Vánoční eintopf

23. prosince 2011 v 13:37 | Monsterfuck |  Blog News
Zítra se na Štědrý den objeví již tradiční Vánoční speciál redakčního eintopfu, v němž každý redaktor vypíchne to nejzásadnější, co se za letošní rok událo. Pokud si správně pamatuji, prozatím ještě nikdy nebyla potřeba na tento článek uvozovovat samostatnou novinkou, ale v letošním roce proběhlo pár inovací, jelikož ten původní model již začínal být lehounce zatuchlý. Po jednotlivých kapitolách to vypadá následovně:

1) Na svém místě zůstává kategorie Top5, která - jak již její název říká - má za úkol vyzdvihnout pět nejlepších alb za letošní rok. Původní idea byla omezit to pouze na zahraniční počiny, aby se to neduplovalo s následující kategorií, ale někteří členové redakce to stejně nevzali na vědomí (resp. jeden člen, ale nechtěl jsem nK_! takhle veřejně jmenovat :-)) a s klidem tam hodili i něco českého. Budiž, je to tedy pět nejlepších alb celkově.

2) Druhá hodnocená položka má název CZ/SVK, což je vylepšená obdoba již známé kategorie Česká deska roku z předchozích let. Změny jsou následující - nyní do tohoto chlívečku patří alba nejen česká, ale i slovenská, a jejich počet byl navýšen z jednoho na dvě.

3) Neřadový počin roku zůstává na svém místě - jde o výběr nejlepšího nedlouhohrajícího nosiče, pod čímž se rozumí například live album, EP, singl, demo atp. Oproti minulým letům sem však už nebylo možné zařadit videoklip.

4) Nechybí samozřejmě opět i Zklamání roku, což je docela volná položka - může tu být vše od vydání nějakého alba, přes konkrétní událost až po obecnější stav na scéně. Jako protiváha této kategorie je však letos poprvé Potěšení roku. Jedná se vesměs o to samé v bleděmodrém, jen na opačnou stranu, ale už jen název snad hovoří sám za sebe.

5) Další novou kategorií je Videoklip roku, k čemuž snad ani není co dodávat. U posledního Koncertu roku se nic nemění, zde zůstává vše při starém.

Kromě toho s sebou Vánoční eintopf v letošním roce přinese ještě jednu podstatnou změnu - vůbec poprvé bude muset být díky své obsáhlosti rozdělen do dvou částí. Větší počet redaktorů holt dělá svoje...

Na Vánoční eintopf se můžete těšit někdy v průběhu zítřka, abyste měli co číst mezi čučením na pohádky, posloucháním koled a konzumací cukroví :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama