Dohánění novinek 1

3. prosince 2011 v 15:20 | Monsterfuck |  Music News
>>> Heavy metaloví Kanaďané 3 Inches of Blood se chystají nahrávat své páté velké album, které vyjde v příštím roce u Century Media. Místem činu se stanou studia Vogville a Profile v domovském Vancouveru, spolupachatelem producent Terry "Sho" Murray.

>>> Zámořští symfo-black metalisté Abigail Williams zveřejnili podrobné informace o své třetí fošně "Becoming", která na evropském kontinentu vyjde 23. ledna skrze label Candlelight Records; v Severní Americe je vypuštění naplánováno o den později. Tracklist a obálka vypadají následovně:

01. Ascension Sickness
02. Radiance
03. Elestial
04. Infinite Fields of Mind
05. Three Days of Darkness
06. Beyond the Veil

>>> Accept zveřejnili první informace o chystaném nástupci veleúspěšného "Blood of the Nations" z roku 2010, který se bude jmenovat "Stalingrad" a vyjde v dubnu 2012. Půjde o druhou desku po obnově činnosti, celkově už o třináctou studiovku. Stejně jako v případě "Blood of the Nations" bude produkovat Andy Sneap (Megadeth, Exodus, Nevermore).

>>> Němci Ahab hlásí, že jsou již téměř u konce s komponováním svého třetího funeral doomového opusu. Nahrávání začne už koncem ledna.

>>> Anneke van Giersbergen, bývalá zpěvačka The Gathering, vydá 20. ledna 2012 sólové album s názvem "Everything Is Changing". Počin zaštítí firma PIAS Holland. Nahrávalo se v Ultrasound Studios v Portugalsku s producentem Danielem Cardosem. Níže se můžete prohlédnout tracklist, obal a video k songu "Feel Alive".

01. Feel Alive
02. You Want to Be Free
03. Everything Is Changing
04. Take Me Home
05. I Wake Up
06. Circles
07. My Boy
08. Stay
09. Hope, Pray, Dance, Play
10. Slow Me Down
11. Too Late
12. 1000 Miles Away from You


>>> Největší návrat za poslední roky je tu - Black Sabbath oficiálně oznámili, že v původní sestavě Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Geezer Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) obnovují činnost a mají v plánu novou desku i světovou koncertní šňůru. Kapela doufá, že nahrávání by mohlo začít už v lednu, s vydáním se počítá na podzim 2012 (Vertigo/Universal v Severní Americe, Vertigo všude jinde). O produkci se postará věhlasný Rick Rubin (Metallica, Slayer, Slipknot, System of a Down). Česká zastávka nechybí - proběhne 6. června 2012 v Praze.

>>> Progresivní hračičkové Blotted Science zveřejňují třetí "filmový" klip ke svému aktuálnímu EP "The Animation of Entomology". Po písničkách "Cretaceous Chasm", kde byly použity záběry z filmu "King Kong" (2005), a "Vermicular Asphyxiation", kde byly úryvky bijáku "Slither" (česky "Slimák" - 2006), bylo vypuštěno video k "Ingesting Blattaria" s podkladem ze snímku "Creepshow" (1982). Podívat se můžete na YouTube.

>>> Italská Cadaveria zveřejnila detaily o nástupci čtyři roky starého počinu "In Your Blood". Celkově čtvrté album v pořadí vyjde 31. ledna 2012 u Bakerteam Records (sublabel Scarlet Records) pod názvem "Horror Metal". Klasický tracklist a obal dostaly následující podobu:

01. Flowers in Fire
02. The Night's Theatre
03. Death Vision
04. Whispers of Sin
05. Assassin
06. The Days of the After and Behind
07. Apocalypse
08. The Oracle (of the Fog)
09. Requiem
10. This Is Not the Silence
11. Hypnotic Psychosis

>>> Melodičtí black metalisté Chthonic z Tchajwanu zveřejnili už třetí videoklip ke svému aktuálnímu albu "Takasago Army", které vyšlo 6. července u Spinefarm Records. Tentokrát padla volba na písničku "Quell the Souls in Sing Ling Temple":


>>> Poláci Crystal Viper, heavy metalová banda v čele se zpěvačkou, pojmenovali svou čtvrtou desku "Crimen Excepta". Nahrávání začne v prosinci v MP Studio s producentem Bartem Gabrielem (Sabbat, Lonewolf). Konceptem počinu bude "svatá inkvizice, černá magie a čarodějnice". Vydávat se bude 27. dubna 2012 skrze AFM Records.

>>> Němci Deadlock míchají sestavou - po odchodu zpěváka Johannese Prema se mikrofonu chápe dosavadní baskytarista John Gahlert a na pozici baskytaristy povýšil jistý Ferdinand Rewicki, který doposud Deadlock příležitostně vypomáhal jako řidič, prodejce merchandise nebo tour manažer.

>>> Australská black/thrashová kultovka Deströyer 666 vydá 9. prosince pod Season of Mist novou verzi své třetí placky "Cold Steel... for an Iron Age" (původně z roku 2002). Reedice bude obsahovat bonusový song "The Dragon", autorské poznámky v bookletu a také kompletně novou grafiku - viz obal vpravo (zajímavostí je, že s původní obálkou Deströyer 666 nikdy nesouhlasili a byla použita bez požehnání kapely).

01. Black City - Black Fire
02. Clenched Fist
03. Cold Steel...
04. Sons of Perdition
05. Raped
06. The Calling
07. Savage Pitch
08. Witch Hunter
09. Shadow
10. The Dragon

>>> Další deska Ukrajinců Drudkh se bude jmenovat "Eternal Turn of the Wheel" a vyjde 24. února 2012 v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe. Podle vyjádření vydavatele Season of Mist půjde o návrat ke kořenům ve stylu prvních alb.

>>> Maďarští divočáci Ektomorf prozradili, že na svém příštím počinu zas tak divocí nebudou - půjde totiž o čistě akustické album. Nahrávka by měla vyjít už v lednu nového roku u AFM Records. Bližší informace ještě nejsou známy.

>>> Engel ze Švédska pojmenovali své třetí album "Blood of Saints". Nahrávat se bude v dánských Antfarm Studios. Vydání je plánováno na jaro příštího roku.

>>> Power metalisté Freedom Call dokončují práce na svém sedmém albu, které se bude jmenovat "Land of the Crimson Dawn". SPV/Steamhammer jej vydají 24. února v Německu, 27. února ve zbytku Evropy a 28. února v Severní Americe. Příznivci se mohou těšit na 14 základních songů a nějaké "velmi speciální bonusovky" (nejspíš na limitovaných edicích).

>>> Uznávaní francouzští metalisté Gojira podepsali novou vydavatelskou smlouvu s monstr-labelem Roadrunner Records. Ten na jaře příštího roku vydá jejich pátou, doposud nepojmenovanou desku, která bude nástupcem alba "The Way of All Flesh" z roku 2008. Kromě toho Gojira chystá také charitativní čtyřskladbové EP - výtěžek z jeho prodeje půjde na podporu organizace Sea Shepherd, která se snaží o ochranu mořského života. Minialbum už je nahrané, ale datum jeho vydání je prozatím neznámé.

>>> Švédové Hypocrisy prohlásili, že už začali s přípravami dalšího alba, které bude nástupcem "A Taste of Extreme Divinity" z října 2009. V současné době kapela nový materiál skládá, nahrávat se nezačne dřív než někdy v příštím roce. "Ještě je předčasné mluvit o tom, jak to bude znít, mohu říct jen to, že se nebude jednat o nějakou změnu v stylu," hovoří baskytarista Mikael Hedlund. "Bude to klasické album Hypocrisy bez kompromisů. Něco málo už máme hotové a opravdu se těšíme na návrat do studia. Ještě nevíme, kdy se tak stane, snad v létě 2012."

>>> Job for a Cowboy hlásí, že už kompletně nahráli své nové album, v pořadí už třetí. Natáčení proběhlo v Audiohammer Studios na Floridě s producentem Jasonem Suecofem (Trivium, Devildriver, Chimaira), v současné době zbývá dodělat už jen mix a mastering. Firma Metal Blade počin vydá začátkem příštího roku.

>>> Jon Oliva's Pain pilně pracují na nástupci alba "Festival" z roku 2010. Podle bubeníka Christophera Kindera právě probíhá třídění nahraných demo snímků. Do Morrisound Studios prý kapela hodlá vstoupit se 70% kompletně připraveného materiálu, zbylých 30% má obstarat "magie při nahrávání".

>>> Liv Kristine, zpěvačka Leaves' Eyes, nedávno začala s nahráváním svého čtvrtého sólového alba, s nímž jí vypomáhá belgický hudebník J.B. van der Wal (Aborted, nově i Leaves' Eyes a Atrocity). Nahrává se v německém studiu Mastersound, jehož vlastníkem je Alexander Krull, manžel Liv Kristine (a mimoto také zpěvák Leaves' Eyes a Atrocity).

>>> Månegarm jsou další skupinou, která opouští rozpadající se vydavatelství Regain Records. Švédové podepsali novou smlouvu s rakouskou firmou Napalm Records, jež koncem roku 2012 vydá sedmou desku kapely.

>>> Obnovená industrial metalová mašina Ministry potvrdila přesné datum vydání comebackového "Relapse" - stane se tak 30. března 2012 skrze firmičku 13th Planet Records, jejímž vlastníkem je Al Jourgensen, hlavní mozek kapely. Dokumenty o průběhu nahrávání si můžete prohlédnout na YouTube (1, 2, 3 a 4).

>>> Morbid Angel zveřejnili kompletní detaily o počinu "Illud Divinum Insanus - The Remixes", který - jak již jeho název napovídá - bude obsahovat remixy skladeb z poslední, kontroverzně a rozporuplně přijaté desky "Illud Divinum Insanus". Kompletní objemný tracklist a artwork vypadají takto:

CD1:
01. Laibach - I Am Morbid (Wall of Morbid Mix)
02. Cevin Key / Hiwatt Marshall - Omnidead
03. Brain Leisure - Too Extreme (Black Symphony Edition)
04. The Toxic Avenger - 10 More Dead
05. Malakwa - I Am Morbid
06. Synapscape - Too Extreme
07. Punish Yourself vs. Sonic Area - Destructos vs. the Earth (Doomsdaymarchmix)
08. HIV+ - Too Extreme
09. Micropoint - I Am Morbid
10. John Lord Fonda - Too Extreme (Metallizer Mix)
11. Evil Activities - Radikult
12. Mixhell - Too Extreme
13. Black Lung - I Am Morbid
14. Mondkopf - Radikult
15. Xytras - Existo Vulgoré
16. Toxic Engine - I Am Morbid

CD2:
01. Ahnst Anders - I Am Morbid
02. Nachtmahr - Destructos vs. the Earth
03. Tim Skold - Profundis / Mea Culpa
04. Black Strobe - 10 More Dead
05. Chris Pohl - Too Extreme
06. Project Pitchfork - Destructos vs. the Earth
07. Treponem Pal - 10 More Dead
08. Scott Brown - I Am Morbid
09. Fixhead - Radikult
10. DJ Ruffneck - I Am Morbid
11. Igorrr - Remixou Morbidou
12. Tamtrum - I Am Morbid
13. Tek-One - 10 More Dead
14. Adrian - I Am Morbid
15. The Horrorist - Existo Vulgoré

Digital download card:
01. Combichrist - Destructos vs. the Earth
02. Chrysalide - Nevermore
03. Asche - Destructos vs. the Earth
04. Sylvgheist Maelstrom - 10 More Dead (Deconstructed)
05. Dead Sexy Inc. - I Am Morbid
06. Roger Rotor - Radikult
07. The Processus - I Am Morbid
08. Mulk - Existo Vulgoré

>>> Nová black metalová smečka Nine Covens z Velké Británie nedávno (10. října) vydala u Candlelight svůj debut "...on the Coming of Darkness", na jehož podporu bylo stvořeno video "On the Resurrection and the Harrowing of Hell - Pt. 2: Concealed in Darkness, He":


>>> Exotičtí death/black metalisté Nothnegal z ostrovního státečku Maledivy v Indickém oceánu vydají svůj dlouhohrající debut s názvem "Decadence" 20. ledna 2012 pod renomovanou francouzskou firmou Season of Mist. Tracklist s obalem vypadají následovně:

01. Salvation
02. Claymore
03. Janus
04. Decadence
05. Armageddon
06. R.A.D.A.R.
07. Sins of Our Creations
08. Singularity

>>> Paradise Lost se pustili do nahrávání následovníka desky "Faith Divides Us - Death Unites Us", jenž se bude jmenovat "Tragic Idol". Label Century Media s vydáním počítá na 24. duben roku 2012. Podle kytaristy Gregora Mackintoshe půjde v porovnání s předchůdcem o melodičtější počin s více sóly.

>>> Primal Fear vypustili kompletní informace o svém chystaném albu "Unbreakable", jež vyjde 24. ledna 2012 u italských Frontiers Records. Ve studiu House of Music v německém Winterbachu dala skupina spolenčně s producentem Achimem Köhlerem (Edguy, Masterplan) dohromady níže uvedených třináct songů (obálka napravo). Písnička "Night of the Jumps" je bonusová a objeví se exkluzivně pouze na prvním výlisu digipack edice. Jako první singl byl zvolen song "Bad Guys Wear Black" - ten vyjde v digitální podobě 5. prosince.

01. Unbreakable (Part 1)
02. Strike
03. Give 'Em Hell
04. Bad Guys Wear Black
05. And There Was Silence
06. Metal Nation
07. Where Angels Die
08. Unbreakable (Part 2)
09. Marching Again
10. Born Again
11. Blaze of Glory
12. Conviction
13. Night of the Jumps [bonus]

>>> Heavy metalisté RAM ze Švédska zveřejnili kompletní info o své třetí placce "Death", jež byla nahrána ve Welfare Sounds Studios v Göteborgu a zmasterována v Bohus Sound Draganem Tanaskovicem. Song "Defiant" si na ukázku můžete pustit na YouTube. Metal Blade Records album vydají 30. ledna 2012 s následujícím tracklistem a obalem:

01. Death...
02. ...Comes from the Mouth Beyond
03. I Am the End
04. Release Me
05. Defiant
06. Frozen
07. Under the Scythe
08. Hypnos
09. Flame of the Tyrants
10. 1771

>>> Rammstein zveřejnili videoklip "Mein Land", což je píseň ze stejnojmenného singlu, jenž vychází ku příležitosti vydání kompilačky "Made in Germany 1995-2011". Režíroval uznávaný švédský režisér Jonas Åkerlund, s nímž už Rammstein natáčeli klipy "Mann gegen Mann", "Pussy" a "Ich tu dir weh".


>>> Legendární němečtí piráti Running Wild potvrdili oficiální vydání své comebackové desky "Shadowmaker" - v Německu se tak stane 20. dubna 2012 pod značkou SPV/Steamhammer, zbytek Evropy se dočká o tři dny později. Půjde o první album od roku 2005, kdy vyšlo "Rogues en Vogue".

>>> Zámořští doomaři Saint Vitus našli novou vydavatelskou stáj - francouzské Season of Mist, kteří si vezmou na začátku nového roku na starost vydání nové desky - první od roku 1995! Jmenovat se bude "Lilly F65". Více informací se objeví časem. Zde se můžete podívat na koncertní záznam jedné nové písničky "Blessed Night":


>>> Legendární Britové Saxon na začátek nového roku chystají koncertní DVD s názvem "Heavy Metal Thunder Live: Eagles Over Wacken". Jak již název napovídá, půjde o záznam z vystoupení na německém festivalu Wacken Open Air, konrétně v roce 2009. Důvod, proč si Saxon vybrali tento ročník, když na festivalu hrají často, zdůvodňuje zpěvák Biff Byford: "Bylo to 20. výročí Wackenu a 30. výročí Saxon. Odehráli jsme set, v němž se objevily písničky ze všech studiových alb podle výběru fanoušků. Nejprve jsme zahráli současné věci a postupně se dopracovali až k debutu 'Saxon' [1979]." Kapela kromě toho ještě pracuje na unplugged desce.

>>> Ukrajinská banda Semargl pojmenovala svou pátou fošnu "Satanic Pop Metal". Firma Twilight Vertrieb ji hodlá vydat počátkem nového roku. Objeví se zde celkem třináct skladeb, mezi nimiž nebude chybět ani "Tak, Kurwa", která vyšla jako singl 18. března letošního roku. Obal vypadá takto:


>>> Řady brazilské legendy Sepultura opustil bubeník Jean Dolabella, aby se mohl "soustředit na své osobní projekty". Na jeho místo nastoupil teprve dvacetiletý bubeník Eloy Casagrande (André Matos).

>>> Rakušané Serenity zveřejnili videoklip k písničce "When Canvas Starts to Burn", jež pochází z aktuálního CD "Death & Legacy" (vyšlo 25. února letošního roku):


>>> Slayer začali pracovat na nových skladbách pro další desku, nástupce nahrávky "World Painted Blood" z roku 2009 - prozradil to bubeník Dave Lombardo na svém Facebook profilu. Jakkékoliv bližší informace nejsou prozatím známy. Kromě toho Lombardo řekl, že kytarista Jeff Hanneman - jenž byl v lednu po kousnutí pavoukem do ruky nucen podstoupit operaci a terapii kožních štěpů - se "stále zotavuje a daří se mu lépe".

>>> Informace o nové fošně zveřejnili doom/melo-death metalisté Swallow the Sun z Finska. Pátá dlouhohrající placka, jejíž vydání je stanoveno na 1. února 2012 u Spinefarm Records, byla pojmenována "Emerald Forest and the Blackbird". Nahrávalo se hned ve třech studiích - Drumforest, Sonic Pump 2 a Noisework; o mix se postaral Hiili Hiilesmaa (HIM, Apocalyptica, Amorphis, Moonspell, Курск), o mastering Mika Jussila (Nightwish, Amorphis, Sentenced). Artwork stejně jako v případě minulého "New Moon" (2009) stvořil Rami Mursula. Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že ve skladbě "Cathedral Walls" se jako host představí zpěvačka Anette Olzon z Nightwish. Tracklist vypadá takto:

01. Emerald Forest and the Blackbird
02. This Cut Is the Deepest
03. Hate, Lead the Way
04. Cathedral Walls
05. Hearts Wide Shut
06. Silent Towers
07. Labyrinth of London
08. Of Death and Corruption
09. April 14th
10. Night Will Forgive Us

>>> Švédští death metalisté Unleashed dokončili nahrávání své jedenácté placky, nástupce "As Yggdrasil Trembles" (2010). Tento doposud nepojmenovaný počin vyjde na jaře u Nuclear Blast.

>>> Britští rockoví veteráni UFO pojmenovali svou 21. studiovou desku "Seven Deadly". Nyní probíhá její nahrávání s producentem Tommy Newtonem (Helloween, Steeler). Datum vydání je firmou SPV/Steamhammer stanoveno na 27. února 2012.

>>> Finští death metalisté Torture Killer se chystají na svou dva roky starou fošnu "Sewers" navázat minialbem "I Choose Death", na němž se objeví celkem tři songy (mezi nimi i předělávka "Unholy Domain" od finských Demigod). Půjde o první počin Torture Killer s novým zpěvákem Pessi Haltsonenem.

>>> Švédská Zonaria kompletně dokončila své třetí velké album, které vyjde na začátku nového roku. Nahrávalo se ve studiu Abyss s producentem Jonasem Kjellgrenem (Hypocrisy, Sonic Syndicate, Scar Symmetry). Kapela slibuje svůj doposud nejsilnější počin.

>>> Moravští folk metalisté Žrec začnou v březnu nahrávat svou druhou desku s názvem "Paměti". Počin by měl vyjít hned v dubnu skrze Murderous Production. Poprvé k dispozici bude album na křtu, jenž proběhne 21. dubna v Brně po boku Trollech, Hromovlad a Stíny plamenů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 John John | 3. prosince 2011 v 15:25 | Reagovat

Takovéto shrnutí by mohlo být na konci každého týdne (třebas i s odkazem na danou novinku), kolikrát přijdu po čase a nechce se mi pročítat celá historie zpět a shrnutí by hodně věcí ulehčilo

2 Monsterfuck Monsterfuck | 3. prosince 2011 v 16:58 | Reagovat

To je určitě zajímavý nápad, akorát nevím, kdo by to dělal, protože by to dalo hodně práce a upřímně řečeno, radši ten čas na přípravu takového shrnutí vrhnu do napsání  nové recenze. Trochu o tom popřemýšlíme, ale nějak moc šancí bych tomu nedával...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama