close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Vir na Sicmaggot?

11. listopadu 2011 v 22:09 | Monsterfuck |  Blog News
Možná se někteří z vás v posledních pár dnech při pokusu o vstup na Sicmaggot setkali s chybovou hláškou o přítomnosti malware na našem webu. Ačkoliv jsme se vzniklou situaci snažili intenzivně řešit, stále jsme nemohli přijít na to, kde je chyba, načež jsme se rozhodli o pomoc kontaktovat adminy serveru Blog.cz, kteří nám poskytli následující odpověď:

"Problémem se zabýváme - kromě vás se ozvalo několik dalších uživatelů, jejichž blog byl rovněž Googlem vyhodnocen jako závadná stránka. Pravděpodobně se jedná o problém na straně Googlu - v tuto chvíli není v našich silách tento problém vyřešit, nezbývá tedy než doufat, že jde o nějaký dočasný problém, který se brzy vyřeší."

Co to znamená, to si asi každý z vás dokáže domyslet sám. Redakce Sicmaggot je v tomto případě absolutně mimo hru a těžko můžeme cokoliv dělat. Z naší strany tedy opravdu není jiná možnost, než pouze čekat, dokud se to nějak nevyvrbí a dokud vše zase nezačně opět fungovat tak, jak má. Do té doby Sicmaggot pojede v úsporném režimu s méně aktualizacemi. Nemusíte se ovšem bát, že byste přišli o nějaké novinky, neboť vše bude po vyřešení onoho problému shrnuto v jednom článku.

Výhodu v tomto případě budou mít uživatelé Facebooku, kteří budou novinkami zásobováni neustále a bez omezení.

Děkujeme za pochopení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maddog Maddog | 12. listopadu 2011 v 18:47 | Reagovat

jestli si dobře pamatuju, byly tu ty banery na různý fan-weby.. a podle googlu to byl web motley-czech.com jako zprostředkovatel šíření toho viru.. jak je to dlouho co ste ty banery odstranily?

2 Monsterfuck Monsterfuck | 12. listopadu 2011 v 19:16 | Reagovat

Ten banner jsem odstranil takřka okamžitě... a protože i některý další ty stránky hlásily přítomnost virů, smazal jsem to pro jistotu všechno s tím, že až bude chybová hláška odstraněna, ty "čistý" odkazy vrátím. Dost jsem se divil, že nás Google furt blokuje, ale jak to tak vypadá podle toho emailu od adminů Blogu, nejprve nás Google odstavil kvůli tomu odkazu a hned posléze kvůli té chybě (viz. to jejich vyjádření). Jinak mě prostě nenapadá, čím by to mohlo být, protože zdroják jsem projížděl asi 3× a nemohl jsem tam najít cokoliv závadnýho. Snad si to tam dají co nejdřív do pořádku...

3 Maddog Maddog | 12. listopadu 2011 v 19:38 | Reagovat

"Za posledních 90 dnů byla část tohoto webu vedena jako podezřelá" .. žádná firma na světě nemá dostatečný vybavení na kontrolu každý stránky hned po změně zdrojovýho kódu.. myslim že se to provádí v cyklech, takže by to mohlo bejt i těch 90 dní ale to je podle mě maximum.. a v tom vyjádření se mluví o nějaký chybě? podle mě je to jenom člověk z blogu, co si myslí, že to je chyba googlu.
Zbytek asi tady: http://help.czechia.com/clanek/podezrela-utocna-stranka/
čekat je asi zbytečný ;-)

4 Monsterfuck Monsterfuck | 12. listopadu 2011 v 20:42 | Reagovat

Tohle už jsem zkoušel, donutit Google, aby to znovu zkontroloval, bohužel je k tomu nutný ověření vlastnictví stránky, což vzhledem k blogovýmu systému není možný (nebo alespoň já jsem nepřišel na to, jak to udělat - nemůžu se vrtat ve zdrojáku, nemůžu nic), takže nám opravdu nezbývá nic jinýho než čekat...

Jinak jo, psal mi to jeden konkrétní člověk z Blogu, ale přece jenom předpokládám, že tam nejsou takový trubky, aby vůbec nevěděli, kde je problém, zvlášť když jim to dělá u víc blogů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama