Červenec 2011

Sicmaggot hitparáda: 31. kolo

31. července 2011 v 15:54 | Ježura |  Hitparáda
Týden se s týdnem sešel a máme tu další kolo naší krutopřísné hitparády. Vykročení do druhé třicítky tentokrát přepracovaný šéfredaktor Monsterfuck přenechal na mých bedrech, všechno je ale dozorováno jeho bedlivým pohledem, takže se ničehož nebojte, pečeť kvality se zaslouží i tohle kolo...

Jak se to vyvrbilo od posledně? Snad aby se vyrovnal masivní exodus do Síně slávy z posledního kola, tentokrát hitparádu opouští jen dvě bandy a dělají to se svěšenou hlavou, neboť se s nimi v dohledné době dost určitě nesetkáme. Tenhle nezaviděníhodný úděl tentokrát stihl King of Asgard s jejich peckou "Einhärjar". Se stejně mrzkým výsledkem musí potupně odtáhnout i doomoví průkopníci Paradise Lost a jejich "The Rise of Denial". Dlužno dodat, že oba počiny se u nás od posledně moc neohřály...

Sbohem a šáteček, zamačkout slzy a hurá k těm příjemnějším částem hitparády! Dál se nám probojovali metalcoroví Bullet for My Valentine, druzí sovětofilové Курск a na společném třetím a čtvrtém místě se o jediný hlas zuby nehty udrželi mocní Nile a drsní Rotten Sound. Z téhle společnosti se po dnešku bude moci těšit norská Tristania, v tomto případě ještě s božskou Vibeke Stene za mikrofonem. Jejich "Equilibrium" doprovodí ještě počin bratrů Hietalových, který spáchali ve své domovské formaci Tarot!

Výsledky 30. kola:
---postupující---
1. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (14 hlasů - 35%)
2. místo: Курск - Аллея Сталина (8 hlasů - 20%)
3.-4. místo: Nile - Sarcophagus (5 hlasů - 12,5%)
3.-4. místo: Rotten Sound - Self (5 hlasů - 12,5%)
---nepostupující---
5.-6. místo: Paradise Lost - The Rise of Denial (4 hlasy - 10%)
5.-6. místo: King of Asgard - Einhärjar (4 hlasy - 10%)

Klipy a hlasovací anketu pro třicáté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Alestorm - Back Through Time

30. července 2011 v 21:00 | nK_! |  Recenze
Nevím, jak kdokoliv z vás, ale já si jako malý vždy přál být pirátem. Brázdit širá moře, hákovat kupecké lodě a hromadit nakradené zlato byl můj sen. Ten sen se mi po dvou letech opět plní, protože mám v pazourách nové album skotských bukanýrů Alestorm! Zvedněte kotvy a do podpalubí naložte rum! Bude téct proudem. A to doslova.

První pirátská řadová nahrávka "Captain Morgan's Revenge" vyšla v roce 2008 a minimálně v mém okolí vyvolala patřičný rozruch. Něco takového v našich přehrávačích dosud chybělo nebo se stávalo značně vyčpělým a já hltal veškerou hudbu i slova, až se mi z uší začínalo kouřit. Poutavé melodie, skočný a veselý folk metal, kapela, která si na nic nehraje, a hlavně - pirátská tematika. Taková hudba přesně sedí do mého vkusu a věřte mi, "Kapitán Morgan" mi zpříjemnil nesčetně hodin (nezaměňovat s opileckým opojením alkoholového výrobku stejného jména). Další rok uběhl a světlo temného světa spatřilo "Black Sails at Midnight". Působilo poněkud rozpačitě - nebylo v žádném případě špatné, ale vyšlo brzy po debutu a nepřineslo zhola nic nového. To se ale s novým materiálem naštěstí změnilo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Gorath vyjde už za měsíc

30. července 2011 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
Progressive black metalisté Gorath z Belgie vydají svůj pátý velký opus už 2. září pod firmou Twilight Vertrieb. Novinka se bude jmenovat "Apokálypsis - Unveiling the Age That Is Not to Come". Jak již název napovídá, koncept desky se bude točit okolo Zjevení Janova, poslední knihy Nového zákona.

Tracklist "Apokálypsis - Unveiling the Age That Is Not to Come":
01. Before the Throne of the Demiurge
02. The Seven Seals
03. Wrath of God
04. Le Porteur de Lumière
05. Beasts from the Earth and the Sea
06. Whore of Babylon
07. Millennium (Thousand Years of Darkness)

Zveřejněno už bylo také video natočené k písničce "The Seven Seals". Natočil a sestříhal jej Dave Hannes. Podívat se můžete samozřejmě na konci článku. Před tím však ještě několik málo informací. "Apokálypsis - Unveiling the Age That Is Not to Come" bylo nahráno hned ve dvou studiích - Crestfallen Home Studio a Shumcot Studio - v produkci Reiniera Schenka. Mastering pak proběhl ve Švédsku v rukou Tore Stjerny (Watain, Ondskapt, Funeral Mist) z Necromorbus Studio.


5 let Sicmaggot!

30. července 2011 v 4:49 | Monsterfuck |  Blog News
30. července 2006, čili na chlup přesně před pěti lety, byla na rozsáhlé vody internetové poprvé spuštěna kocábka jménem Sicmaggot. Ano, je to tak, Sicmaggot funguje už celých pět roků! A dnešním dnem načínáme šestý rok naší existence! Jak se tomu říká? Ano - historická událost!

Protože psaní patetických článků není zrovna moje hobby a kromě toho, že mě to nebaví, mi to ani nejde, pojďme radši dělat užitečnějšího - bilancovat! Pět let je přece jenom dlouhá doba, tudíž si to snad můžeme dovolit. Veškeré údaje jsou datovány k dnešnímu dni (30.července 2011), někdy okolo tři čtvrtě na pět ráno.
 • Sicmaggot funguje celých 1 826 dní.
 • Blog navštívilo více 544 000 návštěvníků.
 • Právě funguje 5. verze Sicmaggot.
 • Na chodu se stránky se v současné době podílí 5 redaktorů a 1 externista. Za celou dobu svou stopu na blogu zanechalo 23 lidí.
 • Na Sicmaggot vyšlo už 3 009 článků.
 • Všichni redaktoři dohromady pro vás napsali celkově 739 939 slov! A to počítáme jen čisté texty, nikoliv nadpisy. Jen pro zajímavost, je to celých 3 883 480 znaků!
Když už jsme nakousli to bilancování... ještě v něm budeme zanedlouho pokračovat. Na jednu menší libůstku se můžete těšit v pondělí 1. srpna.

Pět roků za námi a jedeme dál!

Mater Monstifera - Na zrcadlech lží

29. července 2011 v 23:58 | Monsterfuck |  Recenze
Co tak již delší dobu zaznamenávám ohlasy na tvorbu jihočeských Mater Monstifera, takřka všichni považují tuhle kapelu za stálici domácí scény, s čímž bych i souhlasil, která tvoří kvalitní muziku, o čemž už bych však já osobně docela polemizoval. Nemám samozřejmě nic proti samotné skupině, ale musím předeslat, že mi jejich hudba nikdy moc nelezla do uší a nešmakovala mi. I když, ono je nejspíš říct, že mi tahle hudba nikdy moc nejela, trochu přehnané, protože Mater Monstifera vydali za nějakých těch deset roků, co fungují, prozatím jen jedno velké album "Zrozen z hříchu" v roce 2005. Tím chci říct, že jsem k aktuálně vydávané novince "Na zrcadlech lží" nepřistupoval s nějakým despektem nebo s očekáváním něčeho vyloženě špatného. Bral jsem to tak, že debut mě nebral, takže dvojka mě může jenom překvapit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wolf a Bury Your Dead s novými klipy

29. července 2011 v 19:45 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští heavy metalisté Wolf vydali své poslední album "Legions of Bastards" 25. dubna letošní roku u Century Media, což nám nyní připomínají zveřejněním videoklipu k písničce "Skull Crusher". Produkci videa si vzala na starost společnost Morningstar Film Productions, s níž už Wolf natočili klip "Hail Caesar" ze své předchozí desky "Ravenous" (2009).

"Legions of Bastards" vyšlo ve čtyřech formátech: jewelcase CD, limitovaný digipack (obsahuje navíc cover "Method to Your Madness" od Metal Church a song "6 Steps", který se původně objevil jen na japonské edici předchozí fošny), vinyl s bonusovým CD a nakonec download. Deska byla nahrána ve studiu Underground ve Švédsku s producentem Pelle Saetherem. O obálku se postaral Thomas Holm, jenž má na triku kupříkladu legendární obal "Don't Break the Oath" od Mercyful Fate.


>>> Zbrusu nové video mají na kontě rovněž Američané Bury Your Dead. V jejich případě jde o písničku "Slaughterhouse Five", jež pochází z chystaného alba "Mosh 'N' Roll", které se na trhu objeví 2. srpna u Mediaskare Records.


Machine Head: obal a tracklist "Unto the Locust"

29. července 2011 v 19:43 | Monsterfuck |  Music News
Machine Head ukázali, jak bude vypadat artwork a tracklist jejich nadcházející desky "Unto the Locust". Podívat se můžete okolo tohoto textu. Album se v prodeji objeví 27. září pod značkou Roadrunner Records. K dispozici bude kromě klasické standardní verze i limitovaná CD+DVD edice. CD k níže uvedenému tracklistu přidá ještě tři bonusové songy (předělávky "The Sentinel" od Judas Priest a "Witch Hunt" od Rush a akustickou podobu písničky "Darkness Within"), na DVD se objeví dokument o nahrávání "Unto the Locust".

"Unto the Locust" bylo nahráno ve studiu JingleTown v americkém Oaklandu. Produkce se ujal sám zpěvák a kytarista Robb Flynn. Vše měl původně zmixovat Colin Richardson (Slipknot, Fear Factory, Trivium), ale ten musel kvůli úmrtí v rodině odstoupit, tudíž se o mix podělili Juan Urteaga (Testament, Exodus, Cattle Decapitation) a opět Robb Flynn.

Tracklist "Unto the Locust":
01. I Am Hell (Sonata in C#)
I. Sangre Sani
II. I Am Hell
III. Ashes to the Sky
02. Be Still and Know
03. Locust
04. This Is the End
05. Darkness Within
06. Pearls Before the Swine
07. Who We Are

Suicidal Angels se chystají v říjnu do studia

29. července 2011 v 19:18 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metalisté Suicidal Angels z Řecka mají na začátek října naplánovaný nástup do studia Prophecy & Music Factory v Německu. Proč tomu tak je, je vcelku jasné - budou zde nahrávat novou, doposud nepojmenovanou dlouhohrající fošnu, která by podle plánu měla vyjít někdy na začátku roku 2012 u NoiseArt Records. Stejně jako v případě minulého "Dead Again" budou Suicidal Angels i tentokráte spolupracovat s řeckým producentem Roberto Dimitri Liapakisem.

Předchozí nahrávka "Dead Again" vyšla 19. listopadu loňského roku u NoiseArt Records. Přebal nakreslil Ed Repka, jehož malůvky už zdobily alba například od Death nebo Megadeth.

Draconian - A Rose for the Apocalypse

28. července 2011 v 23:52 | Monsterfuck |  Recenze
Hned na začátek se musím přiznat, že jsem se na "A Rose for the Apocalypse" opravdu těšil, jelikož mě tuze zajímalo, s čím Draconian přijdou po předchozí, přinejmenším skvělé nahrávce "Turning Season Within". Stejně tak se ale musím i přiznat, že jsem byl z novinky zpočátku mírně rozčarovaný, přestože obsahuje vlastně všechno, co jsem po Draconian chtěl - a to ve vrchovaté míře. Přesto mi tam něco prostě nesedělo. Nevím, možná to bylo dáno jen tím, že jsem se na album prostě jenom nedokázal dostatečně soustředit; přibližně až po nějakých třech týdnech, kdy jsem se k "A Rose for the Apocalypse" vrátil, jsem nahrávce přišel na chuť. Zato ale pořádně, to se musí nechat. Poslouchám to album teď opravdu často a musím říct, že si to opravdu užívám. Čili přesně opačný postup než kolega pode mnou.

Tak jsem vám hned v prvním odstavci vykecal to, co mělo padnout asi až tak v polovině recenze, ale to nevadí. Pojďme si teď však říct, co je zač to "ono", co jsem od Draconian očekával, jak jsem zmiňoval na začátku. "A Rose for the Apocalypse" je ve své podstatě doomová deska, nikoliv však stoprocentně čistokrevná. Má totiž spíš než ke klasickému pojetí doomu blíž k subžánru doom/death metal, navíc říznutému gothic metalem. Rozhodně nebudeme daleko od pravdy (vlastně se do ní přímo strefíme), když řekneme, že Draconian - nejen na novince, ale v celé své tvorbě - navazují na odkaz prvních počinů takových Theatre of Tragedy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Opeth odhalují formáty, v nichž vyjde "Heritage"

28. července 2011 v 22:02 | Monsterfuck |  Music News
Jedním z těch očekávaných počinů v tomto roce je bezesporu novinka "Heritage" od Švédů Opeth, která vyjde 20. září u Roadrunner Records. Kapela teď vypustila informace o tom, v jakých formátech si ji budou příznivci moct pořídit.

Samozřejmě bude k dispozici i obyčejný jewelcase, ale o poznání zajímavější jsou ty další edice. Limitovaný digipack bude navíc obsahovat DVD, obsahující dvě bonusové skladby, prostorový mix celé desky, dokument, kartu na stažení bonusových songů a minci Opeth. Pro ještě náročnější fanoušky je přichystán luxusní box, v němž najdete album na dvou LP, dále pak zmiňované CD a DVD, další 7'' vinyl s bonusovými písničkami, exkluzivní velkoformátový booklet a další vychytávky. Pro příznivce vinylu pak bude samozřejmě k dostání i samostatné 2LP.

Tracklist "Heritage":
01. Heritage
02. The Devil's Orchard
03. I Feel the Dark
04. Slither
05. Nepenthe
06. Häxprocess
07. Famine
08. The Lines in My Hand
09. Folklore
10. Marrow of the Earth

Dark Funeral představují nového baskytaristu

28. července 2011 v 12:55 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metalisté Dark Funeral zkompletovali svojí v loňském roce rozpadlou sestavu přijetím posledního zbývajícího člena - nového baskytaristy. Stal se jím jistý Zornheym, jenž je však na scéně prozatím více známý pod svým vlastním jménem Tomas Nilsson. Hrával například na kytaru u švédských řezníků Devian, než se rozpadli, nebo má na triku svůj vlastní projekt Aktiv Dödshjälp.

Protože míchanice na všech postech v Dark Funeral byly v poslední době docela divoké, zopakujeme si tedy kompletní sestavu:
 • Nachtgarm - zpěv
 • Lord Ahriman - kytara
 • Chaq Mol - kytara
 • Zornheym - baskytara
 • Dominator - bicí
Vrchní mozek Dark Funeral, Lord Ahriman, se už nechal slyšet, že současné složení šlape výborně a že se fanoušci mají na co těšit.

Absu a Brainstorm: obálky novinek

27. července 2011 v 13:11 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kultovní black/thrash metalová formace Absu z amerického Texasu vypustila podrobné info o svém nadcházejícím opusu "Abzu" (neplést s předchozím, dva roky starým počinem "Absu"). Půjde o šestou řadovou desku v historii kapely, objevit by se měla už 4. října.

Nahrávalo se v Nomad Recording Studios v Texasu, o mix se postaral J.T. Longoria (King Diamond, Solitude Aeturnus). Zajímavostí je, že "Abzu" bude od alba "The Third Storm of Cythraul" z roku 1997 prvním počinem, který kompletně nenazpívá hlavní postava a bubeník Absu, Proscriptor McGovern. O vokály se rozdělí s baskytaristou Ezezu. Novinka rovněž bude debutem pro nového kytaristu Vis Croma.

Jak už je u Absu zvykem, i novinka je součástí rozsáhlejšího konceptu. Jde o druhý díl trilogie (první částí bylo "Absu" z roku 2009), která se zabývá magií a okultismem. Jedna již o třetí konceptuální sérii v kariéře skupiny - první se věnovala sumerské mytologii (desky "Barathrum: V.I.T.R.I.O.L." a "The Sun of Tiphareth" - 1993 a 1995), druhá zase keltské mytologii ("The Third Storm of Cythraul" z roku 1997, EP "In the Eyes of Ioldánach" z roku 1998 a "Tara" z roku 2001).

Obal "Abzu", jenž pochází z dílny polského umělece Zbigniewa Bielaka (Behemoth, Vader, Watain), a tracklist si prohlédněte okal. Na závěr ještě dodáme, že se Absu 13. srpna objeví na českém festivalu Brutal Assault. Bez zajímavosti není fakt, že skupina slibuje "netradiční, ale unikátní set".

Tracklist "Abzu":
01. Earth Ripper
02. Circles of the Oath
03. Abraxas Connexus
04. Skrying in the Spirit Vision
05. Ontologically, It Became Time & Space
06. A Song for Ea
I. E-A
II. A Myriad of Portals
III. Third Tablet
IV. Warren of Imhullu
V. The Waters - The Denizens
VI. E-A [Reprise]

>>> Devátou studiovou fošnu mají v plánu vydat Němci Brainstorm. Stane se tak 30. září pod značkou AFM Records. Album se jmenuje "On the Spur of the Moment". Seznam songů a obal najdete o kousek víc dole.

Brainstorm se vydali nahrávat do Studio 22 v Německu s producentem Axelem Heckertem. Kapela vzkazuje, že novinka je o poznání agresivnější a že svého předchůdce "Memorial Roots", byť se jednalo o dobrou věc, rozmetá na prach. Ukázku songu "Below the Line" si můžete poslechnout tady.

Tracklist "On the Spur of the Moment":
01. Below the Line
02. In the Blink of an Eye
03. Temple of Stone
04. In These Walls
05. Still Insane
06. Dark Life
07. No Saint - No Sinner
08. Where Your Actions Lead You to Live
09. A Life on Hold
10. My Own Hell

All Shall Perish a jejich nové video

27. července 2011 v 12:31 | Monsterfuck |  Music News
Američtí sekerníci All Shall Perish natočili s režisérem Davidem Brodskym klip na podporu svého aktuální alba "This Is Where It Ends", které vychází už za pár dní, konkrétně 29. července, u Nuclear Blast Records (v Severní Americe je "This Is Where It Ends" v prodeji již od včerejška). Pro video byl zvolen song "There Is Nothing Left" - podívat se na něj a na záběry z jeho natáčení můžete na konci článku.

"This Is Where It Ends" vyšlo hned v několika formátech: jewelcase, Hot Topic edice CD+DVD, digipack s bonusovým songem, vinyl a na iTunes se dvěma bonusovými songy.Symphony X - Iconoclast

27. července 2011 v 2:00 | Earthworm |  Recenze
Když byl Sicmaggot ještě malé štěňátko, dostala poslední deska od Symphony X, "Paradise Lost", fantastických 9 bodů. Vzorové prog/power metalové album dokázalo, že kapela zraje jak víno a v posledních deseti letech je každou deskou lepší a lepší. Ne, že by to byly nějak velké skoky, vždyť už v roce 2002 bylo nejedno ucho potřísněno genialitou tryskající z alba "The Odyssey", ale celkový dojem byl nakonec zase o fous hřejivější. Nebudu to nijak prodlužovat, Symphony X se znovu podařilo zlepšení, tentokrát dokonce pokořující celou jejich předchozí tvorbu. Jestli tohle není jejich mistrovské dílo, tak jsem asi hluchý.

Než začnu vysvětlovat, proč je "Iconoclast" tak super, ujasněme si jednu věc. Vydavatelství Nuclear Blast Records jsou pořádní židi (bez urážky), takže kapele oznámili, že na desku hodí jenom 9 skladeb z celkových 12, navíc v trochu jiném pořadí - kompletní deska, tak jak ji zamýšlela kapela, je vydána jako dvojalbová speciální digipacková edice. Takže z peněženek opravdových fanoušků, nehodlajících se obrat o 20 minut materiálu, se budou sypat prašule navíc. V recenzi se budu věnovat "speciální" edici, s kompletní sadou skladeb.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Silent Stream of Godless Elegy s novým klipem

26. července 2011 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Moravská doom-folk metalová formace Silent Stream of Godless Elegy zveřejnila první videoklip na podporu svého aktuálního alba "Návaz". Do filmové podoby byla zpracována skladba "Skryj hlavu do dlaní". Příběh klipu vymyslel slovenský spisovatel Juraj "Ďuro" Červenák, o zpracování se pak postarali Mejla Production (Abstract Essence). Výsledek je k vidění níže.

"Návaz" vyšel 17. ledna letošního roku u francouzské firmy Season of Mist jako digipack, limitovaný digipack s amuletem a luxusní krabice s amuletem, trikem, podepsanou fotkou, kalendáříkem a samolepkou.


Wolves in the Throne Room: informace o čtvrtém opusu

26. července 2011 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští intelektuálové Wolves in the Throne Room zveřejnili podrobné informace o svém čtvrtém opusu "Celestial Lineage", který vyjde 13. září u Southern Lord Records - jedná se zejména o přebal a seznam skladeb, které si můžete prohlédnout okolo.

Artwork "Celestial Lineage" stvořil Aaron Turner, zpěvák post-metalové veličiny Isis (znám je ale také například z black metalového allstar projektu Twilight nebo jako zakladatel Hydra Head Records). Aaron se na desce rovněž postaral o mluvené slovo. Kromě něj bude jako další host na "Celestial Lineage" ke slyšení zpěvačka Jessika Kenney, která s Wolves in the Throne Room spolupracovala už na předposlední desce "Two Hunters" a na EP "Malevolent Grain".

"Celestial Lineage" bylo nahráno ve studiu Alpha jako vůbec poslední zdejší nahrávka. Kromě své novinky zde Wolves in the Throne Room natočili i obě předchozí alba "Two Hunters" (2007) a "Black Cascade" (2009) a kromě nich služeb studia v minulosti využívali například skupiny Sunn O))) nebo Earth.

Tracklist "Celestial Lineage":
01. Thuja Magus Imperium
02. Permanent Changes in Consciousness
03. Subterranean Initiation
04. Rainbow Illness
05. Woodland Cathedral
06. Astral Blood
07. Prayer of Transformation

Masters of Rock 2011: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 14.-17.7.2011 (část 2)

25. července 2011 v 14:49 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty

Sobota:


Sobota se nesla ve velice příjemném zjištění, že už konečně někoho napadlo vyhodit tu **** moderátorku, která plácala samé debility a prznila jména skupin i hudebníků, za pohodového frajera. Konečně! Jinak ráno hned na začátek pobavil Jirka Schmitzer svým humorem. Nejdříve jen sám se svojí akustickou kytarou, o něco později i v doprovodu své kapely hýřil hláškami, vtipnými prupovídkami a historkami a hrál své pohodové písničky. Moc pěkně ozvláštnění programu. Je to borec.

Výteční byli opět Audrey Horne se svým řekněme progresivnějším hard rockem. Největší pozornost na sebe poutal uvolněný a hustě potetovaný (jak omalovánka, heh) frontman Toschie, jenž hýřil aktivitou, energií a bezprostředností a nebál se odzpívat si podstatnou část koncertu přímo u diváků. Záda mu kryl bezchybný a soustředěný výkon spoluhráčů. Vrcholem snažení Audrey Horne byly jednoznačně výbušná "Last Chance for a Serenade" a hitová "Treshold". Tihle Norové jsou tak dobří, že si zaslouží mnohem více pozornosti, než se jim dostává.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Sachtikus)

Wardruna: videoklip "Løyndomsriss"

25. července 2011 v 12:08 | Monsterfuck |  Music News
Wardruna, folk-ambientní projekt, za nímž stojí norský hudebník Kvitrafn (Jotunspor, ex-Gorgoroth, ex-Dead to This World, ex-Sahg), vypustil videoklip ke skladbě "Løyndomsriss". Podívat se můžete na konci novinky.

"Løyndomsriss" se objevila na debutu "Runaljod - Gap Var Ginnunga", který vyšel 19. ledna 2009 u Indie Recordings. Jedná se o první část zamýšlené albové trilogie, jež se zabývá hudební interpretací starých norských run. Loni v říjnu Kvitrafn ohlásil, že již probíhají přípravy druhého dílu "Runaljod - Yggdrasil", ani přibližné datum vydání však doposud není známé, což je ovšem pochopitelné vzhledem k faktu, že veškeré práce na "Runaljod - Gap Var Gunninga" zabraly celých šest let.


Masters of Rock 2011: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 14.-17.7.2011 (část 1)

24. července 2011 v 14:49 | Monsterfuck / Ježura |  Reporty

Čtvrtek:


Monsterfuck: Program Masters of Rock 2011 zahájili místní folkaři Fleret, jejichž vystoupení na festivalu, jak jsem se později dozvěděl, mnozí považují za jakousi tradici. Osobně nemám nic proti ozvláštnění soupisky něčím nemetalovým a už vůbec nic nemám proti samotným Fleret, ale radši bych je viděl někde v prostředku celé akce na odpočinek od riffových masáží, nikoliv na její zahájení. To je ovšem spíše taková hnidopišská poznámka, aby report nezačínal trapně na pozitivní vlně (smích). Jinak to ovšem nebylo špatné, byť v daném žánru dávám přednost jiným uskupením. Každopádně začátek, nezačátek, písničky jako "Zafúkané" pěla takřka celá plocha.

Ježura: Když jsem po Masters of Rock 2009 zaslechl historky o tom, jak přišel Jarmilce Šulákové na pódium předat květinu sám Victor Smolski (Rage), rozhodl jsem se, že až budu mít tu příležitost, Fleret si ujít nenechám. Letos se mi to podařilo splnit jenom částečně, ale i ta slabá polovina vystoupení, které jsem se účastnil, mi vyčarovala úsměv na tváři, byť Jarmilka tentokrát chyběla. Mocná odezva davu mě jen ujistila v tom, že tahle kapela na Masters of Rock proti všem předpokladům patří!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Sachtikus)

Sicmaggot hitparáda: 30. kolo

24. července 2011 v 12:34 | Monsterfuck |  Hitparáda
Máme to dnes ale pěkné výročí. Hitparáda se dohrabala do třetí desítky v počtu týdnů svého fungování. A to jsem si na začátku roku, kdy hitparáda začala, myslel, že dám tak deset kol a pak se na to vybodnu, protože mě to přestane bavit (smích). Ale to je teď vedlejší, pojďme se radši podívat na výsledky z minulého týdne...

...které jsou vskutku prapodivné. Hned dva klipy totiž putují do Síně slávy. Prvními jsou Master's Hammer, kteří si tam měli hovět už celý týden, ale protože jeden nejmenovaný redakční kolega, jenž měl hitparádu na starosti v době mé indispozice, si toho jaksi nevšiml, bylo tu Mistrovo kladivo o celých sedm dní více. Ale což, škoda mluvit... buďte alespoň rádi, že jste si tuhle legendu mohli užívat o týden déle. Zajímavostí ale je, že i když tu teď byli už v podstatě "mimo soutěž", suverénně celé kolo vyhráli. Druhým novým přírůstkem v Síni jsou DevilDriver s hitovkou "Clouds Over California". Ti celou hitparádou projeli jako nůž máslem - z celých sedmi týdnů se jenom jednou jedinkrát neumístili na prvním místě. Paradoxně to bylo až teď, v týdnu posledním, ale snad jim to radost neskazí.

V hitparádě dále pokračují Bullet for My Valentine, Nile a Rotten Sound. Je to z toho důvodu, že Nile a Rotten Sound měli shodný počet hlasů. Ale teď už se pojďme podívat na zoubek dnešním novinkám. Redakční mozek důkladně šrotoval a vyšrotoval ze svých útrob následující kandidáty na vaše hlasy: King of Asgard - "Einhärjar", Курск - "Аллея Сталина" a Paradise Lost - "The Rise of Denial".

Výsledky 29. kola:
---postupující---
1. místo: Master's Hammer - Géniové (11 hlasů - 27,5%) --> Síň slávy
2. místo: DevilDriver - Clouds Over California (8 hlasů - 20%) --> Síň slávy
3. místo: Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire (7 hlasů - 17,5%)
4.-5. místo: Nile - Sarcophagus (6 hlasů - 15%)
4.-5. místo: Rotten Sound - Self (6 hlasů - 15%)
---nepostupující---
6. místo: Rust2Dust - Hate (2 hlasy - 5%)

Klipy a hlasovací anketu pro třicáté kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

In Flames - Sounds of a Playground Fading

23. července 2011 v 21:14 | nK_! |  Recenze
Jak jde čas, hudba a styl se u některých kapel mění, a když si dlouholetý posluchač a fanoušek troufne porovnávat tvorbu starší s nejnovějším materiálem, je občas notně překvapen, jak se za určitou dobu dokáže jeho oblíbená parta muzikantů prokousat z krabičky definující jeden žánr úplně mimo vyhraněné trasy moderní hudby. A tímhle případem jsou momentálně i In Flames.

Nechápejte mě špatně, výše zmíněné mi absolutně nevadí. Nemám tedy rád, když death metalová monstra začnou zničehonic drtit zamilovaný popík, to fakt ne, ale zrovna v případě In Flames jde hudebně o přerod pozvolný a dlouhodobý, čímž se dal možná tak trochu očekávat. Dávno jsou pryč ty časy, kdy Švédi kouleli tenkrát tolik oslavovaný melodický death metal. Už předchozí deska naznačovala, že kapela má zájem ubírat se směrem k možná širšímu publiku zavedením ještě melodičtějších pasáží a zmírněním kdysi tak urputného vokálu. In Flames dnes frčí spíše na vlnách modernějšího heavy metalu nebo jak se s oblibou označuje - modern metalu (osobně tento termín nemám moc rád, ale pro potřeby recenze vystihuje vše potřebné).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Haemorrhage: "Traumageddon" videoklip

23. července 2011 v 13:12 | Monsterfuck |  Music News
Španělští řezníci Haemorrhage vypustili další klip ke svému poslednímu albu "Hospital Carnage", tentokráte k songu "Traumageddon". Na výsledek se můžete podívat na konci článku.

"Hospital Carnage" je šestým velkým studiovým zásekem této grindové stálice ze Španělska. Album vyšlo 24. května u Relapse Records, na čemž je zajímavé to, že Haemorrhage tak vůbec poprvé od svého debutu "Emetic Cult" z roku 1995 změnili vydavatelskou společnost. "Hospital Carnage" vyšlo jako CD, LP a download; o kompletní grafickou podobu se postaral kytarista Luisma.


Ektomorf: záběry z vystoupení na Masters of Rock

22. července 2011 v 16:40 | Monsterfuck |  Music News
Maďarská smečka Ektomorf zveřejnila poměrně dlouhé video (téměř 40 minut) se záběry z jejich vystoupení na třech letních festivalech - Rock Harz v Německu, Hegyalja Festival v Maďarsku a Masters of Rock v České republice. Na celé video se můžete podívat níže (část týkající se Masters of Rock začíná ve 22. minutě):


Abigail Williams připravují třetí album

22. července 2011 v 16:33 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští sympho-blackeři Abigail Williams právě dodělávají poslední úpravy na písničkách, které se objeví na jejich třetím řadovém počinu. Kapela vzkazuje, že půjde o logické pokračování předchozího alba "In the Absence of Light", jen s mnohem hutnější atmosférou a rychlejším tempem. Nahrávat se začne v září, vydavát by se mělo hned zkraje příštího roku.

Noctem - Oblivion

22. července 2011 v 1:49 | Monsterfuck |  Recenze
Přijde mi, že z téhle kapely je spousta lidí na větvi, ale já osobně jsem doposud nedokázal pochopit proč. Debut "Divinity" z roku 2009 mi to neřekl a aktuálně vydaná novinka "Oblivion" taktéž ne. Prostě nevím… to, že někdo pochází ze země, která nemá moc silnou metalovou základnu, a že někdo během své krátké existence dokázal odjet hned několik evropských koncertních šňůr, přece neznamená, že ten někdo taky dobře hraje. Noctem sice v rozhovorech rozhodně nešetří sebevědomím, grafickou stránku a promo mají propracované do detailu, pódiové vystupování rovněž, metalové magazíny se vzájemně předhání, kdo skupině udělí vyšší hodnocení, ale celé to má jeden velký háček, ba co to říkám, přímo hák jak noha…

…a tím je samotná hudba. Noctem se žánrově pohybují na hranici mezi black metalem a death metalem, sem tam to lehce nakopnou nějakým tím thrashujícím riffem, samozřejmostí jsou extrémní vokály. V tom bych samozřejmě problém neviděl, možná právě naopak - je-li takovýto stylový koktejl na patřičné úrovni, s radostí se do něj svými ušisky zabořím a nechám se ovívat masáží tvrdých kytar, bubenické palby a brutálního řevu; sem s tím! Jenže v případě Noctem to má tu chybu, že v tom jejich koktejlu chybí právě ta nejdůležitější ingredience - ona patřičná úroveň.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!