Červen 2011

Posily sestav u Dark Funeral a Soulfly

30. června 2011 v 23:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Dark Funeral, kteří v loňském roce po odchodu 3/5 sestavy doslova přežili svou klinickou smrt, se opět probouzejí k životu. Po nedávno oznámeném návratu bubeníka Dominatora teď švédští black metalisté odhalují identitu svého nového frontmana. Stal se jím Nachtgarm, dosavadní zpěvák německého black metalového komanda Negator. Nachtgarm v Dark Funeral nahradí dlouholetého vokalistu Emperora Maguse Caligulu, ale - jak stojí v prohlášení jeho domovské formace - bude souběžně pokračovat i v řadách Negator.

>>> Novou posilu sestavy hlásí rovněž Soulfly. Po odchodu baskytaristy Bobbyho Burnse v loňském roce jim na koncertech doposud vypomáhal Johny Chow (Cavalera Conspiracy, Fireball Ministry), nyní se však ke skupině jako stálý člen přidává Tony Campos (Asesino, ex-Static-X, ex-Ministry) - svůj debut na pódiu si odbude 31. července v Belgii.

The Axis of Perdition - Tenements (of the Anointed Flesh)

30. června 2011 v 16:45 | Monsterfuck |  Recenze
Už dlouho jsme tu neměli recenzi na nějakou totální šílenost, co říkáte? Nemám teď na mysli nějaký obyčejný extrémní metal jako death, black, doom apod., ale absolutní hudební magořinu vyhnanou do největšího maxima. Přesně takoví jsou Britové The Axis of Perdition. Všichni posluchači kdejakých těžko stravitelných obskurností, k nimž se jen tak mimochodem hrdě hlásím, už tuhle záležitost mají jistě dávno zafixanou jako mistry svého oboru - a zcela právem, což dokazuje i nedávno vydaná čtvrtá dlouhohrající deska s názvem "Tenements (of the Anointed Flesh)"...

Abychom si pro dnešek lépe rozuměli, pojďme si nejprve zadefinovat pojem "extrém v hudbě". Je například takový grindcore extrémní? Jak se to vezme. Z jistého úhlu pohledu určitě ano, ale například pro mě je to až na neuvěřitelně vzácné výjimky jen bordel bez většího smyslu, navíc díky tomu, že se ve většině případů jedná jenom o srandovní záležitosti, nevidím na tom pranic extrémního, a to i přes očividnou "tvrdost" té hudby (čímž však grindu, aby bylo jasno, neupírám právo na existenci - nechť si každý poslouchá co uzná za vhodné). Já pojem "extrémní" v oblasti hudby chápu docela jinak - na tom, jak ta muzika je nebo není tvrdá, rychlá apod., to vůbec nestojí, to jsou v případě určování extrémnosti až druhotné atributy. Já osobně extrémní hudbu chápu jako hudbu, kterou je opravdu těžké poslouchat a chápat a kterou necvičený posluchač nedokáže vydržet; muziku, která je natolik silná, aby si pohrála s vašimi nervy; útok na vaši psychiku; něco totálně zničujícího, depresivního a velice těžko vstřebatelného. Jsem přesvědčen, že Sicmaggot navštěvují inteligentní lidé, tudíž snad ani nemusím zdůrazňovat, že The Axis of Perdition patří právě mezi podobně extrémní záležitosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Death: luxusní reedice "Human" je venku

30. června 2011 v 0:20 | Monsterfuck |  Music News
Série luxusních reedic klasických desek legendárních Death, vydávaných na připomenutí 10. výročí smrti Chucka Schuldinera, pokračuje po "The Sound of Perserverance" novou edicí nahrávky "Human" z roku 1991. Reedice vyšla 21. června v Severní Americe a 27. června ve zbytku světa u Relapse Records jako dvou- a tří-diskový deluxe digipack. První CD obsahuje původní nahrávku v remasterované verzi, včetně bonusové předělávky Kiss, "God of Thunder" (původně se objevila pouze na japonské verzi alba); na dalších dvou fanoušci najdou celkem 40 stop archivních a raritních záznamů.

V prvním týdnu vydání se reedice "Human" prodalo v Severní Americe 1200 kopií. Počítano od roku 1991, kdy "Human" původně vyšlo, bylo na severoamerickém kontinentu zakoupeno už 95 000 kusů alba.

Kompletní tracklist znovuvydání "Human" je následující:

Disc I:
01. Flattening of Emotions
02. Suicide Machine
03. Together as One
04. Secret Face
05. Lack of Comprehension
06. See Through Dreams
07. Cosmic Sea
08. Vacant Planets
09. God of Thunder [bonus; Kiss cover]

Disc II:
01. Flattening of Emotions [basic instrumental studio tracks]
02. Suicide Machine
[basic instrumental studio tracks]
03. Together as One
[basic instrumental studio tracks]
04. Secret Face
[basic instrumental studio tracks]
05. Secret Face - Part 2
[basic instrumental studio tracks]
06. Lack of Comprehension
[basic instrumental studio tracks]
07. "Felt Good" [úryvek ze studia]
08. See Through Dreams
[basic instrumental studio tracks]
09. See Through Dreams - Part 2
[basic instrumental studio tracks]
10. Vacant Planets
[basic instrumental studio tracks]
11. Cosmic Sea
[basic instrumental studio tracks]
12. Cosmic Sea - Part 2
[basic instrumental studio tracks]
13. God of Thunder
[basic instrumental studio tracks]
14. Flattening of Emotions [dema "Human"]
15. Lack of Comprehension
[dema "Human"]
16. Suicide Machine
[dema "Human"]
17. Together as One
[dema "Human"]
18. See Through Dreams
[dema "Human"]
19. Secret Face [instrumental -
dema "Human"]
20. Vacant Planets
[instrumental - dema "Human"]

Disc III:
01. See Through Dreams [s Paulem Masvidalem a Seanem Reinertem - zkouška z ledna 1991]
02. See Through Dreams [jiný záznam]
[s Paulem Masvidalem a Seanem Reinertem - zkouška z ledna 1991]
03. Secret Face [bez Paula Masvidala - 1/2 skladby - zkouška z ledna 1991]
04. Secret Face
[jiný záznam] [bez Paula Masvidala - zkouška z ledna 1991]
05. Secret Face [riffy - zkouška z ledna 1991]
06. Flattening of Emotions
[riffy - zkouška z ledna 1991]
07. Lack of Comprehension
[riffy - zkouška z ledna 1991]
08. Lack of Comprehension
[jiný záznam] [riffy - zkouška z ledna 1991]
09. Cosmic Sea [riffy + automatický bubeník - zkouška z ledna 1991]
10. See Through Dreams [zkouška ze srpna 1990]
11. Suicide Machine
[zkouška ze srpna 1990]
12. Together as One
[zkouška ze srpna 1990]
13. Suicide Machine [drum & bass tracks]
14. Together as One
[drum & bass tracks]
15. Secret Face
[drum & bass tracks]
16. Lack of Comprehension
[drum & bass tracks]
17. Vacant Planets
[drum & bass tracks]
18. Flattening of Emotions
[drum & bass tracks]
19. See Through Dreams
[drum & bass tracks]
20. Cosmic Sea
[drum & bass tracks]

Nové songy Dream Theater a ICS Vortexe

29. června 2011 v 21:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Progresivní legenda Dream Theater zveřejnila první skladbu z očekávané nové desky "A Dramatic Turn of Events", která bude prvním albem skupiny bez zakládajícího bubeníka Mikea Portnoye. Song s názvem "On the Backs of Angels" si můžete poslechnout zde, na YouTube (video nelze vkládat na jiné stránky).

"A Dramatic Turn of Events", první nahrávka s novým bubeníkem Mikem Manginim, vyjde pod hlavičkou Roadrunner Records 13. září. Její tracklist a artwork si můžete prohlédnout okolo.

01. On the Backs of Angels
02. Build Me Up, Break Me Down
03. Lost Not Forgotten
04. This Is the Life
05. The Shaman's Trance
06. Outcry
07. Far from Heaven
08. Breaking All Illusions
09. Beneath the Surface

>>> Dalším dozajista očekávaným počinem následujících měsíců je i první sólová deska znamého norského hudebníka ICS Vortexe (nebo také Simena Hestnæse, chcete-li), známého například z Borknagar, Arcturus nebo donedávna i Dimmu Borgir. Album vyjde pod názvem "Storm Seeker" 22. srpna v Evropě a o den později v Severní Americe - v obou oblastech v nákladu Century Media Records. K dispozici bude digipack, vinyl a download. První ukázku, písničku "The Blackmobile", si můžete poslechnout na konci novinky.

Kromě Vortexe, který "Storm Seeker" samozřejmě nazpíval a nahrál na něj baskytarové party, se na albu podíleli ještě Terje "Cyrus" Andersen (Susperia, Sarke, Dimmu Borgir) jako kytarista a Asgeir Mickelson (Spiral Architect, Sarke, ex-Borknagar) jako bubeník. Oba s Vortexem budou vystupovat i živě; samotný Vortex však na koncertech bude pouze zpívat, baskytary se ujme Steinar Gundersen (Spiral Architect, Sarke, Satyricon).


Marduk - Iron Dawn

29. června 2011 v 15:04 | Monsterfuck |  Recenze
Iron Dawn
Jsou tomu již dva roky, co se švédská black metalová vichřice Marduk přihlásila s poslední dlouhohrající deskou "Wormwood". Už bylo tedy docela načase začít se ptát, co bude dál? Odpovědí skupiny je aktuálně vydané minialbum "Iron Dawn". A že je v tomto případě označení minialbum opravdu na místě, jelikož EP nabízí tři skladby s celkovou hrací dobou pouhopouhých třinácti a půl minuty. Dobrou zprávou však je, že oněch třináct minut je našlapaných od první vteřiny do poslední.

Posledních pár let jsem docela často slýchával na hlavy Marduk kritiku, že v novém tisíciletí citelně zpomalují, že s výjimkou brutální bestie "Plague Angel" - jež byla bržděna pouze valivou "Seven Angels, Seven Trumpets", majestátním opusem "Perish in Flames" a mrazivým intermezzem "Deathmarch" - je na každé desce více pomalých a střednětempých skladeb, než by bylo zdrávo. Poslední nahrávka "Wormwood" byla navíc přijata řekněme rozporuplně z toho důvodu, že až příliš nápadně připomínala Funeral Mist, jednočlenný projekt zpěváka Mortuuse, v němž působí pod jménem Arioch (upozorňuji, že mě osobně pomalejší songy vůbec nevadily a podobnost s Funeral Mist mi taky zrovna nijak extrémně neležela v žaludku). Kde jsou ti staří Marduk, jejichž alba vždy drtila vše okolo, ptali se mnozí…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Aborym přecházejí k Agonia Records

29. června 2011 v 12:33 | Monsterfuck |  Music News
Italští industrial black metaloví šílenci Aborym se loučí s renomovaným francouzským labelem Season of Mist a podepisují smlouvu s polskými Agonia Records, pod jejichž křídly mimo jiné sídlí i české skupiny Inferno a Root. Agonia Records vydají Aborym v příštím roce šesté dlouhohrající album, na němž skupina právě pracuje.

"Znám ten label moc dobře. Rozhodli jsme podepsat s Agonia Records, jelikož potřebujeme mnohem pečlivější a preciznější podporu a dohled, čili něco, co je opravdu těžké mít, když jste součástí velké firmy se stovkou dalších kapel. Ve vzduchu je krize, v hudebním průmyslu obzvláště, což je důvod, proč vsázíme především na kvalitu. To, co vydáme v roce 2012, bude velice neobyčejné album a bude potřebovat velkou pozornost ze strany naší firmy, velkou pozornost, a to ne jen z ekonomického hlediska. Vybrali jsme si Agonii, protože jsou schopni nám poskytnout, co hledáme, abychom mohli dosáhnout něčeho velice, velice významného, něčeho neočekávatelného. Je to největší smlouva v kariéře Aborym. Máme velmi vysoký rozpočet, máme sebejistotu a od Agonie i spoustu energie a prostředků. S takovými předpoklady bychom měli a musíme stvořit velké věci," říká o podpisu smlouvy vůdčí osobnost Aborym, zpěvák a baskytarista Fabban, a pokračuje o povaze nové desky a o dalších plánech na rok 2012, který bude zároveň 20. výročím existence kapely: "20 let Aborym oslavíme sérií překvapení pro naše příznivce. Album, na němž právě pracujeme, bude extrémně udivující, takové, že si to nikdo ani vzdáleně nedokáže představit. Tohle sice byl vždycky přístup Aborym, ale tentokrát jsme zašli opravdu daleko. Novinka bude také naším dárkem fanouškům: náš dík za 20 let podpory a vášně pro naši hudbu."

Slyšet se nechal i kytarista Hell:IO:Kabbalus: "Je skvělé opět spolupracovat s Agonia Records [Kabbalova druhá skupina Malfeitor taktéž vydává pod touto polskou firmou - pozn. autora]. Právě se seznamujeme s materiálem, který Fabban napsal pro novou desku. Pokud si myslíte, že 'Psychogrotesque' bylo šílené, novinka omrdá vaše smysly zezadu!"

Předchozí nahrávka Aborym, "Psychogrotesque", vyšla 8. listopadu 2010 v nákladu Season of Mist jak digipack CD a 2LP. Kromě samotné skupiny se na ní podílelo celkem osm hostů (např. členové Ephel Duath nebo Hour of Penance).

Seven se upsali Nuclear Blast

28. června 2011 v 21:38 | Monsterfuck |  Music News
Jihočeská progressive/heavy metalová formace Seven právě podepsala smlouvu s německým vydavatelským obrem Nuclear Blast. Ten vydá šestou řadovou desku Seven, jejíž název zní "Freedom Call", už 2. září letošního roku. Produkce alba se ujal Victor Smolski, kytarista legendárních Rage, který si na nahrávce rovněž zahostoval a dokonce se podílel i na textech. "Freedom Call" vyjde s následujícím tracklistem:

01. Freedom Call
02. Brain Eater
03. Get It
04. The Road
05. So Scarred
06. Suicide Fall
07. Abandoned
08. Wild in the Night
09. The Joker
10. You Steal My Breath
11. To Hell
12. War Within
13. Autumn in the Rose Garden [bonus]
14. No Surrender [bonus]
Zde se můžete podívat na krátký studio report:


Klipy od Mastodon a Amon Amarth

28. června 2011 v 21:29 | Monsterfuck |  Music News
>>> Američané Mastodon vypustili videoklip k písničce s názvem "Deathbound", což je doposud neuveřejněný song, který byl natočen v průběhu nahrávání poslední desky "Crack the Skye" z roku 2009. Na klip se můžete podívat o kousek níže.

Mastodon se v současné době chystají na vydání zbrusu nového studiového alba "The Hunter". Objevit by se mělo někdy na podzim, s největší pravděpodobností v průběhu října. Obsahovat bude mimo jiné písničky jako "All the Heavy Lifting", "Blasteroids", "Curl of the Burl", "Dry Bone Valley", "Stargasm" nebo "The Octopus Has No Friends".


>>> Další skupinou, která se připomíná s novým klipem, jsou švédští vikingové Amon Amarth. Na koncertě 6. května ve Filadelfii v USA pořídili obrazový materiál, jenž se stal podkladem pro song "Destroyer of the Universe" z posledního alba "Surtur Rising". To vyšlo 23. března letošního roku.

"Chtěli jsme jednoduše zachytit energii a atmosféru koncertu, proto jsme se rozhodli pro koncertní video," vysvětluje použití živých záběrů kytarista Olavi Mikkonen.


>>> A pokud byste toho pohyblivého materiálu ještě pořád neměli dost, můžete si dát jako dezert krátkou upoutávku na chystaný videoklip "We Drink Your Blood" od Němců Powerwolf. Song se objeví na albu "Blood of the Saints", které vyjde 29. července.


Arch Enemy - Khaos Legions

28. června 2011 v 13:59 | Seda |  Recenze
AE
Arch Enemy se po dlouhé době vydávání všeho možného, jen ne nového materiálu, opět vrátili k tomu, co je nejdůležitější - a to ke studiové desce. Posledně se kapela prezentovala se znovunahranými songy na "The Root of All Evil", které podle mě dopadly docela dobře. Ač se znovunahrávání spoustě lidí nelíbílo, myslím, že to byl docela povedený krok. Přiblížila se starší tvorba nové generaci, která s tím nemusela přijít do styku. Dále pak Arch Enemy do světa vydali DVD se záběry z koncertů. To jsem bohužel neviděl, takže sloužit nemohu. Nic tedy, co by musela přímo kapela tvořit sama (že by nebyly nápady?). Dočkali jsme se až teď a čekání to bylo zbytečné. Proč? Dozvíte se níže.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Několik střípků o připravované desce Moonspell

27. června 2011 v 21:48 | Monsterfuck |  Music News
Fernando Ribeiro, zpěvák vlkodlaků Moonspell, napsal vcelku rozsáhlou zprávu o přípravách jubilejní desáté (počítáme-li i "Under Satanæ") dlouhohrající nahrávky v historii této portugalské veličiny. Výtah toho nejzajímavějšího je následující...

Většinový díl produkce si vezme na svá bedra samotná kapela, ale ku pomoci jsou jí další dva producenti. Prvním z nich je podle očekávání Tue Madsen, s nímž Moonspell spolupracovali už na předchozích dvou počinech - desce "Night Eternal" (2008) a kolekci znovu nahraných songů z ranných dob "Under Satanæ" (2007). Druhým je mladý producent Benny Richter známý například díky práci na albech Caliban.

Samotné nahrávání novinky Moonspell již pomalu započalo - hotova je většina bicích (stopy byly zaznamenány ve studiu Antfarm Tue Madsena v Dánsku). Zbytek bicích bude donahrán v Berlíně v Německu. Záznam všech ostatních nástrojů bude pořízen v Portugalsku v Inferno Studios, jejichž majiteli jsou samotní Moonspell. Mix proběhne v září opět u Tue Madsena v Dánsku.

Fernando Riberio dále řekl, že iniciály desky budou "A.N.", celý název však neprozradil. Za to se ale nechal slyšet, že album bude rozděleno do dvou částí - "A.N." a "O.W.". Konečného výsledku bychom se měli dočkat někdy v první třetině roku 2012.

Živě si můžete Moonspell odchytit v ČR už za necelý měsíc - skupina bude svým hodinovým setem uzavírat program prvního dne festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

Dlouho očekávaná novinka Anthrax vyjde v září

27. června 2011 v 21:17 | Monsterfuck |  Music News
První deska thrash metalových veteránů Anthrax po osmi letech, dlouho slibovaná a dlouho odkládaná "Worship Music", vyjde s konečnou platností 13. září letošního roku. V současné době už probíhá závěrečný mastering alba - alespoň tak to prozradil kytarista Scott Ian na svém osobním Twitteru. "Poslední krok!!! Za minulý rok jsme na tom makali opravdu tvrdě a slyšet to hototvý je masakr!" říká dále.

První ukázku z "Worship Music", song "Fight 'Em 'Til You Can't" si můžete zdarma stáhnout na této adrese.

"Worship Music" bude obsahovat celkově jedenáct kousků. Zároveň půjde o první dlouhohrající počin s původním zpěvákem Joeym Belladonnou po 21 letech od nahrávky "Persistence of Time".

Endstille - Infektion 1813

26. června 2011 v 22:46 | Monsterfuck |  Recenze
Spousta lidí tvrdí, že Endstille dosáhli svého vrcholu s albem "Navigator" a následující nahrávky už jsou jen jeho kopírky, jejichž kvalita se povážlivě snižuje. S tím by se mohlo i nemuselo souhlasit. Kvalita jednotlivých alb je samozřejmě čistě o subjektivním pocitu (a ne vždy o tom rozhoduje rozhoduje pouze samotný materiál - když uslyšíte sebelepší album ve špatné náladě, klidně si na něj můžete vypěstovat zdánlivě bezpředmětnou averzi), tudíž tuto otázku ještě na chvíli odložíme. Co se však týče hudebního progresu, s tím bych do jisté míry i souhlasil, neboť Endstille svou tvorbu opravdu zrovna moc neposunují a není moc velký problém si písničky z jednotlivých fošen mezi sebou zaměnit, jen bych to poopravil, že to neplatí až od "Navigator" (ten byl pro kapelu přelomový spíše v tom, že se díky němu Endstille dostali opravdu do širokého povědomí black metalové scény), ale v podstatě už od počátků skupiny. To vše do puntíku platí i o čerstvé novince "Infektion 1813", a to i přes citlivou změnu na postu frontmana, kde Iblise nahradil Zingultus.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sicmaggot hitparáda: 26. kolo

26. června 2011 v 16:49 | Monsterfuck |  Hitparáda
Náš již zaběhnuvší nedělní kolorit v podobě hitparádové kratochvíle nás samozřejmě nemine ani tentokrát. Však jen považte - co by to bylo za neděli bez jedné takové hitparády? To by snad ani nebyla pořádná neděle, jen taková její nepovedená napodobenina.

Asi nikdo z vás nespadne ze židle překvapením, když prozradím, že v minulém týdnu si další vítězství na konto připsali opět DevilDriver se svým videem "Clouds Over California". Na druhém místě se umístili Master's Hammer, k čemuž jim dopomohl klip "Géniové". Na následujících pozicích už se nám však pořadí věru promíchalo. Obě papírově silné novinky - "Silver Bride" od Amorphis a "More Than Meets the Eye" od Testament - své předpoklady naplnily i v praxi a obě postupují do dalšího kola. Dobře pro ně, škoda pro vypadnuvší Dio a Oceano. Zvláště Ronnieho to může mrzet, jelikož měl jen krůček na Síně slávy. Skončit o jedno místo lepší, už by tam byl.

Teď samozřejmě nastává čas na zodpovězení otázky, které dva klipy vstoupí do hitparády tento týden. Trochou pohanské nálady přispějí přispějí Holanďané Heidevolk a trochou brutálnější nálady zase Noctem z horkého Španělska.

Výsledky 25. kola:
---postupující---
1. místo: DevilDriver - Clouds Over California (16 hlasů - 30%)
2. místo: Master's Hammer - Géniové (10 hlasů - 18%)
3. místo: Testament - More Than Meets the Eye (9 hlasů - 17%)
4. místo: Amorphis - Silver Bride (8 hlasů - 15%)
---nepostupující---
5. místo: Dio - Holy Diver (6 hlasů - 11%)
6. místo: Oceano - District of Misery (5 hlasů - 9%)

Klipy a hlasovací anketu pro aktuální kolo naleznete po rozkliknutí na celý článek!

Dominator zpět u Dark Funeral

25. června 2011 v 23:06 | Monsterfuck |  Music News
Jistě si vzpomenete na to, jak se v loňském roce rozsypala sestava švédským black metalistům Dark Funeral. Těsně po sobě je opustily tři pětiny sestavy - zpěvák Emperor Magus Caligula, baskytarista B-Force a bubeník Dominator. Jenže jeden ze ztracených synů, poslední jmenovaný Dominator, se teď do řad Dark Funeral navrací. "Po krátké přestávce, kdy jsem se soustředil na jiné věci ve svém životě, mohu s radostí oznámit svůj návrat do Dark Funeral. Pauza mě naplnila inspirací a nutkáním opět usednout za bicí a ničit. Je mi ctí hrát opět se svými bratry. Nechť Dark Funeral povstanou a znovu vládnou," komentoval své znovupřijetí samotný Dominator.

Nadšení sdílejí i oba osiřelí kytaristé Lord Ahriman a Chaq Mol. "Je to absolutně zabijacké pracovat zase s Dominatorem. Není to jen skvělý bubeník, ale i výborný přítel. Jsem opravdu rád, že je zpět v kapele. Vítej zpátky, brácho! Společně zapálíme svět a dobudeme vesmír!" tvrdí první jmenovaný. Chaq Mol dodává: "Konečně je ztracený bratr zpátky ze své procházky a hledání nového bubeníka je tak u konce. Znovu máme tu čest hrát s nejlepším bubeníkem všech dob!"

Náhradníci na posty baskytary a zpěvu ještě nejsou známi.

Poslední album Dark Funeral, "Angelus Exuro Pro Eternus", vyšlo 18. listopadu 2009 u Regain Records jako klasický jewelcase a jako limitovaná edice s bonusovým DVD s videoklipem "My Funeral" a kompletním vystoupením na festivalu Peace & Love ve Švédsku. Klip "My Funeral" se objevil i na brazilské edici desky.

Atari Teenage Riot - Is This Hyperreal?

24. června 2011 v 23:28 | Monsterfuck |  Recenze
Is This Hyperreal
Ačkoliv jsme především stránka o metalu, proč být za každou cenu ortodoxní a neudělat si sem tam nějaký totálně mimo žánrový výlet? A tím nemyslím nemetalový projekt metalového hudebníka, nýbrž úplně něco jiného. A proč ne zrovna Němce Atari Teenage Riot, čili, v překladu pro nezasvěcené, výlet na pole čistého "tuc-tuc"?

Atari Teenage Riot jsou na elektronické scéně bezesporu pojem a patří mezi průkopníky tvrdé elektroniky. S jejich jménem se pojí základy subžánru digital hardcore, ale mají rovněž výrazný pojem na vývoji celého techna. Jejich tři desky z 90. let patří zaslouženě mezi pilíře svého stylu. Začátkem nového tisíciletí se však skupina po rozkladu sestavy stahuje do ústraní, kde pomalu končí svou činnost… což trvalo až do roku 2010, kdy Atari Teenage Riot začali opět koncertovat. A teď, v polovině roku 2011, stvrzují svůj návrat čtvrtou dlouhohrající deskou "Is This Hyperreal?", jíž se teď trochu mrkneme na zubní protézu…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Názvy alb The Devils Wears Prada a Lacuna Coil

24. června 2011 v 22:59 | Monsterfuck |  Music News
>>> Metalcoroví křesťané The Devil Wears Prada prozradili, že jejich čtvrté album, nástupce počinu "With Roots Above and Branches Below" z roku 2009, se bude jmenovat "Dead Throne". Většinu produkce novinky si vzal na starost Adam Dutkiewicz z Killswitch Engage, ale na produkci kláves se podílel i Joey Sturgis (předchozí alba The Devil Wears Prada) a na produkci zpěvů zase Jeremy McKinnon (A Day to Remember). "Dead Throne" vyjde v Evropě 12. září u Roadrunner Records, za oceánem se objeví o den později pod značkou Ferret Music.

>>> Rovněž Italové Lacuna Coil zveřejnili název svého nového počinu. Chystaná placka ponese jméno "Dark Adrenaline" a vyjde v letošním říjnu u Century Media Records. Stejně jako v případě předchozího "Shallow Life" skupině pomáhá producent Don Gilmore (Linkin Park, Bullet for My Valentine), jen nahrávání se ze slunné Kalifornie přesunulo do rodné (a taktéž slunné) Itálie.

Fleshgod Apocalypse: obálka novinky

24. června 2011 v 21:23 | Monsterfuck |  Music News
Italští death metalisté Fleshgod Apocalypse vydají svůj druhý dlouhohrající opus "Agony" už 9. srpna. Po anabázi u britských Candlelight Records s debutem "Oracles" z roku 2009 bude novinka prvním počinem kapely, který vyjde u německého gigantu Nuclear Blast. Na konci článku si můžete prohlédnout artwork, jenž bude desku zdobit. Stejně jako v případě zmiňovaného "Oracles" i posledního minialba "Mafia" se o něj postaral Marco Hasmann.

Význam obálky objasňuje vyjádření Fleshgod Apocalypse: "Představuje věčný lidský boj; jsme odsouzeni čelit naší temné stránce, jež je v každém z nás. Jsme připotáni k zemi řetězy, které nelze zpřetrhat; člověk na obálce zobrazuje veškeré lidství a nekonečnou agónii s vědomím, že je takřka nemožné osvobodit sebe sama z naší temné přirozenosti. Ledaže bychom se rozhodli připustit, kdo jsme, a čelit naší zkáze, která by byla jedinou možností, jak se osvobodit a pozvnést se."

Agony

Cavus pracují na druhém albu

24. června 2011 v 17:43 | Monsterfuck |  Music News
Finská black metalová vichřice Cavus začala s přípravami své druhé dlouhohrající desky. Podle plánu by Cavus měli zahájit předprodukci po svém vystoupení na Tuska Festivalu, tj. koncem července. Novinka by pak u francouzského labelu Listenable Records měla vyjít na podzim 2012.

Řadový debut "Fester and Putrefy" se objevil 1. října loňského roku pod Listenable Records a obsahoval rovnou desítku fláků o celkové délce jedné tři čtvrtě hodiny. První velké desce předcházelo pouze čtyřskladbové minialbum "Cavus".

Metalgate Czech Death Fest III: Červený Kostelec - autocamp Brodský, 10.-11.6.2011

23. června 2011 v 19:55 | Monsterfuck |  Reporty

Pátek:


Metalgate Czech Death Fest měli původně otevřít ostravští tekkno-grind šílenci BBYB, jenže jaksi tak trochu nedorazili, díky čemuž se ten jejich bordýlek nakonec vůbec nekonal. Alespoň že - jak se později ukázalo - to byla jediná změna v programu. Jinak totiž vše šlapalo jako hodinky. Ten Černý Petr, ona nevděčná role otevírat festival, ale tedy připadl na Insane. Jejich poslední deska "Preserve to Diverse" mě svého času velice bavila a stále ji považuji za velice vydařenou, takže fakt, že Insane hráli v podstatě jenom z ní, mi vyhovoval. O poznání méně už mi však vyhovovalo to, že mě jejich set moc nebavil. Do jisté míry to určitě bylo způsobeno právě tím prvním flekem; přece jenom uznávám, že když se na vás dívá jenom pár lidí od stolů po stranách a jedince na ploše před pódiem napočítáte na prstech jedné ruky a odezva je tudíž minimální, tak se hudebník na pódiu asi moc nepřetrhne, ale na někoho to prostě vyjít musí. A Metalgate Czech Death Fest přece jenom není žádný monstr festival, kde jsou už na zahajovací formaci tisíce lidí. V tomto případě škoda pro Insane, snad se mi někdy příště budou líbit víc.

Vystoupení druhých Minority Sound už vyznělo o poznání lépe. Tahle skupina mě přesně naopak z alba tuze nebaví, zatímco na koncertech ano. Elektronickým tuc-tuc podbarvený metálek lahodil mému sluchu i v Červeném Kostelci. A evidentně ne jen mému, jelikož skočné taneční rytmy rozpohybovaly prvních pár odvážlivců. Však ona trocha diskotéky ještě nikomu neuškodila. Tohle bylo celkem fajn.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Devian končí svou činnost

23. června 2011 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Švédská extrémní smečka Devian se rozhodla po dvou vydaných deskách nadobro ukončit svou činnost. Kapela své rozhodnutí zdůvodňuje následovně: po odchodu zpěváka Legiona (taktéž bývalý vokalista Marduk, dnes chrlí ve Witchery) a odchodu od firmy Century Media se Devian pustili do nahrávání třetího alba a hledání nového vydavatelství, avšak žádný label nebyl schopen ani ochoten splnit dané podmínky, což vedlo "ke ztrátě zápalu ke kapele a muzice". Jen o chvíli později se rozhodl odejít rovněž kytarista (a po odchodu Legiona i zpěvák) Joinus, důvodem byla jeho únava z hraní extrémního metalu po více jak 20 let. Zbývající tři členové se potom dohodli, že Devian uloží navždy k ledu.

Devian vznikli roku 2006 jako dítě dvou bývalých členů Marduk - zpěváka Legiona a bubeníka Emila Dragutinovice. Skupina za sebou zanechala celkem dvě dlouhohrající desky - "Ninewinged Serpent" (2007) a "God to the Illfated" (2008). Chystané třetí album už nebude nikdy dokončeno, ale demoverze tří skladeb - "I Am the Serpent", "Forever Crowned in Blasphemy" a "Victimized" - si můžete poslechnout na MySpace.


Machine Head dali název připravované fošně

23. června 2011 v 16:48 | Monsterfuck |  Music News
Americká kapela Machine Head pojmenovala nástupce své čtyři roky staré desky "The Blackening" - název novinky, celkově sedmého dlouhohrajícího alba v historii skupiny, zní "Unto the Locust". Jeho vydání můžeme očekávat 27. září pod hlavičkou Roadrunner Records.

Níže si můžete poslechnout písničku "Locust" z nahrávky "Unto the Locust", nejedná se ale o finální mix. "Skladba je metafora. Kobylky ['Locust'] létají v hejnech, ale nemohou kontrolovat směr letu; létají po větru, přistanou, způsobí zkázu a odplachtí pryč a nechají vás napospas následkům. Píseň je metafora o tom typu lidí, kteří se vám vetřou do života a mají na vás podobný účinek," říká o songu zpěvák a kytarista Robb Flynn a pokračuje komentářem celého alba: "Vyznívá to jako kulminace všeho, co jsme udělali v posledních 17 letech: silná chytlavost, patentované harmonie Machine Head, drtivé kytary a temné melodie, ale vše je na vyšším levelu. Jde o přirozený vývoj od 'The Blackening', nicméně to jsou odlišné nahrávky."

Už v létě Machine Head vyrazí na první turné k nové placce. Budou součástí putovního festivalu Rockstar Energy Drink Mayhem, který se odehrává v Severní Americe. V listopadu se pak dostaví na vlastní šňůru i do Evropy se supportem v podobě Bring Me the Horizon, DevilDriver a Darkest Hour. České republice i Slovensku se však turné vyhne.


Nové klipy od Carach Angren, Falconer a Limp Bizkit

23. června 2011 v 16:21 | Monsterfuck |  Music News
>>> Holandští sympho-black metalisté Carach Angren zveřejnili videoklip ke skladbě "The Sighting Is a Portent of Doom", která se objevila na jejich poslední desce "Death Came Through a Phantom Ship". S natáčením skupině vypomohl Erik Wijnands, který se už postaral i o artwork zmiňovaného alba. Zajímavostí je, že video vznikalo neuvěřitelný půl rok. Jak to dopadlo se samozřejmě můžete podívat o kousek níže.

"Obětavost a tvůrčí rozhled Erika Wijnandse v kombinaci se vším, co představuje Carach Angren, daly vznikout několika minutám materiálu, na něž se teď můžete podívat. Berte to, jak to je: letmé nahlédnutí do hrůzných rituálů Carach Angren, nová kapitola pro skupinu a v neposlední řadě příslib věcí příštích," tvrdí o klipu samotná kapela.

"Death Came Through a Phantom Ship" vyšlo 26. února loňského roku u firmičky Maddening Media. Nahrávalo se v Tidalwave Studios v Německu s producentem Patrickem Damianim.


>>> Uznávaní power metalisté Falconer ze Švédska si nachystali na podporu své novinky "Armod" klip k písničce "Vid rosornas grav". Nějaké podrobnosti o jeho vzniku nebyly vypuštěny, takže si zopakujme info o samotném albu. "Armod" vyšlo 3. června u Metal Blade Records jako standardní (11 songů) a limitovaná (11 songů + 4 bonusové) edice. Počinu vládne mnohem znatelnější vlil švédského folku, více než kdykoliv předtím, skupina však tvrdí, že se nejedná o její nový vývoj, nýbrž o jen experiment. "Armod" je rovněž první nahrávkou v historii Falconer, která je kompletně nazpívána v rodné švédštině. Na video "Vid rosornas grav" se můžete podívat na tady:


>>> A na závěr ještě na chvíli do Ameriky, kde se před časem dali v původní sestavě opět dohromady Limp Bizkit, kteří 28. června vydají očekávané páté album "Gold Cobra". Nově vypuštěné video k titulní songu můžete sledovat na úplném konci novinky.

"Gold Cobra" vyjde celkem ve třech verzích. Standardní bude obsahovat třináctku songů, deluxe edice bude bohatší o písničky "Back Porch", "My Own Cobain" a "Angels" (pozor, tahle verze bude k dispozici pouze jako download, nikoliv ve fyzické podobě) a Best Buy deluxe, kde ke zmiňovaným třem přibude ještě čtvrtá bonusovka "Middle Finger".


Gallhammer - The End

22. června 2011 v 20:11 | Monsterfuck |  Recenze
The End
Gallhammer je určitě velice zajímavé uskupení. Už jen země jejich původu, Japonsko, je pro našince dozajista velice exotickým místem. A co když ještě dodám, že kapelu netvoří Japonci, nýbrž jenom a pouze Japonky (dříve tři, v současné době dvě)? A že produkují vpravdě kanální metal (k tomu se ještě dostaneme podrobněji)? Že vám to nestačí? Pak vězte, že hlavní postava Gallhammer, zpěvačka a baskytaristka Vivan Slaughter, je manželkou samotného věhlasného šílence Maniaca, bývalého zpěváka slovutných Mayhem a současného lídra Skitliv.

A jaká tedy novinka "The End" je? Řekněme, že po stylové stránce se od minula nic nezměnilo. Proč taky? Tohle není kapela, která by vsázela na zběsilý vývoj. Možná i proto je popis toho, co Gallhammer produkují, velice jednoduchou záležitostí. V případě těchto Japonek máme co dočinění s extrémně špinavou, doslova a do písmene primitivní kombinací dřevního black metalu, nechutného doom metalu a bordelářského crustu. Žádné sraní, žádné kompromisy, jen absolutně primitivní peklo, které se buď pohybuje v ultra šnečím záhrobním tempu nebo ultra rychlé klepanici. Gallhammer to posluchačům vůbec neusnadňují, natožpak aby jim předkládali nějaké melodie, neřkuli chytlavé momenty. Ber, nebo nech být. Buď jsi schopen vstřebat tuhle hudební stoku, nebo táhni. Asi tak takhle to zní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Аркона - Стенка на стeнку

22. června 2011 v 2:42 | Ježura |  Recenze
Аркона
Ruská Аркона je snad jediná folk/pagan metalová kapela, která se těší zájmu čím dál většího počtu fanoušků a zároveň ji chovám v oblibě i já. EP "Стенка на стенку" jsem tedy očekával s nemalou zvědavostí, co že parta okolo plavovlasé Máši spáchá v období mezi dvěma studiovými alby. Po několikanásobném poslechu musím chtě nechtě přiznat, že výsledek dopadl poněkud rozporuplně. Začněme ale pro jednou z té lepší strany...

Vyzdvihnout musím zvuk, na kterém neshledávám zhola nic odsouzeníhodného. Nástroje znějí velice přirozeně, organicky a tu více, tu méně využité samply a dokonce sbory a orchestr dokreslují atmosféru minialba nadmíru vkusně. EP obsahuje celkem šest skladeb - tři původní, dva covery (Сварга a Shaman) a navrch akustickou verzi titulní skladby posledního alba "Гой, Роде, Гой!". To je vcelku očekávané rozložení sil a předem nepůsobí vůbec podezřele. Že je ale nad čím se znepokojovat, zjistíte okamžiku, kdy vám 24 minut a 33 sekund dlouhý počin dohraje. Kámen úrazu spočívá v tom, že Аркона protentokrát vsadila na představení novinek, které jdou bez okolků zařadit do kategorie hopsaček a odrhovaček à la Korpiklaani, byť s nezpochybnitelným autorským trademarkem moskevského kvintetu. Pravda, každá ze tří nových skladeb je jiná a v žádném případě je nelze zaměnit navzájem ani s tvorbou kohokoli jiného, nakonec titulní "Стенка на стенку" a následující (podle mého výrazně nápaditější) "Валенки" patří k tomu lepšímu, na co jde mezi současnými hopsačkami narazit, byť kvalit obdobně stavěného hitu "Ярило" z poslední řadovky nedosahují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Testament začali nahrávat

21. června 2011 v 17:18 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metalová legenda Testament nedávno začala s nahráváním dlouho očekávaného následovníka vysoce ceněné comebackové desky "The Formation of Damnation" z roku 2008. Kapela se právě nachází ve studiu společně s producentem Andy Sneapem, který Testament pomáhal už i s minulou plackou (dále má na triku např. spolupráci s Accept, Nevermore nebo Megadeth). Vydání novinky můžeme očekávat na sklonku roku.

Zajímavé rošády se pro nahrávání nového alba udály na bubenické stoličce. Z důvodu "vážného zranění" s Testament nenatáčí jejich současný bubeník Paul Bostaph, ale Gene Hoglan (Fear Factory, ex-Strapping Young Lad, se samotnými Testament už nahrával desku "Demonic" z roku 1997). Jako host několik málo bonusových skladeb nabubnuje rovněž Chris Adler z Lamb of God. Až nadejde čas na turné k novince, měl by za bicími už opět sedět Paul Bostaph.