The Axis of Perdition - Tenements (of the Anointed Flesh)

30. června 2011 v 16:45 | Monsterfuck |  Recenze
Už dlouho jsme tu neměli recenzi na nějakou totální šílenost, co říkáte? Nemám teď na mysli nějaký obyčejný extrémní metal jako death, black, doom apod., ale absolutní hudební magořinu vyhnanou do největšího maxima. Přesně takoví jsou Britové The Axis of Perdition. Všichni posluchači kdejakých těžko stravitelných obskurností, k nimž se jen tak mimochodem hrdě hlásím, už tuhle záležitost mají jistě dávno zafixanou jako mistry svého oboru - a zcela právem, což dokazuje i nedávno vydaná čtvrtá dlouhohrající deska s názvem "Tenements (of the Anointed Flesh)"...

Abychom si pro dnešek lépe rozuměli, pojďme si nejprve zadefinovat pojem "extrém v hudbě". Je například takový grindcore extrémní? Jak se to vezme. Z jistého úhlu pohledu určitě ano, ale například pro mě je to až na neuvěřitelně vzácné výjimky jen bordel bez většího smyslu, navíc díky tomu, že se ve většině případů jedná jenom o srandovní záležitosti, nevidím na tom pranic extrémního, a to i přes očividnou "tvrdost" té hudby (čímž však grindu, aby bylo jasno, neupírám právo na existenci - nechť si každý poslouchá co uzná za vhodné). Já pojem "extrémní" v oblasti hudby chápu docela jinak - na tom, jak ta muzika je nebo není tvrdá, rychlá apod., to vůbec nestojí, to jsou v případě určování extrémnosti až druhotné atributy. Já osobně extrémní hudbu chápu jako hudbu, kterou je opravdu těžké poslouchat a chápat a kterou necvičený posluchač nedokáže vydržet; muziku, která je natolik silná, aby si pohrála s vašimi nervy; útok na vaši psychiku; něco totálně zničujícího, depresivního a velice těžko vstřebatelného. Jsem přesvědčen, že Sicmaggot navštěvují inteligentní lidé, tudíž snad ani nemusím zdůrazňovat, že The Axis of Perdition patří právě mezi podobně extrémní záležitosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TRED TRED | 30. června 2011 v 21:06

Omlouvám se, že nepíšu přímo k příspěvku, ale přál bych si a byl bych zvědav na recenzi na Black Crown od Suicide Silence. Budu zvědavý na názory odborné redakce :-).

2 Monsterfuck Monsterfuck | 30. června 2011 v 21:59

Neboj, recenze na novinku Suicide Silence určitě bude. Sice to bude ještě chvilku trvat, ale časem se na 100% objeví:-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama