Listopad 2011

Trollfest jdou natáčet

7. listopadu 2011 v 9:19 | Monsterfuck |  Music News
Vypečená norská partička Trollfest, hrající "pravý norský balkánský metal", se už ode dneška, 7. listopadu, nachází v Strand Studios, kde se zvukařem Mariusem Strandem nahraje bicí, baskytaru, kytary a hlavní zpěv pro svou novou desku. Poté se kapela do vlastního studia Trollskogen, kde dodělá vedlejší zpěvy, sbory a další extra nástroje.

Novinka, celkově páté album Trollfest, se bude jmenovat "Brumlebassen". Stejně jako v případě všech předchozích placek skupiny, i tato bude vybavena poťouchlým příběhem, točícím se okolo alkoholu a trollů. V hlavní roli se představí pivovarník Brumlebassen, jenž je nucen přejít na vaření medoviny pro lačné chřtány trollů. Více toho o příběhu Trollfest prozatím neprozradili...

O artwork "Brumlebassen" se postará stejná dvojice výtvarníků jako v případě letošního "En Kvest for Den Hellige Gral", čili Jonas Darnell a Terje "Andy Wartroll". Firma NoiseArt Records s vydáním "Brumlebassen" počítá na začátek nového roku.


Svarttjern - Towards the Ultimate

6. listopadu 2011 v 18:26 | Monsterfuck |  Recenze
Říká se, že třetí deska s konečnou platností rozhoduje o kvalitách či nekvalitách té dané skupiny. Ale upřímně řečeno, ne vždy to platí (z čehož je nadmíru vidno, že je to vlastně kec, který si vymysleli recenzenti jako takovou pěknou frázičku). Například takoví Svarttjern, kteří nedávno vydali druhou desku s názvem "Towards the Ultimate", by své kvality měli podle této kouzelné formulky stvrdit až s následujícím počinem, ale abych to řekl na rovinu, pro mě osobně jsou jasní už teď...

Debut "Misanthropic Path of Madness" způsobil svého času na black metalové scéně takovou menší seznaci, takřka ihned se začalo mluvit nové naději čistokrevného norského černého kovu, což se není co divit, když si člověk "Misanthropic Path of Madness" poslechne i s odstupem času. Zběsilé násilné tempo, nekompromisní vyznění, zvířecí vokál, odzbrojující mrazivá melodika - ty nejlepší možné ingredience norské školy namíchané do neuvěřitelně zničující kombinace, aneb návod, jak ctít tradice a zároveň mít vlastní ksicht v praxi. Něco podobného - navíc v takové míře - se dnes už vidí opravdu sporadicky, není tedy divu, že "Misanthropic Path of Madness" sklidilo v patřičných kruzích bez přehánění nadšené ohlasy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 45. kolo

6. listopadu 2011 v 10:51 | Monsterfuck |  Hitparáda
Už to ovšem začíná být docela nuda, jelikož už potřetí za sebou postupuje ta samá čtveřice videoklipů, jen si mezi sebou vždy trošku prohází pořadí, což je ale změna spíše jen kosmetická. Dokonce ani populární Linkin Park, na něž bych si býval vsadil, nedokázali prolomit vozovou hradbu kvarteta Deicide - Metallica - My Dying Bride - Umbrtka, ba co víc, dokonce dostali ještě méně hlasů než oldschoolová thrashovka Toxic Holocaust. Alespoň že v tomto kole už máme jistotu, že příště se stejné výsledky opakovat nebudou, protože My Dying Bride to se svým klipem "The Prize of Beauty" dotáhli už do Síně slávy. A bez zajímavosti není ani fakt, že pokud i v tomto kole skončí na 1.-4. místě, bude britské doomaře následovat taktéž domácí Umbrtka.

Nyní následuje klasická otázka - co bude nového? Diskžokej Monsterfuck protentokrát vybírá: Fear Factory, Hades Almighty a Isacaarum. A nezapomeňte - hlasujte zodpovědně (smích)!

Výsledky 44. kola:
---postupující---
1. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (13 hlasů - 26%)
2. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (10 hlasů - 20%) --> Síň slávy
3.-4. místo: Deicide - The Scars of the Crucifix (8 hlasů - 16%)
3.-4. místo: Metallica - St. Anger (8 hlasů - 16%)
---nepostupující---
5. místo: Toxic Holocaust - Nuke the Cross (6 hlasů - 12%)
6. místo: Linkin Park - Breaking the Habit (5 hlasů - 10%)

Novinky 45. kola:
Fear Factory - Linchpin
Hades Almighty - Submission Equals Suicide
Isacaarum - Ladyboy Fisted

Klipy a hlasovací anketu pro 45. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Další informace k novému projektu Nightwish

5. listopadu 2011 v 17:51 | Beztak |  Music News
Finská skupina Nightwish přináší další informace k napjatě očekáváné osmé řadové desce. Následník zatím posledního alba z roku 2007, "Dark Passion Play", na kterém debutovala tehdy nová zpěvačka Anette Olzon, vyjde 30. listopadu ve Finsku a 2. prosince ve zbytku Evropy pod názvem "Imaginaerum". Písně na albu byly napsány v letech 2008 až 2010.

Po turné k desce "Dark Passion Play" začala kapela řešit, co bude dál. V tom okamžiku Nightwish věděli, že chtějí udělat něco jiného, nového a unikátního. Chtěli udělat něco velkého, detailního a inovativního, něco, z čeho budou fanoušci úplně omráčení. Tehdy si uvědomili další rozměr jejich projektu, a tak se film zdál být nezbytným. Takže místo původně plánovaného koncepčního alba, se skupina rozhodla pro projekt, který spojí dohromady hudební album a film.

"Původní nápad, který jsem měl, bylo natočit 13 krátkých filmů spojených s písněmi, jež by natočil Stobe Harju." řekl klávesista a zároveň skladatel kapely, Tuomas Holopainen. "Byl to Harjuho nápad spojit těch 13 příběhů do uceleného filmového díla. Film by měl mít jasný děj, scénář, dialogy a se skutečnými herci v ambiciózní snaze vytvořit něco zcela unikátního. Ovšem bylo důležité od samého začátku, aby samotné album fungovalo jako individuální umělecké dílo. Jedná se o tematické album o životě, fantazii, lásce, dobrotě a kráse, s nádechem tmy a melancholie, která jsou silně obsažena ve všech uvedených věcech."

Film byl natočen v září tohoto roku. Je založen na albu a jeho 13 písních, měl ctít originální nápady alba, ale nakonec se více rozvinul od původního plánu. Samotná kapela v něm bude mít pouze malou roli.

Nightwish odstartují celosvětové turné k "Imaginaerum" v Los Angeles. Úplně první vystoupení se bude konat v Gibson Amphitheatre v Universal City, v sobotu 21. ledna 2012. Bude to zároveň největší koncert Nightwish za celou jejich kariéru na půdě Severní Ameriky.

Upoutávka na "Storytime", což je nový singl, který vyjde společně s klipem 11. listopadu, je ke zhlédnutí níže.


Info o novince Napalm Death

5. listopadu 2011 v 15:43 | Ježura |  Music News
Britsko američtí pionýři grindcoru, Napalm Death, dokončují práce na čtrnáctém řadovém albu. Novinka ponese název "Utilitarian" a na pultech obchodů se objeví 27. února (o den později v Severní Americe), a to prostřednictvím labelu Century Media Records, který s kapelou dlouhodobě spolupracuje. Grafický motiv, který je k vidění vpravo, zpracoval dánský umělec Frode Sylthe, který je zodpovědný rovněž za ztvárnění přebalu alba "rEVOLVEr" od The Haunted.

Zpěvák Mark "Barney" Greenway se rozhovořil o názvu a konceptu alba: "Především jsme se snažili vyhnout různě profláklým názvům, a proto jsme nakonec vybrali 'Utilitarian'. Tenhle návez totiž otevírá široké možnosti. Nebudu vysvětlovat principy utilitarismu, protože je to etická teorie, a jak už to u podobných témat bývá, jejich hloubka a záběr jsou v současnosti dalekosáhlé. Kažopádně ale v sobě neseurčitý aspekt morality, se kterým se moc neztotožňuji...

Místo abychom převzali tuhle teorii jako celek, radši jsme to vzali z trochu jiného úhlu. Pohráváme si s myšlenkou, že ti, kteří konfrontují vše okolo nebo bojují proti konvencím (možná naši vnitřní utilitariáni), si procházejí obdobími značných pochybností o sobě samých, kdy si nejsou jisti, jestli vůbec dělají něco odlišně od toho, od čeho se chtějí lišit. Myslím, že z toho plyne závěr, abychom v těchto snahách nikdy nepřestávali. Když nic jiného, pocit odporu je přinejmenším znamením pro ty, kteří by nás chtěli naprosto ovládat - instintivním jednáním počínaje, právem na existenci bez vynucneých konfrontací konče.

Co se týče alba jako celku, poslední detaily by se měly už velmi brzy vyřešit a říkali jsme si, že by bylo dobré tenhle proces završit několika vystoupeními v UK. Na našem kanadském turné jsme hráli jednu novou skladbu ['Quarantined' - živý záznam k vidění níže - pozn. redakce] a fanoušci ji přijali pozitivně, takže teď možná do setlistu přidáme další novinku. Ať tak či tak, můžete si být jistí, že se velice brzo uvidíme naživo."


Tortharry slaví 20 let

5. listopadu 2011 v 14:07 | Monsterfuck |  Music News
Metalová skupina Tortharry z Červeného Kostelce a Hronova oslavila letos 20 výročí vzniku. V rámci death metalu je to ojedinělý úkaz. Hlavní oslava se odehraje na Zděřině u Police nad Metují 10. prosince 2011, kde s jubilanty zahrají kapely Debustrol, N.V.Ú., Ganka a Nanovor.

Prehistorie
Kapela Tortharry vznikla v srpnu 1991. Bubeník Miloslav Jirman a basista Martin Vacek spolu hráli od roku 1984 ve skupině Imago a od podzimu 1988 s kytaristou Jaroslavem Rubešem a Karlem Stehlíkem i v kapele Executor. První nahrávka Tortharry vznikla v září 1991. Jmenovala se "Mezi nebem a peklem" a balancovala mezi thrash a death metalem. V lednu 1992 nastoupil do Tortharry kytarista Daniel Pavlík výměnou za Karla a sestava byla kompletní. Následují dema "Flames of Eternity" (1992) a "Incriminated" (1993), která lze označit za death metal. O texty a management kapely se v té době staral Aleš Janečka.

První volné myšlenky
V roce 1993 se manažerem Tortharry stává Luboš Gorgan, který kluky provází až dodnes. V létě 1994 skupina natáčí debutové CD "When the Memories Are Free" v hradeckém studiu Past. O vokály se poprvé dělí Martin s Danem. Na této desce se objevují texty talentovaného textaře Štefana Ležoviče, jehož slova kapelu vedou do dnešních dní.

Druhé CD vzniká pod taktovkou Miloše "Dodo" Doležala ve studiu Hacienda v jihočeské Žirovnici a vychází v roce 1997 pod názvem "Book of Dreams". O dva roky později se na trh dostává album "Unseen". Na druhé a třetí desce kapela prezentuje vybroušený metal plný sólových partů a kudrlinek. Čtvrtou řadovou desku "White", která vyšla v listopadu 2003, nahráli ji dva bubeníci Miloš Meier (nyní Michal Pavlíček trio, Kamil Střihavka and Leaders, NOID a mnoho dalších) a Roman Lomtadze (nyní USA). Juanovi to neumožnilo pracovní vytížení. "Bílé" CD je pro posluchače asi nejtěžším oříškem. Nejde o typickou nahrávku "kovu smrti", přináší řadu výpadů a technicky náročných postupů.

Personální změny
V září 2004 odchází Jaroslav Rubeš, kterého v prosinci nahrazuje kytarista Martin Hrubý. Ten rozšiřuje počet vokalistů na tři. Po rok a půl trvající pauze se kapela opět probouzí k životu na jaře 2006. Za bicí artilérii usedá mladý bubeník Jiří Rosa. Deska "Reborn" (Znovuzrození) vychází v listopadu téhož roku. S texty Ležovičovi "vypomohla" Lucie Lukačovičová. Album je hodně tvrdé, místy koketuje až s grind corem.

O dva roky později vychází šesté album "Round Table Of Suicide". Dvanáct songů nese pouze čísla případů, které popisují způsoby sebevražd. Tortharry se vrací ke svým kořenům a technický death metal pilují k dokonalosti. V listopadu 2010 vychází zatím poslední deska "Beneath". Příští rok by ji mělo doprovodit výroční DVD.

Koncertní aktivity
Kapela celých dvacet let koncertuje po celé České republice (nyní cca 700 koncertů). Kapela byla několikrát na rozhovorech v televizi, ať už ČT2 (Noc s Andělem), tak i na hudební stanici Óčko (kde stále běží jejich videoklipy, kterých má kapela 5). Účastnila se největších českých festivalů, jakými jsou Brutal Assault, Noc plná hvězd nebo Basinfirefest. Od roku 2009 Tortharry s přáteli pořádají "vlastní" festival Czech Death Fest. Úspěchy kapela sklízí i v zahraničí. Hrála v Portugalsku, Německu, Rakousku, Polsku, na Slovensku, v Holandsku, Maďarsku, Srbsku, Švýcarsku, Litvě a Lotyšsku. Za mezník v životě kapely je považováno turné po Brazílii v roce 2007 s kapelami Belphegor a Gorgoroth. Do Jižní Ameriky se vrátí kluci nejspíš v září 2012.

Tortharry hrály na jednom pódiu s předními světovými kapelami hrajícími death metal a jeho další odnože. K nezapomenutelným společným koncertům je třeba zařadit vystoupení s Death, Derrickem Greenem (Sepultura), Grave, Pestilence, Sinister, Vader nebo třeba Behemoth.

Další informace jsou na webových profilech kapely na

[tisková zpráva]

Shining - Live Blackjazz

5. listopadu 2011 v 0:26 | Monsterfuck |  Recenze
Možná si někteří z vás vzpomenou, že tu kdysi dávno (konkrétně v únoru loňského roku) proběhla recenze na desku s názvem "Blackjazz" od experimentálně-jazz-metalových Norů Shining. Šlo o opravdu výtečnou nahrávku (tehdy udělené hodnocení 9/10 hovoří samo za sebe) plnou netradiční a originální muziky, která posluchače nenechá v klidu; dosti psychózní záležitost, co si budeme povídat, ale příznivci alternativních experimentů chrochtali blahy - zcela právem. S nadsázkou by se dalo říct, že Shining jsou odpovědí na to, na co se asi většina z vás bála zeptat - jak by asi tak mohla znít kombinace extrémního metalu a jazzu? To samozřejmě nebyl případ jenom a pouze "Blackjazz", nýbrž i několika předchozích alb Shining (ne ovšem všech, nejstarší počiny jsou čistě jazzové záležitosti). Není ovšem moc velký problém položit i druhou otázku - jak zní takhle kombinace extrémního metalu a jazzu i v živém provedení? A bude to otázka pro našince obzvláště zajímavá, neboť se asi těžko dostane na vystoupení Shining, není-li zvyklý jezdit za koncertními zážitky za hranice. Od nynějška je však skupina schopna zodpovědět i tento dotaz - jejich odpovědí je počin "Live Blackjazz".

Na začátek si nejprve uveďme několik technických informací. "Live Blackjazz" vychází jednak jako živé album, jednak jako DVD ve třech formátech - 2LP, jewelcase CD a digipack CD+DVD. Mně osobně přijde nejzajímavější onen DVD disk, což má vcelku logický důvod - je doplněn i o vizuální složku, která je zvláště v případě "Live Blackjazz" velice zajímavá, k čemuž se ještě dostaneme níže. Jinak má také DVD o dva songy více (včetně přídavku).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Indie Recordings]

Podvečerní klipový koutek

4. listopadu 2011 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
>>> Od minulé klipové novinky se nám pár kousků opět urodilo, tak se na ně pojďme (nebo spíše běžte - já už to viděl:-)) podívat. Přehlídku tentokrát otevírají populární Švédové Deathstars, kteří mají aktuálně na programu vydání kompilačky "The Greatest Hits on Earth" (podrobnosti ve starším článku), na níž se kromě výběru starších songů nacházejí i dva nové vály - "Death Is Wasted on the Dead" a "Metal". K druhému jmenovanému vznikl i videoklip:


>>> Oproti tomu gothic rockoví Holanďané Nemesea chystají vydání klasické řadovky, která v jejich případě bude třetí a bude se jmenovat "The Quiet Resistance". Datum vydání je pod křídly labelu Napalm Records naplánováno na rozmezí 17. - 22. listopadu (v českých obchodech od 21. 11.). Níže si můžete nově zveřejněné video "Afterlife":


>>> Posledním chodem je klip "Mortify" od norských heavy-rockerů Sahg, v nichž se potkávají současní nebo bývalí členové kapel jako Audrey Horne, Gorgoroth, Ov Hell nebo Manngard. Písnička pochází už z poněkud starší desky "III" ze srpna 2010, o jejíž vydání se postarali Indie Recordings.


Zemřel Cory Smoot, kytarista Gwar

4. listopadu 2011 v 14:48 | Beztak |  Music News
Sólový kytarista amerických maskovaných šílenců Gwar, Cory Smoot, alias Flattus Maximus, byl nalezen mrtvý během turné s kapelou.

Frontman Dave Brockie (Oderus Urungus) vydal následující prohlášení: "S pocitem hluboké ztráty vám členové skupiny Gwar oznamují, že zemřel náš dlouholetý kytarista a milovaný přítel Cory Smoot, pro tisíce metalových fanoušků známý jako Flattus Maximus. Cory byl nalezen mrtvý dnes ráno, když se kapela připravovala na hraničním přechodu. Zatím od nás nepadne žádné slovo, co se týče příčiny smrti. Všichni jsme naprosto šokováni a zdevastováni touto událostí. V tuto chvíli vůbec netušíme, co bude se zbytkem současných Gwar či s turné po Severní Americe.

Teď se pouze zabýváme ztrátou našeho drahého přítele a bratra, jednoho z nejtalentovanějších kytaristů současnosti. Požadujeme, aby média i fanoušci respektovali naši žádost o ochraně osobních údajů pro ty, kteří trpí touto obrovskou ztrátou. Další prohlášení budou přícházet nejspíš v příštích dnech, do té doby, prosím, upřete své myšlenky a modlitby ke Corymu, jeho rodině a všem, kteří jej milují."

Cory Smoot produkoval kapele Gwar poslední dvě desky "Lust in Space" a "Bloody Pit of Horror". Také vlastnil a provozoval své studio, Karma Studios, kde bylo nahráno i několik alb Gwar.


Van Canto, Tristania, Serenity, Xandria: Praha - KC Zahrada, 1.10.2011

3. listopadu 2011 v 21:34 | Madeleine Ailyn |  Reporty
Řeknu to na rovinu: kdybych se měsíc před tímto festivalem nedozvěděla, že poměrně nová skupina bývalé zpěvačky After Forever, Floor Jansen, ReVamp, nepřijede kvůli jakémusi pěveckému "vyhoření", nebo co že to bylo uvedeno v důvodu, tenhle report ani nemusel vzniknout. Možná, že je to směšné, ale nakonec mě k navštívení KC Zahrady donutila právě "neznámá" skupina, která je nahradila, a to Serenity. Od června, kdy jsem je viděla poprvé na jiném festivalu, mi stále zněli (a znějí) v uších díky své a pro mě tak jedinečné historické nátuře. Díky bohu za tuhle náhodu.

Samotné předzvěsti festivalu s sebou nesly "obstrukce", jako kdyby se jednalo nejméně o příjezd amerického prezidenta. Dvakrát se měnilo místo konání a jednou, jak už jsem řekla, samotná kapela. Nakonec, ještěže já chodím vždycky všude včas, protože začátky akcí jsou nestálé jak letní deště. Po nervydrásajícím čekání jsem záviděla všem, co si mohli dát něco jiného než limonádu, kterou mi s úsměvem podal můj otec. Ale abych se zbytečně nezaplétala hned na začátku do hloupostí, které vlastně ani nejsou podstatné, přejděme rovnou k věci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Marduk mají nového vydavatele

3. listopadu 2011 v 21:18 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Marduk už mají po svém odchodu od labelu Regain Records nové vydavatelství - Century Media Records. Century Media tedy budou od nynějška spolupracovat s Blooddawn Productions, což je firmička, jejímž vlastníkem je kytarista Marduk, Morgan Håkansson, se samotnými Marduk a také s kapelou Death Wolf, kde Morgan hraje na baskytaru.

"Obdrželi jsme obrovské množství nabídek, ale ve výsledku se nám Century Media zdáli jako nejlepší možný partner, s nímž bychom měli spolupracovat," říká Morgan. "Century Media mají silnou pozici a také vizi, kterou jsme hledali."

Posledním počinem, který Marduk vydali, bylo třískladové EP "Iron Dawn" z letošního května, které se objevilo jako digipack CD a na 500 kusů limitovaný 12'' vinyl.

UPDATE: Potom, co skončí třítýdenní turné Hatefest po boku Kataklysm, Triptykon, Milking the Goatmachine a dalších (česká zastávka 8. prosince ve Zlíně), se Marduk vydají ihned nahrávat novou dlouhohrající desku, jež by měla vyjít už na jaře 2012.

Norské bulvární novinky

3. listopadu 2011 v 20:17 | Monsterfuck |  Music News
>>> V Norsku to pořád žije. Například takový Necrobutcher, baskytarista legendárních Mayhem, je údajně posedlý ďáblem. Nejspíš proto se ho ujal americký křesťanský exorcista Bob Larson a v srpnu se z Necrobutchera pokusil vyhnat jeho démony pod dozorem kamer norské televize NRK. Jak to celé proběhlo, se můžete podívat níže a přesvědčit se na vlastní oči, jestli to chudákovi Necrobutcherovi pomohlo...

Video má celkem 29 minut, pasáž s Necrobutcherem začíná okolo třinácté minuty, samotné "vymítání" okolo dvacátéprvní. Dokument je v norštině, vymítání s americkým knězem v angličtině s norskými titulky. Ve videu se také krátce objeví záběry koncertu Mayhem z letošního ročníku českého festivalu Brutal Assault (ačkoliv nápis ukazuje Wacken, nevěřte tomu).


>>> Vedle úsměvného Necrobutcherova vymítání už působí druhá zpráva už poněkud nudně, ale i tak... bývalý zpěvák Gorgoroth, Gaahl, jehož ortodoxní fandové pohřbili po několika značně neortodoxních extempore, si zahraje v norském filmu "Flukt", což by měl být dobrodružný snímek ze 14. století. Jakou roli si Gaahl zahraje, nebylo zatím zveřejněno.

Abigail Williams pojmenovali novinku

3. listopadu 2011 v 19:31 | Monsterfuck |  Music News
Američané Abigail Williams, prezentující se symfonickou formou black metalu, pojmenovali své třetí řadové album "Becoming". Počin se na pultech obchodů objeví 24. ledna 2012 s logem firmy Candlelight Records na nosiči. O produkci i mix novinky se postaral zpěvák kapely, Ken Sorceron. Nahrávání proběhlo ve vícero studiích v Los Angeles. Více informací o nahrávce bude zveřejněno později.

Předchozí deska "In the Absence of Light" se objevila 27. září 2010 rovněž pod Candlelight, bylo na ní osm songů o délce téměř 50 minut. K dostání byla také digipack edice.

Cradle of Filth - Evermore Darkly...

2. listopadu 2011 v 20:25 | Monsterfuck |  Recenze
V případě minialba "Evermore Darkly…" je naprosto stěžejní otázkou to, jaký má tento počin smysl, zdali vůbec nějaký. Uznávám, je pravda, že já osobně obecně zcela jednoznačně upřednostňuji dlouhohrající desky před jakýmikoliv neřadovými nosiči, ale když je kapela (stále se ještě bavíme obecně) schopna i v rámci EP (dema, singlu, proma,…) nabídnout i na malé ploše něco opravdu zajímavého, rozhodně si dám říct, ne že ne, rozhodně existují i minialba, na která budu přísahat, dokud nechcípnu.

Co však týče nejnovějšího počinu Cradle of Filth (rač si všimnout, milý čtenáři, že nyní už opouštíme obecnou rovinu a začínáme se věnovat pouze problematice našeho dnešního konkrétního subjektu), mám nutkání na rovinu napsat, že zde je ten smysl když ne žádný, tak přinejmenším alespoň hodně malý, ba přímo docela maličký. Že to přeháním? Co vás nemá, však považte sami - z osmi přítomných položek (bavíme-li se pouze o prvním disku, přiložené koncertně-dokumentárně-klipové DVD teď ponechme stranou) stojí za pozornost možná tak tři (a to ještě pozor na jednu věc - "stojí za pozornost" není ekvivalentem "je dobrá"!), čili ani ne polovina, což je dle mého názoru nestydatě málo. Ale vezměme to popořádku…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


První info o letních festivalech

2. listopadu 2011 v 0:22 | Monsterfuck |  Music News
I když léto je aktuálně za námi sotva měsíc, dva a do dalšího léta zbývá ještě nějaký ten pátek, festivaly už pomalu začínají potvrzovat první bandy. Pojďme se na to podívat, co je prozatím známo...

>>> První na řadě je Obscene Extreme, jenž proběhne v rozmezí 12.-14. července 2012. První potvrzenou bandou jsou holandští death metalisté Asphyx.

>>> Druhým v pořadí je Basinfirefest, který už má těch kapel na kontě trochu víc, i když většinou domácích. Asi nejdůležitější informací je, že se ve Spáleném Poříčí někdy mezi 29. červnem a 1. červencem představí Finové Children of Bodom. Kompletní seznam je následující:

Alkehol (CZ), Anarchuz (CZ), Arakain (CZ), Benjaming Band (CZ), Children of Bodom (FIN), Debill Heads (CZ), Debustrol (CZ), Dymytry (CZ), Harlej (CZ), Hentai Corporation (CZ), Henych 666 (CZ), Horkýže Slíže (SVK), Inflagranti (CZ), Kurtizány z 25. Avenue (CZ), Plexis (CZ), Satisfucktion (CZ), Skandaal (CZ), Snail (CZ), S.P.S. (CZ), Šanov (CZ), Tleskač (CZ)

>>> Posledním účastníkem dnešní novinky je Brutal Assault, který se odehraje 9. - 11. srpna v Josefově. Mezi potvrzenými smečkami vévodí Immortal z Norska, ale ani zbytek seznamu jistě není k zahození:

Аркона (RUS), Cattle Decapitation (USA), General Surgery (SWE), Heaven Shall Burn (GER), Immortal (NOR), Incantation (USA), Moonspell (POR), Paradise Lost (UK), Textures (NED), Virus (NOR)

Redakční eintopf #30 - listopad 2011

1. listopadu 2011 v 17:40 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Jubilejní třicátý eintopf je výjimečný hned ve dvou věcech - jednak se týká listopadu 2011, což je měsíc, který se už nikdy v životě nebude opakovat, jelikož cestovati v čase ještě neumíme (smích); jednak je to první eintopf, který přichází po radikálním navýšení počtu redaktorů. Nejvyšší možná hodnota součtu všech indexů tedy nyní činí brutálních 60, tak doufáme, že se nám to číslo zanedlouho nebude opět snižovat :-)

Monsterfuck pro listopad: Blut aus Nord - 777 - The Desanctification

Volba pro listopad snad ani nemohla být snažší. Já mám pro jakékoliv avantgardní obskurní projekty slabost a Blut aus Nord jsou v tomto oboru králové. Jejich muzika je něco naprosto chorého, co obyčejný smrtelník asi není schopen rozdýchat, ale přesně takhle to mám já rád. Ještě ani jednou mne Blut aus Nord nezklamali a já nevidím žádný důvod, proč by se to nyní mělo zlomit, zvláště když je "777 - The Desanctification" pokračováním dechberoucího "777 - Sect(s)", které mě totálně smetlo z povrchu zemského. Když k tomu navíc připočtu, že se mi hodně dlouho nestalo, aby mě pouze několik málo několikavteřinových ukázek srazilo na kolena... Je snad vůbec možné se netěšit?

DATUM VYDÁNÍ: 11. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Ježura pro listopad: Agrypnie - Asche

Mám já to ale těžké. Monsterfuck mě chce zmanipulovat, abych si vybral Blut Aus Nord, Nightwish vycházejí až v prosinci, a k tomu se s novinkou vytasí Maďaři Thy Catafalque, kteří mě uzemnili jedinou ukázkou, kterou jsem od nich zatím slyšel... Co naplat - na Monsterfucka kašlu, Nightwish mi holt vydrží do prosince a Thy Catafalque taky ostrouhají. Důvod? Nedávno proběhnuvší Phantoms of Pilsen a na nich vystoupení Agrypnie, které mě dostalo takřka do kolen. Když už black, tak musí nabízet nějakou přidanou hodnotu, a já mám takové tušení, že v tohle případě bude té přidané hodnoty hned celý vagón...

DATUM VYDÁNÍ: 11. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro listopad: Dragonland - Under the Grey Banner

Pět let od vynikající "Astronomy" a Dragonland konečně vydávají nástupce. No, už bylo na čase. Nejsem kdovíjak velký příznivec power metalu a pojem Gamma Ray mi nic neříká, ale na tohle dílko se docela těším, protože Švédi mi již několikrát ukázali, že není správné házet všechny do jednoho pytle a že i striktně zaškatulkovaná záležitost může mít své osobité kouzlo.

DATUM VYDÁNÍ: 18. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Beztak pro listopad: Megadeth - Th1rt3en

Hned první den listopadu výjde očekávaná třináctá deska thrash metalové kapely Megadeth. Na internetu již dílko chlapců kolem zrzka Davea pár dnů koluje, ale přesto jsem v současnosti ovlivněn jen zběžným poslechem, takže mé očekávání neochablo, naopak mírně zesílilo. Jsem zvědavý, jak se projevil příchod Davida Ellefsona. Jsem zvědavý, jestli dokážou překonat předloňskou desku "Endgame". Jsem zvědavý, jestli Dave Mustaine je stále tak politicky "naštvaný" a stále dokáže kázat o morálce a zároveň pálit zběsilá sóla. Jsem zvědavý a těším se. I když v podzimní atmosféře si dokážu představit chladnější hudbu, myslím, že nová deska Megadeth nemusí být vůbec špatná volba.

DATUM VYDÁNÍ: 1. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ellrohir pro listopad: Theocracy - As the World Bleeds

Protože Nightwish vyjdou u nás až 2. prosince, nic mi nebrání zvolit pro listopad Theocracy. Na tuhle vynikající americkou kapelu, která mísí "veselý" power metal moderního evropského střihu s progresivními prvky, jsem před časem přišel docela náhodou a myslím, že u nás ji až tak moc lidí nezná - koncert v Praze potvrdil relativně skrovnou fanouškovskou základnu, byť ta byla zřejmě rozdělena díky vystoupení v Ostravě den předtím. Já se ale od jejich tři roky staré nahrávky "Mirror of Souls", obzvlášť od dvacetiminutové titulní skladby, kterou album vrcholí, kolikrát nemůžu odtrhnout. Sice jsem ten poslední, který by si liboval v křesťanské tématice, ale u těchle chlapíků to nějak vůbec nevadí. Navíc na jejich už tradičních každoročních "koledách" je vidět, že to přinejmenším neberou nijak fanaticky vážně. Zveřejněný singl "Wages of Sin" mě sice vyloženě neohromil, ale zato mě zaujalo několik momentů ve čtyřminutovém traileru. Theocracy se mě snažili navnadit i několika kousky během svého setu, ovšem díky špatnému zvuku jsem z toho příliš neměl, takže to bude překvapení. Ovšem zvědavý a natěšený jsem opravdu moc.

DATUM VYDÁNÍ: 25. 11.
INDEX OČEKVÁNÍ: 8/10

Madeleine Ailyn pro listopad: Trillium - Alloy

Co na to říct? Americká zpěvačka Amanda Somerville je mi velice dobře známá, ze všech skupin, co mám ráda. Kdo by si ji snad s ničím nemohl spojit, jde například o pár písní v Avantasii. Vždycky se mi velice líbila její barva hlasu, z mého pohledu je v určitém smyslu nezaměnitelná. Aby to snad nevypadalo, že moje nadšení stojí jen na Amandě, dodám jména Sander Gommans a Sascha Paeth, kteří se podíleli i na skladatelské části. V neposlední řadě také Jørn Lande (i přes zmíněný projekt Tobiase Sammeta mám pocit, že jsem je spolu slyšet ještě nemohla, takže další věc, proč být napnutá jak struna). Asi bych měla být v naprosté euforii. Přece jen mám z něčeho strach. Že takový projet pohřbí právě ta jména, která mě tak nadchla. Že se z projektu stane kombinace něčeho, co už jsem dávno slyšela a že nepřinese ani trochu něčeho nového. Přeji si, abych se protentokrát mýlila.

DATUM VYDÁNÍ: 4. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Blut aus Nord - 777 - The Desanctification

Barometr očekávání v redakci: 9/60


Optimista měsíce: MonsterfuckÚžasný