Dimmu Borgir kutí výroční počin

6. října 2011 v 21:00 | Monsterfuck |  Music News
Vznik norských černokněžníků Dimmu Borgir se datuje do 1993, tudíž dvacáté výročí jejich vzniku připadá až na rok 2013, ale už teď kapela pomýšlí na vydání patřičného výročního počinu. Jak prozradili skrze svůj Facebook, mají již pro tyto účely připravenou "spoustu nového materiálu". Žádné bližší informace prozatím nebyly zveřejněny.

Kromě toho mají Dimmu Borgir v plánu sérii speciálních koncertů, které však - bohužel pro našince - proběhnou pouze ve Velké Británii. Norové v místních klubech vystoupí bez předkapely, zato ale se zvláštním, do dvou polovin rozděleným setem. Jedna polovina bude klasická Dimmu Borgir show, avšak ta druhá bude o poznání zajímavější - kapela se totiž chystá na každém koncertu odehrát jedno kompletní album. Které to bude, to už mají rozhodnout samotní fanoušci. Na výběr je z prvních tří řadovek "For All Tid" (1994), "Stormblåst" (1996) a "Enthrone Darkness Triumphant" (1997). Pokud byste si chtěli udělat výlet, turné bude mít jedenáct zastávek a proběhne v polovině listopadu.

Poslední deska "Abrahadabra" vyšla na přelomu září a října loňského roku. Nejdříve se objevila 22. září v Japonsku, nejpozději 12. října v Severní Americe, v našich zeměpisných šířkách byla k dostání od 27. září. Objevila se i spousta různých exkluzivních a speciálních verzí s bonusovými songy, jejichž vyjmenovávání by nám zabralo hodně času (konrétně jich bylo sedm, standardní edice nepočítaje), tudíž informaci zkrátíme jen na fakt, že ony bonusové věci byly ve většině případů orchestrální verze songů (nejčastěji "Gateways" a "Dimmu Borgir", ale kromě nich třeba i "The Demiurge Molecule"), covery (např. "Perfect Strangers" od Deep Purple), případně klipy ("Gateways").
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama