Říjen 2011

Novinka Kommandant v příštím roce

5. října 2011 v 17:06 | Monsterfuck |  Music News
Extrémně metalová formace Kommandant z amerického Chicaga nedávno podepsala smlouvu s italským labelem Aeternus Tenebrarum Music Foudation, který vydá začátkem příštího roku druhé album "The Draconian Archetype". Deska právě vzniká ve studiu Belle City Sound v Racine ve Wisconsinu s produkcí Chrise Djuricice. Známý je už tracklist, který si můžete prohlédnout níže:

01. Hate Is Strength
02. Call of the Void
03. Arbiter of Enslavement
04. Obsidian Gravitational Torrent
05. The Transition
06. Atavistic Species
07. We Are the Angels of Death
08. Of Blood and Iron
09. Fore-Aft Synthesis
10. Downfall

Kytarista James Bresnahan o novince hovoří následovně: "Neustále ženeme Kommandant do stále větších extrémů. 'The Draconian Archetype' je prozatím za nejlepší ukázka toho, kdo jsme a za čím si stojíme. 'Drakonický archetyp' je myšlenka aplikování starších a tradičnějších hodnot a pravidel v moderním světě. Skladby zkoumají koncept upřednostňování síly, odhodlanosti a tradičních ctností na úkor slabosti a zmatků. Metalový žánr obecně prezentuje jednoduché, maskulinní koncepty jako válka, v tomto jsme podobní, ale tím jakákoliv podobnost končí. Myslím, že by bylo krátkozraké nás klasifikovat jako 'war metal', neboť naše skladby se zabývají mnohem hlubšími věcmi než pouze primární podstatou konfliktu."

Debut "Stormlegion" vyšel 1. prosince 2008 u Planet Metal, v letošním roce byla skrze Infernal Kommando Records vypuštěna i MC verze limitovaná na 300 kousků. První deska byla v září 2010 následována minialbem "Kontakt", přičemž i to vyšlo původně u Planet Metal a letos bylo znovu vydáno jako na 300 kopií limitovaná kazeta u stejné firmy.

Novinka Heiden dostává konkrétnější obrysy

5. října 2011 v 17:04 | Monsterfuck |  Music News
Brněnští Heiden stanovili vydání své páté desky "Dolores" na 1. listopadu. Stejně jako v případě posledního "Obsidian" se o vypuštění postará domácí firma Naga Productions. Křest proběhne o dva dny později v Brně v klubu Melodka, kde kromě Heiden ještě vystoupí FDK a Tábor radosti.

"Nové dlouhohrající album Heiden přináší přirozenou reflexi dvou let života skrze atmosférický post-black/rock opředený melancholickým oparem a poetikou obyčejného člověka," píše se na stránkách kapely.

První ukázku v podobě skladby "Dnešní noc je žena" si lze poslechnout na této adrese.

Tracklist a obal "Dolores" jsou následující:
01. Tmář
02. Pábení
03. Na břehu
04. Dnešní noc je žena
05. Má euforie
06. Antisentiment
07. Dolores
08. Živý?

Anal Cunt: posmrtná kompilačka v listopadu

5. října 2011 v 17:02 | Monsterfuck |  Music News
Kontroverzí grindový kult Anal Cunt vydá 22. listopadu skrze Relapse Records kompilaci s názvem "The Old Testament". Půjde o první nosič Anal Cunt po smrti frontmana a zakladatele Setha Putnama (11. června 2011 na infarkt ve 43 letech) a zároveň má údajně jít o úplně poslední oficiální (= povolené kapelou) vydání. "The Old Testament" bude obsahovat několik hodně starých počinů z období let 1988-1991, konkrétně půjde o legendární EP "5643 Songs", které obsahuje neuvěřitelných 5643 skladeb, úplně první demosnímek Anal Cunt a nakonec záznam z poslední zkoušky v roce 1991 (tato záležitost bude zveřejněna úplně poprvé, prý ji doposud ještě neslyšel nikdo mimo samotné členy skupiny). Nebudou chybět ani poznámky samotného Setha Putnama, jež napsal těsně před svou smrtí (disk byl plánován už za jeho života), epilog bubeníka Tima Morse a spoustu vzácných, nikdy neviděných fotografií.


