Twilight of the Gods chystají album

26. října 2011 v 23:33 | Monsterfuck |  Music News
Mezinárodní all-star projekt Twilight of the Gods, původně vzniknuvší pouze jako koncertní tribut legendárním Bathory, právě podepsal smlouvu s francouzskou firmou Season of Mist, pod jejíž značkou vydá v příštím roce první desku. Ta však - a to je důležité - bude obsahovat pouze vlastní muziku, čímž se Twilight of the Gods povyšují z pouhého netradičního revivalu na regulérní projekt.

"Jsme pyšní na podpis celosvětové smlouvy Twilight of the Gods se Season of Mist," říká kapela. "První otázka - proč? Původní idea byla dát dohromady mezinárodní skupinu a vzdát hold Bathory. Nic víc, nic míň. Výzva a čest. (...) Byli jsme požádáni, abychom znovu nahráli klasiky od Bathory, bylo nám nabídnuto toto a také vydání DVD a živých alb. Ani za milion let se nic takového neuskuteční... Avšak chemie mezi námi pěti byla tak velká, že jsem se začali bavit o psaní vlastního materiálu. Byla by škoda pohřbít tu energii a synergii v prach, když se nám otevřelo tolik nových možností.

Celý život je pouze nových výzvách a cestách, tudíž se všech pět členů Twilight of the Gods v měsíci říjnu shromáždilo v jižním Portugalsku za účelem skládání. Právě díky tomu byla podepsána smlouva a vše se začalo formovat. Nikdo z nás v našich vlastních kapelách a minulostech nehrál čistý heavy metal, takže právě to je to, do čeho se TOTG pomalu formují... Jistě, stále zde budou jisté epické party a vliv rocku ze 70. let, ale naprostá většina materiálu zní jako klasický metal.

Právě nyní vyhlížíme nástup do studia v prvních měsících roku 2012. Očekávejte tedy plnohodnotný heavy metal stvořený různorodou posádkou s více jak čtyřicetialbovou zkušeností v rozmezí dvou dekád..."

Twilight of the Gods tvoří zpěvák Alan Averill Nemtheanga (Primordial), kytaristé Rune Eriksen (Ava Inferi, Aura Noir, ex-Mayhem) a Patrik Lindgren (Thyrfing), baskytarista Frode "Grimar" Glesnes (Einherjer) a bubeník Nicholas Howard Barker (Lock Up, ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama