Trivium - In Waves

24. srpna 2011 v 17:35 | Earthworm |  Recenze
Asi neznám kapelu, která by byla hodnocena rozporuplněji než Trivium. Skupina má na jedné straně legii fanoušků, ochotných za ni položit život, ale na druhé straně zase ohromnou grupu tzv. "haterů", šířících nenávist ke kapele všude po světě. Já osobně se řadím k milovníkům těchto velikánů a poslední album "Shogun" je jedno z mých nejoblíbenějších vůbec. Trivium na desce předvedli velmi silné kompozice, dokonalé instrumentální i vokální výkony a atmosféru závanějící epičností. Ano, i předchozí alba byla výtečná, ale "Shogun" bylo dílo, jež nám ukázalo, že kapela opravdu dospěla. No, a nyní, po třech letech, kapela všechnu dospělost zahodila.

Zní to dost dramaticky, ale ve finále to tak děsivé zase není. Trivium stvořili dobré metalové album, bohužel absolutně rezignovali na skládání těch zajímavých kousků s atmosférou jako posledně a místo toho se pustili do chytlavých, ale tak trochu nijakých rádiových hitů. Je to záležitost, která jednoduše zůstane v hlavě, jenže kapela kvůli tomu tak trochu ztratila svou vlastní tvář a sama se poslala zpátky na hromadu s cedulkou "další úspešná metalová kapela". Všechny postupy probíhající na albu působí silně samoúčelně, jako by tam prostě byly, protože na každém správném albu tohoto žánru jsou také. Mluvím o střídání čistého vokálu a screamu nebo o baladě "Of All These Yesterdays" - ta nenadchne ani neurazí. Baladu přece má na albu každá úspěšná kapela, ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pazzy Pazzy | 25. srpna 2011 v 2:50

Jak říká Monster, já ty sladký pasáže taky nemůžu vystát. Slyšel jsem Trivium dvakrát naživo (předkapela na Unholy Aliance a Slipknot) a musím říct, že tomu dost solidně nařezali. Pro mě pozitivní překvapení

Co se týče alb, tak sem nevim proč nikdy nedokázal poslechnout desku až dokonce. Přesto musim říct, že pár songů na Shogun se mi líbilo. Když do toho řežou, tak je to solidní mazec, ale jak začne jeden z refrénů se šlehačkou, tak to prostě nedávám.

Abych jenom nepíčoval, tak musim říct, že z nových desek poslední dobou se mi líbí Chimaira - The Age Of Hell a All Shall Perish - This Is Where It Ends. A už se nemůžu dočkat Machine Head, Mastodon a Gojiry :-?

2 Voliminal Voliminal | 25. srpna 2011 v 21:18

Album celkem povedené, ale nedostává se mu dobrých ohlasů právě kvůli předešlému CD Shogun. Podle mě je to i tak trochu vina nás posluhačů, kteří čekali takový Shogun 2, což se nestalo. A bojím se že to stejné bude i u Locust od Machine head, kteří v novém songu přináší opět kvalitný materiál, ale bohužel naprosto ohrané stereotypy známé z posledních dvou alb.

3 Earthworm Earthworm | 26. srpna 2011 v 1:10

No já se na Machine Head chystám a teda zvědavost veliká, protože jsem viděl jenom pár klipů a jinak jsem je nikdy víc neposlouchal :)
A že všichni čekali Shogun 2 je samozřejmost, ale dobře, kdyby se aspoň pokusili o něco v tom stylu, jenomže oni všechny ty ambice spláchli a pustili se do...no...In Waves
A jak řikám, samo o sobě to je celkem dobrá deska, ale v rámci diskografie... [:tired:]

4 Dom Dom | 26. srpna 2011 v 11:35

Typické...kapela se vyvíjí a fanoušci skuhrají...to už je prostě nějakou tradicí. Kapela vydá album, kde zpěvák ukáže, jakou má nádhernou barvu hlasu a dokáže tím jejich hudbu ozvláštnit a dlouhovlasci začnou hned házet špínu, že už to není jen uřvané a už se u toho nedá furt jen házet hlavou...Album je to skvělé, zas něco nového, rockové songy jako A Grey So Dark, nebo Built to Fall ukázaly Trivium zase v úplně jiném světle a myslím, že jsou to velice luxusní songy. Za co souhlasím, že to album nezní jako celek. To Shogun byl.

5 Pazzy Pazzy | 27. srpna 2011 v 14:42

To není tim, že jak mi někdo neblije do sluchátek, tak nejsem spokojenej. Ale příjdou mi ty refrény kurevsky laciná výplň pro širší masu cílové základny fanoušků = teenagerů.

Machine Head - Unto the Locust snad nebude stejný v novým kabátě. Aspoň podle rozhovorů - zpěvák Rob se trénoval ve zpěvu výšek, bral lekce hry na akustiku a hlavně něco objeli s Metallicou a trvdí, že jim to dalo hodně. Práce Phila jako druhýho kytaristy je prý jeho životní forma. Údajně instrumentálně dost náročný...uvidíme :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama