ICS Vortex - Storm Seeker

28. srpna 2011 v 1:15 | Monsterfuck |  Recenze
Když pan Simen Hestnæs, norský hudebník, jehož většina z nás bude znát spíše pod uměleckým pseudonymem ICS Vortex, odešel ne zrovna v dobrém od symfonických black metalistů Dimmu Borgir, asi málokdo si myslel, že tím jeho hudební pouť skončí. Většina lidí nejspíš sázela na to, že se Simen stane hlavním motorem, jenž znovu nakopne do chodu kultovní vizionáře Arcturus, v nichž sice působil pouhé tři roky před koncem jejich činnosti, přesto zde zanechal výraznou stopu. K oficiální obnově Arcturus sice došlo (a nejen k ní, viz Simenův opětovný vstup i do řad Borknagar), přesto to (alespoň prozatím) na nějakou přehnanou aktivitu nevypadá. Možná i z toho důvodu se ICS Vortex pustil do přípravy své první sólové desky, jež nakonec dostala název "Storm Seeker".

Povětšinou jsme Vortexe všichni znali jako součást nějaké kapely, v níž sice vždy sehrál důležitou roli a značnou měrou se zasadil o její tvář (stačí připomenout jen jeho nejslavnější působiště v Dimmu Borgir, kde od přelomu tisíciletí předváděl svůj nadpozemský vokál, který se stal na dlouho dobu jedním z poznávacích znamení skupiny a v mnoha případech i nejzajímavějším atributem její hudby, viz třeba album "In Sorte Diaboli", na němž jsou pasáže s Vortexovým hlasem jedny z těch mála opravdu výborných), ale nikdy se nedalo říct, že by zde měl to nehlavnější slovo. To však neplatí u "Storm Seeker", jen vychází pod hlavičkou ICS Vortex. Zde totiž Simen nebo také ICS Vortex, chcete-li, snad vůbec poprvé předvádí svou vlastní hudební tvář, on je ten hlavní mozek a hybatel celého projektu (postaral se samozřejmě o kompletní nahrání zpěvu a baskytary a z části i o kytarové party). A teď samozřejmě přichází ta klíčová otázka, kterou snad ani po tomto úvodu nemusím vyslovovat… jaké to je...?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kartáč Kartáč | 11. září 2011 v 23:51

Teda páni redaktoři, já vám něco povim. Desku znám a je neuchopitelná, ale ne tak moc, jak píšete. Nic proti vám, ale z toho, co jste napsali, se člověk nedozví fakt vůbec nic, jen že se vám to líbí. Mohli jste aspoň napsat, že půlka skladeb vlastně nezní ani moc metalově, že každá je vlastně žánrově jiná, že se to třeba nepodobá skoro vůbec Dimmu Borgir, ale že pár věcí má něco ze starých Borknagar, atd. To bych chtěl vidět někoho, kdo si koupí placku na základě takovejch záhadnejch řečí. :-?

2 Monsterfuck Monsterfuck | 15. září 2011 v 9:59

Co na to říct... já se vždycky prostě snažím napsat všechno, co mě k albu napadne. Co z toho vyleze, to z toho vyleze. U Vortexe to holt dopadlo takhle...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama