Říjen 2011

Lamb of God: kompletní info o nové desce

31. října 2011 v 22:11 | Monsterfuck |  Music News
Američané Lamb of God zveřejnili kompletní informace o očekávaném následovníkovi výborně přijaté desky "Wrath" z roku 2009. Novinka, která bude šestým albem skupiny (resp. sedmým, počítáme-li i jednu fošnu pod dřívějším názvem), se bude jmenovat "Resolution". Datum jejího vydání bylo stanoveno na 23. ledna u Roadrunner Records (v Severní Americe 24. ledna pod Epic Records); standardní edice bude ve formátu digipack obsahujícím 14 písní, limitovaná edice navíc přidá živé album "Wrath - Tour 2009/2010" o 12 položkách.

Přesně dle hesla nikdy neměnit vítězný tým "Resolution" stejně jako minulé "Wrath" produkoval Josh Wilbur, rovněž artwork vyrobil starý známý Ken Adams, s nímž už Lamb of God spolupracují delší dobu. Tracklist a obálka "Resolution" vypadají takto:

01. Straight for the Sun
02. Desolation
03. Ghost Walking
04. Guilty
05. The Undertow
06. The Number Six
07. Barbarosa
08. Invictus
09. Cheated
10. Insurrection
11. Terminally Unique
12. To the End
13. Visitation
14. King Me

Snowy Shaw vydává DVD

31. října 2011 v 21:38 | Monsterfuck |  Music News
Švédský multiinstrumentalista a kapeloběžník Snowy Shaw odehrál 27. května letošního roku v Göteborgu ve Švédsku speciální show, v jejímž rámci zázněl výběr písniček všech skupin, v nichž Snowy v průběhu let působil, mimo jiné se jedná o Mercyful Fate, King Diamond, Notre Dame, Dimmu Borgir, Therion, Dream Evil a další. Kromě samotného hlavního protagonisty se na pódiu objevili např. členové Mercyful Fate, King Diamond, Europe nebo Candlemass.

Níže se můžete podívat na ukázku z DVD, které bylo na koncertu nahráno a které by mělo vyjít v nejbližších měsících:


Axel Rudi Pell jde v listopadu nahrávat

31. října 2011 v 21:15 | Monsterfuck |  Music News
Německý kytarista Axel Rudi Pell koncem listopadu sbalí celou svou kapelu a vydá se s ní do nahrávacího studia, kde bude - a teď pozor - nahrávat. Oproti předchozímu počinu "The Ballads IV" už nepůjde o kompilačku, nýbrž o zbrusu novou desku, jež se bude jmenovat "Circle of the Oath" a jejíž vydání by mělo proběhnout na konci března příštího roku pod značkou SPV/Steamhammer. Produkci zatáhne Charlie Bauerfeind (Helloween, Rage, Saxon, HammerFall).

"Jsem více než nadšený!" tvrdí samotný Axel. "Zrovna jsem dokončil skládání všech deseti písní, včetně obligátního intra, a v příštích dnech se soustředím na dokončení textů. Bude to sakra dobrá nahrávka, která vás rozhodně nezklame. Bude to mít vše, co očekáváte od klasického alba Axel Rudi Pell se všemi těmi magickými momenty a pár překvapeními."

Novinka Caliban přikvačí v únoru

31. října 2011 v 19:34 | Monsterfuck |  Music News
"I Am Nemesis" - tak se bude jmenovat osmá fošna metalcorových Němců Caliban. Label Century Media Records její vydání stanovil na 6. února 2012, přičemž už o čtyři dny dříve kapela odpálí po boku All Shall Perish, We Butter the Bread with Butter, Eyes Set to Kill a Atilla evropské turné na její podporu (14. února i v Praze). Na albu nebudou chybět ani nějací ti hosté, jmenovitě jde o Marcuse Bischoffa z Heaven Shall Burn a Mitche Luckera ze Suicide Silence.


3... 2... 1... videa!

31. října 2011 v 18:05 | Monsterfuck |  Music News
Co by to byl za začátek týdne bez tuny nových videoklipů? Tentokrát to jsou rovné čtyři kousky od tří amerických formací a jedné švédské, aby to té Evropě nebylo líto. Aby se někdo nehádal, vezmeme to podle abecedy:

>>> Progresivní hračičkové Blotted Science, v nichž hrají například Pat O'Brien z Cannibal Corpse nebo Ron Jarzombek, před nedávnem vydali svůj druhý počin - EP s názvem "The Animation of Etymology". Stalo se tak 4. října u Jarzombekova vlastní labelu EclecticElectric (v Evropě vychází 28. listopad Bacick Records). Nyní byl na podporu minialba vydán videoklip ke kompozici "Vermicular Asphixiation":


>>> Druhé v pořadí je jméno, při jehož vyslovení jistě zpozorní všichni příznivci zámořských nu-metalistů KoRn. Jejich bývalý kytarista Brian "Head" Welch natočil video k písničce "Paralyzed", jež vyšla 4. října jako digitální singl. Head kromě toho pracuje na novém EP, které by se mělo objevit začátkem nového roku. Na klip doporučujeme se podívat rychle, než si zase někdo začne inteligentně "nárokovat autorská práva":


>>> Zmiňovanou švédskou vsuvkou mezi americkými kapelami jsou In Flames, jejichž poslední album "Sounds of a Playground Fading", z něhož pochází mimo jiné i písnička "Where the Dead Ships Dwell", vyšlo v červnu letošního roku. Zmiňovaný song bude 14. listopadu vydán jako čtyřskladový singl (kromě titulní pecky ještě tři její remixy), a aby to za něco stálo, natočila skupina společně s režisérem Patricem Ullaeusem (Dimmu Borgir, Lacuna Coil, Arch Enemy) i klip:


>>> Posledním pánem na holení je jistý John 5, známý kytarista (v současné době v kapele Roba Zombieho, dříve například i u Marilyn Mansona), který se chystá na vydání šesté sólovky "God Told Me To", jejíž datum vydání však prozatím není známo. To ale nikterak nebrání k vypuštění videa k písničce "Welcome to Violence", což je druhý singl právě z tohoto alba. Na výsledek se můžete juknout na oficiálním webu Johna 5.

UPDATE:
Nové video vypustili rovněž mladí Britové Bring Me the Horizon. V jejich případě jde o další klip k úspěšnému albu s jednoduchým názvem "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret.". Tentokrát byl zfilmován song "Alligator Blood":


Immolation - Providence

30. října 2011 v 22:07 | Ježura |  Recenze
Jedno staré pořekadlo praví, že dobrého death metalu není nikdy dost, a přesně v duchu této osvícené teze blahořečím kapely, které za dlouhá léta svojí aktivní existence zásobují lačné uši svých oddaných následovníků i náhodných kolemjdoucích nekončící řadou pěkně masitých fláků, kterými se může nepřipravený konzument s hrůzou v očích zadusit. Za posledních několik měsíců se do této mé osobní dvorany slávy oprávněně a s velkou pompou uvedli i Newyorčané Immolation. A náhoda tomu chtěla, že se mi do pařátů dostal jejich poslední zářez, EP "Providence", které kapela vydala u společnosti Scion A/V a které je k dispozici ke stažení zcela zdarma. Otázka, která ale čtenáře těchto řádků trápí asi nejvíce, potom velmi úzce souvisí s aktuální platností okřídleného rčení "Za málo peněz hodně muziky"...

Jestli se mezi čtenáři této recenze najdou tací, kteří považují Immolation za majestátní a neotřesitelnou jistotu, můžu je uklidnit. Ani po výborné poslední řadovce "Majesty and Decay" pramen inspirace nevyschl a kapela nám předkládá k tanci i poslechu dalších pět kusů prvotřídního materiálu. Jak už naznačila zmíněná číslovka, co do stopáže se jedná o plnokrevné EP a na necelých devatenácti minutách délky není jediná vycpávka. Namísto pokusů o vytvoření jakéhosi jednolitého celku, ohraničeného intrem respektive outrem, zvolili Immolation zcela přímý přístup a na EP naservírovali pět drtivých skladeb klasického střihu, tedy žádné experimenty s neortodoxními strukturami písní. A i když to v podobných případech ani zdaleka není pravidlem, tady vše funguje na jedničku. EP jako celek totiž působí dojmem, jako by před první a po poslední skladbě něco mělo být. Fakticky je to sice nesmysl, ale když nad tím tak přemýšlím, před "Providence" není nic menšího než "Majesty and Decay", a co přijde po něm, je ve hvězdách. Z tohoto úhlu pohledu tak EP působí jako jakýsi mezistupeň mezi alby. Možná to zní trochu zmateně, ale při zohlednění všeho již řečeného lze Immolation přirovnat k šelmě, která se právě přikrčila ke smrtícímu skoku, a "Providence" představuje právě ono přikrčení. Kouzelné na tom všem je, že mě to úchvatně znepokojuje a já chci víc...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 44. kolo

30. října 2011 v 11:30 | Monsterfuck |  Hitparáda
Je otázkou, zdali má vůbec cenu tento týden hitparádu jakkoliv komentovat vzhledem k tomu, že postoupily čtyři úplně ty stejné klipy jako posledně, jen v trošku zpřeházeném pořadí. Vyhrála tentokrát Umbrtka, jejichž "Vezeme bábu" nechalo všechny ostatní klipy za sebou o celou koňskou délku. Deicide, Metallica a My Dying Bride posbírali čirou náhodou stejný počet bodů, tudíž si nemohou vzájemně závidět. Zajímavé ovšem je, že My Dying Bride jsou nyní v hitparádě již sedmým týdnem, tudíž ať už dopadnou jakkoliv, skončí... akorát když se umístní v rozmezí 1.-4. místa, přesunou se doomařit do Síně slávy, což by byl jistě úspěch, protože od začátku roku, kdy byla hitparáda spuštěna, se to povedlo zatím jen pěti klipům - naposled se tak stalo v půlce srpna. Na věčnou slávu však pomalinku začíná pokukovat i Umbrtka, jejíž působení v hitparádě aktuálně začíná počítat svůj šestý týden.

Teď si však pojďme zodpovědět otázku, která pálí lidstvo od počátku věků - jaké jsou novinky v hitparádě? Náš redakční tým výzkumníků a šarlatánů nad tímto ožehavým filozofickým problémem dumal dnem i nocí a nakonec po vyhrocené debatě rozhodl nasadit jednu oldschool thrashovku a jednu nu-metalovou komerci (smích). V překladu - Toxic Holocaust a Linkin Park!

Výsledky 43. kola:
---postupující---
1. místo: Umbrtka - Vezeme bábu (17 hlasů - 37%)
2.-4. místo: Deicide - Scars of the Crucifix (8 hlasů - 17%)
2.-4. místo: Metallica - St. Anger (8 hlasů - 17%)
2.-4. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (8 hlasů - 17%)
---nepostupující---
5. místo: Helloween - I Can (3 hlasy - 7%)
6. místo: Skuldom - Orgiastic Blasphemy (2 hlasy - 4%)

Novinky 44. kola:
Linkin Park - Breaking the Habit
Toxic Holocaust - Nuke the Cross

Klipy a hlasovací anketu pro 44. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Morbid Angel připravují album remixů

30. října 2011 v 10:42 | Monsterfuck |  Music News
(Ex-)death metaloví veteráni Morbid Angel se evidentně svých hrátek s elektronikou nehodlají jen tak vzdát, přestože jejich poslední album "Illud Divinum Insanus", které se neslo právě v tomto duchu, bylo diplomaticky řečeno přijato velice rozporuplně. Nyní však Morbid Angel chystají další podobný počin - album plné remixů, jež vyjde v průběhu příštího roku u firmy Season of Mist.

Jaké skladby budou zremixovány a kdo se o nové verze postará, ještě není známo. Prozrazena byla pouze jedna píseň - "Existo Vulgoré" (z alba "Illud Divinum Insanus"), jejiž remix si vzal na paškál Alexandre Locher alias Xytras, člen švýcarských industrialistů Samael.

"Illud Divinum Insanus" vyšlo u Season of Mist 6. června letošního roku jako download, jewelcase CD, 2LP, digipack CD (pouze v Severní Americe), starpack CD (všude jinde kromě Severní Ameriky) a luxusní dřevěný box. Šlo o první desku Morbid Angel po osmi letech, první nahrávku s navrátivším se Davidem Vincentem po 16 letech a také první album vůbec, jež nenabubnoval Pete Sandoval, za něhož kvůli zranění musel naskočit Tim Yeung (Divine Heresy, ex-Hate Eternal).

Blind Guardian vydají bestofku

30. října 2011 v 1:19 | Monsterfuck |  Music News
Vydavatelská firma Nuclear Blast stanovila na 27. ledna 2012 vydání kompilačního počinu Blind Guardian s názvem "Memories of a Time to Come", na němž se objeví znovunahrané a zremixované skladby z celé historie kapely. Podle aktuálních informací by se "Memories of a Time to Come" mělo objevit v podobě standardního jednoho CD a luxusní třídiskové edice, jejíž součástí údajně budou i demosnímky z období, kdy Blind Guardian ještě fungovali pod původním názvem Lucifer's Heritage (tj. 1984-1986).

Kromě toho Blind Guardian plánují ještě jeden další projekt. Společně s německým fantasy spisovatelem Marcusem Heitzem (u nás je známý především díky čtyřdílné sáze "Trpaslíci") právě pracují na čistě orchestrální desce, jejíž vydání by mělo proběhnout taktéž v příštím roce. Více informací ještě není známo.

Rammstein: kompilace posunuta na prosinec + nový singl za dveřmi

29. října 2011 v 22:29 | Monsterfuck |  Music News
Industrial metaloví Němci Rammstein vydají svou obsáhlou kompilačku "Made in Germany 1995-2011" s konečnou platností 6. prosince. K dispozici bude hned trojice formátů - jednodiskovou počínaje, pětidiskovou konče. Standardní verze vyjde jako digipack s 16 písničkami, limitovaná edice - rovněž v digipack formátu - se dvěma disky přihodí navíc placku se 17 remixy. Poslední edice bude luxusní ocelový box s masivním bookletem o neuvěřitelných 240 (!) stranách, jenž kromě zmiňovaných dvou CD přidá ještě celkem trojici DVD disků, na nichž najdeme úplně všechny videoklipy, které kdy Rammstein natočili (23), včetně dokumentů o natáčení každého z nich (8 těchto making of videí doposud nebylo nikdy zveřejněno). Všechny songy i klipy byly pro tuto kolekci zremasterovány. Kompletní tracklist a artwork vypadají následovně:

CD I (standardní edice / limitovaná edice / deluxe edice):
01. Engel
02. Links 2 3 4
03. Keine Lust
04. Mein Teil
05. Du hast
06. Du riechst so gut
07. Ich will
08. Mein Herz brennt
09. Mutter
10. Pussy
11. Rosenrot
12. Haifisch
13. Amerika
14. Sonne
15. Ohne dich
16. Mein Land

CD II (limitovaná edice / deluxe edice):
01. Du riechst so gut '98 [Faith No More remix - 1998]
02. Du hast [Jacob Hellner remix - 1997]
03. Stripped [Johann Edlund remix - 1998]
04. Sonne [Clawfinger remix - 2001]
05. Links 2 3 4 [Westbam remix - 2001]
06. Mutter [Sono remix - 2002]
07. Feuer frei! [Junkie XL remix - 2002]
08. Mein Teil [Pet Shop Boys remix - 2004]
09. Amerika [Olsen Involtini remix - 2004]
10. Ohne dich [Laibach remix - 2005]
11. Keine Lust [Black Strobe remix - 2005]
12. Benzin [Meshuggah remix - 2005]
13. Rosenrot [Northern Lite remix - 2005]
14. Pussy [Scooter remix - 2010]
15. Rammlied [Devin Townsend remix - 2010]
16. Ich tu dir weh [Fukkk Offf remix - 2010]
17. Haifisch [Hurts remix - 2010]

DVD I (deluxe edice):
01. Du riechst so gut [video] + making of
02. Seemann [video] + making of
03. Rammstein [video] + making of
04. Engel [video] + making of
05. Du hast [video] + making of
06. Du riechst so gut '98 [video] + making of
07. Stripped [video] + making of

DVD II (deluxe edice):
01. Sonne [video] + making of
02. Links 2 3 4 [video] + making of
03. Ich will [video] + making of
04. Mutter [video] + making of
05. Feuer frei! [video] + making of
06. Mein Teil [video] + making of
07. Amerika [video] + making of
08. Ohne dich [video] + making of
09. Keine Lust [video] + making of

DVD III (deluxe edice):
01. Benzin [video] + making of
02. Rosenrot [video] + making of
03. Mann gegen Mann [video] + making of
04. Pussy [video] + making of
05. Ich tu dir weh [video] + making of
06. Haifisch [video] + making of
07. Mein Land [video] + making of


Ti pozornější z vás si jistě všimli, že v tracklistu se vyskytuje jedna nová skladba - "Mein Land" (+ její video na třetím DVD). Ta vyjde taktéž 14. listopadu (jen v německy mluvících zemích už 11. listopadu) jako stejnojmenný singl "Mein Land", obsahující rovněž ještě jednu novou píseň - "Vergiss uns nicht" - a dva remixy "Mein Land". Videoklip "Mein Land", o jehož režii se postaral Jonas Åkerlund (ano, ten Jonas Åkerlund, s nímž už Rammstein natočili tři jiná videa včetně kontroverzního "Pussy"; kromě toho má Jonas na kontě např. spolupráci s Madonnou, Metallicou, Ozzy Osbournem a spoustou dalších - slušná kariéra na někoho, kdo začínal jako bedňák Candlemass a člen Bathory...), bude zveřejněn 11. listopadu na oficiálním webu kapely. Tracklist a obálka singlu zde:

01. Mein Land
02. Vergiss uns nicht
03. Mein Land [BossHoss remix]
04. Mein Land [Mogwai remix]


Sólstafir - Svartir Sandar

29. října 2011 v 0:13 | Monsterfuck |  Recenze
Sólstafir je jedna z těch kapel, které stojí mimo veškeré dění na scéně, o nic se nestarají a jen si dělají tu svou neotřelou muziku. Zrovna v jejich případě se to dá brát takřka doslova - a to ne jen díky jejich islandské "izolaci", ale i kvůli samotné hudbě, stěží zařaditelné směsici psychedelického rocku, metalu, severské melancholie, unikátní islandské zádumčivosti a lehounkého oparu black metalu, jakožto pozůstatku z dřívějších dob, který je však v jejich tvorbě desku od desky méně a méně znatelnější.

Dalo by se říct, že novinka "Svartir Sandar" v tomto trendu pokračuje a na první poslech je zřejmé, že rozvíjí to, co začalo už s nahrávkou "Masterpiece of Bitterness" a naplno propuklo na minulém veledílu "Köld". Důležité je, že v případě Sólstafir se ale nejedná o neustále omílání jednoho schématu na pár různých způsobů, kapela se na své cestě neohlíží zpátky, ale jde pořád dopředu. Ten progres mezi jejich jednotlivými deskami je zcela přirozený, nenásilný. Pokud jste na tom podobně jako já a tu cestu společně se Sólstafir šlapete už od "Masterpiece of Bitterness" (přece jenom, debut "Í Blóði og Anda" byl trochu někde jinde, ačkoliv i na něm je už v náznacích slyšet to, kvůli čemu začali být Sólstafir později považováni za výjimečnou skupinu, kromě toho právě z něj pramení onen pozůstatek black metalu, čili ta kontinuita začíná vlastně už od něj), přijde vám ten jejich žánrový posun na ose "Masterpiece of Bitterenss" - "Köld" - "Svartir Sandar" zcela samozřejmý - asi jako když jste doopravdy na cestě a krajina se kolem vás postupně mění. Na rozdíl od obrovské spousty jiných dnešních formací Sólstafir na své hudební pouti nechodí neustále v kruzích, ale pomalu putují neustále kupředu za horizont. To samozřejmě někomu vyhovovat může, někomu nemusí. Lidé, kteří nemají rádi překvapení a očekávají, že jejich oblíbené skupiny budou hrát pořád to samé dokola, budou mít s těmito Islanďany nejspíš trochu problém, ačkoliv já osobně i myslím, že zrovna Sólstafir hrají už sami o sobě takový druh hudby, že budou oslovovat spíše otevřenější posluchače, díky čemuž asi nikdo nebude mít vyložený problém s tím, že "to nezní jako 'Köld'". Že zcela viditelně bylo "Köld" rozhodně lepší než "Svartir Sandar", to už je samozřejmě věc jiná, k tomu se ovšem ještě dostaneme později…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hromada nových klipů...

28. října 2011 v 22:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Začněme dnešní klipovou přehlídku v Anglii, kde od loňského roku operuje death metalový projekt Vallenfyre, v němž mimo jiné hrají například členové Paradise Lost, My Dying Bride nebo Brujeria. Kapela 31. října vydává debut "A Fragile King", k němuž vzniklo video "Cathedrals of Dread", viz o kousek níže.

Jelikož tu o "A Fragile King" doposud neproběhly žádné informace, dáme si v naší videoklipové novince menší vsuvku. Jak již bylo řečeno, album vychází 31. října, což je datum pro Evropu, v Severní Americe bude k dispozici od 1. listopadu, v obou teritoriích jako jewelcase CD, digipack (s bonusovou skladbou "Majesty Dethroned") a také jako vinyl o třech druzích (všechny s bonusovým songem a plakátem) - černý (nelimitovaný), průhledný (200 kusů) a zlato-černý (100 kusů). Tracklist a obal jsou následující:

01. All Will Suffer
02. Desecration
03. Ravenous Whore
04. Cathedrals of Dread
05. As the World Collapses
06. A Thousand Martyrs
07. Seeds
08. Humanity Wept
09. My Black Siberia
10. The Divine Have Fled
11. The Grim Irony
12. Majesty Dethroned [bonus]


>>> Zámořská skupina Machine Head natočila první videoklip ke své aktuální a velice kladně přijaté desce "Unto the Locust", která vyšla 23. září. Zfilmována byla skladba "Locust", jejíž řežie se ujal Mike Sloat, s nímž už Machine Head v minulosti natočili celkem pět videoklipů - "Imperium", "Days Turn Blue to Gray", "Aesthetics of Hate", "Now I Lay Thee Down" a "Halo".

Natáčení záběrů, v nichž figuruje samotná kapela, trvalo jeden den a proběhlo 1. srpna letošního roku ve Filadelfii kompletně před zeleným pozadím, úplné dokončení videa však díky množství efektů trvalo více jak další dva měsíce. Jestli to stálo zato se můžete přesvědčit tady:


>>> Nový videoklip vypustili rovněž heavy metalisté Iced Earth, taktéž z USA. V jejich případě byl klip "Dystopia" natočen na podporu čerstvého počinu stejného jména, jenž je venku od 17. října. Kromě toho se samozřejmě jedná i o úplně první videoklip s novým zpěvákem Stu Blockem, neboť album "Dystopia" je jeho premiérou v řadách Iced Earth. Jak to jde jemu i zbytku kapely před kamerou se můžete přesvědčit na tomto odkazu.

>>> A do třetice ještě jedna americká parta Trivium, jejíž poslední nahrávka "In Waves" je venku o něco déle, než je tomu u předchozích kolegů - v obchodech se válí od 9. srpna. Aby se na ní jen tak nezapomnělo, natočila skupina společně s režiserém Ramonem Boutvisethem (All That Remains, Darkest Hour) video k songu "Built to Fall". Podívejte se kliknutím sem.

>>> Aby někdo neřekl, že tu propagujeme samé komerce, máme tu pro vás na závěr jednu pekelnou specialitku, nad níž i těm nejprotřelejším metalistům zůstane rozum stát - japonskou metalovou kapelu Babymetal, v níž zpívá trojice malých Japonek. Pozor - doslova malých, protože jim je 12, 12 a 13 let! Jen pro úplnost, song se jmenuje "Doki Doki Morning":


KoRn s novým klipem

28. října 2011 v 14:45 | Ježura |  Music News
V táboře KoRn vše směřuje k vydání nového alba "The Path of Totality" a kapela nyní vypustila klip k druhé, již před dvěma týdny zveřejněné skladbě "Narcissistic Cannibal". Živé záběry byly pořízeny na vystoupení kapely 27. září v prostorách The Roxy Theatre v kalifornském Západním Hollywoodu.

Samotné album vyjde 6. prosince, a to ve dvou variantách. Standardní jedenáctiskladbové CD doplní speciální edice, která se navíc pochlubí bonusovými skladbami a také DVD "The Encounter", které vzniklo při natáčení památného koncertu, jenž se uskutečnil uprostřed dvousetsedmdesátimetrového kruhu v obilí v Bakersfieldu.


Lamb of God se hlásí s informacemi k nadcházející desce

28. října 2011 v 14:36 | Beztak |  Music News
Američtí thrash groove metalisté Lamb of God dokončují zatím bezejmennou novinku. Nástupce poslední desky "Wrath" z roku 2009 by měl vyjít začátkem roku příštího a ujme se toho vydavatelství Epic Records. Další informace příjdou velice brzy, jak uvedl bubeník Chris Adler:

"Práce na novém albu jsou u konce! Detaily zveřejníme již brzy. Pozvali jsme si několik novinářů k prvním poslechům a jsme nadšeni. Odezva byla fantastická! Příští rok by deska měla vyjít, vyjedeme na turné, takže nás čeká ještě spousta práce. Ale jsme rádi, že jsme to dotáhli až sem!"

Lamb of God mají na svém kontě šest studiových alb, včetně jednoho ještě pod původním názvem Burn the Priest, a dvě nominace na Grammy - za písně "Redneck" v roce 2007 a "Set to Fail" v roce 2010.


Wolfsbane: info o comebackovém počinu

28. října 2011 v 11:50 | Monsterfuck |  Music News
Britští heavy metalisté Wolfsbane, kteří nedávno po letech obnovili svou činnost, pojmenovali své první comebackové album "Wolfsbane Save the World". Novinka by měla vyjít v lednu 2012. Její obálku a tracklist si můžete prohlédnout na okolo.

Wolfsbane, v jejichž řadách působí mimo jiné známý zpěvák Blaze Bayley (jistě si jej všichni pamatují jako vokalistu Iron Maiden z druhé poloviny 90. let, kromě toho má však za sebou i bohatou sólovou kariéru), začali hrát v roce 1984 a v příštích deseti letech nahráli tři desky - "Live Fast Die Fast" (1989), "Down Fall the Good Guys" (1991) a "Wolfsbane" (1994). Rozpad kapely přišel v roce 1994, kdy se Blaze Bayley přidal k Iron Maiden jako náhradník za Bruce Dickinsona. Po odchodu z Iron Maiden se Blaze začal věnovat sólové kariéře (nejprve jen jako Blaze, později pod celým jménem Blaze Bayley). První impuls k obnově Wolfsbane přišel už v roce 2007, kdy se skupina vydala na turné.

Tracklist "Wolfsbane Save the World":
01. Blue Sky
02. Teacher
03. Buy My Pain
04. Starlight
05. Smoke and Red Light
06. Illusion of Love
07. Live Before I Die
08. Who Are You Now
09. Everybody's Looking for Something Baby
10. Child of the Sun
11. Did It for the Money

Bonded by Blood mají nového baskytaristu

27. října 2011 v 11:52 | Beztak |  Music News
Mladá thrash metalová kapela z Kalifornie, Bonded by Blood oznámila jméno nového baskytaristy. Je jím Jessie Sanchez. Kapela tak našla náhradu za Jerryho Garciu, který ukončil své působení na začátku tohoto roku. V nové sestavě tedy začaly přípravy na nové album, které Bonded by Blood hodlají nahrát na začátku roku 2012. Nová deska by měla být následovníkem minulé "Exiled to Earth" a bude to v pořadí třetí plnohodnotný počin.

Bonded by Blood k tomu vydali krátké prohlášení: "Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že náš dobrý přítel Jessie Sanchez se připojil do rodiny Bonded by Blood! Bylo to dlouhé a strastiplné hledání, ale nakonec jsme našli toho právého chlapíka. Jsme hrdí, že bude hrát na basu právě u nás."

Insomnium - One for Sorrow

27. října 2011 v 0:57 | Ježura |  Recenze
I když melodický death metal není zrovna žánrem, který bych poslouchal dnem i nocí a měl naposlouchanou snad každou kapelu, jež se dá do téhle škatule zařadit, čas od času mě chytí taková zvláštní nálada, na kterou pomáhá právě kvalitní melo-death. A nic na tom nemění ani skutečnost, že je to v současné době žánr lehce podléhající dobovým trendům nebo se, chcete-li, vyvíjí. Při příležitosti jedné takové nálady jsem, brouzdaje po YouTube, narazil na klip "Down with the Sun" od finských Insomnium. Skladba se mi zalíbila, následoval maraton po dalších počinech této kapely a po nějaké době to skončilo přesně tam, kde to začalo - u "Down with the Sun". Zbytek tvorby mě totiž pěkně nudil, a tak se nad Insomnium zavřely vody mého zájmu. Vidina hodnocení aktuální novinky "One for Sorrow" mi však poskytla příležitost dát kapele druhou šanci a třeba zjistit, jak jsem byl před časem bláhový...

A když už tu ta příležitost je, tak to vezmeme z gruntu a pěkně popořádku. První, co nakupujícímu padne do oka, je pochopitelně obal. A není to obal ledajaký, nýbrž mým smyslům lahodící. Co do provedení pokračuje ve stylu, kterého se drží i starší počiny Insomnium, a jeho potemnělá atmosféra napovídá, jaké nálady na nás mohou padnout při samotném poslechu. Zajímavé je, že i přes skutečnost, že se obal drží směru nastoleném jeho předchůdci, hned mě praštila do očí příbuznost s přebalem alba "Guided by Fire" od krajanů Ghost Brigade. Nemůžu si pomoct, ale oba obaly na mě mluví stejným jazykem...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kreator jdou v lednu nahrávat

27. října 2011 v 0:17 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí thrasheři Kreator hlasí, že se v lednu příštího roku vydají do studia Fascination Street ve Švédsku za producentem Jensem Bogrenem (Amon Amarth, Opeth, Paradise Lost) nahrávat svou třináctou fošnu. Zpěvák a kytarista Mille Petrozza prozradil mimo jiné to, že kapela má připravených deset skladeb, které prý znějí zabijácky. "Songy se zatím jeví skvěle, myslím, že bude v pohodě říct, že tohle bude naše nejepičtější deska. Je v tom trochu klasiky, dost tradičního metalu a samozřejmě velká nálož thrash metalu."

Kromě toho je už znám člověk, který se postará o obal - bude jím Wes Benscoter (Black Sabbath, Dio, Slayer, Bloodbath, Cattle Decapitation). "Artwork bude šílený!" předesíla Mille Petrozza.


Twilight of the Gods chystají album

26. října 2011 v 23:33 | Monsterfuck |  Music News
Mezinárodní all-star projekt Twilight of the Gods, původně vzniknuvší pouze jako koncertní tribut legendárním Bathory, právě podepsal smlouvu s francouzskou firmou Season of Mist, pod jejíž značkou vydá v příštím roce první desku. Ta však - a to je důležité - bude obsahovat pouze vlastní muziku, čímž se Twilight of the Gods povyšují z pouhého netradičního revivalu na regulérní projekt.

"Jsme pyšní na podpis celosvětové smlouvy Twilight of the Gods se Season of Mist," říká kapela. "První otázka - proč? Původní idea byla dát dohromady mezinárodní skupinu a vzdát hold Bathory. Nic víc, nic míň. Výzva a čest. (...) Byli jsme požádáni, abychom znovu nahráli klasiky od Bathory, bylo nám nabídnuto toto a také vydání DVD a živých alb. Ani za milion let se nic takového neuskuteční... Avšak chemie mezi námi pěti byla tak velká, že jsem se začali bavit o psaní vlastního materiálu. Byla by škoda pohřbít tu energii a synergii v prach, když se nám otevřelo tolik nových možností.

Celý život je pouze nových výzvách a cestách, tudíž se všech pět členů Twilight of the Gods v měsíci říjnu shromáždilo v jižním Portugalsku za účelem skládání. Právě díky tomu byla podepsána smlouva a vše se začalo formovat. Nikdo z nás v našich vlastních kapelách a minulostech nehrál čistý heavy metal, takže právě to je to, do čeho se TOTG pomalu formují... Jistě, stále zde budou jisté epické party a vliv rocku ze 70. let, ale naprostá většina materiálu zní jako klasický metal.

Právě nyní vyhlížíme nástup do studia v prvních měsících roku 2012. Očekávejte tedy plnohodnotný heavy metal stvořený různorodou posádkou s více jak čtyřicetialbovou zkušeností v rozmezí dvou dekád..."

Twilight of the Gods tvoří zpěvák Alan Averill Nemtheanga (Primordial), kytaristé Rune Eriksen (Ava Inferi, Aura Noir, ex-Mayhem) a Patrik Lindgren (Thyrfing), baskytarista Frode "Grimar" Glesnes (Einherjer) a bubeník Nicholas Howard Barker (Lock Up, ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth).

Enslaved cenění a oceňovaní

26. října 2011 v 19:10 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní vizionáři Enslaved jsou zjevně v domácím Norsku velice ceněnou formací. Po čtyřech výhrách Spellemann Awards (něco jako český Anděl, akorát s trochu reprezentativnější úrovní) v letech 2004, 2006, 2008 a 2010 (+ ještě nominace v letech 2000 a 2003) získává kapela další prestižní cenu Norské asociace umělců a spisovatelů (Norsk Artistforbund). Ocenění Enslaved převezmou v pondělí 31. října z rukou norské ministryně kultury Anniken Huitfeldt.

Poslední deska Enslaved, "Axioma Ethica Odini", vyšla koncem září 2010. Právě za ní skupina dostala jednu ze zmiňovaných cen Spellemann (ty další byly za alba "Vertebrae", "Ruun" a "Isa"). Posledními vydanými počiny Enslaved jsou dvě EP z letošního roku - "The Sleeping Gods" (květen) a "Thorn" (srpen). První z nich vyšlo jako zcela bezplatný download u Scion A/V, "Thorn" se zase objevilo jen ve formátu 7'' LP limitovaném na 1000 kusů.

Zprávy od západních sousedů

26. října 2011 v 10:06 | Beztak |  Music News
>>> Německá thrash metalová kapela Sodom oznámila, že se příští rok chystá nahrát následníka své poslední desky "In War and Pieces" z roku 2010. Frontman kapely Tom Angelripper to oznámil v rozhovoru pro jeden řecký webzine s tím, že už mají hotové dvě skladby.

Dále prohlásil: "V těchto dnech jsme začali psát nové songy pro další album. Nechceme, aby se opakovalo, že naši fanoušci budou muset čekat třeba i čtyři roky na nové album Sodom. Naší nahrávací společnosti jsem oznámil, že bych chtěl vydávat nová alba každé 2 roky. Nebo klidně i každý rok. Příští rok máme 30. výročí, takže bychom rádi vydali novou desku, udělali speciální box set se starými DVD pro fanoušky a oslavili to se speciální show. Máme již nějaké písně a behěm května a června začneme nahrávání nového alba. Chceme jej vydat určitě v roce 2012!"

>>> Další německá kapela, tentokrát metalcoroví Caliban, oznámila, že na únor chystá evropskou koncertní šňůru. Němci nevynechají ani naši malou zemičku, takže 14. února 2012 se můžete těšit na pražskou zastávku tohoto turné. Caliban budou doprovázet američtí All Shall Perish. Celý plán turné vypadá následovně:

2.02.2012 - GER, Karlsruhe - Substage
03.02.2012 - GER, Hamburg - Markthalle
04.02.2012 - SWE, Göteborg - Brewhouse
05.02.2012 - SWE, Stockholm - Göta Källare
07.02.2012 - FIN, Helsinki - Nosturi
09.02.2012 - DEN, Kodaň - The Rock
10.02.2012 - GER, Berlín - Columbia Club
11.02.2012 - GER, Jena - F-Haus
12.02.2012 - POL, Krakow - Rotuna
13.02.2012 - SVK, Bratislava - Majestic Club
14.02.2012 - CZE, Praha - The Rock
15.02.2012 - HUN, Budapešť - Dürer Kert
16.02.2012 - AUT, Vídeň - Arena
17.02.2012 - GER, Mnichov - Backstage Werk
18.02.2012 - ITA, Pinarella Di Cervia - Rockplanet
19.02.2012 - ITA, Řím - Blackout
21.02.2012 - SUI, Curych - Dynamo
22.02.2012 - FRA, Paříž - Divan Du Monde
23.02.2012 - FRA, Lyon - MJC
24.02.2012 - BEL, Hasselt - Muziek-O.Droom
25.02.2012 - GER, Kolín nad Rýnem - Essigfabrik
26.02.2012 - NED, Amsterdam - Melkweg

Five Finger Death Punch - American Capitalist

25. října 2011 v 23:10 | nK_! |  Recenze
Když jsem si před několika lety náhodně pustil CD s názvem "The Way of the Fist" od pro mě tehdy zcela neznámé americké sebranky Five Finger Death Punch (schválně to zkuste napsat dvacetkrát za sebou) byl jsem zcela pohlcen dynamičností a maximální chytlavostí jednotlivých skladeb a nedokázal jsem několik měsíců poslouchat nekriticky nic jiného (podobného žánru samozřejmě). Tak našlapanou desku jsem již dlouho neměl tu čest prohnat ušními bubínky, a proto jsem netrpělivě očekával také nejnovější materiál v podobě recenzovaného "Amerického kapitalisty".

Je jasné, že kapel hrajících podobný styl hudby (alternativní nebo chcete-li moderní metal) je jako máku na polích, ale Five Finger Death Punch mají své jedinečné kouzlo. Je to snad naprosto podmanivými hlasovými výkony zpěváka Ivana Moodyho, excelentně zvládnutými aranžemi, chytlavými kytarovými linkami nebo nejednotvárným a promyšleným škopkováním? Nevím a ani nejsem schopen říci, která část celkového vyznění z výše zmiňovaných mi na Five Finger Death Punch učarovává nejvíce. Měl jsem trochu strach z nedávné výměny baskytaristy, ale nyní musím říci, že rozdíl není absolutně znát a to je samozřejmě jedině dobře.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Basinfirefest představuje prvního headlinera

25. října 2011 v 22:14 | Beztak |  Music News
Již 10. ročník festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí, který se bude konat 29. 6. - 1. 7. 2012, potvrdil další várku českých kapel a jedno velké jméno. K prvním potvrzeným, mezi nimiž vyčnívá například Debustrol, se přidaly kapely Tleskač, Henych 666, De Bill Heads, Anarchuz, Benjaming Band, Kurtizány z 25. Avenue, Arakain, Šanov, Skandaal, Dymytry, Hentai Corporation.

Zejména jde ale o finskou melodic death metalovou kapelu Children of Bodom, která v současnosti na svém turné brázdí země Latinské Ameriky.

V oficiální zprávě pořadatele se píše: "Basinfirefest 2012 uvede finskou metalovou kapelu Children of Bodom mající za svým názvem skrytý význam proslulých bodomských vražd z roku 1960. Kapela vznikla v roce 1993 ve finském městě Espoo, kde členové COB vyrůstali. Záhadné vraždy jim byly odmalička známy, možná i proto se nechali tajemným jezerem inspirovat a začlenili ho do svého názvu, jehož původní znění bylo Bodom Night. Children of Bodom s frontmanem Alexim Laihem představí album 'Relentless Reckless Forever' spolu s velkolepou show, kterou si určitě nenechte ujít!"

Takže seznam zatím potvrzených kapel je následující:
Arakain, Anarchuz, Alkehol, Benjaming Band, Children of Bodom (FIN), Čok Vilém a Bypass, Debustrol, Dymytry, deBill Heads, Harlej, Henych 666, Horkýže Slíže, Hentai Corporation, Inflagranti s kapelou, Kurtizány z 25. Avenue, Plexis, SatisFucktion, Snail, S.P.S., Skandaal, Šanov, Tleskač.

Rise Against zamíří do ČR

25. října 2011 v 17:40 | Beztak |  Music News
Americká punk/rocková kapela Rise Against oznámila zastávky na své evropské šňůře. Mezi samým Německem se našlo místečko i pro Českou republiku. Kapela konkrétně navštíví Incheba Arénu v Praze. 16. března 2012 se tedy představí českým fanouškům. Doprovázet je bude na celém turné kapela z Velké Británie Architects. Vstupenky půjdou do prodeje v ceně 590 Kč od 28. října.

Turné je součástí propagace nejnovější desky "Endgame", kterou vydali 15. března letošního roku. Desku produkovali Bill Stevenson a Jason Livermore.

Celý rozpis turné vypadá následovně:
1.3. - Dortmund, Německo - Westfalenhalle
2.3. - Stuttgart, Německo - Schleyerhalle
3.3. - Berlín, Německo - Arena
5.3. - Arhus, Dánsko - Vox Hall
6.3. - Stockholm, Švédsko - Arenan
7.3. - Oslo, Norsko - Sentrum Scene
8.3. - Helsinki, Finsko - The Circus
10.3. - Turku, Finsko - Logorno
15.3. - Varšava, Polsko - Stodola
16.3. - Praha, CZ - Incheba Arena
18.3. - Lipsko, Německo - Arena
19.3. - Budapešť, Maďarsko - Symna Hall
20.3. - Vídeň, Rakousko - Stadthalle

Zdá se, že těmto chlapíkům z Chicaga se u nás opravdu líbí, za poslední tři roky navštíví naši domovinu již potřetí. Což je na kapelu z USA slušná vizitka.

The Browning - Burn This World

25. října 2011 v 0:25 | Monsterfuck |  Recenze
Nijak se netajím tím, že moderněji střižené odvětví metalové muziky není zrovna věc, jíž bych s oblibou holdoval. Ale jak praví jedno mé oblíbené pořekadlo (dokonce jedno z mých nejoblíbenějších!), vždycky tu je pár čertovských výjimek, které jakékoliv rozmilé pravidlo prostě musí potvrdit, aby vůbec mohlo platit. Sám sebe navíc (snad ne naivně) považuji za velice otevřeného člověka (přinejmenším co se hudby týče - doby, kdy jsem uznával jeden jediný styl, jsou už naštěstí dávno pryč), takže opravdu existují i moderní metalové kapely, které oceňuji a kterých si doslova cením; skupiny, jejichž hudba mě doopravdy oslovuje ve velké míře. Dnes se podíváme právě na jednu takovou výjimku…

K podrobnějšímu žánrovému popisu a zařazení se ještě dostaneme níže, tudíž jen pro začátek, abych dostál formě nějaké úvodní informativní omáčky, prozradím, že The Browning produkují explicitně řečeno deathcore s velice citelnou příměsí elektroniky. "Burn This World" je jejich dlouhohrajícím debutem - před ním se objevilo pouze něco málo neřadových počinů, čili se nejedná o jakkoliv zaběhnutou formaci, máme tedy co do činění spíše s novou akvizicí na scéně. A jak jsem se k ní dostal já, člověk, který podobně laděné skupiny (a jakože ty moderní kapely vznikají téměř každý den!) nijak výrazněji nesleduje? Čirou náhodou, jak už tomu tak bývá. Odkaz na jejich videoklip "Time Will Tell" mi kdysi dávno před půl rokem poslal bývalý redaktor Seda. Co vám budu povídat, do poslechu jsem se moc nehrnul, jelikož Seda mě takto zásobuje samými chujovinami (kdo myslíte, že mě jako první vždy upozorňuje na nové klipy Luštěly? - to abyste věděli, v jakém duchu se ty jeho odkazy nesou). Jestli mi to poslal, aby mě naštval další elektronickou peckou, nebo to tentokrát náhodou myslel vážně, netuším, ale to nic nemění na tom, že jeho tip byl v tomto případě až překvapivě dobrý.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!