Chthonic - Takasago Army

9. srpna 2011 v 17:47 | Monsterfuck |  Recenze
Bezesporu nejznámější taiwanská metalová skupina Chthonic tentokrát své příznivce nenechala na novou desku čekat dlouhé čtyři roky, jako tomu bylo v případě poslední "Mirror of Retribution", tentokrát těmto vyslancům exotické metalu stačila jen polovina této doby, aby dali dohromady nový materiál pod souhrnným názvem "Takasago Army". Co nás teď nás nejvíce zajímá, je samozřejmě to, jak se kapele ta jejich novinka vyvedla.

Úvod obstarává klidné a velice povedené intro "The Island" s patřičně asijskou náladou, což je, myslím si, jenom dobře, protože právě v exotice (z našeho pohledu) spatřuji jeden z hlavních důvodů, proč Chthonic věnovat svou pozornost. Hned poté se rozjede první klasický song "Legacy of the Seediq". Zasvěcené ihned kopne podobnost názvu s šest let starou deskou "Seediq Baale", což samozřejmě není náhoda, jelikož "Takasago Army" je závěrečnou částí trilogie, jež započala právě se "Seediq Baale".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hubert Hubert | Web | 14. srpna 2011 v 12:20

Velmi dobře odvedená práce! Celá deska má neskutečný náboj. Strašně se mě líbí vokál, to je paráda. A ty exotický motivy jsou použity s citem a opravdu tam sedí. Tleskám.

2 Akira Takasaki Akira Takasaki | 16. března 2012 v 20:06

Exotické a furt dokola. Jediná exotika je asi to že češi dodneska a v dnešní době nedokázali Asii pochopit (obecně). Smutné, přitom stačí jenom otevřít oči.

3 Monsterfuck Monsterfuck | 16. března 2012 v 21:11

Mohl bys tu myšlenku nějak rozvinout? Soudě dle komentáře to vypadá, že ti na tom pojmenování něco vadí, jenže nechápu co. Označení diametrálně odlišné kultury z druhého konce planety jako exotické mi přijde naprosto logické a přirozené, stejně tak jako rodilému Tchajwanci (Japonci, Číňanovi,...) který v životě nevytáhl paty ze své země, bude připadat exotická Česká republika. Kde je problém? O nějakém chápání nebo nechápání to vůbec není...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama