Kromlek - Finis Terræ

8. května 2011 v 23:28 | Monsterfuck |  Recenze
Nevím jak vám, ale mně z hudebního spojení německý pagan metal přímo naskakují osypky. Nemám samozřejmě nic proti německému metalu obecně - kdyby ho nebylo, byla by scéna ochuzena o spoustu skvělé muziky - ale zrovna v pohanské odnoži tvoří Němci s prominutím sračky. Všechno souvisí se vším. Německo je největší trh, tudíž nejvíce masírovaný reklamou (kdo si myslí, že tohle se v "undergroundovém" metalu neděje, měl by si sundat klapky z očí), a když před několika lety praskl boom s jakoukoliv folk/pagan/viking hudbou, na níž Němci-jódlováci s chutí slyší a na níž s chutí sypou penízky ze šrajtoflí, není divu, že právě v Německu se objevilo tak obrovské množství skupin tohoto žánru. Jedna jako druhá, x-tá kopírka x-tého plagiátu; desítky, ne-li stovky kapel, mezi nimiž není rozdíl a které se nedají takřka poslouchat. Všechny znějí stejně jako Equilibrium nebo Varg - abychom jmenovali ty nejznámější - kteří rovněž stojí za velké prdlačky…

Tak, a teď jistě spousta z vás očekává, že vybalím to svoje pověstné "výjimka potvrzuje pravidlo a tou výjimkou jsou právě recenzovaní Kromlek". Nemáte pravdu. Kromlek je úplně stejná blbost jako všechny ostatní smečky téhle rádoby scény, z níž je každému soudnému znalci pořádného pohanského metalu na blití. Možná vás napadne, proč se právě Kromlek mají ze všech těch vidláků dočkat exemplárního potrestání recenzí? Řeknu vám, že vlastně ani nevím… někdo to prostě odnést musí. Možná to bude tím, že díky jedné slušné "hymně" "Strandhagg Pt. I" (kterou skupina jakožto svůj jediný pořádný song velice prozřetelně umístila na obě předchozí alba a osobně se docela divím, že není i na tom třetím) jsem Kromlek až doteď neměl zaškatulkované jako až tak hroznou kapelu, takže snad to bude tohle, proč jsem si "Finis Terræ" vůbec sháněl. Jak to tak ale poslouchám, měl jsem si to radši odpustit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ash Ash | 9. května 2011 v 16:12

Podle mě určitě neplatí, že všechen folk metal z Německa stojí za starou belu. Ale jde spíš o hledání jehly v kupce sena. Minulej rok se mi hodně líbila deska Hammerfeste od Adorned Brood. Nejde sice o nic originálního, ale to je snad jediná chyba. Můžu jen doporučit(pouze můj názor:-)))).

2 Monsterfuck Monsterfuck | 9. května 2011 v 17:43

Tak úplně všechen ne, těch kapel tam je tolik, že se sem tam občas něco slušnýho objeví. Zrovna Adorned Brood určitě patří k těm lepším, ale já osobně mám od nich radši starší tvorbu, hlavně album Asgard je vážně dobrý. Zdá se mi, že po Erdenkraft už šli hodně dolů.

3 Pazzy Pazzy | 9. května 2011 v 19:36

Monsterfucku dobře ty. Já se fakt nasmál a najkejval hlavou... :-D

4 Monsterfuck Monsterfuck | 10. května 2011 v 0:53

:-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama