close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2011

Machine Head - Unto the Locust

30. září 2011 v 18:31 | Earthworm |  Recenze
Od lidí, o kterých můžu říct, že mají podobný vkus, jsem často slýchával: "Zkus Machine Head, hlavně to jejich poslední album je hrozná chuťovka!" Nakonec to vyšlo tak, že jsem se s kapelou poprvé setkal až u nového alba "Unto the Locust". Už předtím jsem zaslechl pár starších songů na YouTube, ale že budou Machine Head opravdu tak peckoví jako na novince, s tím jsem opravdu nepočítal...

Už otvírák "I Am Hell (Sonata in C#)" ukazuje, jak velké věci se na "Unto the Locust" budou dít. Že půjde o něco speciálního, naznačuje už rozdělení skladby na tři části. První část "Sangre Sani" je asi minutu dlouhý sborový zpěv, nastolující temnou atmosféru. Po něm už přichází hutná kytara, Flynn křičící "I Am Hell!", lehká kytarová harmonie... a pak se spustí pravé peklo. Výtečné kytarové riffy, zběsilé a technické bicí. Chytlavý refrén, v tom už je i náznak čistého vokálu a pak nářezové kytarové sólo, předvádějící dokonalou kooperaci obou kytaristů. Tihle chlapi si opravdu umí pohrát s harmoniemi. Třetí část nastupuje s akustickou kytarou a celá skladba nakonec finišuje sólem s vynikající atmosférou. Děje se toho opravdu hodně a zároveň je to chytlavé až běda. "I Am Hell (Sonata in C#)" obsahuje skoro všechno, co deska nabízí, nastavuje laťku a je zároveň jedním z nejlepších songů. A ještě lépe, to, co se bude dít dál, se (ve většině případů) otvíráku alespoň vyrovná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Metallica & Lou Reed - souhrnné info

30. září 2011 v 1:00 | Ježura |  Music News
Metallica a Lou Reed - že se tato dvě velká hudební jména chystají spáchat společné dílo, je už známo delší dobu. Postupně leccos prosáklo a určitě se také bujně spekulovalo, takže určitě není na škodu si veškerá známá fakta pěkně setřídit. Táááákže...

Album pojmenované "Lulu" má datum vydání stanovené na poslední říjen letošního roku pro většinu světa a na první listopad pro USA. Na produkci se podílela celá plejáda zainteresovaných - ať už přímo Lou Reed a členové Metallicy, tak třeba Hal Willner (krom jiných produkoval alba Reedovi, Marianne Faithfull nebo Laurie Andersonové) a Greg Fidelman, který celé album rovněž namixoval.

Tracklist "Lulu":
01. Brandenburg Gate
02. The View
03. Pumping Blood
04. Mistress Dread
05. Iced Honey
06. Cheat on Me
07. Frustration
08. Little Dog
09. Dragon
10. Junior Dad

Kromě standardních variant nosičů vyjde "Lulu" také ve speciální deluxe edici, která se bude ve sbírce určitě vyjímat. Půjde totiž o tubus se 13 centimetry v průměru a 124 centimetry na výšku. Uvnitř bude k nalezení digipack se dvěma CD, plakát (1,2 x 1,6 m) s texty všech skladeb a nádavkem tři fotografie (50 x 50,8 cm) od Antona Corbijna.

Celý nápad vznikl při výročním koncertu Rock and Roll Hall of Fame v říjnu 2009, kde Metallica odehrála spolu s Reedem dvě klasiky od Velvet Underground - "Sweet Jane" a "White Light/White Heat". A byl to Lou Reed, kdo po triumfálním vystoupení přišel s návrhem na nahrání společného alba. Původní plán pracoval s ideou nahrát Louův starší nevydaný materiál, ale byl to opět Lou, koho napadlo zpracovat téma, poprvé uvedené v život německým expresionistou Frankem Wedekindem na počátku 20. století v podobě divadelních her "Duch země" a "Pandořina skříňka".

Zpěvák a kytarista Metallicy, James Hetfield, komentuje věc následovně: "Spolupráce s Louem nás moc lákala. Neustále jsem si říkal, jaké to bude? Co z toho nakonec vznikne? Proto bylo skvělé, když nám Lou poslal texty k 'Lulu'. Bylo to něco, do čeho jsme se mohli zakousnout. Já osobně jsem s tímhle materiálem v ruce odložit starosti textaře a plně se soustředit na hudební stránku. Pak jsem si sedl s Larsem a akustikou a nechali jsme věcem volný průběh, nechali jsme prázdné plátno, ať nás zavede tam, kam je potřeba. Byl to skutečně skvělý dar, být požádán, aby na tom plátnu nechala svůj otisk právě Metallica. A to je přesně to, co jsme udělali.

Potřebovali jsme přivést Lulu k životu sofistikovanou cestou s využitím rocku" tvrdí Reed. "A nejtvrdší rock, na který můžete narazit, to prostě musí být Metallica. Hráli jsme spolu a já to věděl - sen se stal skutečností. Tohle je ta nejlepší věc, jakou jsem kdy udělal, a udělal jsem ji s nejlepší kapelou, kterou jsem mohl najít. Dohnali jsme to tak daleko, jak jen to v ramci říše reality šlo."

"Rozhodně to není album Metallicy nebo album Lou Reeda," dodává Kirk Hammet. "Je to nový druh, hybrid..."


Další deska KoRn vyjde v prosinci

29. září 2011 v 23:52 | Monsterfuck |  Music News
KoRn vydají své deváté album s názvem "The Path to Totality" 6. prosince letošního roku u Roadrunner Records. Počin měl původně díky své experimentální podobě vyjít jen jako EP, ale kapela se rozhodla nahrávku rozšířit na plnohodnotnou desku. Na rozdíl od všech předchozích alb bude "The Path to Totality" značně ovlivněno elektronickou hudbou, zejména dubstepem. Jedni ze světových čelních představitelů právě tohoto žánru se na novince KoRn i podíleli, jedná se o Skrillexe, Excision, Datsik, Noisia, Kill the Noise a 12th Planet. První jmenovaný spolupracoval na písničce "Get Up!", pro níž byl pořízen i videoklip (viz níže, pod obalem). Kromě "Get Up!" se na "The Path to Totality" objeví songy jako "Burn the Obedient", "Chaos Lives in Everything", "Illuminati", "Kill Mercy Within" nebo "Narcissistic Cannibal".

"The Path to Totality" vyjde i v podobě speciální edice, jež bude kromě jedenácti základních písniček obsahovat i nějaké bonusové věci (počet prozatím nebyl specifikován) a také DVD s názvem "The Encounter", na němž bude záznam speciálního koncertu, který KoRn odehráli v poli v okolí rodného města Bakersfield.Suicidal Angels s detaily o novince

29. září 2011 v 23:30 | Monsterfuck |  Music News
Řekové Suicidal Angels zveřejnili kompletní informace o svém chystaném čtvrtém počinu, jenž bude vydán 27. ledna u NoiseArt Records. Album ponese název "Bloodbath", venku už je i jeho obálka (stejně jako v případě minulého "Dead Again" kreslil legendární Ed Repka (dále třeba Death, Megadeth) - náhled samozřejmě klasicky na konci článku), ale nahrávat se začne až začátkem října v Prophecy & Music Factory Studios v německém Kemptenu. Nejen co se týče autorství artworku, ale i v produkci budou Suicidal Angels pokračovat ve spolupráci z předchozího alba, tudíž opět produkuje Roberto Dimitri Liapakis.

Po vydání se Suicidal Angels vydají na Full of Hate Tour po boku Cannibal Corpse, Behemoth, Legion of the Damned a Misery Index. 23. února tato sestava dorazí také do pražského KC Vltavská.


Trollfest: "Karve" videoklip

29. září 2011 v 23:03 | Monsterfuck |  Music News
Norští úchyláci Trollfest vypustili nový klip "Karve", což je song z jejich aktuální řadovky "En Kvest for Den Hellige Gral". Video bylo natočeno na "grilovačce u sousedů", přičemž mezi těmito sousedy nechybí třeba členové dalších norských kapel Pantheon I a Dead Trooper, ale jsou přítomni i fandové. O výrobu videa se postaral akordeonista Manskow a Andrea Chirulescu, rumunský fotograf žijící v Norsku.

Jak již bylo řečeno, "Karve" pochází z alba "En Kvest for Den Hellige Gral", které vyšlo v dubnu letošního roku u NoiseArt Records jako limitovaný digipack s jedním bonusovým songem. Obal, tracklist a také onen klip "Karve" prohlížejte níže:

01. Die verdammte Hungersnot
02. Karve
03. Die berüchtiges Bande
04. Gjetord
05. Der sündenbock Gegalte
06. Korstog
07. Undermålere
08. Jevnes med jorden
09. En gammel trollsti
10. Epilog [digipack bonus]

Trollfest jsou kromě svého stylu, obecně označovaného jako balkánský folk metal, zajímaví také svou sestavou (scházejí se zde členové skupin jako Pantheon I, Urgehal, Sarkom atd.) a v neposlední řadě i zvláštním jazykem, který oni sami nazývají "trollspråk" (něco jako "trollí jazyk" v norštině). Ve skutečnosti se jedná o kombinaci norštiny a němčiny bez jakýchkoliv gramatických pravidel.


Kvohst odchází z Dødheimsgard

29. září 2011 v 21:28 | Monsterfuck |  Music News
Po tom, co norské avantgardní black metalisty Dødheimsgard v červenci opustil klávesák Jormundgand, odchází z jejich řad také zpěvák Kvohst. Důvodem pro jeho rozhodnutí je to, aby se mohl důkladněji věnovat svému vlastnímu projektu Hexvessel (kvůli němuž odešel v březnu i z Code). Koncert na francouzském festivalu Hellfest v červnu tak byla jeho poslední show u Dødheimsgard.

"Jsem pyšný, že jsem mohl být součástí skupiny, a rád bych z celého srdce poděkoval všem fanouškům i přátelům v kapele za všechny ty unikátní zkušenosti, které mi změnily život," říká Kvohst

Jormundgand Dødheimsgard opustil z obdobného důvodu - aby se věnoval svému experimentálnímu projektu Loveplanet. Dødheimsgard budou samozřejmě pokračovat i bez Kvohsta a Jormundganda.

Poslední album Dødheimsgard, "Supervillain Outcast", vyšlo 26. března 2007 u norských Moonfog Productions. Debut Hexvessel s názvem "Dawnbearer" vyšel začátkem letošního roku. Na rozdíl od svých předchozích působišť v jeho rámci Kvohst upustil od metalového zvuku a vydal se na pole psychedelického neofolku.

Novinka Biohazard v lednu

29. září 2011 v 21:10 | Monsterfuck |  Music News
Newyorská hardcorová legenda Biohazard vydá 20. ledna 2012 dlouho očekávanou devátou řadovku "Reborn in Defiance", o jejíž vypuštění se postarají Nuclear Blast. Deska bude zajímavá v tom, že půjde o první nahrávku v původní sestavě od roku 1994, kdy vyšlo "State of the World Address", a zároveň i poslední nahrávku v původní sestavě, neboť v červnu z kapely odešel zpěvák a baskytarista Evan Seinfeld. Nahrávalo se v Los Angeles s producentem Toby Wrightem (Metallica, KoRn, Alice in Chains, Sevendust).

Ukázku v podobě písničky "Vengeance Is Mine" můžete zdarma stáhnout na stránkách vydavatele.

Artwork "Reborn in Defiance" je následující:


The Agonist - The Escape

28. září 2011 v 23:50 | Ježura |  Recenze
The Agonist jsou zvláštní případ. Jak nemůžu drtivou většinu metalcoru ani cítit, tak tady je to přesně naopak - čas od času na ně dostanu takovou náladu, že neposlouchám nic jiného. Debaty o škatulkování si však protentokrát odpustím a zůstanu u tvrzení, že The Agonist jsou rozhodně víc než obyčejný metalcore - ať už uměleckou hodnotou nebo snad nezpochybnitelným zastoupením dalších žánrů. Ať už hrají co chtějí, jejich dvě řadovky mě k tomu naprosto přikovaly, a proto jsem EP "The Escape" vyhlížel s nemalým zájmem. Co na tom, že obsahuje jenom dvě skladby a jeho stopáž jenom lehce přesahuje 8 minut...

Při takové konstelaci poměrů poněkud ztrácí na významu rozepisovat se o nějakých společných rysech "alba", takže se uchýlím k tomu málu, co si pro nás tahle kanadská pětice připravila. Skladba numero uno nese název "Lonely Solipsist" a působí jako vyložený otvírák budoucího alba, na kterém se obě skladby z "The Escape" mají objevit. Pravda, úplný začátek mi nejdřív dělal trochu vrásky, ale nakonec do celku vesměs organicky pasuje. Celá skladba pěkně graduje a přibližně od jedné minuty jde bez debat o sbírku skvělých riffů, vyhrávek, čistých i agresivních vokálních linek a vůbec všeho, co se v průběhu let stalo pro The Agonist typickým. Je to skladba pestrá, až na první nepatrně unylejší minutu značně návyková a je radost ji poslouchat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Accept a Swallow the Sun pracují na dalších albech

28. září 2011 v 22:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> Že němečtí veteráni Accept už pomýšlejí na nástupce veleúspěšné desky "Blood of the Nations" z loňského srpna, to není žádné tajemství, nyní to však kapela oznamuje oficiálně, že právě připravuje nový materiál. Rovněž bylo potvrzeno, že produkovat bude opět Andy Sneap (aneb pravidlo "nikdy neměň vítězný tým" v praxi), který má kromě "Blood of the Nations" na triku například produkce pro Megadeth, Arch Enemy, Cradle of Filth nebo Hell, v nichž i hraje na kytaru. "Mezi Accept a Andym Sneapem panuje perfektní synergie. To bylo jasné už během nahrávání 'Blood of the Nations', takže je skvělé ve spolupráci pokračovat," říká kytarista Wolf Hoffman. "Andy není jen výborný producent, ale také náš skvělý přítel, který se stal součástí rodiny Accept."

Nová deska by měla vyjít už na jaře 2012. Kromě ní je v plánu také živé DVD, jehož záznam byl pořízen 15. července na festivalu Bang Your Head!!! v Německu.

"Blood of the Nations" vyšlo 20. srpna 2010 u Nuclear Blast Records jako jewelcase, limitovaný digipack, standardní 2LP, picture 2LP a download. Digipack se mohl pyšnit bonusovým songem "Time Machine".

>>> Finové Swallow the Sun hlásí, že už začali s nahráváním pátého dlouhohrajícího počinu. Místem činu je finské Drumforest Studios. Album vyjde u Spinefarm Records 1. února. Kapela vydala následující zprávu:

"Drumforest je atmosférou nasáknuté studio vybudované ve staré škole ve Viitasaari ve středním Finsku. Perfektní prostředí pro legendárního producenta Mikko Karmilu, aby zachytil náš charakteristický sound. Mikko je ve světě metalu znám například díky práci se jmény jako Nightwish, Sentenced, Amorphis a Children of Bodom, abychom zmínili alespoň některé, takže jsme moc rádi, že s ním spolupracujeme."

Předchozí nahrávka "New Moon" vznikla ve studiu Fascination Street producenta Jense Bogrena (Opeth, Katatonia, Paradise Lost) a vyšla u Spinefarm Records 4. listopadu 2009.

Warbringer: video "Shattered Like Glass"

28. září 2011 v 10:32 | Monsterfuck |  Music News
Američtí retro thrasheři Warbringer nedávno natočili video "Shattered Like Glass". Kapela prohlásila, že tentokrát nechtěli natočit klip typu "skupina stojí na místě a hraje", tudíž "Shattered Like Glass" pojali jako hororový minifilm. Hlavy dohromady dali s režisérem Davem Vorhesem a hercem Donem Danielsonem a společně stvořili následující dílko (+ making of video hned pod ním):"Shattered Like Glass" se objevilo na aktuálně vydaném třetím albu "Worlds Torn Asunder", které vyšlo včera, 27. září, u Century Media Records. Po produkční stránce Warbringer vypomohl Steve Evetts (The Dillinger Escape Plan, Symphony X, Suicide Silence). Obálku stejně jako v případě předchozího počinu "Waking into Nightmares" namaloval Dan Seagrave (dále např. Morbid Angel, Entombed, Suffocation). Konceptem nahrávky je "úpadek současného světa kvůli činnosti lidstva". Artwork s tracklistem vypadají následovně:

01. Living Weapon
02. Shattered Like Glass
03. Wake Up... Destroy
04. Future Ages Come
05. Savagery
06. Treacherous Tongue
07. Echoes from the Void
08. Enemies of the State
09. Behind the Veils of Night
10. Demonic Ecstasy


Rhapsody of Fire oznámili jméno nového kytaristy

28. září 2011 v 10:05 | Monsterfuck |  Music News
Rhapsody of Fire po rozkolu ve svých řadách, kdy odešel jeden ze zakladatelů, Luca Turilli, a vzal si s sebou i baskytaristu Patrice Geurse, pomalu dávají dohromady sestavu. Potom, co se ke zbylé čtveřici Alex Staropoli (klávesy), Fabio Lione (zpěv), Alex Holzwarth (bicí) a Tom Hess (kytara) připojil baskytarista Oliver Holzwarth (ano, bratr bubeníka), oznamuje kapela i poslední jméno nové sestavy - post kytaristy obsazuje Ital Roberto de Micheli.

Důvodem, proč si Rhapsody of Fire z "tisíců uchazečů" vybrali právě Roberto de Micheliho, je prý kvůli jeho "mistrovství v hraní na kytaru, unikátní schopnosti oslnit všechny, kteří jej slyší a vidí hrát naživo, a díky jeho obětování se muzice". Podle Alexe Staropoliho to byla volba přirozená už jen proto, že on sám se s ním zná od začátku 90. let.

Další zprávou z tábora Rhapsody of Fire je to, že oba kytaristé Tom Hess a Roberto de Micheli už společně začali skládat kytarové party pro další dlouhohrající album.

Luca Turilli po odchodu z Rhapsody of Fire bude pokračovat pod původním jménem skupiny, čili Rhapsody. Kromě již zmiňovaného baskytaristy Patrice Geurse jeho sestavu ještě doplňují Dominique Leurquin a Alex Holzwarth. Alex Holzwarth tedy hraje v obou inkarnacích kapely - jak Rhapsody of Fire, tak Rhapsody.

Taake: "Nordbundet" videoklip

27. září 2011 v 19:09 | Monsterfuck |  Music News
Přesně den po naší recenzi na novinkové album "Noregs vaapen" norští Taake zveřejnili video na jeho podporu. Klip "Nordbundet" je složen jednak z koncertních záznamů (z různých míst), jednak ze záběrů norské přírody okolo pro kapelu domovského města Bergen. Tyto přírodní vsuvky natočil osobně frontman Hoest, celý počin režíroval Torgeir Ness Sundli a se zvukovou stránkou ještě vypomáhal Bjørnar E. Nilsen, zpěvák Vulture Industries. Na výsledek se můžete podívat na konci článku:


Taake - Noregs vaapen

26. září 2011 v 21:32 | Monsterfuck |  Recenze
Po třech letech, které Taake vyplnili doposud nejintenzivnějším v celé své historii, se hlavní mozek Hoest (a vlastně jediný opravdový člen skupiny, jelikož zbytek sestavy je velice nestálý a v podstatě se jedná jen o koncertní výpomoc) konečně rozhoupal i k nějaké té studiové činnosti. Jejím výsledkem bylo nejprve dubnové EP "Kveld", uvozující právě vydanou desku "Noregs vaapen"

Hoest je do jisté míry velice kontroverzní osobou. Stačí vzpomenout tři pobyty ve vězení (z nichž jeden byl za násilné přepadení) nebo nechvalně proslulý výstup v německém Essenu se svastikou namalovanou na hrudi. To je všechno odsouzeníhodné a já to samozřejmě nijak neobhajuji, ale pokud se budeme bavit pouze v hudební rovině, je naprosto evidentní, že tenhle člověk má opravdu obrovský talent tvořit fantastickou muziku. To potvrdí asi každý, kdo přišel do styku s dnes již proslulou trilogií "Nattestid ser porten vid" (1999), "Over Bjoergvin graater himmerik" (2002) a "Hordalands doedskvad" (2005), známé též pod souhrnným názvem "Nattestid… Bjoergvin… Doedskvad", která je mnohými považována za klasiku současného black metalu a obecně uznávána jako jeden z nejlepších žánrových počinů nového tisíciletí. A ne náhodou. Všechny tři části jsou totiž opravdové skvosty s neskutečně silnou atmosférou. Oproti tomu čtvrtý počin "Taake" z roku 2008 už byl některými příznivci přijat o malinko chladněji (možná snad díky nápadným změnám ve strukturách skladeb, snad i kvůli opuštění tajemného pojmenovávání písní pouze čísly, snad možná i bez vážnějších důvodů… kdo ví), ale mně osobně moc chutnala i tato záležitost a mám ji rád v podstatě stejně jako všechny předchozí nahrávky Taake. Avšak ty, jimž "Taake" nebylo po chuti, "Noregs vaapen" jistě opětovně přesvědčí, že Hoest prostě a jednoduše umí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trail of Tears mají nahráno

26. září 2011 v 0:47 | Ježura |  Music News
Norští Trail of Tears dokončili nahrávání zatím nepojmenované sedmé řadovky. Nahrávalo se v marseillském Sound Suite Studio pod taktovkou producenta Terje Refsnese. Kapela komentovala věc následovně:

"Cathrine (Paulsen) odvedla ohromný kus práce a její konečný vokální výkon je hodný učebnic dějepisu! V současné době probíhá mixování alba, zároveň také hledáme label, který by tohle monstrum vydal. Věříme, že jsme stvořili něco výjimečného a nemůžeme se dočkat, až se deska dostane do rukou vás všech. Nikdy předtím nás nahrávání nestáo tolik krve, potu a slz! Takže tady nás máte - ohromně hrdé a nedočkavé, až tohle dítko pustíme do světa!

Brzy můžete čekat další informace a mezitím můžete sledovat naše plány na turné - v následujících dvou měsících chceme navštívit Čínu, Nizozemí a Belgii, tak přijďte zapařit!"

Sicmaggot hitparáda: 39. kolo

25. září 2011 v 12:16 | Monsterfuck |  Hitparáda
Tak je tu opět nová hitparáda... to už tu dlouho nebylo, co říkáte? Asi tak týden, pokud mne paměť nešálí... Tak jsme na začátek zase jednou nezasmáli debilnímu vtipu, pročež můžeme jít rovnou na výsledky. A že se tentokrát děly veletoče! Kdo hitparádu trochu sleduje, tak ví, že posledních pár týdnů to tu válcuje dvojice Austrian Death Machine a Iron Maiden, dnes by právě nastupovala do sedmého, poslední kola, což by mohly být přímo skvělé vyhlídky na Síň slávy... ale nejsou. Obě kapely totiž dosti nečekaně vypadávají. Umístily se se shodným počtem hlasů na čtvrtém a pátém místě, jenže ultra přísný Sicmaggot systém pouští v tomto případě dále jen tři videa, díky čemuž Austrian Death Machine i Iron Maiden končí.

A kdo že je to vlastně takhle položil na kolena? Jednak Immortal, kteří už nějakou chvíli také vystrkovali své zamrzlé růžky, jednak dvojice novinek - Strapping Young Lad (ti si s Immortal podělili 2.-3. pozici) a My Dying Bride, jimž tedy nakonec patří prim za uplynulý týden. Úplně poslední naopak skončili thrasheři Mantic Ritual.

Dobrá tedy, dnes to budou zase tři nováčci. Protože všechna tři videa, která pokračují z minula, jsou archivní, rozhodli jsme tentokrát sáhnout po horkých, nedávno zveřejněných novinkách: Nightfall - "Astron Black", Opeth - "The Devil's Orchard" a český zástupce Umbrtka - "Vezeme bábu".

Výsledky 38. kola:
---postupující---
1. místo: My Dying Bride - The Prize of Beauty (9 hlasů - 24%)
2.-3. místo: Immortal - The Call of the Wintermoon (7 hlasů - 18%)
2.-3. místo: Strapping Young Lad - Wrong Side (7 hlasů - 18%)
---nepostupující---
4.-5. místo: Austrian Death Machine - I Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle (6 hlasů - 16%)
4.-5. místo: Iron Maiden - Rainmaker (6 hlasů - 16%)
6. místo: Mantic Ritual - One by One (3 hlasy - 8%)

Klipy a hlasovací anketu pro 39. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Shadows Fall a Job for a Cowboy do studia

25. září 2011 v 11:43 | Monsterfuck |  Music News
>>> Moderně metalová parta Shadows Fall z amerického Springfieldu v Massachusetts se už příští měsíc vydá do studia nahrávat svou sedmou řadovku. Ta by měla vyjít někdy na začátku roku 2012. Více podrobností bude ještě zveřejněno.

Tato dosud nepojmenovaná novinka bude navazovat na album "Retribution" ze září 2009. Kromě regulérní verze vyšla i deluxe edice, která navíc obsahovala tři předělávky (Ozzy Osbourne - "Bark at the Moon", Cro-Mags - "Age of Quarrel" a Nuclear Assault - "Critical Mass") a DVD s několika živáky a instruktážními klipy. V songu "King of Nothing" si kromě toho jako host zazpíval Randy Blythe z Lamb of God.

>>> To krajané Job for a Cowboy z Arizony už nahrávat začali. Právě se nacházejí ve studiu Audiohammer na Floridě, kde s producentem Jasonem Suecofem (dělal už i na jejich předchozím EP "Gloom") vyrábějí třetí velké album. Vydávat by se mělo u Metal Blade Records taktéž začátkem příštího roku.

Minialbum "Gloom" vyšlo 7. června letošního roku a obsahovalo čtveřici zbrusu nových fláků. Jestli se tyto skladby objeví i na chystané novince, nebylo zveřejněno. Zajímavé je, že prvních 2500 kopií obsahovalo podepsaný booklet předcházející desky "Ruination". Ta vyšla původně v létě 2009, mimo jiné jako 2CD digipack (na druhém disku bylo EP "Doom" z roku 2005, na prvním samozřejmě samotné album).

Slipknot chystají reedice druhého alba

25. září 2011 v 11:17 | Monsterfuck |  Music News
Maskovaná zámořská formace SlipKnoT vydá 1. listopadu novou edici své druhé nahrávky "Iowa" - stane se tak k 10. výročí od jejího původního vydání, které proběhlo koncem srpna 2001. Půjde o 2CD/DVD kolekci, jejíž součástí bude samozřejmě původní album, druhé CD bude naplněno doposud nezveřejněnými dobovými živáky, DVD pak nabídne hodinu dlouhý dokument s názvem "Goat", který zachycuje celé období okolo vydání "Iowa". Pokud by vás ještě zajímal trochu zmatený trailer, klikněte na oficiálním webu přibližně doprostřed kozy na obrázku.

Jak již bylo řečeno, "Iowa" vyšla původně 28. srpna 2001 u Roadrunner Records (ti se ostatně postarají i o reedici). Album se nahrávalo ve studiích Sound City a Sound Image v Los Angeles s produkcí Rosse Robinsona (dále např. KoRn, Sepultura, Soulfly). "Iowa" po svém vydání utržila obrovský úspěch - v celkem třinácti zemích se umístila v první desítce v prodejnosti, přičemž ve Velké Británii a v Kanadě to bylo dokonce první místo; platinové ocenění na kapelu čekalo v Kanadě (100 000 prodaných kusů, zde je platinové ocenění už od 80 000) a v USA (1 000 000 prodaných kopií - to je i hranice); dvě písně z desky byly také nominovány i na cenu Grammy (konkrétně "Left Behind" a "My Plague" - kategorie Best Metal Performance v roce 2002 a 2003).

Původní obal "Iowa":


UPDATE:
Slipknot už dozveřejnili kompletní informace o reedici "Iowa", což zahrnuje trailer, tracklist všech tří disků a nový obal. Podívat se můžete zde:

Tracklist "Iowa - 10th Anniversary Edition":
CD 1 (album "Iowa"):
01. (515)
02. People = Shit
03. Disasterpiece
04. My Plague
05. Everything Ends
06. The Heretic Anthem
07. Gently
08. Left Behind
09. The Shape
10. I Am Hated
11. Skin Ticket
12. New Abortion
13. Metabolic
14. Iowa
15. My Plague (New Abuse Mix)

CD 2 ("Disasterpieces - Live in London 2002"):
01. (515)
02. People = Shit
03. Liberate
04. Left Behind
05. Eeyore
06. Disasterpiece
07. Purity
08. Gently
09. Eyeless
10. [drum solo]
11. My Plague
12. New Abortion
13. The Heretic Anthem
14. Spit It Out
15. Wait and Bleed
16. 742617000027
17. (sic)
18. Surfacing

Disc 3 (DVD):
* Goat [dokument]
* My Plague [videoklip]
* Left Behind [videoklip]
* The Heretic Anthem [live video]
* People = Shit [live video]

Obal "Iowa - 10th Anniversary Edition":


Edguy - Age of the Joker

24. září 2011 v 22:00 | nK_! |  Recenze
Je hrozné, jak ten čas letí. Deset let po největším teroristickém útoku na americkou půdu, chvíli před zvolením nového prezidenta naší maličké republiky a úctyhodných devatenáct let od založení kapely Edguy. Tihle nestárnoucí blázni se vytasili s pokračováním poněkud vlažně přijatého "Tinnitus Sanctus" a na úvod musím bohužel konstatovat, že se od něj přespříliš nevzdálili.

Pravdou tedy zůstává, že banda okolo frontmana Tobiase Sammeta opět a už poněkolikáté nepřináší svým fanouškům nic výrazně nového. Zmíněný "Tinnitus Sanctus" před třemi roky vzbudil spíše rozpaky než nadšení a nebylo se čemu divit - Edguy tehdy kopírovali nejen sebe a v rámci žánru prakticky kdekoho, ale dokonce i sesterskou Avantasiu, což byl tenkrát průser do nebe volající. Novinka na tom není naštěstí tak hrozně, ale jak jsem napsal o pár řádků výše, žádná sláva to také není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dvojice progresivních klipů od Opeth a Devina Townsenda

23. září 2011 v 23:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédové Opeth právě vydali své desáté album "Heritage", jehož přijetí je prozatím velice rozporuplné (viz 4/10 v naší nedávné recenzi), což ovšem neznamená, že by na podporu počinu nevzniklo video. Vybrána byla kompozice s názvem "The Devil's Orchard", režii si vzal na svá bedra newyorský fotograf Phil Mucci, jehož jméno byste si mohli pamatovat například také díky režírování klipu "Oildale" od KoRn. To je stylově dosti odlišná záležitost, tudíž by vás mohlo zajímat, jak se s tím rejža vypořádal - přesvědčit se můžete tady:


>>> O mnoho nadšeněji byla přijata deska "Deconstruction" od Devin Townsend Project, za nímž - jak již jméno napovídá - stojí kanadský hudebník a producent Devin Townsend (opět bychom mohli odkázat na recenzi - 10/10 od recenzenta, 9,5/10 průměrné hodnocení v redakci). Devin se spřáhnul dohromady s režisérem Davidem Brodskym (Kataklysm, As I Lay Dying, Suicide Silence, ale také i Strapping Young Lad, což je bývala Devinova kapela) a společně vyrobili klip k songu s jménem "Juular". Než se na samotné video vrhnete, ještě připomeneme, že v písni hostuje Ihsahn z legendárních Emperor.


Metsatöll vydají pátou desku začátkem listopadu

23. září 2011 v 23:21 | Monsterfuck |  Music News
Suverénně největší metalová skupina z Estonska, folk metalisté Metsatöll, vydají svou pátou dlouhohrající desku s názvem "Ulg" 2. listopadu letošního roku u finských Spinefarm Records. Obal a seznam písniček jsou k nahlédnutí klasicky na okolo samotného článku, první ukázka v podobě singlu "Kivine maa" je připravena k poslechu například na YouTube.

Předchozí nahrávka "Äio" se na trhu objevila v březnu 2010 u stejného labelu, pod jakým vyjde i "Ulg". Před samotným vydáním byl vypuštěn singl "Vaid vaprust", k němuž také vznikl napůl animovaný videoklip, pro jehož potřeby byly použity záběry z estonského filmu "Suur tõll" (1980), který vypráví o jedné estonské legendě.

Tracklist "Ulg":
01. Agu
02. Sõjasüda
03. Küü
04. Muhu õud
05. Kivine maa
06. Rabakannel
07. Isata
08. Kahjakaldad
09. Tormilind
10. Ulg
11. Eha

Oranssi Pazuzu s podrobnými informacemi o "Kosmonument"

23. září 2011 v 23:01 | Monsterfuck |  Music News
Psychedeličtí black metalisté Oranssi Pazuzu z Finska prozradili bližší informace o své druhé dlouhohrající desce "Kosmonument", jejíž vydání bylo firmou Spinefarm Records stanoveno na 26. října. Konkrétně jde o přebal a tracklist, které jsou k prohlédnutí okolo. K obalu stojí za to dodat, že původní velikost celého artworku, který namaloval Olli Kiviluoto, je 66cm×200cm (náhled tady, ale nejde zrovna o moc velké rozlišení). "Kosmonument" bude k dostaní v CD a LP podobě.

Tracklist "Kosmonument":
01. Sienipilvi
02. Komeetta
03. Luhistuva aikahäkki
04. Maavaltimo
05. Siirtorata 100 10100
06. Andromeda
07. Loputon tuntematon
08. Kaaos hallitsee
09.

Debut Oranssi Pazuzu, "Muukalainen puhuu", vyšel v dubnu 2009 u Violent Journey Records jako standardní jewelcase. O rok později se objevila MC verze u Diveliz Rex, jež byla limitovaná na ručně očíslovaných 200 kusů a obsahovala nový artwork. Vinyl vyšel v polovině letoška u Svart Records.

Druhým vydaným počinem Oranssi Pazuzu bylo split EP s avantgardními krajany Candy Cane. Projekt dostal jednoduchý název "Candy Cane / Oranssi Pazuzu", přičemž poměr devíti přítomných skladeb byl rozdělen 5:4 ve prospěch Candy Cane.

Venom: přesné datum vydání novinky je už známo

23. září 2011 v 19:29 | Monsterfuck |  Music News
Legendární pekelníci Venom konečně prozradili, kdy že to vydají nástupce tři roky staré fošny "Hell". Aktuální počin nese název "Fallen Angels" a do přehrávačů všech fanoušků doputuje s konečnou platností 28. listopadu (zde si všímavý čtenář jistě všimnul dalšího menšího odkladu - naposledy se hovořilo o konci října/začátku listopadu). Novinka bude obsahovat celkem třináct fláků, jejichž výpis si můžete samozřejmě prohlédnout níže.

Produkce "Fallen Angels" se ujal zpěvák a baskytarista (a také poslední zakládající člen v sestavě) Cronos osobně. A co lze od nahrávky čekat? Venom slibují klasiku ve stylu svých prvních nahrávek s využitím moderních zvukových technologií, což podle nich vedlo k "dosažení nového stupně odpornosti". V neposlední řadě stojí za zmínku fakt, že "Fallen Angels" bude debutem v řadách Venom pro bubeníka Dantého, který do kapely nastoupil rok po vydání "Hell".

Tracklist "Fallen Angels":
01. Hail Satanas
02. Pedal to the Metal
03. Nemesis
04. Lap of the Gods
05. Hammerhead
06. Damnation of Souls
07. Fallen Angels
08. Beggarman
09. Sin
10. Punk's Not Dead
11. Death Be Thy Name
12. Valley of the Kings
13. Lest We Forget

UPDATE:
Zveřejněn už byl také obal "Fallen Angels":


Napalm Death pokračují u Century Media

23. září 2011 v 19:14 | Monsterfuck |  Music News
Britští grindoví veteráni Napalm Death se rozhodli prodloužit smlouvu se Century Media Records; délka nového kontraktu nebyla samozřejmě prozrazena, ale vydavatel i samotná kapela hovoří o delším časovém období a větším počtu alb. Právě Century Media se tedy začátkem příštího roku postarají i o vydání nejnovější, doposud nepojmenované placky Napalm Death, která bude navazovat na dva roky starý počin "Time Waits for No Slave". Novinka bude čtrnáctou velkou deskou skupiny, její nahrávání proběhlo v Parlour Studios v anglickém Ketteringu, už tradičně v produkci Russe Russella.

"Time Waits for No Slave" vyšlo 23. ledna 2009 ve vybraných evropských zemích, ale třeba do českých obchodů doputovalo až o tři dny později. Což není zas tak hrozné vzhledem k faktu, že například Američané mohli album kupovat až od 10. února. Tak či tak, na trhu byla i limitovaná edice se dvěma bonusovými songy, speciální protekci pak měli klasicky Japonci, jejichž verze přihodila ještě třetí bonusovku, s níž už délka "Time Waits for No Slave" dosahuje téměř 63 minut. Místo nahrávání a producent se nelišili od výše zmiňované novinky.


Arckanum - Helvítismyrkr

22. září 2011 v 22:39 | Monsterfuck |  Music News
No, pěkně se nám ten Shamaatae poslední dobou rozjel. Evidentně si dlouhé mlčení mezi obdobím z 90. let a současností vynahrazuje opravdu vydatně. Novinka "Helvítismyrkr" je už čtvrtou řadovkou za čtyři roky - a to ještě nepočítám několik neřadových počinů. Pokud se nebudeme zabývat těmi starými deskami (pro mě osobně naprostý kult!, minimálně "Kostogher" a "Kampen" jsou prostě dodnes excelentní nahrávky), ale čistě tím, co pod hlavičkou Arckanum vychází nyní, je kvalita jednotlivých alb dosti kolísavá. Po trochu slabším "Antikosmos" přišla až nečekaně řízná a výborná věc "ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ", po ní (to bylo už vloni) ne tak dobrá, ale stále velice kvalitní "Sviga læ" a teď konečně "Helvítismyrkr". Jak ona dopadla, to je právě naším úkolem zjistit.

Je docela zajímavé sledovat vývoj těch novějších nahrávek Arckanum. Nejdříve animálně primitivní (to není myšleno hanlivě) "Antikosmos", poté rychlejší, dravější a o něco techničtější "ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ" s překvapivě průrazným zvukem, pak opět špinavější "Sviga læ", která sázela především na atmosféru. Čili co album, to změna. A právě z tohoto pohledu mám u "Helvítismyrkr" takový problém, jelikož zde k žádnému výraznějšímu posunu jaksi nedošlo. A to mi sice přijde trochu škoda, ale dejme tomu. Avšak i tak…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kvinteto nových klipů

22. září 2011 v 22:27 | Monsterfuck |  Music News
>>> Vezměme to podle abecedy... Prvními pány na holení dnešní videoklipové novinky jsou švédští glam metalisté Crashdïet, kteří si na konto aktuálně připsali video k songu s názvem "Down with the Dust". Ten se objevil na posledním albu "Generation Wild", jež se na trh dostalo v polovině dubna loňského roku. Bez zajímavosti není fakt, že deska se v domácím švédském žebříčku prodejnosti vyšplhala až na třetí pozici. Co je to zač, se můžete podívat na tomto odkazu.

>>> Pokud mě paměť nešálí, po písmenku C v abecedě následuje D, což je písmeno dalších Švédů Dark Tranquillity. Tato skupina se však na rozdíl od výše zmiňovaných mladých kolegů řadí už mezi veterány a také průkopníky svého žánru, kterýmžto je melodický death metal. Dark Tranquillity mají na 24. října nachystanou novou verzi (tzv. tour edition) posledního alba "We Are the Void". Jelikož propagace takového počinu není jen tak, vytasili se pánové i s videem k písničce "Zero Distance". Ke zhlédnutí na této adrese.

Nová verze "We Are the Void" bude bohatší o všechny čtyři bonusové písničky, které se v různých obměnách vyskytly na limitované, japonské a iTunes edici původního vydání, a zbrusu novou, doposud nevydanou pecku "Zero Distance" (právě k ní vznikl onen klip; samotný song byl natočen ve stejné době jako zbytek "We Are the Void", ale kapela si jej ponechala pro budoucí využití, které přichází právě nyní). Dále bude k počinu přibaleno DVD s několika klipy a živáky.

>>> "Blodtørst" - tak se jmenuje song Kvelertak, k němuž právě vznikl videoklip, o jehož režii se postaral jistý Torjus Førre Erfjord. Píseň pochází z debutové alba "Kvelertak", které je v prodeji od 21. června loňské roku. Na klip se můžete podívat tady. Mimochodem, video je animované, takže se nelekněte :-)

>>> Uff, konečně nějaké video, jehož kód rozlouskne i blog. Jedná se "Curl of the Burl" od Mastodon. Koncept klipu vymyslel bubeník Brann Dailor, ztvárnění do vizuální podoby si vzal na starost režisér Robert Schober, s nímž už Mastodon natáčeli videa "Divinations" a "Sleeping Giant". Výsledek je k vidění o kousek níže.

"Curl of the Burl" je jedna ze skladeb nenovějšího alba Mastodon, "The Hunter". Deska oficiálně vychází už za pár dnů - 27. září.


>>> Na závěr trocha té křesťanské metalcore muziky v podání The Devil Wears Prada. Američané vydali svou nejnovější nahrávku "Dead Throne" 13. září letošního roku - a právě z ní pochází písnička "Born to Lose", jejíž klip je připraven pro vaše bulvy zde. Režíroval Drew Russ (A Day to Remember, The Famine).

Jelikož tu o "Dead Throne" téměř žádné info neproběhlo, tak alespoň jen telegraficky... Místo nahrávání: Zing Studios v Massachusetts; produkce: Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage, Times of Grace); obal a tracklist: viz níže.

01. Dead Throne
02. Untidaled
03. Mammoth
04. Vengeance
05. R.I.T.
06. My Questions
07. Kansas
08. Born to Lose
09. Forever Decay
10. Chicago
11. Constance [hostuje Tim Lambesis z As I Lay Dying]
12. Pretenders
13. Holdfast