Červenec 2011

Overkill jdou v říjnu do studia

21. července 2011 v 19:10 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veteráni Overkill prozradili, že pilně pracují na šestnácté dlouhohrající desce. Baskytarista D.D. Verni se prý už nějaký čas zodpovědně věnuje psaní nového materiálu, přičemž šest skladeb už kapela cvičí. Nahrávat se Overkill vydají na začátku října, vydávat se bude někdy na přelomu března a dubna příštího roku.

Díky nahrávání novinky se však Overkill nakonec nezúčastní plánovaného turné po boku Testament, Anthrax a Death Angel, což nám v Evropě však může být vcelku volné, když se jedná o severoamerickou šňůru.

Předchozí album "Ironbound" se na trh dostalo 29. ledna 2010 v nákladu Nuclear Blast (v Severní Americe 9. února u E1 Music). K dispozici bylo hned několik edicí: klasický jewelcase, limitovaný digipack, klasický vinyl a zelený vinyl.


Epica: novinka vyjde v březnu

21. července 2011 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Holandská symfo-metalová skupina Epica se právě zavřela do Gate Studia v německém Wolfsburgu. Důvod je vcelku jednoduchý - začali zde společně s producentem Saschou Paethem (Avantasia, Edguy, Kamelot, Rhapsody of Fire), s nímž už mají zkušenosti ze spolupráce na předchozích počinech, pracovat na předprodukci páté dlouhohrající desky. Firma Nuclear Blast stanovila pevné datum vydání novinky na 9. března 2012.

Předchozí album "Design Your Universe" vyšlo 16. října 2009, rovnež u Nuclear Blast. Stejně jako v případě právě připravované nahrávky i "Design Your Universe" vzniklo v Gate Studio pod producentskou taktovkou Saschy Paetha. O obal se postaral Stefan Heilemann (Pain, Leaves' Eyes, Destruction). Jako host se v písničce "White Waters" představil Tony Kakko, zpěvák Sonata Arctica.

Belligerence makají na druhém albu

21. července 2011 v 19:00 | Monsterfuck |  Music News
Pražská death metalová formace Belligerence v čele se zpěvačkou Appiou právě pracuje na písničkách pro své druhé velké album. Kapela hodlá do konce léta pořádně vypilovat všechny songy a začátkem října pak nastoupit do studia. Dosud nepojmenovaná novinka by podle všeho mohla vyjít na přelomu roku.

Debut "Out:Red" vyšel 27. června 2008 u I.F.A. Records jako digipack CD.

Mayan - Quarterpast

21. července 2011 v 13:22 | Ježura |  Recenze
Mark Jansen se nám pěkně vybarvuje. Záhy poté, co opustil populární After Forever, svým skladatelským umem pozvedl své vlastní dítko, tehdy neznámou Epicu, na post vůdčího aktu symfonického metalu s ženou za mikrofonem. A zatímco by mohl požívat zasloužených plodů úspěchu Epicy, pustil se se současnými spoluhráči a starými i novými známými do zcela nové iniciativy, která nese jméno Mayan. Pojmy Mark Jansen, death metal a opera slibovaly mnohé. Jak to dopadlo, se dozvíte záhy...

Přiznám se, že když jsem si "Quarterpast", jak se debut jmenuje, pustil poprvé, zanechal ve mně značně rozporuplné dojmy, které mi do značné míry připomněly, proč že jsem v recenzi zdrbal "Magnisphyricon" od Sons of Seasons. A není to jen osoba zpěváka Henninga Basseho, který představuje společného jmenovatele obou desek. Obě totiž vykazují nemálo společných znaků, a když trochu nadnesu, vypadá to, že Oliver Palotai i Mark Jansen tvořili od velmi podobného základu, jen každý po svém. Příbuzně tak znějí některé melodie vokálů i celková a všeobjímající rozmáchlost. Co si však posluchač nesplete, to jsou Jansenovy a Delahayovy riffy (jak napovídá jméno Isaaca Delahaye, Mark Jansen si z domovské Epicy vypůjčil většinu členů, snad krom Yvese Hutse a svého bratra Coena) a zvuk kytar, tu a tam opletené líbezným hlasem božské Simone Simons...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dark Tranquillity: videoklip "Iridium"

20. července 2011 v 21:51 | Monsterfuck |  Music News
Švédská melodic death metalová stálice Dark Tranquillity se po nějakém čase opět připomíná, tentokráte s novým videoklip k písničce "Iridium". Kompletní výrobu videa si vzal na svá bedra kytarista kapely, Niklas Sundin, který je zároveň zodpovědný za veškerou grafiku Dark Tranquillity, a to nejen co se týče artworků alb, ale i podoby merchandisu nebo živé projekce. "Iridium" je jeho první klip. Jak se mu premiéra povedla, se můžete samozřejmě podívat na konci novinky.

Jen dodejme, že "Iridium" se objevilo na posledním albu Dark Tranquillity, "We Are the Void", které vyšlo v únoru loňského roku u Century Media Records jako download, standardní jewelcase a jako limitovaný digipack s bonusovým DVD a dvěma bonusovými písničkami.


My Dying Bride - Evinta

19. července 2011 v 21:04 | Seda |  Recenze
My Dying Bride, kapela, která si za svou 20letou historii vytvořila status legendy. Patří k nejlepším a nejrespektovanějším doom metalovým kapelám. U této skupiny nenajdete desku, která by byla vyloženě špatná. Všechny si drží určitou kvalitu a ani jedna nevybočuje ze standardů kapely. My Dying Bride jsou prostě jedinečnou kapelou, která bude uctívána i dlouho poté, co skončí, ať už z jakéhokoliv důvodu. My Dying Bride by si měl poslechnout každý, kdo začíná objevovat taje doom metalu. Pro mě je to prostě jeden z definovatelů žánrů, který s každou deskou přinesl něco nového.

Recenzovaná "Evinta" byla vydána právě k 20. výročí a jedná se o předělávky úryvků z různých skladeb do symfonické podoby. Takže zapomeňte na metal, kytary, bicí a vše podobné. Je to úplně něco jiného. Musím ale říci, že je na mě tato hudba až moc těžká. Ač jsem věděl, že se bude jednat o symfoniku, čekal jsem to docela jiné. Tohle je opravdu zvláštní a není to vůbec jednoduchá hudba, kterou já, jako naprostý laik, nemohu skoro vůbec posoudit. Na tvorbě se nepodílela jen kapela, skupině pomohl Johnny Maudling, kterého můžete znát z Bal-Sagoth. Hlavně však tedy operní zpěvačka Lucie Roche, která dostala veliký prostor ve zpěvu. Kolegovi Monsterfuckovi se její výkon líbí, mě ovšem části s ní docela nudí. Mnohem radši jsem měl části s Aaronem. Jeho hlas je prostě bezkonkurenční, ani nemusel vůbec zpívat, stačilo pouze, aby jen mluvil, a přišlo mi to skvělé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Co se stalo za posledních pár dní?

19. července 2011 v 20:42 | Monsterfuck |  Music News
Jelikož se drtivá většina redakce nacházela celý minulý týden mimo dosah internetu, nebyl novinkový servis stoprocentní, což ovšem neznamená, že to dnes nedoženeme. A protože je to opravdu požehnaně, nebudeme to více prodlužovat a rovnou na to vlítneme v abecedním pořádku:

>>> Norští black metalisté Den Saakaldte jsou další skupinou, která se upsala polskému labelu Agonia Records. Norové po nedávném odchodu zpěváka Kvarfortha, který se rozhodl koncentrovat pouze na své vlastní Shining, přijali do svých řad nového vokalistu Øyvinda Hægelanda (Spiral Architect) a začali pracovat na druhé dlouhohrající desce s názvem "Kapitel II: Faen i helvete".

>>> Kultovní norští viking metalisté Einherjer, jedna z prvních skupin svého žánru, konečně vydají svou comebackovou desku 9. září. Tento očekávaný nástupce alba "Blot" z roku 2003 se bude jmenovat "Norrøn" a objeví se pod hlavičkou Indie Recordings. Nahrávalo se ve studiu Borealis, přičemž o produkci se postaral samotný zpěvák a kytarista Frode "Grimar" Glesnes. Artwork prohlížejte vpravo.

"'Norrøn' je natolik kvalitní, že vás pošle na hudební cestu, kde vaše přítomnost přestane existovat a veškeré vaše smysly se soustředí pouze na muziku; kde ožívá ztracená moudrost, víra a síly; kde vše, co bylo ztraceno a vzato, se opět probouzí; kde vstoupíte na norskou půdu, volajíc po mstě svým pohanským srdcem," stojí v oficiálním prohlášení.

>>> Fleshgod Apocalypse z Itálie vydají svou druhou velkou nahrávku "Agony" 9. srpna u Nuclear Blast Records a aby se jim lépe propagovala, pustili se i do realizace klipu. Výsledkem jejich snažení je video k songu "The Violation", které sledujte tady.

>>> Čtvrtý opus francouzských black metalistů Glorior Belli, "The Great Southern Darkness", se objeví 27. září s tracklist a obalem, které najdete kousek směrem dolů a doprava.

Podle slov skupiny bude "The Great Southern Darkness" bude "děsivá cesta temnými pouštěmi a odpornými bažinami, na níž vás bude provázet sám Lucifer". Album by v sobě mělou snoubit rychlost a surovost s temnou atmosférou a bluesovými prvky.

01. Dark Gnosis
02. Secret Ride to Rebellion
03. They Call Me Black Devil
04. Negative Incarnate
05. Bring Down the Cosmic Scheme
06. The Great Southern Darkness
07. The Foolhardy Venturer
08. Per Nox Regna
09. The Science of Shifting
10. Chaos Manifested
11. Horns in My Pathway

>>> Zámořští death metalisté Hate Eternal zveřejnili videoklip k písničce "Lake Ablaze", který natočili společně s režisérem Davidem Brodskym (Kataklysm, Strapping Young Lad, As I Lay Dying). Song pochází z aktuálního studiového počinu "Phoenix Amongst the Ashes", jenž vyšel 10. května letošního roku u Metal Blade Records. Na "Lake Ablaze" se můžete podívat tady.

>>> Studio Dreamsound v Mnichově je od nynějška dočasným útočištěm rakouských black metalistů Hellsaw, neboť zde nahrávají nástupce dva roky staré fošny "Cold". Novinka se bude jmenovat "Trist" a pokud vše půjde podle plánu, měla by se objevit začátkem příštího roku.

Hellsaw vzkazují, že se na nahrávání "Trist" připravovali prozatím nejzodpovědněji ve své kariéře, aby byl výsledek co nejlepší. Co se týče hudební stránky, novinka by oproti "Cold" měla být mnohem temnější.

>>> ICS Vortex, vokalista Borknagar a bývalý baskytarista Dimmu Borgir, vydá svou první sólovou desku "Storm Seeker" už 22. srpna v Evropě a o den později v Severní Americe, v obou případech pod křídly Century Media Records. To už jste se na Sicmaggot mohli dozvědět ve starších novinkách, stejně tak jako vypuštění první skladby "The Blackmobile", ale nově světlo světa spatřily také tracklist a obal, které si můžete směle prohlédnout zde:

01. The Blackmobile
02. Odin's Tree
03. Skoal!
04. Dogsmacked
05. Aces
06. Windward
07. When Shuffled Off
08. Oil in Water
09. Storm Seeker
10. Flaskeskipper
11. The Sub Mariner

>>> Na řadě je další video, tentokráte od amerických death metalových veteránů Immolation. Jejich poslední nahrávka, nadšeně přijatá deska "Majesty and Decay", je sice venku už od března loňského roku, ale to kapelu nijak neodradilo od toho, aby natočili klip pro song "A Glorious Epoch". Dopadlo to následovně.

>>> Konečně jsme se dostali do bodu, kdy můžeme trochu změnit žánr, aby to dnes nebyl jen extrémní metal. Lemmy Kilmister, ikonický frontman legendárních Motörhead, v nedávném rozhovoru prozradil, že už má pro svou sólovou desku v současné době hotových deset skladeb, na nichž pracoval uplynulých sedm let. Nahrávku by měl kompleně dokončit už brzo, přičemž na pultech obchodů by podle všeho měla přistát v příštím roce. Na albu se objeví i několik hostů, mezi nimiž nechybí mimo jiné například Dave Grohl (Foo Fighters, ex-Nirvana).

>>> Norští progresivní metalisté Leprous svou třetí řadovou placku vypustí 22. srpna do Evropy a 23. srpna do Severní Ameriky, v obou případech pod značkou InsideOut Music; album se bude jmenovat "Bilateral". Navíc už je k dispozici k poslechu i jeden nový song. Konkrétně jde o píseň s názvem "Restless", jíž si můžete pustit na oficiálním Facebook profilu kapely, avšak pouze pod podmínkou, že dáte "like".

"Bilateral" bylo nahráno ve studiu Fascination Street ve Švédsku s producentem Jensem Bogrenem (Opeth, Symphony X, Pain of Salvation), který se postaral i o mix. Pro výrobu obalu se Leprous spojili s americkým surrealistickým malířem Jeffem Jordanem, jenž je v rámci rockové scény známý například tvorbou artworků pro The Mars Volta.

>>> Harcovníci Pro-Pain jsou letos už 20 let na scéně, což se rozhodli oslavit výpravným vydáním s názvem "20 Years of Hardcore". Půjde o CD/DVD set, který vyjde 30. srpna u AFM Records. CD bude obsahovat čtyři zbrusu nové skladby ("Damnation", "Hands in the Jar", "Someday Bloody Someday" a "True Liberation"), čtyři znovu nahrané songy ze staršího období, jednu předělávku a kompletní záznam koncertu o čtrnácti položkách, jehož záznam - a teď, domácí fanoušku, zpozorni - byl pořízen v Brně. DVD bude obsahovat další kupu koncertního materiálu (koncert ze Srbska, písničky ze dvou festivalových vystoupení a pár bootlegů), nějaké raritní záběry a videoklip.

>>> Testament, thrash metalová legenda z Bay Area, pojmenovala svou pojmenovala svou jedenáctou desku, druhou po návratu na scénu, "The Dark Roots of Earth". Kapela album právě teď nahrává s producentem Andy Sneapem (Megadeth, Exodus, Arch Enemy), aby stihla říjnové vydání. Ihned poté Testament vyjedou na koncertní šňůru, kde je budou podporovat další známé thrash metalové bandy - Anthrax, Overkill a Death Angel. Bohužel pro našice, toto turné by podle aktuálních informací mělo proběhnout jen v Severní Americe.

Zajímavostí na "The Dark Roots of Earth" je, že bicí nenahrává stálý bubeník Testament, Paul Bostaph, jehož ze hry vyřadilo zranění, ale Gene Hoglan (Fear Factory, ex-Strapping Young Lad) ve většině skladeb a Chris Adler (Lamb of God) ve dvou písničkách. Na turné už na bubenickou stoličku usedne opět Paul Bostaph.

>>> Nizozemští blázni Textures svou čtvrtou řadovku "Dualism" nahráli ve studiu Split Second Sound v Amsterdamu, přičemž o produkci se postaral kytarista Jochem Jacobs. Firma Nuclear Blast s vydáním desky počítá na 23. září, ale první singl "Reaching Home" se objeví už 19. srpna. O zajímavou obálku, na níž se společně s tracklistem můžete podívat níže a vpravo, se společnými silami postarali baskytarista Remko Tielemans a bývalý zpěvák Eric Kalsbeek.

01. Arms of the Sea
02. Black Horses Stampede
03. Reaching Home
04. Sanguine Draws the Oath
05. Consonant Hemispheres
06. Burning the Midnight Oil
07. Singularity
08. Minor Earth, Major Skies
09. Stoic Resignation
10. Foreclosure
11. Sketches from a Motionless Statue

>>> Další thrash metalovou smečkou do party jsou Warbringer, na rozdíl od výše uvedených Testament se však jedná o nováčky, kteří 27. září vydají u Century Media své teprve třetí velké album s názvem "Worlds Torn Asunder". S produkcí Stevea Evettse (Suicide Silence, The Dillinger Escape Plan) a artworkem Dana Seagravea (Morbid Angel, Suffocation, Entombed) prý vznikla nahrávka, která rozhodně nepostrádá pořádnou dávku syrové agrese. A co víc, všech deset songů bude spojovat jednolitý koncept, zabývající se úpadkem světa v důsledku lidské činností. Tomu odpovídá i artwork, jenž je společně s tracklistem následující:

01. Living Weapon
02. Shattered Like Glass
03. Wake Up...Destroy
04. Future Ages Gone
05. Savagery
06. Treacherous Tongue
07. Echoes From The Void
08. Enemies of the State
09. Behind the Veils of Night
10. Demonic Ecstasy

>>> Chlápek s podivným jménem Wednesday 13, jinak také zpěvák Murderdolls, si na 11. října nachystal vypuštění své další sólovky, jež se bude jmenovat "Calling All Corpses". Počin je již kompletně nahraný a v současnosti už jen probíhá finální mix, který má na starosti Tom Baker (Nine Inch Nails, Rob Zombie, Marilyn Manson, Ministry), a tvorba obalu, který tvoří D.A. Frizell (Avenged Sevenfold, Sevendust). Známá už je ale podoba tracklistu a rovněž je venku jedna kraťoučká ukázka (cca půl minuty) songu "I Wanna Be Cremated", jíž si můžete pustit tady.

01. Blood Fades to Black
02. I Wanna Be Cremated
03. Ghoul of My Dreams
04. One Knife Stand
05. Calling All Corpses
06. Miss Morgue
07. Silver Bullets
08. Bad at Being Human
09. London After Midnight
10. Candle for the Devil
11. We All Die
12. Something Wicked This Way Comes
13. Blood Fades to Black (Reprise)

>>> Konečně se dostáváme na samotný závěr dnešní předlouhé novinky. Čest to celé zakončit připadla švédským all-star řezníkům Witchery, jejichž řady nedávno opustil chrlič hrdelních běsů Legion (ex-Devian, ex-Marduk). Post vokalisty ale nezůstal dlouho prázdný a na jeho místo nenastupuje nikdo menší než Masse Broberg, známější spíše jako Emperor Magus Caligula, čili, jinými slovy, bývalý dlouholetý zpěvák Dark Funeral.

Wolverine - Communication Lost

19. července 2011 v 0:02 | Earthworm |  Recenze
Chlapi ze švédského uskupení Wolverine trpěli několik posledních let v zajetí osobních potíží, ať šlo o zdraví nebo o rodinu. Nakonec se jim naštěstí podařilo vše urovnat a fanoušci tak po relativně dlouhé době mohou zkusit další rock-metalový hábit, nástupce téměř bezchybné dlouhohrající desky "Still", který pro ně kapela ušila.

To, co platilo o předchozích počinech kapely, platí i nyní - je to opět trochu o něčem jiném. Zatímco "The Window Purpose" byla prog metalová záležitost, v něčem připomínající velikány Dream Theater, Opeth a Pain of Salvation, další "Cold Light of Monday" bylo hodně atmosférické a temné, třetí "Still" již dokonale nakombinovalo první pokusy, stvořilo drtivé hity a definovalo jejich styl. "Communication Lost" je mnohem temnější a přímočařejší, což bylo způsobeno právě osobními problémy. O těch se můžeme dozvědět i v textech na albu. Máme tu skladbu "Embrace" od zpěváka Stefana Zella o jeho dceři, která měla v prvním roce svého života problémy se srdcem, nebo skladby "Poison Ivy" a "Your Favorite War", zabývající se stejným tématem (vztah kytaristy Marcuse Zella) ze dvou různých pohledů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na srpen

18. července 2011 v 23:35 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Brutal Assault 16
11. - 13. 8. - vojenská pevnost Josefov u Jaroměře
Vystoupí: 1349 (NOR), A Pale Horse Named Death (USA), Absu (USA), Ahab (GER), Anathema (UK), Architects (UK), As I Lay Dying (USA), Asphyx (NL), Atheist (USA), Benighted (FRA), Blood for Blood (USA), Blood Red Throne (NOR), ČAD (SVK), Cannabis Corpse (USA), Cathedral (UK), Cro-Mags (USA), Cryptopsy (CAN), Dagoba (CZ), Debustrol (CZ), Decapitated (POL), Dew-Scented (GER), Dordeduh (ROM), Draconian (SWE), Einherjer (NOR), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Exivious (NL), Exodus (USA), First Blood (USA), Forbidden (USA), Frontside (POL), Genitorturers (USA), Gride (CZ), Haemorrhage (SPA), Hail of Bullets (NL), Hecate Enthroned (UK), Hermafrodit (CZ), Horse the Band (USA), Kataklysm (CAN), Katatonia (SWE), Khold (NOR), Kreator (GER), Kvelertak (NOR), Kypck (FIN), Mayhem (NOR), Momma Knows Best (CZ), Morbid Angel (USA), Motörhead (UK), Nervecell (SAE), Psychotic Despair (CZ), Ram-Zet (NOR), Satyricon (NOR), Scar Symmetry (SWE), Septicflesh (GRE), Sepultura (BRA), Seventh Void (USA), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Smashed Face (CZ), Soilwork (SWE), Stíny plamenů (CZ), Suicidal Tendencies (USA), Svart Crown (FRA), Sylosis (UK), The Dillinger Escape Plan (USA), The Exploited (UK), Threat Signal (CAN), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Tsjuder (NOR), Turisas (FIN), Týr (FRO), Uneven Structure (FRA), Unexpect (CAN), Vader (POL), Waking the Cadaver (USA), Your Demise (UK)
Cena: 1300
Poznámka: 10.8. proběhne warm-up party za účasti devíti skupin.
Více informací: Brutal Assault

Rock pod Kameňom 2011
12. - 13. 8. - Sninské rybníky, Slovensko
Vystoupí: Alias (SVK), Borra (SVK), Die Happy (GER), Divokej Bill (CZ), Edguy (GER), Editor (SVK), Guano Apes (GER), Horská chata (SVK), HT (SVK), Iné kafe (SVK), Interitus (CZ), Intrepid - Metallica revival (SVK), Karpina (SVK), Let's All Make Believe (SVK), Mike Terrana (USA), My Way (SVK), Rebel Sky (SVK), Sonata Arctica (FIN), S.P.L.N. (SVK), The Now (SVK), Tristana (SVK), Witch Hammer (CZ), Zoči voči (SVK)
Více informací: Rock pod Kameňom

Fekal Party 13
27. 8. - Praha, Modrá Vopice (12:00)
Vystoupí: 2 Minuta Dreka (ITA), Afgrund (SWE), Ahumado Granujo (CZ), Attack of Rage (SVK), Blockheads (FRA), Brutally Deceased (CZ), БУТ (CZ), Cripple Bastards (ITA), Eardelete (CZ), Grunt (PT), Gutalax (CZ), Inferia (FIN), M.A.C. of Mad (CZ), Nunwhore Commando 666 (GER), Urin (CZ)
Cena: 499
Více informací: L'inphantile Collective

Gorgasm (USA), Defeated Sanity (GER), Amagortis (SWI)
28. 8. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Sicmaggot hitparáda: 29. kolo

17. července 2011 v 20:04 | Seda |  Hitparáda
Větší část redakce se fláká někde na Masters of Rock a hitparáda zbyla na mně. Jak to tentokrát dopadlo? Všemu kralují Devildriver s "Clouds Over California", z celkových 46 hlasů si jich odnesli 19. Skoro těsně za nimi jsou géniové Master's Hammer s písní "Géniové". Ti mají 11 hlasů. Postup si zajistili také Bullet for My Valentine, "Scream Aim Fire" dostalo tentokrát 8 hlasů. Jistým sestupujícím je Grave Digger s "Highland Farewell", na posledním místě smutně kouká s pouhými 2 hlasy. Horší situace však nastala s Delain a Peccatum mají smírně po 3 hlasech, a jelikož oproti ostatním moc hlasů nedostaly, rozhodl jsem se, že tentokrát sestupují tři klipy. Kdyby měly např. každý o dva hlasy více, nevešel by se do dalšího kola pouze jeden, takto ovšem mizí oba.

A kdo je tento týden nahradí? Přání uživatele Skulla v komentářích o grind bylo vyslyšeno. Do hitparády naskakují Rotten Sound s peckou "Self" z poslední desky "Cursed", která vyšla letos v březnu. Další klip, který bude usilovat o vaše hlasy, je "Sarcophagus" od Nile. Song z poměrně staré desky, která spatřila světlo světa už před devíti lety, v roce 2002. A jelikož už tu máme i české zastoupení, dojde tentokrát i na slovenské sousedy. Rust2Dust, pro někoho možná neznámá kapela, ale klukům to výborně šlape. Přesvědčit se můžete s jejich songem "Hate".

Výsledky 28. kola:
---postupující---
1. místo: DevilDriver - Clouds Over California (19 hlasů - 41%)
2. místo: Master's Hammer - Géniové (11 hlasů - 24%)
3. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (8 hlasů - 17%)
---nepostupující---
4.- 5. místo: Delain - April Rain (3 hlasy - 7%)
4.- 5. místo: Peccatum - The Moribund People (3 hlasů - 7%)
6. místo: Grave Digger - Highland Farewell (2 hlasy - 4%)

Klipy a hlasovací anketu pro dvacátédeváté kolo najdete po rozkliknutí na celý článek!

Five Finger Death Punch pojmenovali své nové album

16. července 2011 v 20:38 | Seda |  Music News
Five Finger Death Punch určili název své nadcházející desky - své třetí studiové album pojmenují "American Capitalist". Poslední výtvor, který kapela vydala, nesl název "War Is the Anwer" a je dva roky starý. Očekává se, že na "American Capitalist" se bude vyskytovat 14 písní, které se skupina nahrála s producentem Kevinem Churkem. Ten má na svědomí i poslední studiovku Ozzyho Osbourna, "Scream".

Kapela nedávno odehrála svůj první koncert s novým basákem Chrisem Kaelem. Na fotky z vystoupení v Kanadě se můžete podívat na tomto odkazu.

Lock Up - Necropolis Transparent

15. července 2011 v 23:18 | Maggot |  Recenze
Když se o vaší kapele mluví jako o hvězdném projektu složeném z těch nejlepších hudebníků v oboru, váš život se okamžitě rozkládá do dvou bipolárních rovin, které spolu mohou koexistovat i přesto, že tato skutečnost ne vždy dělá dobrotu. Zatímco z vás jedna skupina lidí vyvrací žlázy, protože jste to prostě vy, jiní očekávají něco, co jim nemůže dát ani bůh, natož vy. A hádejte co? Ani jedno z toho není úplně ideální. Lock Up by vám mohli povědět své, jelikož ve svých řadách mají persóny jako Shanea Emburyho (Napalm Death, Brujeria), Nicholase Barkera (ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth), či dříve i Jesseho Pintada (Terrorizer, ex-Napalm Death). Není to poprvé, co se formuje instance podobného druhu, Brujeria je taktéž jedním z all-star projektů, sahá mu ovšem Lock Up alespoň k oněm pomyslným patám? Nová fošna s názvem "Necropolis Transparent" se za pomocí vlastních sil vyšplhá i mnohem víš.

A jsme to právě my posluchači, kteří jsou soudci této geniální fúze grindcoru s nádechem apokalyptického řádění. Není těžké odhadnout, že kvarteto ostrých chlapů s mnohaletou praxí ví, co dělá, co lépe, "Necropolis Transparent" zní profesionálně po všech směrech, o to více potěší, že zasytí i hladové a náročné ucho plné hnisu a zakrvavených hlenů cílové skupiny, na niž míří. A osobní kvality jsou premisou pro kvality pracovní. Řekněme, že máte rádi grindcore, ale už vás unavuje garážový zvuk této rozsáhlé undergroundové a mnohdy amatérské kultury. Právě pro vás je deska "Necropolis Transparent" přímo určena. Rychlé tempo, ale promyšlená instrumentální část jsou zkrátka příliš velkým luxusem na to, abyste si ji mohli nechat proklouznout mezi prsty.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Falconer - Armod

15. července 2011 v 16:11 | Seda |  Recenze
Když jsem příjímal recenzi na Falconer, nebyl jsem si jistý, že mě to bude tolik bavit. Přeci jen, heavy metal už nějakých hezkých pár let nevyhledávám a neposlouchám jej tolik. Samozřejmě, jako většina jsem na tom vyrostl. Je to ale už jen docela dlouhá doba, a tak jsem se bál, že u Falconer budu spíš usínat, než se bavit jejich hudbou. O to víc jsem byl překvapen. Nejedná se o žádný agro heavy metal, jaký je obvyklý. Jsou zde velké prvky folku; omlouvám se těm, co Falconer znají, já jsem s nimi seznámen poprvé a o to víc mě potěšilo, že se takováhle hudba vyskytuje, protože mě to opravdu zaujalo.

Velice se mi také líbí to, že se zpívá v domácím jazyce kapely, a to ve švédštině. Songy poté dostanou jiný rozměr, protože angličtiny už je všude dost. Nahrávání v jiném jazyce než v angličtině je pro mě velkým plusem. Jsem si jistý, že kdyby tohle nazpívané ve švédštině nebylo, bylo by to poloviční. Žádný přehnaný řev, ale krásně čistě zpívaný text.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Insomnium a informace k "One for Sorrow"

15. července 2011 v 4:02 | Seda |  Music News
Finští melodičtí metalisté Insomnium stanovili datum vydání své nové desky "One for Sorrow". V domácím Finsku se album dostane na pulty obchodů 12. října, ve zbytku Evropy poté o pět dní později a následující den, tedy 18. října, v Severní Americe. Vše proběhne přes Century Media Records.

Album se nahrávalo v Göteborgu s Danielen Antonssonem, který mimo jiné válí na basu v Dark Tranquility či na kytaru v Dimension Zero. Nahrávalo se také ve Fantom Studios ve Finsku, kde zbytek namixoval Samu Oittisen.

Trailer k "The Hunter" od Mastodon

13. července 2011 v 20:59 | Seda |  Music News
Progresivní metalisté Mastodon vydali oficiální trailer k albu "The Hunter". Tato deska se nahrávála v Atlantě v Doppler Studios, producentem se stal Mike Elizondo. Bicí byly nahrány už předtím, a to v legendárním studiu v Los Angeles, Sound City Studios, kde mimo jiné vznikla výborná deska "Nevermind" od Nirvany.

"The Hunter" má vyjít v říjnu přes Reprise Records a bude obsahovat následující skladby:
* Blasteroids
* The Octopus Has No Friends
* Stargasm
* Curl of the Burl
* All the Heavy Lifting
* The Sparrow
* The Ruiner

Na trailer se můžete podívat níže.


Suicide Silence: "You Only Live Once" video

13. července 2011 v 10:41 | Monsterfuck |  Music News
Deathcore Amíci Suicide Silence z Kalifornie vypustili promo videoklip ke svému aktuálnímu počinu "The Black Crown". Volba padla na song "You Only Live Once". Režie se ujal jistý Nathan Cox, který má na kontě již slušnou řádku klipů, mj. už natáčel například pro Lacuna Coil, DevilDriver, Disturbed nebo Marilyna Mansona. Na video se podívejte na této adrese (napravo klikněte na nápis "Exclusive video: 'You Only Live Once'"). Záběry ze zákulisí natáčení si pak můžete prohlédnout na konci novinky.

"The Black Crown" vyšlo 12. července u Century Media Records. Produkci zaštítil Steve Evetts (Hatebreed, The Dillinger Escape Plan) a jako hosté se na albu představili Jonathan Davis z KoRn (skladba "Witness the Addiction") a Frank Mullen ze Suffocation (song "Smashed"). "The Black Crown" se samozřejmě objevilo v mnoha rozličných formátech - k dispozici je standardní jewelcase, speciální edice (obsahuje bonusové DVD s dokumentem o nahrávání desky, záběry z turné a koncerty), deluxe box (obsahuje bonusovou písničku "Revival of Life", amulet, připínáček a nášivku), barevný vinyl, picture disc vinyl a download.


Anthrax: obálka očekávané novinky

13. července 2011 v 2:35 | Monsterfuck |  Music News
Jedním z nejočekávanějších počinů letošního podzimu je bezesporu dlouho, předlouho odkládaná desátá řadovka thrash metalových harcovníků Anthrax. Jak to ale vypadá, album s názvem "Worship Music" už 13. září opravdu vyjde. Kapela totiž po nedávno zveřejněné písničce "Fight 'Em 'Til You Can't" (gratis download zde) vypouští do světa i podobu obalu. Podívat se můžete vpravo.

"Worship Music" bude obsahovat celkově jedenáct kousků. Zároveň půjde o první dlouhohrající počin s původním zpěvákem Joeym Belladonnou po 21 letech od nahrávky "Persistence of Time".

Brutal Assault představuje kapely na warm up

13. července 2011 v 2:20 | Monsterfuck |  Music News
Brutal Assault se sice odehraje v rozmezí od 11. do 13. srpna, ale už den předem, 10. srpna, proběhne tzv. warm up party, neboli zahřívací večírek pro nedočkavce, kteří dorazí dříve. Pořadatelé festivalu potvrdili, že se zde představí devítka formací - sedm českých, jedna slovenská a jedna polská. Jsou to následující kapely:

ČAD (SVK), Frontside (POL), Gride (CZ), Hermafrodit (CZ), Momma Knows Best (CZ), Psychotic Despair (CZ), Smashed Face (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Stíny plamenů (CZ)

Kompletní soupiska festivalu vypadá následovně:

1349 (NOR), A Pale Horse Named Death (USA), Absu (USA), Ahab (GER), Anathema (UK), Architects (UK), As I Lay Dying (USA), Asphyx (NL), Atheist (USA), Benighted (FRA), Blood for Blood (USA), Blood Red Throne (NOR), ČAD (SVK), Cannabis Corpse (USA), Cathedral (UK), Cro-Mags (USA), Cryptopsy (CAN), Dagoba (CZ), Debustrol (CZ), Decapitated (POL), Dew-Scented (GER), Dordeduh (ROM), Draconian (SWE), Einherjer (NOR), Excrementory Grindfuckers (GER), Exhumed (USA), Exivious (NL), Exodus (USA), First Blood (USA), Forbidden (USA), Frontside (POL), Genitorturers (USA), Gride (CZ), Haemorrhage (SPA), Hail of Bullets (NL), Hecate Enthroned (UK), Hermafrodit (CZ), Horse the Band (USA), Kataklysm (CAN), Katatonia (SWE), Khold (NOR), Kreator (GER), Kvelertak (NOR), Kypck (FIN), Mayhem (NOR), Momma Knows Best (CZ), Morbid Angel (USA), Motörhead (UK), Nervecell (SAE), Psychotic Despair (CZ), Ram-Zet (NOR), Satyricon (NOR), Scar Symmetry (SWE), Septicflesh (GRE), Sepultura (BRA), Seventh Void (USA), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Skeletonwitch (USA), Skyforger (LAT), Smashed Face (CZ), Soilwork (SWE), Stíny plamenů (CZ), Suicidal Tendencies (USA), Svart Crown (FRA), Sylosis (UK), The Dillinger Escape Plan (USA), The Exploited (UK), Threat Signal (CAN), Trigger the Bloodshed (UK), Triptykon (SWI), Tsjuder (NOR), Turisas (FIN), Týr (FRO), Uneven Structure (FRA), Unexpect (CAN), Vader (POL), Waking the Cadaver (USA), Your Demise (UK)

Крoда - Чорнотроп

12. července 2011 v 18:00 | Monsterfuck |  Recenze
Pevně věřím, že každý znalec mezi vámi mi jistě dá za pravdu, když řeknu, že v rámci folk/black metalu lze jen těžko někde hledat kvalitnější skupiny, než ve východní Evropě. A mezi nejvýznačnější zástupce tohoto sub-žánru patří bezesporu právě ukrajinská Крода, která si svou reputaci vydobyla třemi excelentními deskami, na nichž umně zkombinovala black metalovou nespoutanost s nádhernou pohanskou atmosférou a libozvučnými folklórními nástroji. Zvláště minulý počin "Похорон Сонця" z roku 2007 je dle mého skromného osobního názoru absolutní klenot, jemuž navíc nasazuje korunu skvostná mrazivá grafika (i když zrovna krásné artworky byly u téhle kapely vždy samozřejmostí a mohu předeslat, že novinka "Чорнотроп" není výjimkou - stačí si prohlédnout jen přebal).

Jenže v roce 2010 nastala uvnitř skupiny povážlivá trhlina. Крода vždy znamenala dva lidi, Eisenslava a Viterzgira, jenže druhý jmenovaný formaci vloni nečekaně opustil, načež se tvůrčí duo smrsklo na jednočlenný projekt. A z tohoto pohledu je první vydaný počin po této události, právě recenzovaná novinka "Чорнотроп", známá spíše pod německým přepisem "Schwarzpfad", opravdu očekávaným počinem. Očekávaným z toho důvodu, že veškeří příznivci byli zvědaví, jak si Eisenslav povede bez svého dlouholetého kolegy a jestli se mu podaří udržet ducha kapely.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Accept budou natáčet DVD

11. července 2011 v 20:24 | Monsterfuck |  Music News
Znovuzrození heavy metaloví veteráni Accept z Německa se rozhodli svůj comeback po loňském, všeobecně nadšeně přijatém albu "Blood of the Nations" stvrdit rovněž koncertním DVD. Jeho záznam bude pořízen již tento týden - v pátek 15. července na festivalu Bang You Head!!! v německém Balingenu. Koncert - kromě toho, že půjde o headline vystoupení - bude výjimečný ještě v tom, že Accept zde po nějaké době opět zahrají jako kvintet. Právě v Balingenu se totiž do sestavy vrátí kytarista Herman Frank, který 6. května spadnul na koncertě z pódia, poranil se a nemohl tak od té doby s kapelou vystupovat.

Informace o tom, kdy by DVD mělo vyjít, prozatím nepadla.

Sicmaggot hitparáda: 28. kolo

10. července 2011 v 13:45 | Monsterfuck |  Hitparáda
Tak mi řekněte, dámy a pánové, kdo má pořád vymýšlet nové a nové odstavce na uvození hitparády (a čte je z vás vůbec někdo?), když jsou výsledky pořád dokola stejné a stejné. Ano, nedělám si humor, opět vyhráli DevilDriver s hitovkou "Clouds Over California". Nutno ale dodat, že tentokrát to bylo alespoň malé vzrůšo, protože to notnou chvíli vypadalo, že si prvenství odnesou Master's Hammer. Oni si ho sice svým způsobem i odnášejí, ale ne sami, jelikož jejich "Géniové" jsou nakonec na děleném 1.-2. místě právě s DevilDriver.

Do následujícího pořadí už vcelku razantně promluvily obě nasazené novinky. "Scream Aim Fire" od Britů Bullet for My Valentine si vedlo velice slušně a nakonec na výherce ztrácí pouhý jeden bod. Do nového týdne rovněž proklouzl, i když tentokrát jen o chlup, dnes již nefungující norský projekt Peccatum v čele se samotným Ihsahnem z Emperor. Na jejich úkor však vypadávají favorizovaní Testament a rovněž Španělé Noctem. Na závěr jen dodejme ještě jednu drobnost, která se opět týká Master's Hammer - "Géniové" jsou v hitparádě definitivně poslední týden a pokud se jim podaří umístit se i tentokrát do čtvrtého místa, rozšíří se Síň slávy už na pět jmen.

Do aktuálního týdne vplujeme na vlnách heavy metalu společně s německým hrobařem, známým pod krycím jménem Grave Digger. Pro sbírání vašich hlasů vykopal song "Highland Farewell". Prorazit jistě zkusí rovněž Holanďané Delain s písničkou "April Rain".

P.S.: Účast v minulém kola byla slabá, zkuste se protentokrát polepšit Mrkající

Výsledky 28. kola:
---postupující---
1.-2. místo: DevilDriver - Clouds Over California (9 hlasů - 24%)
1.-2. místo: Master's Hammer - Géniové (9 hlasů - 24%)
3. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (8 hlasů - 22%)
4. místo: Peccatum - The Moribund People (5 hlasů - 14%)
---nepostupující---
5. místo: Testament - More Than Meets the Eye (4 hlasy - 11%)
6. místo: Noctem - Divinity (2 hlasy - 5%)

Klipy a hlasovací anketu pro aktuální kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Dødheimsgard jsou bez klávesisty

10. července 2011 v 1:08 | Monsterfuck |  Music News
Jormundgand, dosavadní klávesista norské industrial/avantgardní black metalové skupiny Dødheimsgard, se rozhodl kapelu z vlastní vůle opustit. Důvodem je to, že se chce od nynějška koncentrovat zejména na svůj vlastní experimentální projekt Loveplanet. Podle svých slov se nemůže věnovat oběma formacím na 100% a Loveplanet jsou pro něj prioritou.

Dødheimsgard svůj poslední opus "Supervillain Outcast" vydali 26. března 2007 u norských Moonfog Productions. Jednalo se o dlouho očekávaného nástupce dnes již kultovního a svého času vizionářského počinu "666 International" z roku 1999.

Megadeth jdou do třináctky

10. července 2011 v 0:20 | Monsterfuck |  Music News
I když by se to tak na první pohled mohlo jevit, nadpis neznačí pedofilní zaměření thrash metalových veteránů Megadeth, ale to, že si právě třináctku neboli "Th1rt3en" skupina vybrala jako název pro své chystané album, které bude - a teď pozor, bude to nečekané - celkově již třinácté dlouhohrající v jejich kariéře.

Nahrávalo se ve Vic's Garage v Kalifornii, což je osobní studio zpěváka a kytarista Davea Mustainea. Produkci "Th1rt3en" si vzal na starost Johnny K, jenž má na triku spolupráci například se Sevendust, Disturbed či Machine Head. Artwork stejně jako v případě dvou předchozích počinů "United Abominations" (2007) a "Endgame" (2009) namaloval John Lorenzi. Vydání "Th1rt3en" je naplánováno na listopad skrze Roadrunner Records.

Jednu z nových skladeb, "Public Enemy No.1", již Megadeth prezentovali i naživo. Jak už tomu na dnešních koncertech bývá, kamery přítomných fanoušků byly v pohotovosti, takže si teď níže můžete poslechnout záznam. Jen pro úplnost - koncert proběhl 4. července v německém Hamburgu.


Enslaved - The Sleeping Gods

9. července 2011 v 17:16 | Ježura |  Recenze
Vypadá to, že Norové Enslaved skutečně nezahálí a zásobují své fanoušky stále další skvělou hudbou. Necelého tři čtvrtě roku po vydání zatím poslední řadovky "Axioma Ethica Odini" tak můžeme požívat krás EP "The Sleeping Gods", které se kapela rozhodla uvolnit k volnému stažení. Doufám, že nedělám chybu, když hned na začátku přiznám, že bych byl za tohle dílo ochoten i zaplatit. Tak moc se mi dostalo pod kůži...

Sám se tomu ještě pořád divím, ale je to tak. "The Sleeping Gods" je první počin Enslaved, který mi otevřel dveře do magického světa hudby téhle kdysi blackové kapely a tím uzmul tento titul právě "Axioma Ethica Odini", kterou jsem marně zkoušel pobrat někdy před půl rokem. Popravdě, nejsem schopen definitivně určit nějaký fatální rozdíl mezi oběma díly, který by mohl mít zmíněné prozření na svědomí. Nejblíže se mu ale asi blíží skutečnost, že i přes typicky atypický zvuk kytar, nezpochybnitelnou příslušnost k současnému stylu kapely a páně Bjørnsonův skladatelský rukopis je celé album tak neuvěřitelně rozmanité a jednotlivé skladby v žádném případě nelze zaměnit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sebastian Bach: informace o nové sólovce

9. července 2011 v 12:32 | Monsterfuck |  Music News
Sebastian Bach, bývalý zpěvák Skid Row, chystá ve spolupráci s italskými Frontiers Recrods na září své nové sólové album. Vyjde konkrétně 27.9. a bude se jmenovat "Kicking & Screaming". O produkci se postaral Bob Marlette (Black Sabbath, Shinedown, Atreyu); jako host se představí kytarista John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson), který si zahrál v písni "TunnelVision".

"Kicking & Screaming" bude obsahovat 13 základních skladeb (viz tracklist níže). Na fyzických nosičích se jako bonusová písnička objeví "Jumping Off the Wagon", speciálně pro iTunes bude k dispozici jiný bonusový song - "Ain't There Yet".

Tracklist "Kicking & Screaming":
01. Kicking & Screaming
02. My Own Worst Enemy
03. TunnelVision
04. Dance on Your Grave
05. Caught in a Dream
06. As Long as I Got the Music
07. I'm Alive
08. Dirty Power
09. Live the Life
10. Dream Forever
11. One Good Reason
12. Lost in the Light
13. Wishin'