějším albem tento španělský kvintet dokazuje, že působivý symphonic metal není pouze výsadou Skandinávie. Muzikanti v čele se zpěvačkou Zuberou Aznárez definovali svůj charakteristický zvuk již na debutu 'Secrets' [2010 - pozn. redakce] a na aktuální desce 'The Wanderer' jej posunuli na úplně novou úroveň. Diabulus in Musica spojují tvrdé riffy se smyslnými melodiemi a působivými refrény. 'The Wanderer' není jen pouhou kolekcí písniček, ale vášnivé a rozmáchlé symphonic metalové album, které je okouzlující od začátku do konce."

Tracklist "The Wanderer":
01. A Journey's End
02. Ex Nihilio
03. Sceneries of Hope
04. Blazing a Trail
05. Call from a Rising Memory
06. Hidden Reality
07. Shadow of the Throne
08. Allegory of Faith, Innocence and Future
09. Sentenced to Life
10. Ohiuka Bihotzetik
11. No Time for Repentance (Lamentatio)
12. The Wanderer


>>> Zeměpisně ne zas tak daleko, ale stylově úplně jinde je francouzská shoegaze/post-rock formace Les Discrets. Jejich druhá dlouhohrající deska s názvem "Ariettes oubliées..." vyjde u německých Prophecy Productions 10. února jako CD, digibook CD, LP a luxusní 2CD artbook. Pro videoklip byla zvolena titulní kompozice s názvem "Ariettes oubliées..." a najdete jej na konci článku...

Stejně jako v případě předchozích účastníků tohoto článku, i zde si dáme také seznam písniček i obal:

01. Linceul d'hiver
02. La traversée
03. Le mouvement perpétuel
04. Ariettes oubliées I: Je devine à travers un murmure...
05. La nuit muette
06. Au creux de l'hiver
07. Après l' ombre
08. Les regrets


Tortharry, Cruadalach, Gutalax: Praha - Exit-Us, 20.1.2012

29. ledna 2012 v 22:14 | Monsterfuck |  Reporty
Jestli někdo doposud neměl tu možnost se alespoň zběžně seznámit s úvodní kapelou koncertu, který se odehrál ku příležitosti 12. narozenin magazínu Pařát, asi jej u Nocturnal Pestilence překvapila sličná děva za mikrofonem, plodící všelikeré hrdelní běsy. A pak že je prý growling výsadou pouze jednoho pohlaví. Čistý vokál mi ovšem - nemohu si pomoct - prostě naživo nelezl do uší a spíše mi vadil (nejsem si jist, jestli to bylo dáno obecně, nebo se jednalo o problém jednoho konkrétního večera, případně o problém přímo v mém poslechovém ústrojí), na druhou stranu je ale pravda, že těchto momentů tam bylo spíše méně než více a převládaly hoblovačky s ječákem, který byl samozřejmě - jak již bylo nepřímo zmíněno - na úrovni. I v rovině hudební se jednalo o příjemnou záležitost - možná ne příliš objevnou, přesto však příjemnou -, bohužel však i přes snahu hudebníků a hudebnic Nocturnal Pestilence zastihl klasický neduh s krycím názvem "otvírák akce", tudíž jejich klávesově black/deathové počínání sledovalo pouze několik málo přítomných z povzdálí se škopkem píva v ruce (a u úst), pařič se objevil jen jeden.

Razantní změnu stylu, tempa i nálady s sebou na pódium přinesli doomoví Et Moriemur, k jejichž produkci bych hned na začátek směřoval pouze jednu malinkou výtku (jestli to vůbec lze nazvat výtkou, když tak o tom přemýšlím), a sice že hráli - nešálil-li mne můj nepříliš kvalitně sloužící sluch - pouze skladby z první klasické řadovky "Cupio Dissolvi" a nedali ani jeden kousek z pilotního minialba "Lacrimae Rerum", jež mně osobně chutnalo o dost více. Jinak se ale není moc o čem bavit, jelikož byl výkon Et Moriemur tak doomový, jak jen může být (a asi těžko lze pro doomovou kapelu vymyslet lepší pochvalu). Tohle přece jenom není muzika, kterou byste mohli odehrát s cigárem a sólovat zuby na hořící kytaru, doom metal se musí prožívat - a to Et Moriemur umí bravurně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 54. kolo

29. ledna 2012 v 12:40 | Monsterfuck |  Hitparáda
Pro dnešní den si můžete nalistovat hitparádu z minulého týdne, přečíst si její výsledky znovu a budete vědět, jak to dopadlo i tentokrát. Žádné změny se nekonají, domácí kultovka Orlík a zámořští řezníci Cannibal Corpse jsou evidentně příliš silní hráči na to, aby je mohl kdokoliv ohrozit, což v překladu znamená, že právě tyto dvě kapely opět suverénně zvítězily...

Třetí pozici získali další Američané Stolen Babies, kteří si nakonec také vlastně nevedli úplně nejhůře, i když žádný super výkon to nebyl. Poslední postupové místo již podruhé za sebou získali těsně o jeden bod Dalriada z Maďarska. S přílivem hlasů se však nesetkali ani švédští Therion, ani nizozemská extrémní deprese Stalaggh (i když zrovna tady bych se tomu ani moc nedivil).

A teď si opět pojďme položit otázku, která pálí lidstvo od počátku věků - co bude za novinky? No, rozhodli jsme se nasadit nějaký ten tvrdý kalibr, který by mohl prorazit na první místa. Oním kalibrem není nikdo menší než legendární Kiss a jejich odmaskovaná hitovka "Lick It Up". Černým koněm jsou pak uznávaní řečtí black metalisté Rotting Christ.

Výsledky 53. kola:
---postupující---
1. místo: Orlík - Čech (13 hlasů - 35%)
2. místo: Cannibal Corpse - Make Them Suffer (12 hlasů - 32%)
3. místo: Stolen Babies - Push Button (6 hlasů - 16%)
4. místo: Dalriada - Hajdútánc (3 hlasy - 8%)
---nepostupující---
5. místo: Therion - Kali Yuga, Part III (2 hlasy - 5%)
6. místo: Stalaggh - Projekt Terrror (1 hlas - 3%)

Novinky 54. kola:
Kiss - Lick It Up
Rotting Christ - Keravnos Kivernitos

Klipy a hlasovací anketu pro 54. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Lacuna Coil - Dark Adrenaline

28. ledna 2012 v 23:31 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Italští Lacuna Coil mi byli vždy sympatičtí. Důvody jsou jednoduché. Zaprvé sama kapela je vlastně stejně stará jako já. Ne, to byl vtip… Je to stručně řečeno kapela, která se pohybuje někde na pomezí gotiky a alternativy a přesto není nutně pesimistická. Je moderní, je mírně vtíravá, pravda, je taky spíš rocková a jednoduše stravitelná. Ale ještě nezapomněla, že to může být taky o těch strunných nástrojích, kterým říkáme kytary. Omlouvám se, ale poslední dobou mě tenhle fakt docela vyvádí z míry. Hlavně u symfonického metalu, ale to by byl jiný příběh, který ovšem právě tímhle zasahuje do téhle recenze.

Novinka "Dark Adrenaline" s sebou nese věci, které, pokud jste už tuhle kapelu slyšeli, důvěrně znáte. Jako první věc z těchto samozřejmostí bych uvedla pro mě nedocenitelný doplňující se kontrast mezi hlasy Cristiny Scabbia a Andrea Ferra. Ti dva si jdou vyloženě na ruku. Je neuvěřitelné, jak znějí společně. Vlastně nakonec jsou si z mého pohledu vokálně docela podobní. Cristina v hloubkách zní neuvěřitelně silně, ve výškách neřeže, jen na vás příjemně křičí a její barva je nezaměnitelná. Pro tohle album to platí dvojnásobně. Ukáže vám všechny svoje polohy, aniž byste si uvědomili, že by to nemuselo být tak samozřejmé, jak se zdá. O Andreovi lze říct, že je příjemným mužským protějškem, který když klesne do hloubek, tak se ozve ten správný "chraplák", a jindy zní jako zpěvaččina ozvěna. Ano, za vokály bych dala všech deset.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Abigail Williams - Becoming

27. ledna 2012 v 23:58 | Monsterfuck |  Recenze
Jméno Abigail Williams registruji již delší čas, vlastně od té doby, co se na scéně objevilo někdy v roce 2006 s prvním EP "Legend", které jsem sice neposlouchal, ale jejich o dvě léta mladší první desku "In the Shadows of a Thousand Suns" jsem si už sehnal, dal jí nějaký ten svůj jakýsi odborný posudek a došel k názoru, že je to víc špatné než dobré. S americkým black metalem je naneštěstí ta potíž, že buď se jedná o opravdu skvělou, mnohdy i výjimečnou záležitost, nebo (a to většinou) jde o nepříliš povedené tuctovky bez výraznějších schopností tvořit nějakou hlubší muziku. A přesně to byl bohužel případ Abigail Williams na "In the Shadows of a Thousand Suns", kde skupina předvedla naprosto tuctový symfonický black metal - muzika přesně toho typu, že ji člověk zapne, poslechne, v polovině vypne a podruhé již nikdy nepustí. A tehdy se stalo, že jsem Abigail Williams přestal věnovat svou ctěnou pozornost, pročež mne druhá řadovka "In the Absence of Light" kompletně minula…

V našem napínavém příběhu se nyní posuňme na přelom letopočtů 2011 a 2012, kdy veliký a mocný Monsterfuck právě sedí ve svém prohnilém doupěti a láme si svou mozkovnu s každoměsíčním problémem, kterému redaktorovi vnutit jakou recenzi. Náhoda tomu asi chtěla, že mezi těmito recenzemi figurují i Abigail Williams a jejich čerstvě třetí deska s názvem "Becoming". Jenže ouha, jaká to nestoudnost, on je nikdo z četné obce redaktorské nechce! Inu, co se dá dělat, hrdinný Monsterfuck chrabře přijímá hozenou rukavici, sám si bere recenzi na svá bedra a v očekávání dalšího průměrného klávesové blekmetlu mačká onen knoflík nejhrozivější - PLAY!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Různá infa o různých albech různých kapel

27. ledna 2012 v 17:45 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární švédská kapela Europe prozradila, že její příští album se bude jmenovat "Bag of Bones" a vyjít by mělo v dubnu. Produkuje Kevin Shirley, který má za sebou práci třeba pro Iron Maiden, Journey nebo Joe Satrianiho. Výběr názvu "Bag of Bones" vysvětlil bubeník Ian Haugland následovně: "Prostě to zní kurevsky dobře!"

>>> Na natáčení sedmé desky, jež bude nástupcem počinu "Renascence of Ancient Spirit" z roku 2007, se konečně chystají slovenští doom/dark metalisté Galadriel. Nahrávání bicích, které si vezme na starost Jan Ivan z ČAD a Vandali, začne v únoru.

>>> Nizozemští Heidevolk svou pátou placku "Batavi" vypustí na trh 2. března skrz firmu Napalm Records. Tracklist + obal:

01. Een Nieuw Begin
02. Als Ons De Toekomst Lonkt
03. Het Verbond Met Rome
04. Wapenbroeders
05. In Het Woud Gezworen
06. Veleda
07. Ald De Dood Weer Naar Ons Lacht
08. Einde Der Zege
09. Vrijgevochten


>>> Novinka slovenských řezníků Suburban Terrorist vyjde již v únoru pod názvem "Cut-Throat from the World of Obsession" jako digipack u Gothoom Productions. Obal bude následující:


>>> Páté album rakouských symfoniků Visions of Atlantis bylo pojmenováno "Ethera". Právě teď jej kapela nahrává v Artesonika Studios poblíž Benátek v Itálii. O vydání se během roku postarají Napalm Records.

>>> Američané Whitechapel začali ve studiu Audiohammer na Floridě s nahráváním další velké fošny. K ruce jim je producent Mark Lewis, jenž má zkušenosti například od DevilDriver, The Black Dahlia Murder nebo Trivium. Firma Metal Blade s vypuštěním počítá na léto.

>>> Svou třetí desku dokončili severočeští black metalisté Wyrm z Ústí nad Labem, a to již včetně masteringu. V současné době se shání label, jenž by si vzal na starost vydání. Na počinu se objeví desítka skladeb včetně intra, celková délka by měla činit přibližně 40 minut.


Příští album Korpiklaani se bude jmenovat "Kunnia"

26. ledna 2012 v 21:51 | Monsterfuck |  Music News
Oblíbení folk metalisté Korpiklaani z Finska se nijak nekrotí a neustále pokračují ve velkovýrobě nových alb, díky čemuž se příznivci i letos dočkají další dávky chytlavých melodií, která vyjde pod souhrnným název "Kunnia" v srpnu. Desku opět zaštítí - jak je dobrým zvykem - německé vydavatelství vydavatelství Nuclear Blast.

Na "Kunnia" se objeví mimo jiné i písnička "Metsälle", s níž se Korpiklaani na konci loňského roku snažili uspět ve finské mutaci známé soutěže Eurovize. Song pak 16. prosince vyšel i v podobě singlu s následujícím obalem:


Dimmu Borgir připravují speciální DVD

26. ledna 2012 v 13:33 | Monsterfuck |  Music News
Symfoničtí black metalisté Dimmu Borgir odehráli 28. května 2011 v domovském Oslu v Norsku velmi speciální koncert, na němž spolu se samotnou kapelou vystupoval také norský orchestr KORK čítající 53 členů a sbor Schola Cantorum s 30 členy. Kromě toho se jako host na pódiu objevila i zpěvačka Agnete Kjølsrud (Djerv) v písni "Gateways". U celé záležitosti samozřejmě nemohli chybět kamery, jež tuto událost pojmenovanou "Forces of the Northern Night" zachytily pro další účely, jimiž je samozřejmě přípava oficiálního DVD.

"Zjistili jsme, že jsou v oběhu různé neoficiální verze z koncertu 'Forces of the Northern Night' z Osla z loňského roku a že jsou na internetu nabízeny k prodeji v různých distribucích. Každého netrpělivého a nedočkavého fanouška ujišťujeme, že se nejedná o nic jiného než materiál natočený z publika, nebo v tom lepším případě záznam televize NRK v nízké kvalitě. Stále pracujeme na DVD (datum vydání bude teprve oznámeno), které bude samozřejmě obsahovat kompletní show včetně dokumentů, bonusového materiálu atd... Zvuk bude kompletně remixovaný a oproti televiznímu záznamu obohacený, rovněž obrazový materiál byl přestříhán. Chtěli jsme vám o tom jen dát vědět, než začnete utrácet peníze za něco, co je podvod a co není oficiálním DVD vydáním Dimmu Borgir," zní prohlášení kapely o trochu nepřehledné situaci s vydáním.

Kompletní setlist koncertu vypadal následovně:
01. Xibir
02. Born Treacherous
03. Gateways
04. Dimmu Borgir [instrumental]
05. Dimmu Borgir
06. Ritualist
07. A Jewel Traced Through Coal
08. Eradication Instincts Defined [instrumental]
09. Vredesbyrd
10. Progenies of the Great Apocalypse
11. The Serpentine Offering
12. Fear and Wonder [instrumental]
13. Puritania
14. Kings of the Carnival Creation
15. Mourning Palace
16. Perfection or Vanity

Velmi povedené fotogalerie z vystoupení si můžete prohlédnout tady a tady. Po rozkliknutí na celý článek se ještě můžete podívat na pořádnou nálož klipů z koncertu (jedná se o ony televizní záznamy, tudíž DVD bude trochu jinou podobu):

Info o novinkách Before the Dawn, Hour of Penance a Torture Killer

26. ledna 2012 v 13:16 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finové Before the Dawn vydají své sedmé album s názvem "Rise of the Phoenix" 27. dubna letošního roku pod hlavičkou Nuclear Blast. Jeho tracklist a obal si můžete prohlédnout o okolo.

Tuomas Saukkonen, hlavní postava Before the Dawn, vysvětluje, že jméno "Rise of the Phoenix" je narážkou na situaci v samotné kapele, v jejíž sestavě v loňském roce proběhly četné změny a protočila se celá polovina celkového počtu členů. Posluchači se však výsledku nemají obávat, právě naopak, jelikož "znovunalezená energie a motivace nás nasměřovaly k vyprodukování nejsilnějšího, nejrychlejšího, nejvíce heavy a nejepičtějšího alba Before the Dawn vůbec!"

Tracklist "Rise of the Phoenix":
01. Exordium
02. Pitch-Black Universe
03. Phoenix Rising
04. Cross to Bear
05. Throne of Ice
06. Perfect Storm
07. Fallen World
08. Eclipse
09. Closure

>>> Italská brutal death metalová mlátička Hour of Penance své nadcházející album, které bude v jejich případě páté dlouhohrající, pojmenovali "Sedition". Opět je menší bordel v datech vydání, Prosthetic Records to naplánovali následovně: 27. března v Severní Americe, 2. dubna ve Velké Británii a ve zbytku Evropy až 6. dubna. Každopádně se nahrávalo v rodném Římě v Cellar Studio s producentem Stefanem Morabitem. Počin bude vypuštěn s následujícím přebalem:


>>> Novým počinem finských řezníků Torture Killer, který přichází tři roky po poslední desce "Sewers", bude třískladbové EP "I Chose Death". Dynamic Arts Records jej vydají 7. března. Půjde o první počin skupiny s novým zpěvákem Pessi Haltsonenem. Seznam songů a artwork:

01. All Will End in Terror
02. Succmb to Dark [Demigod cover]
03. I Chose Death


Saxon se chystají na psaní

26. ledna 2012 v 9:46 | Ježura |  Music News
Legendární britští heavy metalisté Saxon co nevidět začnou s psaním nového materiálu, který se objeví na nástupci loňské úspěšné desky "Call to Arms". Bubeník Nigel Glocker to oznámil na FB profilu skupiny: "Uklízím domácí studio a příští týden začneme s writing session pro příští album Saxon... Samá práce!"

Saxon rovněž plánují ještě na počátku letošního roku vydat koncertní DVD "Heavy Metal Thunder Live: Eagles Over Wacken". Jak už název napovídá, záznam byl pořízen na kultovním německém festivalu. Ohledně DVD se rozhovořil frontman Biff Byford: "Natačeli jsme na pěti ročnících Wackenu mezi lety 2002 a 2009, ale rozhodli jsme se nevydávat všechna vystoupení v celé jejich délce. Mě by to teda nudilo. Nejzajímavější je ročník 2009, kdy se sešlo dvacáté výročí festivalu s třiceti lety Saxon. Odehráli jsme tam set, který čerpal ze všech našich alb a jednotlivé skladby si odhlasovali fanoušci. Začínali jsme nejnovějším albem a z debutu 'Saxon' jsme zahráli až na samotný konec."


Lucifer - Phosphoros

25. ledna 2012 v 21:36 | Monsterfuck |  Recenze
Budeme-li předpokládat, že by měla recenze začínat nějakou tou úvodní omáčkou o tom, co je ta daná kapela vlastně zač, kolik toho nahrála a co všechno za dobu svého působení zvládla, nebyl by ten úvod v případě Lucifer příliš dlouhý, neboť se jedná o vcelku nedávno začnuvší smečku ze severočeských Semil, přičemž "Phosphoros" je jejím prvním počinem (respektive přesněji řečeno demosnímkem) vůbec. Inu, pojďme na to…

Čistě osobním empirickým pozorováním jsem postupem času v průběhu mnoha let dospěl k názoru, že black metal, ačkoliv se na první pohled tváří jako neortodoxnější a nejkonzervativnější žánr, je vlastně zcela paradoxně žánr ten úplně nejrozmanitější, který jde smíchat úplně se vším a pod nímž se skrývá obrovské množství opravdu vizionářských formací. Na druhou stranu ale (a to je ostatně ten důvod, proč se většina lidí na black metal dívá a priori skrz prsty, avšak nutno dodat, že z určitého úhlu pohledu se mnohdy není moc co divit) nese nálepku black metal i velká spousta opravdových debilit, jež pod praporem samozvaného trve páchají hudební žumpu nulové umělecké hodnoty (čest oněm trve výjimkám!). A co si budeme povídat, zpravidla podobné kraviny vznikají v době, kdy ještě hudebníkům není něco-cet, nýbrž něco-náct. Každopádně takové věci ubírají celému stylu na kreditu. Tím vším chci vlastně trochu kostrbatější oklikou říct, že když mi v přehrávači přistála nahrávka od kapely, jejíž členové se věkově pohybují pod 20 let a která se zároveň na první pohled tváří jako čistokrevná podoba black metalu, moc se mi do poslechu nechtělo, neboť jsem očekával nějakou podobnou prasárnu v polohách spíše neposlouchatelných než poslouchatelných. Snad vás ale nebudu moc natahovat, když řeknu, že v jistých případech se stane, že se očekávání něčeho negativního ukážou být lichá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Lucifer]

Fear Factory: název chystané desky

25. ledna 2012 v 16:26 | Monsterfuck |  Music News
Americká industriální mašina Fear Factory pojmenovala své chystané album, které bude již osmým studiovým zásekem kapely, názvem "The Industrialist". Placka by se měla objevit v květnu, přičemž v Evropě ji vypustí AFM Records a v Severní Americe Candlelight Records. Produkci společně s kapelou dělal Rhys Fulber (předchozí spolupráce s Fear Factory, Paradise Lost), o mix se postaral Greg Reely (Paradise Lost, Skinny Puppy).

Předchozí deska "Mechanize" na pultech obchodů přistála v únoru 2010 v podobách jewelcase CD, digipack CD (jeden bonusový song), LP a luxusní boxset.

Iron Maiden: nový živák na cestě

25. ledna 2012 v 13:17 | Monsterfuck |  Music News
Iron Maiden, legendární titáni heavy metalové hudby, chystají další živé album, které se bude jmenovat "En Vivo!". To vyjde u EMI 26. března fe formátech Blu-ray, 2DVD a 2CD. Záznam byl pořízen 10. dubna 2011 v Santiago de Chile v Chile během koncertní šňůry na podporu desky "The Final Frontier". Na koncertě bylo přítomno 50 000 fanoušků. Tato show, jež byla zachycena pomocí 22 kamer s vysokým rozlišením, čítá celkem 17 skladeb v přibližné délce 120 minut (viz tracklist níže) a bude náplní prvního DVD. Druhé DVD bude obsahovat dokument "Behind the Beast" v délce 88 minut, videoklip "Satellite 15... The Final Frontier" v prodloužené verzi a dokument o natáčení videoklipu.

Tracklist "En Vivo!":
01. Satellite 15
02. The Final Frontier
03. El Dorado
04. 2 Minutes to Midnight
05. The Talisman
06. Coming Home
07. Dance of Death
08. The Trooper
09. The Wicker Man
10. Blood Brothers
11. When the Wild Wind Blows
12. The Evil That Men Do
13. Fear of the Dark
14. Iron Maiden
15. The Number of the Beast
16. Hallowed Be Thy Name
17. Running Free

A na závěr se ještě můžete podívat na upoutávku na "En Vivo!":


Nová videa od Anthrax, Iced Earth a Mastodon

25. ledna 2012 v 12:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Thrash metalová legenda Anthrax zveřejnila první videoklip ke své poslední desce "Worship Music", která vyšla 13. září loňského roku po mnoha letech čekání a mnoha odkladech. Vybrána byla písnička "The Devil You Know" a pro video byly použity "záběry z nejdůležitějších momentů kapely v loňském roce".


>>> Druhý klip ke svému aktuálnímu počinu "Dystopia" natočili zámořští heavy metalisté Iced Earth. V jejich případě se jedná o písničku "Anthem". Video bylo natočeno na koncertě 7. prosince v Kolíně nad Rýnem v Německu. "'Anthem' zachycuje energii našich živých show a také jak si to jako kapela společně užíváme," prohlásil na adresu videoklipu kytarista Jon Schaffer.


>>> I třetí kapela této novinka pochází z USA - jedná se o progresivní hračičky Mastodon, kteří stejně jako obě předchozí bandy zveřejňují video ke svému loňskému albu (v tomto případě "The Hunter" ze září), v jejich případě ovšem nejde ani o první klip na podporu desky, ani o druhý, nýbrž už o třetí. Tentokráte padla volba na song "Dry Bone Valley":


Lamb of God - Resolution

24. ledna 2012 v 21:26 | Kaša |  Recenze
Když jsem před asi 10 lety jako 15letý smrad na doporučení spolužáka slyšel z kazety první dvě alba Lamb of God, ničím mě nenadchly a nikdy bych neřekl, že se z této kapely stanou o pár let později mí oblíbenci. Jedna z největších mladých skupin současné metalové scény přichází už se svým sedmým albem "Resolution", které vychází skoro tři roky od předchozího, velice kladně přijatého "Wrath". Kapela se znovu obrátila na producenta Joshe Wilbura, takže zvuk obou desek je velice podobný, takový thrashově "panterovský", který kapele sedí. Úvodních nezbytných keců však už bylo dost, takže pojďme zrovna na to.

Album začíná poněkud netypicky. Úvodní skladba/intro "Straight for the Sun" je založeno na zatěžkaném riffu, který jako by vypadl z kapsy Tonymu Iommimu. Škoda, že stopáž končí někde kolem dvou a půl minut. Takhle pro mě opravdu působí spíš jako intro. Za ukázky zručnosti bubeníka Chrise Adlera přechází "Straight for the Sun" v rychlou vypalovačku "Desolation". Skvělý ústřední riff, zpěvák Randy Blythe vyřvává snadno zapamatovatelný refrén, výrazná linka bicích, prostě Lamb of God, jak jsme všichni zvyklí, a otvírák na letošní koncerty jak vyšitý. Následuje singlová "Ghost Walking", ke které byl natočen (rozuměj animován) videoklip v animé stylu, což osobně považuju za dost blbý nápad, ale to je pouze moje nesnášenlivost k japonským animátorům. Skladba sama o sobě je celkem povedená a chytlavá, hodně se mi líbí akustický začátek a kytarové sólo, jako singl bych ale sáhl někam jinam, a že je z čeho vybírat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tuna informací o nových deskách pěti kapel

24. ledna 2012 v 21:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Finský projekt Barren Earth, v němž se potkávají například členové Kreator, Swallow the Sun, Moonsorrow nebo (ex-)Amorphis, se chystá zanedlouho vydat nástupce velice kladně přijatého debutu "Curse of the Red River" z března 2010. Jelikož tu ještě informace o tomto počinu, který se bude jmenovat "The Devil's Resolve", neobjevily, vezmeme to z gruntu, ne jen skrze nově zveřejněný trailer (viz níže).

"The Devil's Resolve" po několika odkladech vyjde 13. března pod značkou britských Peaceville Records jakožto CD a LP. Oficiální popis alba slibuje zajímavé věci: "Brutální riffy, ponurý growling, majestátní melodie, stejně jako akustické nebo progresivní pasáže. Tentokrát se ovšem kapela vydala ještě dál, počin vás provede různými extrémy hudební krajiny, mezi nimiž nechybí brutal death metal, doomové vokály, sedmdesátkové progové drogové šílenství, idylické momenty a dokonce ani dudy."

O mix desky se postaral známý Dan Swanö (např. Opeth, Katatonia), artwork nakreslil Paul Romano (Mastodon).

Tracklist "The Devil's Resolve":
01. Passing of the Crimson Shadows
02. The Rains Begin
03. Vintage Warlords
04. As It Is Written
05. The Dead Exiles
06. Oriental Pyre
07. White Field
08. Where All Stories End
09. Martyrs of Devotion [limited edition bonus]
10. World in Haze [limited edition bonus]


>>> Další na řadě jsou thrash metaloví veteráni Overkill, kteří se chystají navazovat na nadšeně přijatou desku "Ironbound" z roku 2010. Celkově již šestnátý studiový zásek ponese název "The Electric Age" a jeho obal si můžete prohlédnout níže.

"The Electric Age" vyjde v Severní Americe skrze eOne Music 27. března, evropský kontinent se dočká o tři dny později s nálepkou firmy Nuclear Blast. Počin byl kompletně stvořen v Gain Studios, jejichž vlastníkem je baskytarista D.D. Verni.


>>> Ještě většími veterány než Overkill jsou piráti Running Wild z Německa, jejichž patnáctá deska "Shadowmaker" je o to očekávanější, že se jedná o první počin po nedávno ohlášené obnově činnosti a první počin od roku 2005, kdy vyšlo "Rogues En Vogue". Album vyjde už 20. dubna v Německu, 23. dubna ve zbytku Evropy a 24. dubna v Severní Americe, všude pod SPV/Steamhammer.

Zajímavé budou určitě formáty, v nichž "Shadowmaker" vyjde. První výlis CD bude limitován a bude mít podobu speciálního černého jewelcase ve slipcase obalu a s bonusovým DVD navrch (to bude obsahovat dokument o výrobě "Shadowmaker" a komentář ke každé skladbě od hlavní postavy Rolfa Kaspareka). Dalším formátem bude 2LP v podobě průsvitného vinylu. Posledním pak luxusní box, jehož limitace činí 1000 kusů - ten bude obsahovat obě výše zmíněné edice najednou, plakát, pohlednici, nálepku a knihu o historii Running Wild (30 stran, velikost cca jako LP) .

Okolo si dále můžete prohlédnout přebal a tracklist "Shadowmaker". Jen ještě dodejme, že onen cover stvořili společnými silami Rolf Kasparek a Jens Reinhold (Evergrey, Freedom Call, Virgin Steele). Na poměry Running Wild se sice jedná o velmi netradiční motiv, ale po poslechu titulní skladby a přečtení textu to prý fanoušci docení.

01. Piece of the Action
02. Riding on the Tide
03. I Am Who I Am
04. Black Shadow
05. Locomotive
06. Me & the Boys
07. Shadowmaker
08. Sailing Fire
09. Into the Black
10. Dracula

>>> Novinková nálož pokračuje ve Švédsku u death metalových vikingů Unleashed, jejichž příští počin ponese název "Odalheim", který vznikl ve studiu Chrome kytaristy Fredrika Folkareho. Nuclear Blast desku vydají 20. dubna.

Kapela trochu osvětlila textovou i hudební povahu "Odalheim" následujícím způsobem: "Album je příběhem o budoucnosti Yggdrasilu a těch, kteří přežili Ragnarök. Je to příběh o válečnících Midgardu, kteří přenesli vikinské tradice do nového světa, Odalheimu." Zpěvák a baskytarista Johnny Hedlund pak nastiňuje onu hudební podobu: "Anders [Anders Schultz, bubeník - pozn. autora] se mě zeptal, jestli by tohle nemohlo být nejrychlejší album Unleashed. Nejsem si tímhle úplně jistý, ale určitě se to k tomu blíží."

