Leviathan - True Traitor, True Whore

30. prosince 2011 v 22:15 | Ellrohir |  Recenze
USA jsou velká země a tak není divu, že tam najdete slušný počet zástupců v prakticky jakémkoliv metalovém žánru. Nejinak je tomu v případě black metalu, byť americké blackové kapely asi obecně nepatří k "hybatelům" světové scény (snad s vyjímkou atmosféricky-neofolkových Agalloch). Kapela Leviathan (neplést s přehršlem jiných skupin téhož jména), která bude dnes středem pozornosti, patří taktéž ke známějším jménům (i když uznávám, že to může být relativní).

Jde o sólo projekt Jefa Stuarta "Wresta" Whiteheada, Kaliforňana, který se do povědomí zasvěcených zapsal jednak třináctiletou kariérou Leviathan, ale vedle toho také velmi vysoko hodnoceným počinem Lurker of Chalice. Na nervy svých věrných fanoušků zabrnkal Wrest poprvé v roce 2008, kdy se kvůli jakýmsi sporům s tehdejším labelem Moribund Records Leviathan odmlčel. A když už to začalo vypadat na comeback a bylo ohlášeno nové album pod hlavičkou Profound Lore Records, byl Wrest letos v lednu zatčen a obviněn z napadení své přítelkyně. Jak celá věc dopadla (pokud vlastně už dopadla, možná soud teprve proběhne) nevím, nicméně album se nakonec počátkem listopadu přeci jen urodilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | 30. prosince 2011 v 23:49

Abych trochu štouchnul do kolegy - právě ta hodně těžká chaotická atmosféra je podle mě ten největší důvod, proč album poslouchat :)

Jinak kromě Lurker of Chalice bych všem doporučil ještě jeden projekt, na němž se Wrest podílel - Twilight (neplést se stejnojmennou knižně-filmovou teenage-gay sérií). Je to allstar projekt, na němž se spojili přední představitelné USBM (kromě Wresta ještě lidi z Xasthur nebo Nachtmystium) s hudebníky z post-metal scény (např. členové Isis nebo Minsk). Výsledkem je skvělá a hlavně originální záležitost, obzvlášť druhá deska je majstrštyk...

2 Ellrohir Ellrohir | E-mail | Web | 31. prosince 2011 v 8:54

no myslím, že tohle je podobný případ jako noví Blut Aus Nord - někomu to imponuje, mě to nevyhovuje...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama