Říjen 2011

Koncerty na listopad

15. října 2011 v 23:35 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Becoming the Archetype (USA), Immortal Souls (FIN), Beyond the Dust (FRA)
1. 11. - Liberec, Rock Pub (19:00)
Více informací: Combat Metal Fest

No End to Suffering Tour 2011
6. 11. - Praha, Matrix (19:30)
7. 11. - Brno, Favál (19:30)
Vystoupí: Vomitory (SWE), Prostitute Disfigurement (NED), Solace of Requiem (USA), Tortharry (CZ)
Cena: 220/300
Více informací: Metalgate

Demonical (SWE), Volturyon (SWE) ad.
9. 11. - Brno, Brooklyn (19:00)
Vystoupí: Demonical (SWE), Volturyon (SWE), Slytract (SWE), March of the Hordes (CZ)
Cena: 150
Více informací: L'inphantile Collective

In Metal We Trust Tour
9. 11. - Praha, Exit-Us (20:00)
Vystoupí: Pegazus (AUS), Roxor (CZ)
Cena: 250

Trivium (USA) + support
10. 11. - Praha, Lucerna Music Bar (19:00)
Cena: 550
Více informací: Obscure Promotion

Forgotten Tomb (ITA), Abaton (ITA), FDK (CZ), Ghost in the Shell (CZ)
12. 11. - Plzeň, Pod Lampou (19:30)

Made in Germany 1995-2011
12. 11. - Praha, O2 Arena (20:00)
Vystoupí: Rammstein (GER), Deathstars (SWE)
Cena: 1090-1690
Poznámka: Vyprodáno!
Více informací: Live Nation

SSS (UK), Exorcizphobia (CZ), БУТ (CZ) ad.
12. 11. - Praha, Modrá Vopice (19:30)
Vystoupí: SSS (UK), Exorcizphobia (CZ), БУТ (CZ), Vibrathörr (CZ), Asynthetic (CZ)
Cena: 200
Více informací: L'inphantile Collective

U.D.O. (GER), Sevenfield (NOR)
12. 11. - Plzeň, KD Šeříkovka (20:00)
13. 11. - Hluk, sportovní hala (20:00)
Cena: 590
Poznámka: V Hluku navíc vystoupí Citron (CZ).
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Ektomorf (HUN), Criminal (CHL), Liquid God (GER)
13. 11. - Praha, Matrix (20:00)
Cena: 500
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Europen Outbreak 2011
13. 11. - Praha, KD Vltavská (19:00)
Vystoupí: HammerFall (SWE), Riot (USA), Amaranthe (SWE)
Cena: 590
Více informací: Showinfo

Wolves in the Throne Room (USA), Wolvserpent (USA)
14. 11. - Praha, 007 (19:00)
Cena: 250
Více informací: KYEO

Black Trolls Over Europe III
16. 11. - Praha, Exit-Us (18:00)
Vystoupí: Suidakra (GER), XIV Dark Centuries (GER), Waylander (IRE), Odroerir (GER), Cruadalach (CZ), Chain of Dogs (NED)
Cena: 300/350

Moregore Discotheque Vol. VI
19. 11. - Ostrava, Barrák (16:00)
Vystoupí: Rectal Smegma (NED), Mastic Scum (AUT), Pigsty (CZ), Craniotomy (CZ), Eternal Bleeding (SVK), Squirtophobic (AUT), Gutalax (CZ), Bloody Diarrhoea (CZ), Inhuman Torment (CZ), Praselizer (CZ)
Cena: 269
Více informací: Moregore Discotheque

One for Sorrow European Tour 2011
20. 11. - Praha, Matrix (19:00)
Vystoupí: Insomnium (FIN), Before the Dawn (FIN), My Grain (FIN)
Cena: 390
Více informací: Obscure Promotion

Winter Masters of Rock 2011
26. 11. - Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky (14:00)
Vystoupí: Gamma Ray (GER), Amon Amarth (SWE), Coroner (SWI), Morbid Angel (USA), Symfonia (FIN), Bullet (SWE), As I Lay Dying (USA), Septicflesh (GRE), Blowsight (SWE)
Cena: 650
Poznámka: Jako speciální host Gamma Ray se představí Michael Kiske.
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Decapitated (POL), Aborted (BEL), Decrepit Birth (USA) + support
27. 11. - Praha, Black Pes (19:00)
Cena: 350
Více informací: Obscure Promotion

The Sign of Hell Tour 2011
27. 11. - Praha, Rock Café (18:00)
Vystoupí: Gorgoroth (NOR), Vader (POL), Valkyrja (SWE)
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Candlemass pracují na poslední desce

14. října 2011 v 18:20 | Monsterfuck |  Music News
Švédští doom metaloví veteráni Candlemass ohlásili, že právě podepsali novou vydavatelskou smlouvu s rakouskými Napalm Records, kteří už na jaře příští roku vydají již jedenácté studiové album. Tou špatnou zprávou však je to, že kapela rovněž potvrdila, že půjde o jejich vůbec poslední desku.

Debut Candlemass, dnes již legendární stavební kámen svého žánru, "Epicus Doomicus Metallicus", vyšel v červnu roku 1986. Prozatím stále aktuální poslední album, které bylo jubilejní desáté v téměř třicetileté kariéře skupiny, se jmenovalo "Death Magic Doom" a vyšlo 3. dubna 2009 u Nuclear Blast.

KoRn vypouštějí do světa nový song

13. října 2011 v 21:36 | Earthworm |  Music News
O novém albu KoRn, "The Path of Totality", které vyjde 6. prosince, jsme vás již informovali. Deska bude speciální spoluprácí s různými dubstepovými a jinak elektronickými interprety, jako je například populární Skrillex, Noisia nebo 12th Planet. První singl "Get Up!", na němž se podílel Skrillex, tak nějak vrátil kapelu do hry a dal jejímu zvuku nový a originální nádech. Nový singl se jmenuje "Narcissistic Cannibal" a podílel se na něm opět Skrillex a tentokrát i Kill the Noise. Poslechnout si ho můžete níže.


Wayne Static - Pighammer

12. října 2011 v 21:57 | Monsterfuck |  Recenze
Není to nic neobvyklého, že se člen nějaké známější skupiny rozhodne pustit se rovněž do sólového alba. Nyní se do tohoto nekonečného zástupu takových hudebníků zařadil i jistý Wayne Static, jehož jistě všichni znají jako zpěváka, kytaristu a hlavního skladatele industrial metalové mašiny Static-X, která se v průběhu let vypracovala na jednu z největších (což obecně nemusí nutně znamenat i nejlepších) formací svého žánru. To je pěkné, neříkám, že ne, není ovšem žádné tajemství, že poslední nahrávky Static-X už šly s kvalitou docela povážlivě dolů - tak moc, že i spousta diehard fanoušků (kteří, co si budeme povídat, většinou ty "své" kapely brání zuby nehty, ať vydají cokoliv) začala trochu kroutit hlavou. Wayne Static místo toho, aby se pokusil mnohé pochybnosti o kvalitách nejnovější tvorby domovské kapely smést ze stolu novou deskou, jež by všem - lidově řečeno - nakopala kaďáky, se radši rozhodl udělat sólové album. Inu, proč ne, že ano?

Položme si však otázku, za jakým účelem vlastně sólové počiny vznikají. Osobně bych to klidně trochu expresivně nazval jakousi terapií, v níž si onen daný muzikant hodlá odpočinout od muziky svého domovského tělesa, s nímž už tvoří muziku XX let; mohli bychom to nazvat třeba i možností hudebníka vyzkoušet si něco jiného, než je zaběhlý styl jeho kapely, trochu si zakančit a zaexperimentovat. Zdá se vám tento popis v pohodě? Dle mého to docela sedí. Z tohoto pohledu však zůstává záhadou, proč je "Pighammer" sólovým albem zpěváka Static-X a ne další řadovkou Static-X. Já bych si to tak bez problému dokázal představit. Zkráceně řečeno, podle výše vyslovené definice sólových nahrávek (která samozřejmě není jakkoliv oficiální, je to pouze můj výmysl pro potřeby recenze) nemá označení "Pighammer" jakožto sólovka vlastně dost dobře smysl. Ale dejme tomu, vždyť co na tom, pod jakou hlavičkou placka vyjde, hlavně nás zajímá samotná muzika a její kvalita...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trollech nahrávají další CD

11. října 2011 v 22:40 | Monsterfuck |  Music News
Plzeňská stálice Trollech zveřejnila krátkou zprávičku o průběhu prací a trochu také i o povaze šesté velké desky. Čtěte zde:

"V tuto chvíli probíhá nahrávání nového alba, v blízkých dnech pravděpodobně zveřejníme jednu skladbu. Jak jsme se již dříve zmínili, naše práce nemá s pojmy 'pohanský black metal' nebo nedejbože 'folk' nic společného. Očekávejte standardní starý špinavý black metal se starým špinavým zvukem. Zvuk na CD bude velmi potichu oproti dnešním běžným nahrávkám, které mají zničenou dynamiku a místo kopáku ťukání špejlí do stolu. Už toho máme plné zuby."

Lehkého nastínění se dočkalo i téma textů:

"Každý ať si v textech najde něco svého. Pro nás jsou hnusné, páchnou kouřem ze sopky a asi i nějakými zdechlinami lidí nebo zvířat."

Předchozí album Trollech se jmenovalo "Jasmuz". LP verze vyšla 7. února u českých Werewolf Productions (limitace 333 kusů), CD se objevilo 1. března pod značkou německých Ketzer Records.

Gorgonea Prima má nového kytaristu

11. října 2011 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Nedávno jsme vás informovali o odchodu kytaristy T z české industrial black metalové skupiny Gorgonea Prima. Druhý zbývající člen H už však sehnal nahrádníka, známého pod písmenem R. Oficiální vyjádření H najdete níže:

"Gorgonea Prima se může oficiálně pochlubit novým kytaristou. Počínaje dnešním dnem se jím stal můj dlouholetý přítel a zkušený kytarista zvaný jednoduše R. Již v minulosti jsme spolu spolupracovali v hudebních projektech, čili se jevil jako nejlepší adept na prázdný post kytaristy kapely Gorgonea Prima. V současnosti pilně zkoušíme, abychom fanoušky neochudili o slibovanou show na koncertech v Nitře a Praze. Od naší koexistence v projektu GP si slibujeme především dlouhodobou a pohodovou spolupráci plnou rozličných nápadů a spoustu výborných koncertů."

"Black Coal Depression", první dlouhohrající deska Gorgonea Prima, vyšla 20. srpna 2010 u domácích Naga Productions v nákladu 500 kusů jako digipack. Předcházelo jí EP "Behind the Border of Abnormality" z prosince 2008, jež vyšlo jako na 20 kopií limitovaný sběratelský digipack, které kapela vydala vlastním nákladem (dnes je možné jej volně stáhnout ze stránek kapely).

Carach Angren u Season of Mist

11. října 2011 v 21:53 | Monsterfuck |  Music News
Stále mohutněji se rozpínající francouzská firma Season of Mist ulovila do svých sítí další skupinu - symfonické black metalisty Carach Angren z Nizozemska. Kapela situaci komentuje následovně:

"Je nám ctí být součástí Season of Mist. Tato smlouva nám v příštích letech umožní vpustit do světa ještě více strachu. Mimoto bychom chtěli poděkovat všem (náš tým, přátelé, fanoušci) za podporu za roky minulé, zejména se to týká Phila a Maddening Media [předchozí firma Carach Angren - pozn. autora], který nás vytáhnul nahoru. Psaní nového hrůzného konceptu proběhne tento podzim, nahrávat začneme už méně jak za dva týdny. Slibujeme vám, že to bude temnější a epičtější než kdykoliv předtím!"

Samotní Season of Mist dodávají, že kapelou zmiňovaná, dosud nepojmenovaná třetí deska vyjde v příštím roce. Poslední album "Death Came Through a Phantom Ship" se objevilo 26. února 2010 u Maddening Media.


Graveworm: videoklip "See No Future"

11. října 2011 v 21:00 | Monsterfuck |  Music News
Napůl italská, napůl německá formace Graveworm, která zanedlouho vydá své osmé velké album "Fragments of Death", zveřejnila videoklip k písničce s názvem "See No Future", právě na podporu "Fragments of Death". Zajímavé je, že se natáčelo v Holandsku ve městě Venlo na jihu země, přičemž režii si vzal na starosti Maurice Swinkels, zpěvák Legion of the Damned.

"Myšlenkou videa - zejména se to týká masek - je to, že naše planeta nemá žádnou budoucnost. Dostali jsme se do bodu, odkud není návratu," přibližuje zpěvák Stefan Fiori to, co chtěli Graveworm klipem sdělit, a dále pokračuje o průběhu natáčení: "Užili jsme si na place spoustu srandy a s výsledkem jsme velmi spokojeni. Ten klip má koule."

Téma videoklipu úzce souvisí i s konceptem celé desky "Fragments of Death", jež se týká různých podob smrti. Opět hovoří Stefan Fiori: "Album je obecně o smrti, ony střípky [fragments - pozn. autora] znamenají skládanku smrti. Každá skladba vlastně popisuje jeden způsob smrti."

Placka vychází už 21. října u Nuclear Blast Records jako standardní CD, limitovaný digipack s jednou bonusovou písní, vinyl a download. Více detailů o počinu naleznete ve starší novince.


Evanescence - Evanescence

11. října 2011 v 1:59 | Ježura |  Recenze
Abych vás hned ze začátku uvedl na pravou míru - recenzi Evanescence jsem vzal z jedné poloviny s vědomím, že to bude sranda a v případě průseru se vůbec nemusím ostýchat bezskrupulní kritiky. Ta druhá polovina však stavěla na skutečnosti, že se mi celkem zalíbila vypuštěná klipovka "What You Want", pročež ve mně začalo klíčit troufalé podezření, že by to nemusel být zase takový fail. Od té doby však uplynulo mnoho vody, takže se pokusím trochu osvětlit stanovisko, které jsem ohledně eponymní desky zaujal...

I když se mnou mnozí nebudou souhlasit, považuji Evanescence za určitý fenomén současné hudební scény (poslední slabiky zanikají ve vlně nadšeného jekotu krutopřísně temných a emočně výrazných pubertálních slečen, hledajících identitu). Rozhodně to však není proto, že bych byl skálopevně přesvědčen o jejich tvůrčímu přínosu světové hudební scéně nebo snad potenciálu jejich tvorby přetrvat staletí a potvrdit tak svoji nadčasovost (ty samé fanynky nyní rozhořčeně pokřikují, některé stěží zadržují bezmocné slzy vzteku a od několika radikálních dokonce přilétá shnilé ovoce a zelenina). Ne, to rozhodně ne, to bych si musel nafackovat. Co je však nezpochybnitelné - jsou populární potažmo vlivní v okruhu svých posluchačů, což z kapely činí faktor, se kterým by se mělo počítat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Steelwing dokončili nahrávání druhého alba

10. října 2011 v 20:07 | Earthworm |  Music News
Švédská heavy metalová banda Steelwing vydá v lednu příštího roku svoji druhou desku "Zone of Alienation". Album vydá společnost NoiseArt Records. O produkci se postaral Rikard Löfgren, který již spolupracoval například Deathstars, Enforcer nebo Vomitory. "Zone of Alienation" má být částečně koncepční album z budoucnosti, v níž se zbytky lidstva po nukleární válce vydávají kolonizovat nové planety.

Tracklist "Zone of Alienation":
01. 2097 A.D.
02. Solar Wind Riders
03. Full Speed Ahead!
04. Breathless
05. Tokkotai (Wind of Fury)
06. Zone of Alienation
07. The Running Man
08. They Came from the Skies
09. Lunacy Rising

Sicmaggot hitparáda: 41. kolo

10. října 2011 v 0:58 | Monsterfuck |  Hitparáda
Než začneme s výsledky právě doběhnuvšího kola, musíme se kajícně a se vší pokorou omluviti za zpoždění. Dobře, já osobně, Monsterfuck I., se musím omluvit a opucovat si boty, na svou obranu však dodávám, že na vině nejsem já, nýbrž čas, který, sviňák, nikdy není k mání, když jej člověk potřebuje.

Se srdceryvnými výlevy jsme už pro dnešek skončili, pojďme se radši mrknout, jak to posledně dopadlo. Ve 40. kole byly nasazeny trochu rockovější věci - Green Day a domácí Katapult, lidově zvaní Kaťáci. Ani jeden z těchto klipů však nepostoupil - ačkoliv se nedá říct, že by si vedly nějak špatně -, tudíž vám k výběru zůstává původní základní čtveřice, jež se tentokráte seřadila do pořadí, které si můžete prohlédnout níže.

A čím potrápíme vaše sluchovody tentokrát? Příznivci brutality nechť si smlsnou na floridských neznabozích Deicide, kdo má radši něco melodičtějšího, mohlo by se mu líbit video od Battlelore z Finska.

Výsledky 40. kola:
---postupující---
1. místo: Strapping Young Lad - Wrong Side (11 hlasů - 26%)
2. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (9 hlasů - 22%)
3.-4. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (6 hlasů - 15%)
3.-4. místo: Opeth - Heritage (6 hlasů - 15%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Green Day - American Idiot (4 hlasy - 10%)
5.-6. místo: Katapult - Půlnoční závodní dráha (4 hlasy - 10%)

Klipy a hlasovací anketu pro 41. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Nová deska Master's Hammer na cestě

10. října 2011 v 0:28 | Monsterfuck |  Music News
Legendární Master's Hammer se koncem listopadu vydají nahrávat novou dlouhohrající desku. V krátké zprávě to na oficiálních stránkách prozradil zpěvák a kytarista František Štorm:

"Nahrávání nového alba Master's Hammer je naplánováno na konec listopadu. Devět skladeb už je kompletně napsaných. Tentokrát budu pracovat sám, jen s novým, skvělým živým bubeníkem. Více detailů a ukázky uvolníme začátkem prosince."

Tato deska bude pátým dlouhohrajícím počinem Mistrova Kladiva, přímým nástupcem comebackového "Mantras", jež vyšlo 3. prosince 2009 jako digipack CD (limitace 1000 kopií) a LP (500 kusů). Album je již do posledního kusu vyprodané. CD verze obsahovala 13 skladeb o délce 55 minut (včetně znovu nahraného kultovního fláku "Jáma pekel" z debutu "Ritual" z roku 1991), na vinylu se objevilo pouze 9 kompozic.

Zveřejněn obal k příštímu albu Umbrtky

9. října 2011 v 12:46 | Ježura |  Music News
Plzeňský skartokratický fenomén Umbrtka připravuje vydání nástupce doposud poslední řadovky "IVO" a v rámci příprav na vydání jsme v posledních týdnech mohli sledovat klipy "Vezeme bábu" (který shodou náhod dost úspěšně proplouvá naší hitparádou) a "Jaro nevidět", druhý v doprovodu stejnojmeného singlu. Jako zatím poslední upoutávku kapela zveřejnila obal alba "Spočinutí", které vyjde do konce října, a budou na něm k nalezení následující skladby:

01. Poznání
02. V Jeho den
03. Vezeme bábu
04. Slečna s knihou
05. Procitnutí
06. Byla šedá ulice
07. Kraftvarg
08. Putovní knír
09. Lavičky
10. Komtesa
11. O Slunci
12. Jaro nevidět
13. Spočinutí

Autorem obrazu, který se na obalu vyjímá, je stejně jako u alba "IVO" malíř Lukáš Kudrna. Použité logo je práce pana Strastinena a použito bylo už na albu "Dělnický a bezdomovecký šedý metal"

Skeletonwitch - Forever Abomination

8. října 2011 v 22:54 | Monsterfuck |  Recenze
Skeletonwitch není nikterak výjimečná kapela, to netvrdím, avšak jedna věc se jim upřít nedá - jejich muzika kope jak kůň na steroidech. Cenu za originalitu by chlapci asi nedostali; člověk by musel být hluchý, aby z jejich alb neslyšel vzdáleně (někdy i docela blízko) vlivy kapel jako Necrophobic nebo Deströyer 666, ale když nad tímhle trochu přivřeme oči, zůstane nám příjemný oldschool black/thrash metal. A právě vydaná čtvrtá deska "Forever Abomination"? Ta na tom nemění vůbec nic. A po jejím poslechu se chce dodat: naštěstí…

Nebudeme-li počítat poklidnější intro a outro úvodního songu "This Horrifying Force (The Desire to Kill)", který je se čtyřmi minutami suverénně nejdelším kouskem nahrávky, jede "Forever Abomination" celou svou hrací dobu v rychlejším tempu pekelně ostrého rock'n'rollu, jenž páchne starou školou na sto honů. A to je podle mě jenom dobře, protože nevím jak vy, ale já osobně mám tenhle špinavý zatuchlý smrádek moc rád - vždyť metal není hudba fajnovky (smích). Ale ne, teď už vážně. Skeletonwitch na to jdou pěkně od podlahy, s ničím se moc nezdržují. Tempo, jak již bylo řečeno, rozhodně není pomalé, díky čemuž "Forever Abomination" rychle utíká. V tom má prsty zcela jistě i fakt, že devět z jedenácti kousků nepřesahuje stopáž tří minut, což v překladu znamená, že Skeletonwitch zahoblují půl hodiny a šlus, je vymalováno. Pozor, to není zápor, právě spíše klad! Proč? Je to jednoduché - při vší úctě, poslouchat tohle hodinu by asi nebylo takříkajíc košer a nepochybuji o tom, že by to byla nuda. Ale takhle? "Forever Abomination" kolem vás proletí jak splašený rychlík, vy si to užijete a budete mít chuť si tu jízdu dát ještě jednou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Cruadalach: detaily o debutu

8. října 2011 v 9:55 | Monsterfuck |  Music News
Čeští folk metalisté Cruadalach vypustí své debutové velké album "Lead - Not Follow" v listopadu u německých Black Bards. Jeho obálku a seznam písniček, které se na něm objeví, si můžete prohlédnout okolo tohoto textu.

Cruadalach si za svou krátkou existence vybudovali na české scéně velmi solidní jméno intenzivním koncertováním. První počin z jejich dílny bylo třískladové demo "V rytmu staré krve", jež vyšlo pouze v elektronické podobě a stáhnout se dá zdarma na oficiálním webu kapely. Prvním fyzickým nosičem s jejich logem bylo EP "Agni - Unveil What's Burning Inside", které se objevilo nejprve v únoru jako CD příloha časopisu Pařát, později se ven dostala i LP verze s jedním bonusem.

Tracklist "Lead - Not Follow":
01. Dubh
02. Rage Starts Here
03. Nezlomní
04. Living with Pride
05. Blejanje na Mjesec
06. Signal Fires
07. Cruadalach
08. Morrigan
09. For My Bleeding Friends
10. Hear Our Voices!
11. The Promise

Acheron makají na novém materiálu

7. října 2011 v 22:11 | Monsterfuck |  Music News
Dokola neustále se rozpadající a opět se obnovující death/black metalisté Acheron z Columbusu v americkém Ohiu hlásí, že nedávno začali pracovat na písničkách pro další, již osmou dlouhohrající desku, která se bude jmenovat "Kult des Hasses". Prozatím jsou známy jen názvy některých písní, jejichž seznamem (pouze abecedním!) se můžete probrat níže. Zajímavé je, že se zde nachází i znovunahraná a rozšířená verze válu "Alla Xul (Ia Pazuzu)", jenž se původně objevil na nahrávce "Hail Victory" z roku 1995.
  • Alla Xul (Ia Pazuzu)
  • Asphyxiation (Hands of God)
  • Devil's Black Blood
  • Jesus Wept... Again and Again
  • Satan Holds Dominion
  • Thy Father Suicide
  • Whores and Harlots
Acheron nejsou v současné době upsáni žádnému labelu, tudíž se chystají na vlastní náklady nejprve nahrát demo verze některých nových songů, s nimiž se pak vydají najít tu pravdou vydavatelskou firmu. Fanoušky možná potěší také fakt, že Američané se rovněž připravují na evropské turné, jež by mělo proběhnout v příštím roce, konkrétní data jsou však ještě v nedohlednu.

Poslední album "The Final Conflict: Last Days of God" vyšlo 30. dubna 2009 jako první album po obnově činnosti. Nahrávka má v diskografii skupiny jedno prvenství - vůbec poprvé byl k nějakému albu natočen oficiální videoklip. Šlo o song "I Am Heathen". V květnu 2010 se však Acheron opět rozpadají, aby další obnova přišla ještě v prosinci téhož roku.

Susperia vydá v listopadu výroční album

7. října 2011 v 21:54 | Monsterfuck |  Music News
Včera tu proběhla novinka o chystaném výročním albu Dimmu Borgir, dnes se budeme bavit o výročním počina další norské kapely Susperia, která je - aby to bylo patřičně zajímavé - s Dimmu Borgir tak trochu spřízněna. Působí zde totiž Mustis, bývalý klávesák těchto symfonických black metalových hvězd, jenž jejich řady ne zrovna v dobrém opustil v roce 2009. Záhy poté se po 10 letech vrátil právě do Susperie, v níž krátce působil v roce 2000 jako klávesák na demu "Illusions of Evil". A aby to propojení s Dimmu Borgir nebylo jen tak, v Susperii hrají i kytarista Cyrus, současný koncertní baskytarista Dimmu Borgir, a Tjodalv, jenž v Dimmu Borgir působil sedm let (1993-95 kytara, 95-99 bicí).

Susperia nyní tedy chystá počin s názvem "We Are the Ones", který má oslavovat deset let od vydání první desky "Predominance" (2001). Toto výroční album vyjde s příchodem magického data 11.11.2011 (všímáte si, kolik kapel má na tento den naplánované vypuštění čehokoliv?) a bude obsahovat celkem deset stop - jeden zbrusu nový song (#1), tři orchestrální verze písniček ze starších alb (2-4), skladbu, s níž se Susperia snažila uspět v letošní norské mutaci soutěže Eurovize (5,) a nakonec kompletní již zmiňované demo "Illusions of Evil" v remasterované podobě (6-10). Celý tracklist vypadá následovně:

01. We Are the Ones [nový song]
02. Devil May Care [orchestrální verze]
03. The Bitter Man [orchestrální verze]
04. Cut from Stone [orchestrální verze]
05. Nothing Remains [song ze soutěže Eurovize]
06. The Hellchild [Illusions of Evil demo, remasterovaná verze]
07. Illusions of Evil [Illusions of Evil demo, remasterovaná verze]
08. Of Hate We Breed [Illusions of Evil demo, remasterovaná verze]
09. The Coming of a Darker Time [Illusions of Evil demo, remasterovaná verze]
10. Behind Consecrated Walls [Illusions of Evil demo, remasterovaná verze]

Glorior Belli - The Great Southern Darkness

6. října 2011 v 22:31 | Monsterfuck |  Recenze
Tak už i Glorior Belli jsou pod velkou firmou. Ne, že by předchozí Candlelight byli nějací amatéři, ale Metal Blade, to už je přece jenom trochu jiná liga. Kdyby se dělal žebříček největších metalových labelů, tahle firma by určitě skončila v první pětce. Kdo by to byl do Glorior Belli řekl? Vždyť ještě takových pět, šest roků zpátky v období debutu "Ô Laudate Dominvs" to byl těžký underground, nenávistný syrový black metal pro pár zasvěcených, na svůj obor sice rozhodně dobrá muzika, ale že by někdy mohli skončit pod velkým vydavatelstvím, to asi netipovali ani ti největší fantasmagoristi. Jenže Glorior Belli vyrostli. Vyrostli do velice svébytné formace s nezaměnitelným zvukem, jejíž hudba, ačkoliv stále spadá do black metalové škatulky, má rozhodně co říct publiku napříč žánry (a dokonce i nemetalovými, což platí jak v případě samotných Glorior Belli, tak u vedlejšího a sestavou totožného experimentálního projektu 11 as in Adversaries). Proměna už částečně započala hned s druhou deskou "Manifesting the Raging Beast", kdy kapela znatelně "odkanálnila" svůj sound a značně přidala na chorobné atmosféře. Třetí "Meet Us at the Southern Sign" už představuje Glorior Belli jako vyzrálé uskupení s vlastním ksichtem, který si nespletete, nehledě na nepřehlédnutelnou snahu zkusit to malinko jinak, o překvapivém bluesovém nádechu ani nemluvě. Že se toho v průběhu let dost změnilo… stačí se podívat jen na promo fotografie. Dříve vládnul mrtvolný corpsepaint, kápě, černobílé obrázky apod., dnes jsou fotky Glorior Belli jednoduše civilní, po nějakém malování ani památky...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Debut Secret of Darkness bude venku zanedlouho

6. října 2011 v 22:18 | Monsterfuck |  Music News
Melodic death/black metalová formace Secret of Darkness ze severočeského Varnsdorfu vydá svůj debut "(In)Humanity" 22. října u Metalgate jako digipack s jednou bonusovou skladbou. Nahrávání, mix i mastering proběhl ve studiu Šopa s produkcí Stanislava Valáška.

Pokud by vás zajímaly ukázky, věnujte pozornost níže přiložené upoutávce. Jednu kompletní písničku - "The Sovereign" - je možno slyšet i na Bandzone. Obal se seznamem songů jsou jako vždy okolo.

Secret of Darkness za sebou mají prozatím jen jedno pilotní EP "...and the Dark Begins", na němž se nachází pět skladeb a intro v délce cca 25 minut. Kapela jej nahrála ve vlastní zkušebně a posléze jej i vlastními silami vydala.

Tracklist "(In)Humanity":
01. The World (Origin)
02. The Sovereign
03. Smell of Lies
04. Destroyed Illusions
05. Voices of "Truth"
06. On the Other Side
07. No Night, No Day
08. Desolated Dreams
09. Insurrection Myself
10. Katharsis [bonus]


Další Mistress of the Dead na obzoru

6. října 2011 v 22:03 | Monsterfuck |  Music News
Mistress of the Dead, tajemný funeral doom metalový projekt z České republiky, vypustí svůj další žalm 30. listopadu letošního roku u firmy Epidemie Records. Kromě názvu, který zní "Henriette's Message from the Other Shore", už nejsou známy žádné bližší informace, nepočítáme-li kraťoučkou noticku od jediného člena Vlada Cristea Valese, že už je album kompletně hotové.

Thy Catafalque: novinka v listopadu

6. října 2011 v 21:54 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardní Maďaři Thy Catafalque, jejichž předchozí nahrávka "Róka Hasa Rádió" vyšla u české firmy Epidemie Records, vydají své příští album skrze francouzský label Season of Mist. V pořádí pátý dlouhohrající počin ponese název "Rengeteg" a objevit by se měl s příchodem 11. listopadu. První ukázku - skladbu "Fekete mezők" - si lze poslechnout na stránce vydavatele. Tracklist s obalem si můžete prohlédnout na konci článku.

Krátce po vypuštění novinky vyjde u Epidemie Records i nová reedice "Róka Hasa Rádió". Původní digipack výlis, který byl limitován na 600 kusů, je již totiž téměř rozebrán (Epidemie hlásí, že má na skladě posledních pár kusů). Nová edice bude vydána 30. listopadu, tentokrát jako klasický jewelcase.

Tracklist "Rengeteg":
01. Fekete mezők
02. Kel keleti szél
03. Trilobita
04. Kő koppan
05. Vashegyek
06. Holdkomp
07. Kék ignem lobogó
08. Az eső, az eső, az eső
09. Tar gallyak végül
10. Minden test fű

Dimmu Borgir kutí výroční počin

6. října 2011 v 21:00 | Monsterfuck |  Music News
Vznik norských černokněžníků Dimmu Borgir se datuje do 1993, tudíž dvacáté výročí jejich vzniku připadá až na rok 2013, ale už teď kapela pomýšlí na vydání patřičného výročního počinu. Jak prozradili skrze svůj Facebook, mají již pro tyto účely připravenou "spoustu nového materiálu". Žádné bližší informace prozatím nebyly zveřejněny.

Kromě toho mají Dimmu Borgir v plánu sérii speciálních koncertů, které však - bohužel pro našince - proběhnou pouze ve Velké Británii. Norové v místních klubech vystoupí bez předkapely, zato ale se zvláštním, do dvou polovin rozděleným setem. Jedna polovina bude klasická Dimmu Borgir show, avšak ta druhá bude o poznání zajímavější - kapela se totiž chystá na každém koncertu odehrát jedno kompletní album. Které to bude, to už mají rozhodnout samotní fanoušci. Na výběr je z prvních tří řadovek "For All Tid" (1994), "Stormblåst" (1996) a "Enthrone Darkness Triumphant" (1997). Pokud byste si chtěli udělat výlet, turné bude mít jedenáct zastávek a proběhne v polovině listopadu.

Poslední deska "Abrahadabra" vyšla na přelomu září a října loňského roku. Nejdříve se objevila 22. září v Japonsku, nejpozději 12. října v Severní Americe, v našich zeměpisných šířkách byla k dostání od 27. září. Objevila se i spousta různých exkluzivních a speciálních verzí s bonusovými songy, jejichž vyjmenovávání by nám zabralo hodně času (konrétně jich bylo sedm, standardní edice nepočítaje), tudíž informaci zkrátíme jen na fakt, že ony bonusové věci byly ve většině případů orchestrální verze songů (nejčastěji "Gateways" a "Dimmu Borgir", ale kromě nich třeba i "The Demiurge Molecule"), covery (např. "Perfect Strangers" od Deep Purple), případně klipy ("Gateways").

Behemoth: videoklip "Lucifer" zveřejněn

5. října 2011 v 17:11 | Monsterfuck |  Music News
Očekávaný videoklip "Lucifer" polských death/black metalistů Behemoth je konečně venku. Stejně jako na několika posledních klipech, i tentokrát kapela spojila své síly s producentskou společností Grupa13 a společně dali dohromady výsledek, který je k prohlédnutí na konci článku (pod samotným videem jsou ještě záběry z natáčení). Předkládáme vám samozřejmě necenzurovanou verzi...

V klipu si kromě samotné kapely a několika dalších herců zahrál například i polský herec a hudebník Maciej Malenczuk, jenž si zazpíval i na samotné studiové verzi skladby. Textovou stránku "Lucifer" tvoří verše polského básníka Tadeusze Micińskiho (1873-1918).

"'Lucifer' byl obrovskou uměleckou výzvou, podařilo se nám vytvořit VELMI unikátní atmosféru," směřuje svá slova na adresu videoklipu zpěvák a kytarista Adam "Nergal" Darski.

"Lucifer" vyšel na poslední desce Behemoth, "Evangelion", která se na trh dostala v srpnu 2009. Kromě standardní verze se objevil i limitovaný digipack s bonusovým DVD, japonská edice (cover "Total Invasion" od Killing Joke jako bonus) a picture vinyl (666 kusů).Nové EP Immolation za humny

5. října 2011 v 17:09 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví veteráni Immolation z New Yorku si pro své příznivce připravili nové minialbum s názvem "Providence". Pětiskladbový počin bude vypuštěn už 11. října jako bezplatný download skrze Scion A/V; kdo by prahnul po fyzickém nosiči, k mání by mělo být CD a LP na chystaném severoamerickém turné kapely a vybraných obchodech - a pozor, rovněž zdarma!

Co se hudební stránky týče, mají fanoušci očekávat klasické Immolation, což podle oficiální zprávy znamená "typický harmonický nesoulad a pochodové a komplexní rytmy, aniž by kapela ztratila cokoliv ze své charakteristické hrozivosti."

Tracklist "Providence":
01. What They Bring
02. Illumination
03. Still Lost
04. Providence
05. Swallow the Fear

Česká Panychida připravuje EP

5. října 2011 v 17:08 | Monsterfuck |  Music News
Plzeňská skupina Panychida je opět ve studiu a nahrává zde zbrusu nové EP s názvem "Woodland Journey". Půjde o pětiskladbový počin, na němž se objeví trojice nových písní, jeden znovu nahraný a přetextovaný kousek z debutu "Paganized" (2007) a jeden starý song, který kapela svého času hrávala živě, ale doposud nebyl nikdy vydán na žádném nosiči. Kromě toho by se měl na "Woodland Journey" objevit "bonusový materiál se zajímavými hosty". Artwork namalovala Zdeňka Boušková, známá díky malování přebalů českých vydání knih britského fantasy spisovatele Roberta Holdstocka (1948-2009).

Předchozí deska "Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, Forest, Blinding Snow" vyšla 20. října 2010 u německých Folter Records, mimo jiné i jako limitovaná edice ve slipcase. Zajímavostí je, že dvě skladby byly nazpívaný ve staroslověnštině, poslední, jedenáctá stopa byla navíc obohacena o předělávku "Black Wings of Death" od Running Wild.