Symphony X - Iconoclast

27. července 2011 v 2:00 | Earthworm |  Recenze
Když byl Sicmaggot ještě malé štěňátko, dostala poslední deska od Symphony X, "Paradise Lost", fantastických 9 bodů. Vzorové prog/power metalové album dokázalo, že kapela zraje jak víno a v posledních deseti letech je každou deskou lepší a lepší. Ne, že by to byly nějak velké skoky, vždyť už v roce 2002 bylo nejedno ucho potřísněno genialitou tryskající z alba "The Odyssey", ale celkový dojem byl nakonec zase o fous hřejivější. Nebudu to nijak prodlužovat, Symphony X se znovu podařilo zlepšení, tentokrát dokonce pokořující celou jejich předchozí tvorbu. Jestli tohle není jejich mistrovské dílo, tak jsem asi hluchý.

Než začnu vysvětlovat, proč je "Iconoclast" tak super, ujasněme si jednu věc. Vydavatelství Nuclear Blast Records jsou pořádní židi (bez urážky), takže kapele oznámili, že na desku hodí jenom 9 skladeb z celkových 12, navíc v trochu jiném pořadí - kompletní deska, tak jak ji zamýšlela kapela, je vydána jako dvojalbová speciální digipacková edice. Takže z peněženek opravdových fanoušků, nehodlajících se obrat o 20 minut materiálu, se budou sypat prašule navíc. V recenzi se budu věnovat "speciální" edici, s kompletní sadou skladeb.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 1. dubna 2015 v 21:09

Iconoclast je určitě skvělé album, pro mě samotné však nedosahuje tak velké kvality jako předchozí album a už vůbec ne jejich starší tvorby, která mě oslovila až později.

2 H. H. | E-mail | Web | 2. dubna 2015 v 20:35

No, já osobně tuhle kapelu v podstatě neposlouchám, tudíž se s tebou nemůžu přít nebo s tebou souhlasit. Zkusím zkontaktovat bývalého kolegu, který recenzi napsal, aby se s tebou mohl přít alespoň on :)

3 earthworm earthworm | 2. dubna 2015 v 21:34

Hele, popravdě jsem Symphony X nějak víc neposlouchal už ani nepamatuju, takže nedokážu přesně říct jak by u mě album obstálo teď, po tom co už si zažilo pár let existence. Faktem je, že když mám na kapelu náladu tak sáhnu spíš po materiálu z Paradise Lost, to bylo moje první od nich a tak ho znam celé z hlavy, nebo Divine Wings of Tragedy a po lepších kusech z Odyssey. Na co ale z Iconoclast nedám dopustit je určitě When All Is Lost, to prostě nemá chybu - a ta kytarová práce mě pořád ještě dokáže složit.
Každopádně když jsem tohle před lety psal, tak jsem to v tu chvíli tak i určitě myslel :-D Aspoň jsi mi teď dal důvod si album znova poslechnout, díky

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama