God Seed vydají "posmrtný" živák

2. září 2011 v 10:34 | Monsterfuck |  Music News
Dnes již nefungující black metalový projekt God Seed z Norska vydá 21. října v Evropě a 25. října v Severní Americe první nosič pod svým jménem - půjde o CD/DVD se záznamem vystoupení na německém festivalu Wacken Open Air 2008. Živák dostal věru originální název "Live at Wacken". Počin vyjde pouze ve formě digipacku, který bude kromě poznámek hudebníků obsahovat CD s audio záznamem koncertu a DVD s video záznamem koncertu. O vydání se postarají Indie Recordings.

God Seed je projekt, který společně založili Gaahl (zpěv) a King ov Hell (baskytara) potom, co prohráli soudní spor s bývalým kolegou Infernusem (kytara) o používání značky Gorgoroth. Na show na Wackenu, k níž byl pořízen záznam, zmiňovanou dvojici dále doplnili Teloch (Mayhem, Nidingr, The Konsortium) na kytaře, Ice Dale (Enslaved, Audrey Horne, I, Demonaz) na druhé kytaře a Nicholas Howard Barker (Lock Up, ex-Cradle of Filth, ex-Dimmu Borgir a cca milion dalších) na bicích.

Konec God Seed nastal s odchodem Gaahla, který se rozhodl "odpočinout si od metalu". King ov Hell uložil projekt k ledu a s téměř stejnou sestavou (došlo jen k výměně Nicholase Barkera za Frosta ze Satyricon a 1349) založil nový projekt Ov Hell, kde se mikrofonu chopil Shagrath (Dimmu Borgir, Chrome Division). V současné době je King ov Hell aktivní v kapele Sahg a nově také v projektu Temple of the Black Moon (více informací tu). Gaahl by měl být aktuálně činný pouze ve folk/ambientním projektu Wardruna (další jeho kapely Trelldom, Gaahlskagg a Sigfader se sice oficiálně nerozpadly, avšak ani u jedné to v blízké budoucnosti na jakoukoliv aktivitu nevypadá).

Ale zpátky k "Live at Wacken". Natočená show je zajímavá tím, že se jedná o věrnou reprodukci nechvalně proslulého koncertu Gorgoroth v polském Krakově v roce 2004 (tj. v době, kdy Gaahl a King ov Hell v Gorgoroth ještě působili), který o čtyři roky později vyšel na DVD pod názvem "Black Mass Kraków 2004".

Bez zajímavosti není fakt, že kapela v roce 2008 na Wackenu nevystupovala jako God Seed, nýbrž jako Gorgoroth. Gaahl a King ov Hell totiž tento název používali v době, než se vyřešily soudní spory s Infernusem.

Níže si můžete prohlédnout záznam písně "Carving a Giant":

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama