Říjen 2011

Novinky v táboře Cradle of Filth

24. října 2011 v 23:17 | Monsterfuck |  Music News
Cradle of Filth jsou zcela zjevně posledních pár let při chuti a s vydáváním nových nosičů nikterak neváhají. Jen před pár dny vyšlo EP "Evermore Darkly..." (recenzi očekávejte počátkem listopadu) a už se rýsují další dva projekty. Tím aktuálnějším je počin "Midnight in the Labyrinth", což je kolekce devíti skladeb Cradle of Filth v symfonickém hávu. Jak tvrdí zpěvák a frontman Dani Filth, jedná se o "plnohodnotný hororový soundtrack ve stylu Dannyho Elfmana, Christophera Younga nebo Jerryho Goldsmitha". A datum vydání? Duben 2012. Objeví se zde následující písničky (pořadí je abecední, nikoliv konečné!):

  • A Gothic Romance (Red Roses for the Devil's Whore)
  • Cruelty Brought Thee Orchids
  • Dusk and Her Embrace
  • Funeral in Carpathia
  • Summer Dying Fast
  • The Forest Whispers My Name
  • The Rape and Ruin of Angels (Hosannas in Extremis)
  • The Twisted Nails of Faith
  • Thirteen Autumns and a Widow

Avšak to není zdaleka všechno. Cradle of Filth rovněž prozradili, že už začali pracovat na další studiové desce, následovníkovi loňské "Darkly, Darkly, Venus Aversa". Opět hovoří Dani Filth: "Pisníčky vypadají mocně, asi jako Cradle of Filth, ale v tom dobrém slova smyslu (...) Zatím to zní skvěle, velmi atmosféricky, ale se silným drajvem, až záhadně filmově a hodně zapamatovatelně." Co se týče textového zaměření či konceptu placky, vzkazuje Dani následující: "Ne, nebude to žádné další zasrané koncepční album!"

Co se týče méně abstraktních informací, jsou již známy názvy dvou skladeb - "The Abhorrent" a "Siding with the Titans", které by obě už měly být kompletně dokončené a nazkoušené. Ostré nahrávání by mělo začít už v březnu, přičemž datum vydání bylo prozatím předběžně stanoveno na Halloween příštího roku (tj. 31. října).

Graveworm - Fragments of Death

23. října 2011 v 17:25 | Earthworm |  Recenze
Graveworm fungují už od roku 1992 a od té doby se stihli zařadit mezi stálice melodického black metalu. Já jsem je naposledy pořádně poslouchal s albem "Collateral Defect", které mi poskytlo vše, co si představuji pod pojmem melodický black metal. Kulervoucí riffy, refrény, co zůstanou v hlavě, rychlé bicí... Graveworm samozřejmě nechybělo ani efektní střídání growlů, screamů a dalších typů metalových vokálů. Všechny tyto dispozice bych shrnul pod pojem chytlavost. Jenže, co čert nechtěl, kapela tentokrát chytlavost zapomněla doma.

Všechny ty serepetičky, co jsem vyjmenoval, se samozřejmě na "Fragments of Death" nacházejí, ale vše působí tak nějak mdle a samoúčelně. Většina riffů je nudná, refrény nejsou chytlavé... je to bída. Nejzajímavější riffáž je podle mě v klipovce "See No Future", ale tu kapela pohřbila absolutně nezáživným refrénem. Tak nějak to funguje s celým albem, občas někde zpoza rohu vykoukne zajímavá pasáž, ale nakonec splyne s nevýrazným zbytkem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 43. kolo

23. října 2011 v 11:04 | Monsterfuck |  Hitparáda
Který klip ve 42. kole vyhraje, to bylo jasné už předem, když nějaký vůl (já to nebyl) nominuje Metallicu. Porovnáme-li její popularitu s ostatními kapelami v hitparádě, na začátku osy stojí právě Metallica, pak 100 kilometrů nic, pak dalších 100 kilometrů nic a pak možná nesměle vykoukne něco dalšího (smích). Jo, to jsou holt ty mega hvězdy. Osobně bych se hodně divil, kdyby Metallica suverénně nevyhrála i toto kolo a také všechna další, dokud neskončí v Síni slávy. Ale to je jedno...

Další tři postupující jsou staří známí z předchozích týdnů - bábu vezoucí Umbrtka, papeženci Deicide (to by mi Benton dal, tohle slyšet, hehe) a zadoomaní doomaři My Dying Bride (ti jsou v současné době v hitparádě nejdéle - nyní už pošesté). Překvapivě však krachli Deathstars, od nichž jsem tedy čekal víc, a nezaujali vás ani Finové Sonata Arctica.

A co bude dnes nového? Tentokrát jsem vám připravil opravdovou specialitku - black metalovou kapelu Skuldom z Nového Zélandu, která je kromě svého původu zajímavá hned ve třech ohledech - zpívá tam baba (ne ta od Umbrtky), nepoužívají kytaru a v neposlední řadě je jejich "Orgiastic Blasphemy" asi ten nejkrvavější a nejbrutálnější videoklip, co jsem kdy viděl (a to mi věřte, že já už jsem toho viděl hodně), čili vstup jen od 18 let (smích). Jestli je to zajímavé hudebně, to už je samozřejmě na vás. Pokud se vám to líbit nebude, možná byste nemuseli pohrdnout hitovkou "I Can" od starých známých Helloween.

Výsledky 42. kola:
---postupující---
1. místo: Metallica - St. Anger (17 hlasů - 34%)
2. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (13 hlasů - 26%)
3. místo: Deicide - Scars of the Crucifix (9 hlasů - 18%)
4. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (6 hlasů - 12%)
---nepostupující---
5. místo: Deathstars - Death Dies Hard (3 hlasy - 6%)
6. místo: Sonata Arctica - Paid in Full (2 hlasy - 4%)

Novinky 43. kola:
Helloween - I Can
Skuldom - Orgiastic Blasphemy

Klipy a hlasovací anketu pro 43. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Pain of Salvation - Road Salt Two

22. října 2011 v 21:43 | Earthworm |  Recenze
Fanouškovská základna Pain of Salvation má opravdu tuhý kořínek. Dalo by se říct, že mezi kapelou a posluchači funguje zákon džungle a přežijí jen ti nejsilnější. Do alba "Remedy Lane" se o kapele ještě jakžtakž dalo mluvit jako o prog metalové, ale následující "BE" všechny škatulky a předpoklady zběsile rozkousalo a zadupalo hluboko do země - a kdo přežil (a zamiloval si) žánrové skoky z folku k rapu se zastávkou na Broadwayi, podkreslovanou orchestrem, tak si určitě říkal, že už ho nic nerozhodí. Další zkouška trpělivosti a vkusu fanoušků byl "Scarsick" s plnohodnotnou rapovou skladbou, rock'n'rollem, nu-metalem a jakousi disco šíleností. Ale i za touto zdánlivě nepochopitelnou a nesourodou deskou se schovávala genialita a propracovanost. Mě dokázalo rozhodit kupodivu prosté "Road Salt One" se sedmdesátkovým zvukem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Korpiklaani jdou v listopadu do studia

22. října 2011 v 14:28 | Monsterfuck |  Music News
Komu se zdálo, že finští nezmaři Korpiklaani nějak dlouho nevydávají nové album (vždyť poslední "Ukon Wacka" vyšlo už před osmi měsíci!), můžete být v klidu. Kapela prozradila, že začátkem listopadu začne nahrávat svou osmou velkou fošnu. Název, přesné datum vydání (logicky však nejspíš v příštím roce), ani počet písniček zatím nejsou známy, ale o tom už v prohlášení samotné kapely:

"Jsem rádi, že můžeme potvrdit, že 7. listopadu opakovaně vpadneme do studia Petrax v Hollola nahrávat další desku. Jméno je pořád ještě předmětem diskusí, takže ho nemůžeme odhalit. Počet songů je také nejistý, pořád pokračujeme ve psaní... inspirace proudí!

Hodně písniček je založeno na Kalevale (náš národní epos). Datum vydání se také ještě řeší. Není to tedy moc novinek, ale hádáme, že jste alespoň chtěli vědět, že je nové album na cestě, to nejlepší album, jaké jsme kdy napsali... minimálně."

Zmiňované "Ukon Wacka" vyšlo u Nuclear Blast 4. února letošního roku jako standardní CD, download, limitovaný digipack s bonusovým songem a jako LP.

Česká (nejen) koncertní agitace

22. října 2011 v 14:06 | Monsterfuck |  Music News
Na našem nechvalně proslulém ímejlu se nám zase jednou sešlo pár upozornění na koncerty, které můžete vzít jako takové malé tipy kam vyrazit, kdybyste měli chuť...

Kdo: Zordon (death metal, CZ), Gordon Shumway (grind-death, SVK), Macerace (grind-death, CZ), Desperate Times (HC-metalcore, CZ)
Kde: Pardubice - RC Ponorka
Kdy: 19. listopadu
Od kolika: 20:00
Za kolik: 60


Kdo: Tortharry (death metal, CZ), Sanatorium (brutal death metal, SVK), Firezone (mental metal, CZ), Sklepmaster (melodic death metal, CZ), Tartaro:s (metal-hardcore, CZ)
Kde: Ostrava - Barrák
Kdy: 18. listopadu
Od kolika: 20:00
Za kolik: 100


Kdo: Kreyson (power metal, CZ), Citron (heavy metal, CZ), Debustrol (thrash metal, CZ), Titanic (heavy metal, CZ), Root (dark/black metal, CZ), V.A.R. (thrash metal, CZ), Boron (hardcore-metal, CZ)
Kde: Pardubice - Ideon
Kdy: 29. října
Od kolika: 13:00
Za kolik: 450


A protože nadpis článku sliboval nejen koncertní agitaci, máme tu i jedno další upozornění - mladá thrash-HC parta Balamuta z Pacova právě vydala u firmy Panda Music debutové album "Justice, styď se!". Placka je ve formátu jewelcase a obsahuje osmičku songů v délce 25 minut.

01. Zlo plodí zlo
02. Justice, styď se!
03. Stres a strach
04. Jako stroj
05. Dolar na den
06. Muchtár Mai
07. Padla půlnoc
08. Zákon přírodyBude reunion Black Sabbath?

21. října 2011 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
O možném návratu Black Sabbath, jedněch z největších titánů metalové hudby, v původní sestavě Ozzy Osbourne (zpěv), Tony Iommi (kytara), Geezer Butler (baskytara) a Bill Ward (bicí) se mluví už delší dobu, avšak legendární britská čtveřice stále drží své fanoušky v napětí, jestli tedy ano nebo ne. Fámy vydatně přiživoval zejména Ozzy (viz jeho "je to velmi, velmi pravděpodobné" apod.), studenou sprchou ale bylo prohlášení Geezera Butlera z letošního února, který napsal, že žádný reunion v žádném případě nebude. Naděje opět vysvitla v srpnu, kdy Birmingham Mail citoval Tonyho Iommiho, že prý Black Sabbath již tajně zkouší a píší novou hudbu, což ovšem samotný Iommi nedlouho poté osobně dementoval s tím, že citace je vytržená z kontextu a že rozhodně neprohlásil nic v tom smyslu, jak to později prezentovaly zmiňované noviny.

Nyní ovšem ten samý Tony Iommi v rozhovoru pro britský magazín Terrorizer prozradil, že všichni čtyři původní členové Black Sabbath mají za sebou první společnou zkoušku po mnoha letech. "Zahráli jsme si nějaké staré písničky a bylo to skvělé. Jsme v dobré náladě a dostali jsme se do bodu, kdy spolu opět můžeme zase hrát. Bylo by dobré, kdybychom to mohli udělat, předpokládám, že jsme k tomu zatím nejblíže. Může se to stát!"

Tato slova samozřejmě ještě nic nepotvrzují, ale dokazují, že alespoň něco málo se děje. Zdali se ale někdy scéna znovuobnovení jedné ze svých největších legend opravdu dočká, nebo se z toho všeho humbuku nakonec nevyvrbí nic, na to si evidentně ještě budeme muset nějaký čas počkat.

Belphegor na čas přerušují veškerou činnost

21. října 2011 v 18:32 | Monsterfuck |  Music News
Rakušané Belphegor oznamují, že jsou nuceni až do května příštího roku přerušít veškeré své aktivity, zrušit všechny domluvené koncerty a uložit na čas kapelu kompletně k ledu. Důvodem je zdravotní stav zpěváka a kytaristy Helmutha (na fotce), který podle vyjádření na oficiálních stránkách musel před 16 dny po návratu z jihoamerického turné podstoupit "vážnou a náročnou operaci". Více informací prozatím Belphegor neposkytli.

Předchozí deska Belphegor s názvem "Blood Magick Necromance" vyšla 14. ledna letošního roku u německé firmy Nuclear Blast jako standardní jewelcase CD, limitovaná verze v lesklém slipcase obalu, černé LP, limitovaný krvavě rudý picture vinyl a speciální box s náhrdelníkem a řetězem (500 ručně číslovaných kusů - pro zájemce je stále ještě pár posledních na skladě vydavatele).

"Blood Magick Necromance", nástupce nahrávky "Walpurgis Rites - Hexenwahn" z října 2009, znamenal pro Belphegor po mnoha letech a albech změnu studia a producenta. Osvědčeného Andyho Classena a jeho Stage One tentokrát Rakušané vyměnili za Abyss Studios ve Švédsku, kde vládne producent Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain).

Deathstars mají nového bubeníka

21. října 2011 v 18:03 | Monsterfuck |  Music News
V řadách švédských Deathstars proběhla změna na bubenickém postu. Novým bicmanem se stal jistý Vice, občanským jménem Oscar Leander, ze stockholmského rockového tria Crescendolls. Vyjádření obou stran se nese v duchu klasických keců typu "jsem pyšný" od nového bubeníka a "lepší než kdykoliv předtím" od zbytku kapely, takže to přeskočíme a podíváme se rovnou na to, co mají Deathstars v plánu v příštích měsících.

Na programu je vydání best of kompilace "The Greatest Hits on Earth", jež bude kromě 14 již známých kousků obsahovat také dva nové songy "Death Is Wasted on the Dead" a "Metal" (druhý zmiňovaný je venku od 14. října jako digitální singl), které prý mají být vodítkem, kam bude směřovat chystaná čtvrtá řadovka. Ta je však ještě v nedohlednu, takže se příznivci budou pozatím muset spokojit jen s datem 4. listopadu, kdy kompilačka "The Greatest Hits on Earth" oficiálně vychází. Na její tracklist a přebal jukněte okolo.

Kromě toho je další významnou událostí v táboře excentrických Švédů nadcházející turné jako předkapela německých Rammstein. V rámci této šňůry se Deathstars podívají opět i do České republiky - stane se tak 12. listopadu v pražské O2 Aréně.

Tracklist "The Greatest Hits on Earth":
01. Death Is Wasted on the Dead [nový song]
02. Metal [nový song]
03. Death Dies Hard
04. Blitzkrieg
05. Motherzone
06. Synthetic Generation
07. Tongues
08. Blood Stains Blondes
09. Cyanide
10. New Dead Generation
11. The Mark of the Gun
12. Chertograd
13. Semi-Automatic
14. Syndrome
15. Play God
16. Opium

Running Wild obnovují činnost

21. října 2011 v 17:24 | Monsterfuck |  Music News
Není to zas tak dávno, co legendární heavy metalisté Running Wild z Německa ukončili svou činnost. Jediný stálý člen Rolf Kasparek to oznámil 17. dubna 2009, 30. srpna téhož roku proběhla speciální rozlučková na festivalu Wacken Open Air (záznam vyšel letos v červnu jako DVD a live CD). Nyní však přichází vcelku překvapivá zpráva, že Running Wild jsou opět plně aktivní a jejich zbrusu nová dlouhohrající deska "Shadowmaker", která bude celkově patnáctá, vyjde už v dubnu 2012 u SPV/Steamhammer.

"Mé prohlášení z jara 2009 bylo myšleno absolutně vážně," říká Rolf. "Opravdu jsem potřeboval oddech a ještě v lednu 2011 jsem na nahrávání nového alba vůbec ani nepomyslel. Ale když jsem dostal nápad na best-of album, k němuž jsem chtěl přidat čtyři nové kusy, uvědomil jsem si, jak moc mám rád skládání. Odtud už byl jenom kousek k nahrání celé nové studiové desky. Pro mě je 'Shadowmaker' velmi speciální, protože na mě nebyl vyvíjen žádný nátlak, žádné termíny a podobně. Myslím, že je jasně slyšitelné, že tento pohodový přístup mi pomohl napsat jednu z nejsilnějších nahrávek Running Wild vůbec."

Mezi písičkami, jež se na "Shadowmaker" objeví, nebudou chybět například titulní "Shadowmaker" (údajně rychlovka), "Piece of the Action" (středně rychlý otvírák) nebo "Dracula" ("osmiminutový monument").

Absu - Abzu

20. října 2011 v 23:56 | Monsterfuck |  Recenze
Absu jsou už dnes bezesporu kultovní záležitostí ve svém oboru, kterýmžto je - jak zasvěceným jistě nemusím připomínat - black metal s thrash metalovou patinou, pro zjednodušení většinou nazývaný black/thrash metal. Není to zas tak dlouho, co se kapela dala po menší pauzičce opět dohromady a začala pracovat na dalším ze svých pověstných více-albových konceptů; tentokrát se - jak samotní Absu prohlásili - jedná o "magii a okultismus", což je oproti dvěma minulým tématům (sumerská mytologie a keltská mytologie) trochu změna, ale zase ne násilná, a když se člověk zamyslí, zas tak daleko to od sebe není, aby to neplavalo ve vodách (když už se jmenují podle toho mýtického podzemního oceánu…) Absu. Hudebně se ovšem nějak extrémně výrazné změny taktéž nekonají, ale hnát na srdce, kdo z nás by to chtěl? Ono to tak už většinou bývá, že nechceme, aby se naše oblíbené skupiny měnily doopravdy a od základů. Progres v rámci stylu a zachování tváře je samozřejmě vítaný a z mé strany i žádoucí, dle mého názoru je to ta nejlepší možná cesta. A Absu? Ano, ti to splňují…

Novinka "Abzu" je druhou částí výše zmiňované magicky-okultní trilogie. První díl "Absu" vyšel nějakých dva a půl roku zpátky a právě on byl prvním počinem po obnově činnosti, tudíž v dnešní recenzi už si snad můžeme odpustit takovou tu omáčku okolo, jak se věci mají v porovnání s díly z 90. let (a ze začátku nového tisíciletí, když "Tara" vyšlo v roce 2001). Pojďme se juknout rovnou na muziku...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Metallica & Lou Reed uvolnili "Lulu" k poslechu

20. října 2011 v 23:04 | Ježura |  Music News
Vydání společného alba Metallicy a Lou Reeda se kvapem blíží a muzikanti se rozhodli uvolnit celé dílo k online poslechu na těchto stránkách, takže můžete před nákupem posoudit jeho kvality také jednou oficiální cestou. Album se dostane na pulty obchodů 31. října, v Severní Americe pak o den později.

Veškeré dostupné informace jsme pro vás shrnuli v tomto obsáhlém článku, takže pro připomenutí detailů stačí kliknout...

Tracklist "Lulu":
01. Brandenburg Gate
02. The View
03. Pumping Blood
04. Mistress Dread
05. Iced Honey
06. Cheat on Me
07. Frustration
08. Little Dog
09. Dragon
10. Junior Dad

Aosoth pokračují pod křídly Agonia Records

19. října 2011 v 20:16 | Monsterfuck |  Music News
Francouzští black metalisté Aosoth prodlužují smlouvu s polským vydavatelstvím Agonia Records, pod nímž letos vypustili své třetí album "III" (a před dvěma lety i své druhé album "Ashes of Angels"). Kontrakt byl prodloužen o další dvě desky, z nichž ta první by se měla objevit už koncem roku 2012.

"III" vyšlo 22. dubna 2011 jako CD, clear LP (350 kusů) a splatter LP (150 kusů). Zajímavostí je, že 23. září se na trhu objevilo i "Variations of Violence", což je čistě instrumentální verze "III". Tento počin vyšel s lehce odlišným mixem, pouze na vinylu a v nákladu 250 ručně číslovaných kusů.

Eths začali nahrávat

19. října 2011 v 20:02 | Monsterfuck |  Music News
Metalcorová formace Eths z Francie právě začala nahrávat nové album, které by mělo podle plánu vyjít v první čtvrtině příštího roku u Season of Mist. Kapela vydala následující krátkou zprávičku:

"Právě jsme ve studiu, kde nahráváme své třetí album. Užíváme si při hraní nových písniček hodně legrace a nemůžeme se dočkat, až se o ně s vámi podělíme, hlavně na pódiu. Další dobrou zprávou je, že se k nám vrátil původní bubeník Guillaume [Dupré]."

Předchozí deska "Tératologie" vyšla ve Francii v říjnu 2007, asi o půl roku později, v dubnu 2008, se nahrávka dostala i do zbytku Evropy pod značkou Season of Mist.

Ex Deo začnou nahrávat

18. října 2011 v 23:58 | Ježura |  Music News
Římskými dějinami inspirovaný ansábl pod vedením Maurizia Iacona (Kataklysm) v listopadu nastoupí do studia, kde v péči producenta Jeana-Françoise Dagenaise (Kataklysm, Malevolent Creation, Misery Index, Despised Icon) začne nahrávat druhé řadové album, nesoucí název "Caligula". Pokud vše půjde podle plánu, album by mělo být hotové přes zimu a jeho vydání je plánováno na léto 2012 u rakouských Napalm Records. Po vzoru prvotiny můžeme čekat hostující umělce.

Maurizio věc komentuje následovně: "Skládání hudby pro nové album jede na plné obrátky. Všechno jde jako po másle. U 'Caliguly' jsme použili prvky, které jsme po hudební stránce nikdy dřív neprozkoumali. Album se začíná tvářit jako velmi zlověstný opus, který dostane nejen pozemské smrtelníky, ale příláká pozornost samotného Caliguly, který si někde dole nejspíš užívá pořádných orgií, zatímco tu mluvíme. S tímhle albem chceme stvořit dílo, které přetrvá velmi dlouho...

Fanoušci byli netrpěliví a pořád se ptali, proč to trvá tak dlouho... Odpověď je dost prostá: chceme stvořit monumentální album a to chce čas. Rovněž naše světové turné s Kataklysm celý proces zpomalilo. Ale žádný strach, římští spoluobčané, neboť pro vás máme předběžné datum vydání. Příští rok uplyne 2000 let od Caligulova narození, takže chceme album vydat 31. srpna - přesně v den jeho výročí. Bude to událost...

Na důkaz, kolik si toho od 'Caliguly' slibujeme, vyrazí Ex Deo na tour po USA, kde budou uctěny mnohé prvky pohanské víry. Detaily budou následovat... Přichází čas změn."

O grafickou podobu přebalu se postará Seth (Septicflesh). Na tracklistu se mimo jiné objeví i následující skladby: "I, Caligula", "Burned to Serve the Nocturnal Light", "In War & Conquest / Roma Caput Mundi" a "Teutoburg (The Ambush of Varus) - Part 1".

Večerní dávka klipů

18. října 2011 v 22:06 | Earthworm |  Music News
>>> První videoklip je od bláznů Cannabis Corpse. Ti natočili videoklip k songu "Gateways to Inhalation" z nové desky "Beneath Grow Light Thou Shalt Rise". Režisérem se stal Rich "Bebo" Abraham z Richolow Films.


>>> Další kapelou, co se u nás může pochlubit svým příspěvkem, jsou The Haunted ze Švédska. Jejich klip ke skladbě "No Ghost" byl natočen na známém německém festivalu Wacken Open Air. Natočil ho Marcel Schleiff ze společnosti Record Film a o editaci se postaral Anders Björler z At the Gates Production. "No Ghost" pochází ze sedmého alba kapely, "Unseen", vydaného na konci března.


>>> Posledním videem není přímo hudební videoklip, nýbrž trailer k novému albu. Týká se nové desky belgických death metalistů Aborted. Ta se bude jmenovat "Global Flatline" a bude vydána 24. ledna příštího roku přes Century Media Records. Producentem byl Jacob Hansen (Volbeat, Pestilence, Hatesphere) a nahrávání proběhlo v Hansen Studios v Dánsku.


Anthrax - Worship Music

17. října 2011 v 21:38 | nK_! |  Recenze
Newyorskou thrashovou partičku Anthrax není určitě potřeba kdovíjak představovat. Myslím, že každý, kdo byť jen trochu pravidelně navštěvuje náš blog, se s ní již dostal do křížku. Američané si valí to svoje už neuvěřitelných třicet let a po sedmileté odmlce vypouští do světa novou placku s názvem "Worship Music". Jak to staříkům po tolika letech šlape a je jejich tvorba opravdu hodna uctívání? Na to se podrobněji mrkneme a zaměříme v dnešním článku.

Ze všeho nejdříve by ode mne bylo hezké, kdybych se otevřeně přiznal k tomu, že starší tvorbu Anthrax nemám zase až tolik naposlouchanou a recenzovanou desku nebudu hodnotit porovnávacím způsobem, nýbrž se pokusím zaměřit na ty aspekty alba, které se přímo dotýkají aktuální "konkurenceschopnosti" materiálu. Takže se přiznávám bez mučení :-)

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Konec Dismember

16. října 2011 v 23:36 | Monsterfuck |  Music News
Švédští death metaloví veteráni Dismember se rozhodli ukončit svou kariéru. V krátké zprávičce to oznámil baskytarista Tobias Cristiansson:

"Po 23 letech jsme se rozhodli ukončit Dismember. Děkujeme všem našim fandům za podporu."

Dismember za sebou zanechali celkem 19 nosičů, přičemž 8 z nich bylo dlouhohrajících. Debut "Like an Ever Flowing Stream" vyšel 29. května 1991 u tehdy nedlouho fungujících Nuclear Blast. Poslední deska s názvem "Dismember" se objevila 18. května 2008 pod křídly Regain Records. Úplně posledním počinem v historii skupiny je ale o rok mladší DVD "Under Blood Red Skies".


Sicmaggot hitparáda: 42. kolo

16. října 2011 v 14:29 | Ježura |  Hitparáda
Minulý týden se jeho blahorodí Monsterfuck I. kajícně zpovídal z nedostaktu času, tentokrát však ten lišák delegoval povinnosti na poddané a v důsledku toho vám dnes hitparádu již podruhé v dějinách Sicmaggot servíruji já osobně. To je radosti, že? Ale od blbostí k tomu, na co jste celý týden čekali. Dnes totiž budou padat hlavy!

