Аркона - Стенка на стeнку

22. června 2011 v 2:42 | Ježura |  Recenze
Аркона
Ruská Аркона je snad jediná folk/pagan metalová kapela, která se těší zájmu čím dál většího počtu fanoušků a zároveň ji chovám v oblibě i já. EP "Стенка на стенку" jsem tedy očekával s nemalou zvědavostí, co že parta okolo plavovlasé Máši spáchá v období mezi dvěma studiovými alby. Po několikanásobném poslechu musím chtě nechtě přiznat, že výsledek dopadl poněkud rozporuplně. Začněme ale pro jednou z té lepší strany...

Vyzdvihnout musím zvuk, na kterém neshledávám zhola nic odsouzeníhodného. Nástroje znějí velice přirozeně, organicky a tu více, tu méně využité samply a dokonce sbory a orchestr dokreslují atmosféru minialba nadmíru vkusně. EP obsahuje celkem šest skladeb - tři původní, dva covery (Сварга a Shaman) a navrch akustickou verzi titulní skladby posledního alba "Гой, Роде, Гой!". To je vcelku očekávané rozložení sil a předem nepůsobí vůbec podezřele. Že je ale nad čím se znepokojovat, zjistíte okamžiku, kdy vám 24 minut a 33 sekund dlouhý počin dohraje. Kámen úrazu spočívá v tom, že Аркона protentokrát vsadila na představení novinek, které jdou bez okolků zařadit do kategorie hopsaček a odrhovaček à la Korpiklaani, byť s nezpochybnitelným autorským trademarkem moskevského kvintetu. Pravda, každá ze tří nových skladeb je jiná a v žádném případě je nelze zaměnit navzájem ani s tvorbou kohokoli jiného, nakonec titulní "Стенка на стенку" a následující (podle mého výrazně nápaditější) "Валенки" patří k tomu lepšímu, na co jde mezi současnými hopsačkami narazit, byť kvalit obdobně stavěného hitu "Ярило" z poslední řadovky nedosahují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zero Zero | 23. června 2011 v 13:59

"Pravda, každá ze tří nových skladeb je jiná a v žádném případě je nelze zaměnit navzájem ani s tvorbou kohokoli jiného"
- s tím musím nesouhlasit, například začátek titulní skladby by se dal lehce zaměnit za Keelhauled od Alestorm. Stejné to není, ale hodně podobné.

2 Ježura Ježura | 24. června 2011 v 1:44

Vím, Alestorm mě taky hned napadli. Ale když jsem to slyšel poněkolikátý, našel jsem v tom nějakou stěží popsatelnou odlišnost...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama