Listopad 2011

Root - Heritage of Satan

30. listopadu 2011 v 19:17 | Monsterfuck |  Recenze
"Heritage of Satan", devátá deska brněnských veteránů Root, budí hned od počátku velice rozporuplné reakce - stejně jako rozporuplné reakce vždy budil samotný ikonický frontman BigBoss, který je pro jedny kultovní persónou domácí scény, pro druhé nic menšího než šašek. Co se mě týče, mnohem více než hovadiny typu sexuální či jakákoliv jiná orientace členů kapely a podobné blbosti mě zajímá muzika - tím spíš, že "Heritage of Satan" přichází po velice nepovedeném "Daemon Viam Invenient" z roku 2007 (jednoznačně ten největší a vlastně jediný opravdový klystýr, který kdy Root vydali), že se jedná teprve o druhou nahrávku po odchodu jednoho z klíčových členů v roce 2004 a že kapela už dlouho dopředu avizovala návrat k černěkovovým kořenům. Uff, to tedy vypadá na pořádný kolotoč…

"Daemon Viam Invenient" mělo hned několik obrovských nedostatků. Pomiňme, že přišlo po třech nejlepších deskách Root, které zároveň dle mého mínění patří k tomu nejlepšímu, co kdy u nás vůbec vzniklo, horší byl fakt, že po zmiňovaném odchodu Petra Hoška Root jaksi ztratili nit, což v důsledku znamenalo velikou roztříštěnost alba - jak kvalitativní (od výborných věcí jako "What Will Be Next?" nebo "Hope Dies at Last" až po totální chujoviny, jejichž jména si už vážně nepamatuji...), tak stylovou (náklepy jako "And They Are Silent" počínaje, kliďárnami typu "Strange Beauty of Fright" konče). Na "Heritage of Satan" se povedlo odbourat tu stylovou nevyváženost, nikoliv však kvalitativní. Ano, "Heritage of Satan" opravdu je black metalovou deskou - tou nejblackmetalovější od dnes již prachem zašlé fošny "The Temple in the Underworld" z roku 1992. Horší už to je s tou vyrovnaností po stránce kvality jednotlivých kompozic, jelikož "Heritage of Satan" opět obsahuje vážně skvělé songy, ale i totální úlety, které… které by tam prostě podle mého názoru snad ani být neměly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


MetalGate Czech Death Fest IV.

30. listopadu 2011 v 17:25 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Třetí červnový víkend, tedy v pátek 15. a v sobotu 16. června 2012, se uskuteční již počtvrté unikátní přehlídka českého a slovenského metalu, letní open air festival MetalGate Czech Death Fest 2012. Těšit se můžete na dva dny napěchované heavy metalem až po okraj kde jinde než v příjemném a user-friendly prostředí Autocampu Brodský v Červeném Kostelci.

Stejně jako v případě minulého ročníku se festivalová dramaturgie sestává z kapel převážně tuzemského ražení, několika zahraničních hostů a dvou headlinerů. Celkem tedy opět 30 kapel. Zachována byla též stylová různorodost, což znamená, že kromě death a grindového běsnění budou na pořadu dne i exkurze do jiných metalových subžánrů, od blacku přes folk metal a metalcore po doom.

A na koho konkrétně se to vlastně můžete těšit? Předně, co se headlinerů týče, páteční prime time bude patřit spoluzakladatelům tzv. Goteborgské školy melodického death metalu, švédské formaci DARK TRANQUILLITY. V sobotu se pak vlády nad festivalem ujme ikona amerického death metalu, formace SUFFOCATION. Třetí čistě zahraniční formací na festivalu budou španělští black metalisté NOCTEM, které jste mohli vidět v listopadu 2010 během pražské zastávky turné Gorgoroth.

Z domácí scény se zúčastní spolupořádající death metalisté TORTHARRY, dále ISACAARUM (grind-black), LIVEEVIL (metal-electronica), CRUADALACH (folk metal), POPPY SEED GRINDER (death-hardcore), MARTYRIUM CHRISTI (death), TROLLECH (pagan black), ABSTRACT ESSENCE (avantgarde-metal), GORGONEA PRIMA (industrial-black), PSYCHOTIC DESPAIR (aggro-emo), F.O.B. (death-metalcore), MINCING FURY (death-grind), MATER MONSTIFERA (atmospheric black), UNBORN (trash metal), FEEBLE MINDED (death), ET MORIEMUR (doom) a další.

Ze slovenské scény k nám zavítá trojice BRAINSCAN (alternative-metal), ATTACK OF RAGE (grind) a SUBURBAN TERRORIST (death).

Na festivalu též vystoupí vítěz třetího ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre.
Začátek pátečního dění je plánován na 15:00. V sobotu začínáme od 10:00.
Předprodej vstupenek již běží. První emisi lístků za 490 Kč/20 Euro můžete do konce roku zakoupit buď online na Tortharry shopu (www.tortharry.com), nebo osobně v kancelářích MetalGate/MMC Praha, Novodvorská 994/138, Praha 4. Po Novém roce budou vstupenky k dispozici též v předprodejních sítích.

Veškeré informace o čtvrtém ročníku MetalGate Czech Death Fest najdete na oficiálním festivalovém webu www.czechdeathfest.cz.

[tisková zpráva pořadatele]

Cynic - Carbon-Based Anatomy

28. listopadu 2011 v 20:10 | Kaša |  Recenze
Když v roce 2008 techničtí death metalisté Cynic vydali po 15 letech své druhé album "Traced in Air", upletli si na sebe pořádný bič. Parta okolo lídra Paula Masvidala dokázala nečekaně navázat na svůj dnes již legendární debut "Focus" (1993) a ukázala, že jejich návrat měl smysl a nejednalo se o další reunion, za kterým jsou cítit prachy.

Očekávání na třetí album, které by mělo vyjít v průběhu příštího roku, jsou obrovská. Aby Cynic fanouškům zkrátili čekání, servírují své další EP v rozmezí jednoho a půl roku. Loňské "Re-Traced" obsahovalo jednu novou skladbu a několik přepracovaných písní z předchozího alba. Přineslo čistší zvuk, který byl podobný vedlejšímu projektu členů Cynic, další zajímavé kapele Æon Spoke. V obdobném trendu pokračuje skupina i na novém EP "Carbon-Based Anatomy", z jehož ohlášení jsem byl nejdříve zklamán (čekal jsem plnohodnotné album). Ovšem teď už počínání kapely rozumím, protože do své tvorby zahrnuje nové prvky a připravuje tak fanoušky na možný stylový odklon na příštím albu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Secret of Darkness - (In)Humanity

26. listopadu 2011 v 23:58 | Monsterfuck |  Recenze
Secret of Darkness už mám v hledáčku docela dlouho a na jejich koncertech jsem se objevoval již v době, kdy ještě neměli venku ani jeden nosič. A už tehdy jsem si říkal, že potenciál rozhodně mají a že v budoucnu by od nich mohla vzejít velice kvalitní muzika. A hle, ono to ani tak dlouho netrvalo. Ačkoliv pilotní kraťas "…and the Dark Begins" byl spíše zklamáním, první dlouhohrající zásek "(In)Humanity" představuje kapelu v zcela jiném světle. A co budeme povídat - proč to neříct hned na začátku -, mnohem lepším a posluchačsky vděčnějším světle…

Kdo měl tu čest s tři roky starým EP "…and the Dark Begins", určitě se zeptá, v čem tedy vidím tak razantní rozdíl, co se změnilo a co se, jak říkám, zlepšilo. Upřímně řečeno, nahoru šlo úplně všechno, "(In)Humanity" je minimálně tak o dvě až tři třídy výše v úplně všech ohledech. Dovolím si tvrdit, že kdo "…and the Dark Begins" slyšel, ten bude po poslechu novinky velice příjemně překvapen.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Secret of Darkness]

Metsatöll - Ulg

25. listopadu 2011 v 15:39 | Ellrohir |  Recenze
Dnes se podíváme do Estonska za kapelou Metsatöll. Estonsko, to je vlastně takové Finsko v malém. Nepochází odsud ale ani zdaleka tolik kvalitních (nebo přijmenším proslulých) metalových band. Metsatöll patří k tomu nejlepšímu a nejznámnějšímu, co tento malý pobaltský stát nabízí. Už jsem se s jejich tvorbou setkal, ale popravdě zase tak moc mi v paměti neutkvěli, i když to nemusí nutně nic znamenat - občas mají některá jinak veskrze dobrá alba tu smůlu, že je neposlouchám v tom správném rozpoložení, načež zapadnou a v záplavě stovek položek mé soukromé médiatéky je pak velmi těžké je znovu objevit... Hoši z Metsatöll začínali před dvanácti lety coby jakýsi heavy metal, ovšem velmi brzy v jejich tvorbě převládl folk, který je už dávno naprosto stěžejní. Jejich jméno v estonštině značí v přeneseném významu "Vlk" (v doslovném překladu to bude "lesní něco", ovšem přesný překlad se mi najít nepodařilo). A název aktuálního alba "Ulg" pro změnu znamená "Vytí". Jak tedy estonští vlci vyjí?

Čtyřčlenná formace na své nové album poprvé upozornila klipem "Küü", který se přes v podstatě jalový (nebo spíš "nijaký") děj vyznačuje především originálním a přesvědčivým zpracováním kapely hrající pod vodou. Samotná skladba patří k tomu lepšímu, co se na albu vyskytuje. Alespoň se tak nepotvrdila zvláštní schopnost některých kapel vybrat pro účely singlů a videoklipů naprosto nejhorší kousky, čímž pak natěšené zájemce o album spíš odradí než navnadí. Když už jsme u toho, tak singlem k album je song "Kivine maa", který taky považuju za povedený, i když jsem zahlédl i opačný názor.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Throne of Katarsis - Ved graven

24. listopadu 2011 v 20:43 | Monsterfuck |  Recenze
"Ved graven" je třetí dlouhohrající deska Norů Throne of Katarsis… a nutno hned na začátek přiznat barvu, že ani novince, ani předchozím dvěma kouskům "An Eternal Dark Horizon" (2007) a "Helvete - Det iskalde mørket" (2009) se většinou moc dobrých kritik nedostává. A buďme upřímní, ono není zrovna moc těžké zjistit proč. O něčem jako originalita Throne of Katarsis totiž nejspíš nikdy neslyšeli, hudební projev vcelku primitivní a hodně monotónní (což bylo na novince lehounce odbouráno, ale o tom až za chviličku), zvuk - kanální. Jejich black metal se tedy zdá být na první pohled vlastně standardní a nikterak vybočující záležitostí… a ono tomu tak vlastně i doopravdy je. Je to taková klasická "bzučící" true norwegian black metal vichřice, která hltavě chlemtá ze studny odkazu některých kultovních klasiků žánru, jmenovitě například ze starých desek Darkthrone (dejme tomu po "Panzerfaust") nebo starého období Gorgoroth (tak do roku 1998). Přesto se musím přiznat, že - a nevím proč tomu tak je - jsou mi Throne of Katarsis nějakým způsobem sympatičtí, asi jako jednomu z mála (kromě sebe znám osobně už jenom jednoho člověka, kterému se jejich muzika líbí). Není to zrovna moc objevná záležitost, to samozřejmě uznávám, ale špatné to věru není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Krisiun - The Great Execution

23. listopadu 2011 v 0:26 | Ježura |  Recenze
Mám v živé paměti, jak jsem si v různých reportech, recenzích a dokonce i ústně stěžoval, že té které death metalové kapele něco chybí. Jednou to byly silné riffy, jindy obstojné bicí party a takových dílčích nedostatků by se našlo ještě hodně. Při každé takové příležitosti jsem si představoval, jak by to asi znělo, kdyby se všechny ty moje tužby staly realitou. A pak zčistajasna dostanu na recenzi novinku brazilských Krisiun, o kterých jsem si udělal rámcovou představu na Metalfestu 2011 a od kterých jsem čekal minimálně obstojný materiál. Dámy a pánové, na svoji čest přísahám, že mě zatím jen málo alb na první poslech sejmulo takovým způsobem jako "The Great Execution"...

Skutečně, když jsem se pustil do prvního poslechu, ne a ne vyjít z úžasu, protože se mi v tomhle albu zhmotnily všechny tužby a všechny představy, které chovám o ideálním death metalu klasického střihu. Smíchejte nekompromisní a jasně vymezené riffy, smrtící bicí palby, k tomu přidejte brutální vokál a frázování sekané stejně ostře jako riffy a máte přibližnou představu, o čem tu hovořím. Možná si říkáte, že je to všechno moc hezké, ale kde je něco, co z takového dobrého základu stvoří mistrovské dílo, nějaká ta vstupenka na absolutní vrchol, něco, co album jasně odliší od konkurence. Věřte nebo ne, "The Great Execution" nic takového nepotřebuje a úplně si vystačí "pouze" s neuvěřitelně poctivě odvedenou prací na těchto základních a všudypřítomných pilířích death metalu. Skutečně, nenarazíte tu na žádný orchestr, žádné progresivní experimenty, ani vlivy diametrálně odlišných stylů. Tohle je naprosto dokonalá ukázka deathu v jeho nejčistší podobě a zároveň důkaz, že pro špičkové dílo není třeba vymýšlet nějaké extra veletoče v celkovém pojetí stylu. A víte, co je na vší téhle slávě kouzelné? I když se album honosí více než hodinovou stopáží, jeho koncentrovaná kvalita vás nenechá ani na chvilku propadnout jakékoli nudě. Jediné, čemu můžete propadnout, je nezvladatelná touha začít mlátit hlavou v autobuse/čekárně u doktora/na finančním úřadě - prostě kdekoli, kde si pustíte Krisiun do uší.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Oranssi Pazuzu - Kosmonument

21. listopadu 2011 v 21:17 | Monsterfuck |  Recenze
Na začátek bych si dovolil vhodit do placu jednu kvízovou otázku za dva bludišťáky - kolikrát tu na Sicmaggot starý dobrák Monsterfuck udělil nejvyšší hodnocení? Nebudu kruťas, nenechám vás žhavit své paměťové závity na hranici přehřátí, ani po vás nebudu chtít projíždět celý archiv stovek recenzí (to přece jenom nebylo účelem této otázky), já vám to řeknu. Z cca 220 recenzí jsem tu 10/10 nadělil celkem sedmkrát, přičemž jednou, uznávám, jsem to přestřelil. Nehodlám tu však tahat staré kostlivce ze skříně a opravovat prachem zašlé verdikty, které již dnes nikoho nepálí (ani tohle totiž nebylo účelem oné otázky), chci tím říct jen to, že když už jednou za uherský rok nejvyšší počet bodů někomu dávám, myslím to setsakramentsky vážně (říct tohle už bylo účelem mé otázky). Proto mi můžete bez uzardění věřit, že když jsem tu těsně před Vánoci léta Páně 2009 ohodnotil desítkou (mimochodem, úplně první desítkou na Sicmaggot vůbec, nešálí-li mne má sklerózou proděravělá paměť) desku "Muukalainen puhuu" nějakých (v té době) neznámých obskurních Finů s prapodivným jménem Oranssi Pazuzu, měl jsem k tomu hodně dobrý důvod. Stejně tak mi můžete věřit i to, že se tehdy nejednalo o náhlé pomatení smyslů, ani chvilkovou poblouzněnost jedním albem, ale o naprosto odpovídající ohodnocení dechberoucího veledíla, jež se nezřídka dotýká samotné hudební geniality - o tom jsem přesvědčen stále! V takové konstelaci hvězd (zrovna k Oranssi Pazuzu se astrologická přirovnání přímo nabízejí) začne člověka velice brzy pálit nejedna důležitá otázka: co pokračování… bude? A jaké bude?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Vypsaná Fixa: Brno - Fléda, 8.11.2011

20. listopadu 2011 v 19:50 | Beztak |  Reporty
Nedávno tu Monsterfuck hlásil spuštění nové rubriky s názvem "Články", ve které se budou objevovat mimo jiné i reporty z nemetalových a nerockových akcí. A já se úplnou náhodou, zrovna chystal na brněnský koncert Vypsané Fixy. Což je dostatečně nemetalová, ale zároveň dostatečně rocková akce. Alespoň na koncertech to u Vypsané Fixy platí vždy. Takže mi byl svěřen úkol obstarat první článek v naší nové rubrice [zpětně byly veškeré články z rubriky přesunuty mezi klasické recenze a reporty - pozn. MF, 2014]. Abych pravdu pravil, bude to složité, protože se na koncertech Vypsané Fixy vždy tak zřídím, že si spoustu věcí nepamatuji. Na svou obranu musím napsat, že Fixa je moje srdcová kapela a v den koncertu jsem v blažené euforii a prakticky se nemůžu ubránit nějakému tomu porušení životosprávy. Takže tento report bude dost nestandardní.

Koncert se konal 8. listopadu 2011 v brněnském klubu Fléda a Vypsaná Fixa s sebou přivezla nové fláky z šesté řadové desky nazvané "Detaily", kterou vydala 6. října. Zajímalo mě, jak budou nové songy znít v živém podání, které v případě Vypsané Fixy nikdy nepostrádá energii ani nasazení. Těšil jsem se, že zahrají nášláplé kousky jako "Lujza a Telma" nebo "Mentální dávidlo", na ty se ovšem nedostalo. Dokonce nezahráli ani moji nejoblíbenější píseň z "Detailů", totální psychosong "Nájemník".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny nakradeny ze serveru Superbeat.cz (autor: sine.nomine)

Et Moriemur - Cupio Dissolvi

19. listopadu 2011 v 22:40 | Monsterfuck |  Recenze
Pamatuji si docela živě, jak se Et Moriemur nějaké dva roky zpátky vynořili vlastně odnikud a rozjeli svou propagaci na serveru Bandzone. Zpočátku se to tvářilo spíše jako jeden z těch nechvalně proslulých Bandzonových projektů, které si někdo dělá doma na koleně (nezřídka - vlastně i ve většině případů - pouze pomocí počítače) a které nemají moc dlouhou životnost (a ve skutečnosti asi i málokdy nějakou hudební hodnotu) - jen s tím rozdílem, že těch pár songů od Et Moriemur, které tam už tehdy visely, byly opravdu dobré věci. A ejhle, dva roky uběhly jako velká voda - a během nich Et Moriemur vyrostli ve standardní kapelu, která vydává nosiče a hraje živě, ba co víc, povedlo se jim za tak krátkou dobu na domácí doom metalové scéně i vcelku slušně etablovat a vydobýt si nějakou pozici. Škarohlíd by sice mohl s přehledem nadhodit, že to není nic těžkého, vzhledem k tomu, jak málo kapel tohoto žánru u nás je, vždyť přece stačí jen doom hrát a člověk je etablovaný hned, neboť není konkurence, avšak na druhou stranu je podle mého názoru sympatické vidět, že někdo tento téměř mrtvý (nebo jen neustále umírající?) styl v naší kotlině ještě někdo produkuje. Tím spíše, že nástřelové EP "Lacrimae Rerum" bylo velice slibným příslibem do budoucna…

…a budoucnost už dorazila s první dlouhohrající deskou "Cupio Dissolvi". Jak vidno, opět nechybí latinský název alba, ani vícero jazyků v textech (aktuálně už byla použita šestice řečí - kromě základní angličtiny ještě čeština, italština, němčina, ruština a latina), stejně tak ani stylově se nic moc nezměnilo, tudíž opět máme co do činění s doom metalem (možná ještě lépe řečeno death/doom metalem), který zcela slyšitelně čerpá z klasiků žánru a nijak se za to nestydí. K tomu ovšem až za chvíli, nejprve by totiž podle mého bylo záhodno zmínit to, co logicky člověka vždy bouchne do smyslových orgánů jako první, čímž mám na mysli artwork, potažmo celou grafiku, jejímž středobodem jsou totiž dřevěné vyřezávané panenky, což asi někomu nemusí připadat dostatečně metal, ale já si myslím, že je to rozhodně pěkné a přinejmenším zajímavé - mnohem lepší a zajímavější, než kdyby tam kapela hodila nějakou lebku, pentagram nebo jakoukoliv jinou klišé hovadinu (nehledě na to, že zrovna k Et Moriemur by to ani nesedělo).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Agrypnie - Asche

18. listopadu 2011 v 13:24 | Beztak |  Recenze
Kapela Agrypnie, se mi vždy zdála být zajímavou bandou, která nejede v již zajetých black metalových kolejích, ale snaží se vytvářet vlastní, aniž by ztratily tvář, děsivost a atmosféru black metalu. Mozkem a zároveň jediným studiovým členem je Torsten Hirsch, který se ve studiu ujímá jak vokálu, tak všech nástrojů. Jen s bicími mu pomáhá René Schott. Přestože se Agrypnie zdá být prakticky sólovým projektem, tak hojně vyjíždějí na koncerty. Samozřejmě ve větším počtu lidí.

Slovo Agrypnie označuje výraz pro nespavost či potíže s usínáním. Tím dle mého názoru kapela skvěle definovala svůj zvuk, atmosféru a nějaké to poselství, které se snaží předat posluchači. A nemusíme tak používat taková ta prapodivná slovíčka jako avantgardní nebo progresivní black metal. Člověk se díky jejich hudbě octne ve zvláštním melancholickém světě, který jako by nerespektoval pravidla našeho světa. Agrypnie vypráví zasněné příběhy o zoufalství a osamělosti. Skvělým textům navíc dodává neskutečnou atmosféru samotná hudba, která rozhodně není jen o black metalové řezačce. Ale dokáže kombinovat různé zvláštní melodie a zvuky, které spolu vytváří brutálně syrovou krásu, oproštěnou od nějakých pozitivních barev. O to víc tajemnou a krásnou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Phantoms of Pilsen 5: Plzeň - Pod Kopcem, 29.10.2011

17. listopadu 2011 v 19:11 | Ježura |  Reporty
Plzeňský minifestival Phantoms of Pilsen si v metalovém undergroundu za uplynulá léta své existence vydobyl zasloužený věhlas a platí za záruku kvalitního zážitku. Pro mě byl letošní pátý ročník premiérou, ale vzhledem k neustálému objevování další a další kvalitní hudby a black metalu zvláště bylo de facto jen otázkou času, kdy i já vytáhnu paty z hlavního města a poctím západočeskou metropoli svojí návštěvou. Důvod, proč padla volba právě na letošní ročník, je vesměs prozaický - Dornenreich. Jelikož tuhle kapelu považuji za to nejlepší, co kdy vzešlo z Rakouska (a ani zdaleka nemám na mysli jen pole hudební), její oznámení na postu headlinera s definitivní platností rozhodlo o náplni soboty 29. října léta Páně 2011...

Na cestu jsem pln očekávání vyrazil někdy v dopoledních hodinách, a dokonce i samo počasí jako by chtělo dokreslit atmosféru nadcházející události. Pohled na mlhou zahalený božkovský kopec, na jehož úpatí se vše schylovalo k vypuknutí festivalu, pobídl moji obrazotvornost a vzápětí už jsem si představoval, jak se v oparu prohánějí fantómové, jejichž jméno si festival propůjčil do svého názvu. Živá realita restaurace Pod Kopcem však mé bujné představy zase usměrnila a já se s vědomím, že mám ještě necelou hodinu, než zahraje první kapela dne, oddal všeobecné družbě a jiným sociálním praktikám. Když se ale přiblížil okamžik, kdy měli otevřít program pánové z plzeňské Stollice, došlo mi, že umírám hlady, pročež jsem první vystoupení dne obětoval na oltář pudu sebezáchovy. Zpětně toho celkem lituji, protože co jsem slyšel, Stollice nezahrála vůbec špatně. Na moji obranu však svatosvatě slibuji, že to příště napravím...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ария - Феникc

16. listopadu 2011 v 23:57 | Ellrohir |  Recenze
Rusko coby metalovou zemi, mám poměrně pevně spjatu se slavickým folk a pagan blackem, ať už to je z první skupiny Аркона a její spíše méně známé klony jako Алконост nebo Калевала anebo z druhé škatulky třeba "zakázaný" Темнозорь. Heavy metal pocházející ze země, kde zítra znamená včera, to pro mě byla naprostá novinka. Výhodou je, že díky tomu jsem neměl žádné předsudky, ani jsem se nemusel bát nenaplněných očekávání, na druhou stranu jsem se neměl při psaní recenze od čeho odrazit. Ale nakonec se dílo urodilo.

V prvních vteřinách člověka napadne, že si omylem pustil "Knight Ridera", přesně jeho znělku totiž úvodní krátké elektronické intro "Чёрный квадрат" připomíná. Pak začíná hudba, která podle v prvním songu docela tíhne k power metalu, a to hlavně ve zpěvu. Riffům bych i chvílemi věřil, že je stvořil člověk, který vyrostl na Iron Maiden. Druhý track "Равновесие сил" přitvrzuje a sděluje posluchači naoko zcela jasně, že Ария je opravdu heavy metalová kapela, jenže ve třetí "История одного убийцы" bych už zase prvky, které by mi seděly spíše do poweru, našel a čtvrtá skladba "Чёрная легенда" pro změnu koketuje s thrashem. Tedy do chvíle, než je zhruba uprostřed přerušena, aby toho nebylo málo, velmi "atmosférickou" pomalou akustickou pasáží. Rozhodně se nedá stěžovat si na nudu a šedou monotónnost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na prosinec

15. listopadu 2011 v 20:51 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Thrashfest 2011
1. 12. - Praha, KC Vltavská (18:00)
Vystoupí: Sepultura (BRA), Exodus (USA), Destruction (GER), Heathen (USA)
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

The Tour to Or Shalem
2. 12. - Praha, Black Pes (19:00)
Vystoupí: Orphaned Land (IZR), Arkan (FRA), Myrath (TUN)
Cena: 350
Více informací: Obscure Promotion

Kvelertak (NOR), Toxic Holocaust (USA), Trap Them (USA), Wolves Like Us (NOR)
5. 12. - Praha, Matrix (19:00)
Cena: 350
Více informací: Obscure Promotion

Hatefest 2011
8. 12. - Zlín, Masters of Rock Café (18:00)
Vystoupí: Kataklysm (CAN), Triptykon (SWI), Marduk (SWE), Milking the Goatmachine (GER), Azarath (POL), Dawn of Disease (GER)
Cena: 600
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

In Extremo (GER)
8. 12. - Praha, Roxy (19:00)
Cena: 550
Více informací: Showinfo

Dead Tyrants Tour 2011
9.12. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Vystoupí: Moonsorrow (FIN), Týr (FRO), Crimfall (FIN)
Cena: 490
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Blind Guardian (GER)
11. 12. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Cynic (USA), Chimp Spanner (UK), Hypno5e (FRA)
15. 12. - Praha, KD Kyje (19:00)
Cena: 420
Více informací: Obscure Promotion

Darkestrah - Каган

14. listopadu 2011 v 21:54 | Monsterfuck |  Recenze
Darkestrah jsou pro mne jedna z mých nejoblíbenějších kapel, ba přímo bych je řadil do té nepočetné, ale o to exkluzivnější sorty kapel srdcových, na jejichž muziku nedám za žádnou cenu a za žádných okolností dopustit; jimž sežeru úplně všechno, co nahrají; od nichž si koupím bez výhrad vše, co vydají. Říkám to hned na začátku, abyste nedivili níže se nacházejícímu vodopádu superlativů a kulometné kadenci všech možných variací na slovíčko "geniální". Jsem zcela přesvědčen, že každý z vás nějakou podobnou srdcovku má, proto jistě budete mít pochopení pro mé zaujetí Darkestrah, stejně tak vám jistě nebude cizí onen pocit čekání na cokoliv nového, co má vaše oblíbená skupina vydat - zvláště v případě, že to čekání trvá celé tři roky a jedná se o vůbec nejdelší přestávku mezi jednotlivými počiny (demo éru nepočítaje). V tomto případě člověk skočí jak hladový pes i po pouhém EP, jehož hrací doba čítá jen lehce přes 20 minut.

Rád bych ale upozornil předem ještě na jednu věc - veškeré ty ódy na Darkestrah tu nebudu pět jen proto, že je mám rád. Naopak, mám je rád právě z toho důvodu, že si zaslouží to, aby se na jejich muziky pěly ódy. Snad v tom ten rozdíl cítíte, pokud ale ne, rád vás trochu zasvětím v to, čím jsou Darkestrah tak výjimeční…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Megadeth - Th1rt3en

13. listopadu 2011 v 12:05 | Beztak |  Recenze
Dave Mustaine udělal za posledních pár let několik dle mého názoru správných rozhodnutí. Přijal do svých řad skvělého kytaristu Chrise Brodericka, s nímž připravil po delší době desku, která se řadí v diskografii Megadeth k těm lepším ("Endgame"). A taky se vrátil ztracený syn, baskytarista David Ellefson, který se s tahounem Megadeth usmířil po soudních procesech a vzájemném osočování. Jak jim to spolu šlape, jsme se mohli přesvědčit na jaře v Praze, kde hráli společně se Slayer. A musím říct, že Megadeth na mě působili velice sympaticky. I věčně nabubřelý zrzek Mustaine vypadal v dobrém rozpoložení.

To vše mě pomalu připravovalo na další desku Megadeth, na kterou jsem byl opravdu zvědavý. Megadeth čekal těžký úkol - překonat skvělou desku "Endgame" z roku 2009. Jako první singl vypustili do světa song "Public Enemy No. 1" a to mou zvědavost povzbudilo. Svižná riffovačka se silným a chytlavým refrénem mě opravdu navnadila. Vyvolala ve mně pocit, že by se to mohlo povést. Že by se dala předešlá deska překonat. Teď však vím, že to tak bohužel není. Ale v tom bych neviděl problém. Řekněme si upřímně - minulá deska je opravdu skvělým počinem, který nenechá chladným snad žádného fanouška thrash metalu. Síla, jakou Dave Mustaine s novým kytaristou Chrisem Broderickem předvedli, by se neztratila ani na deskách z přelomu 80. a 90. let. "Th1rt3en" je tak v těžké pozici. A radši bych se zdržel většího srovnávání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Edguy: Praha - KC Vltavská, 6.10.2011

12. listopadu 2011 v 22:48 | Madeleine Ailyn |  Reporty
Já se vlastně nerozhodla jet na pražský koncert skupiny Edguy, já k tomu byla násilně přinucena. Dnes mohu říci, že naštěstí. Ale předtím se mi zdálo trochu jako horor vybrat si ze spousty jmen, na která jsem si mohla ukázat jen prstem a jet, právě tuhle kapelu. Jenže cesty a vliv páně Sammetova jsou občas méně či více nevyzpytatelné, a tak když se moje kamarádka, náruživá fanynka, dovtípila téhle akce, jako bych neměla už co rozhodovat. Nátlak byl větší, než mohl obyčejný člověk jako já zvládnout. No, to, co přišlo potom, bylo taky peklo, ale měla jsem jistotu, že se to 6. 10. alespoň trochu uklidní. Peklo hlavně proto, že pan Tobias se nám nachladil a zrušil předtím pár koncertů. Sečteno a podtrženo, do KC Vltavská jsem vstupovala s pesimismem už ze začátku. Dalším důvodem bylo, že tahle hala je známá pro svojí úžasnou atmosféru, kterou doplňuje "dušení a pečení" obecenstva zaživa a ani Tobi si to nenechal pro sebe a několikrát tomu věnoval jeden za svých vtipů. No, alespoň se z té nemoci pořádně vypotil.

Musím se přiznat, že o předkapele jsem se něco dozvěděla až potom, co jsem večer před koncertem začala "googlovat", ale na to, co přišlo po příchodu celé partičky Kottak, mě nemohly připravit ani fotky, ani těch pár informací, co jsem nacpala a nadupala do mozku. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v pravěku. Je to docela tvrdé přirovnání a starší se mnou nemusí souhlasit, ale byl to přece jen první pocit, v hlavě se mi vybavilo něco s "glamem" a já nevím ještě čím a přišlo mi to, jak kdybych se vrátila v čase. Potom, co dohráli první písničku, se mi ovšem začali dostávat pod kůži. Přece jen, jak Kottak, tak Egduy mají hodně společného. Jedním z těch společných rysů je to, že ve svém čele mají silnou osobnost se značně neotřelým humorem. James Kottak jednoduše není jen výborný bubeník, ale i velice dobrý zpěvák a showman jak se patří. Není snad ani možno si zapamatovat všechny jeho hlášky na úkor Sammeta a jeho kumpánů. V jednom okamžiku se mu povedlo rozesmát celý sál, když si od jedné šílené fanynky vzal zaječí uši, které měli být ukázkou praštěného přístupu většiny přítomných dam a měli znázorňovat klip "Superheroes" (ve kterém, jak hodně lidí ví, členové Edguy střílí nevinné modelky v podobě králíčků), nasadil si je na hlavu a pokračoval ve své zběsilé jízdě další písní. Při jeho energickém poskakování sice vydržely na svém místě asi tak tři sekundy, ale i to byl úspěch. Jako by měly za úkol připravit nás na to, co přijde. Vyhecovat nás už dopředu. A svůj úkol splnily na sto procent. Předtím jsem neznala ani název jejich nového alba, dnes bych se na ně jela podívat znovu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Photomusic.cz (autor: Aitken)

Assessor vydají novou desku

12. listopadu 2011 v 22:00 | Monsterfuck |  Music News
Znovu obnovený kult českého undergroundu z počátku 90. let, Assesor, vydá pod lehce pozměněným jménem Assessor svou druhou desku, která spatří světlo světa v dubnu příštího roku jakožto příloha časopisu Pařát. Podrobnosti v tiskové zprávě:

"20. dubna příštího roku vyjde pod Pařátem zatím ještě nepojmenované nové album legendárního Assessoru, které naváže na 22 let (!!) starý debut 'Invaze'. Ten kapela natočila ještě pod původním názvem Assesor. Na jaře minulého roku thrashoví mohykáni po mnoha letech vstali z hrobu a pod lehce upraveným názvem (s jedním S navíc) opět koncertují. Vedle nových skladeb budou na desce (coby live bonusy nahrané v letošním roce) i některé songy z 'Invaze', což bylo vůbec první tvrděmetalové album vydané v tehdejším Československu. Až záhy po něm se do prodeje dostala debutové alba Törru nebo Arakainu. Na odkaz 'Invaze' dokonce přísahali Maniac Butcher, když po této desce pojmenovali jednu ze svých řadovek a předělali titulní song.

Kapela ujišťuje, že veškerá nostalgie jde stranou a máte se připravit na pekelnou thrashmetalovou jízdu jako za dřívějších let! Ostatně o jejich skvělé formě jste se mohli přesvědčit třeba na letošním Obscene Extreme!

O dalších novinkách kolem této placky vás budeme průběžně informovat!"


Vir na Sicmaggot?

11. listopadu 2011 v 22:09 | Monsterfuck |  Blog News
Možná se někteří z vás v posledních pár dnech při pokusu o vstup na Sicmaggot setkali s chybovou hláškou o přítomnosti malware na našem webu. Ačkoliv jsme se vzniklou situaci snažili intenzivně řešit, stále jsme nemohli přijít na to, kde je chyba, načež jsme se rozhodli o pomoc kontaktovat adminy serveru Blog.cz, kteří nám poskytli následující odpověď:

"Problémem se zabýváme - kromě vás se ozvalo několik dalších uživatelů, jejichž blog byl rovněž Googlem vyhodnocen jako závadná stránka. Pravděpodobně se jedná o problém na straně Googlu - v tuto chvíli není v našich silách tento problém vyřešit, nezbývá tedy než doufat, že jde o nějaký dočasný problém, který se brzy vyřeší."

Co to znamená, to si asi každý z vás dokáže domyslet sám. Redakce Sicmaggot je v tomto případě absolutně mimo hru a těžko můžeme cokoliv dělat. Z naší strany tedy opravdu není jiná možnost, než pouze čekat, dokud se to nějak nevyvrbí a dokud vše zase nezačně opět fungovat tak, jak má. Do té doby Sicmaggot pojede v úsporném režimu s méně aktualizacemi. Nemusíte se ovšem bát, že byste přišli o nějaké novinky, neboť vše bude po vyřešení onoho problému shrnuto v jednom článku.

Výhodu v tomto případě budou mít uživatelé Facebooku, kteří budou novinkami zásobováni neustále a bez omezení.

Děkujeme za pochopení!

Blind Guardian představují kompilační novinku

11. listopadu 2011 v 14:28 | Ellrohir |  Music News
Blind Guardian představili svou novou kompilační desku, která se objeví v lednu příštího roku. Album se vydává u příležitosti 25 let kapely a obsahovat bude průřez dosavadní kariérou. Skupina k tomu na svém webu uvádí následující:

"Konečně po všech těch letech jsme si našli čas to vybrat naše nejcennější songy do 'best of' kompilace, která reprezentuje prvních 25 let naší kariéry. Od samého začátku byl pro nás tohle důležitý projekt, jen kdybychom si našli potřebný čas a pozornost věnovat se tomu detailně. S ohromnou nostalgií jsme se podívali 25 let zpátky a přicházíme s 'Memories of a Time to Come', s organickým mixem některých z našich nejlepších songů."

Album v základní verzi obsahuje 2 CD, k dispozici ovšem bude deluxe edice s třetím bonusovým diskem, na kterém se objeví například některá mimořádná dema z dob, kdy se kapela ještě jmenovala Lucifer's Heritage. Část skladeb byla letos zremixována, část letos znovu nahrána a pět songů z éry Lucifer's Heritage na bonusovém disku kompletně přepracováno. Prostřednictvím Virgin/EMI bude vydáno 20. ledna 2012.

Tracklist "Memories of a Time to Come":
CD 1:
01. Imaginations from the Other Side*
02. Nightfall *
03. Ride into Obsession *
04. Somewhere Far Beyond *
05. Majesty *
06. Traveler in Time *
07. Follow the Blind *
08. The Last Candle *

CD 2:
01. Sacred Worlds
02. This Will Never End *
03. Valhalla **
04. Bright Eyes *
05. Mirror Mirror *
06. The Bard's Song (in the Forest) *
07. The Bard's Song (The Hobbit) **
08. And Then There Was Silence **

CD 3 (limited deluxe edition):
01. Brian ***
02. Halloween (The Wizard's Crown) ***
03. Lucifer's Heritage ***
04. Symphonies of Doom ***
05. Dead of the Night ***
06. Majesty
07. Trial by the Archon
08. Battalions of Fear
09. Run for the Night
10. Lost in the Twilight Hall
11. Tommyknockers
12. Ashes to Ashes
13. Time What Is Time
14. A Past and Future Secret
15. The Script for My Requiem

* Remixováno 2011
** Znovu nahráno 2011
*** Přepracováno 2011

Klipové novinky

10. listopadu 2011 v 13:08 | Beztak |  Music News
>>> Prvním klipem v pořadí bude singl z desky "Imaginaerum" finské kapely Nightwish. Klipem opatřili píseň "Storytime". Deska, jak již jsme několikrát infomovali, vyjde 30. listopadu ve Finsku. Čeští fanoušci si ji mohou pořídit 2. prosince, kdy vyjde i u nás.


>>> Další pohyblivé obrázky jsou z dílny Mutant Koala Pictures, kteří vytvořili video pro finskou kapelu The Man-Eating Tree, hrající gothic metal. Klip byl vytvořen pro píseň "Armed". Na 28. listopadu je naplánováno vydání jejich druhé desky s názvem "Harvest", na kterém bude i tato píseň. Během turné, které se uskuteční na přelomu roku, se zastaví i v ČR, konkrétně 11. ledna v Praze.


>>> A klipovou nálož zakončíme americkými All Shall Perish, kteří zaznamenali své vystoupení v San Franciscu. Záběry z tohoto koncertu využili pro klip k písni "Royalty into Exile". Song je z jejich čtvrtého studiového alba "This Is Where It Ends".


Lou Reed / Metallica - Lulu

8. listopadu 2011 v 21:27 | Zajus |  Recenze
Když se před dvěma lety na pódiu v newyorském Madison Square Garden setkaly dvě hudební legendy, Lou Reed a Metallica, málokdo asi tušil, kam až jejich spolupráce dospěje. Dva roky poté o albu, jež dostalo název "Lulu", poprvé promluvil kytarista Metallicy, Kirk Hammett. Rozhodnutí thrash metalových titánů o spolupráci s umělcem, jenž je nejčastěji spojován s žánry jako experimentální rock či art rock, bylo pro mnohé překvapením. Po tři roky starém "Death Magnetic" totiž leckdo očekával poslušný návrat ke kořenům i na dalších albech. Již od počátku však kapela tvrdila že nepůjde o hudbu Metallicy s hlasem Lou Reeda, ale o zcela originální projekt.

Jak to tedy dopadlo? "Lulu" je vskutku originální a nepodobá se ničemu, co jsme za téměř třicetiletou historii kapely mohli slyšet (výjimkou jsou snad jen ozvěny nenáviděné desky "St. Anger" v některých pasážích). "Lulu" je dlouhé album a to je hlavní kámen úrazu. Druhým zásadním problémem je vokální projev Lou Reeda. Již první reakce na singl "The View" kritizovaly Reedův hlas a často ho přirovnávaly k senilnímu stařečkovi zmateně mumlajícímu repliky ze sto let staré divadelní hry. Pro zbytek alba to bohužel platí dvojnásob. Na mnoha místech Lou zcela ztrácí rytmus a kapela mu takříkajíc uteče. Jeho hlas zní chvílemi silně, chvílemi velmi slabě a ještě více tak zdůrazňuje dojem, že vokály nahrával na první pokus ve snaze "mít to za sebou". Aby producenti kompenzovali tuto nestálost, vytáhli Reeda před Metallicu, která tak zní spíše jako doprovodná kapela, než jako plnohodnotná složka alba. Problém s délkou jsem již zmínil, a tak stačí říct, že zde platí klasické "méně je více". Některé jinak solidní skladby jsou zbytečně natahované (například jedenáctiminutový "Dragon"), jiné jsou vyloženě zbytečné ("Little Dog").

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pár drobnůstek...

8. listopadu 2011 v 17:32 | Monsterfuck |  Blog News
Změna je život, jak se říká, tak proč si toto rčení nevyzkoušet také v praxi? Na Sicmaggot aktuálně proběhlo pár menších změn, ale nelekejte se, nejedná se o nic zásadního, za zmínku to ovšem stojí...

1) Asi nejvýraznější změna se týká rubrik. Do toaletní mísy dějin byly spláchnuty dvě dávno neaktualizované, to jest Videa (ta nám už přišla zbytečná) a Tapety (ty zase neměl kdo vyrábět). Na jejich místo však nastupuje rubrika nová, která nese prapodivný název Články. S nadsázkou řečeno půjde o jakési "volné téma". Budou sem patřit třeba tematické články většího rozsahu, které se nehodí ani do jedné z ostatních sekcí (např. může jít o historii nějaké skupiny s recenzí všech desek či pojednání/zamyšlení o nějaké události na hudební scéně), ale i report z nemetalového a nerockového koncertu atp. Rubrika nebude záměrně příliš aktualizovaná (maximálně jeden článek měsíčně, možná ještě míň), nyní je dokonce ještě prázdná, ale to se už zanedlouho změní. Rozsah bude každopádně celkem široký, tak se nechte překvapit :)

2) Další záležitost se týká expanze Sicmaggot na sociální sítě. Jak jste si již možná všimli při pohledu na menu vlevo, přibyl nám do rodiny čtvrtý profil - Bandzone. Pokud jste jeho uživately, neváhejte si nás přidat :-) K sociálním sítím se vážou ještě další dvě věcičky: a) MySpace je již po poslední extrémně zprasené změně dávno nepouživatelný a také nikým nepoužívaný (což si ostatně můžete všimnout sami, že poslední aktualizace na našem profilu zde proběhla před rokem a půl), tudíž jej pomalu opouštíme, ačkoliv ikonka prozatím na svém místě v menu zůstane; b) naopak největší aktivita je vyvíjena na Facebook profilu, kde zodpovědně informujeme o každé aktualizaci na Sicmaggot, takže pokud tuto populární stránku používáte, rozhodně se nestyďte nás "olajkovat" a budete v obraze :-)

3) Info o blogu prošlo menší aktualizací. Již před nějakou dobou přibylo pár (snad zajímavých) zajímavostí, nebylo na to ale nikde upozorněno, proto to říkáme alespoň teď. Nově však bylo ke každému členovi redakce přidáno počítadlo jeho článků (týká se to pouze novinek, recenzí, reportů, rozhovorů a bude i zmiňované nové rubriky). Přepočítávání bude probíhat v měsíčním intervalu vždy k poslednímu dni měsíce, přičemž příslušné hodnoty budou změněny vždy v první den měsíce následujícího, a to bez upozorňování (snad možná jen na tom Facebooku to vždy proběhne), takže se občas nezapomeňte podívat, jak si vede váš oblíbený redaktor(ka) :-) V současnosti tam jsou uvedeny hodnoty k 31. říjnu 2011, tudíž redaktoři, kteří nastoupili až od listopadu, zde ještě nemají nic...

Van Canto - Break the Silence

7. listopadu 2011 v 21:21 | Madeleine Ailyn |  Recenze
Jeden ze členů Van Canto, Stefan, v rozhovoru pro francouzský rockový magazín prohlásil asi toto: "Kdybychom se dříve zeptali sta lidí na jejich názor na projekt, který jsme chtěli zkusit, sto jedna by odpovědělo, že to nebude fungovat." Teď už to není jen projekt, nýbrž rovnoprávná kapela, která v září vydala svoje čtvrté album s názvem "Break the Silence" a prolomila tak nejen ticho, ale zrodila i novou vlnu diskuse, která je technicky o ničem a o všem zároveň. Jako by šlo o samotné základy a myšlenky metalu a zároveň nekráčelo o nic míň než bandu zpívajících "šašků". A tak se nám vynořuje jedna otázka: že by přeci jen ten "hloupý" a capella metal mohl žít?

Už předchozí "Tribe of Force" bylo znakem toho, že tahle šestice nám má co říct a že dokáže vytvořit něco, co se dá nazývat plnohodnotným cédéčkem kapely a ne jen shlukem dobrých písniček a coverů, jak tomu bylo u předcházejících. A nové album je takovým volným navázáním, ale zároveň se značně odlišuje v detailech. V detailech, kterých si všimnete, už když tu placku poprvé vložíte do přehrávače. Van Canto nejsou zbytečně agresivní a nejsou ani zbytečně přítulní. Van Canto jsou Van Canto. Je hřích je s kýmkoliv srovnávat. Oni jsou originál, i když uznávám, že pro někoho může být jejich neotřelost moc. Já jsem ovšem duše značně volnomyšlenkářská, zavřu oči, poslouchám, a jak se říká, všechny věci prověří jen čas.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Arch Enemy hodlají natočit live DVD

7. listopadu 2011 v 10:01 | Beztak |  Music News
Arch Enemy oznámili vydání nového DVD. Natáčet se bude vystoupení, které se uskuteční 13. prosince v německém Kolíně nad Rýnem. Předskakovat by jim měla thrash metalová kapela Warbringer a tchajwanský melodic black metal Chthonic.

"Rok 2011 je mým desátým rokem u Arch Enemy a ráda bych jej tak oslavila velmi zvláštní událostí. Takže natočíme DVD ke světové Khaos Tour v mém rodném městě! Naším cílem bude zachytit živelné šílenství našich německých fanoušků. Chtěli bychom ukázat, jak intenzivně lze pracovat s kamerami ve středu mosh pitu, v první řadě, nad lidmi, pod pódiem, zleva, zprava. Chceme zachytit vaši krev, pot a vášeň a získat každičkou kapku z našeho vystoupení na výsledný záznam," prohlásila zpěvačka kapely Angela Gossow.

Angela Gossow za své desetileté působení v Arch Enemy s nimi stihla natočit dvě EP a šest regulérních alb, z nichž to poslední "Khaos Legions" vyšlo v letošním roce.