Když v minulém kole vypadli oba nově nastoupivší soutěžící, tedy Katapult a Green Day, vypadalo to, že čtveřice vetránů stojí na svých pozicích dost neotřesitelně, nicméně události uplynulého týdne srazily na kolena jak šampiony 40. kola Strapping Young Lad, tak populární Opeth s jejich psychedelickým retro počinem "The Devil's Orchard". Oběma stačil jeden hlas navíc a potupy by byli ušetřeni. Ani ten by však nepomohl nováčkům Battlelore, kteří si odnesli právě ten jeden jediný hlas a mohou leda s potupou odtáhnout zpět do Finska.

Kdo zaujme jejich místo? Rada starších rozhodla, že tentokrát do ringu vyšleme populární Sonatu Arcticu, švédské úchyláčky Deathstars a završí to menší sociální experiment - jak si asi povede "St. Anger" od Metallicy?

Výsledky 41. kola:
---postupující---
1. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (14 hlasů - 33%)
2. místo: Deicide - Scars of the Crucifix (9 hlasů - 21%)
3. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (6 hlasů - 15%)
---nepostupující---
4.-5. místo: Opeth - The Devil's Orchard (6 hlasů - 14%)
4.-5. místo: Strapping Young Lad - Wrong Side (6 hlasů - 14%)
6. místo: Battlelore - House of Heroes (1 hlas - 2%)

Klipy a hlasovací anketu pro 42. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Nová deska Hypnos vyjde v dubnu

16. října 2011 v 14:15 | Monsterfuck |  Music News
Domácí death metalisté Hypnos, prakticky pokračovatelé legendárních Krabathor, vydají první dlouhohrající desku po obnově své činnosti v dubnu příštího roku u německých Einheit Produktionen. Počin ponese název "Heretic Commando / The Rise of New Antikrist" a k dispozici bude ve dvou formátech - klasické CD a limitovaný CD/DVD digipack. Zpěvák a baskytarista Bruno okomentoval podpis smlouvy následovně:

"Podpis s Einheit je víceméně logickým krokem, majitel firmy Olaf je dlouholetý přítel, který již dříve odváděl skvělou práci jak pro Hypnos, tak i pro Krabathor a o vydání naší novinky projevil velký zájem. Nepochybuji o tom, že jsme spojili své síly s vydavatelstvím, které nás v této chvíli podpoří více než kterékoliv jiné a všichni vkládáme do nového alba velké očekávání."

Nahrávání "Heretic Commando / The Rise of New Antikrist" začne 20. října ve studiu Shaark v Bzenci s norským producentem Borge Finstadem (Mayhem, Ihsahn, Arcturus, Ulver, Borknagar), finální mix pak proběhne přímo v Norsku v Toproom Studios.

Jako hosté se na desce představí Martin van Drunen (Asphyx, Hail of Bullets, ex-Pestilence, ex-Bolt Thrower) a Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader).

Tracklist "Heretic Commando / The Rise of New Antikrist":
01. Urbi at Morbid / Hell Entered
02. Nailed to the Golden Throne
03. Inverted / Chasing the Apostles
04. Extremely Dark Days
05. In Love with Dead
06. Menuetto Heretico
07. Burning Again / Hymn of Eternal Fire
08. Alliance of Snakes
09. Cholera
10. Decadence / Art of Modern Misery
11. Versus the Void

Metsatöll: videoklip "Küü"

16. října 2011 v 12:42 | Monsterfuck |  Music News
Informace o tom, že Estonci Metsatöll vydávají 1. listopadu pátou desku "Ulg", tu už proběhla, tudíž se s opakováním již vyřčeného nebudeme zdržovat, odkážeme vás na předchozí novinku a přejdeme rovnou k tomu novému, čímž je videoklip k písničce "Küü" (v překladu "Had"):


Dragonland: info o novince

16. října 2011 v 12:29 | Monsterfuck |  Music News
Švédští power metalisté Dragonland se chystají na vydání pátého dlouhohrajícího alba, které se bude jmenovat "Under the Grey Banner". Ven se dostane pod značkou firmy AFM Records 18. listopadu. Půjde o závěrečnou část trilogie "Dragonland Chronicles", v níž si mimo jiné zahostují například všichni tři zpěváci krajanů Amaranthe.

Zajímavostí je, že za grafickou podobou "Under the Grey Banner" stojí jistý Damian Bajowski, což je člověk, který měl na starosti vizuální stránku počítačové hry "The Witcher", vzniknuvší na motivy stejnojmenné knižní fantasy ságy polského spistovatele Andrzeje Sapkowskiho (u nás jako "Zaklínač").

Svou podobu má kromě zmiňované obálky i tracklist - oboje si můžete prohlédnout okolo. Na úplném konci článku pak naleznete stream písničky "Fire and Brimstone".

Tracklist "Under the Grey Banner":
01. Ilmarion
02. Shadow of the Mithril Mountains
03. The Tempest
04. A Thousand Towers White
05. Fire and Brimstone
06. The Black Mare
07. Lady of Goldenwood
08. Dûrnir's Forge
09. The Trials of Mount Farnor
10. Throne of Bones
11. Under the Grey Banner
12. Ivory Shores


Wolfsbane dokončili novinku

16. října 2011 v 12:03 | Monsterfuck |  Music News
Znovuobnovení britští heavy metalisté Wolfsbane, v jejichž řadách začínal a opět v nich působí zpěvák Blaze Bayley (sólová kariéra + ex-Iron Maiden), hlásí, že právě dokončili mix comebackového alba, které vyjde v lednu příštího roku. Půjde o první desku kapely od nahrávky "Wolfsbane" z roku 1994, celkově to bude čtvrtý velký počin.

"Nemám moc velkou představu, co lidé chtějí nebo očekávají od nového alba Wolfsbane," hovoří kytarista Jase Edwards. "Ale můžu říct tohle: je to skrz naskrz pravá nahrávka Wolfsbane. Plná nespoutané rockové muziky (já kurva miluju rock!) s vylepšeným zvukem. Myslím, že to bude zážitek, to poslouchat. Alespoň pro mě je a doufám, že bude i pro vás! Jsem na to pyšný!"


Desaster začnou tento týden s nahráváním

16. října 2011 v 11:15 | Monsterfuck |  Music News
Black/thrash metaloví veteráni Desaster z Německa začnou už 20. října s nahráváním sedmé velké placky. Stane se tak ve studiu Toxomusic v západoněmeckém Koblencu (Porýní-Falc), který je i domovským městem pro kapelu. Hotovo by mělo být už 29. října, poté materiál poputuje do Temple of Disharmony studia, kde proběhne pod dohledem Patricka W. Engela mix.

Novinka se bude jmenovat "The Arts of Deconstruction". Objeví se na ní celkem devět plnohodnotných válů + intro a outro. Datum vydání bylo stanoveno na únor příštího roku. Desaster povahu desky komentují poněkud svérázně:

"Tahle fošna bude plná metalu, na který si můžete zamlátit palicí, zahrozit si a uctívat heavy metal! Nasrat na trendy, sláva kultu heavy metalu!"

Předchozí studiové album se jmenovalo "Satan's Soldiers Syndicate" a vyšlo 7. září 2007 u Metal Blade Records. Jako hosté se zde představili Proscriptor McGovern (Absu), Alan Nemtheanga (Primordial) a Ashmedi (Melechesh).


Secret of Darkness přicházejí se svým debutovým CD "(In)Humanity"!

16. října 2011 v 10:50 | Monsterfuck |  Music News
Album plné energického a melodického metalu neskrývající vliv chladného severu vychází 22.října u Metalgate v digipack edici. Na desce, která se natočila v průběhu června tohoto roku ve studiu Šopa, najdete 10 skladeb včetně bonusové "Katharsis". Ochutnávku v podobě 3 skladeb můžete poslouchat na

Obal k desce zde:

Křest "(In)Humanity" proběhne 22.10.2011 ve Varnsdorfském RC Peklo za podpory kapel Unborn, The Rays of the Sun, Area Core a Crippled Fingers.

Tracklist:
01. The World (Origin)
02. The Sovereign
03. Smell of Lies
04. Destroyed Illusions
05. Voices of "Truth"
06. On the Other Side
07. No Night, No Day
08. Desolated Dreams
09. Self Insurrection
10. Katharsis [bonus track]

Stránky kapely:

Secret of Darkness - křest CD (In)Humanity


Zveme Vás na křest našeho nového alba "(In)Humanity", které se uskuteční 22.října v RC Peklo ve Varnsdorfu. Přijdte s námi oslavit tuto výjimečnou událost!!!

Kapely:

Kdy: 22.10. 2011
Kde: Rock Club Peklo Varnsdorf
Start: 19:00
Vstup: 100Kč

Stránky kapely:

Stránky klubu:

[tisková zpráva]