Kvohst odchází z Dødheimsgard

29. září 2011 v 21:28 | Monsterfuck |  Music News
Po tom, co norské avantgardní black metalisty Dødheimsgard v červenci opustil klávesák Jormundgand, odchází z jejich řad také zpěvák Kvohst. Důvodem pro jeho rozhodnutí je to, aby se mohl důkladněji věnovat svému vlastnímu projektu Hexvessel (kvůli němuž odešel v březnu i z Code). Koncert na francouzském festivalu Hellfest v červnu tak byla jeho poslední show u Dødheimsgard.

"Jsem pyšný, že jsem mohl být součástí skupiny, a rád bych z celého srdce poděkoval všem fanouškům i přátelům v kapele za všechny ty unikátní zkušenosti, které mi změnily život," říká Kvohst

Jormundgand Dødheimsgard opustil z obdobného důvodu - aby se věnoval svému experimentálnímu projektu Loveplanet. Dødheimsgard budou samozřejmě pokračovat i bez Kvohsta a Jormundganda.

Poslední album Dødheimsgard, "Supervillain Outcast", vyšlo 26. března 2007 u norských Moonfog Productions. Debut Hexvessel s názvem "Dawnbearer" vyšel začátkem letošního roku. Na rozdíl od svých předchozích působišť v jeho rámci Kvohst upustil od metalového zvuku a vydal se na pole psychedelického neofolku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama