Edguy - Age of the Joker

24. září 2011 v 22:00 | nK_! |  Recenze
Je hrozné, jak ten čas letí. Deset let po největším teroristickém útoku na americkou půdu, chvíli před zvolením nového prezidenta naší maličké republiky a úctyhodných devatenáct let od založení kapely Edguy. Tihle nestárnoucí blázni se vytasili s pokračováním poněkud vlažně přijatého "Tinnitus Sanctus" a na úvod musím bohužel konstatovat, že se od něj přespříliš nevzdálili.

Pravdou tedy zůstává, že banda okolo frontmana Tobiase Sammeta opět a už poněkolikáté nepřináší svým fanouškům nic výrazně nového. Zmíněný "Tinnitus Sanctus" před třemi roky vzbudil spíše rozpaky než nadšení a nebylo se čemu divit - Edguy tehdy kopírovali nejen sebe a v rámci žánru prakticky kdekoho, ale dokonce i sesterskou Avantasiu, což byl tenkrát průser do nebe volající. Novinka na tom není naštěstí tak hrozně, ale jak jsem napsal o pár řádků výše, žádná sláva to také není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 21. října 2011 v 17:47

No ... Tak fanoušci na album reagují tak jako normální lidé - je to jedno z nejlepších alb, které kdy Edguy vydali ... Ještě jsem neslyšela jediného fanouška, který by řekl, že se Edguy opakují a už vůbec ne, že opakují po Avantasii ... Možná to bude tím, že každý fanoušek ví, že Tobimu je jedno, jestli píše pro Edguy nebo Avantasiu, prostě něco napíše a vydá, podle toho, jestli mají čas ostatní na Avantasiu nebo to vydá s Edguy ... Jen všichni rádoby kritikové, kteří si přečetli recenzi nějakého člověka, který Edguy slyšel jednou v životě a samozřejmě to po něm všechno zopakovali, tvrdí, že Edguy nahrává pořád to samé ... No, nevím, ale porovnávat Robina s Ministry je váždě debilní ... Toť můj názor a je mi jedno, co si o mě budete myslet, já si myslím své ;-)

2 Monsterfuck Monsterfuck | 21. října 2011 v 19:39

Však to je v pohodě, klidně si mysli svoje, to ti nikdo nebere. Vždyť by to byla nuda, kdybychom měli všichni stejný názory na všechno. Ostatně bych se docela i divil, kdyby člověk, který má vlastní blog čistě o Edguy, souhlasil s ne zrovna oslavnou recenzí na jejich album, a chápu to.

Jenom bych prosil o vysvětlení jedné věty: "fanoušci na album reagují tak jako normální lidé - je to jedno z nejlepších alb, co kdy vydali". To má znamenat, že jsem fanoušek, takže musím bez jakýchkoliv výhrad přijmout všechno, co ta "moje" kapela vydá? Nebo dokonce že komu se Age of the Joker nelíbí, ten není normální? Doufám, že ani jedno :)

3 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 2. listopadu 2011 v 20:42

No .. Já nenám blog čistě o Edguy ... Mám tam i Avantasiu a Revolution Renaissance + jejich členy ...  

A vysvětlení věty ... Myslela jsem to tak, že pokud jsi fanoušek nějaké kapely a je to tvá hodně oblíbená kapela, nemůžeš říct, že je něco, co udělali, propadák ... Pokud má fanoušek svou oblíbenou kapelu, je oblíbená proto, že píše a dělá dobré skladby ... Lidi by se možná taky mohli zamyslet nad tím, co vlastně chcou ... Pokud jde o Edguy, všichni by chtěli zpátky éru Hellfire Club, ale přitom tvrdí, že se Edguy stále jen opakují ... Není to trochu kravina? ... Tobi se neopkauje a už vůbec neopakuje po Avantasii ... Každá písnička je jiná ... A chtěla bych vidět člověka, který má totálně jinou písničku po 9. řadovém albu ... Ne ... Edguy jsou prostě Edguy a pokud přestanou dělat to, co delají, nebude mít smysl je posclouhat - už to totiž nebudou Edguy ....

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama