Van Canto - Break the Silence

7. listopadu 2011 v 21:21 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Jeden ze členů Van Canto, Stefan, v rozhovoru pro francouzský rockový magazín prohlásil asi toto: "Kdybychom se dříve zeptali sta lidí na jejich názor na projekt, který jsme chtěli zkusit, sto jedna by odpovědělo, že to nebude fungovat." Teď už to není jen projekt, nýbrž rovnoprávná kapela, která v září vydala svoje čtvrté album s názvem "Break the Silence" a prolomila tak nejen ticho, ale zrodila i novou vlnu diskuse, která je technicky o ničem a o všem zároveň. Jako by šlo o samotné základy a myšlenky metalu a zároveň nekráčelo o nic míň než bandu zpívajících "šašků". A tak se nám vynořuje jedna otázka: že by přeci jen ten "hloupý" a capella metal mohl žít?

Už předchozí "Tribe of Force" bylo znakem toho, že tahle šestice nám má co říct a že dokáže vytvořit něco, co se dá nazývat plnohodnotným cédéčkem kapely a ne jen shlukem dobrých písniček a coverů, jak tomu bylo u předcházejících. A nové album je takovým volným navázáním, ale zároveň se značně odlišuje v detailech. V detailech, kterých si všimnete, už když tu placku poprvé vložíte do přehrávače. Van Canto nejsou zbytečně agresivní a nejsou ani zbytečně přítulní. Van Canto jsou Van Canto. Je hřích je s kýmkoliv srovnávat. Oni jsou originál, i když uznávám, že pro někoho může být jejich neotřelost moc. Já jsem ovšem duše značně volnomyšlenkářská, zavřu oči, poslouchám, a jak se říká, všechny věci prověří jen čas.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pazzy11 Pazzy11 | 8. listopadu 2011 v 21:16

Tak tohle nešlo vydržet ani minutu. Gay metal :-P

2 Beztak Beztak | 9. listopadu 2011 v 9:06

Pro mě osobně metal bez kytar, tak nějak zákonitě nemůže být metalem. (Je to naprosto proti přírodě!) Nezachrání to ani čtyři bubeníci, ani dalších patnáct bláznů dělající "damdamdam bambam dudlidam" :D
Ale ať na ně neházím jen špínu... mají docela hezkou zpěvačku! :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama