Červen 2011

Jesu - Ascension

2. června 2011 v 20:03 | Seda |  Recenze
S Jesu jsem se poprvé dostal do kontaktu na Brutal Assaultu. Nejdříve jsem se na toto vystoupení neplánoval podívat, nakonec jsem ale zůstal a hudba mě velice zaujala. A hned první EP, co jsem od nich slyšel, se mi líbilo natolik, že se umístilo v záverečném eintopfu jako nejlepší neřadový počin roku a stejně tak ve zhodnocení uplynulých deseti let, kde se i v tvrdé konkurenci dokázalo dobře umístit. Přeci jen od posledního poslechu už uplynula dlouhá doba a já se trochu bál, zda nadšení zůstane stejné. Opět se mi obnovilo!

Je zajímavé, že takto složitá a náročná hudba, kterou Jesu tvoří, mě dokáže stále zaujmout i v této době. Momentálně ujiždím na úplně jiných věcech, které jsou o dost, když to řeknu takhle, "jednodušší". Poměrně mě začala bavit elektronická hudba a mix metalu s elektronikou. Už dříve jsem čas od času něco takového poslechl, teď je to ale naprosto má závislost. Vraťme se ale k tématu, k poslechu Jesu jsem se po těchto pokusech moc netěšil, ale přesvedčili mě, že se mi budou líbit vždycky a všude.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Skeletonwitch se pustili do nahrávání

2. června 2011 v 14:19 | Monsterfuck |  Music News
Zámořští black/thrash metalisté Skeletonwitch z Ohia nastoupili 1. června do studia, aby zde nahráli svou čtvrtou řadovou placku. Jako producent jim je k dispozici Matt Hyde (Slayer, Machine Head, Kreator). Tento doposud nepojmenovaný nástupce alba "Breathing the Fire" z roku 2009 vyjde na letošní podzim u Prosthetic Records. Zároveň půjde o první nahrávku Skeletonwitch s novým bubeníkem Dustinem Boltjesem.

Kytarista Scott Hendrick novinku své kapely okomentoval velice svérázně: "Není to žádná velká věda... je to hustý, je to brutální, je to kurva Skeletonwitch! Nemůžeme se dočkat, až to všichni uslyší."

Skeletonwitch se také v létě přijedou představit na český festival Brutal Assault, který se odehraje v rozmezí 11.-13. srpna ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře.

Skeletonwitch

Dave Mustaine se vyjádřil o novém materíálu

1. června 2011 v 23:09 | Earthworm |  Music News
Frontman kapely Megadeth, zpěvák a kytarista Dave Mustaine, poskytl rozhovor pro magazín Guitar World, ve kterém se vyjadřoval o novém materiálu skupiny.

"Bude to tvrdé album, ne tvrdé jako třeba Black Sabbath a Trouble, ale velmi, velmi rychlé a tvrdé. Máme pro nahrávku připraveno 12 skladeb. Některé jsou úplně nové a některé jsou zase starší. Jednu jsem napsal dnes ráno, další je třeba skladba ze začátku mé kariéry, jež nikdy nebyla nahrána," říká Mustaine.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Opeth odhalili přebal nového alba

1. června 2011 v 23:09 | Ježura |  Music News
Neuplynul ani týden od zveřejnění obsáhlé várky informací ohledně "Heritage", tedy napjatě očekávané novinky švédské formace Opeth, a kapela pustila do světa finální podobu nadcházející řadovky, o jejíž grafické ztvárnění se postaral dlouholetý přítel kapely, pan Travis Smith. Jak se dílo vyvedlo můžete vidět o pár pixelů doprava...

"Heritage" vyjde 20. září skrze label Roadrunner Records a jeho tracklist vypadá následovně:

01. Heritage
02. The Devil's Orchard
03. I Feel the Dark
04. Slither
05. Nepenthe
06. Haxprocess
07. Famine
08. The Lines in My Hand
09. Folklore
10. Marrow of the Earth

Winter Masters of Rock 2011 potvrzuje první jména

1. června 2011 v 13:24 | Monsterfuck |  Music News
Zimní bratříček známého vizovického festivalu Masters of Rock, Winter Masters of Rock, který se odehraje 26. listopadu 2011 v hale Euronics ve Zlíně, potvrdil první dvě skupiny na svou soupisku - jsou to vikingové Amon Amarth ze Švédska a američtí As I Lay Dying.

Powerwolf: detaily o novince

1. června 2011 v 13:00 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí power metalisté (pravda, s rumunským zpěvákem a čerstvě i nizozemským bubeníkem) Powerwolf vypustili kompletní informace o svém čtvrtém řadovém albu, které se bude jmenovat "Blood of the Saints". Tento nástupce dva roky staré fošny "Bible of the Beast" vyjde u Metal Blade Records 29. července v německy mluvících zemích (konkrétně Německo, Rakousko, Švýcarsko) a 1. srpna ve zbytku Evropy (tj. i v ČR) jako standardní jewelcase, vinyl a luxusní 2CD digibook.

Obálku, kterou si společně s tracklistem můžete prohlédnout okolo, vytvořil kytarista Matthew Greywolf, jenž rozpovídal i o samotné nahrávce: "Jsme tímhle albem opravdu nadšení. Dalo nám to sice zabrat, ale setsakramentsky se to vyplatilo. Myslím, že na 'Blood of the Saints' nabízíme odzbrojující harmonii mezi melodickým materiálem a pořádným vlčím metalovým šílenstvím v hodně chytlavém hávu. Už se nemůžeme dočkat, až to bude venku. Připravte se!"

Tracklist "Blood of the Saints":
01. Agnus Dei (Intro)
02. Sanctified with Dynamite
03. We Drink Your Blood
04. Murder at Midnight
05. All We Need Is Blood
06. Dead Boys Don't Cry
07. Son of a Wolf
08. Night of the Werewolves
09. Phantom of the Funeral
10. Die, Die, Crucified
11. Ira Sancti (When the Saints Are Going Wild)

Novou písničku s názvem "Sanctified with Dynamite" si můžete poslechnout v YouTube klipu níže. Na závěr jen dodejme, že Powerwolf se zanedlouho vrátí na další koncert do ČR - v sobotu 16. července zahrají od 13:50 na hlavním pódiu festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.


Redakční eintopf #25 - červen 2011

1. června 2011 v 12:24 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro červen: Morbid Angel - Illud Divinum Insanus

Zatímco v několika předchozích měsících se vždy našlo album, nad nímž jsem slintal v takové míře, až jsem si poslintal veškeré šatstvo, v červnu tomu tak není. Neříkám, že se pár zajímavých desek nenajde (určitě si nenechám ujít kupříkladu Draconian nebo Chthonic), ale žádná extra bomba. A tvrdit, že se těším na "Deconstruction" od Devina Townsenda, které již pěkných pár dnů točím do zblbnutí, mi přijde přinejmenším trochu trapné (ano, přiznávám se, ukradnul jsem to, všudypřítomný duch kanadského plešatce mi však doufám odpustí, když mu vzkážu, že si to ihned po oficiálním vydání poslušně koupím na originále), takže mi nezbývá nic jiného, než najít útočiště u klasiky. A jestli se dá někdo považovat za klasiky death metalu, jsou to jistě Morbid Angel. K tomu ještě připočtěte, že "Illud Divinum Insanus" je první nový matroš po x letech a kapela jej náhrala v lehce netradiční sestavě, což očekávání ještě zvyšuje. Sice se určitě zase najdou nějací idioti, kterým se to nebude líbit (podobně jako u "Heretic"... vysvětlí mi někdo, proč na tohle album všichni tak nadávají?), ale to už je prostě život. Hoblujte to tam, Morbičové!

DATUM VYDÁNÍ: 6. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro červen: Symphony X - Iconoclast

Co si budeme nalhávat, všichni víme, že nejočekávanější "Deconstruction" od Devina už slyšeli skoro všichni. "Ghost" už rovněž prosáklo do internetového spletence, ale to bych si také přišel trochu trapně, dávat alternativu, když už teoreticky můžu hodit na trůn hlavní hvězdu. Naštěstí se našel kandidát, na kterého se třesu (skoro) stejně tak jako na novinku od Devin Townsend Project. Symphony X si s novinkou dali pořádně načas a po čtyřech letech mě "Paradise Lost" už tolik nerajcuje, ať je to sebevětší genialita. Doufám, že nová nálož bude chutnat alespoň stejně tak dobře jako předchůdce, nerad bych čekal a těšil se zbytečně.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro červen: The Black Dahlia Murder - Ritual

Červen, co se týče desek, nenabízí nic převratného. Samozřejmě je tu Devin, po kterém bude spousta lidí slintat, mě ale neoslovuje. Dále tu jsou třeba klasiky Sepultura ("Kairos") nebo In Flames ("Sounds of a Playground Fading"), ale ty mě nelakájí už vůbec. V úvahu ještě připadají Suicide Silence s "The Black Crown" nebo Draconian a "A Rose for the Apocalypse"; obě kapely si čas od času rád poslechnu, není to ale nic na přední příčky. Podobně to je i s The Black Dahlia Murder a "Ritual". Očekávaní velká nejsou, takže mohou jen překvapit. Ale červen je zkrátka hodně průměrný měsíc.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Ježura pro červen: Morbid Angel - Illud Divinum Insanus

Po delší době eintopf, u něhož jsem na pochybách, který titul zvolit. Když pominu očekávání "Sounds of a Playgroud Fading" od In Flames a "Back Through Time" od Alestorm, která hraničí spíš s pustou zvědavostí, jestli se prvním zmíněným podaří vybřednout z průseru, který předvedli na poslední desce, a jestli druzí jmenovaní stvoří další porci zábavného pirátského hopsání, favorité zůstávají dva - Queensrÿche se svoji novinkou "Dedicated to Chaos" a ikoničtí Morbid Angel, kteří stvořili album po dlouhých sedmi letech. A jsou to právě Morbid Angel, které upřednostním - nehledě na fakt, že jsem je objevil teprve nedávno, nehledě na to, že všichni o novince mluví jako o naprostém odpadu (hodnotí podle jedné skladby a ukázek - oboje mě více než navnadilo) a nehledě na úctu a vztah, jaké chovám k progresivním veteránům Queensrÿche...

DATUM VYDÁNÍ: 6. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

nK_! pro červen: Alestorm - Back Through Time

Hm, jak na to tak koukám, minulý měsíc jsem měl výběr o to snadnější, že pro mě nic moc očekávaného nevycházelo. V červnu se o prvenství perou moji miláčci In Flames s bezbožnými skotskými piráty Alestorm. Sice jsem jaksepatří po čertech zvědav na oba výtvory, leč přeci jen musím zvolit jeden, na který se těším o chlup na bradavici více. Letos dávám přednost Alestorm, poněvadž mě jejich alba neskutečně baví a energie z písniček sálá každým coulem. Co se dá dělat, In Flames holt příště.

DATUM VYDÁNÍ: 3. 6.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 9/10

Deska měsíce dle redakce: Morbid Angel - Illud Divinum Insanus

Barometr očekávání v redakci: 16/50


Optimista měsíce: Earthworm Úžasný
Pesimista měsíce: Seda / Monsterfuck Křičící

Altar of Plagues - Mammal

1. června 2011 v 0:21 | Monsterfuck |  Recenze
Altar of Plagues je nepříliš známá irská skupina. Ale kdo říkal, že dobrá hudba musí být jenom od známých kapel? Jestli to někdo řekl, já to rozhodně nebyl, právě naopak, jsem toho názoru, že to opravdové, ničím neposkvrněné a čisté umění vzniká v hlubokém undergroundu... daleko od očí široké veřejnosti (i té metalové). A Altar of Plagues? Ano, ti jsou jasným důkazem mé teorie.

Mne osobně Altar of Plagues dostali do kolen už svým debutem "White Tomb" z roku 2009, na němž nabídli neveselou hudební odyseu, s níž musel člověk strávit opravdu velké množství času, aby ji byl schopen docenit. Po spoustě pozorných poslechů novinky "Mammal" nemohu konstatovat nic jiného, než že druhá dlouhohrající deska je na tom obdobně. Skupina opět opakuje podobný recept, ale v žádném případě bych netvrdil, že se Altar of Plagues opakují. Abych se přiznal nemohu to doložit nějakým tvrzením a říct "tady a tady je cítit progres, tady naopak zůstalo vše při starém", jelikož skladby v rozmezí 8-19 minut se dají přece jenom těžko analyzovat a rozebrat, je to všechno jen můj osobní pocit. Avšak vzhledem k tomu, že u hudby, jakou Altar of Plagues produkují, jsou pocity a atmosféra to nejdůležitější, předpokládejme, že tomu tak doopravdy je.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!