Mastodon - The Hunter

5. října 2011 v 1:19 | Earthworm |  Recenze
Mastodon se před dvěma lety vyznamenali svým albem "Crack the Skye", ve kterém jako správně experimentální kapela zkusili opět jiné postupy a po brutálnějším "Blood Mountain" to dopadlo mnohem odlehčeněji a prog rockověji. Každý by tak nějak čekal pokračovatele ve stopách úspěšné poslední desky, jenže Mastodon to vzali zase z trochu jiného konce. Dá se říct, že "The Hunter" kombinuje stoner metal (u něhož kapela začínala) s lehkostí a vesmírnou atmosférou posledních desek. Jak jinak než úspěšně.

Už od začátku kariéry byla pro kapelu typická koncepční alba. To se ale novinky netýká a místo nějaké epické ujetosti tu máme 13 samostatných skladeb, přesto ale celý počin vyznívá jednotně a komplexně. Možná za to může právě absence konceptu, ale změnami prošly i délky songů - nejdelší, se kterou se na "The Hunter" setkáte má pět a půl minuty. Deska je tedy jednodušší, dost písničková a nakonec i nejpřístupnější, jakou Mastodon vydali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pazzy11 Pazzy11 | 5. října 2011 v 8:23

Pro mě byli Mastodon a Machine Head očekáváním (nejen) roku. Jedny z mých největších srdcovek.
Propadl jsem jim, od té doby, co jsem je slyšel na Unholy Aliance. Nářez, nezapomenutelné, mistrovské. The Blood Mountain je pro mě určitě deska která patří do top 10 of all time. Crack the skye jsem sjížděl pořád dokola a dokola.  Proto se není čemu divit že mlaskám i u The Hunter. Na první poslech mě dostal song The Sparrow - instrumentální, krásná pohodovka, prostě úlet do jiný reality ideálně ještě s jointem v hubě. Na jejich DVD jsem zjistil, jak dlouho šli ten kopec nahoru, aby se vyšvihli výš než ostatní, kolik objeli malých zaplivaných klubů a kolik mílí v tom svým starým zaprděným vanu a jaký dělaj hovadiny jako parta.

Naživo bych jim dal 10/10 to prostě musíte slyšet!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama