Srpen 2011

Detaily o novince Sólstafir

3. srpna 2011 v 22:06 | Monsterfuck |  Music News
Čtvrtá dlouhohrající deska Islanďanů Sólstafir, "Svartir Sandar", je nyní připravena k vydaní. Stane se tak 14. října v Evropě a 18. října v Severní Americe pod hlavičkou francouzských Season of Mist. Bude se jednat o dvojalbum (první část se bude jmenovat "Andvari", druhá "Gola"), které mimo jiné vyjde i jako luxusní sběratelská edice, jež bude limitována na pouhých 500 kusů celosvětově. Obsahovat bude digipack s oběma CD, triko, čtyři sklíčka s motivy "Svartir Sandar" a ledovou kostku s logem Sólstafir (co ty dvě poslední věci mají být zač, to se mě opravdu neptejte). Přebal a tracklist vypadají takto:

Tracklist "Svartir Sandar":
I. "Andvari":
01. Ljós í Stormi
02. Fjara
03. Þín Orð
04. Sjúki Skugginn
05. Æra
06. Kukl
II. "Gola":
01. Melrakkablús
02. Draumfari
03. Stinningskaldi
04. Stormfari
05. Svartir Sandar
06. Djákninn

Klipová nadílka od Sebastiana Bacha, Mayan a Seven

3. srpna 2011 v 21:34 | Monsterfuck |  Music News
>>> Sebastian Bach, bývalý zpěvák Skid Row, natočil videoklip k titulnímu songu své chystané sólovky "Kicking & Screaming". "Z klipu bych nemohl být šťastnější. Režisér Devin DeHaven odvedl skvělou práci, video má spoustu energie a síly, stejně jako samotný song. Navíc je ten klip vážně zábavný! Jen se podívejte, o čem je rock 'n' roll!" říká o "Kicking & Screaming" samotný Sebastian Bach. Jestli má pravdu, se můžete přesvědčit níže...

Album "Kicking & Screaming" vychází 27. září u Frontiers Records. Více informací o něm najdete ve starší novince.


>>> Holandský projekt Mayan natočil doprovodné záběry k písničce "War on Terror" 3. července. Song se objevil na debutovém počinu "Quarterpast", jenž se na pultech evropských obchodů objevil 20. května letošního roku. Na výsledek můžete juknout tu:


>>> Na závěr dnešní novinky nám své nové video předvedou jihočeští Seven, kteří se nedávno upsali německému vydavatelskému kolosu Nuclear Blast. Právě pod jejich značkou se objeví 2. září objeví šesté velké album "Freedom Call" (podobnost s kapelou stejného jména zřejmě čistě náhodná). Klip byl natočen k písničce "No Surrender" a kromě samotné kapely v něm můžete spatřit i záběry z českého filmu "Kajínek" z loňského roku.


Throne of Katarsis: třetí zásek se objeví koncem října

3. srpna 2011 v 20:44 | Monsterfuck |  Music News
Třetí dlouhohrající opus norských oldschool black metalistů Throne of Katarsis vyjde pod značkou Candlelight Records 24. října v Evropě a 1. listopadu v Severní Americe. Tento nástupce alba "Helvete - Det iskalde mørket" z roku 2009 se bude jmenovat "Ved graven" a objeví se na něm sedm songů.

Throne of Katarsis vzkazují, že se jedná o zatím ten nejtemnější materiál z jejich dílny. Prý se opět máme na mrazivou a syrovou desku. "Ved graven" bylo nahráno za pouhé tři noci, takřka celé živě pro zachycení té správné atmosféry. Do mixu byly dodatečně přidány jen některé kytarové party a kostelní varhany, jež "byly nahrány v nočním čase v místním kostele během vysoce rouhačské ceremonie".

Tracklistem "Ved graven":
01. Profetens siste vandring
02. Helvete kaller
03. Av dypets kulde
04. The Holy Remains the Weak
05. Mesterens tilbakekomst
06. Åpne alle sår
07. The Ultimate Shrine

Suicide Silence - The Black Crown

3. srpna 2011 v 17:09 | Maggot |  Recenze
Držet se na špici čehokoliv, třímat v rukách pomyslnou korunu a být titulován jako "neporazitelný" není věc pro každého. Být nejlepší je zkrátka náročná věc, jelikož od vás všichni očekávají to nejlepší. Proto je mnohdy těžké se přenést přes očekávání ostatních, a tak to mají Suicide Silence, jakožto králové aktuální deathcorové scény, zatraceně těžké. Může za jejich úspěch hudba, nebo postoj připomínající pterodaktyla - mnozí mohou namítnout, že jde o nutné martýrium k paralýze publika - kterým Mitch Lucker, frontman skupiny, častuje své posluchače? Suicide Silence představují desku "The Black Crown" a dále si upevňují pozici alfa samce na scéně brutální fúze death metalu a -core žánrů.

Nalezení sebe sama a koherence nahrávky. To jsou největší a nejráznější změny oproti předešlé tvorbě, které Suicide Silence neposílají, kdovíjak dopředu, ale ještě pevněji svazují jejich pouta k aktuální podobě scény. Co si budeme povídat, "The Black Crown" je rychlá, silná deska, prolezlá řadou nových prvků, drtivých riffů a tempa, které by klukům záviděl i Schumacher. Ve svém konceptu se absolutně nijak nezměnila, stále se dočkáte kombinace hoblovaček a pomalejších, atmosferičtějších kusů. Pokud jste si navykli na hlubší a temnější feeling alba "No Time to Bleed", tentokrát je tento efekt částečně upozaděn, nahrazen duševními monology. Kdo by to kdy řekl, ale síla a rychlost a contrario cílené myšlenky opravdu fungují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hodnocení recenzí 30.7.2006-30.7.2011

2. srpna 2011 v 23:00 | Monsterfuck |  Blog News
Původně se měl tento článek objevit už včera, ale nakonec jsme se jej přesunuli z různých důvodů až na dnešek. A o co se vlastně jedná? Rozhodli jsme se zpětně znovu ohodnotit všech 355 alb, které tu byly za celých 5 roků fungování Sicmaggot zrecenzovány.

Důvodem rozhodně není to, že bychom chtěli starší verdikty opravovat. Co se stalo, stalo se, i když ne se všemi hodnoceními jsou jejich autoři dnes spokojeni. Stává se ale, že s odstupem času se názory na to dané album mění, tudíž to má posloužit mimo jiné jako srovnání "dnes vs. tehdy". Kromě toho ani jeden ze současných redaktorů není u Sicmaggot od úplných počátků, tudíž došlo i k ohodnocení alb, jejichž recenze vyšly v době, kdy tu ten daný redaktor nebyl. V neposlední řadě tabulka slouží i jako přehledný seznam všech dosud vydaných recenzí.

V tabulce najdete kromě hodnocení všech současných redaktorů i průměrná hodnocení každé desky. Do původních průměrných hodnocení jsou započítány verdikty všech redaktorů, kteří v době zveřejnění recenze hodnotili; u nových průměrných hodnocení jsou samozřejmě jen čísla aktuální. Pro srovnání je přidán i sloupeček s hodnotami, o které si to dané album polepšilo či pohoršilo.

Kromě toho je ještě přidán přehled pěti nejlépe a nejhůře hodnocených desek vůbec (v tomto případě sem byly kvůli zachování alespoň nějaké objektivnosti zařazeny jen ty fošny, které hodnotilo dva a více redaktorů) a žebříček pěti alb, která si nejvíce polepšila, resp. pohoršila (pokud jsou uvedeny jen čtyři nahrávky, je to z toho důvodu, že dále následovalo několik stejných hodnot). Na samotném konci pak najdete tabulku recenzentů v pořadí od nejaktivnějšího po nejlínějšího, včetně počtu recenzí, jež onen redaktor za dobu svého působení na Sicmaggot napsal.

Samozřejmě je jasné, že čím novější recenze, tím méně se verdikty liší. Stejně tak se mnohá průměrná hodnocení výrazně změnila jen díky proměně redaktorského týmu. Ale i tak si myslíme, že tabulka pro vás může být zajímavá. Když nic jiného, alespoň z ní vyčtete, kdo je v redakci nejpilnější posluchač, kdo nejlínější, kdo má jaký vkus apod.

Původně se vše mělo objevit rovnou zde, na blogu, ale potom, co jsme zjistili, jakým způsobem jsou řešeny blogové tabulky, radši jsme zvolili jinou možnost. Celou tabulku hodnocení najdete v Microsoft Excelu; soubor si můžete stáhnout na odkazu níže na ulož.to. Pro jistotu jsme vybrali starší verzi Excelu (Office 2000), aby nikdo neměl s otevřením problém.


Paradise Lost chystají DVD

2. srpna 2011 v 22:03 | Monstefuck |  Music News
"Draconian Times MMXI" - tak se bude jmenovat nové DVD britských gothic/doom metalových pionýrů Paradise Lost. Disk se objeví 7. listopadu a obsahovat bude záznam londýnské show z 1. dubna letošního roku. Jak již název napovídá, během koncertu zazněla kompletní deska "Draconian Times" z roku 1995 plus několik dalších písniček. Kromě toho budou na DVD dokument z turné, rozhovory zaměřené na album "Draconian Times" a dva videoklipy natočené na podporu posledního studiové nahrávky "Faith Divides Us - Death Unites Us".

Navíc se objeví i limitovaná verze "Draconian Times MMXI", jejíž součástí budou dvě DVD a bonusové CD. Kdo si tuto edici předobjedná nyní v e-shopu labelu Century Media Records a nechá při objednávce vzkaz kratší jak 30 slov, objeví se tato jeho zprávička i v závěrečných titulcích DVD. Jedinou podmínkou je, že vzkazy nesmí být urážlivé nebo se sexuálním obsahem.

Tracklist "Draconian Times MMXI":
01. Enchantment
02. Hallowed Land
03. The Last Time
04. Forever Failure
05. Once Solemn
06. Shadowkings
07. Elusive Cure
08. Yearn for Change
09. Shades of God
10. Hands of Reason
11. I See Your Face
12. Jaded
13. Faith Divides Us, Death Unites Us
14. True Belief
15. One Second
16. Say Just Words
17. Rise of Denial
18. As I Die

Obálky novinek Hatesphere, Skeletonwitch a Alice Coopera

2. srpna 2011 v 2:23 | Monsterfuck |  Music News
>>> Vydání sedmé řadovky Dánů Hatesphere je nyní naplánováno na druhou polovinu září. Ve vybraných zemích se objeví už 21., ale konkrétně do našich zeměpisných šířek by měla dorazit až 26. září. Bude se jmenovat "The Great Bludgeoning" a pod svojí záštitou ji vypustí rakouští Napalm Records.

Kompletní nahrávní proběhlo v dánských studiích Antfarm s produkcí Tue Madsena (Moonspell, Dark Tranquillity, The Haunted). Obal stvořil Mircea Gabriel Eftemie, kytarista krajanů Mnemic.

Tracklist "The Great Bludgeoning":
01. The Killer
02. Venom
03. Smell of Death
04. Decayer
05. The Wail of My Threnode
06. Resurrect with a Vengeance
07. The Great Bludgeoning
08. Need to Kill
09. Devil in Your Own Hell

>>> Amíci Skeletonwitch, holdující říznému black/thrash metalu, vydávají svou novniku "Forever Abomination" 7. října (v Evropě) u Prosthetic Records. K dispozici bude šestipanelový digipack, 3LP v různých barevných variantách a download.

"Forever Abomination" bude první fošnou Skeletonwtich s novým bubeníkem Dustinem Boltjesem. Nahrávalo se v Los Angeles pod producentskou taktovkou Matta Hydea (Slayer, Machine Head, Kreator).

Tracklist "Forever Abomination":
01. This Horrifying Force (The Desire to Kill)
02. Reduced to Tte Failure tf Prayer
03. Of Ash and Torment
04. Choke Upon Betrayal
05. Erased and Forgotten
06. The Infernal Resurrection
07. Rejoice in Misery
08. Cleaver of Souls
09. Shredding Sacred Flesh
10. Sink Beneath Insanity
11. My Skin of Deceit

>>> Legendární Alice Cooper vydá svou další desku "Welcome 2 My Nightmare", která bude pokračováním klasického alba "Welcome to My Nightmare" z roku 1975, už zanedlouho. Nejprve se v průběhu září objeví tzv. fanouškovské balení, obsahující dvě bonusové skladby, plakát, odznak, speciální časopis věnovaný Alice Cooperovi (132 stran), masku a malování na obličej. Regulérní vydání proběhne v říjnu.

Na "Welcome 2 My Nightmare" se objeví i několik hostů, mezi nimiž nechybí hudebníci, kteří se před více jak 35 lety podíleli na původní "Welcome to My Nightmare". Dalším hostem bude například popová zpěvačka Ke$ha.

Hudebně by "Welcome 2 My Nightmare" mělo být velice rozmanité - "od disca přes garážový punk a popovou baladičnost a k rockovým songům". Nebude chybět ani balada "Something to Remember Me By", jež je, jak říká samotný Alice Cooper "tím nejhezčím songem, co jsme kdy vydali".

Tracklist "Welcome 2 My Nightmare":
01. I Am Made of You
02. Caffeine
03. The Nightmare Returns
04. A Runaway Train
05. Last Man on Earth
06. The Congregation
07. I'll Bite Your Face Off
08. Disco Bloodbath Boogie Fever
09. Ghouls Gone Wild
10. Something to Remember Me By
11. When Hell Comes Home
12. What Baby Wants
13. I Gotta Get Outta Here
14. The Underture

Redakční eintopf #27 - srpen 2011

1. srpna 2011 v 14:04 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro srpen: Fleshgod Apocalypse - Agony

Jakože technical death metal moc nemusím, Italové Fleshgod Apocalypse mě svého času zaujali už svým debutem "Oracles". Ještě více mne však bavilo minialbum "Mafia", na němž začaly vystrkovat růžky různé symfonické prvky, a já upřímně doufal, že právě touhle cestou se Fleshgod Apocalypse hodlají vydat i v budoucnu. A ono se zadařilo! Když jsem viděl a hlavně slyšel videoklip k songu "The Violation", totálně mě to zbořilo. Mohutný growling, brutální řezanice a technická preciznost smíchané s postupy klasické hudby a vysokým čistým vokálem? Ale no tak, dnes už je přece možné spojit všechno se vším. Ale v případě Fleshgod Apocalypse se to nezdá být patlanicí, ale moc dobře promyšlenou a takřka k dokonalosti dovedenou hudební formou. Pokud se celá novinka "Agony" ponese v duchu "The Violation", tak to bude neskutečná bomba, to mi věřte!

DATUM VYDÁNÍ: 9. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Earthworm pro srpen: Trivium - In Waves

Tak tohle je bez přemýšlení. V srpnu se sice přivalí i další nálož od polských Vader, ale tohle je přece jenom větší srdcovka. Trivium jsou super kapela a jejich poslední deska "Shogun" je pravděpodobně mým nejposlouchanějším albem vůbec. Očekávání je o to vyšší, když mě navnadili klipovkou k titulnímu songu. A ohlášená stylová podobnost s albem "Ascendancy" taky není k zahození. Tohle bude prostě nářez!

DATUM VYDÁNÍ: 9. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro srpen: Trivium - In Waves

Trivium se více než předvedli s poslední deskou "Shogun", která mě bavila poměrně dlouho. Nicméně dnes už to tak fascinující, jako to bylo dříve, pro mě není, a tudíž Trivium už nějak více neprožívám. "Shogun" je vlastně jediným albem, co mě od Trivium pořádně chytlo. Uvidíme, jak se ukážou na téhle fošně, já to ale tak horké nevidím. Vydaný song mě také výrazně nepřesvědčil. Srpen je, i co se týče ostatních alb, poměrně slabý.

DATUM VYDÁNÍ: 9. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Ježura pro srpen: Vader - Welcome to the Morbid Reich

Srpen vypadá zatraceně šťavnatě. Jsem docela zvědavý, co na své třetí studiovce spáchají Finové Ghost Brigade. Výrazně víc mě zajímá, jak dopadne nový počin Аркона, ale to jsou víc rozklepané obavy než co jiného. Dále je tu můj oblíbený norský kapeloběžník ICS Vortex se svojí sólovou prvotinou a byl by můj příspěvek do eintopfu opanoval nebýt skutečnosti, že další řadové album ve své bohaté historii vydávají Poláci Vader. Uvolněná skladba "Come and See My Sacrifice" mě rozsekala a očekávání atakují nejvyšší příčky! Tady čuchám jednoho z adeptů na desku roku a to je snad dostatečný důvod, abych "Welcome to the Morbid Reich" favorizoval...

DATUM VYDÁNÍ: 12. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

nK_! pro srpen: Edguy - Age of the Joker

Edguy poslouchám už roky a po posledním lehce podprůměrném a lehce kýčovitém počinu "Tinnitus Sanctus" se na nové skladby těším jako na smilování a ze všeho nejvíce doufám, že nám Tobias se svou družinou lovců králíčků nadělí po letech zase poslouchatelný materiál. Bylo by už načase, tak se, Tobi, začni už zase snažit. Jinak by to nemuselo dopadnout úplně dobře.

DATUM VYDÁNÍ: 26. 8.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Trivium - In Waves

Barometr očekávání v redakci: 16/50


Optimista měsíce: Earthworm / Ježura Úžasný
Pesimista měsíce: Seda Křičící