Absu a Brainstorm: obálky novinek

27. července 2011 v 13:11 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kultovní black/thrash metalová formace Absu z amerického Texasu vypustila podrobné info o svém nadcházejícím opusu "Abzu" (neplést s předchozím, dva roky starým počinem "Absu"). Půjde o šestou řadovou desku v historii kapely, objevit by se měla už 4. října.

Nahrávalo se v Nomad Recording Studios v Texasu, o mix se postaral J.T. Longoria (King Diamond, Solitude Aeturnus). Zajímavostí je, že "Abzu" bude od alba "The Third Storm of Cythraul" z roku 1997 prvním počinem, který kompletně nenazpívá hlavní postava a bubeník Absu, Proscriptor McGovern. O vokály se rozdělí s baskytaristou Ezezu. Novinka rovněž bude debutem pro nového kytaristu Vis Croma.

Jak už je u Absu zvykem, i novinka je součástí rozsáhlejšího konceptu. Jde o druhý díl trilogie (první částí bylo "Absu" z roku 2009), která se zabývá magií a okultismem. Jedna již o třetí konceptuální sérii v kariéře skupiny - první se věnovala sumerské mytologii (desky "Barathrum: V.I.T.R.I.O.L." a "The Sun of Tiphareth" - 1993 a 1995), druhá zase keltské mytologii ("The Third Storm of Cythraul" z roku 1997, EP "In the Eyes of Ioldánach" z roku 1998 a "Tara" z roku 2001).

Obal "Abzu", jenž pochází z dílny polského umělece Zbigniewa Bielaka (Behemoth, Vader, Watain), a tracklist si prohlédněte okal. Na závěr ještě dodáme, že se Absu 13. srpna objeví na českém festivalu Brutal Assault. Bez zajímavosti není fakt, že skupina slibuje "netradiční, ale unikátní set".

Tracklist "Abzu":
01. Earth Ripper
02. Circles of the Oath
03. Abraxas Connexus
04. Skrying in the Spirit Vision
05. Ontologically, It Became Time & Space
06. A Song for Ea
I. E-A
II. A Myriad of Portals
III. Third Tablet
IV. Warren of Imhullu
V. The Waters - The Denizens
VI. E-A [Reprise]

>>> Devátou studiovou fošnu mají v plánu vydat Němci Brainstorm. Stane se tak 30. září pod značkou AFM Records. Album se jmenuje "On the Spur of the Moment". Seznam songů a obal najdete o kousek víc dole.

Brainstorm se vydali nahrávat do Studio 22 v Německu s producentem Axelem Heckertem. Kapela vzkazuje, že novinka je o poznání agresivnější a že svého předchůdce "Memorial Roots", byť se jednalo o dobrou věc, rozmetá na prach. Ukázku songu "Below the Line" si můžete poslechnout tady.

Tracklist "On the Spur of the Moment":
01. Below the Line
02. In the Blink of an Eye
03. Temple of Stone
04. In These Walls
05. Still Insane
06. Dark Life
07. No Saint - No Sinner
08. Where Your Actions Lead You to Live
09. A Life on Hold
10. My Own Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama