Červen 2011

Insomnium pojmenovali chystanou řadovku

21. června 2011 v 13:40 | Monsterfuck |  Music News
"One for Sorrow" - tak pojmenovali svou pátou velkou placku Finové Insomnium. Nových počin těchto melo-death metalistů by se měl objevit v říjnu letošního roku záštitou Century Media. Více informací se objeví brzy.

Stejně jako v případě minulého "Across the Dark" z roku 2009 se Insomnium i tentokrát vydali nahrávat do studia Fantom ve finském Tampere. Část zvukových stop novinky však byla pořízena i v Göteborgu ve Švédsku ve studiu Daniela Antonssona, baskytaristy Dark Tranquillity.

Chickenfoot dokončili druhé album

21. června 2011 v 13:30 | Monsterfuck |  Music News
Zámořská rocková superskupina Chickenfoot, v jejíchž řadách se potkávají zpěvák Sammy Hagar (ex-Van Halen), kytarista Joe Satriani, baskytarista Michael Anthony (ex-Van Halen) a bubeník Chad Smith (Red Hot Chilli Peppers), dokončila práce na svém druhém albu, které by mělo vyjít ještě v průběhu letošního roku. Jak prozradil Michael Anthony, první singl se nejspíš objeví už v létě.

Zpěvák Sammy Hagar se před nějakým časem nechal slyšet, že by se novinka Chickenfoot měla jmenovat "Chickenfoot IV". Údajně protože prý kapele přišlo trapné pojmenovávat nástupce debutu "Chickenfoot" jednoduše "Chickenfoot II". Ještě to ale není stoprocentní.

Na chystaném počinu se mimo jiné objeví skladby jako "Astral Years", "I Ain't Got You, I Got the Two by Blues", "No Change" nebo "Who's Next".

Chickenfoot

HammerFall - Infected

20. června 2011 v 20:46 | nK_! |  Recenze
Dva roky zpátky a mohli jsme se tady bavit o megašpatném "No Sacrifice, No Victory", o kterém ani dnes nevím, co si mám myslet. Asi proto, že jsem na něj raději zapomněl. Jednalo se tehdy o mohutný přešlap výborné kapely do kluzkého a mazlavého vy-víte-čeho. Naštěstí jsme v roce 2011 a můžeme se těšit z nového materiálu proslulých švédských kovářů HammerFall. Opravdu naštěstí, i když zase taková výhra to není.

Na desku "Infected" jsem popravdě nahlížel zprvu velice skepticky. Například takový obal. Z dřívějška jsme byli zvyklí na barevné a plně malované přebaly a hle - co to je? Černočervený flek, popraskané sklo a ruka. Tímto jsme neoficiálně vyhlásili soutěž o nejošklivější hudební artwork desetiletí. Nevím přesně, co kapelu vedlo k myšlence, že nicneříkající a totálně podprůměrný obrázek je dobrá volba, ale budiž. Že by došly penízky? Nebo inspirace?

Další věc, která mě dosti děsila. Jak asi může vypadat pokračování již zmíněného "No Sacrifice, No Victory"? Nyní již mohu s úlevou prohlásit, že na sto honů vzdáleně (čti dobře), ale pořád to není ten starý dobrý HammerFall, který jsme slýchávali na dnes již legendárních "Legacy of Kings" nebo "Renegade". Nebo takhle - svým způsobem je to ten starý HammerFall, ale v takovém provedení, které se od původní tvorby dalece odchyluje. Což je podle mého názoru trochu škoda, zvlášť proto, že staré písničky v sobě měly jakési sympatické kouzlo a dokázaly svým způsobem parádně rozvířit stojaté vody tehdejšího power metalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Аркона dokončila nové album

20. června 2011 v 15:23 | Ježura |  Music News
Oficiální prohlášení na stránkách kapely zní následovně: "Аркона s hrdostí oznamuje, že je šesté album pojmenované 'Слово' dokončeno. Podle kapely jde o nepozoruhodnější a nejpestřejší album v historii Аркона. Při jeho nahrávání kapela vůbec poprvé spolupracovala s profesionálním sborem a orchestrem. O grafické zpracování bookletu se postaral známý umělec Kris Wervimp. Album vyjde na konci září a o jeho distibuci se postará label Napalm Records..."

A takhle vypadá zmíněný obal:


Sicmaggot hitparáda: 25. kolo

19. června 2011 v 12:21 | Monsterfuck |  Hitparáda
Řeknu vám to zcela upřímně - vymýšlet stále nové a nové popisky k hitparádě už mě vcelku přestává bavit. Hlavně z toho důvodu, že mě zrovna teď nic moc inteligentního nenapadá, takže dneska nečekejte žádné zázraky. Bude to suché jak týden staré lejno na poušti...

Vyhráli opět DevilDriver s obrovským rozdílem - téměř polovinu všech hlasů schramstnul jejich klip "Clouds Over California". Tak se mi zdá, že dokud tu DevilDriver budou, můžeme tu hitparádu klidně zrušit. Hnáty usekat tomu volovi, co je nominoval (smích). Po DevilDriver dlouho, dlouho nic, pak je Ronnie James a hned po něm Mistrovo kladivo. Ostatní tři kapely jsme tu tenhle týden měli opravdu jen do počtu. Do dalšího kola o chlup proklouzli Oceano, ale nebyl to zrovna výkon, za který by si mohli gratulovat. Místo už nevyzbylo na Grave a Sylosis.

Uvidíme, jak vám zachutnají dnešní novinky. O vaši přízeň se budou ucházet Finové Amorphis, jimž aktuálně vyšlo nové album, které svou recenzí nedávno zprznil jeden nejmenovaný redakční kolega. My si však dáme věc z předchozí desky "Skyforger" - "Silver Bride". Druhou kapelou jsou thrash metaloví veteráni Testament, jejichž novinka se stále ještě připravuje, takže i u nich zamíříme k předchozí fošně "The Formation of Damnation", z níž pochází vál "More Than Meets the Eye".

Výsledky 24. kola:
---postupující---
1. místo: DevilDriver - Clouds Over California (23 hlasů - 48%)
2. místo: Dio - Holy Diver (10 hlasů - 21%)
3. místo: Master's Hammer - Géniové (8 hlasů - 17%)
4. místo: Oceano - District of Misery (3 hlasy - 6%)
---nepostupující:
5.-6. místo: Grave - Bloodpath (2 hlasy - 4%)
5.-6. místo: Sylosis - After Lifeless Years (2 hlasy - 4%)

Klipy a hlasovací anktetu po 25. kolo nejdete po rozkliknutí na celý článek!

Negură Bunget - Poartă de dincolo

18. června 2011 v 23:19 | Monsterfuck |  Recenze
Rozkol v řadách rumunské skupiny Negură Bunget byl svého času dosti omílanou záležitostí. Přesto si myslím, že nebude od věci si okolnosti na začátek recenze připomenout; přinejmenším nám to poslouží jako zajímavý úvod. V roce 2009 se jádro této s největší pravděpodobností nejznámější rumunské metalové kapely, tedy kytaristé Hupogrammos a Sol Faur a bubeník Negru, dohodlo, že nadobro ukončí činnost. Vzhledem k tomu, že Hupogrammos a Sol Faur už v té době plánovali založit nový společný projekt Dordeduh, není moc těžké se domyslet, který třetí člen stál za oním rozkolem. Až doposud vypadá vše v pořádku, kdyby ale onen třetí člen, Negru, fungování skupiny za zády svých dvou bývalých spoluhráčů opět neobnovil v nové sestavě. Avšak Hupogrammos a Sol Faur nad tím mávli rukou a radši než na tahání po soudech se soustředili na tvorbu nové vlastní muziky (viz pilotní minialbum "Valea Omului", které je vskutku lahůdkové).

Právě díky všem těmto okolnostem jsem novou Neguru Bunget dlouho nebyl s to vůbec vystát. Možná si někdo z vás dokonce i vzpomene na mojí přibližně rok starou recenzi jejich "debutové" desky "Vîrstele pămîntului", kde jsem je - především díky svému znechucení nad těmito nehudebními záležitostmi - docela dost strhal. Poslední dobou však zjišťuji, že s odstupem času mi současná Negură Bunget začíná ležet v žaludku čím dál tím méně, že jsem si na současnou situaci u rumunských mystiků zvykl a že už jsem pomalu schopen si vychutnat i jejich aktuální podobu. A dost velkou měrou se na tom podílí i nedávno vydané minialbum "Poartă de dincolo", které mne takříkajíc nalomilo. I když si stále stojím za tvrzením, že nové věci zdaleka nedosahují kvalit poslední desky v původní sestavě, geniálního opusu "Om", přesto bylo tenkrát hodnocení 5/10 pro "Vîrstele pămîntului" hodně podceněné. Ale opravování starších verdiktů není předmětem tohoto článku - pojďme se místo toho podívat na zoubek EP "Poartă de dincolo"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rammstein připravují best of a další turné

18. června 2011 v 14:15 | Monsterfuck |  Music News
Německá stálice Rammstein vydá na podzim kompilaci s názvem "Made in Germany 1995-2011", která v sobě bude ukrývat celkem dvacet známých skladeb posbíraných z šesti řadových alb a jeden zbrusu nový song. Na bonusovém DVD kupující najdou všechny doposud natočené videoklipy Rammstein, vůbec poprvé společně na tomto nosiči. Více informací o samotném vydání se objeví časem.

Na podporu "Made in Germany 1995-2011" se Rammstein vypraví na další evropské turné, na němž slibují předvést úplně novou show. Domácí příznivce jistě potěší fakt, že jednou z devíti zemí, kam koncertní šňůra zavítá, je i Česká republika, kde Rammstein zahrají v sobotu 12. listopadu v pražské O2 Aréně. Turné jinak startuje 6. listopadu v Bratislavě na Slovensku a končí 12. prosince ve švýcarském Curychu.

Rammstein

Machine Head: nová skladba online

18. června 2011 v 13:58 | Monsterfuck |  Music News
Pokud patříte mezi ty, co netrpělivě očekávají další album Machine Head, nástupce ceněného "The Blackening" z roku 2007, možná by vás mohl zajímat nový song "Locust", který kapela vypustila na ochutnávku chystané novinky. Nejedná se však o verzi, jež se objeví na samotné výsledné nahrávce - o mix té právě zveřejněné se postaral Juan Urteaga (Testament, Exodus, Vicious Rumors), zatímco samotná deska, jejíž datum vydání je stanoveno na 27. září, vyjde s mixem Colina Richardsona (Slipknot, Fear Factory, Trivium). "Locust" si můžete pustit zde:


Metallica má vlastní Monopoly

18. června 2011 v 12:56 | Monsterfuck |  Music News
Populární desková hra Monopoly se dočkala sběratelské verze ve stylu Metallicy. Hra vás údajně provede všemi důležitými momenty v kariéře slavné metalové kapely a celému systému Monopoly dává úplně nový nádech. Pokochat se obrázku můžete níže. Pokud by se po vlastním Metallica-Monopoly zatoužili, navštivte oficiální obchod skupiny, kde si lze hru objednat za baťovských 42 dolarů a 99 centů.

Metallica však není první kapelou, která se dočkala svých vlastních Monopoly. Na světě už běhají verze např. s Kiss, The Beatles nebo starým dobrým Elvisem.


Draconian a Trivium: nové klipy

18. června 2011 v 12:22 | Monsterfuck |  Music News
>>> Doom/gothic metalisté Draconian ze Švédska zveřejnili videoklip ke skladbě "The Last Hour of Ancient Sunlight", která pochází z jejich aktuálního alba "A Rose for the Apocalypse". Tato v celkovém pořadí čtvrtá řadovka v historii skupiny vychází 24. června u rakouských Napalm Records. Na klip se můžete podívat zde:


>>> Američané Trivium vypustili video k titulní skladbě své nadcházející nahrávky "In Waves". Prohlédnout si ho můžete níže. "In Waves" vychází pod hlavičkou Roadrunner Records 9. srpna; nahrávalo se na Floridě ve studiích Audiohammer (bicí) a Paint It Black (vše ostatní) a hlavní díl produkce si vzal na svá bedra Colin Richardson (Slipknot, Fear Factory, Machine Head), ale pomohl mu i Martin Ford.


Sonisphere: Praha - Výstaviště, 11.6.2011

17. června 2011 v 18:00 | nK_! |  Reporty
Po roce se k nám do Česka vrátil putovní rockový cirkus zvaný Sonisphere. Festival si za poslední půlrok prošel neskutečnými peripetiemi v podobě problémů s účinkujícími, místem konání i cenou a typem vstupenek. Abych řekl pravdu, po příjezdu na pražské Výstaviště jsem od celé akce neočekával raději vůbec nic. Mohl jsem být jen příjemně překvapen, což se nakonec také stalo.

Ať už se jedná o počet kapel, pódií nebo návštěvníků, letošní Sonisphere byl o mnoho komornější než jeho loňská zastávka. Pokud se o přibližně 20 000 lidech dá říci, že tvoří komorní atmosféru. Každopádně do areálu jsme dorazili uprostřed setu Duff McKagan's Loaded, z kteréhožto jsme tedy slyšeli několik posledních songů. Co jsem tak viděl, bývalý basák Guns n' Roses si nevedl špatně, ale divácká odezva byla poměrně vlažná. Několik minut přestavby pódia a...

...jsou tady Misfits. Těšil jsem se na ně, moc. Mám je rád a hrají velice dobře. Jenže kdybych jejich písničky neznal, netušil bych ani, jaký si mám udělat názor. Tak špatný zvuk jsem snad v životě nezažil. Že nebylo rozumět zpěvu, bych možná i přešel, ale absence jakéhokoliv náznaku melodií jednotlivých skladeb mi vážně hnula žlučí. Kapela hrála obstojně, zpěvák byl správně démonický a snažil se rozpohybovat diváky před pódiem... leč k čemu to je, když zvukař je očividně postižený a celé vystoupení je zvukem doslova zabité. Jak to, že ostatní kapely mohly mít zvuk v pořádku? Ani se nedivím, že Misfits neznalému přihlížejícímu vůbec nic neřekli a nelíbili se. Frustrace přichází.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Amorphis - The Beginning of Times

17. června 2011 v 1:30 | Ježura |  Recenze
I když mám Amorphis velice rád, nikdy jsem z nich nebyl na samotném vrcholu extáze a na našem jediném setkání naživo jejich vystoupení zastínili předskakující Orphaned Land. Zákonitě se tak neřadím k natěšeným fanboyům a novinku jsem očekával spíše s obavou, aby kapela neupadla do tvůrčího stereotypu a neutrpěla přílišnou snahou pokračovat ve směru, který nabrala po příchodu Tomiho Joutsena za mikrofon a jehož naprostý vrchol shledávám v albu minulém, nesoucí název "Skyforger". Moje pochyby navíc podpořilo zjištění, že se veškerý tvůrčí personál nezměnil ani v jediném případě - producentem počínaje a tvůrcem artworku konče. Jenže ono nakonec není zdaleka tak zle, jak jsem si to ve svých chmurných představách maloval...

… a to to po prvních pár posleších vypadalo na solidní průser. Z celého alba mě zaujala akorát otevírací "Battle for Light", naopak singl "You I Need" mě naplnil marností a dojmem totální sebevykrádačky říznuté prvoplánovou vyměklostí. Jak ale čas plynul, pokusy přijít albu na chuť (a jak jsem postupně zjišťoval, tak především na kloub) začaly nést sladké plody prozření. Na "The Beginning of Times" se totiž nelze dívat jako na klasické album Amorphis, kde většinu stopáže tvoří návykové pecky à la "Skyforger" nebo "The Smoke", pro zpestření proložené tklivou baladou na způsob "Her Alone" nebo zemské desky lámající "Majestic Beast", to vše ale tvořící značně kompaktní celek, jehož jednotliviny nijak extra nevybočují z celkového konceptu. Tím sice nechci říct, že by "The Beginning od Times" zcela postrádalo jakékoli jednotící faktory a šlo by tedy o bezmyšlenkovitě poskládaný playlist. Je však pravda, že u některých skladeb jejich příslušnost k novince posluchač odhadne především díky tomu, že na předchozí alba by prostě nepasovaly.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pět nových akvizicí u Season of Mist

16. června 2011 v 21:20 | Monsterfuck |  Music News
Arckanum
Známý francouzský label Season of Mist se může pochlubit pěti novými skupinami, které právě ulovil do svých sítí...

Prvním úlovkem je jednočlenný švédský projekt Arckanum, pohybující se ve vodách black metalu. Nástupce loňského "Sviga Læ" vyjde 16. září v Evropě a 27. září v Severní Americe.

I druhá kapela spadá do black metalového šuplíku - jedná se o Nizozemce Dodecahedron, dříve známé pod názvem Order of the Source Below. Formace právě pracuje na svém debutovém počinu.

Další sebranka už drtí brutální death/grind. Jedná se o Misery Index z USA. Američané hodlají zbytek letošního roku strávit psaním materiálu pro svou pátou řadovku, do studia by měli vstoupit v roce příštím.

Pod Season of Mist vyjde rovněž novinka Islanďanů Sólstafir. Vydání nástupce vysoce ceněného opusu "Köld" z roku 2009 je plánováno na podzim.

Poslední novou skupinou pod křídly francouzského labelu je roku 2005 znovuobnovená kultovní formace Terrorizer, v jejíchž řadách působí mimo jiné Pete Sandoval a David Vincent z Morbid Angel. I oni pracují na novém albu.

Season of Mist dále ohlašují vydání čtvrté desky nedávno obživlých norských pekelníků Tsjuder. Novinka s názvem "Legion Helvete" vyjde 14. října v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe (u Tsjuder nezapomeňme dodat, že 11. srpna se objeví i na českém Brutal Assaultu jako na jednom ze svých třech exkluzivních koncertů toto léto). A poslední novinka u francouzské firmy - rovněž i uznávání britští funeral doom metalisté Esoteric začali pracovat na nové nahrávce, v jejich případě šesté dlouhohrající. Objevit by se měla v průběhu listopadu.

Metallica dokončila nové album

16. června 2011 v 10:36 | Monsterfuck |  Music News
Metallica už se nějaký ten pátek ve studiu věnovala nahrávání jakéhosi tajného projektu, o němž dříve kytarista Kirk Hammett prohlásil, že ani nemusí jít o materiál pro samotnou Metallicu. Teď však šla světoznámá metalová formace konečně s pravdou ven, co že to tam v tom studiu kutila...

Jedná se o zbrusu novou dlouhohrající desku Metallicy, která je v současné době již zcela kompletně nahrána. Nepůjde ale o úplně klasickou nahrávku, neboť celé album bylo pojato jako spolupráce samotné Metallicy se známým rockovým hudebníkem Lou Reedem (kromě bohaté sólové kariéry stál například i za legendárními The Velvet Underground, ale hostoval dále například i na deskách Petera Gabriela nebo Gorillaz).

Metallica a Lou Reed se poprvé dali dohromady už v říjnu 2009, kdy společně vystoupili v newyorské Madison Square Garden ku příležitosti 25. výročí Rock and Roll Hall of Fame (Rocková síň slávy). Už tehdy se prý zrodila myšlenka společného projektu.

Kdy album vyjde prozatím není jasné. Metallica však slibuje, že se to všichni včas dozví.

Na záznam společného vystoupení Metallicy a Lou Reeda se můžete podívat tady:


Klip "Wot We Do" od Queensrÿche

16. června 2011 v 10:18 | Monsterfuck |  Music News
Nástupce rozporuplně přijatého počinu "American Soldier" z roku 2009, deska "Dedicated to Chaos", je už za dveřmi, tudíž není divu, že se objevuje první videoklip, natočený k songu "Wot We Do". O realizaci videa se postaral zpěvák Geoff Tate osobně a použil do něj záběry z loňského turné Queensrÿche Cabaret. Na výsledek se můžete mrknout zde:


"Dedicated to Chaos" vychází 28. června u Loud & Proud Records (sublabel Roadrunner Records).

Vader: info o novince

15. června 2011 v 23:48 | Monsterfuck |  Music News
Polští smrtonoši Vader konečně potvrdili datum vydání své jubilejní desáté velké fošny "Welcome to the Morbid Reich". Stane se tak už 12. srpna pod křídly německé firmy Nuclear Blast. Zveřejněna byla rovněž obálka, jíž naleznete vpravo. Na úplném konci novinky pak najdete záznam skladby "Come and See My Sacrifice", kterou Vader prezentovali živě na koncertě v Nizozemsku 12. června, kde ji jeden z přítomných fanoušků natočil.

"Welcome to the Morbid Reich" bylo nahráno ve studiu Hertz v Bělostoku na východě Polska. O již zmiňovaný artwork se postaral Zbigniew Bielak (Watain, Deströyer 666). Na desce by se mělo objevit celkem 12 skladeb.

V nedávné době opět proběhly další změny v sestavě Vader. Za prvé kapelu opustil baskytarista Tomasz "Reyash" Rejek, na jehož místo nastoupil Tomasz "Hal" Halicki (Hermh, Abused Majesty, ex-Dead Infection). Dále je na odchodu bubeník Pawel Jaroszewicz, který ještě s Vader odehraje všechna nasmlouvaná vystoupení v červnu a červenci. Od srpna už bude se skupinou hrát nový bubeník anglického původu, jistý James Stewart (Divine Chaos). To se týká i koncertu na českém festivalu Brutal Assault, kde by se Vader měli představit 13. srpna.


Jamey Jasta vydává sólovku

15. června 2011 v 23:39 | Ježura |  Music News
Zpěvák Jamey Jasta, známý především jako zpěvák Hatebreed a Kingdom of Sorrow, dokončil práce na svém sólovém počinu, který nese jméno "Jasta" a vyjde 25., respektive 26. (USA) července. O distribuci se na starém kontinentu postarají Century Media Records, v USA pak eOne Music. Album má celkově z vlivů čerpat thrashe a rocku a čisté vokály dostanou výrazně větší prostor než na nahrávkách Hatebreed. Docela rozsáhlá je soupiska hostí, kteří se na albu podíleli - jsou to Randy Blythe a Mark Morton (oba Lamb of God), Phil Labonte (All That Remains), Tim Lambesis (As I Lay Dying) a Zakk Wylde (Black Label Society, ex-Ozzy Osbourne).

Tracklist a obálka vypadají následovně:

01. Walk That Path Alone
02. Mourn the Illusion
03. Screams from the Sanctuary
04. Nothing They Say
05. Anthem of the Freedom Fighter
06. Something You Should Know [hostuje Phil Labonte]
07. Set You Adrift
08. Enslaved, Dead or Depraved [hostuje Randy Blythe]
09. With a Resounding Voice [hostuje Tim Lambesis]
10. The Fearless Must Endure [hostuje Zakk Wylde]
11. Heart of a Warrior [hostuje Mike Vallely]
12. Death Bestowed [hostuje Mark Morton]

Setherial přešli k Debemur Morti

15. června 2011 v 22:41 | Monsterfuck |  Music News
Setherial
Švédští black metalisté Setherial přechází od Goathorned Productions, u nichž stihli vydat pouze jeden počin, pod křídla francouzského labelu Debemur Morti Productions.

"Myslím si, že Debemur Morti Productions je perfektní firma pro Setherial. Našli jsme to nejlepší útočiště pro naši hordu, takže můžeme s nadšením pokračovat v práci na nové desce," říká bubeník (do roku 1998 kytarista) Alastor Mysteriis. Zmiňované nové album, které bude sedmou dlouhohrající nahrávkou v historii kapely, by mělo vyjít v příštím roce.

Předchozí řadové album s názvem "Ekpyrosis" vyšlo 14. června 2010 u Regain Records. Kapela nahrávala ve svém vlastním studiu ve švédském Sundsvallu a o produkci se rovněž postarala sama. Jen obálku jim nakreslil Bartosz Nalezinski (Soilwork, grafika pro festival Party.San). "Ekpyrosis" obsahuje celkem osmero skladeb o celkové délce přibližně tři čtvrtě hodiny. Klip vznikl k úvodnímu songu "A Word in Hell". Úplně posledním vydaným počinem Setherial je minialbum "Treason", které vyšlo u Goathorned Productions v únoru letošního roku jako 7'' vinyl. Minialbum obsahuje pouze dvě skladby, jednu vlastní a jeden cover od norských Zyklon-B.

Nová anketa

15. června 2011 v 19:37 | Monsterfuck |  Blog News
Jednou za určitě období - a to mi věřte, že to není zrovna často - nastane jakýsi magický okamžik, jediný správný čas, kdy lze slavnostně vyměnit Sicmaggot anketu. Neptejte se nás, podle čeho to určujeme, ani se ten klíč nesnažte nalézt, jelikož i kdyby se vám ho i přes přísná bezpečnostní opatření podařilo najít, jedná se o tak složitý algoritmus, že jej běžný lidský mozek nedokáže vstřebat. Jediné, co potřebujete vědět, je to, že ta chvíle nastala právě nyní...

V poslední anketě jsme se vás ptali Na který festival v létě vyrazíte? Největší část z vás se v našem malém průzkumu vyjádřila, že své kroky budete směřovat do Josefova na místní Brutal Assault. Za ním se umístil Masters of Rock z Vizovic a bronzovou medaily si vysloužil již proběhnuvší pražský Sonisphere. Celkem hlasovalo 172 lidí. Kompletní výsledky jsou následující:

Na který festival v létě vyrazíte?
Brutal Assault - 23% (40 hlasů)
Masters of Rock - 19% (32 hlasů)
Sonisphere - 15% (26 hlasů)
na žádný - 9% (16 hlasů)
Obscene Extreme - 8% (14 hlasů)
Metalfest Open Air - 7% (12 hlasů)
Hellfast Attack - 4% (7 hlasů)
Metalfest Volyně - 3% (5 hlasů)
Metalgate Czech Death Fest - 3% (5 hlasů)
Basinfirefest - 2% (4 hlasy)
na žádný český, ale na zahraniční ano - 2% (4 hlasy)
Noc plná hvězd - 2% (3 hlasy)
Apocalyptic Form of Death - 1% (2 hlasy)
Benátská noc - 1% (2 hlasy)

Ještě jedna životně důležitá věc nám zbývá zodpovědět - jaká je nová anketní otázka? Tentokrát to nebude nic složitého. Ptáme se vás Jaké hudební médium je vaše nejoblíbenejší? Vidíte, nic zas tak zlého to není. Jen si neodpustíme malé upozornění - nejoblíbenější formát nemusí být nutně ten, na němž posloucháte nejčastěji; zajímá nás opravdu ten, který máte nejradši a na němž si poslech oblíbené muziky vyloženě užíváte. Ale rozhodněte se samozřejmě podle svého :) Anketu naleznete v levém menu (mezi odběrem novinek a archivem článků).

Závěrem ještě několik drobností, když už jednou za půl roku píšu článek spadající do šuplíku Blog News. Sicmaggot samozřejmě pojede neustále i v letních měsících, tak nás nezapomeňte sem tam navštívit, ať už prázdniny máte nebo ne.

Dále, pokud jste tak ještě neučinili, se můžete přidat do některé z našich skupin na sociálních sítích, budeme jenom rádi. Konkrétně jde především o Last.fm a zejména Facebook, kde to frčí ostošest, takže jestli chcete být v obraze o nejnovějších aktualizacích, nezapomeňte si nás přidat :-)

Neodpustíme si ani klasickou výzvu o shánění nových redaktorů. Pokud byste čistě náhodou měli zájem na Sicmaggot přispět svým literárním umem, stačí se ozvat na e-mail uvedený v Infu o blogu. Uvítali bychom v našich řadách hlavně odborníky na moderní metalové styly a na death metal, grind a příbuzné žánry.

Koncerty na červenec

15. června 2011 v 14:18 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Apocalyptica (FIN), Femme2Fatale (CZ)
1. 7. - zámek Sychrov (20:00)
Cena: 790
Více informací: Šimmi AG

Basinfirefest 2011
1. - 3. 7. - Spálené Poříčí
Vystoupí: ABband (CZ), Artur (CZ), Basta Fidel (CZ), Boron (CZ), Brainscan (SVK), Citron (CZ), Cocotte Minute (CZ), Dan Horyna & Merlin (CZ), Dark Gamballe (CZ), Deadlock (GER), Disfigured Corpse (CZ), Doga (CZ), Dogmen (CZ), Dreamshade (SWI), Dukla vozovna (CZ), Elysium (CZ), Firewind (GRE), Freedom Call (GER), Green Smatroll (CZ), Hell in the Club (ITA), Horská chata (SVK), Hypnos (CZ), Ill Niño (USA), Imodium (CZ), Jet8 (CZ), Kamil Střihavka & Leaders! (CZ), Konflikt (SVK), Krucipüsk (CZ), Latexxx Teens (ITA), Locomotive (CZ), Lord of the Lost (GER), Mandrage (CZ), Manimal (SWE), Miloš Dodo Doležal (CZ), Mindwork (CZ), Neonfly (CZ), Paradise Lost (UK), Peshata (CZ), Pipes and Pints (CZ), Pop-Porn (CZ), Positive Mind (CZ), Prague Ska Conspiracy (CZ), První hoře (CZ), Return to Innocence (CZ), Root (CZ), Rybičky 48 (CZ), Scelet (CZ), Secret of Darkness (CZ), Septic People (CZ), Shogun Tokugawa (CZ), Ska2tonics (SVK), Skarface (FRA), Snail (CZ), Sodom (GER), Škwor (CZ), The Paranoid (SVK), The Streetfighters (CZ), The.Switch (CZ), Tortharry (CZ), Totální nasazení (CZ), Törr (CZ), Tublatanka (SVK), UDG (CZ), Visací zámek (CZ), Vitacit (CZ), Vita Imana (SPA), Vypsaná fixa (CZ), Walda & Gang (CZ), Wohnout (CZ), Zóna A (SVK)
Cena: 800
Více informací: Basinfirefest

Rock for People 2011
2. - 5. 7. - Hradec Králové, Festival Park
Vystoupí: Bullet for My Valentine (UK), Cancer Bats (CAN), Cocotte Minute (CZ), Kylesa (USA), Parkway Drive (USA), Protest the Hero (CAN), The Ghost Inside (USA), Your Demise (UK) ad.
Cena: 1590 (předprodej v červnu; celý festival), 1800 (na místě; celý festival), 1200 (předprodej v červnu, jednodenní), 1400 (na místě, jednodenní)
Více informací: Rock for People

God Is Dead, To Hell with God Tour 2011
3. 7. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Deicide (USA), Belphegor (AUT), Hour of Penance (ITA), The Amenta (AUS)
Cena: 450/490
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Agnostic Front (USA), Total Chaos (USA)
6. 7. - Brno, Favál (20:00)
Cena: 390
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Obscene Extreme 2011
7. - 9. 7. - Trutnov, Na Bojišti
Vystoupí: Aggrenation (SWE), Another Way (HUN), Assessor (CZ), Atomçk (UK), Attack of Rage (SVK), Benediction (UK), Brujeria (MEX), Brutal Truth (USA), Brutally Deceased (CZ), БУТ (CZ), Chiens (FRA), Collision (NL), Combat Noise (CUB), Debustrol (CZ), D.I.S. (SWE), Dislike (CRO), Dropdead (USA), Entrails (SWE), Enthrallment (BUL), Entombed (SWE), Extreme Smoke 57 (SLO), Fatal Nunchaku (FRA), Feastem (FIN), Fleshrot (UK), Gore and Carnage (MEX), Gride (CZ), Gronibard (FRA), Grunt (POR), Gutslit (IND), Haemophagus (ITA), Headcrash (NL), Idiot Convention (BEL), Impaled (USA), Inhumate (FRA), Instinct of Survival (GER), Interment (SWE), Isacaarum (CZ), Jack (HUN), Komatoz (RUS), Last Days of Humanity (NL), Laustürmer (SWE), Le Scrawl (GER), Lock Up (UK), Magrudergrind (USA), Melancholy Pessimism (CZ), Mesrine (CAN), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Napalmed (CZ), Nominal Abuse (SRB), Onanizer (CZ), Pandemia (CZ), Psycho (USA), Putrid Pile (USA), Razor Rape (SWE), Rectal Smegma (NL), Reproach (BEL), Repulsione (ITA), Rotten Sound (FIN), Skitsystem (SWE), Squash Bowels (POL), The Afternoon Gentlemen (UK), The Rotted (UK), The Varukers (UK), Unkind (FIN), Visions of War (BEL), Von Boom (SWE), Wrathcobra (USA), Zeitgeist (ITA), Zubrowska (FRA)
Cena: 1000/1200
Více informací: Obscene Extreme

Hellfast Attack 5
8. - 9. 7. - Brněnec u Svitav
Vystoupí: Abusiveness (CZ), Abyss of Wrath (SVK), Agmen (CZ), Asgard (CZ), Azahel's Fortress (CZ), Biały viteź (POL), Dark Domination (LVA), Děti noci (CZ), Diagon (CZ), Hellocaustor (CZ), Inferno (CZ), Kaiserreich (ITA), Naurrakar (CZ), Panychida (CZ), Sarkom (NOR), Sekhmet (CZ), Silva Nigra (CZ), Stíny plamenů (CZ), Trollech (CZ), Žrec (CZ)
Cena: 550/650
Více informací: Hellfast Attack

This Will Destroy You (USA) + support
11. 7. - Praha, 007 (19:00)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Papa Roach (USA), Yashin (UK)
13. 7. - Praha, Lucerna Music Bar (20:00)
Cena: 630/790
Více informací: D Smack U

Masters of Rock 2011
14. - 17. 7. - Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek
Vystoupí: Ahard (CZ), Airbourne (AUS), Alestorm (UK), Alkehol (CZ), Amorphis (FIN), Arkona (RUS), Audrey Horne (NOR), Black Bull (CZ), Bonfire (GER), Brainstorm (GER), Crash Road (CZ), Dark Gamballe (CZ), Delain (NL), Dirty Blondes (CZ), Dymytry (CZ), Egotrip (CZ), Ektomorf (HUN), Empire (CZ), Evile (UK), Fleret (CZ), Free Fall (CZ), Garant (CZ), Gate Crasher (CZ), Guano Apes (GER), HammerFall (SWE), Hand Grenade (CZ), Helloween (GER), Hellstrike (CZ), Horská chata (SVK), Hysteria (CZ), Jiří Schmitzer (CZ), K2 (POL), Konflikt (SVK), Kreyson (CZ), Legion of the Damned (NL), Memoria (CZ), Menhir (CZ), Mercenary (DEN), Moonspell (POR), Nil (CZ), Oomph! (GER), Overkill (USA), Pagan Alliance - Eluveitie (SWI) + Finntroll (FIN), Porta Inferi (CZ), Powerwolf (GER), Pussy Sister (GER), Rhapsody of Fire (ITA), Ross the Boss (USA), Second Chance (CZ), Seven (CZ) + hosté, Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Sirenia (NOR), Six Degrees of Separation (CZ), Steelwing (SWE), Tleskač (CZ), Törr (CZ), Tortharry (CZ), Tristana (SVK), Tři sestry (CZ), Twisted Sister (USA), U.D.O. (GER), Unsouled (SPA), Varg (GER), Victor Smolski workshop (BEL),Virgin Steele (USA), Visions of Atlantis (AUT), Votchi (CZ), Watain (SWE), xXXx (CZ), Zakázaný ovoce (CZ)
Cena: 1150
Více informací: Masters of Rock a Pragokoncert

Metalfest Volyně 2011
23. 7. - Volyně, koupaliště(12:00)
Vystoupí: Age of Storm (CZ), Avenger (CZ), БУТ (CZ), Deathstar (CZ), Desaster (GER), Isacaarum (CZ), Kaosquad (CZ), Mortfilia (CZ), Negură Bunget (ROM), Panychida (CZ), Stollice (CZ), Trollech (CZ)
Cena: 300/350
Poznámka: V případě špatného počasí se festival uskuteční v místním kulturním domě Na Nové
Více informací: Metalfest Volyně

Benátská noc 2011
29. - 31. 7. - Malá Skála
Vystoupí: Arakain (CZ), Atari Terror (CZ), Citron (CZ), Clawfinger (SWE), Dark Gamballe (CZ), Doga (CZ), Dream Theater (USA), Dymytry (CZ), Femme2Fatale (CZ), In Extremo (GER) Kiss Forever Band (HUN), Lacuna Coil (ITA), Olympic (CZ), První hoře (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Škwor (CZ), U.D.O. (GER), Visací zámek (CZ), Votchi (CZ) ad.
Cena: 790 (jeden den), 1190 (tři dny), 2100 (V.I.P.)
Více informací: Benátská noc

Aaskereia - Dort, wo das alte Böse ruht

14. června 2011 v 19:26 | Monsterfuck |  Recenze
Přestože se všeho německého, co jen trochu zavání jakoukoliv formou paganu, bojím jako čert kříže a vyhýbám se tomu obrovským obloukem, občas se přece jenom dá narazit i na něco kvalitního. Víte, jak to chodí… ať už člověk chce nebo nechce, výjimky se prostě vždycky najdou. A ano, právě recenzovaná Aaskereia je tou výjimkou. Nejedná se sice o moc známou záležitost, ale to vůbec nevadí, protože o co míň lidí tyto germánské vlky zná, o to víc je jejich hudba lepší. Stylově se jedná o pohansky laděný black metal, jenž je velice vkusně okořeněn akustickou kytarou. Ta však v případě Aaskereia nemá úlohu pouhého doplňku, ale plnohodnotného nástroje.

Já osobně jsem s Aaskereiou přišel do styku - jak už to tak u podobně skvělých, ale málo známých projektů bývá - čirou náhodou. To ovšem neznamená, že by mi jejich debut "Mit Raben und Wölfen" z roku 2003 naprosto neuhranul. Skupina se tehdy předvedla se syrovou black metalovou nahrávkou, na níž byla černěkovová vichřice umně tlumena hojným využíváním již zmiňované akustické kytary, čistých vokálů a vpravdě epických pasážích se silnou atmosférou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ektomorf: "The One" videoklip

14. června 2011 v 12:57 | Monsterfuck |  Music News
Maďaři Ektomorf zveřejnili videoklip k songu "The One", který pochází z jejich posledního alba "Redemption". V písničce "The One" si zahostoval kanadský rocker Danko Jones; v klipu si zahrál samozřejmě také. Jak výsledek dopadl, se můžete podívat na konci novinky.

"Redemption" vyšlo 17. prosince loňského roku u AFM Records. Nahrávalo se v Dánsku u známého producenta Tue Madsena (Dark Tranquillity, Moonspell, Mnemic) v jeho studiu Antfarm.

V pátek 15. července se Ektomorf představí na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Na hlavním pódiu zahrají v podvečer padesátiminutový set.


Primal Fear ve studiu

13. června 2011 v 23:33 | Ježura |  Music News
Němci Primal Fear započali s nahráváním zatím nepojmenované novinky. Není bez zajímavosti, že kapela zapojila do vymýšlení názvu alba také svoje fanoušky, od kterých přišlo přes 500 různých návrhů. Jestli si kapela některý z nich vybere, zjistíme nejpozději na konci letošního roku, kdy má album podle plánu vyjít. Očekávání jsou značná a sami muzikanti přilili olej do ohně prohlášením, že "šlo všechno fantasticky a aktuálně mají nejlepší předprodukční materiál, který kdy stvořili". Nezbývá než doufat, že to nejsou jenom plané řečičky...

Primal Fear

Iced Earth pojmenovali další fošnu

13. června 2011 v 23:05 | Monsterfuck |  Music News
Američané Iced Earth pojmenovali své chystané album "Dystopia". Tento následovník počinu "The Crucible of Man" z roku 2008 bude už jedenáctou dlouhohrající deskou v kariéře těchto floridských harcovníků, avšak první s novým zpěvákem Stu Blockem (Into Eternity), jenž nahradí dosavadního vokalistu Matta Barlowa (Barlow ještě s kapelou odzpívá letní festivaly, Block nastoupí až na podzimní evropské turné; na nahrávání novinky se však Block již podílel). "Dystopia" by se na pultech hudebních obchodů mělo objevit koncem roku.

Iced Earth

Haemorrhage - Hospital Carnage

13. června 2011 v 16:53 | Maggot |  Recenze
Hospital Carnage
Pokud aktuálně hledáte destinaci, kterou byste poctili svou návštěvou, výběrem Španělska chybu určitě neuděláte. Je tam horko, krásné ženy a také jedny z nejvyhlášenějších nelegálních jatek na světě. Už jen poslední položka je dosti lákavým předkrmem k poslechu horkokrevných španělských patologů Haemorrhage, kteří čerstvě vydali desku pojmenovanou "Hospital Carnage". Ano, deska je velice rytmická, oxymóron střídá jen další oxymóron a celé tematické podbarvení připomíná kouzelnou školku v dobách své nejlepší slávy. Tohle všechno můžete z alba vyčíst, pokud frčíte na kokainu pajcovaném ostrou chilli omáčkou, případně když se prokoušete vším tím doktorským slovníkem, který dokonale láme jazyk, ale zároveň nenajdete lepší způsob, jak s největší odporností a jistou formou tajemna vyjádřit svou nenávist k živým a lásku k mrtvým.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!