Hodnocení recenzí 30.7.2006-30.7.2011

2. srpna 2011 v 23:00 | Monsterfuck |  Blog News
Původně se měl tento článek objevit už včera, ale nakonec jsme se jej přesunuli z různých důvodů až na dnešek. A o co se vlastně jedná? Rozhodli jsme se zpětně znovu ohodnotit všech 355 alb, které tu byly za celých 5 roků fungování Sicmaggot zrecenzovány.

Důvodem rozhodně není to, že bychom chtěli starší verdikty opravovat. Co se stalo, stalo se, i když ne se všemi hodnoceními jsou jejich autoři dnes spokojeni. Stává se ale, že s odstupem času se názory na to dané album mění, tudíž to má posloužit mimo jiné jako srovnání "dnes vs. tehdy". Kromě toho ani jeden ze současných redaktorů není u Sicmaggot od úplných počátků, tudíž došlo i k ohodnocení alb, jejichž recenze vyšly v době, kdy tu ten daný redaktor nebyl. V neposlední řadě tabulka slouží i jako přehledný seznam všech dosud vydaných recenzí.

V tabulce najdete kromě hodnocení všech současných redaktorů i průměrná hodnocení každé desky. Do původních průměrných hodnocení jsou započítány verdikty všech redaktorů, kteří v době zveřejnění recenze hodnotili; u nových průměrných hodnocení jsou samozřejmě jen čísla aktuální. Pro srovnání je přidán i sloupeček s hodnotami, o které si to dané album polepšilo či pohoršilo.

Kromě toho je ještě přidán přehled pěti nejlépe a nejhůře hodnocených desek vůbec (v tomto případě sem byly kvůli zachování alespoň nějaké objektivnosti zařazeny jen ty fošny, které hodnotilo dva a více redaktorů) a žebříček pěti alb, která si nejvíce polepšila, resp. pohoršila (pokud jsou uvedeny jen čtyři nahrávky, je to z toho důvodu, že dále následovalo několik stejných hodnot). Na samotném konci pak najdete tabulku recenzentů v pořadí od nejaktivnějšího po nejlínějšího, včetně počtu recenzí, jež onen redaktor za dobu svého působení na Sicmaggot napsal.

Samozřejmě je jasné, že čím novější recenze, tím méně se verdikty liší. Stejně tak se mnohá průměrná hodnocení výrazně změnila jen díky proměně redaktorského týmu. Ale i tak si myslíme, že tabulka pro vás může být zajímavá. Když nic jiného, alespoň z ní vyčtete, kdo je v redakci nejpilnější posluchač, kdo nejlínější, kdo má jaký vkus apod.

Původně se vše mělo objevit rovnou zde, na blogu, ale potom, co jsme zjistili, jakým způsobem jsou řešeny blogové tabulky, radši jsme zvolili jinou možnost. Celou tabulku hodnocení najdete v Microsoft Excelu; soubor si můžete stáhnout na odkazu níže na ulož.to. Pro jistotu jsme vybrali starší verzi Excelu (Office 2000), aby nikdo neměl s otevřením problém.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama