Machine Head - Unto the Locust

30. září 2011 v 18:31 | Earthworm |  Recenze
Od lidí, o kterých můžu říct, že mají podobný vkus, jsem často slýchával: "Zkus Machine Head, hlavně to jejich poslední album je hrozná chuťovka!" Nakonec to vyšlo tak, že jsem se s kapelou poprvé setkal až u nového alba "Unto the Locust". Už předtím jsem zaslechl pár starších songů na YouTube, ale že budou Machine Head opravdu tak peckoví jako na novince, s tím jsem opravdu nepočítal...

Už otvírák "I Am Hell (Sonata in C#)" ukazuje, jak velké věci se na "Unto the Locust" budou dít. Že půjde o něco speciálního, naznačuje už rozdělení skladby na tři části. První část "Sangre Sani" je asi minutu dlouhý sborový zpěv, nastolující temnou atmosféru. Po něm už přichází hutná kytara, Flynn křičící "I Am Hell!", lehká kytarová harmonie... a pak se spustí pravé peklo. Výtečné kytarové riffy, zběsilé a technické bicí. Chytlavý refrén, v tom už je i náznak čistého vokálu a pak nářezové kytarové sólo, předvádějící dokonalou kooperaci obou kytaristů. Tihle chlapi si opravdu umí pohrát s harmoniemi. Třetí část nastupuje s akustickou kytarou a celá skladba nakonec finišuje sólem s vynikající atmosférou. Děje se toho opravdu hodně a zároveň je to chytlavé až běda. "I Am Hell (Sonata in C#)" obsahuje skoro všechno, co deska nabízí, nastavuje laťku a je zároveň jedním z nejlepších songů. A ještě lépe, to, co se bude dít dál, se (ve většině případů) otvíráku alespoň vyrovná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Voliminal Voliminal | 1. října 2011 v 8:17

Dobrá recenze :-)...Ohledně Pearls before the swine si myslím, že tenhle jedinej song se nejvíc blíží Trash metalu, ostatní songy jakoby z něj vybočovali a já ani nedoufal, že MH stvoří něco lepšího než bylo Blackening...Solidní záležitost. Měl bych stejný hodnocení ale jen kvůli bonus trackům, který vybočujou snad ještě víc:-D, ale nejsou určitě k zahození hlavně Sentinel ne... 8-)

2 kennyzero kennyzero | 1. října 2011 v 8:58

super album....MH forever [:tired:]

3 Monsterfuck Monsterfuck | 1. října 2011 v 10:22

Však aby ty bonusovky nevybočovaly, když to jsou covery od Judas Priest a Rush:)

4 Voliminal Voliminal | 1. října 2011 v 10:46

to bych si měl asi doplnit vzdělání :-D[3]:

5 Sicmaggot Sicmaggot | 1. října 2011 v 14:18

Hmm, bonusovou edici teda nemam, ale zní to zajímavě, asi se po tom taky kouknu :D

6 Monsterfuck Monsterfuck | 1. října 2011 v 22:07

[5]: Pro příště se nauč podepisovat, Sicmaggote ;-)

7 Earthworm Earthworm | 1. října 2011 v 22:54

Njn, zkurvenej blog :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama