Metalfest Open Air: Plzeň - amfiteátr Lochotín, 3.-5.6.2011

8. června 2011 v 18:19 | Monsterfuck / nK_! |  Reporty

Pátek:


Monsterfuck: Letošní ročník plzeňského Metalfestu jsem se rozhodl díky shodě okolností pojmout v trochu méně hektickém duchu, než jak mám já osobně na festivalech ve zvyku. Důvodem bylo především to, že jsem ne vlastní vinou musel oželet téměř celý první den akce, takže to už zbylé dva dny nemělo dle mého názoru cenu hnát do nějakých extrémů a koukat na úplně každou skupinu - už jen díky tomu nehoráznému vedru, které po celý festival panovalo a které mě, zimu upřednostňujícího tvora, vskutku ubíjelo. Ale pojďme si popovídat alespoň o tom, co jsem viděl. Svými poznámkami mě bude doplňovat mistr nK_! (jeho texty jsou kurzívou).

První den jsem na pódiu prošvihnul celkem sedm vystupujících z devíti, mimo jiné i grindové kozlíky Milking the Goatmachine, které jsem chtěl opravdu vidět, nebo brazilskou drtičku Krisiun. Ale co se dá dělat - z jistých důvodů to želbohu nešlo jinak. Na místo činu jsem tak dorazil až okolo sedmé hodiny večerní, zrovna v době, kdy se na svůj set chystalo německé trio Rage, já jsem však hned po příjezdu běžel na autogramiádu Accept, jejichž podpis jsem si rozhodně nechtěl nechat ujít. Znáte to, podepsané "Blood of the Nations" je lepší než nepodepsané "Blood of the Nations" (smích). Každopádně koncert Rage byl pro mne díky tomu v řiti, tudíž první skupina, jejíhož výstupu jsem byl svědkem, byli až toho dne předposlední Kataklysm.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominik Matus Dominik Matus | E-mail | Web | 8. června 2011 v 18:53

Tak nějak souhlasím se vším, je pravda, že sabatoni mají písničky všechny skoro stejné, pivo tam bylo strašné a s tim hovnem je to trapné no ;-)

2 Ježura Ježura | 8. června 2011 v 23:07

Monstr to u Saxon trefil přesně - slovo "aristokracie" se mi válelo po jazyku po celou dobu jejich fantastickýho vystoupení (říká člověk, kterej poslouchá z hevíku tak leda Iron Maiden a když si někdy před rokem Saxon pouštěl, nelíbili se mu)! Horko sice bylo, ale nepřišlo mi to tak tragický, jak popisujou kolegové. A popularitu "hovna" taky nechápu - jsem rád, že jsem tentokrát spal v měkký posteli asi šestnáct kiláků od kempu :-P

3 Earthworm Earthworm | 8. června 2011 v 23:13

Jako bych se při čtení části o CoF vrátil o několik let zpátky....zase bych rád slyšel ty parchanty zahrát naživo FtCtE, HGitF nebo Nyphetamine...

4 Trooper Trooper | 9. června 2011 v 15:16

Tak začnu u koncertu Cradle of Filth.Dani zpíval úplně děsně, muzika pořád stejná, koncert odehraný bez emocí.Taky lidi odtamtud odcházeli ve velkém.Chybí mi tady komentář k koncertu Pretty Maids, kteří zahráli úplně úžasně.Další skělý koncerty předvedli Dymytry, Smashed Face, Vicious Rumors a While Heaven Wept.Zpěvák Vicious Rumors dokonce tak nějak skočil do publika.Organizace festu výborná, ceny byly přiměřené.Většina kapel předvedla dobrý výkon a žánrová pestrost byla taky akorátní.Oblibu Hovna taky nechápu,ale v Neděli ráno to někdo zařval a dostal odpověd: ,,Až večer.´´ :-D Tenhle festival má u mě jednoznačně plus :-)

5 Pazzy Pazzy | 10. června 2011 v 12:32

Zaujímavé dojmy od všech zúčastněných :-D

6 Lennroe Lennroe | Web | 10. června 2011 v 21:05

Mě teda Herman u Acceptů chyběl, ale i tak byli vážně skvělí, akorát jsem se už po vyčerpávajícím kotli Kataklysm dopředu znova nedrala. Jinak, Kataklysm fakt věděli jak kotel využít a taky tam pak nastlo hotové běsnění ovšem stálo to za to. A asi největší korunu tomu nasadil výraz sekuriťáka, když slyšel jak Maurizio vyzývá plavce. Myslela jsem, že se otočí a půjde mu jednu vrazit. Ovšem první řada zrovna při jejich koncertu fakt stála za to.
Jinak zrovna Salamandra je má oblíbená, takže mě zamrzelo, že je opustil kytarista, který byl vážně dobrý.
Vicious Rumors mě naprosto dostali, těšila jsem se n aně, ale ne tolik jako na některé jiné kapely, protože jsem od nich znala jen pár sklateb, ale naživo se mi zdáli úžasní, naproti tom ten kravál kolem Cradle of Filth se mi zdál trochu přehnaný, zas tak úžasní nebyli, ačkoli, to že věnovali písničku zvířatům, která nemůžou usnout mě celkem pobavilo.
Na Alcesty jsem se polila vodou a pořídila si klobouk, takže jsem zase tak uspaná nebyla, i když je mi jasné, jak v poledne na tom vedru působili. Ovšem zrovna oni byli jeden z důvodů proč jsem na metalfest jela a nezklamali mě. While Heaven Wept moc neznám a taky už na mě uschla ta voda, takže nemůžu moc soudit, ovšem špatní nebyli.
Epica není zrovna to cy bych poslouchala, i když je mám rozhodně radši než Nigtwish. Autogramiáda Epicy (to jsem musela jít omrknout) byla přesně taková, jak jsem si myslela a ty zástupy slečen v šatech a botech za tisíce, to byla vážně podívaná.
Arch Enemy byli výborní, člověk by neřekl kolik taková malá blondýna nadělá rámusu.
U těch Sabatonů je to řekla bych jednoduchý určitě minimálně půlka lidí vůbec netušila o čem vlastně zpívaj :-D
Já to teda tuším, ale mám ráda tu melodičnost jejich hudby.
Jinak v pátek byli ještě dobří Suicidal Angels, ty jsem si užila no a Rage, jejichž autogramiádu jsem prošvihla a hrozně mě to mzzelo, protože o Smolského podpis jsem fakt stála. Tak mě to vzalo, že jsem si pak už pro žádný jiný nešla.
To vedro bylo šílená, po několika lidech, co se jim v kotli udělalo špatně to tam pak aspoň začali kropit a ať už to byl číkoli nápad, rozhodně udělali dobře. Pivo jsem přímo v amfiteátru radši neriskovala a dala jsem si dvanáctku, kterou čepovali v kempu. Na to sluníčko to bylo až až.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama