KoRn - The Path of Totality

23. prosince 2011 v 18:19 | Zajus |  Recenze
Míchání elektroniky s metalem je dnes tak časté, že je až překvapivé, s jakou jistotou tvrdili před vydáním "The Path of Totality" členové KoRn, že stvořili něco nového a unikátního. Faktem však je, že ať už jde o tvoření nového zvuku (který získal světovou oblibu pod název nu-metal) na prvním albu či experimentování s hip-hopem na albech dalších, KoRn se nikdy nebránili novinkám. "The Path of Totality" mělo původně být jen krátké EP, na němž by kapela předvedla své síly ve spojení s producentem, který slyší na jméno Skrillex. Jeho psaní však KoRn bavilo natolik, že se rozhodli naverbovat další tvůrce elektronické hudby a poskládat s nimi plnohodnotné album (technicky vzato se žánr, se kterým Korn na tomto albu svou hudbu spojují, jmenuje dubstep... vzhledem k nevzdělanosti autora v této oblasti však zůstaňme u obecnějšího pojmu elektronická hudba). Jak to tedy dopadlo?

"The Path of Totality" je album značně nevyvážené. Chvílemi se zdá, jako by KoRn nahráli některé skladby klasickým způsobem, jenže následně zjistili, že nejsou moc zábavné. A tak přes ně přetáhli závoj elektroniky s úmyslem učinit je zajímavější. Asi jako když starou a opotřebovanou pohovku necháte nově potáhnout, abyste vytvořili dojem novosti a kvality. A ač to může znít dost neuvěřitelně, ono to funguje. Třeba hned první skladba "Chaos Lives in Everything" je ukázkový příklad. Dokážu si ji snadno představit čistě v metalové podobě. Jenže bavila by mě? Těžko. V té samé skladbě mě zpěvák Jonathan Davis navíc překvapil growlingem, který své místo v hudbě KoRn ztratil již před mnoha lety a na "The Path of Totality" se později objevil ještě několikrát. A já si tak po první skladbě říkal - ale ano, vždyť to může fungovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Seda Seda | 23. prosince 2011 v 18:26

Skrilleeeeeeeeeeeeeeex

2 Ash Ash | 23. prosince 2011 v 21:09

Prostě si nemůžu pomoct, ale jak se změnila hudba KoRn, když do skupiny přišel Head, tak se změnila, když odešel. No prostě a jednoduše vyměkli. Fakt nechápu, proč se zbavujou svýho dalšího poznávacího znaku - nezaměnitelný basy. I když musím uznat, že hlasový projev Jonathana Davise je stále lepší a lepší, zbytek skupiny nějak přešlapuje na místě, že ani elektronika to nezachrání. Pro mě singl Paralyzed od Heada stčí celou Path of Totality do kapsy. Kdo má rád starý dobrý KoRny poslouchá Heada.

3 Zajus Zajus | 23. prosince 2011 v 22:07

Přiznám se že jsem sólovku Heada naprosto ignoroval. Každopádně "Paralyzed" nezní vůbec špatně, jen trošku tuctově.

Je pravda že po jeho odchodu to šlo s KoRn docela z kopce, ale třeba "Korn III - Remember Who You Are" se myslím povedlo parádně.

4 Seda Seda | 23. prosince 2011 v 22:22

Skrillex > Head

Problem solved

5 Ash Ash | 23. prosince 2011 v 23:51

KoRn III - Remember Who You Are má zvuk prvních dvou desek, který taky produkoval Ross Robinson, ale něco mi tam do úplný spokojenosti chybí. Možná je chyba u mě, protože nejsu schopnej plně přijmout vývoj skupiny, ale chybí tam atmosféra minulej desek a hlavně metalovej základ. Přijde mi to spíš jako takovej PopKoRn. Je asi přirozený, že hudba KoRn má jiný vyznění než když všichni brali drogy(teď doufám, že už neberou). Ale spíš myslím, že LAPD taky nehráli nějak tvrdej metal a že v KoRnech to tvrdil hlavně Head. Jinak Headův debut má význění jako Follow The Leader, kterým je mi bližší než nová tvorba KoRn, ale jinak se moc srovnávat nedá.

6 Zajus Zajus | 24. prosince 2011 v 11:24

Souhlasím, mě ten vývoj nedělá problém přijmout, jelikož jsem KoRn začal poslouchat až v době jejich nejslabších alb ("See You On The Other Side" & "Untitled") a tak vše co vydali poté i předtím hodnotím kladně. Kdybych si osobně zažil vydání jejich prvních alb, asi bych to taky nemohl překousnout že jde na "Korn III..." svý způsobem jen o napodobeninu dřívějšího stylu kapely :)

7 Monsterfuck Monsterfuck | 24. prosince 2011 v 13:05

See You on the Other Side je nejslabší? Moje nejoblíbenější fošna od KoRnu :D

8 Zajus Zajus | 24. prosince 2011 v 14:18

Já jí mám taky rád, právě protože byla moje první. A pravda že oproti "Untitled" to byl ještě hudební klenot :-D

9 Ash Ash | 25. prosince 2011 v 18:45

Poslední 3 desky a prvních 6 lze težko srovnávat, protože po hudební stránce nemají moc společného. Osobně poslední 3 nepovažuju ani za KoRn, protože předchozí tvorbu jen připomínají. A že Monterfuck považuje nejpopovější desku KoRn za nejlepší tak to koukám, čekal bych spíš první desku, kde se dá mluvit o nejlepší atmosféře ze všech alb a svým způsobem i o jiném minimalizmu :-D.

10 Monsterfuck Monsterfuck | 25. prosince 2011 v 23:05

Mně se právě líbilo, že to bylo takový jiný a že tím všechny naštvali. Jinak mám rád ještě Take a Look in the Mirror, to je taky dobrá věc, ale se všemi staršími alby KoRn mám ten problém, že mě nebaví jako celek. Sice jsou na každý nějaký fakt opravdu skvělý songy, ale jako celek od začátku do konce mě to tak nebere (to je i případ debutu). Alba po See You on the Other Side jsou už úplný nůďo od A do Z, až teď to The Path of Totality je zase docela sranda :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama