Gojira do studia

3. října 2011 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
Francouzská Gojira se nechala slyšet, že již dokončila skládání zbrusu nové studiové desky, která bude navazovat na tři roky starý počin "The Way of All Flesh". Kapela se vydá nahrávat příští měsíc do New Yorku s producentem Gregem Fidelmanem (Metallica, Slayer, Red Hot Chili Peppers); kdo však album vydá, prozatím není jasné. Gojira totiž ukončila spolupráci s francouzským labelem Listenable Records, aby mohla "jít za větším". "Pár nahrávacích společností nám na stůl vysázelo opravdu velký balík, takže to vypadá, že se opravdu něco děje. Zatím ale ještě nevíme, kde se s novým albem usadíme," říká zpěvák a kytarista Joe Duplantier. Přesto by se novinka podle vyjádření skupiny měla objevit v první čtvrtině nového roku.

Gojira však má zaděláno na vícero projektů. V dohledné době by se mělo objevit taktéž charitativní EP - veškerý výdělek z jeho prodeje půjde na podporu organizace Sea Shepherd, která se zabývá bojem proti lovu velryb. Jako hosté se zde představí Devin Townsend, Fredrik Thordendal (Meshuggah), Randy Blythe (Lamb of God), Anders Fridén (In Flames) a Max Cavalera (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura). Zdržení ohledně vydání opět vysvětluje Joe Duplantier:

"Je to skoro hotové... vlastně je to skoro hotové už měsíce, ale stále tam jsou nějaké mezery ve vokálech. Někteří zpěváci [hostující - pozn. autora] jsou na turné, takže jsme museli trochu pozměnit plány a kontaktovat jiné. Je to pro nás hodně důležité, kompletně neziskové, už jsme tomu věnovali spoustu času a energie, ale nechceme to vydat, dokud nebudeme na 100% spokojení."

Poslední záležitostí, kterou má Gojira v plánu, je DVD "The Way of All Flesh from the Inside". Půjde o hodinový dokument zachycující kompletní období okolo nahrávky "The Way of All Flesh" - od prvotních zkoušek, přes natáčení ve studiu, až po koncertní podporu. Zajímavý je fakt, že veškeré záběry natočili samotní členové kapely. Údajně by měl nosič vyjít už v lednu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama