Červen 2011

Shining - VII: Född förlorare

13. června 2011 v 1:40 | Earthworm |  Recenze
Shining - VII
Nedávno jsme ve škole probírali období dekadence a právě teď mi pojem "dekadentní" utkvěl v mysli. Řekl bych, že je to dokonalé přídavné jméno pro frontmana a hlavní mozek kapely Shining ze Švédska (neplést s norskými "blackjazzovými" Shining). Představitelé dekadence se projevovali pesimistickými a nihilistickými názory, narcismem, bohémským životem, nezávaznou sexualitou, pohrdáním společnosti. Niklas Kvarforth dle mého splňuje tyto požadavky na jedničku. Težko říct, zda jsou jeho homosexuální úlety, sebepoškozování nebo pohrdání absolutně čímkoliv jenom pózou pro fanoušky nebo je to opravdu takový magor, většina metalové komunity ale už ví jistě, že tento chlapík dělá kvalitní hudbu a mezi fandy žánru už si pomalu buduje kultovní status. Po několika šlamastikách s vydáním alba se k nám konečně dostala další část jeho životního díla s názvem "VII: Född förlorare" neboli "Born Loser".

Album by se dalo velmi stručně popsat jako pokračování předchozí tvorby Shining, tudíž opět trochu více rocku, akustických kytar, experimentování a opět o něco méně blacku. Samozřejmě zůstává velmi typický emocionální Kvarforthův vokál, kterému na síle přidává ještě to, že zpívá švédsky, což přidává hudbě ještě tajemnější a znepokojivější atmosféru. Znepokojivé jsou i některé nehudební prvky, jako tuberácký kašel na začátku druhé skladby "Tiden läker inga sår", zajisté doprovázený spoustou krve, k němuž hraje až veselá melodie na akustické kytaře. Dynamičnost hudby, změny nálad a přechody mezi hutnými riffy a krásnými akustickými pasážemi jsme také mohli slyšet už dříve, na novince se tyto prvky ale stávají jedním z hlavních tahounů a nemálo posluchačů určitě napadnou Opeth, proslulí skoky mezi brutalitou a nežností.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 24. kolo

12. června 2011 v 22:08 | Monsterfuck |  Hitparáda
Do Sicmaggot hitparády evidentně vstoupil další silný hráč. Američané DevilDriver se svým videem "Clouds Over California" nedali ostatním moc šancí a nasbírali celkem bez větších problémů největší počet hlasů. Trochu konkurovat a šlapat jim na paty dokázal jedině kultovní archivní vál "Géniové" legendárního Mistrova kladiva alias Master's Hammer. Ostatní účinkující ve 23. kole Sicmaggot hitparády už jen v podstatě paběrkovali. Ani ten Ronnie James Dio se svou sólovou skupinou nesbírá tolik hlasů jako před pár týdny. Ale i pouhých šest věrných mu s přehledem stačilo na třetí místo. Na poslední postupovou příčku těsně pronikli Sylosis z Velké Británie. Rozloučit se tak musíme s Dream Theater, jejichž pobyt v hitparádě nebyl zrovna dlouhý, a s Cocotte Minute, kteří odpadli z nelichotivého posledního fleku po třech týdnech.

Do nového kola přišel čas opět na nějaký ten dřevní death metalový nářez. A ještě řekněte, že Grave ze Švédska nejsou k tomuto účelu jako stvoření! Druhá novinka pak potěší příznivce moderního deathcoru - Oceano z USA budou jistě dle jejich gusta.

Výsledky 23. kola:
---postupující---
1. místo: Devildriver - Clouds Over California (16 hlasů - 36%)
2. místo: Master's Hammer - Géniové (14 hlasů - 32%)
3. místo: Dio - Holy Diver (6 hlasů - 14%)
4. místo: Sylosis - After Lifeless Years (4 hlasy - 9%)
---nepostupující---
5. místo: Dream Theater - Constant Motion (3 hlasy - 7%)
6. místo: Cocotte Minute - Nenávist (1 hlas - 2%)

Hlasovací anketu a klipy prodvacátéčtvrté kolo najdete po rozkliknutí na celý článek!

Zemřel Seth Putnam z Anal Cunt

12. června 2011 v 19:27 | Monsterfuck |  Music News
Seth Putnam
Seth Putnam, zakladatel a hlavní tahoun kultovní kontroverzní grindcore skupiny Anal Cunt, umřel v sobotu 11. června na infarkt. Bylo mu 43 let.

Putnam už málem zemřel v roce 2004, kdy se předávkoval prášky na spaní. Hovořilo se tenkrát o tom, že chtěl spáchat sebevraždu, což se však nikdy nepotvrdilo. Nakonec ale skončil v kómatu a přežil, což později v rozhovoru přesně dle svého stylu okomentoval: "Bylo to stejně teploušský jako song, který jsem složil před devíti rokama - být v kómatu je stejně kurevsky stupidní, jak jsem to tenkrát napsal."

Přestože byl Seth Putnam známý především díky Anal Cunt, podílel se i na mnoha dalších projektech, mimo jiné se jako host objevil i na desce "The Great Southern Trendkill" od Pantery. Anal Cunt prosluli především tou nejextrémnější formou grindu s velice nevybíravými, sprostými a urážlivými texty, díky čemuž byli Anal Cunt mnohokrát obviňováni z rasimu, antisemitismu apod.

Poslední album Anal Cunt, "Fuckin' A", vyšlo 11. ledna letošního roku. Celkově za sebou Anal Cunt zanechali prozatím šest dlouhohrajících nahrávek a nespočet dalších počinů (včetně legendárního EP z roku 1989, které obsahovalo neuvěřitelných 5643 skladeb). Budoucnost Anal Cunt je po smrti Setha Putnama nejistá.

Andy LaRocque bude produkovat další desku Shining

12. června 2011 v 18:52 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Shining se pustili do příprav následovníka čerstvě vydaného počinu "VII: Född förlorare". O jeho produkci se postará Andy LaRocque, kytarista sólové skupiny Kinga Diamonda, ve svém studiu Sonic Train ve Varbergu ve Švédsku, kde bude novinka i nahrána. Předprodukce by měla být hotová někdy v průběhu srpna, nahrávat se Shining vydají začátkem příštího roku - studio mají rezervované na celý leden a únor.

"Na nahrávání se opravdu těším, protože budu mít možnost spolupracovat s Andym LaRocquem. Jsem totiž velký fanoušek Kinga Diamonda, a spolupráce s Andym byla příležitost, kterou jsem si nemohl nechat uniknout," říká Niklas Kvarforth, zpěvák a lídr švédských black metalistů. "Andy se objeví i na několika našich zkouškách. Bude zajímavé pozorovat jeho vklad do takřka dokončeného alba a do specifického zvuku Shining. Při našem pobytu ve studiu také nahrajeme nějaké předělávky pro budoucí využití. Co se týče směru 'VIII'... řekněme, že bude mnohem blackovější a pochmurnější než naše předchozí počiny."

Shining

Mastodon: název novinky

12. června 2011 v 18:28 | Monsterfuck |  Music News
Americká skupina Mastodon pojmenovala očekávaného nástupce opusu "Crack the Skye" z roku 2009 "The Hunter". Tato nová deska, která by měla vyjít ještě v průběhu letošního roku, byla nahrána ve studiích Sound City v Los Angeles, kde byly zaznamenány bicí stopy, a Doppler v Atlantě, kde byl nahrán zbytek. Na "The Hunter" se mimo jiné objeví např. skladby jako "All the Heavy Lifting" nebo "Blasteroids".

Poslední album "Crack the Skye" vyšlo 24. března 2009 u Reprise Records jako jewelcase a jako limitovaná edice s bonusovým DVD diskem (dokument o vzniku alba, fotogalerie, rozhovory). Později se ještě objevily dvě vinylové verze (klasické LP a deluxe verze 2LP+CD) a nakonec i tzv. královská edice, což je krycí název pro luxusní digibook s exkluzivním artworkem, dvěma CD a dalšími dárky.

Sabaton vydají v srpnu živák

12. června 2011 v 18:02 | Monsterfuck |  Music News
Sabaton ze Švédska vydají 5. srpna ve spolupráci s Nuclear Blast své první živé album s názvem "World War Live: Battle of the Baltic Sea". Jak již název napovídá, jeho záznam byl pořízen v průběhu turné World War, které Sabaton odjeli na podporu své poslední studiové nahrávky "Coat of Arms". Materiál nepochází z jednoho konkrétního místa - na počinu se objeví záznamy z vícera evropských měst. Kdo si navíc zakoupí chystanou limitovanou edici, dostane jako bonus celý záznam vystoupení na festivalu Rockstad: Falun v roce 2008. Komplet by měl být doplněn bohatým bookletem s velkou spoustou fotografií z celé šňůry. Více detailů přijde brzy.

World War Live blablabla

Krallice - Diotima

10. června 2011 v 11:22 | Monsterfuck |  Recenze
Krallice je uskupení stále doposud skryté širší metalové veřejnosti, avšak zasvěcení jeho tvorbu vynášejí takřka do nebes jako něco neskutečně originálního, chytrého a netradičního, což je možná trochu až s podivem vzhledem k tomu, že Krallice pocházejí ze Spojených států amerických (konkrétně z New Yorku), kde je, ruku na srdce, většina metalových kapel spíše povrchních, než aby jejich hudba v sobě skrývala nějakou hlubší myšlenku či sdělení.

Já osobně jsem tento skrytý avantgardně-black metalový skvost zámořské scény poprvé objevil a ochutnal s druhou deskou "Dimensional Bleedthrough" z roku 2009 a už tehdy mě to velice zaujalo. Ihned následovalo dosehnání starší tvorby (což nebylo zas tak těžké, neboť předtím vyšlo pouze album "Krallice" v roce 2008) a jeho podrobný náslech. Na novinku "Diotima", třetí dlouhohrající nahrávku Krallice, jsem tedy důkladně připraven.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od Saxon a Children of Bodom

10. června 2011 v 11:10 | Monsterfuck |  Music News
>>> NWOBHM veteráni Saxon vypustili videoklip k písničce "Hammer of the Gods", která se nachází na novinkovém albu "Call to Arms". "Call to Arms" vyšlo 3. června, nahráno bylo ve studiích Chapel a Brighton Electric ve Velké Británii, přičemž o produkci se rovným dílem postarali zpěvák Biff Byford a producent Toby Jepson. Na klip "Hammer of the Gods" a na záběry z jeho natáčení se podívejte tady:>>> Placka "Relentless Reckless Forever" od Children of Bodom se na pultech obchodů objevila 8. března letošního roku a právě z ní pochází song "Roundtrip to Hell and Back", k němuž kapela nedávno s režisérem Jussim Hyttinenem natočila následující video:


Debut Dominanz vyjde v srpnu

9. června 2011 v 15:44 | Monsterfuck |  Music News
Debutový počin norského industrial metalového projektu Dominanz, v jehož řadách působí mimo jiné třeba Jørn Inge Tunsberg z kultovní black metalové formace Hades (resp. Hades Almighty po přejmenování), vyjde konečně 19. srpna letošního roku u Industrial Silence Production. Nahrávalo se ve studiu Conclave a bez zajímavosti jisté není fakt, že o mix se postaral Bjønar E. Nilsen, zpěvák Vulture Industries. Obal a seznam songů alba "As I Shine", jak se onen debut jmenuje, jsou následující:

01. Infinity
02. Agony and Domination
03. As I Shine
04. Eternal Sin
05. Abusos
06. The Philanthropic
07. Last Day of Your Life
08. Man on Top
09. From Skin to Heart
10. The End of All There Is

Singl "The End of All There Is" vyšel už 25. října loňského roku a kromě titulní písničky obsahoval ještě song "Infinity". Na přiložený videoklip se můžete podívat zde:


Samael: "Luxferre" videoklip

9. června 2011 v 12:10 | Ježura |  Music News
Švýcaři Samael nedávno vydali album "Lux Mundi" a právě z něj pochází skladba "Luxferre", ke které se kapela rozhodla natočit videoklip. O režii klipu se postaral až notoricky známý Patric Ullaeus a celé dílo vzniklo ve švédském Göteborgu. Zároveň s klipem kapela uvolnila i making of video. Na oboje se můžete podívat níže...

Klip:


Making of:


Metalfest Open Air: Plzeň - amfiteátr Lochotín, 3.-5.6.2011

8. června 2011 v 18:19 | Monsterfuck / nK_! |  Reporty

Pátek:


Monsterfuck: Letošní ročník plzeňského Metalfestu jsem se rozhodl díky shodě okolností pojmout v trochu méně hektickém duchu, než jak mám já osobně na festivalech ve zvyku. Důvodem bylo především to, že jsem ne vlastní vinou musel oželet téměř celý první den akce, takže to už zbylé dva dny nemělo dle mého názoru cenu hnát do nějakých extrémů a koukat na úplně každou skupinu - už jen díky tomu nehoráznému vedru, které po celý festival panovalo a které mě, zimu upřednostňujícího tvora, vskutku ubíjelo. Ale pojďme si popovídat alespoň o tom, co jsem viděl. Svými poznámkami mě bude doplňovat mistr nK_! (jeho texty jsou kurzívou).

První den jsem na pódiu prošvihnul celkem sedm vystupujících z devíti, mimo jiné i grindové kozlíky Milking the Goatmachine, které jsem chtěl opravdu vidět, nebo brazilskou drtičku Krisiun. Ale co se dá dělat - z jistých důvodů to želbohu nešlo jinak. Na místo činu jsem tak dorazil až okolo sedmé hodiny večerní, zrovna v době, kdy se na svůj set chystalo německé trio Rage, já jsem však hned po příjezdu běžel na autogramiádu Accept, jejichž podpis jsem si rozhodně nechtěl nechat ujít. Znáte to, podepsané "Blood of the Nations" je lepší než nepodepsané "Blood of the Nations" (smích). Každopádně koncert Rage byl pro mne díky tomu v řiti, tudíž první skupina, jejíhož výstupu jsem byl svědkem, byli až toho dne předposlední Kataklysm.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dream Theater s detaily o očekávané novince

8. června 2011 v 13:11 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní veličina Dream Theater konečně prozrazuje bližší informace o svém jedenáctém dlouhohrajícím počinu, prvním bez zakládajícího bubeníka a tahouna Mikea Portnoye. Novinka se bude jmenovat "A Dramatic Turn of Events" a vyjít by měla začátkem září u Roadrunner Records. Album je již kompletně nahráno a v současné době probíhá mix, který byl svěřen do rukou Andyho Wallace (Slayer, Sepultura, Nirvana ad.). Odhalen byl taktéž seznam písniček - prohlédnout si jej můžete níže.

Členové Dream Theater na adresu "A Dramatic Turn of Events" pranic nešetří chválou. "Nikdy jsem nezněli tak duchaplně a svěže," říká například zpěvák James LaBrie. "Všechny změny v životě před a během nahrávání nastartovali naši touhu jít do sebe a stvořit tu nejlepší hudbu, jaké jsme jen schopni," přizvukuje mu klávesista Jordan Rudess.

Tracklist "A Dramatic Turn of Events":
01. On the Backs of Angels
02. Build Me Up, Break Me Down
03. Lost Not Forgotten
04. This Is the Life
05. The Shaman's Trance
06. Outcry
07. Far from Heaven
08. Breaking All Illusions
09. Beneath the Surface

Dream Theater

Chthonic: "Takao" videoklip

8. června 2011 v 12:58 | Monsterfuck |  Music News
Taiwanští black metalisté Chthonic zveřejnili videoklip "Takao" na podporu své chystané šesté řadovky "Takasago Army", která by se měla objevit 6. července (původní datum vydání bylo už v červnu, ale to se posunulo). Na videoklip se můžete podívat níže.

K pochopení významu klip "Takao" je nutné znát i tématické zaměření celé desky. "Armáda Takasago byla taiwanská jednotka bojující v Pacifiku za 2. světové války v letech 1940-1944 za Japonsko. Vojáci Takasago byli potomci statečných a silných lidí z taiwanských hor, lidé se silnou vojenskou tradicí. Své nepřátele uchvátili obratností, houževnatostí a zkušenostmi z bojiště a stali se nejobávanější bojovou jednotkou v japonské císařské armádě," vysvětluje baskytaristka Doris Yeh. Konkrétně skladba "Takao" je o vojácích, kteřá byli rekrutováni ze zátoky Takao, aby za Japonce v Pacifiku bojovali. Ve videu se objeví i 80 let starý herec, jehož otec byl součástí armády Takasago.


Theatres des Vampires chystají živák

8. června 2011 v 12:23 | Monsterfuck |  Music News
Moonlight Waltz Tour 2011
Italové Theatres des Vampires nedávno zakončili evropské turné na podporu své studiové novinky "Moonlight Waltz", jež vyšla v lednu letošního roku, přičemž se během koncertní šňůry dvakrát zastavili i v České republice (17. května v Praze a 21. května v Brně). Průběh celého turné bude zachycovat chystané DVD s názvem "Moonlight Waltz Tour 2011", které nabídne kompletní záznam vystoupení z 16. dubna v Moskvě a záběry ze zákulisí z celé šňůry.

"Moonlight Waltz Tour 2011" vyjde pod křídly Aural Music/Dreamcell11 v zimě jako luxusní artbook, jenž bude obsahovat zmiňované DVD a dále pak CD (záznam moskevského koncertu + několik zbrusu nových, doposud nikdy zveřejněných songů) a více jak 50stránkovou knihu.

Album "Moonlight Waltz", celkově již devátý dlouhohrající počin Theatres des Vampires, vyšel 14. ledna 2011. Mezi známými hosty nechyběli kupříkladu Snowy Shaw (Therion, ex-Mercyful Fate, ex-Dream Evil) v písničce "Keeper of Secrets" nebo Cadaveria (Cadaveria, ex-Opera IX) v songu "Le Grand Guignol".

Hell - Human Remains

7. června 2011 v 23:52 | Monsterfuck |  Recenze
Tak o téhle desce se toho před vydáním nakecalo opravdu hodně. Prý prachem zapadlá legenda NWOBHM, která po více jak 20 letech obživla, aby konečně nahrála svůj debut, jenž všem ukáže, jak se má hrát heavy metal. Už jenom tohle zní sakra podezřele. Teď si k tomu připočtěte, že je to vlastně "legenda", o níž kromě absolutních zažranců do desítky roků starých, prašivých demáčů nikdo jaktěživ neslyšel, a jako třešničku na dortu dosaďte promo kecy o nejlepší heavy metalové nahrávce od dob "The Number of the Beast". Uff, tohle snad ani nemůže dopadnout dobře…

…jenže, věřte tomu nebo ne, zázraky se opravdu ještě pořád dějí. "Human Remains" je vážně tak skvělá nahrávka. Tentokrát se z dávno zapomenutých archívů podařilo vytáhnout opravdový klenot. Když "Human Remains" poslouchám, říkám si, že bych nejradši radostí olízal koule tomu, kdo dostal ten nápad, vytáhnout tohle opět na světlo světa, neboť ten matroš je doopravdy vynikající po všech stránkách a byla by obrovská škoda, kdyby zůstal navěky ukrytý na starých zaprášených páscích, o nichž mají ponětí jen pamětníci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Joakim Brodén o příštím albu Sabaton

7. června 2011 v 13:36 | Ježura |  Music News
V rozhovoru pro webzin Metal Kaoz se frontman populárních švédských Sabaton, Joakim Brodén, rozpovídal o nástupci loňského alba "Coat of Arms"...

Metal Kaoz: "Už na cestách jste nějakou dobu. Honí se vám hlavou nějaké myšlenky na příští album? Skládáte na turné hudbu?"
Joakim Brodén: "No, já se snažím na turné psát, ale obávám se, že toho ze mě moc nevzejde. Pár nápadů by se našlo, ale nemůžu na nich pracovat, protože k tomu potřebuju mít hotové vokální harmonie, a to jde dost obtížně jen s jednou kytarou. Nicméně myslím, že dvě nebo tři skladby jsou takřka hotové co do vlastní hudby a melodie vokálů. Ne však texty, to bude překvapení, takže vám nemůžu říct všechno (smích). Bude to pořád o válce, ale ne tak, jak by od nás lidé očekávali. Spousta z nich tak bude překvapená, až zjistí, o čem zpíváme."

Metal Kaoz: "Bude to koncepční album?"
Joakim Brodén: "Bude, ale nebudeme ho stavět jen na jedné knize, jak jsme to udělali v případě 'The Art of War'... [otevřely se dveře a přes vniknuvší hluk není nic slyšet]"

Metal Kaoz: "Omlouvám se, teď jsem přeslechnul, okolo čeho se bude novinka točit...?"
Joakim Brodén: "Hmmm, to jsem neříkal. Ale hezkej pokus... (smích). Nahrávání začne v lednu a skončí v půlce února, protože neradi trávíme půl roku nahráváním. Taková ztráta času..."

Celý rozhovor je k nalezení zde, pochopitelně v angličtině...

Trivium pojmenovali svou novinku

7. června 2011 v 12:54 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská formace Trivium odhalila název očekávaného pokračování tři roky starého počinu "Shogun". Novinka, která vyjde 9. srpna letošního roku u Roadrunner Records, se bude jmenovat "In Waves". Její nahrávání proběhlo v Audiohammer Studios na Floridě s producentem Colinem Richardsonem (Slipknot, Fear Factory, Machine Head). První ukázku z nahrávky, titulní věc "In Waves", si můžete poslechnout v YouTube klipu níže.

[pozn. 2014 - video již bylo smazáno, tudíž sem byl zpětně vložen oficiální videoklip, který v době vydání této novinky nebyl ještě zveřejněn]


Pain: "The Great Pretender" videoklip

7. června 2011 v 12:23 | Monsterfuck |  Music News
Švédský electro metalový projekt Pain Petera Tägtgrena z Hypocrisy zveřejnil další videoklip na podporu své čerstvé novinky "You Only Live Twice". Po písničce "Dirty Woman" tentokrát padla volba na song "The Great Pretender". Jak to dopadlo, se můžete podívat na konci novinky.

"You Only Live Twice" vyšlo v Evropě 3. června pod křídly Nuclear Blast, ale příznivci v Severní Americe se jej dočkají až 21. června. K dispozici je kromě klasické devítiskladbové verze o délce 40 minut i dvoudisková edice, jejíž druhá placka ve svých útrobách ukrývá čtyři remixy, čtyři živé záznamy a jednu dosud nezveřejněnou novou písničku "Crawling Thru Bitterness".


Sicmaggot hitparáda: 23. kolo

5. června 2011 v 13:33 | Earthworm |  Hitparáda
Po minulém drtivém vítězství tuzemských Cocotte Minute, nám tento týden hitparádu ovládla jiná česká kapela. "Géniové" od Master's Hammer se chopili vedení po boku s nesmrtelnou "Holy Diver" od mistra Dia a opět nám pořádně zamíchali žebříčkem. Cocotte Minute, kteří si minulý týden s přehledem ulovili první příčku, museli tentokrát bojovat o přežití s německými thrash metalisty Sodom. Třetí místo díky vašim hlasům obsadili nováčci Sylosis. Hanebnou porážku zažila kapela Enter Shikari se zanedbatelnými čtyřmi hlasy a společně se Sodom tedy bude muset uvolnit pozice pro nové účastníky.

Jelikož je kromě mě celá redakce v čudu, výběr novinek je na mně. Uvidíme, jestli po návratu Monsterfucka nebudu muset podstoupit kastraci a drhnout mu kartáčkem na zuby podlahu. První song, který jsem vybral, je "Clouds Over California" (se super videem) od hitmakerů Devildriver. A nebyl bych to já, kdybych do hitpošky neprosadil nějaký prog. Druhou novinkou se tak stávají Dream Theater se čtyři roky starou peckou "Constant Motion". Ať zvítězí ten nejlepší. Howgh!

Výsledky 22. kola:
---postupující---
1.-2. místo: Dio - Holy Diver (11 hlasů - 22,4%)
1.-2. místo: Master's Hammer - Géniové (11 hlasů - 22,4%)
3. místo: Sylosis - After Lifeless Years (9 hlasů - 18,4%)
4. místo: Cocotte Minute - Nenávist (8 hlasů - 16,3%)
---nepostupující---
5. místo: Sodom - Fuck the Police (6 hlasů - 12,2%)
6. místo: Enter Shikari - Sorry, You´re Not a Winner (4 hlasy - 8,2%)

Klipy pro dvacátétřetí kolo a hlasovací anketu naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Brutal Assault: další změny v line-upu

5. června 2011 v 12:27 | Earthworm |  Music News
Organizátoři Brutal Assault, jednoho z našich největších festivalů, vydali na oficiálních stránkách následující prohlášení, tykající se dalších změn v sestavě tohoto ročníku:

"Začíná přituhovat. Pouze několik málo míst schází do uzavření line-upu letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Jedny z posledních volných míst dnes obsazuji formace Cryptopsy a Nervecell.

Kanadští deathmetaloví průkopníci Cryptopsy v nedávné době potěšili své příznivce zprávou o návratu kytaristy, skladatele a duchovního otce kultovních prvních čtyř desek, Jona Levasseura. Právě první čtyři desky, které ve své době definovali styl death/grind, budou hlavním tématem jejich josefovského vystoupení. Exkluzivitu jejich koncertu zvyšuje i fakt, že BA je jedním ze dvou festivalů, kde Cryptopsy v létě vystoupí.

Své zastoupení bude mít v Josefově také metalová scéna Středního východu, kterou bude reprezentovat kapela Nervecell ze Spojených Arabských Emirátů. Dravě zahraný old school deathmetal zkombinovaný s thrashmetalovými elementy činí z této skupiny předního zástupce tamní metalové scény. Nervecell, které jsme v poslední době měli možnost shlédnout na turné po boku Suffocation, představí na BA svou novou desku "Psychogenocide".

Nemilá zpráva pak dorazila od managementu Nevermore, kteří se po odchodu Jeffa Loomise a Vana Williamse rozhodli zrušit veškeré plánované koncerty. Ze soupisky mizí také finští Norther, zde je důvodem velmi neprofesionální chování agenta kapely.

Za obě vypadnuvší formace intenzivně sháníme náhradu."

"Khaos Legions" od Arch Enemy volně k poslechu

5. června 2011 v 12:15 | Earthworm |  Music News
Album "Khaos Legions" od švédsko-německé melo-deathové bandy Arch Enemy, vyšlo v Evropě před pěti dny a na jeho podporu se kapela rozhodla nastreamovat celé album na svůj MySpace profil. Novinka si zajisté najde místo i v jejich dnešním setlistu na festivalu Metalfest v Plzni.

Deska se nahrávala ve švédském studiu Sweet Spot s Rickardem Bengtssonem, který produkoval už album "Doomsday Machine" z roku 2005. Artwork, o nějž se postaral Brent Elliott White (Megadeth, Death Angel), a tracklist vypadají takto:

01. Khaos Overture
02. Yesterday Is Dead and Gone
03. Bloodstained Cross
04. Under Black Flags We March
05. No Gods, No Masters
06. City of the Dead
07. Through the Eyes of a Raven
08. Cruelty Without Beauty
09. We Are a Godless Entity
10. Cult of Chaos
11. Thorns in My Flesh
12. Turn to Dust
13. Vengeance Is Mine
14. Secrets
15. The Zoo
16. Snow Bound

Unborn, Vibrathörr, Bajonet, Calidad: Praha - Exit Chmelnice, 28.5.2011

4. června 2011 v 16:00 | Ježura |  Reporty
Hned na úvod se musím přiznat, že jsem od téhle akce neočekával zhola nic, a to ze dvou prostých důvodů - zaprvé jde zcela mimo mě thrash metal, který představoval středobod celého večera, a je jedno, jestli ho příslušná kapela přibarví corem (ke kterému ve většině případů nechovám nic než čirou antipatii), nebo mnou velebeným death metalem. Druhým důvodem je má sice lehce ustupující a do značné míry neopodstatněná, nicméně pořád silná nedůvěra vůči české scéně. Mix obojího mě tak docela zděsil, ale nakonec jsem celou akci pojal jako vhodnou příležitost pro procvičení reportérského řemesla a v neposlední řadě také jako mizivou šanci objevit kapelu, která by mě proti všem předpokladům zaujala. To už je, uznejte sami, celkem obstojná motivace, obzvlášť když se vaše jméno vyjímá na guest listu...

Exit Chmelnice je klub Pražákům, a nejen jim, snad až notoricky známý a jakýkoli další popis tudíž postrádá význam. Po příchodu jsem v jeho útrobách strávil jenom nezbytně dlouhou dobu, během které jsem stihl akorát tak prohodit pár slov se známým a obětovat poctivě vydělanou dvacku na oltář šatny, následkem čehož ve mně uzrálo rozhodnutí tuto proceduru neopakovat, dokud nenapadne alespoň metr sněhu. Dvacka paušálu za jeden kus oblečení je totiž cena kapku nepřiměřená. Veden jasnozřivou zkušeností, jsem na pivo nezamířil na bar, nýbrž do sousedního podniku, v jehož dobře a za přijatelnější peníz natočeném Svijanském mázu jsem již před nějakou dobou našel více než uspokojivou alternativu k jen občas, a to ještě s vypětím všech sil poživatelnému Staropramenu, točeného z mnohými tajemstvími opředených trubek Chmelnických...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kapela Novembers Doom vydala klip ke skladbě "What Could Have Been"

4. června 2011 v 14:32 | Earthworm |  Music News
Novembers Doom z amerického Chicaga zveřejnili videoklip ke skladbě "What Could Have Been", jež se nachází na albu "Aphotic", které vyšlo 10. května. O natáčení se postarali Cage XXI Enterprises s režisérem Tonym Mylesem, s nímž už kapela natočila klipy k "Autumn Reflection" a "A Eulogy for the Living Lost". Skladba "What Could Have Been" nabízí výkony hostující zpěvačky Anneke van Giersbergen (The Gathering, Aqua di Annique) a světoznámé houslistky Rachel Barton Pine. Video můžete zhlédnout níže.


Edguy odhalili tracklist a cover nové desky

4. června 2011 v 14:05 | Earthworm |  Music News
Německá melodická stálice Edguy vydá v Evropě 29. srpna přes Nuclear Blast Records novinku "Age of the Joker". Album bylo nahráno ve studiu Peppermint Park (Scorpions, Phil Collins) v Hannoveru, které bylo kapelou popsáno jako "nahrávací chrám s neskutečně dobře znějícími prostory".

"Age of the Joker" bude mít tento obal a tracklist:

01. Robin Hood
02. Nobody's Hero
03. Rock of Cashel
04. Pandora's Box
05. Breathe
06. Two Out of Seven
07. Fire on the Downline
08. Behind the Gates to Midnight World

Frontman Edguy, Tobias Sammet, řekl o albu: "Nové skladby znějí skvěle. Jsou to hymny, ale přesto neznějí kýčovitě. Když děláte takovou muziku jako my, pohybujete se na tenké linii mezi hymnou a kýčem. Myslím si, že my na té linii velmi úspěšně balancujeme. Abych to trochu zkrátil - myslím, že je to skvělé a to se počítá. Pravá hudba, chápete?"

Samael - Lux Mundi

3. června 2011 v 12:23 | Monsterfuck |  Recenze
Temné industrialisty Samael mám již delší dobu v oblibě. Přestože jsem od přírody rozený příznivce black metalu, oslovovalo mě vždy trochu paradoxně spíše jejich elektronické období, nikoliv ony black metalové počátky (ačkoliv takové "Ceremony of Opposites" je hodně fajnová fošna, to se musí nechat), přesto nemohu ignorovat fakt, že onen proklamovaný návrat ke kořenům na minulé desce "Above" byl velice povedený. Aktuální nahrávka "Lux Mundi", celkově již jubilejní desátá dlouhohrající v kariéře těchto Švýcarů, se však navrací na cestu, po níž Samael kráčí bratru již dobrých 15 let - cestu nápaditého industrialu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!