>>> O závěr článku se postará zámořská formace Veil of Maya. Ti své čtvrté album pojmenovali "Eclipse" a za pomoci Sumerian Records se jej chystají vydat 28. února. Níže si můžete pustit na ukázku písničku "Vicious Circle" a také prohlédnout obal.Graveworm hlásí změny v sestavě

24. ledna 2012 v 19:03 | Monsterfuck |  Music News
Italsko-německá melodic-black/gothic stálice Graveworm hlásí hned dvě změny ve své sestavě. Kapelu opouští kytarista Thomas "Stirz" Orgler a klávesistka Sabine Mair. Thomas v Graveworm působil od roku 2005 a podílel se na posledních třech deskách "Collateral Defect" (2007), "Diabolical Figures" (2009) a nejnovější "Fragments of Death" (2011). Sabine v kapele hrála od roku 1997 a natočila všech osm řadových desek a EP "Undearneath the Crescent Moon" (1998).

Na post kytaristy se po 11 letech vrátil Stefan Unterpertinger, který v roce 1992 společně se zpěvákem Stefanem Fiorim Graveworm zakládal. Nahráda na klávesy ještě nebyla odtajněna. Stefan Fiori změny komentuje:

"Je to škoda, nemít už v kapele dále Thomase a Sabine, ale samozřejmě jim přejeme do budoucna jen to nejlepší. O to více jsme však vděční, že se vrátil Stefan. Tvrdě cvičíme a je z toho cítít, že mezi námi stále panuje dobrá chemie. Se Stefanem se vrátil zakládající člen Graveworm, takže vítej zpátky, Stefane!"


Converge, Deep Purple a Edenbridge kutí nové desky

24. ledna 2012 v 17:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané Converge začali včera (pondělí 23. ledna) nahrávat svou další řadovou desku, která se bude jmenovat "All We Love We Leave Behind" a která bude již osmým velkým počinem kapely. Natáčení probíhá ve studiu Godcity, které vlastní kytarista Kurt Ballou. Vydání by mělo proběhnout někdy na přelomu jara a léta letošního roku.

>>> Nové album vzniká také v táboře legendárních veteránů Deep Purple. Skupina se rozhodla lehce pozměnit plány a prodloužit proces skládání a nahrávání až do léta letošního roku, čímž se mírně oddálí vydání tohoto nástupce desky "Rapture of the Deep" z roku 2005 - podle některých informací by se tak mělo stát až v roce 2013.

>>> Tvorbě nové placky se věnují i rakouští symfonici Edenbridge (na fotce) - jejich osmý dlouhohrající výtvor by se měl objevit v průběhu letošního roku. Kytarista Lanvall slibuje doposud nejintenzivnější desku, pro níž už bylo napsáno celkem 55 minut muziky a šest textů. Prý se zde také objeví dlouhá epická skladba, jejíž stopáž se bude pohybovat mezi 15-20 minutami.

Radio Wave Stimul Festival: Praha - MeetFactory, 14.1.2012

24. ledna 2012 v 1:31 | Ježura |  Reporty
Někteří z vás to možná znají. Ač metal milujete a ctíte, čas od času vás popadne touha po něčem trochu odlišném. Anebo spíš diametrálně odlišném, abych byl přesný. Já k podobně postiženým rozhodně patřím a tyto stavy mě v posledních letech zavály k, věřte nebo ne, hip-hopu a elektronické hudbě. Jenže poslouchat si svoje oblíbence pouze v teple domova jsem po nějaké době shledal ne úplně dostačujícím, a proto jsem začal spřádat plány na návštěvu nějakého toho koncertu. Vedle hudby samotné mě však k účasti na koncertu, který je všechno jen ne metalový motivovala čistá zvědavost, jak se může taková akce ve všech možných směrech od metalového koncertu lišit. Když se mi tedy naskytla možnost zúčastnit se výročního koncertu při příležitosti šestých narozenin Radia Wave, bylo rozhodnuto.

Když o tom tak přemýšlím, Radio Wave Stimul Festival byl pro mě premiérou ze všech myslitelných stran. Pořadatelé si totiž k jeho uspořádání vybrali smíchovský klub MeetFactory, kterému jsem se doposud úspěšně vyhýbal, a jeho prostředí mé dojmy z celé akce jenom umocnilo. Pro ty, kteří zatím neměli tu čest - lépe než "klub" vystihuje MeetFactory pojem "prostor", protože slouží kultuře v co možná nejširším slova smyslu. I při příležitosti koncertu tak měli návštěvníci vyslechnout živé interview s vybranými interprety anebo trochu vypustit při návštěvě galerie v druhém křídle budovy. Pro všechny byl rovněž připraven skutečně dlouhý a vkusně osvětlený bar se širokou nabídkou míchaných nápojů, a pivní labužníci určitě nepohrdli nabídkou vícestupňových piv (13°, 17° a 19°) z produkce pivovaru Matuška.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!