Zpěvák Shining má v plánu sólovku

5. října 2011 v 17:00 | Monsterfuck |  Music News
Niklas Kvarforth, vokalista švédských black metalistů Shining, vydá ve spolupráci se Spinefarm Records (nový label samotných Shining - v letošním květnu vydali i jejich poslední řadovku "VII: Född förlorare") 7. prosince své první sólové album. Kdo by se však těšil na nový materiál, bude nejspíše zklámán, neboť disk bude poskládán pouze jako kompilace z různých songů, na nichž se Niklas v průběhu své kariéry podílel - jde o písně kapel, v nichž působil/působí, i o pouhé hostovačky. Jediným novým kouskem má být alternativní verze písničky "Förtvivlan, min averdel" od Shining (objevila se na poslední desce).

Celý počin se bude jmenovat "Fifteen Years of Absolute Darkness" a vyjde jako dvojdisk s ilustrovaným bookletem a poznámkami samotného Kvarfortha ke každému songu. Tracklist a obal:

Disc I:
01. Kkoagulaa - Excerpt 4
02. Diabolicum - Salvation Through Vengeance
03. Manes - Bli Med Mig
04. In Lingua Murtua - Cold Void Messiah
05. Monumentum - The Colour of Compassion
06. Shining - Förtvivlan, min averdel [alternate version]
07. Hjarnidaudi - A Darkblue Afternoon
08. Livsnedad - Fobisk sälta

Disc II:
01. The Vision Bleak - I Dined with the Swans
02. Glorior Belli - The Night Scalp Challenger
03. Funeral Dirge - Alpha Sans Omega
04. Gravdal - Mishandlet
05. Nekros - The Black Serpent
06. Bethelehem - Yesterday I Still Died Today
07. Den Saakaldte - Mesias

Mastodon - The Hunter

5. října 2011 v 1:19 | Earthworm |  Recenze
Mastodon se před dvěma lety vyznamenali svým albem "Crack the Skye", ve kterém jako správně experimentální kapela zkusili opět jiné postupy a po brutálnějším "Blood Mountain" to dopadlo mnohem odlehčeněji a prog rockověji. Každý by tak nějak čekal pokračovatele ve stopách úspěšné poslední desky, jenže Mastodon to vzali zase z trochu jiného konce. Dá se říct, že "The Hunter" kombinuje stoner metal (u něhož kapela začínala) s lehkostí a vesmírnou atmosférou posledních desek. Jak jinak než úspěšně.

Už od začátku kariéry byla pro kapelu typická koncepční alba. To se ale novinky netýká a místo nějaké epické ujetosti tu máme 13 samostatných skladeb, přesto ale celý počin vyznívá jednotně a komplexně. Možná za to může právě absence konceptu, ale změnami prošly i délky songů - nejdelší, se kterou se na "The Hunter" setkáte má pět a půl minuty. Deska je tedy jednodušší, dost písničková a nakonec i nejpřístupnější, jakou Mastodon vydali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


1349: První DVD už koncem října

4. října 2011 v 20:34 | Monsterfuck |  Music News
Candlelight Records vydají už 24. října první oficiální DVD norských pekelníků 1349. Disk se bude jmenovat "Hellvetia Fire - The Official 1349 Bootleg"; záznam byl pořízen v roce 2005 ve Švýcarsku, jako host se na pódiu objevil legendární Thomas Gabriel Fischer (Triptykon, ex-Celtic Frost, ex-Hellhammer). Tracklist DVD a jeho obal si můžete prohlédnout dole a vpravo.

01. Hellfire
02. Riders of the Apocalypse
03. Majhicanalenheten
04. Nekronath
05. Chasing Dragons
06. Satanic Propaganda
07. I Am Abomination
08. Aiwass-Aeon
09. Sculptor of Flesh
10. The Usurper [Celtic Frost cover]
11. Slaves to Slaughter
12. Hellfire

Změna v sestavě Gorgonea Prima

4. října 2011 v 20:23 | Monsterfuck |  Music News
Domácí industrial black metalové duo Gorgonea Prima přichází o polovinu své sestavy. Kapelu se totiž rozhodl opustit kytarista Tyrael (na fotce vlevo), což zdůvodňuje následovně:

"Po několika týdnech váhání jsem se rozhodl opustit GP. Ztratil jsem chuť vystupovat a podílet se na materiálu. Ušli jsme s Hogathem dlouhou cestu a poslední dobou už to zkrátka není ono. Naše vize o hudbě a o vedení GP se rozchází a akorát nás to oba znechucuje a oddaluje od samotného cíle, dělat hudbu. Přeju Hogathovi jen to nejlepší a ať se mu daří ve všem, co dělá."

Samotný Hogath, který nyní ve skupině zůstává osamocen, komentoval situaci následovně:

"Po několika letech vzájemné spolupráce jsme s společně s T debatovali o dalším vývoji našeho dítka. Závěr je takový, že T Gorgoneu opouští. Rozcházíme se v dobrém po vzájemné konfrontaci našich argumentů. Jiné východisko už ani nebylo možné. Přeji T hodně úspěchů s jeho sólovými projekty The Wandering a R34K70R. Samotná Gorgonea Prima nekončí, hledá náhradníka a hodlá pokračovat v produkci."

Tyrael v současné době pracuje na vydání debutové desky zmiňovaného projektu The Wandering, který se pohybuje ve vodách alternativního rocku. Album ponese název "Please, Destroy This World", první ukázku z něj, song "When Broccoli Is Losing Its Own Meaning...", stejně tak jako další ukázky, si lze poslechnout na Bandzone profilu. Druhý projekt R34K70R je prozměnu experimentální black metal.

Debut Gorgonea Prima s názvem "Black Coal Depression" vyšel 30. srpna 2010 u Naga Productions jako digipack CD. Album bylo na české scéně přijato s všeobecným nadšením.

Illnath v listopadu konečně vydají třetí placku

4. října 2011 v 20:03 | Monsterfuck |  Music News
Dlouho odkládaný následovník nahrávky "Second Skin of Harlequin" melo-deathových Dánů Illnath vyjde s konečnou platností 18. listopadu u firmy Pitch Black Records. Novinka se bude jmenovat "Third Act in the Theatre of Madness" a oproti svým dvěma předchůdcům by měla podle slov kapely být o poznání melodičtější a extrémnější zároveň.

"Third Act in the Theatre of Madness" bude premiérou pro nového zpěváka... tedy vlastně zpěvačku. Vůbec poprvé v historii kapely se mikrofonu chápe představitelka ženského pohlaví, Mona Black, která sestavu doplnila na trio. Bicí na album nahrál session bubeník Reno Kiilerich (ex-Panzerchrist, ex-Exmortem, jako host ale třeba i Chthonic nebo Old Man's Child).

Níže si můžete prohlédnout tracklist "Third Act in the Theatre of Madness". Bonusový song se objeví pouze na CD verzi, nikoliv už na downloadu.

01. Third Act
02. Scarecrow
03. Lead the Way
04. Snake of Eden
05. Shorthanded
06. Spring Will Come
07. Tree of Life and Death
08. Fall of Giants
09. Vampiria
10. Kingship Incarnate [bonus]

Disfigured Corpse (dočasně) končí

3. října 2011 v 19:33 | Monsterfuck |  Music News
Domácí death-grindová drtička Disfigured Corpse se rozhodla přerušit svou činnost. Formace ke svému rozhodnutí vydala následující zprávu:

"Po dlouhých úvahách a debatách, jsme dospěli do bodu, že v současné době cenu DC dále udržovat při životě !!! Po 20 letech 'znetvořenou mrtvolu' ukládáme k ledu na dobu neurčitou !!!

Děkujeme všem bývalým členům, fanouškům, kapelám, zinům, pořadatelům a labelům za podporu po všechny ty roky na scéně.

Na hudbu určitě nezanevřeme a určitě nás již brzy najdete v zajímavých kapelkách či projektech.

Přišel čas na nové výzvy..."

Vznik Disfigured Corpse se datuje do roku 1991, v roce 1995 došlo ke zkrácení názvu na Disfigured, avšak záhy se kapela díky tvůrčím neshodám rozdělila do dvou uskupení - 3/4 sestavy pokračovaly dále pod původním jménem Disfigured Corpse, poslední člen si ponechal název Disfigured (tato inkarnace ovšem neměla dlouhého trvání). Disfigured Corpse vydali dlouhohrající debut "Flash of Pain" v roce 1996 a od té doby se objevily další čtyři velké placky, přičemž ta poslední - "Human Corrosion" - byla do světa vypuštěna v lednu 2010.


Gojira do studia

3. října 2011 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
Francouzská Gojira se nechala slyšet, že již dokončila skládání zbrusu nové studiové desky, která bude navazovat na tři roky starý počin "The Way of All Flesh". Kapela se vydá nahrávat příští měsíc do New Yorku s producentem Gregem Fidelmanem (Metallica, Slayer, Red Hot Chili Peppers); kdo však album vydá, prozatím není jasné. Gojira totiž ukončila spolupráci s francouzským labelem Listenable Records, aby mohla "jít za větším". "Pár nahrávacích společností nám na stůl vysázelo opravdu velký balík, takže to vypadá, že se opravdu něco děje. Zatím ale ještě nevíme, kde se s novým albem usadíme," říká zpěvák a kytarista Joe Duplantier. Přesto by se novinka podle vyjádření skupiny měla objevit v první čtvrtině nového roku.

Gojira však má zaděláno na vícero projektů. V dohledné době by se mělo objevit taktéž charitativní EP - veškerý výdělek z jeho prodeje půjde na podporu organizace Sea Shepherd, která se zabývá bojem proti lovu velryb. Jako hosté se zde představí Devin Townsend, Fredrik Thordendal (Meshuggah), Randy Blythe (Lamb of God), Anders Fridén (In Flames) a Max Cavalera (Soulfly, Cavalera Conspiracy, ex-Sepultura). Zdržení ohledně vydání opět vysvětluje Joe Duplantier:

"Je to skoro hotové... vlastně je to skoro hotové už měsíce, ale stále tam jsou nějaké mezery ve vokálech. Někteří zpěváci [hostující - pozn. autora] jsou na turné, takže jsme museli trochu pozměnit plány a kontaktovat jiné. Je to pro nás hodně důležité, kompletně neziskové, už jsme tomu věnovali spoustu času a energie, ale nechceme to vydat, dokud nebudeme na 100% spokojení."

Poslední záležitostí, kterou má Gojira v plánu, je DVD "The Way of All Flesh from the Inside". Půjde o hodinový dokument zachycující kompletní období okolo nahrávky "The Way of All Flesh" - od prvotních zkoušek, přes natáčení ve studiu, až po koncertní podporu. Zajímavý je fakt, že veškeré záběry natočili samotní členové kapely. Údajně by měl nosič vyjít už v lednu.

Necrophobic přecházejí k Season of Mist

3. října 2011 v 16:59 | Monsterfuck |  Music News
Švédští oldschool death/black metalisté Necrophobic jsou další kapelou, která utíká od rozpadajícího se vydavatelství Regain Records. Jejich novým útočištěm se stala stáj francouzského labelu Season of Mist. S tím je spojena i další zpráva - Necrophobic již pracují na nových skladbách, jež se objeví na chystaném následníkovi desky "Death to All" z května 2009. Novinka by měla vyjít v příštím roce.

Kromě toho Necrophobic hlásí hned dvě změny v sestavě - kompletní výměnou prošla kytarová sekce, když dosavadní členy Sebastiana Ramstedta a Johana Bergebäcka (od roku 2006 oba i v Nifelheim) nahrazují Fredrik Folkare (Unleashed) a Robert Sennebäck (ex-Unleashed, ex-Dismember). Necrophobic se v oživené sestavě vydají na přelomu listopadu a prosince na evropské turné, kde budou předskakovat legendárním Morbid Angel, čeští fanoušci se jich však bohužel nedočkají. Ačkoliv Morbid Angel vystoupí 26. listopadu na Zimním Masters of Rock 2011, Necrophobic zde podle aktuálních informací hrát nebudou.

Když už jsme u toho Zimního Masters of Rock 2011, v line-upu festivalu proběhla jedna zásadní změna - dříve avizovaní Testament zde rovněž nevystoupí. Jako jejich náhradníci se objeví Švýcaři Coroner.


Et Moriemur ukázali obal svého debutu

3. října 2011 v 9:26 | Monsterfuck |  Music News
Pražští doom metalisté Et Moriemur představili obálku svého prvního dlouhohrajícího počinu "Cupio Dissolvi". Podívat se samozřejmě můžete vpravo. Důvod, proč si kapela jako artwork zvolila dřevěnou panenku (která není jediná - v bookletu mají být další), vysvětluje zpěvák Zdeněk Nevělík:

"Všechno to jsou dřevěné panenky vyrobené jedním řezbářem z jižních Čech. Ty panenky mi připadají strašně smutné, někdy až strašidelné, přitom nejsou vůbec banální, jako ty gotické. Panenka na frontcoveru 'Cupio Dissolvi' má výraz upjatého pohledu do prázdna. Jakoby viděla to prázdno, které se před ní otvírá v případě smrti (sebevraždy) a byla z něj na jednu stranu vyděšená a na druhou fascinována."

Tématu sebevraždy by se měla týkat celá devítka kompozicí na "Cupio Dissolvi". Kromě toho Et Moriemur slibují "smrtící kombinaci srdceryvných melodií, drtivých riffů a bezútěšného vokálu s existenciálními texty v angličtině, češtině, italštině, němčině, ruštině a latině".

Nahrávání již bylo kompletně dokončeno ve studiu Hacienda Miloše Dodo Doležala, tento týden už placka poputuje na vylisování. Vydání proběhne 20. října, kdy se "Cupio Dissolvi" objeví jako příloha časopisu Pařát.

Euthanasia: čtvrté album ještě tento měsíc

3. října 2011 v 9:15 | Monsterfuck |  Music News
Havířovská Euthanasia (pozor, nezaměňovat s heavy metalovou kapelou Euthanasie z Jablonce nad Nisou!) po sedmi letech od vydání alba "Requiem: Songs for..." konečně chystá novou dlouhohrající fošnu s jednoduchým názvem "IV". "Připravili jsme pro vás osm skladeb, které drží celistvě, byť každá skladba je opravdu jiná... 45 minut erupcí silných melodií, vokální rozmanitosti a technické propracovanosti," navnazují příznivce na svou novinku tito křesťansky zaměření doom metalisté.

Rytmická sekce byla natočena ve studiu Mroš v Dolním Benešově, zbytek v Artvox Studio v Ostravě. "IV" vyjde v průběhu října. Obal a seznam songů jsou následující:

01. No Prayer Left
02. The Summer Night End
03. Strangers in Our Homes
04. Revelation
05. Crimes Against Humanity
06. Dead Angel Rising
07. Voluntary Slaves
08. Confession to Stars

Haken - Visions

2. října 2011 v 19:58 | Earthworm |  Recenze
Když se minulý rok zničehonic vynořili Haken z Británie se svým debutem "Aquarius", úplně narušili můj hudební vkus. Nejméně měsíc v kuse jsem nemohl poslouchat nic jiného než tu boží desku. "Aquarius" je určitě jeden z nejlepších debutů, které jsem měl možnost slyšet, a v okruhu prog-maniaků se album stalo jakousi moderní klasikou. Kapela si nastavila laťku dost vysoko a postavila před sebe těžký úkol - uspokojit fanoušky, čekající alespoň stejnou kvalitu.

Od debutu se stylově příliš nezměnilo. Sama kapela prohlašuje, že "Visions" je temnější než jeho předchůdce, ale já bych řekl, že novinka má mnohem veselejší atmosféru. Možná za to může absence growlu, který se vyskytoval na dvou skladbách minulého alba. Stejně jako posledně si zvuk Haken můžete představit jako hybrida velikánů Dream Theater, Pain of Salvation, místy i Opeth nebo v cirkusových pasážích Beardfish. Kapela ale i přes zřetelné vlivy zůstává zcela originální a předhazuje spoustu jedinečných kompozic, riffů a vyhrávek. Na rozdíl od zmíněných Dream Theater má kapela mnohem dominantnější klávesy, i když už ne tolik jako na "Aquarius", na němž často měly víc prostoru než kytary. Haken jsou také melodičtější a emotivnější než jejich známější kolegové, o což se stará hlavně unikátní zpěvák Ross Jennings. Ten svůj projev od minula ještě vylepšil a postrčil tak album o kousek blíže dokonalosti. Ostatní podávají stejně kvalitní výkon a svoji virtuozitou se jednoduše vyrovnají mnohem profláklejším a zkušenějším instrumentalistům.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 40. kolo

2. října 2011 v 14:03 | Monsterfuck |  Hitparáda
Tak tu máme další hitparádové jubileum - 40. kolo. Uff, to už je docela síla. I tentokrát vám evidentně zachutnaly minule nasazené novinky. Nejvíce bodů posbírala plzeňská Umbrtka se svojí peckou "Vezeme bábu" z nadcházející desky "Spočinutí", na druhém místě se pak umístili Opeth a jejich "The Devil's Orchard". Oproti tomu třetí minule nasazení Řekové Nightfall s klipem "Astron Black" absolutně propadli, když jim nikdo nevěnoval ani jeden jediný bod!

Další dva postupující už se tedy rekrutují z dřívějších klipů. Jednak jsou to třetí Strapping Young Lad a jejich video "Wrong Side", druhak doomaři My Dying Bride s "The Prize of Beauty". Konec tak zastihnul norské černokněžníky Immortal, jejichž archiválie "The Call of the Wintermoon" si až doposud vedla více než dobře a pravidelně se umisťovala hodně vysoko.

Jelikož jsou teď v hitparádě samé extrémní, popř. undergroundové věci, zabrousíme dnes v trochu měkkčích vodách. Na vaše hlasy už se těší Američané Green Day s hitovkou "American Idiot" a legendární představitelé domácího bigbítu Katapult!

Výsledky 39. kola:
---postupující---
1. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (15 hlasů - 29%)
2. místo: Opeth - The Devil's Orchard (12 hlasů - 23%)
3. místo: Strapping Young Lad - Wrong Side (9 hlasů - 17%)
4. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (8 hlasů - 15%)
---nepostupující---
5. místo: Immortal - The Call of the Wintermoon (7 hlasů - 13%)
6. místo: Nightfall - Astron Black (0 hlasů - 0%)

Klipy a hlasovací anketu pro 40. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Anaal Nathrakh už chystají nové album

2. října 2011 v 11:52 | Monsterfuck |  Music News
Ačkoliv je poslední album "Passion" venku sotva pět měsíců, Anaal Nathrakh již pracují na jeho následovníkovi. Dokonce už údajně tento nový, doposud nepojmenovaný opus nahrávají, viz zprávička od Micka Kenneyho (všechny studiové nástroje):

"Písně, které jsme až doposud nahráli, se jeví jako velice dobré. Stylisticky jsou prozatím docela různorodé, ale nějakým způsobem všechny směřují ke stejnému cíli. Je tu dokonce jedna pasáž, která zní absolutně odlišně, je to takový náš osobní tribut. Vše je zatím v syrové, sotva zmixované a stále nezmasterované podobě, přesto to zní velice mocně."

Mick Kenney dále odhaduje, že Anaal Nathrakh jsou přibližně tak v půli cestu k finálnímu produktu. O alespoň přibližném datu vydání nepadlo ani slovo.

Předchozí "Passion" vyšlo u Candlelight Records 17. května letošního roku v USA a 23. května v Evropě. Šlo o šestou velkou desku Anaal Nathrakh, připravovaná novinka bude tudíž sedmým studiovým počinem.

Pergamen: čtvrtá deska na obzoru

1. října 2011 v 23:43 | Monsterfuck |  Music News
Čeští black metalisté Pergamen (dříve Pergamen Luciferian) chystají čtvrté velké album s názvem "Per Somnum", jehož nahrávání je podle krátké zprávičky od kapely již téměř u konce. Grafickou stránku bude mít na starosti Jaromír "Deather" Bezruč (Vital Remains, Root, Godless Truth), který stvořil níže vyobrazený artwork. "Per Somnum" by se mělo objevit v prosinci jako speciální digipack.

Předchozí nahrávka "Nechutné divadlo poetického komba Pergamen" vyšla v říjnu roku 2008 u Leviathan Records. V historii Pergamen jde o doslova přelomový počin, neboť k němu vznikl první videoklip (skladba "Vyhnanec novověku") a kapela se na jeho podporu také vůbec poprvé vydala koncertovat. "Nechutné divadlo poetického komba Pergamen" si můžete zdarma stáhnout na webu skupiny (klik na malý obal ve spodu stránky).


Törr znovu mění sestavu - opět hrají ve třech

1. října 2011 v 22:34 | Monsterfuck |  Music News
Törr opět prodělávají další změnu své sestavy. Tentokrát se poroučí dvojice baskytarista David Hradílek a kytarista Tomáš Eisler (oba Vidock), kteří do Törr svého času přišli jako náhradníci za vyhozeného Vlastu Henycha. Od nynějška však kapela bude pokračovat znovu pouze jako trio (druhá kytara je evidentně pasé), když na uvolněný post baskytaristy a zpěváka přichází Honza "Bart" Bartoš (Promile, Zordon, ex-Navar).

"Po zralém uvážení jsme po roce změnili sestavu a opět uvidíte a uslyšíte Törr v klasické sestavě ve třech. Moc díky Davidovi a Tomášovi a přejeme kapele Vidock hodně úspěchů!" stojí v prohlášení zbývajících členů Oty Hereše a Radka Sladkého.

Törr v současné době pracují na nové desce s názvem "Tempus Fugit", která by podle všeho mělo vyjít už zanedlouho vzhledem k faktu, že 22. listopadu má proběhnout její křest po boku Root a Debustrol. Akce bude speciální v tom, že nejen Törr budou hrát speciální (rozuměj "křtící") set - Root budou křtít svou vlastní novinku "Heritage of Satan" (vychází 25. října u polských Agonia Records jako slipcase CD a LP) a Debustrol zde budou natáčet živák. Koncert proběhne v pražském Retro Music Hall.

Avšak nejenom Törr jsou aktivní. Dělat hudbu nezapomněl ani jejich bývalý tahoun Vlasta Henych, který z kapely odešel ne zrovna v dobrém po 24 letech. V současné době se věnuje novému projektu s názvem Henych 666, jehož debutový singl "Psychonaut" vyšel na jaře letošního roku jako na 500 kusů limitovaný digipack. Kromě dvou vlastních věcí - "Zakrev" a titulní "Psychonaut" - se zde objevily předělávky "Travestit" od Kurtizány z 25. Avenue a "Magické noci" od The Plastic People of the Universe a jako bonus videoklip "Magické noci". Celý tracklist a obal "Psychonaut" + ono video jsou následující:

01. Zakrev
02. Travestit [Kurtizány z 25. Avenue cover]
03. Psychonaut
04. Magické noci [The Plastic People of the Universe cover]Redakční eintopf #29 - říjen 2011

1. října 2011 v 11:29 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Někteří redaktoři po silném září pláčí nad tím, že jim nic nevychází, jiní slintají i nad říjnovým vydavatelským plánem, ale tak to prostě chodí. Každopádně i tentokrát hned dvojice redaktorů nadělila nejvyšší možný index očekávání, tudíž i v říjnu jsou dvě alba měsíce.

Monsterfuck pro říjen: Oranssi Pazuzu - Kosmonument

Ačkoliv se v říjnu objeví několik ne zrovna nezajímavých počinů (abych byl trochu konkrétnější - například Root, Skeletonwitch, Absu, Tsjuder a pár dalších), celou dobu jsem počítal s tím, že tu teď do eintopfu budu psát ódy na dvojalbum "Svartir Sandar" islandských bardů Sólstafir, jejichž neuchopitelná a originální hudební produkce je bez debat výjimečná. Všechno se však změnilo v momentě, kdy vydání své druhé desky na říjen ohlásili Finové Oranssi Pazuzu. Už jen jejich netradiční jméno vzbuzuje očekávání vpravdě netradičního hudebního zážitku, jenže to, co finská pětice předvedla na svém debutu "Muukalainen puhuu" a o rok mladším splitu s avantgardními krajany Candy Cane, je něco tak neskutečného, že i výraz netradiční je pro něco takového naprosto nedostačující. S nějakými popisy nepopsatelného se nyní zdržovat nebudu, to si schovám až do recenze, spokojím se teď pouze s konstatováním, že soudě čistě podle muziky pocházejí Oranssi Pazuzu z úplně jiné planety... jiné galaxie... úplně jiné dimenze... Na obzoru je druhá mise do nepropádaných hvězdných mlhovin: po Mluvícím Vetřelci bude objeven Kosmický Monument. Raketa startuje už 26. října!

DATUM VYDÁNÍ: 26. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Earthworm pro říjen: Graveworm - Fragments of Death

Po pro mě nehorázně nabitém září přichází pád do nicoty. Původně jsem chtěl dát dlouho vyhlížené Testament, ale jak to tak vypadá, tak v říjnu od nich asi nic neuvidíme, tak možná příště. Divoká karta padla na Graveworm, kteří mě provázeli se svým albem "Collateral Defect" poměrně dlouhou dobu. Od toho alba jsem od nich nic neslyšel, tak schválně jestli jimto šlape i po letech :)

DATUM VYDÁNÍ: 14. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Ježura pro říjen: Umbrtka - Spočinutí

Když jsem tak na Metalstormu probíral seznam alb, co mají v říjnu vyjít, do očí mě praštila tři jména. Jméno číslo jedna - Sólstafir. Vím, že je to skvělá muzika, a mít od nich naslechnuto víc než dvě skladby z YouTube (hanba mi, brzo napravím), říjnový favorit by byl na světě. Jenže naslechnuto nemám, takže není. Pak jsem pohledem zavadil o brazilské veterány Krisiun, kteří mě moc příjmeně překvapili na letošním Metalfestu. V jejich případě se podceněné přípravy promíchaly s lehkou obavou, že by mě to z alba nemuselo bavit tak jako naživo, takže taky z kola ven. Do třetice všeho dobrého v mých sítích uvízla kolaborace Metallicy s Lou Reedem. Dopustil jsem se ale té chyby, že jsem si záhy pustil první vypuštěnou skladbu a očekávání poněkud ochladlo. Proto jsem nakonec zalovil v domácím bazénku a zvolil plzeňské prachmatické těleso Umbrtka, jehož zatím uvolněné skladby mě naopak v očekávání nemálo povzbudily! Takže uctivě do záklonu a ať to do nás vozí pásovými nakladači!

DATUM VYDÁNÍ: říjen
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

nK_! pro říjen: Five Finger Death Punch - American Capitalist

Nebudu zakrývat, že oproti zbytku redakce jedu v úplně jiných stylech a tímto eintopfem to určitě jen potvrdím. Pro mě jsou Five Finger Death Punch sázkou na absolutní jistotu, protože předchozí dvě alba byla famózní a koneckonců bych se nebál říci, že v říjnu vyjde má nejvíce nejočekávanější deska tohoto roku. Už aby to bylo!

DATUM VYDÁNÍ: 11. 10.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Deska měsíce dle redakce: Five Finger Death Punch - American Capitalist a Oranssi Pazuzu - Kosmonument

Barometr očekávání v redakci: 10/40 a 10/40Optimista měsíce: Monsterfuck / nK_! Úžasný
Pesimista měsíce: Earthworm Křičící

Norští Shining chystají svůj první živák

1. října 2011 v 11:06 | Monsterfuck |  Music News
Experimentální jazz-metalisté Shining z norského Osla (pozor, nezaměňovat s black metalovými jmenovci Shining ze Švédska!) mají na programu vydání svého prvního živého záznamu, který navazuje na nadšeně přijatou desku "Blackjazz" z loňského roku (9/10 v naší recenzi hovoří za vše). Počin s názvem "Live Blackjazz" vyjde 11. listopadu u Indie Recordings; zvukovou stránku disku si vzal starost stejný tým jako v případě samotného alba "Blackjazz".

"Ve své podstatě je to best of album, o němž jsme vždy snili, navíc v kombinaci s dechberoucím živým záznamem přecpaným energií. Je příjemné vědět, že lidi teď konečně mohou poznat, kolik nadšení a úsilí vkládáme do svých koncertů. Nemohlo to dopadnout lépe!" tvrdí zpěvák, kytarista a saxofonista Jørgen Munkeby.

Album "Blackjazz" vyšlo 18. ledna 2010 pod hlavičkou Indie Recordings. Název "Blackjazz" má vystihovat styl Shining, kterýmžto je unikátní kombinace avantgardního extrémního metalu a jazzu. Toto konkrétní album bylo silně poznámenáno spolupráci s další norskou skupinou Enslaved, s nimiž Shining složili (a v roce 2008 i naživo prezentovali) hodinu a půl dlouhou kompozici "Armageddon Concerto". Jedna její pasáž se stala základem pro pozdější skladbu "Fisheye", právě z alba "Blackjazz"; další pasáž "Armageddon Concerto", "RMGDN", pak vyšla jako bonus na vinylové verzi desky. Na "Blackjazz" si dále zahostoval zpěvák a baskytarista Enslaved, Grutle Kjellson, a to v písni "21st Century Schizoid Man", což je předělávka od King Crimson. Kromě toho na "Blackjazz" nechybí oblíbený vtípek Shining s několika stejně pojmenovanými skladbami - 2× "The Madness and the Damage Done" a 2× "Exit Sun".

Agrypnie vydá EP jako ochutnávku dalšího alba

1. října 2011 v 10:44 | Monsterfuck |  Music News
Post-black metaloví Němci Agrypnie vydají zanedlouho minialbum s názvem "Asche". Půjde o šestiskladbový počin, jehož hlavním úkolem je navnadit posluchače na připravovanou čtvrtou dlouhohrající desku, která bude vydána v příštím roce. "Asche" bude k sehnání už na nadcházejícím říjnovém turné po boku Dornenreich (v České republice 29. října na festivalu Phantoms of Pilsen v Plzni - sestavu dále doplňují The Batallion, Galar, Cor Scorpii, Infest, Panychida, Bane a Stollice), jinak se bude dát kopit až od 11. listopadu. Náklad bude limitovaný, k dispozici budou následující formáty: digipack CD (1000 kusů), šedý vinyl (400 kusů) a rudý vinyl (100 kusů). Tracklist, obal a upoutávku na "Asche" si můžete prohlédnout okolo tohoto textu.

Předchozí deska s nahrávka "16[485]" vyšla 15. ledna 2010 jako třetí velký počin Agrypnie. K dispozici byl mimo jiné také na 1000 kopií limitovaný, tzv. kingsize digipack (rozuměj větší než normální digipack).

Tracklist "Asche":
01. Gnosis
02. Erwachen
03. 1.10#06+0.35
04. Augenblick
05. Kosmos (Omega)
06. Augenblick [demo verze]