Srpen 2011

Letmé info o novinkách Kiss a Nightwish

22. srpna 2011 v 12:13 | Monsterfuck |  Music News
>>> Legendární rockeři Kiss pojmenovali své nadcházející album, které bude celkově již jubilejní dvacáté v jejich kariéře, "Monster". Datum vydání bylo posunuto na počátek roku 2012. Podle slov zpěváka a kytaristy Paula Stanleyho z rozhovoru pro Classic Rock bude nahrávka obsahovat desítku skladeb v základní verzi plus bonusy. Většina už by údajně měla být kompletně nahrána. Kolega zpěvák a baskytarista Gene Simmons pak dodává, že oproti svému předchůdci "Sonic Boom" zní novinka více heavy, prý jako srážka alb "Destroyer" (1976) a "Revenge" (1992).

>>> Další krátká zprávička se týká další velmi očekávané nahrávky - sedmé desky Finů Nightwish. Bylo už napevno stanoveno, že se album "Imaginarium" objeví na trhu ještě v tomto roce, konkrétně na jeho konci - v Evropě u Nuclear Blast, v Severní Americe pod záštitou Roadrunner Records. Více informací o desce by se mělo objevit už zanedlouho. Film stejného jména, jenž bude nahrávku provázet, se do kin dostane v roce následujícím.

Brutal Assault 2011: vojenská pevnost Josefov, 11.-13.8.2011 (část 3)

21. srpna 2011 v 21:36 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty
Přesně jak jsme vyhrožovali, přichází teď poslední část reportu na Brutal Assault. Před vámi je třetí festivalový den a závěrečné zhodnocení průběhu. Systém zůstává stejný - Monsterfuck normální text, Ježura text kurzívou...

Sobota:


V sobotu ráno jsem trochu přespal, což mě ve výsledku stálo účast na úvodní půlhodince Norů Blood Red Throne. Nakonec jsem měl co dělat, abych stihl alespoň kousek A Pale Horse Named Death. Americký metal zrovna moc nežeru, ale nedá se tomuhle kontinentu upřít fakt, že má opravdu silnou scénu různých těch post-něco-metal kapel. A přesně do téhle sorty patří i A Pale Horse Named Death. Hned na budíček spustili nálož středně rychlých těžkotonážních riffů, specifickou náladu a uhrančivý vokál. No, tohle bylo moc dobré probuzení. Když si představím, jaké by to mohlo být za tmy a s mlhou… uff…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault 2011: vojenská pevnost Josefov, 11.-13.8.2011 (část 2)

21. srpna 2011 v 13:33 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty
Slibovaná druhá reportu z průběhu letošního ročníku festivalu Brutal Assault je tady. Tentokrát si můžete přečíst, jak to v Josefově vypadalo druhý den, v pátek 12. srpna. Poslední třetinu článku můžete vyhlížet dnes v noci...

I pro druhou část je nasazen stejný model jako včera - Monsterfuck píše normálně, Ježura píše nenormálně a nakloněně...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault 2011: vojenská pevnost Josefov, 11.-13.8.2011 (část 1)

20. srpna 2011 v 21:15 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty
Report z průběhu letošního ročníku festivalu Brutal Assault, který se koná každoročně ve vojenské pevnosti Josefov poblíž Jaroměře, vám opět z důvodu přílišné délky přinášíme rozdělený na tři části (text je tak rozsáhlý, že jej blog odmítal zveřejnit i rozdělený na poloviny). Teď si můžete přečíst, jak to tam vypadalo nultý den na rozehřívací party a první regulérní festivalový den. Pokud vše půjde plánu, druhá část by se zde měla objevit zítra dopoledne a finále se třetím dnem a pár dalšími poznámkami o organizaci by mělo vyjít v průběhu zítřejšího večera.

Stejně jako loni vám i tentokrát přinášíme pohledy dvou redaktorů - Monsterfucka (normální text) a Ježury (text kurzívou). Společně se nám podařilo pokrýt 62 vystupujících ze 70 v hlavním programu, i se středeční předehrou dělá účet 67 skupin z celkových 78.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicfoto.net (autor: Petr Tvrdík)

Ministry jsou zpět na scéně

20. srpna 2011 v 7:23 | Monsterfuck |  Music News
Industrial metalová veličina Ministry byla u ledu sotva tři roky a už je tu comeback, ačkoliv Al Jourgensen, hlavní postava kapely, svého času všechny přesvědčoval o naprosto definitivním ukončení kariéry. Ministry chystají jednak turné (už byl potvrzen první festival pro příští léto - německý Wacken Open Air) a zbrusu nová deska, která se bude jmenovat "Relapse". Vyjít by měla už koncem letošního roku.

Al Jourgensen rozhodnutí o obnově Ministry obhajuje jako něco zcela neplánovaného a přirozeného. Podle svých slov pracoval na další nahrávce projektu Buck Satan, když složil několik skladeb, jež svým stylem zapadaly spíše do tvorby Ministry. Údajně tak moc, že prostě došlo k obnově činnosti.

Kromě samotného Ala Jourgensena a kytaristy Mikea Scaccia, Jourgensenova parťáka z Buck Satan, budou v sestavě obživnutých Ministry dále figurovat Tommy Victor (Prong) na kytaře, Tony Campos (Soufly, ex-Static-X) na baskytaře, Aaron Rossi (Prong) za bicími a John Bechdel u kláves. Jourgensen ale vzkazuje, že příznivci nemají očekávat rozsáhlá turné z důvodu jeho zdravotního stavu. Prozatím je v plánu kratičké červnové turné po USA (čtyři koncerty) a pak šňůra po Evropě dlouhá přibližně dvacet koncertů.


Svartsot - Maledictus Eris

20. srpna 2011 v 1:21 | Monsterfuck |  Recenze
Dánové Svartsot jsou jedna z těch skupin, které jsou produktem dlouhodobě trvajícího trendu folk a pagan muziky. Ale neupírám jim fakt, že zrovna oni jsou ze všech těch pohani-až-za-roh-a-ještě-dál kapel ještě jedni z těch snesitelnějších a rozhodně méně žhavých kandidátů na vyhození obsahu žaludku vůkol. Debut "Ravnenes Saga" byl sice kýč jak cyp, ale vcelku se to dalo poslouchat i bez přítomnosti střevních potíží (což, jak se mi poslední dobou zdá, znamená u podobných formací velkou pochvalu), netvrdil bych však, že šlo o album, jež v člověku zaseje nějakou hlubší vzpomínku. Pokračování "Mulmets Viser" bylo už o poznání horší a asi bych po něm už Svartsot nadobro zazdil, kdyby před vydáním třetího a právě aktuálního (rozuměj právě recenzovaného) počinu "Maledictus Eris" kapela nepřišla s prohlášeními o výrazném přitvrzení a hlavně (obzvláště to mě zaujalo) zvážnění v důsledku konceptu nahrávky, kterýmžto je působení neblaze proslulé morové epidemie z poloviny 14. století v Dánsku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


"Single Cuts" od Judas Priest odloženo na říjen

18. srpna 2011 v 23:51 | Monsterfuck |  Music News
Judas Priest dávají svým příznivcům na vědomí, že vydání chystaného luxusního boxu "Single Cuts" muselo být nakonec z "technických důvodů" odloženo z původně zamýšleného 25. srpna až na 10. října. Jako malou omluvu za zdržení prý kapela ke každé učiněné předobjednávce přidá sadu magnetů.

"Single Cuts" je kolekce všech britských singlů Judas Priest, které vyšly pod firmami CBS a Columbia. Celkem to dělá rovných 20 CD s 52 skladbami. Kromě toho bude box "Single Cuts", jehož každý kus je jen tak mimochodem číslován, obsahovat originální artwork každého jednotlivého singlu a bohatý booklet s poznámkami a fotkami.

Monstrózní tracklist má následující podobu (fotka boxu pod ním):

CD1 (1977):
01. Diamonds and Rust
02. Dissident Aggressor
CD2 (1978):
01. Better by You, Better by Me
02. Invader
CD3 (1978):
01. Evening Star
02. Starbreaker
CD4 (1978):
01. Before the Dawn
02. Rock Forever
CD5 (1979):
01. Take on the World
02. Starbreaker (live)
03. White Heat Red Hot (live)
CD6 (1979):
01. Evening Star
02. Beyond the Realms of Death
03. The Green Manalishi
CD7 (1980):
01. Living After Midnight
02. Delivering the Goods (live)
03. Evil Fantasies (live)
CD8 (1980)
01. Breaking the Law
02. Metal Gods
CD9 (1980):
01. United
02. Grinder
CD10 (1981):
01. Don't Go
02. Solar Angels
CD11 (1981):
01. Hot Rockin'
02. Breaking the Law (live)
03. Steeler
04. You Don't Have to Be Old to Be Wise
CD12 (1982):
01. You've Got Another Thing Comin'
02. Exciter (live)
CD13 (1982):
01. (Take These) Chains
02. Judas Priest Audio File
CD14 (1984):
01. Freewheel Burning
02. Breaking the Law (live)
03. You've Got Another Thing Comin'
CD15 (1984):
01. Some Head Are Gonna Roll
02. The Green Manalishi (with the Two-Pronged Crown)
03. Jawbreaker
CD16 (1986):
01. Turbo Lover
02. Hot for Love
CD17 (1986):
01. Locked In
02. Reckless
03. Desert Plains (live)
04. Freewheel Burning (live)
CD18 (1990):
01. Painkiller
02. United
03. Better by You, Better Than Me
CD19 (1991):
01. A Touch of Evil
02. Between the Hammer and the Anvil
03. You've Got Another Thing Comin' (live)
CD20 (1992):
01. Night Crawler
02. Breaking the Law
03. Living After Midnight


Powerwolf - Blood of the Saints

17. srpna 2011 v 23:58 | Monsterfuck |  Music News
Pokud by probíhalo hlasování o největší power metalovou raketu současnosti, Powerwolf by myslím vcelku s přehledem vyhráli. Před čtyřmi nebo pěti lety je ještě znal málokdo, ale jejich věhlas od té doby nepřetržitě kyne a fanouškovská základna neustále roste takřka geometrickou řadou, díky čemuž už by se jejich čtvrtá řadová deska "Blood of the Saints", která aktuálně vyšla, dala bez problému označit jako očekávaná. Výjimkou není ani naše malá republika… ještě tak před dvěma lety byli u nás Powerwolf záležitostí spíše pro pár znalců, kteří scénu bedlivě sledují, kapela si však u nás udělala obrovskou reklamu koncerty na festivalech Metalfest v roce 2010 a Masters of Rock v roce letošním - takhle nějak vypadá nábor nových příznivců v doslovném významu. A to už se dostáváme do bodu, kdy lze naprosto krásně aplikovat mé oblíbené pořekadlo o kutí železa, dokud je ještě žhavé. Pořekadlo není zjevně cizí ani samotným Powerwolf, kteří tak na své power metalové kovadlině v pravidelném dvouletém odstupu ukuli novinku "Blood of the Saints". Jestli jim ale ta jejich kovadlina zvoní stejně čistě jako v minulých letech, tím si až tak jistý nejsem…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Avenger se bude jmenovat "Bohemian Dark Metal"

17. srpna 2011 v 18:31 | Monsterfuck |  Music News
Volynští black/death metalisté Avenger změnili název své připravované páté desky. Namísto původně ohlášeného "Of His Blood" se bude novinka nakonec jmenovat "Bohemian Dark Metal". Podle vyjádření skupiny provázela přípravy spousta problémů, jako například nenávratná ztráta některých stop, ale teď je již vše kompletně nahráno a pracuje se na finálních detailech. Americký label Deathgasm Records by měl počin vypustit do oběhu "v nejbližších měsících".

Na "Bohemian Dark Metal" se rovněž představí i několik hostů. Jmenovitě jde o Petra "Blackieho" Hoška (Cales, ex-Root), Kudlu (Darkstorm), Branislava Paniće (Bane) a Přemka Šímu, bývalého kytaristu Avenger. Kromě toho se díky Blackiemu na projektu podílel ještě jeden "velevzácný" host, jehož jméno prozatím ještě zůstává utajeno pod pokličkou, který se postaral o "naprosto zabijácký soubor artworků, který bude použit pro grafické zpracování bookletu nového CD".

Co se týče hudebního směřování, vzkazuje kapela následující: "Nová deska Avenger vás pozabíjí!!! Pěkně jednoho po druhém!!!"


Další Helloween už příští rok

17. srpna 2011 v 18:13 | Monsterfuck |  Music News
Speed metalová stálice Helloween z Německa už prý pomýšlí na nástupce nahrávky "7 Sinners", která vyšla v říjnu loňského roku. Alespoň tak to prozradil bubeník Dani Löble v jednom nedávném rozhovoru. Podle jeho slov se Helloween nedlouho po ukončení aktuálního turné vydají do studia, kde začnou se skládáním a průběžným nahráváním nového materiálu. Novinka by měla stihnout vyjít ještě koncem roku 2012.


Odraedir - Pagan Forest

16. srpna 2011 v 14:41 | Ježura |  Recenze
Jak jsem za svou redaktorskou pseudokariéru několikrát zmiňoval, žánrem pohanského metalu v posledních letech zmítá kvalitativní krize, způsobená raketovým nárůstem popularity čehokoli, o co se Odin nebo Perun jenom otřeli. Krom těch nemnoha opravdu kvalitních spolků tu máme kapely velmi slušné až obstojné (Eluveitie), snesitelné (Equilibrium) a skutečně špatné (Varg - ovšem i tomu humusu, který produkují, se nedá upřít jistá dávka řemeslné zručnosti) plus možná něco nad nebo mezi tím. V posledních týdnech se mi ale do ruky dostala nahrávka, která vytváří zcela novou kategorii. Dámy a pánové, prosím potlesk pro mladé a nadšené pražské pohany Odraedir!

Jen na upřesněnou, dovedu shovívavě přimhouřit oko nad všemožnými kolovrátky a vykrádačkami, pokud neaspirují na umění a nabízejí alespoň trochu zajímavých melodií nebo v horším případě hudební podklad pro neřízené pití. V tomhle případě ovšem nemůžu doporučit ani to pití, neboť akutně hrozí utopení. První demo s názvem "Pagan Forest" (originální a neotřelé, až se hory zelenají) se totiž dá směle přirovnat k hromádce zvratek, u které by měl člověk brát za vděk ty všudypřítomné kousky mrkve, protože v nich možná zbyly ještě nějaké vitamíny. A vzhledem k tomu, že nevím, z jaké strany do toho píchnout, začnu zcela namátkou, ono je to stejně fuk...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Odraedir]

Rozkol v Rhapsody of Fire

16. srpna 2011 v 14:10 | Monsterfuck |  Music News
Velice podivuhodné, docela chaotické a hlavně zcela neočekávané personální rošády právě probíhají v táboře italských power-symfoniků Rhapsody of Fire. Potom, co kapela s letošní deskou "From Chaos to Eternity" ukončila sáhodlouho ságu, na níž pracovala celých 14 let a devět alb, se rozhodli rozejít dva hudebníci, kteří stáli u zrodu formace - kytarista Luca Turilli a klávesák Alex Staropoli. Z právních důvodů bude pod značkou Rhapsody of Fire pokračovat Alex Staropoli s neměnnou sestavou (až na Turilliho a baskytaristu Patrice Guerse), čili se zpěvákem Fabio Lionem, kytaristou Tomem Hessem a bubeníkem Alexem Holzwarthem. Luca Turilli pak bude dále hrát pod hlavičkou Rhapsody, čili pod původním názvem kapely (v roce 2006 došlo ke změně jména kvůli problémům s ochrannou známkou). K Turillově verzi Rhapsody se připojí Patrice Guers, Alex Holzwarth (což znamená, že obě skupiny budou mít společného bubeníka) a Dominique Leurquin.

Alex Staropoli se už nechal slyšet, že noví Rhapsody of Fire jsou (jak jinak) silnější než kdy dřív a že v současné době plánují velké světové turné. Náhradníci za uvolněné posty - tedy jednu kytaru a baskytaru - prý budou představeni včas.

The Wretched End chystají druhé album

16. srpna 2011 v 1:42 | Monsterfuck |  Music News
Norská death/thrash metalová formace The Wretched End oznámila, že zanedlouho vstoupí do studia Strand v Oslu, aby zde nahrála nástupce debutu "Ominous" z loňského roku. Druhé album tohoto projektu - v němž působí Samoth (ex-Emperor, ex-Zyklon), Cosmo (Mindgrinder, ex-Windir) a Dominator (Dark Funeral) - se bude jmenovat "Inroads" a podle aktuální plánu by se v hudebních obchodech mělo objevit začátkem příštího roku pod společnou hlavičkou Nocturnal Art Productions a Candlelight Records. Na CD najdeme mimo jiné následující skladby (bez pořadí):

  • Blackthorn Winter
  • Cold Iron Soul
  • Death by Nature
  • Deathopian Society
  • Fear Propaganda
  • Hunger
  • The Haunting Ground
  • Throne Renowned of Old
  • Tyrant of the Mountain

Koncerty na září

16. srpna 2011 v 1:32 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Lux Mundi Europe Tour 2011
6. 9. - Praha, Futurum (19:00)
Vystoupí: Samael (SWI), Melechesh (IZR), Keep of Kalessin (NOR), Dark End (ITA), Minkus (SWI)
Více informací: Obscure Promotion

Between the Buried and Me (USA), Animals as Leaders (USA)
13. 9. - Praha, Rock Café (19:00)
Cena: 500
Více informací: Obscure Promotion

Enter Shikari Tour of Europe 2011
14. 9. - Praha, Roxy (19:00)
Vystoupí: Enter Shikari (UK), Your Demise (UK), Letlive (USA)
Cena: 466
Více informací: Conspiracy

Hell on Earth 2011
15. 9. - Praha, Exit Chmelnice (18:00)
Vystoupí: Unearth (USA), Evergreen Terrace (USA), Bane (USA), Nasty (BEL), Casey Jones (USA), Full Blown Chaos (USA)
Cena: 18:00
Více informací: Obscure Promotion

Wormrot (SGP), Maruta (USA), Onanizer (CZ), Gomora (CZ)
20. 9. - Praha, Modrá Vopice
Více informací: L'inphantille Colective

Omnious Doctrines Over Europe
26. 9. - Praha, Matrix (19:00)
Vystoupí: Inquisition (COL), Revenge (CAN), Corpus Christii (POR), The Stone (SRB), Infernal Imperator (CZ)
Cena: 350
Více informací: Arkham Productions

Sicmaggot hitparáda: 33. kolo

15. srpna 2011 v 15:52 | Monsterfuck |  Hitparáda
Nedělní pobrutalassaultovská únava (Brutal Assault budiž rovněž také naší omluvenkou za několikadenní neaktualizace celého Sicmaggot), navíc ještě umocněná odpolední šichtou v práci, mi nakonec nedovolila pustit se do třicátéhotřetího kola hitparády v den, kdy mělo být, tudíž bohužel muselo dojít k jednodennímu zpoždění. Ale což, všechno je jednou poprvé, hitparáda se zpozdila o jeden den, svět se nezboří. Ale teď už se pojďme rychle mrknout, jak hlasování za minulý týden dopadlo...

Debustrol přišli, zahoblovali a zvítězili. Jejich kultovka "Svět co zatočí s tebou" se jasně umístila na prvním fleku. Nechali za sebou i dlouhodobě velmi dobře bodující Bullet for My Valentine z Velké Británie a finské rusofily Курск. Obě tyto kapely se nakonec podělily o druhé až třetí místo. Co se však týče Bullet for My Valentine, u těch nesmíme zapomenout zmínit ještě jednu věc - ti právě jdou do sedmého kola, tudíž ať už se umístí jakkoliv, v hitparádě končí. Pokud se ale umístí opět do čtvrtého místa, přesunou se do Síně slávy. Posledním postupujícím jsou další Finové (tentokrát ale ne rusofilové, nýbrž grindcorefilové) Rotten Sound.

Nově nominováni jsou Austrian Death Machine, což je projekt Tima Lambesise z As I Lay Dying, v němž vzdává hold jedné velké ikoně akčních filmů (jméno snad netřeba říkat), a Iron Maiden, což jsou takoví jedni britští UG amatéři (smích).

Výsledky třicátéhodruhého kola:
---postupující---
1. místo: Debustrol - Svět co zatočí s tebou (15 hlasů - 33%)
2.-3. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (11 hlasů - 24%)
2.-3. místo: Курск - Аллея Сталина (11 hlasů - 24%)
4. místo: Rotten Sound - Self (4 hlasy - 9%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Saltatio Mortis - Hochzeitstanz (2 hlasy - 4%)
5.-6. místo: Tristania - Equilibrium (2 hlasy - 4%)

Klipy hlasování anketu pro 33. kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Pain - You Only Live Twice

11. srpna 2011 v 19:02 | nK_! |  Recenze
Osobně elektronickou (nebo s příměsí elektroniky) a techno hudbu skoro neposlouchám a k tvorbě švédských Pain jsem se dostal prakticky náhodou. Nejprve jsem byl k žánrovému zasazení kapely velice skeptický. Elektronika, techno a metal? To přece nemůže společně fungovat. A hle, jeden by neřekl, ale při poslechu již sedmé řadové nahrávky se opět utvrzuji v tom, že jsem se kdysi dávno zase jednou mýlil.

Peter Tägtren je stejně blázen. Hlavní (a vlastně jediná) tvůrčí mysl kapely Pain si všechny nástroje, které jsou na albu ke slyšení, nahrává zcela sama. I ve vlastním studiu. A taky si vše sama produkuje. No, kdo by nechtěl takového zaměstnance? Musí být robot, aby vše stihl nahrát, nazpívat, zmixovat a vydat. Každopádně před takovým talentem klobouk dolů. Naštěstí se posluchači nedostává pocitu, že by cokoliv bylo odfláknuté nebo připomínalo dort pejska a kočičky. Vše k sobě dokonale pasuje, klávesové party jsou pečlivě aranžované (na nich koneckonců často písničky stojí) a vše tak nějak celkově utváří dojem příjemné celistvosti.

U kláves a elektronických cingrlátek ještě chviličku zůstaneme. Je jasné, že tento typ hudby by bez nich neměl šanci existovat, ale vystavění jednotlivých písní na elektro linkách a jejich gradace během excelentně namixovaných kláves mluví za vše - Pain jsou ve svém oboru mistrem nad mistry a mohu s klidem prohlásit, že v tomto směru nic výrazně lepšího na současné scéně nenajdete.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Chthonic - Takasago Army

9. srpna 2011 v 17:47 | Monsterfuck |  Recenze
Bezesporu nejznámější taiwanská metalová skupina Chthonic tentokrát své příznivce nenechala na novou desku čekat dlouhé čtyři roky, jako tomu bylo v případě poslední "Mirror of Retribution", tentokrát těmto vyslancům exotické metalu stačila jen polovina této doby, aby dali dohromady nový materiál pod souhrnným názvem "Takasago Army". Co nás teď nás nejvíce zajímá, je samozřejmě to, jak se kapele ta jejich novinka vyvedla.

Úvod obstarává klidné a velice povedené intro "The Island" s patřičně asijskou náladou, což je, myslím si, jenom dobře, protože právě v exotice (z našeho pohledu) spatřuji jeden z hlavních důvodů, proč Chthonic věnovat svou pozornost. Hned poté se rozjede první klasický song "Legacy of the Seediq". Zasvěcené ihned kopne podobnost názvu s šest let starou deskou "Seediq Baale", což samozřejmě není náhoda, jelikož "Takasago Army" je závěrečnou částí trilogie, jež započala právě se "Seediq Baale".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Queensrÿche - Dedicated to Chaos

8. srpna 2011 v 0:54 | Ježura |  Recenze
Zasloužilí veteráni progresivně heavy metalové scény, Američané Queensrÿche si k třicátému výročí založení kapely nadělili v pořadí dvanácté album. Jakmile ale deska, nesoucí jméno "Dedicated to Chaos", spatřila světlo světa, mezi příznivci kapely se strhla hotová bouře nevole a znechucení, nikoli nepodobná humbuku, který způsobil poslední zářez krajanů Morbid Angel. Bez zbytečného protahování přiznám, že ač mysl otevřená, taky se mi nahrávka zprvu nelíbila. Ovšem jak šel čas, věci nabraly poněkud jiný kurz, než jak to zpočátku vypadalo...

Hned zkraje bych chtěl rozklíčovat onu kontroverzi, kterou album spustilo. Popravdě, není se čemu divit, neboť pro posluchače, odkojeného obdobím 1986 až 1994, kdy Queensrÿche vydali svá nejznámější a nejoceňovanější alba, musí být "Dedicated to Chaos" skutečným šokem a podpásovkou. Kapela totiž nahrála materiál, který má až na vzácné výjimky a pár ojedinělých momentů svým celkovým vyzněním k metalu zatraceně daleko. Na vyznavače minulých dob tak působí hned úvodní "Get Started" jako kopanec okovanou botou do rozkroku. Pohodová a sluncem prosycená rocková otevíračka vůbec nezapadá do obrazu, jaký svou hudbou Queensrÿche dlouhá léta malovali...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 32. kolo

7. srpna 2011 v 21:46 | Monsterfuck |  Hitparáda
Ó ano, je to tady. Váš nejoblíbenější redaktor Monsterfuck je po jednotýdenní absenci opět zpátky u kormidla naší rozmilé hitparády...

Takže trapný vtip na začátek bychom měli za sebou a můžeme se rovnou (vy)vrhnout na to, co nás zajímá - výsledky předchozího kola Sicmaggot hitparády. Tu si vzal tenkrát před týdnem (to byly časy...) na starost kolega Ježura, který vašim lačným posluchačským a hlasovačským chřtánům předhodil dvě severské formace - Tarot z Finska a Tristania z Norska. Finové v čele s Marco Hietalou skončili až na poslední místě, děleném s Nile, kteří tedy rovněž končí, oproti tomu druzí jmenovaní, Norové Tristania, postoupili dále ze čtvrtého místa, což na greenhorna v hitparádě není zlé. Před nimi si postupové pozice rozdělili (v tomto pořadí) Bullet for My Valentine (hitparádoví veteráni, aktuálně vstupují do šestého týdne a pokud i tentokrát postoupí, příště je čeká definitivně poslední kolo), Rotten Sound (ti nás svým grindovým nátěrem budou oblažovat už čtvrtý týden) a Курск (jejich sovětská propaganda jde do třetího kola).

A co nás čeká nyní za novinky? Na thrashovou strunu uhodí (doslova) domácí stálice Debustrol se svým archivním válem "Svět co zatočí s tebou". O poznání folkovější náladu pak zavedou Němčouři Saltatio Mortis s aktuálním klipem "Hochzeitstanz".

Výsledky 31. kola:
---postupující---
1. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (11 hlasů - 31%)
2. místo: Rotten Sound - Self (7 hlasů - 20%)
3. místo: Курск - Аллея Сталина (6 hlasů - 17%)
4. místo: Tristania - Equilibrium (5 hlasů - 14%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Nile - Sarcophagus (3 hlasy - 9%)
5.-6. místo: Tarot - Ashes to the Stars (3 hlasy - 9%)

Videoklipy a hlasovácí anketu pro aktuální kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Nine Covens podepsali s Candlelight Records

7. srpna 2011 v 4:30 | Monsterfuck |  Music News
Známý britský label Candlelight Records podepsal smlouvu se skupinou Nine Covens, což je jméno, jež většině z nás asi nic neřekne. Jedná o zcela nový projekt, v jehož řadách prý působí "současní i bývalí členové některých klíčových extrémně metalových skupin poslední dekády". Zpráva Candlelight dále pokračuje: "Nine Covens se dali dohromady, aby prozkoumali temnější a tísnivější aspekty black metalu. Tak činíc, stvořili zhoubný, agresivní a naléhavý obraz lidských slabostí." V překladu to znamená, že by se muzika Nine Covens měla pohybovat na pomezí experimentálněji laděného black/doom metalu. Jak moc tento popis odpovídá skutečnosti, se budeme moci přesvědčit v říjnu, kdy vyjde debut "...on the Coming of Darkness", jehož tracklist je uveden níže. Na závěr jen dodejme, že v druhé části kompozice "On the Day of Judgement" se jako host představí Grutle Kjellson z Enslaved.

01. On the Resurrection and the Harrowing of Hell
I. Pt. 1: To Heaven's Door in Swart Night
II. Pt. 2: Concealed in Darkness, He
III. Pt. 3: Resided to the Darkness, Fall
02. On the Ascension and the Torment of Hell
I. Pt. 1: Cold Exile of a Fallen Idol
II. Pt. 2: In Darkness Find the Light of Solace
03. On the Day of Judgement
I. Pt. 1: Quake Before Thy Earthly Judge
II. Pt. 2: A New Light for the Earth Shall Shine
04. The Exiles Complaint
I. Pt. 1: A Friendless Exile
II. Pt. 2: A Mind Sorrows Rest

Septicflesh - The Great Symphonic Mass

6. srpna 2011 v 2:47 | Monsterfuck |  Recenze
Protože deska "The Great Mass", vydaná v polovině letošního dubna, je opravdu masivní veledílo a na rozdíl od většiny těch obskurností, jimž tu obyčejně dáváme nejvyšší hodnocení, jsou Septicflesh pojem, rozhodl jsem se k nahrávce ještě jednou vrátit skrze nějaký větší článek. Pokud by vás zajímalo, proč se zrovna Septicflesh dostává téhle výsady… no, řekněme, že je to protekce (smích). Mám tuhle kapelu prostě rád. Samozřejmě by ale byla blbost recenzovat podruhé to stejné album, tudíž se dnes nebudeme věnovat samotné klasické desce "The Great Mass", ale bonusovému CD "The Great Symphonic Mass", které se objevilo u limitované edice a které, jak již jeho název napovídá, nabízí čistě orchestrální verze jednotlivých skladeb.

Pokud vynecháme zpocený download (upřímně řečeno nechápu, jak vůbec někdo může legálních downloadů využívat… když chci za muziku platit, tak si snad už koupím fyzický nosič, ne?), vyšlo "The Great Mass" na vinylu, standardním jewelcase CD, CD+DVD digipacku a nakonec jako luxusní sběratelský artbook. A právě ta poslední edice je předmětem naší dnešní recenze...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Edxon&Saguy alias klipy Saxon a Edguy

6. srpna 2011 v 2:18 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britší NWOBHM veteráni Saxon vypustili další videoklip ke svému poslednímu albu "Call to Arms", jež vyšlo 3. června v Evropě (do Severní Ameriky doputuje až 27. září). Tentokrát padla volba na titulní kousek "Call to Arms". Pokud se chcete podívat, zde máte možnost:


>>> Žánrově ne až zas tolik vzdálení Edguy z Německa svou novou nahrávku "Age of the Joker" mají teprve v plánu. Její vydání proběhne 29. srpna. S režisérem Oliverem Sommerem (Avantasia, Helloween) bylo natočeno video pro song "Robin Hood". O čem písnička pojednává, je jasné už z jejího názvu. A samotný klip také vypadá podle toho. Kapela se nechala slyšet, že jde v podstatě o parodii na známý film "Dobrodružství Robina Hooda" z 1938. Na výsledek se můžete kouknout tady:


Wayne Static vydá svou první sólovku v říjnu

5. srpna 2011 v 10:26 | Monsterfuck |  Music News
Wayne Static, frontman industrial metalové mašiny Static-X, vydá 4. října u Dirthouse Records své první sólové album. Bude se jmenovat "Pighammer". Téma nahrávky se bude točit okolo "bizarních obrazů," říká samotný Wayne. "Je to o šíleném plastickém chirurgovi s fetišem na prasata, která přetváří žhavé krásky na prasata. Přesný opak toho, co by měl plastický chirurg dělat." Ale například skladba "Assassins of Youth", která byla zvolena i jako pilotní singl, je inspirována zkušenostmi s drogami. Tracklist "Pighammer" je následující:

01. Pighammer
02. Around the Turn
03. Assassins of Youth
04. Thunder Invader
05. Static Killer
06. She
07. Get It Together
08. Chrome Nation
09. Shifter
10. Slave
11. The Creatures Are Everywhere
12. Behind the Sky

The Konsortium - The Konsortium

4. srpna 2011 v 15:29 | Monsterfuck |  Recenze
Je to velice zvláštní, kolik výborných - nebo alespoň přinejmenším zajímavých - skupin se vyskytuje v pouze čtyřapůlmiliónovém Norsku. Dalším adeptem na rozšíření řad těch velice zajímavých kapel je poněkud obskurní formace The Konsortium, která koncem června vydala svůj stejnojmenný dlouhohrající debut.

Pánové se sice ukrývají za anonymitou jakýchsi škrabošek nebo, chcete-li, masek a sami sebe neoznačují jmény, ale čísly (členové 001-004), ale ví se, že za projektem stojí mimo jiné Teloch, člověk, který působí například v Nidingr nebo Umoral, ale mihnul se třeba i v Gorgoroth, Ov Hell či 1349, nově dokonce nastoupil jako koncertní kytarista k samotným legendárním Mayhem. Už jen z toho výčtu je patrné přinejmenším to, že The Konsortium budou mít dozajista cosi společného s black metalem. Což sice mají, ale přece jenom je to až moc široký pojem, tudíž si ho pojďme trochu zúžit…

Myslím, že můžeme bez ostychu prohlásit, že black metal v podání The Konsortium je velice silně načichnutý řezavými thrash metalovými riffy. Mnohdy je kapela označována i jako avantgardní black metal, což také není daleko od pravdy. Je to především z toho důvodu, že "The Konsortium" obsahuje opravdu požehnaně "vyhulených" pasáží, magořinou stižená sóla a vyhrávky, ale i - a to především - neskutečně vyjetý vokál.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sonata Arctica má v plánu DVD

4. srpna 2011 v 12:30 | Monsterfuck |  Music News
Sonata Arctica z Finska vydá 28. října nové DVD s názvem "Live in Finland". Už podle názvu asi každý z vás odhadne, kde pro něj kapela pořídila záznam. Příznivci se mohou těšit na kompletní show z Oulu, která se odehrála 15. dubna letošního roku, a čtveřici skladeb ze Sonata Arctica Festival, jenž proběhl v srpnu 2009 v domovském městě skupiny, Kemi (asi už vás trklo, že si jej Sonata Arctica i sama pořádala). Kromě toho bude DVD ještě obsahovat tři videoklipy ("Don't Say a Word", "Paid in Full" a "Flag in the Ground"), fotogalerii a dokument o přípravě "Live in Finland". K tomu navíc bude přibaleno i bonusové CD s audio záznanem osmi songů z již zmiňovaného koncertu v Kemi.