close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Srpen 2011

Novinky od čtyř ostřejších kapel na probuzení

31. srpna 2011 v 10:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Japonští avantgardně-black metaloví šílenci Sigh se rozhovořili o tom, jak bude znít jejich chystaná devátá deska s názvem "In Somniphobia". Podle kapely se novinka v porovnání s dvěma předchozími počiny "Scenes from Hell" (2010) a "Hangman's Hymn - Musikalische Exequien" (2007) vydá úplně jiným směrem. "Je to něco mezi 'Imaginary Sonicscape' [2001], 'Hail Horror Hail' [1997] a 'Gallows Gallery' [2005], nebo také prostě strašidelnější verze 'Imaginary Sonicscape'. Smíchejte heavy metal, klasickou hudbu, jazz, tradiční indickou hudbu, Stockhausena a Xenakise do pekelného kotle, zamíchejte a dostanete 'In Somniphobia'," zaznělo úst samotných hudebníků.

Album prý bude trvat déle jak hodinu. Otevírat jej budou dva "VELMI heavy metalové" songy a pak to prvý začne. Následujících pět skladeb bude propojeno do jednoho cyklu s názvem "Lucid Nightmares". Sigh o těchto pěti kompozicích prohlašují: "Je to čistokrevná zvuková definice noční můry. Surrealistická, etnická, zdrogovaná, atmosférická a dozajista hrůzostrašná!" Těšit prý máme nejen na spoustu folklórních nástrojů, ale i zastaralých a dávno nepoužívaných instrumentů z minulého století. Vokálně a textově se podíleli Kam Lee (Bone Gnawer, ex-Massacre, ex-Death) a Metatron (The Meads of Asphodel, The Wolves of Avalon).

Na úplný závěr Sigh doporučují se před poslechem "In Somniphobia" zhulit. Mnohem silnější zážitek je tím prý zaručen. Počin by měl vyjít ještě v průběhu letoška.

>>> Následují tři krátké zprávičky. První z nich se týká dánských black metalistů Horned Almighty, kteří začali skládat materiál pro nástupce velice kladně přijatého alba "Necro Spirituals" z října loňského roku. Do samotného nahrávání novinky by se měli pustit na přelomu roku.

>>> O něco blíž k nové desce jsou stájoví kolegové Sear Bliss z Maďarska, kteří se už od poloviny 90. let prezentují melodickým black metalem s trombónem a trubkou. Ti se už od července nacházejí ve studiu s producentem Viktorem Scheerem a nahrávají následovníka čtyři roky starého počinu "The Arcane Odyssey". Dosud nepojmenovaná deska údajně otevře zcela novou kapitolu v hudbě Sear Bliss, obsahuje prý "dramatické a znepokojující, temné a bolestivé" skladby. Datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale stane se tak pod křídly labelu Candlelight Records. Pár fotek z nahrávání si můžete prohlédnout na Facebook profilu Sear Bliss.

>>> Poslední novinka se týká tajemných avantgardních Francouzů Blut aus Nord. Ti v letošním roce průběžně vydávají albovou trilogii "777", jejíž první díl s názvem "777 - Sect(s)" vyšel v dubnu. Pokračování "777 - The Desanctification" vydá firma Debemur Morti Productions během září. Níže si můžete prohlédnout jeho obálku:


Dvojka Oranssi Pazuzu vyjde už v říjnu

30. srpna 2011 v 16:05 | Monsterfuck |  Music News
Finští psychedelic black metalisté Oranssi Pazuzu podepsali smlouvu s taktéž finskou vydavatelskou firmou Spinefarm Records, což znamená, že už nic nebrání ve vydání očekávaného nástupce debutu "Muukalainen puhuu" z roku 2009. Novinka se bude jmenovat "Kosmonument" a objevit by se měla už 26. října letošního roku. První ukázku z ní, kompozici "Uusi olento nousee", si můžete poslechnout kupříkladu na MySpace profilu kapely.

Unexpect: Praha - Modrá Vopice, 16.8.2011

30. srpna 2011 v 0:56 | Ježura / Monsterfuck |  Reporty
Představte si takovou situaci - na festivalu se nachomýtnete k vystoupení kapely, o které jste slyšeli zajímavé zvěsti, ale sami jste její hudbě moc nedali, a do blízkosti pódia se tak připloužíte jen v lehkém očekávání potenciálního zážitku. Střih. Uplynulo třicet minut, a vy drahnou chvíli před koncem vystoupení odcházíte celí naštvaní na autogramiádu jiné grupy a v duchu si slibujete, že jestli ta výjimečná kapela, která vás za tu krátkou dobu vpravdě uchvátila, vůbec někdy ještě poctí svou návštěvou české luhy a háje, vy u toho budete, kdyby jste za to měli nechat výplatu. Střih. Uplynuly dva dny a vy celí u vytržení koukáte na velkoplošnou festivalovou obrazovku a nevěříte vlastním očím - Unexpect hrají za tři dny v místě vašeho bydliště, a to za cenu, za kterou je problém v centru Prahy sehnat něco slušného k snědku. Osud? Dost možná. Pokud v tom ale má prsty, právě jeho zásluhou v řádech sekund padá rozhodnutí, které se má naplnit úterního večera šestnáctého dne měsíce srpna...

Střih. Moje osoba rychlým krokem zkracující vzdálenost od nejbližší autobusové zastávky u vysočanského klubu Modrá Vopice, kde se má celá událost odehrát. Vzápětí s potěšením kvituji, že těžko uvěřitelné informace o vstupu nelhaly. Pln vzrůstajícího očekávání tak odkládám svých 120 korun a směřuji své kroky přes štěrkovaný dvůr do středu areálu klubu, abych zjistil, že se tu od mé poslední návštěvy moc nezměnilo. Jen venkovní prkenná stage v průběhu několika let postoupila své místo jakési dráze, sloužící mně neznámým účelům. Vše ostatní je ale tak, jak si to pamatuji. Venkovní kryté posezení, kulinářský koutek, zásobující hladové žaludky různými pečenými a grilovanými pokrmy, a především samotná budova klubu - stavení neuvěřitelně zanedbatelných rozměrů se stagí, u které mám vážné pochyby, jestli se na ni celý sextet vůbec vejde...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obal novinky Root je venku

30. srpna 2011 v 0:07 | Monsterfuck |  Music News
Na internet se dostala obálka očekávané desky "Heritage of Satan" od legendární brněnské kapely Root. O ztvárnění tohoto přebalu, který si můžete prohlédnout napravo, se postaral Erik Danielsson, zpěvák a hlavní postava švédských black metalistů Watain, který si kromě toho na samotném albu i zazpíval jako host. Jako další hosté se představí Nergal (Behemoth) a Blasphemer (Ava Inferi, ex-Mayhem).

"Heritage of Satan" vyjde v průběhu měsíce října u polského labelu Agonia Records jako CD a LP.

Novembers Doom jsou bez bubeníka

29. srpna 2011 v 20:45 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští doomaři Novembers Doom informují své příznivce, že jejich řady právě opustil bubeník Sasha Horn, který ve skupině působil poslední tři roky (a kromě toho ještě krátce v roce 1999 - nabubnoval tedy celkem tři desky). Důvodem je prý jeho přílišná odloučenost, práce a také to, že už se radši soustředí na jiné věci. Díky tomu už se údajně nebyl schopen věnovat kapele v potřebné míře. Novembers Doom už také tím pádem vyhlásili hledání nového bubeníka, který by do sestavy naskočil. Zájemci se mají hlásit na e-mailu drummer@novembersdoom.com.

Aktuální album Novembers Doom, "Aphotic", vyšlo 10. května letošního roku u The End Records. Celkově jde o osmý řadový počin kapely. Jako hosté se zde představili Anneke van Giersbergen (Agua de Annique, ex-Gathering - zpěv v "What Could Have Been"), Rachel Barton Pine (housle v "The Dark Host" a "What Could Have Been") a Dan Swanö (mix "Aphotic"; Bloodbath, Edge of Sanity - zpěv v obou částech "Of Age and Origin").


Wormrot + Maruta (Brno)

29. srpna 2011 v 17:17 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Singapurská bruska udělá z Brna Saigon!

WORMROT (Singapur)
Old school grindcore od Earache records
http://www.myspace.com/wormrotgrind
https://www.facebook.com/wormrot
http://wormrot.tumblr.com/

Tak schválně, kdy naposled jste byli na kapele ze Singapuru? Ti, co viděli předloni Wormrot na jediný Svojšický epizodě Obscene Extreme mi určitě daj za pravdu, že pozdvižení, který tam kapela vyvolala, bylo nevídaný, a to oprávněně. Wormrot totiž mají nejen výbušnou sílu současnejch Magrudergrind, ale hlavně srdcervoucí feeling ranejch Napalm Death. Ten feeling, se kterým válcovali scénu Insect Warfare, ten feeling, kterej poslední dobou u spousty grindcoru postrádám. A přesně tohle byl důvod, proč Wormrot podepsal label jako Earache. Někdo může namítat, že Earache už je dneska dost jinde, může bejt, ale je třeba si připomenout, že právě Earache stál u prvopočátků žánru jménem grindcore http://askearache.blogspot.com/2010/01/how-did-earache-sign-wormrot.html

Pokud je Vám to pořád málo, tak bych rád upozornil, že label dal desku ke stažení zadarmo (http://www.earache.com/misc/downloads/wormrot/ ) a že příští EP by mělo bejt zdarma i na fyzickejch nosičích, viz. http://earache.tumblr.com/post/8515581208/wormrot-new-ep-noise-coming-sept-and-will-be

Wormrot sklízej nadšený ovace napříč světem i scénama, od lidí na Obscene Extreme, přes Hlubokou orbu, Sputnik music, Teufel's Tomb až po Grind and Punishment, od Revolver magu až po nejmenší fanziny, takže si odmítám představit, že by lidi v Brně neměli zájem!
http://www.metal-archives.com/bands/Wormrot/3540285169

MARUTA (Miami, USA)
Disharmonický grindcore death zlo ze stáje Willowtip rec.
http://www.myspace.com/maruta
https://www.facebook.com/Marutagrindcore
http://www.willowtip.com/bands/details/maruta.aspx

Label letošního roku? Jednoznačně Willowtip records. Ulcerate - The Destroyers of All, Maruta - Forward Into Regression, Gigan - Quasi-Hallucinogenic Sonic Landscapes, Baring Teeth - Atrophy. Willowtip letos válcuje mnohonásobně větší Relapse královskou porcí disharmonickýho zla, a Maruta je můj oblíbenej jezdec apokalypsy. Na rovinu, při vší adoraci Wormrot, který jsou fakt skvělý, tenhle koncert děláme hlavně kvůli Marutě. Nahrávky Maruty jsou natolik prolezlý agresí, atakem, chutí všechno zničit, až je z toho člověku špatně. A co teprv koncerty! Stačí projet live videa na youtube.. Přirovnání k výbušnosti Magrudergrind je opět na místě, ale k tomu si připočtěte nestory americkýho grindu Phobia jako vzor, silný vlivy Ion Dissonance, ale i technickejch úprků a vazbení ála Malignancy. Debutní deska jede v sice potrhanejch, ale pořád jasně grindcorovejch kolejích, je zběsilá, utržená z řetězu, a neuvěřitelně akční. Aktuální Forward Into Regression je oproti tomu nepřístupná, nekonvenční a specificky strukturovaná, přesto místy přímočará a jasný sdělení obsahující. Krátce srhnuto, WICKED SICK! Grindcore pro 21. století.
(thx OnDrajs + Marast)
http://www.marastmusic.com/Recenze/MARUTA-In-Narcosis

RISPOSTA (Brno a okolí)
Ostrej špinavej a temnej crust od Insane Society, lidi z Evidence Smrti/Festa Desperado atd.
http://bandzone.cz/risposta
http://www.risposta.wz.cz/

Recenze, mluvící za vše:
http://www.diycore.net/sablony/recenze_hudba.php?id=439&nazev=risposta-schvalen-byl-novy-rad
http://periferia.cz/recenze/lp/risposta-st-501/

V DOBĚ MORU (Brno a okolí)
Hell bastard crust
http://bandzone.cz/detiempopeste

Distord bordel od bejvalejch členů Reakce na změnu, viz. recenze:
http://www.kidsandheroes.com/recenze/cd/v-dobe-moru-prvni-morova-rana-836
http://www.czechcore.cz/cgi/sonic.cgi?templ=portal_index&page_include=p_publications_det&id_publication=78278
Kompletní první deska na bandzone kapely!
(http://www.osel.cz/index.php?clanek=2834)

…:: D A L Š Í I N F O ::…

KLUB: M-13 Muzak Klub
Dobrovského 29, Brno-Královo Pole
(areál koupaliště "Na Dobráku", prostory bývalého klubu 100 Watt)
http://bandzone.cz/fan/muzak

START: 18:00
HLUK OD: 19:00
VSTUP: 150,-

DOPRAVA: tram. č. 12, 13 čtvrt hodiny z hlaváku, zastávka Dobrovského, cca 150m
mapy.cz: http://mapy.cz...

ROZJEZDY: 93, 99

LAST.FM: http://last.fm...
FB EVENT: http://facebook.com...
FLYER: http://imageshack.us...

[tisková zpráva pořadatele]

Decapitated - Carnival Is Forever

29. srpna 2011 v 1:30 | Ježura |  Recenze
To jsem si zas jednou nadrobil. Veden představou, že proniknu do technického death metalu skrze zástupce mnou velebené polské školy, jsem vzal tuhle příležitost a pustil se do odpovědného náslechu. Uplynul měsíc a nejsem o moc chytřejší než dřív, takže následující řádky berte s rezervou a notnou dávkou shovívavosti. Bude to totiž potřeba...

Stěžejním kamenem celé téhle prekérní situace je fakt, že snad s výjimkou Nile si technický death doma nepustím, protože i přesto, že vím nebo snad nějak vnitřně cítím, že jde o dobrý materiál, tohle odvětví mi prostě nic neříká a jeho poslech mě ani za mák nebaví. Zrovna od Decapitated jsem si sliboval, že když mě jejich loňské vystoupení na plzeňském Metalfestu dost bavilo, bude jejich novinka vhodnou vstupní branou k dalšímu rozšíření obzorů. Jenže tohle mi asi není souzeno, protože se historie už poněkolikáté zopakovala. Abych tu ale jenom nežvanil o tom, co poslouchám a co ne, zkusím vám alespoň vzdáleně nastínit, co jsem na albu našel a byl schopen nějak dekódovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Gorgoroth opět odkládají předělávku "Under the Sign of Hell"

28. srpna 2011 v 21:08 | Monsterfuck |  Music News
"Under the Sign of Hell 2011", znovunahraná verze desky "Under the Sign of Hell" z roku 1997, byla opět odložena. Původně ji měli Gorgoroth vydat už v červnu letošního roku, ale datum vydání se nakonec posunulo na 29. srpna, avšak ani to už neplatí. Na vině je prý ne zrovna příznivá finanční situace vydavatelství Regain Records, které se má o vypuštění postarat. Nové datum vydání doposud nebylo stanoveno a podle vyjádření Gorgoroth ani nebude, dokud se label nezaručí, že to bude již stoprocentní. Jen dodejme, že veškeré potřebné podklady skupina na firmu dodala už v letošním dubnu.

O tom, že by se mělo hýbat s daty evropského turné na podporu "Under the Sign of Hell 2011", však prozatím nepadlo ani slovo, tudíž stále platí, že Gorgoroth se v doprovodu polských death metalistů Vader a švédských black metalistů Valkyrja přijedou podívat 27. listopadu do pražského Rock Café.

Původní "Under the Sign of Hell" vyšlo 20. října 1997 pod křídly dnes již dávno nefungujících Malicious Records a dodnes je mnohými příznivci Gorgoroth považováno za vrchol hudebního snažení skupiny. Deska se od té doby dočkala čtyř reedicí - 2005 u Season of Mist (digipack, nový obal), ve stejném roce u Agonia Records (12'' vinyl, limitace 1000 kusů, stejný obal jako u edice od Season of Mist), v roce 2006 u Back on Black Records (opět vinyl) a nakonec v roce 2007 u Regain Records (klasické jewelcase CD, původní artwork).

Poslední album Gorgoroth, "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt", se na trh dostalo 21. října 2009. Na jeho nástupci již Norové pracují.

Nová anketa

28. srpna 2011 v 17:22 | Monsterfuck |  Blog News
Na nedávném redakčním sabatu, kde kromě obětovávání ovcí, požírání malých dětí a pořádání sexuálních orgií rokujeme i o budoucnosti našeho infernetového plátku, jsme se usnesli, že jednou za sto let opět nastala ta správná konstelace planet, abychom vyměnili anketní otázku. Nejprve si ale pojďme zopakovat výsledky té předchozí...

Ptali jsme se vás Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenější? Zcela jasně a s obrovským náskokem u vás vyhrává formát MP3, který je upřednostňován více jak 60% čtenářů. Na druhém místě se umístily kompaktní disky alias CD, jimž holduje přibližně čtvrtina z vás. Další dvě média už jsou evidentně pouze pro fajnšmekry, protože klasický asfalt má v lásce pouze 11% a co se týče MC kazet, našel se pouze jeden jediný znalec! Výsledky v číslech jsou následující:

Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenější?
MP3 - 62% (77 hlasů)
CD - 26% (32 hlasů)
LP - 11% (14 hlasů)
MC - 1% (1 hlas)

Ale teď už honem k novému anketnímu dotazu. Tentokrát jsem se rozhodli se vás zeptat na jednu velice intimní záležitost - Kolik hudebních nosičů si v průměru koupíte za měsíc? Samozřejmě že přesná čísla po vás nechceme, vždyť kdo by to počítal, vezměte to tedy odhadem. Na formát nehleďte - počítáme CD, LP, MC i DVD dohromady, ale pozor, uznáváme pouze fyzické nosiče, žádné download (a nelegální už tuplem ne)... to aby byla větší sranda :-) Anketu naleznete jako vždy v levém menu mezi odběrem článků a archivem článků...

Sicmaggot hitparáda: 35. kolo

28. srpna 2011 v 15:36 | Monsterfuck |  Hitparáda
Po dvou týdnech se mi konečně daří zveřejnit hitparádu v termínu, což si dozajista zaslouží nějakou menší oslavu. Protože ale nemám moc rád neoriginální věci, místo bouchnutí šampusu vám radši řeknu výsledky předchozího kola. Žádná velká překvapení se neudála. Podle očekávání si veškerou konkurenci podrtili Iron Maiden s písničkou "Rainmaker", ale docela důstojným soupeřem se jim ukázal být projekt Austrian Death Machine Tima Lambesise z As I Lay Dying, který s hitovkou "I Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle" zaostal za britskými veterány o jediný hlas.

Své oblíbence nenechali padnout ani příznivci finského doom s ruskou příchutí, díky čemuž Курск už pomalu mohou začít pomýšlet na to, jak to asi vypadá v Síni slávy. Sice se moc nederou na první pozice, ale díky dlouhodobě vyrovnaným výkonům jdou teď už do šestého týdne. A protože minulý týden jeden vstup do Síně slávy opravdu proběhl - šlo o Bullet for My Valentine -, bylo jisté, že do dalšího kola posoupí minimálně i jedna nasazená novinka. Z trojlístku Audrey Horne, Catamenia a Hate vás nejvíce zaujali poslední zmiňovaní.

Samozřejmě ani tentokrát vás neminou nějaké ty nové klipy. S kolegou Ježurou jsme pro vás vybrali mocné Immortal z Norska s archivním videem "The Call of the Wintermoon" z kultovního debutu "Diabolical Fullmoon Mysticism" a domácí legendy Krabathor, kteří budou soutěžit s válem "Liquid". Konkurence je velká, tak své hlasy pečlivě važte ;-)

Výsledky 34. kola:
---postupující---
1. místo: Iron Maiden - Rainmaker (10 hlasů - 31%)
2. místo: Austrian Death Machine - I Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle (9 hlasů - 28%)
3. místo: Курск - Аллея Сталина (6 hlasů - 19%)
4. místo: Hate - Threnody (4 hlasy - 13%)
---nepostupující---
5. místo: Catamenia - Cavalcade (2 hlasy - 6%)
6. místo: Audrey Horne - Treshold (1 hlas - 3%)

Klipy a hlasovací anketu pro aktuální kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Et Moriemur nahrávají první album

28. srpna 2011 v 13:53 | Monsterfuck |  Music News
Pražští doom metalisté Et Moriemur se právě nacházejí ve studiu, kde natáčejí následovníka debutového EP "Lacrimae Rerum", které vyšlo v prosinci 2009. Právě vznikající materiál už bude plnohodnotným dlouhohrajícím albem, jehož název zní "Cupio Dissolvi". Posluchači se mohou těšit na osm skladeb, jež se "točí kolem tématu sebevraždy"; prý půjde o "smrtící kombinaci srdceryvných melodií, drtivých riffů a bezútěšného vokálu s existenciálními texty v angličtině, češtině, italštině, němčině, ruštině a latině". Deska vyjde 20. října letošního roku jako příloha časopisu Pařát.

Only for Life zveřejnili nový singl

28. srpna 2011 v 13:42 | Monsterfuck |  Music News
Mladá moderně metalová parta Only for Life z Českého Těšína nedávno zveřejnila v podobě singlu novou písničku s názvem "Wrong Way". Výsledek jejich snažení, který byl nahrán ve GM Studio v Jablunkově, si můžete poslechnout v YouTube klipu níže.

Only for Life fungují od začátku roku 2010 a navazují na dnes již neexistující personálně spřízněný projekt Emptycore, jenž fungoval necelý rok.


ICS Vortex - Storm Seeker

28. srpna 2011 v 1:15 | Monsterfuck |  Recenze
Když pan Simen Hestnæs, norský hudebník, jehož většina z nás bude znát spíše pod uměleckým pseudonymem ICS Vortex, odešel ne zrovna v dobrém od symfonických black metalistů Dimmu Borgir, asi málokdo si myslel, že tím jeho hudební pouť skončí. Většina lidí nejspíš sázela na to, že se Simen stane hlavním motorem, jenž znovu nakopne do chodu kultovní vizionáře Arcturus, v nichž sice působil pouhé tři roky před koncem jejich činnosti, přesto zde zanechal výraznou stopu. K oficiální obnově Arcturus sice došlo (a nejen k ní, viz Simenův opětovný vstup i do řad Borknagar), přesto to (alespoň prozatím) na nějakou přehnanou aktivitu nevypadá. Možná i z toho důvodu se ICS Vortex pustil do přípravy své první sólové desky, jež nakonec dostala název "Storm Seeker".

Povětšinou jsme Vortexe všichni znali jako součást nějaké kapely, v níž sice vždy sehrál důležitou roli a značnou měrou se zasadil o její tvář (stačí připomenout jen jeho nejslavnější působiště v Dimmu Borgir, kde od přelomu tisíciletí předváděl svůj nadpozemský vokál, který se stal na dlouho dobu jedním z poznávacích znamení skupiny a v mnoha případech i nejzajímavějším atributem její hudby, viz třeba album "In Sorte Diaboli", na němž jsou pasáže s Vortexovým hlasem jedny z těch mála opravdu výborných), ale nikdy se nedalo říct, že by zde měl to nehlavnější slovo. To však neplatí u "Storm Seeker", jen vychází pod hlavičkou ICS Vortex. Zde totiž Simen nebo také ICS Vortex, chcete-li, snad vůbec poprvé předvádí svou vlastní hudební tvář, on je ten hlavní mozek a hybatel celého projektu (postaral se samozřejmě o kompletní nahrání zpěvu a baskytary a z části i o kytarové party). A teď samozřejmě přichází ta klíčová otázka, kterou snad ani po tomto úvodu nemusím vyslovovat… jaké to je...?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Děti pohřebního kvítí - Under the Reign of Madness

27. srpna 2011 v 2:47 | Ježura |  Recenze
Není tomu ani čtrnáct dní, co jsem zde pěkně od podlahy ztrhal dílo pražských pohanů Odraedir, a do nelítostných pařátů mi padl další počin nikterak známé české kapely. Tentokrát padnul los na litvínovské řezníky, kteří sami sobě říkají Děti pohřebního kvítí, a věřte mi, když vám říkám, abyste si nachystali blicí pytlíky. Z druhého záseku téhle kapely totiž odtéká krev po litrech...

Děti pohřebního kvítí na své novince "Under the Reign of Madness" představují sedm skladeb, nesoucích se na houpavých vlnách neotesaného a veskrze brutálního death metalu, který svým charakterem nemůže nepřipomenout Cannibal Corpse (a osobně bych si přisadil, že právě tyhle legendy posloužily jako zdroj inspirace). I s mou velmi povrchní znalostí tvorby Cannibal Corpse si ale troufnu tvrdit, že se nejedná o žádní laciné vykrádání. Brutalitu hudby samotné pak tematicky dokreslují texty, ze kterých by se mohl nejedné slabší povaze velmi významně obrátit kufr. Rozřezávání a sešívání mrtvol i živol a jiné zavrženíhodné kratochvíle k žánru ale tak nějak patří, takže potud vše v pořádku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Děti pohřebního kvítí]

The Agonist chystají minialbum

26. srpna 2011 v 11:40 | Monsterfuck |  Music News
Kanaďané The Agonist po více jak dvou letech od posledního alba "Lullabies for the Dormant Mind" ohlašují vydání nového materiálu. Stane se tak v podobě EP "The Escape" (obal napravo), které je předzvěstí třetího dlouhohrajícího alba. Na minialbu příznivci najdou dvě zbrusu nové písničky "Lonely Solipsist" a "The Escape", jež se později objeví i na oné chystané desce. Pokud si však "The Escape" budete chtít pořídit, máte s největší prvaděpodobností smůlu, protože EP bude v prodeji jenom a pouze na nadcházejícím severoamerickém turné The Agonist po boku Kamelot, Alestorm a Blackguard, které proběhne v září. Po skončení šňůry bude sice EP uvolněno jako placený download, avšak ve fyzické podobě už nebude nikdy k dostání.

Zmiňované třetí album The Agonist by na pultech hudebních obchodů mělo přistát počátkem příštího roku pod hlavičkou Century Media.

Nová videa od Bring Me the Horizon a Glorior Belli

26. srpna 2011 v 11:20 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britové Bring Me the Horizon zveřejňují už čtvrtý videoklip ke svému poslednímu albu s poněkud krkolomným názvem "There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret."; protentokrát byla vybrána písnička "Visions". Kapela své síly spojila s jistým Plastic Kid, což je ve skutečnosti dánský designér Jakob Printzlau. Jak spolupráce dopadla, se můžete podívat zde:


>>> Nový videoklip si na své konto připsali rovněž francouzští black metalisté Glorior Belli, v jejich případě jde ale o vůbec první klip v jejich kariéře. Natáčelo se, celkem logicky, na podporu nadcházející desky "The Great Southern Darkness", jež vychází 27. září. Více informací o počinu najdete ve starší obří novince. Na video, které nakonec vzniklo ke skladbě "They Call Me Black Devil", se můžete podívat níže:


1349 znovu vydají svou poslední desku jako luxusní box

26. srpna 2011 v 10:53 | Monsterfuck |  Music News
Norští black metalisté 1349 25. listopadu znovuvydají svou poslední nahrávku "Demonoir", která původně vyšla 26. dubna 2010 jako jewelcase CD, limitovaný digipack s alternativním artworkem a bonusovým diskem (666 kusů) a vinyl (rovněž 666 kusů).

Nová edice přijde v podobě luxusního boxu, jehož součástí bude kromě samotného alba (tj. 13 skladeb o délce téměř 50 minut) 7 bonusových songů, z nichž některé doposud nebyly ještě nikdy vydány; a dále pak 12stránkový booklet, plakát, trsátko, nášivka a podepsaná fotografie. Box bude ručně číslovaný a celosvětově limitovaný na 1000 kusů.

The Offspring: Praha - Průmyslový palác, 16.8.2011

25. srpna 2011 v 15:10 | Earthworm |  Reporty
16. srpna se v Praze odehrály dva velmi zajímavé koncerty a naše redakce, ač rozpolcená, nemohla chybět ani u jednoho. Dnes se podíváme na zoubek tomu pro větší masy - na vystoupení legendárních The Offspring. Akce probíhala na Výstavišti, konkrétně v Průmyslovém paláci, což se brzy ukázalo jako silně nesmyslná volba.

Než se nám podařilo vystát dlouhou frontu, protlačit se přes davy lidí a najít vstup do sektoru u pódia, uběhl téměř celý set předkapely Rybičky 48. Kdybych chtěl být objektivní, tak musím uznat, že to nebylo zas tak špatné, jenže já je prostě nemám rád už jenom kvůli tomu, jak ze sebe dělají strašné punkáče a nakonec předvedou jenom laciný pop-rock. Jejich set dokonce končil nějakou hip-hopovou "peckou" s duchaplným refrénem "Hop Hop Hop Hej". Špatná volba předkapely číslo 1.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotografie byly vypůjčeny ze serveru Superbeat.cz (autor: Angelika)

Trivium - In Waves

24. srpna 2011 v 17:35 | Earthworm |  Recenze
Asi neznám kapelu, která by byla hodnocena rozporuplněji než Trivium. Skupina má na jedné straně legii fanoušků, ochotných za ni položit život, ale na druhé straně zase ohromnou grupu tzv. "haterů", šířících nenávist ke kapele všude po světě. Já osobně se řadím k milovníkům těchto velikánů a poslední album "Shogun" je jedno z mých nejoblíbenějších vůbec. Trivium na desce předvedli velmi silné kompozice, dokonalé instrumentální i vokální výkony a atmosféru závanějící epičností. Ano, i předchozí alba byla výtečná, ale "Shogun" bylo dílo, jež nám ukázalo, že kapela opravdu dospěla. No, a nyní, po třech letech, kapela všechnu dospělost zahodila.

Zní to dost dramaticky, ale ve finále to tak děsivé zase není. Trivium stvořili dobré metalové album, bohužel absolutně rezignovali na skládání těch zajímavých kousků s atmosférou jako posledně a místo toho se pustili do chytlavých, ale tak trochu nijakých rádiových hitů. Je to záležitost, která jednoduše zůstane v hlavě, jenže kapela kvůli tomu tak trochu ztratila svou vlastní tvář a sama se poslala zpátky na hromadu s cedulkou "další úspešná metalová kapela". Všechny postupy probíhající na albu působí silně samoúčelně, jako by tam prostě byly, protože na každém správném albu tohoto žánru jsou také. Mluvím o střídání čistého vokálu a screamu nebo o baladě "Of All These Yesterdays" - ta nenadchne ani neurazí. Baladu přece má na albu každá úspěšná kapela, ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Alice Cooper: "I'll Bite Your Face Off" videoklip

23. srpna 2011 v 12:07 | Monsterfuck |  Music News
Legendární rocker Alice Cooper zveřejnil videoklip k písničce "I'll Bite Your Face Off", jež se objeví na chystaném albu "Welcome 2 My Nightmare", které vyjde 13. září. Jak už název napovídá, jedná se o pokračování klasické desky "Welcome to My Nightmare" z roku 1975. Více informací o počinu naleznete ve starší novince, teď už hurá na zmiňované video "I'll Bite Your Face Off":


Společný projekt Metallicy a Lou Reeda vyjde na přelomu října a listopadu

23. srpna 2011 v 11:55 | Monsterfuck |  Music News
Společné album metalových titánů Metallica a světoznámého rockového hudebníka Lou Reeda (kromě bohaté sólové kariéry např. ex-Velvet Revolver) dostalo název "Lulu" a vyjde už 31. října v Evropě a dalších částech světa a 1. listopadu v Severní Americe. Nahrávka je inspirována dvojicí divadelních her "Erdgeist" (česky "Duch země" - 1895) a "Die Büsche der Pandora" ("Pandořina skříňka" - 1904) německého dramatika Franka Wedekinda (1864-1918), které jsou dohromady známy právě jako "Lulu". O zpracování námětu do textové a hudební podoby se postaral Lou Reed a původně mělo jít o divadelní produkci, ale po setkání s Metallicou na pódiu v říjnu 2009 u příležitosti 25. výročí Rock and Roll Hall of Fame se Lou rozhodl k projektu přizvat i thrash metalovou legendu, aby mu pomohla dostat dílo "na další level". Jen dodejme, že na albu "Lulu" se objeví deset skladeb.


Sicmaggot hitparáda: 34. kolo

23. srpna 2011 v 0:18 | Monsterfuck |  Hitparáda
Sem tam se přihodí nějaká ošemetná věcička, která by se sice přihodit neměla, ale stane se, ačkoliv to člověku není zrovna příjemné. Například mě se něco podobného stalo hned nedávno, když jsem - a hlavně se mě neptejte, jak se mi to mohlo povést - zapomněl, že mám udělat další kolo hitparády (smích). Omlouvám se a sypu si popel na hlavu, snad už se to víckrát nebude opakovat a s dalším kolem se už konečně vrátíme na klasickou neděli.

Aktuální týden provází jedna význačná událost - do Síně slávy se probojovala další kapela. Tenrokrát jde o britské Bullet for My Valentine, kteří soutěžili s písničkou "Scream Aim Fire". Jde o vůbec první skupinu, jež se dostala do Síně slávy jak v nové éře, tak i v té původní, a shodou okolností s tím stejným songem. Neodcházejí však z prvního místa, neboť to si uzmuli jejich vysloužilí krajané Iron Maiden se skladbou "Rainmaker"; neodcházejí dokonce ani z druhé místa, ale až z dělené 2.-3. pozice, kterou si rozdělili s Курск. Jako poslední postupují Austrian Death Machine. Rozloučit se tak musíme s domácími Debustrol a finskými Rotten Sound.

Do nominace 34. kola byly za přítomnosti státního notáře vylosovány následující skladby: Audrey Horne - "Treshold"; Catamenia - "Cavalcade" a Hate - "Threnody".

Výslední 33. kola:
---postupující---
1. místo: Iron Maiden - Rainmaker (10 hlasů - 26%)
2.-3. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (8 hlasů - 21%) --> Síň slávy
2.-3. místo: Курск - Аллея Сталина (8 hlasů - 21%)
4. místo: Austrian Death Machine - I Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle (5 hlasů - 13%)
---nepostupující---
5. místo: Debustrol - Svět co zatočí s tebou (4 hlasy - 11%)
6. místo: Rotten Sound - Self (3 hlasy - 8%)

Klipy a hlasovací anketu pro třicátéčtvrté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Sklepmasters of Rock 2011

23. srpna 2011 v 0:15 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Občanské sdružení Klub Přátel Prajzských Kapel (KPPK) si pro vás připravilo další ročník jednodenního festivalu rockové muziky na "prajzske".

SMOR 2011 se bude konat 24.09.2011 od 17:00 hodin v KD Dolní Benešov. Stejně jako loni se máte na co těšit. Letos jsme si pro vás pozvali hvězdu českého hardrocku toho největšího kalibru, a to kapelu DOGA.

Dále se můžete těšit na tyhle bandy:
  • Aceton - Kobeřice (rock)
  • Sklepmaster - Bohuslavice (melodeath)
  • Cluncer - Kobeřice (rock)
  • Psycho Radio - Hranice (rock - metal)
  • Elementa - Jablunkovsko (heavy - speed metal)
  • DOGA - Karviná (hard rock)
  • IKMPFM - Píšť (alternative)
K tomu všemu bohaté občerstvení, pivo na spláchnutí i něco ostřejšího na tu pravou rockovou náladu.

Předprodej bude probíhat od 29.08.2011 na těchto místech:
KD Dolní Benešov
Prodejna počítačů H-Computers Hlučín
Prodejna ESO Bohuslavice
Cena vstupenek bude 150Kč v předprodeji a 199Kč na místě.

Takže neváhejte a přijďte podpořit. Pokud vás dojde alespoň 300, tak se můžete těšit na nějakou bečku zdarma. ;-) To je výzva, ne? Takže sdílejte, šiřte a 24.09. spolu zapaříme v kotli.

A aby byla pro vás akce lákavější, spouštíme zároveň soutěž o volné vstupenky, poukázku na útratu na baru, trička a CD. A v čem spočívá kouzlo?

Pošlete nám email, v jehož předmětu budeslovo PŘIHLÁŠKA na o.s.kppk@seznam.cz a my vám co nevidět odpovíme zprávou, kterou stačí přeposlat 5 svým známým (ale klidně i více, budeme jedině rádi) a do kopie přidat opět naši adresu o.s.kppk@seznam.cz (abychom věděli, že jste zprávu poslali). Tímto se zařadíte do slosování o volné vstupenky poukázku na útratu na baru a další skvělé ceny. Za to málo námahy to myslíme stojí za to, ne? :) Takže

Let's rock, baby.

Oficiální stránky SMOR 2011:
http://bandzone.cz/fan/sklepmastersofrock
Událost na facebooku:
https://www.facebook.com/event.php?eid=233233413384845

[tisková zpráva pořadatele]

Pondělní black metalové menu s doomovým zákuskem

22. srpna 2011 v 23:30 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédský jednočlenný projekt Arckanum, jehož hlavní postavou je jistý Shamaatae, pojmenoval svůj sedmý opus "Helvítismyrkr". Půjde o první počin Arckanum pod křídly francouzského labelu Season of Mist, který datum vydání stanovil na 16. září pro evropský trh a 27. září pro Severní Ameriku. Pokud byste měli zájem poslechnout si už ukázku, k dispozici je vám na tomto odkazu skladba "Svartr ok Þursligr". Co se fyzických nosičů týče, k dostání bude CD a LP, přičemž k druhému zmiňovanému bude ještě přidána možnost bezplatného downloadu. Tracklist s obálkou vypadají následovně:

01. Helvitt
02. Myrkrin Vinna Hefnt
03. Ór Djúpum
04. In Svarta
05. Nifldreki
06. Svartr ok Þursligr
07. Þrúðgelmis Hlaut
08. Sísoltinn
09. Outro

>>> Druhá zprávička se týká norských pekelníků Svarttjern. Očekávaná druhá deska, nástupce ceněného debutu "Misanthropic Path of Madness" z roku 2009, se bude jmenovat "Towards the Ultimate" a vyjde už 27. září v Evropě, resp. 25. října v Severní Americe, pod křídly polských Agonia Records jako CD a limitovaný vinyl (100 kusů barevných LP, 400 kusů černých LP). Přebal by měl mít následující podobu.

>>> I další smečka pochází z Norska a razí čistokrevný black metal. Tsjuder vydají svou comebackovou nahrávku "Legion Helvete" 14. října v Evropě a 18. října na severoamerickém kontinentě u Season of Mist, přičemž první výlis přijde v podobě limitovaného digipacku s kovovým amuletem. Seznam songů a artwork vypadají takto:

01. The Daemon Throne
02. Fra en råtten kiste
03. Dauðir
04. Voldsherskeren
05. Slakt
06. Black Shadows of Hell
07. Blod og aske
08. Vårt helvete

>>> A na závěr ještě slibované doom metalové finále. Uznávaní britští funeral doomaři Esoteric si jako název své šesté velké desky vybrali jméno "Paragon of Dissonance". Stejně jako v případě posledního "The Maniacal Vale" (ale i několika ještě starších alb) půjde o dvojdisk s předlouhou stopáží (minulé album mělo přes 100 minut). Evropské datum vydání bylo stanoveno na 11. listopadu, v Severní Americe se dočkají o čtyři dny později.

Fleshgod Apocalypse - Agony

22. srpna 2011 v 19:05 | Monsterfuck |  Recenze
Abych se přiznal, já osobně nemám technický death metal zrovna v lásce, nikdy jsem neměl a nejspíše už asi nikdy mít nebudu. Asi vás ihned trkne, že když podobnou větou začínám recenzi na kapelu, která hraje technical death metal, tak tu hned vzápětí také vytasím takové to provařené rčení o výjimkách, jež potvrzují pravidlo, blablabla. Asi budete překvapeni, ale… no, vlastně spíš nebudete, protože ono se sem toto klišovité pořekadlo totiž vážně nebývale hodí. Tuším, že už jsem to psal svého času v příslušném eintopfu, kam jsem novinku Fleshgod Apocalypse nominoval na post nejočekávanější album měsíce srpna z pohledu mých uší, ale tihle Italové mě z nějakého neznámého důvodu dosti zaujali už svým debutem "Oracles", jenž vyšel přibližně dva a půl roku zpátky. Ještě o mnoho více mě ale zaujalo minialbum "Mafia" z loňského června. To totiž poprvé přineslo jakési náznaky čehosi, co dýchalo atmosférou ne zrovna vzdálenou klasické hudbě. Příkladem budiž třeba songy "Thru Our Scars" nebo "Conspiracy of Silence", o čistě klavírním outru "Mafia" ani nemluvě. Ihned mi začalo šrotovat v makovici, jak by to mohlo znít, kdyby Fleshgod Apocalypse na dalších nahrávkách ještě více posílili právě tuto složku. Postupem času jsem v tom začal vidět dokonce příležitost, jak konečně stvořit něco opravdu skrz naskrz originálního v death metalovém žánru, a doufal jsem, že právě Fleshgod Apocalypse se téhle příležitosti chopí. Právě z tohoto důvodu jsem se jal nový materiál, který nakonec dostal do vínku jméno "Agony", vyhlížet s velkou nedočkavostí...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!